Fórumszabályzat - munkaasztal

Itt találhatóak az előző szezon során írt hozzászólásaitok. Később érdemes lesz visszanézni őket!
Lezárt
Avatar
Tim
Mezei fórumozó
Hozzászólások: 3213
Csatlakozott: 2007.06.15. 21:52:33

2013.01.25. 22:06:08

spring írta: Akit kitilasz,tud védekezni: NEM!
Elintézitek egy mondattal,xy nem jól viselkedett. Talán hibáztam,talán csak a te szemedben hibáztam, tök minde1 ,de azt elvárja mindenki,indokold meg a döntésed és adj esélyt arra,a másik fél is elmondja a dolgait!
Szia margarin!

Ha jól emlékszem a barca-real topikban hárman is megkérdezték mi bajod van,és képtelen voltál értelmes választ adni,plusz amikor én is szóltam,engem kezdtél kóstolgatni. Ha ezekből semmi nem maradt meg akkor tényleg komoly problémák vannak nálad. Viszont ezen nem tudok segíteni ha nem haragszol,ellenben az újra regisztrálás kitiltás után tilos,így jól sejted mi vár rád.
Kép
Avatar
ozsimiki
Adminisztrátor
Hozzászólások: 19561
Csatlakozott: 2005.11.29. 21:16:22
Tartózkodási hely: Zalakaros

2013.01.25. 22:02:17

Spring! A kitiltást nem eme hsz-ed miatt, hanem az újraregelés miatt meg is kapod. (aka margarin)

Kérdésedre a válasz: a moderátorok felettesei az adminok. Az adminokat pedig hosszú évek fórumozása után választják be. Többnyire előbb moderátorok lesznek, és ha kell segítség odafent, akkor adminisztrátori feladatkört is megkapják, ha az előbbit jól oldották meg természetesen.
Kép
"Ha megfelelő a motivációd, az akadály mint olyan, nem létezik" M.O.
"Arra van a legnagyobb szükségem, hogy szükség legyen rám" M.O.
spring
Barça C
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2013.01.25. 21:00:55

2013.01.25. 21:56:25

Azért elgondolkoznék azon,felmerült valakiben,valaha a kérdés, moderálunk mindent és mindenkit,a moderátort ki moderálja?

Mindenkire van szabály csak éppen arra nincsen ,aki a szabályokat betartatja,mi ez ha nem rendőrállam "effekt"?

Akit kitilasz,tud védekezni: NEM!
Elintézitek egy mondattal,xy nem jól viselkedett. Talán hibáztam,talán csak a te szemedben hibáztam, tök minde1 ,de azt elvárja mindenki,indokold meg a döntésed és adj esélyt arra,a másik fél is elmondja a dolgait! Talán ez így ferr és nem ahogy Ti megoldjátok!
Az is lehet nincs igazam,akkor minek a Moderelás topic,elmond a modvacsinált egy mondatod 4.szóval?


Talán nem azért van kevesebb új ember mert a BARCELONA presztizse esett az évek során,alég beleolvasni egy két alfórumban, 3+ 3 ember bárki mást kinevet,lehurrog.

critical error már nem is beszélek!

Köszönöm hogy elmondhattam és várom az aktuális kitiltást!


Mindörökké BARCA
Avatar
ozsimiki
Adminisztrátor
Hozzászólások: 19561
Csatlakozott: 2005.11.29. 21:16:22
Tartózkodási hely: Zalakaros

2013.01.25. 21:45:34

Sjd és mindenki más! :)

A staff álláspontja:

Túl lett beszélve itt minden, most már kezd elmenni az egész olyan irányba, hogy minden túl lesz bonyolítva, és már-már félmondatokat kell megmagyarázni oldalakkal.

A frissített szabály megtalálható, ha lesznek pontosítások azokról természetesen értesítünk mindenkit. Egyelőre két elemmel bővült a szabályzat, a fantasy kezdők, és a reklámozás témakörökkel.

Innentől kezdve kérünk mindenkit, alkalmazkodjon az újításokhoz.
Kép
"Ha megfelelő a motivációd, az akadály mint olyan, nem létezik" M.O.
"Arra van a legnagyobb szükségem, hogy szükség legyen rám" M.O.
Avatar
miihii
KHAL
Hozzászólások: 8429
Csatlakozott: 2008.04.23. 01:11:00
Tartózkodási hely: Zeg-Zeg-Zeg ZALAEGERSZEG

2013.01.25. 19:39:58

sjd írta:
A másik, hogy végigolvasva a "saját, egyéni véleményeitek" kihangsúlyozását, a továbbiakban én nem látom értelmét ennek az egész vitának. Rengetegszer láttam, hogy sokszor olyan dolgokról vitáztam moderátorok egyik felével, amelyeknél a másik fele egyetértett velem és fordítva, úgyhogy én a továbbiakban nem próbálok közös nevezőre jutni veletek olyan dolgokon, amelyeknél ti sem vagytok közös nevezőn. (Azt hiszem a PÜ-váltásunk fényében tudod miről beszélek, és hogy miért is esik rosszul, hogy Drigo szerint pl. "be akarom mártani a fél fórumot")
Na nézzük akkor sorrendben.
Ti, fórumerek elkezdtetek beszélgetni a fekete listáról és annak törléséről avagy nem törléséről, vitatkozni, h számít e a tagság ideje, postok száma és szépen elkezdtetek érvelni egymás ellen.
Majd nem jutottatok dűlőre.
Én ezt végigfutva a végén beírtam, h érdekes volt olvasni, mert ugyanezek a mondatok kb köztünk is elhangoztak, ugyanis a téma során mi sem csuklóból értettünk egyet, de hoztunk egy döntést, ami mindannyiunknak megfelelt (erről írtam, h viszont nem mond[hat]om el).
Majd Drigo egy elég hosszú véleménykifejtés során a saját álláspontjából írta meg a dolgait és a saját stílusában, elgondolása alapján mondta el a magáét.

Azért hangsúlyozzuk, amikor nem a staff általános véleményét, hozzáállását mondjuk, h tényleg tisztában legyetek vele, h nem biztos, h az a közös álláspont.

Pl a fekete listában legyek én, aki szerint nullázzuk hetente, Drigo meg az, aki sosem indítana nulláról. Ehhez hozzájön a többi társunk saját véleménye. Ezeket összeadjuk és kihozunk belőle valamit. De nyilván olyan valamit, amivel egyikünknek a saját álláspontja nem egyezik, de mégis elfogadhatónak talál.
Remélem érthető így, h miért mondtuk.

Másrészt több dolgot is érintett Drigo, ezért hívtam fel én is a figyelmet, h nem feltétlenül gondolkodunk ugyanúgy. De az alapvető gondolatokban IGEN. És ezzel a staff is ugyanígy van:

Ha 5 post-od van, ha 50.000, akkor is vonatkoznak rád a szabályok.
Tényleg nem az a célunk, h minél kevesebb ember maradjon itt és az sem, h stresszlevezetésként itt passzióból cseszegessünk akárkit is.
Viszont előfordulhatnak olyan borultabb figurák, akiknél vmivel alacsonyabban van a tűréshatár, mint azokkal szemben, akik mondjuk már huzamosabb ideje köztünk vannak és/vagy nem volt sosem gond vele, de mondhatnám azokat az újoncokat, akikről néhány post alapján lejön, h volt értelme regelniük.

Most így pár dolgot emeltem csak ki, nem fogom végignyálazni az egész tereferét.

Sztem nagyjából válaszoltam a felvetéseidre és a miértekre.
There is only one god, and his name is death~Syrio Forel
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2013.01.25. 18:11:13

miihii írta: Másrészt, oké, akkor te nem jelzed, ha vmi oda nem illőt látsz valahol, nincs ezzel semmi baj. Mondtuk, h nem kötelező, csak egy kérés volt, h mielőbb intézkedni tudjunk, ami a ti érdeketek is, illetve a fórum színvonaláé is. Nagyon valószínű, h mindenképp szankcionálva lesznek az adott dolgok, csak esetenként némi csúszással és annyi. Mondom, nincs ezzel gond, ti döntitek el, h szóltok e és ha igen, miről.
Ez egy félreértés volt részemről, és mondtam utána, hogy természetesen ha valamilyen nagyon kirívó példa van, én is fogom jelezni, ugyanúgy, mint a többiek.

A másik, hogy végigolvasva a "saját, egyéni véleményeitek" kihangsúlyozását, a továbbiakban én nem látom értelmét ennek az egész vitának. Rengetegszer láttam, hogy sokszor olyan dolgokról vitáztam moderátorok egyik felével, amelyeknél a másik fele egyetértett velem és fordítva, úgyhogy én a továbbiakban nem próbálok közös nevezőre jutni veletek olyan dolgokon, amelyeknél ti sem vagytok közös nevezőn. (Azt hiszem a PÜ-váltásunk fényében tudod miről beszélek, és hogy miért is esik rosszul, hogy Drigo szerint pl. "be akarom mártani a fél fórumot")
Avatar
miihii
KHAL
Hozzászólások: 8429
Csatlakozott: 2008.04.23. 01:11:00
Tartózkodási hely: Zeg-Zeg-Zeg ZALAEGERSZEG

2013.01.24. 19:05:32

A Danik vitájába nem folynék bele, inkább ezt a részt emelném ki:
Capon írta: Példának mondjuk tegnap esti/hajnali utolsó Piqué topikos hsz-re gondolok ami (érthető okokból) de órákig kint volt.
Sajnálatos módon jó ütemben írta be a srác a post-ot, így valóban reggelig ott is maradt.
Viszont kicsit visszacsatolva a tegnapi beszélgetésre az árulkodás és a segítségetek kérése kapcsán, megírom a rövid történetét.

Reggel meló előtt még gyorsan ránéztem a fácséra, ahol van egy BARCÁs csoport(unk). Nos, ott láttam Deus bejegyzését, h van egy ilyen csodálatos post a Piqué topicban, így még gyorsan felnéztem a fórumra és töröltem, kivágtam, beírtam és uzsgyi melóba.

Tehát mi kb ilyen jellegű segítségnyújtásra gondoltunk (ahogy írtam is), ha vmi komolyabb durvulás van valahol és láthatóan ott is van még egy bizonyos idő után is. És ugyan most nem konkrét jelentés történt, csak kapóra jött és nyertünk vele pár órát, amíg vki napközben felér és kiszúrja a srácok közül (mivel én az előbb végeztem a rabszolgamunkával, így inaktív voltam közben).

Látható, h mennyire jól tud jönni egy ilyen apróság és tényleg csak hasonló dolgokra gondoltunk, nem arra, h figyu, valaki duplázott akármelyik topicban. Csak ilyenek ne csúfoskodjanak már ott...

Jah, és Capon, a felvetésedről annyit tudok mondani, h én nem tudom, h ilyesmi kivitelezhető lenne e, illetve nem biztos, h szükséges ilyen "Polgárőrséget" felállítani. Mert akkor már tényleg rátok hárítanánk a dolgokat, ezt meg egyrészt nem akarjuk, másrészt tényleg igyekszünk rendet tartani ilyen staffal, ahogy vagyunk. Meglátjuk, h ezzel a szabályozással és annak a betartatásával fogunk e bírni ennyien, és ha esetleg nem, akkor majd inkább felveszünk még modit esetleg. De jelen állás szerint nekieresztjük magunkat így, aztán igyekezni fogunk a legkorrektebb módon eljárni.


@sjd

Drigo a saját egyéni véleményét mondta el, te viszont már többes számot használtál, mintha ez általános véleményünk lenne ;) Pedig nem biztos, h így van, ugyanakkor az sem, h nem :P
De a lényeg, h ez most a kettőtök beszélgetése a dolgokról, nem a staff általános véleményével vagy kisebb vitában ;)

Mi magunk között is esetenként másképp látunk dolgokat, megvitatjuk és kihozunk egy közös nevezőt. Ezt csak így érintőlegesen mondtam, h ne az legyen, h mi ezt meg azt mondtuk, mert ez egyelőre csak Drigo álláspontja.

Másrészt, oké, akkor te nem jelzed, ha vmi oda nem illőt látsz valahol, nincs ezzel semmi baj. Mondtuk, h nem kötelező, csak egy kérés volt, h mielőbb intézkedni tudjunk, ami a ti érdeketek is, illetve a fórum színvonaláé is. Nagyon valószínű, h mindenképp szankcionálva lesznek az adott dolgok, csak esetenként némi csúszással és annyi. Mondom, nincs ezzel gond, ti döntitek el, h szóltok e és ha igen, miről.

És még az általad írt duplázásról annyit, h írtad, h többször szerkesztetted már, h ne kettő legyen egymás után. Ez is olyan, h szó szerint nem lehet duplázni, de asszem itt vagy te is már annyi ideje, h tudd, ez leginkább annak szól, ha rövid időn belül jön több (chat formában), illetve egy konkrét témáról tagmondatonként pötyögi be vki a gondolatait. Ha mondjuk eltelik egy nap a két post között, sosem szóltunk érte, pláne ha két teljesen különálló dologról ír valaki.

(Am még egy olyan kis ajánlatom is van, h ha ilyen szerkesztgetést csinálsz és eltelik x idő közben, én azt szoktam csinálni, h kopizom, törlöm az eredeti post-ot, majd bemásolom újra és akkor ismét új post jelzéssel hívja fel magára a figyelmet ;) )

Persze, most mondhatod, h miért nem konkretizálva írjuk meg akkor, de tényleg egy viszonylag könnyen értelmezhető, nem túl cikornyás és minden apróságra kiterjedő szájbarágóssággal megírt Szabályzatot akartunk, nem egy két oldalas jogászi vádiratot :D
There is only one god, and his name is death~Syrio Forel
Avatar
Capon
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2005.08.26. 20:17:06
Tartózkodási hely: Budapest VIII-XV-ker Rezervátum

2013.01.24. 18:32:15

Én azért a modik helyében megajándékoznám sjd-t virtuálisan egy bőrkötésű aranyozott oldalú díszkiadású fórum szabályzattal. :)
sjd írta: ...és sz.arozni fog.
Hop hop egy strigula :wink: behúzták ám nehogy azt hidd.

Annyit kérdeznék, hogy nem lenne-e könnyebb dolgotok, vagy gondolkoztatok-e már azon, hogy pár megbízhatóbb, erre önként vállalkozó fórumozónak adtok korlátozott jogokat, hogy a káromkodós vagy tényleg nem oda illő hsz-eket ők is szerkeszteni tudják? Nem törölni meg bannolni csak pirossal beleszerkeszteni. Előtte egy PrintScreen, hogy nem jogtalan a szerkesztés amit aztán elküldenek valamelyikőtöknek. Ha egyáltalán ez megoldható.
Példának mondjuk tegnap esti/hajnali utolsó Piqué topikos hsz-re gondolok ami (érthető okokból) de órákig kint volt.
Nem tudom mennyire elvadult vagy életképes ötlet csak eszembe jutott.
Klinsmann; Rivaldo; Maldini; Nesta; Puyol; Xavi; Ronaldinho; Iniesta; Messi
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2013.01.24. 11:48:41

[quote="Drigo"][/quote]
Nincs konkrétan bajom senkivel (az, hogy mivel volt, már leírtam), ez nem tudom miért jött le így neked. De ha ezt esetleg bővebben kifejted, tudok rá reagálni részletesen.

A másik felére reagálva: pár dologgal nem értek egyet a szabályzatból, de mégis betartom, mert ez a szabály. Pl. a Filmklub topikban már 3 napja szerkesztek egy hsz-t, mert nem lehet duplázni, pedig szívesen up-olnám is a topikot. Semmilyen erkölcsi indíttatásom nincs arra, hogy ne duplázzak mondjuk, mint ahogy arra sem, hogy a normális stílusú hozzászólások mellett néhány idegesebb pillanatomban ne csússzon be egy-egy káromkodás. De ez utóbbi esetekben is visszafogtam magam, mert ez a szabály. Viszont természetesen nem szeretném azt sem, hogy lehessen anyázni egymást egy oldalon keresztül, ezért elfogadom, hogy ez a szabály, de akkor azt kérem, hogy legyen is betartatva. De ha ez most csak azért van, hogy a gyökereket kivághasd, akkor én leszek az első holnaptól, aki duplázni és sz.arozni fog.

Én úgy gondolom, hogy a szabályzatnak pont az lenne a lényege, hogy ebben ti moderátorok meg tudtok egyezni és ezt következetesen végrehajtjátok. Mert az utóbbi időben eléggé a színvonal rovására ment, hogy sok ember látta, hogy őt akkor sem vágják ki, ha ő személyeskedik, káromkodik stb., főleg az újakról van szó, akik már átjutottak a szűrődön, de a régiekről is elmondható ez. Én sem azt mondom, hogy legyen mindenki kitiltva, de sztem hihetetlen mértékű eredményeket érhetnétek el, ha egy-két "érinthetetlen" ember ban alá kerülne egy pár napra. (Ismét mondom, én is bevállalok egy hetet, ha erről van szó)
(szerk.: itt tenném hozzá, hogy az sem lenne rossz megoldás, ha a strigulázás helyett csak belejavítanátok pirossal, hogy "ne káromkodjunk", "ne kérjünk torrentet" stb., minden retorzió nélkül. Sztem ugyanolyan hatásos, ha nem még hatásosabb lenne)
Leszögezem ismét, tiszteletre méltó az elved, hogy a normálisakat nem akarod bántani, de sztem néhány pofont én (mert én sem vagyok feddhetetlen) és a többiek is megérdemelnek.
Drigo
Eurobarca Staff
Hozzászólások: 5459
Csatlakozott: 2005.09.07. 15:26:51
Tartózkodási hely: Felsőörs

2013.01.24. 09:57:17

Senki nem kért meg, hogy vedd észre a szabálysértéseket, arra viszont megkértelek, hogy ha valami bajod van valakivel/valamivel, írd le konkrétan. Persze ezt nem kell megtenned, mivel csak kérés, ráadásul csak a sajátom, és még a szabályzatban sincs. Szerintem ez a "félárulkodás" gusztustalan. Hangsúlyozom, szerintem, ennek hangot adtam, ennyi. Emiatt nem lesz semmi feszkó, egyszerűen engem zavar.

Azt viszont sajnálom, ha az jött le, hogy vannak egyenlőbbek. Vannak azok, akik bírnak normálisan fórumozni (értsd: akik nincsenek kitiltva), meg vannak az egy hsz-es "népművészeti cserépedény Barça"-sok, akik nem kapnak se 5. se 4. se 3, de még csak 2. esélyt sem. Ha ez alapján az előbb említettek egyenlőbbek akárki szerint is, akkor valóban, vannak egyenlőbbek a fórumon, pontosabban csak azok vannak. Pont az utóbbiak miatt van ez a sok szabály, meg néhány rendes tag miatt is, mert senki sem tévedhetetlen.

A végére még két gondolat, és a magam részéről nem is kívánok többet foglalkozni a témával.

1. Sajnálatos, hogy nagyon sokan nem bírják felfogni, hogy ezek a szabályok, nem ellenetek, hanem értetek vannak. Nem azért, hogy ki tudjunk vágni akárkit, hanem azért, hogy a sok retardált gyökeret legyen milyen jogcímen kivágni. Senkit nem érdekünk kitiltani. De ha az jobban tetszik, hétfőtől lehet ez is a szabályzat: "A moderátorok itt a kiskirályok, majd ők eldöntik, hogy ki fórumozhat és ki nem, meg, hogy kit és mi alapján raknak ki, és mit és mi alapján töröljenek". Ez egy önformáló közösség, nem hiába kértük/jük ki a véleményetek a szabályalkotás során. De még egyszer elmondom, ha rajtam múlna nem is lenne szabályzat, mert a gyökerek 90%-a 1 hsz-es, a maradék 10% majdnem egyik felét a fórum rövid idő alatt "kiveti magából", a majdnem másik fele meg javítható, a még így is megmaradtak pedig néha-néha pihennek egyet, de alapvető baj velük sincs.

2. Ez kiemelten szól sjd-nek, de a többieknek is. Nagyon sok ember lop a boltból, én mégsem azért nem lopok, mert félek, hogy elkapnak, hanem mert nem tartom helyesnek. Ne azért írj egy hsz-t úgy és olyanra, mert félsz a retorziótól, hanem mert abban magadat adod. És ha ez alapján "kivet" a közösség, akkor gondolkozz el, hogy 1., szükséged van-e egy olyan helyre, ahol magadat adva nem fogadnak el, 2., vagy érdemes-e egy olyan közösségbe tartozni, amelyik ennyire korlátolt, 3., lehet-e valahogy alakítani a szabályokon, hogy a kecske is jól lakjon, meg a káposzta is megmaradjon. Ha valahol alapvetően nem érzed jól magad, semmi értelme ott lenni, ha viszont jól érzed magad, akkor el kell fogadni, hogy lesznek jobb és rosszabb pillanatok. De ha megfogadsz/tok egy tanácsot, soha ne azért csinálj/ne csinálj valamit, mert azt mondták. Mindig legyél/tek szkeptikus(ok) bármivel szemben, amit befogadtok, de ne ess(etek) a tévedhetetlenség hibájába sem.

Utolsó utáni gondolat, nyugodtan lehet zsidózni, cigányozni, fideszezni, mszpzni, anyázni, elég nagy ez az internet. Itt viszont egyiket sem lehet.
http://www.ZALNER.eu" target="_blank
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2013.01.24. 00:37:33

Drigo írta:sjd! A fórumos topikban a fél fórumot bemártottad "név nélkül", látszik, hogy tudnál miket mondani, de nem mersz. Ha valami zavar, miért nem mondod el? Azért mert félsz? Szerintem ez elég gyáva hozzáállás. Ha viszont tényleg nem mondod, akkor ne is hozd fel, mert engem pl rohadtul zavar, ez a mondom is meg nem is.
1. Nem az én dolgom a szabálysértések észrevétele és a felhasználók kitiltása. Nem áll "moderátor" a nevem alatt, úgyhogy nem is fogok semmi konkrétat jelenteni, egyszerűen mert NEM AZ ÉN DOLGOM. Ha napi 50 káromkodás benn van hagyva szankcionálatlanul a fórumban, sztem nem az lenne az elvárás, hogy én egyenként jelentsem, hanem hogy ti ezeket szankcionáljátok.
De akkor elmondom újra mi zavar, igaz már leírtam egy párszor a téma kapcsán: az, hogy leírtok valamit a szabályzatban és azt nem tartatjátok be. Félreértés ne essék, nem akarok mindent betiltatni, ha engem kérdeztek, felőlem lehet a fórumban offolás, duplázás, káromkodás is, de akkor ezek legyenek megengedve hivatalosan. Elmondtam, vagy ne legyen szabály egy dologra, vagy legyen, de akkor az legyen betartva, ez sztem így korrekt. (Ezt egyébként már a fekete lista bevezetésénél is leírtam egy bő fél éve, mert ez már régóta húzódó folyamat). Ne kelljen remegve leírnom egy obszcén kifejezést, hogy akkor most kidobhatnak a szabályok alapján, miközben másoknál ez büntetlenül marad. (Ez sztem elég egyértelmű, hogy milyen üzenetet hordoz egy idő után) Most ott tartunk, hogy írtatok egy szabályzatot, ami 90%-ban ugyanaz, mint a régi és inkább még szigorításokat tartalmaz.
Értem a logikádat, amivel ezt indoklod és alapvetően tiszteletre méltóak is az elveid, de sztem a gyakorlatban hosszú távon nincs jó hatással a fórumra az, hogy két különböző felhasználó más elbírálás alá esik. Én mondtam, hogy bevállalok egy hét pihenőt simán, ha ezeket a "botlásokat" tényleg büntetni fogjátok, mert sztem most azt kommunikáljátok (nem tudatosan, de szvsz sokakban így csapódik le), hogy "vannak egyenlőbbek".
2. nem "mártottam be a fél fórumot név nélkül", leírtam hogy milyen problémák alakultak ki az utóbbi időben. Nyilván tudnék rá példát mondani, de nem akarok senkit kiemelni külön. Nem azt akartam, hogy ezek az emberek visszamenőleg legyenek megbüntetve, hanem hogy megmaradjon a fórumozás színvonala a jövőben. És érdekes módon jó pár ember, köztük nem egy moderátor is egyetértett.
Drigo
Eurobarca Staff
Hozzászólások: 5459
Csatlakozott: 2005.09.07. 15:26:51
Tartózkodási hely: Felsőörs

2013.01.23. 23:48:18

Akkor elmondom én is a véleményem. Hangsúlyozom: az én saját véleményem, ami nem feltétlen tükrözi a többi moderátor, vagy az eurobarca.hu véleményét.
Fórumszabályzat 3.0.0, és eddig elég sk fórumszabályzatt írta:Aki úgy érzi, hogy nem megfelelő stílusú/tartalmú hsz-t talál bármely topicban az kérjük az „Kérdések, észrevételek a FÓRUMMAL kapcsolatban” topicba jelezze ezt a moderátorok felé, hiszen mi sem lehetünk ott mindig, mindenhol.
Várom azoknak a jelentkezését, akik szerint, ez a fórumozókra bármilyen kötelezettséget jelent. Ha valami zavar, szólsz, ha nem zavar nem szólsz. De az, hogy puffogunk itt némán az az én szememben sokkal szánalmasabb.

sjd! A fórumos topikban a fél fórumot bemártottad "név nélkül", látszik, hogy tudnál miket mondani, de nem mersz. Ha valami zavar, miért nem mondod el? Azért mert félsz? Szerintem ez elég gyáva hozzáállás. Ha viszont tényleg nem mondod, akkor ne is hozd fel, mert engem pl rohadtul zavar, ez a mondom is meg nem is.

A reklámos dolog jó ötlet, nem értem, miért nem volt eddig szabályba vésve, bár aki csak azért regisztrált, hogy reklámozhassa magát, eddig is egyből ki volt téve, ha észrevettük, már az 1. hsz után.

Aki meg bekerül valahova újként, az igenis próbáljon meg viselkedni. "Sokkal nehezebb egy rólad kialakult jó képet lerontanod, mint egy rosszat feljavítani." És akár hiszitek, akár nem, az esetek döntő többségében már egy hsz alapján el lehet dönteni, hogy valaki "megéli-e a holnapot". Akiben az értelemnek csak egy kicsi szikráját is látjuk, már megkapja a megfelelő segítséget, hogy be tudjon illeszkedni.

Komolyan úgy viselkedtek, mintha napi 20 embert vágnánk ki, és csak az lenne a célunk, hogy minél több embert kivágjunk. Közben meg, ha már az ez előtti, de megkockáztatom, hogy a legelső szabályzatot szó szerint betartanánk egy hét múlva nem lenne itt senki. Ez halál komoly. Nem akarunk 1984-t csinálni. Épp ellenkezőleg, minél kevesebbszer beavatkozni.

Akkor miért is van ez az egész? A gyökerek miatt, gondolok itt a "de én nem csináltam semmit", "semmi szabályelleneset nem tettem", nem mondom, hogy százával kapom az ilyen leveleket, de van belőlük bőven. Na, pont őmiattuk van ez az egész, le van írva a szabályzatba, nem tartottad be (de még csak el sem olvasta, sőt fel sem merült benne, hogy nemhogy annak utánanézzen, hogy van-e szabályzat, hanem, hogy megnézze milyen részei is vannak a fórumnak), helo.

Ez pedig disszonáns lesz.
Engem aztán marhára nem érdekel, hogy kinek hány hsz-e van, attól még aki barom, az barom (azért adjam meg valakinek a tiszteletet, mert öreg? 1. Miért nem próbálta meg jobbá tenni a dolgokat? 2. Mit tehetek én arról, hogy előbb született x évvel? A tiszteletet nem a korral kell elérni. És ezt át lehet ültetni hsz számra, diplomák számára, meg a sok "értékmérő" baromságra. Tőlem mindenki megkapja a tiszteletet, nem azért, mert öreg, nem azért, mert 2 diplomás, nem azért, mert 5000 hozzászólása van, egész egyszerűen mert én ezt tartom helyesnek, de egy 60 évest ugyan úgy leseggfejezek, mint egy 13 évest - már ha megérdemli, ha 60 évesen nem bír normálisan viselkedni, az meg még sokkal szomorúbb is). De aki úgy indít, hogy "Dögöljön meg az összes Barçás", annál nem fogom kivárni, amíg még 4x megcsinálja, megkapja az ip bant, aztán boldogan élünk mindketten tovább egymás nélkül. Fogalmatok sincs, hány ilyen 1 hsz-es gyökér van, és már az a néhány kattintás (csak azért sem számolom össze) is túl sok, amíg kivágom, nemhogy még beírogassam a kitiltásokba. De ha igény van rá, hetente feldobok random 2-10 nevet egybe, max a nickname nem fog stimmelni, de a véletlen miatt a számuk hamar egyensúlyba kerülnek.

És hogy miért is vesztegettem ennyi szót a sok gyökérre? Pont nem miattuk, hanem a normálisok miatt, úgy érzem, megérdemlik azok, hogy pár dolog világosabb legyen (már ha az lett, ebben nem vagyok biztos).

És egy csattanó a végére, engem marhára nem érdekel, hogy mi van a szabályzatban, akiről úgy gondolom, hogy gyökér, annál mindent meg fogok tenni, hogy ne legyen itt (természetesen a szabályos keretek között, szóval annyira nem igaz, hogy nem érdekel a szabályzat), aki viszont normális az miattam nem fog repülni sem 5, sem 10, sem 100 törölt hsz után (természetesen ez megfelelő idő intervallum alatt értendő), mert nem az a célom. Mindenki hibázhat, sőt hibázik is, mert nem vagyunk tökéletesek. Nálam mindenki egyforma elbánásban részesül (mert én nem kivételezek, hanem mindenkit utálok), de aki gyökér az gyökér. Igazából azt sem értem, hogy miképp jött fel ez a hsz szám téma, ahogy értelmeztem nem a moderátorok részéről, de ha igen, attól elhatárolódom. Aki fiatal, annak is meg kell adni a lehetőséget, de úgy nem, ha "Mocskos Barçával" indít. De attól, hogy néhány dologban nem értünk egyet, még nem fogok senkire sem rászállni, amíg a nem egyetértés nem az általam, magamnak állított értékrenddel ütközik.

Ettől persze, ugyan úgy vezetni fogom a fekete listát, senkit nem különböztetek meg, mert amiről én úgy gondolom, hogy rossz, az lehet, hogy csak szerintem az. Ezért van úgy, hogy a kérdéses dolgokat egymással is megvitatjuk, mert az egyik legfontosabb dolog, a kontroll, nem lehet mindent úgy csinálni, ahogyan gondolod, mert tuti nem jó minden úgy, ahogy te gondolod. Éppen ezért van olyan is, aki ha rajtam múlna, már nem lenne itt (nem kell megijedni, nem túl aktív, de nem akarom, hogy a gyanú legkisebb árnyéka is felmerüljön, mert ha mégis jön majd a tényleg mindenki szerint megérdemelt pihi, akkor majd jönne, hogy de én kipécéztem magamnak, ami már csak azért sem igaz, mert ha rajtam múlna, már most kiraknám, de ez nem egy kiskirályság, de megsúgok még valamit ahogy észrevettem elég sokan tudnának mondani kapásból egy embert, aki biztos nem hiányozna neki), és biztosan vannak olyanok is, akik nekem is köszönhetik, hogy még itt vannak, csak nem tűnik fel, mert pl amikor felszólaltam mellettük biztosan azt gondoltam, hogy ne hogy már valamelyik gyökér modi kirakja (tényleg mindenkit utálok), hát megőrült?!

Még egyszer hangsúlyozom, ez az én privát véleményem.
http://www.ZALNER.eu" target="_blank
Avatar
miihii
KHAL
Hozzászólások: 8429
Csatlakozott: 2008.04.23. 01:11:00
Tartózkodási hely: Zeg-Zeg-Zeg ZALAEGERSZEG

2013.01.23. 19:29:13

sjd írta: Még ezzel kapcsolatos, hogy szerintem korrektebb lenne, ha a Kitiltásokat vezetnétek a megfelelő topikban. Pl. Ozsi mondta, h ő magának vezeti, de sztem (bár nem feltételezem, hogy visszaélnétek vele), úgy lenne fair, ha mindenki láthatná, hogy ki és miért lett kitiltva. Másrészről meg sztem lenne egy elrettentő hatása is, ha pörögne az a topik.
Nem sok emberke maradt ám ki azért eddig sem ;)
Am igen, jeleztem is, h majd vezessük frissítve, uh meglesz a folyamatos update.
There is only one god, and his name is death~Syrio Forel
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2013.01.23. 18:10:07

miihii írta: Annyit elárulok, h ugyan nincs beleírva a szabályzatba (mivel nem is tartozik hozzá), de van konkrét elképzelésünk a fekete listával kapcsolatban, de erről egyelőre jelen állapotban nincs felhatalmazásom/unk információt adni. Tehát ez a beszélgetés jelen volt/van köztünk is és mi is kitaláltuk a verziónkat.
Még ezzel kapcsolatos, hogy szerintem korrektebb lenne, ha a Kitiltásokat vezetnétek a megfelelő topikban. Pl. Ozsi mondta, h ő magának vezeti, de sztem (bár nem feltételezem, hogy visszaélnétek vele), úgy lenne fair, ha mindenki láthatná, hogy ki és miért lett kitiltva. Másrészről meg sztem lenne egy elrettentő hatása is, ha pörögne az a topik.
Avatar
miihii
KHAL
Hozzászólások: 8429
Csatlakozott: 2008.04.23. 01:11:00
Tartózkodási hely: Zeg-Zeg-Zeg ZALAEGERSZEG

2013.01.23. 17:46:51

Ejj, végeztetek a kötélhúzással, pedig ezt szépen leboxoltátok, érvek pro és kontra :D

Annyit elárulok, h ugyan nincs beleírva a szabályzatba (mivel nem is tartozik hozzá), de van konkrét elképzelésünk a fekete listával kapcsolatban, de erről egyelőre jelen állapotban nincs felhatalmazásom/unk információt adni. Tehát ez a beszélgetés jelen volt/van köztünk is és mi is kitaláltuk a verziónkat.

És még valami, ami korábban elkerülte a figyelmem, ez a nem fogunk javítgatni, hanem kapásból törlünk dolog...
Nem akartuk nagyon aprólékos műgonddal végtelen hosszúra nyújtani a Szabályzatot, így ez a formája jelent meg.
Viszont a felvetés jó és ezt is alkalmazzuk majd azért. Tehát az újak mindenképpen kapnak figyelmeztetést (ha észrevettétek korábban elég sok ízben írkáltam/unk hozzá, ha vki ifjonti hévvel láthatóan csak úgy belecsapott a fórumozás lecsójába), jelezve feléjük, h mi a hiba a rajzon és hogy hol találja a megoldóképletet, azaz a szabályzatot. Tehát a pályakezdők azért némi türelmi időt kapnak, h belerázódjanak, emlékezve rá, h azért mi sem úgy kezdtük, h kikezdhetetlen formában öntöttük hsz-be gondolatainkat :) Tehát igen, meglesz a figyelmeztető lövés, de ha nincs foganatja, akkor már nem játszunk a színekkel :P
There is only one god, and his name is death~Syrio Forel
Avatar
kanty
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7783
Csatlakozott: 2009.02.27. 17:29:30

2013.01.23. 17:07:28

Bob_Marley írta:
kanty nem fogadom el, azt hogy írt valaki 3 évvel ezelőtt valamit és évüljön el, ez valamiféle megkülönböztetés, csak mert régebb óta itt van, nem baj "hülye" voltál anno, elnézzük mert azóta nem vagy "hülye", ez nálam nem logikus.
Ezt nagyon nem fogadom el ha így működne a dolog.
Nem megkülönböztetés kell, hanem pl. a fekete lista két évre szóljon (hasamra csaptam).
Valaki, ha hülye volt és megváltozott és nem hülye, miért viselje a következményét, főleg egy ilyen dologban (ha már a hülyénél maradtunk, persze vannak olyan dolgok az életbe, aminek a következményét mindig kell viselni, de egy off hozzászólás nem ide tartozik, nálam).
Ezzel én lezártam. Mert egyrészt nem győzzük meg egymást, másrészt túltárgyaltuk.
Az előző évtized közepesen aktív fórumozója.
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19486
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2013.01.23. 17:03:10

sjd írta: De nem is fognak azért kétszer annyit rádvarrni 60 évesen csirkelopásért, mert 6 éves korodban elloptál egy dömpert. Pont Te mondtad, hogy a jogban is van elévülés. Az egy dolog, h szted ez így korrekt, de azt hiszem a jelenlegi társadalmi berendezkedés és jogrendszer alapján a moderátorok egyáltalán nem valóságtól elrugaszkodott dolgokat találtak ki.
Én nem is állítottam hogy elrugaszkodott dolgot talált volna ki bárki, ami a szabályzatban van, egyet értek vele, itt ez felmerült, hogy legyen elévülés, amivel meg spec én nem értek egyet, majd a moderátorok eldöntik, azt meg "kénytelen" vagyok elfogadni.
De ez is olyan, hogy akkor konkretizáljuk, rendben nem értek egyet az elévüléssel, de mivel büntetőjogban is így van, ezzel megtudtok fogni hogy na ugye :D
De akkor itt is legyen meghatározva, hogy mit tudom én 5000 hsz-ként törlődik az addigi strigula.

A példa meg két külön esetet vizsgált, arra próbáltam utalni, hogy van Kis Pista akinek van 10000 hsz-e de hát 1675 júniusában hibázott, de nem baj mert régen volt meg van Nagy Jóska aki meg belépett és rögtön hibázott.
Mindkettő nálam a hiba kategória.
Kép
Kép
Kép
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2013.01.23. 16:58:44

Bob_Marley írta:Miért kellene különbséget tenni aközött hogy ki hány hsz-ből hozta ezt össze?
Attól még hogy 60 évesen lopok csirkét nem fogják azt mondani, hogy ejj nem baj 59 évet leéltél becsülettel, vagy ha 6 évesen ellopom a boltból a kis dömpert.
De nem is fognak azért kétszer annyit rádvarrni 60 évesen csirkelopásért, mert 6 éves korodban elloptál egy dömpert. Pont Te mondtad, hogy a jogban is van elévülés. Az egy dolog, h szted ez így korrekt, de azt hiszem a jelenlegi társadalmi berendezkedés és jogrendszer alapján a moderátorok egyáltalán nem valóságtól elrugaszkodott dolgokat találtak ki.
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19486
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2013.01.23. 16:55:04

sjd írta:
De ha szerinted az jogos, hogy ugyanolyan büntetés alá esik, ha 10800 normális hsz-ből van 5 törölt és ha 5 személyeskedő hsz-ből van 5 törölt, akkor nem szóltam.
Miért kellene különbséget tenni aközött hogy ki hány hsz-ből hozta ezt össze?
Attól még hogy 60 évesen lopok csirkét nem fogják azt mondani, hogy ejj nem baj 59 évet leéltél becsülettel, vagy ha 6 évesen ellopom a boltból a kis dömpert. (még ha számszerűleg más a dolog logikája)
Ezért nem értek egyet ezzel, becsülendő igen ha valaki 10800 hszből hozott össze 5 hibapontot, de attól még az hibapont, s ugyanúgy büntetés jár érte.

kanty nem fogadom el, azt hogy írt valaki 3 évvel ezelőtt valamit és évüljön el, ez valamiféle megkülönböztetés, csak mert régebb óta itt van, nem baj "hülye" voltál anno, elnézzük mert azóta nem vagy "hülye", ez nálam nem logikus.
Ezt nagyon nem fogadom el ha így működne a dolog.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Bob_Marley 2013.01.23. 16:59:00-kor.
Kép
Kép
Kép
Avatar
kanty
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7783
Csatlakozott: 2009.02.27. 17:29:30

2013.01.23. 16:50:34

Bob_Marley írta: Nem értem mi különbséget kellene tenni aközött, hogy valaki x éve alatt hozott össze 5 hibát, vagy 2 nap alatt.Szabályt szegett, szabályt szegett.
Ezzel az elévülés dologgal soha nem értettem egyet, büntetőjogban sem, pedig az nagyobb volumen :D
Pedig kell. Valaki miért szívjon mondjuk egy öt évvel ezelőtti hülyeségéért? Regisztrált, tapasztalatlan volt aztán írt mondjuk három off hozzászólást, eltelik néhány év az alatt megint összejön kettő. A másik pedig összehozza ezt három perc alatt. A kettő nem egy kávéház, szerintem.
Az előző évtized közepesen aktív fórumozója.
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2013.01.23. 16:47:14

Bob_Marley írta:Lehet én értelmezem rosszul, de ez akárhogy csűrjük csavarjuk arra világít rá ki mióta van itt. :D
Ezt nem tudom jobban elmagyarázni, direkt azért írtam a saját példámon keresztül mind2 esetet, hogy lásd, nem emberek között tesz különbséget.

De ha szerinted az jogos, hogy ugyanolyan büntetés alá esik, ha 10800 normális hsz-ből van 5 törölt és ha 5 személyeskedő hsz-ből van 5 törölt, akkor nem szóltam.
Avatar
miihii
KHAL
Hozzászólások: 8429
Csatlakozott: 2008.04.23. 01:11:00
Tartózkodási hely: Zeg-Zeg-Zeg ZALAEGERSZEG

2013.01.23. 16:44:42

Nos, nem idézgetek, megpróbálok mindenkinek válaszolni egy füst alatt.

Először is arra a részre, h rátok lenne hárítva a moderálás.

Nem, egyáltalán nem erről van szó és a megfogalmazás sem épp azt sugallja, h minden pitibb dolog miatt egyből írni kell, h figyu, xy duplázott abc topicban meg hasonlók. Mindössze annyit tesz, ami alább leírtam, h azzal meg tudjátok könnyíteni, illetve gyorsabbá teszi a reagálást, ha vmi kirívóbb dolog történik és épp nem vagyunk jelen, h azonnal orvosoljuk. Ilyenkor látjuk az Észrevételekben és egyből ott kezdünk, ahol a fennforgás van.

De természetesen nem kötelezünk senkit arra, h szóljon, maximum kérünk titeket, de egyáltalán nincs semmilyen felelősség rátok hárítva ezügyben. Ha nem jelzitek, akkor is intézkedést fog maga után vonni, csak esetleg kicsit később, mire ténylegesen szembesülünk vele, azaz mire odaérünk az olvasmányokban :)

Árulkodásról meg továbbra is annyit tudok mondani, h ha kényelmetlenséget, konfrontációt, folyományt vonna maga után, ott a PÜ, illetve asszem mindannyiunknál fel van tüntetve e-mail cím is, oda is mehet. Nálam biztos van és azt is használom még, uh jöhet. Bár én inkább PÜ-ben kérném, mert van, h elfeledkezem pár napig a méljeimről :)

És nem, pont az "aknamunka" miatt nem lehetne kiszűrni, h súgásra vagy magunktól figyeltünk ki vkit. Mondom, súgás nélkül is vannak már delikvensek élénkebb figyelem alatt.

Am meg az, h vki úm. felnyom vkit, még nem biztos, h azonnal következménnyel jár. Az azért elég ritka lenne sztem, h vkit azonnal kinyomunk, mert vki felhívta rá a figyelmet. Ha olyat követ el, vélhetően észrevesszük magunktól is :D Ha meg csak ilyen visszatérő, jellemző szabálysértés fordul elő vkinél, akkor ránézünk és ha tényleg jogos, akkor is egy bizonyos idő lesz, amíg meglesz az 5-ös.

De ha már súgás és volt példálózva az off jellegű hsz valahova és a jelentéséről, akkor ehhez annyit fűznék hozzá, h ha teszem azt egy délelőtt nem tud egyikünk sem fent lenni és eközben nem egy off post születik, hanem szépen elmegy a beszélgetés egy abszolút nem odavaló irányba, akkor nem baj, ha szóltok (mondom, akár PÜ-ben is) és amint ideérünk, máris a körmére nézünk a társaságnak.
Vagy esetleg egymás közt is működik (ahogy párszor már láttam utólag), h beírta vki, h inkább máshol kellene folytatni, mert ez itt off már.

Reklám.

A saját álláspontom a filmes témáról az, h nekem sem tetszett, h egy időben elment abba az irányba, h "*filmcím* kritika ITT" és annyi. Kértem is, h ezen változtassunk. Sztem a jelenlegi formában még határeset elfogadom, mert néhány sorban megírják a srácok a véleményüket és akit érdekel a teljes leírás, az elolvassa ott. Sztem ez egy fokkal jobb, mint bekopizni a gyakran elég terjedelmes kritikát. És ellentétben a gyakrabban előforduló reklámokkal (pl híroldal vagy vmi tényleges reklámot, ilyen gyűjtögetős cucc, akármi...), ez egy filmről szól, nem mondjuk ilyen bizonytalan forrásokból származó hírekkel szolgáló bulvároldal vagy konkrét (közvetlenül v közvetve) pénzügyi dolgokról. Egy topicot érint, és ugyan valóban reklámnak minősül, de vmilyen szinten talán jobb ebben a formában és lényegében hasznot nem húznak nagyon belőle, meg nem vezetnek senkit.
(Meg am is csak az ottani szűk klikk olvassa :mrgreen: )

Részemről még ezt az egy verziót elfogadhatónak tartom így, ellenben pl ha vki egy másik focis, BARCÁs blogot reklámozna, amik vagy olyan cikkeket tartalmaznak, amikről itt is szó van, vagy minimum megkérdőjelezhető a hitele. De ez csak egy példa.

Természetesen bedobva ennek az elbírálása a topicunkba, uh ha a többiek lehúzzák ezt a rolót, akkor még ennyi kivétel sem lesz reklám téren.
There is only one god, and his name is death~Syrio Forel
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19486
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2013.01.23. 16:43:41

sjd írta: Nem az lenne a kiváltság, hogy ki mióta van itt, hanem hogy ki mennyi ideje képes normálisan fórumozni. Nyilván, ha én most a jövő héten káromkodok 5-öt, akkor vágjanak ki, de ha 2009 óta most fog összejönni az 5., akkor a kettő ne essen már egy elbírálás alá.
Lehet én értelmezem rosszul, de ez akárhogy csűrjük csavarjuk arra világít rá ki mióta van itt. :D
Nem értem mi különbséget kellene tenni aközött, hogy valaki x éve alatt hozott össze 5 hibát, vagy 2 nap alatt.Szabályt szegett, szabályt szegett.
Ezzel az elévülés dologgal soha nem értettem egyet, büntetőjogban sem, pedig az nagyobb volumen :D
Kép
Kép
Kép
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2013.01.23. 16:37:42

Bob_Marley írta:Elévülés dologgal nem értek egyet, valamiféle kiváltság lenne, hogy ki mi8óta van itt, nem tartom helyesnek.
Nem az lenne a kiváltság, hogy ki mióta van itt, hanem hogy ki mennyi ideje képes normálisan fórumozni. Nyilván, ha én most a jövő héten káromkodok 5-öt, akkor vágjanak ki, de ha 2009 óta most fog összejönni az 5., akkor a kettő ne essen már egy elbírálás alá.
Tim írta:Nyílván nem arról van szó,hogy valaki offol stb..De ha például valaki elkezd éjszaka pedofil pornó képeket feltöltögetni(volt példa hasonlóra),azért csak szólnátok ha nincs fent éppen moderátor,vagy inkább várjátok hogy majd csak lesz valami? Na ugye..
Ez sztem tiszta sor, csak akkor azt tegyétek egyértelművé, hogy off/káromkodás stb. (ami nem pedofil pornó) kapcsán nem kell szólni, hanem azt észreveszitek és javítjátok magatoktól.
Avatar
kanty
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7783
Csatlakozott: 2009.02.27. 17:29:30

2013.01.23. 16:34:05

Tim írta: Nyílván nem arról van szó,hogy valaki offol stb..De ha például valaki elkezd
éjszaka pedofil pornó képeket feltöltögetni(volt példa hasonlóra),azért csak szólnátok ha nincs fent éppen moderátor,vagy inkább várjátok hogy majd csak lesz valami? Na ugye..
Azokban az időkben én hol voltam? :D Csak itt az a kérdés, hogy hol van a határ. Mert simán elképzelhető, hogy valaki nagyon belelkesül a beköpéseket illetően. Na, de nem akarom az ördögöt a falra festeni.
Az előző évtized közepesen aktív fórumozója.
Lezárt