Olimpia 2012

Itt találhatóak az előző szezon során írt hozzászólásaitok. Később érdemes lesz visszanézni őket!
Lezárt

Szerinted hány arany érmet fog szerezni a magyar csapat?

0-3
21
17%
4-6
53
42%
7-9
35
28%
10 vagy több
17
13%
 
Szavazatok száma: 126
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2012.07.26. 16:42:21

nos, túl az első félidőn egy gyenge, rendkívül deffenzív Spanyol alakulatot láttam, ki fog itt gólt lőni?! a sokpasszos játék legrosszabb verziója, a lassú, hátra-oldalt lötyögés, semmi támadási ötlet.
ettől függetlenül, az a piros lap?! én nem láttam annak, de így mostmár biztos Japcsi győzelmet tippelek.
Montolya gyenge, a gól is az övé volt, Alba sehátul-seelől csak elvan, Mata pedig nagyon hátul kolbászol.
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12233
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2012.07.26. 16:29:37

Meglepetésre Japán vezet, Inigo Martinezt az elébb állították ki piros lappal... Gyenge a meccs, a japánok feltolták a védekezést, aggresszív letámadást folytatnak. A spanyolok eddig nem találnak rést rajtuk.

Vége a félidőnek, jöhetne esetleg Muniain vagy akár Tello :)

A japánok gólját Yuki Otsu szerezte, aki a Borussia Mönchengladbach játékosa, a transfermarkt.de 400 ezer euróra taksálja.
"And my heart will leave you never."
Avatar
Mezner2
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1706
Csatlakozott: 2006.04.14. 13:27:29

2012.07.26. 16:09:34

Köszönöm :wink:
Gareth Tello
Az Év fórumozója 2013
Hozzászólások: 5728
Csatlakozott: 2012.03.03. 19:01:12
Tartózkodási hely: Budapest

2012.07.26. 15:56:00

Mezner2 írta:Valaki tud pontos infót adni nekem,hogy hány Barca játékos érdekelt az Olimpián (Ha van B csapatos,az is érdekel)!
Jordi Alba, Martín Montoya, Cristian Tello.
Illetve ott van Oriol Romeu is, aki Barça-nevelés. :)
Avatar
Mezner2
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1706
Csatlakozott: 2006.04.14. 13:27:29

2012.07.26. 15:53:18

Valaki tud pontos infót adni nekem,hogy hány Barca játékos érdekelt az Olimpián (Ha van B csapatos,az is érdekel)!
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2012.07.26. 15:47:34

Előd: Még jó, h te írtad a Fórumszabályzat topicba, h linket tegyünk be képről, h ne húzza szét a fórumot. :P


Dunat TV: Spanyolország - Japán!
Avatar
Mezner2
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1706
Csatlakozott: 2006.04.14. 13:27:29

2012.07.26. 15:47:01

FtcSikiHun írta:
socio66 írta: ennyire nem lehetsz naiv.
mindenki él doppinggal
Na ha már úgy is mindenki hülyének néz, akkor itt a 'mindenki' alatt kit kell érteni? Mert mondjuk a vízilabdásokból, meg kézilabdázókból nem nagyon nézem ki, hogy ilyeneket használnak.
Dehogyisnem :D már ifiben nagyon durván megy ez,felnőtt szinten meg pláne,nagyon nagy az igénybevétel mind2 sport esetén,bár nálunk(vízilabda) ez ink, bizonyos csapatokra volt jellemző (BVSC,UTE) míg felnőtteknél a Vasasról lehetett érdekes pletykákat hallani,senki ne legyen tévhitekben,napi 6-7óra edzést és heti 2meccset,tiszta szervezettel nagyon nehéz,majdnem lehetetlen bírni,de ezek nem doppingszerek mivel még listán nincsenek,amint felkerül jön egy másik hasonló összetevőkből álló még nem listás szer,és az egész kezdődik elölről......
Gareth Tello
Az Év fórumozója 2013
Hozzászólások: 5728
Csatlakozott: 2012.03.03. 19:01:12
Tartózkodási hely: Budapest

2012.07.26. 15:45:03

Kővágóról inkább semmit sem mondok, igazából már meg sem lepett...

Magyar szempontból jó hír: http://sportgeza.hu/2012/london/cikkek/ ... _aranyhoz/

Foci: a spanyolok nemsokára kezdik a meccset a japánok ellen. Kezdő: De Gea - Montoya, Álvaro Domínguez, Iñigo Martínez, Jordi Alba - Koke, Javi Martínez, Isco - Mata, Rodrigo, Adrián. :)

szerk.: Tenisz: a férfiak sorsolása.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Gareth Tello 2012.07.26. 15:51:41-kor.
Avatar
FtcSikiHun
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2740
Csatlakozott: 2009.12.17. 21:59:21
Tartózkodási hely: Északon, délen, keleten, nyugaton

2012.07.26. 15:44:50

S.Agüero írta:Emlékszem, hogy mostanában az úszó VB/EB-n az egyik magyar srác 50 gyorson döntőben volt, talán a 6. helyen végzett, és a döntő után nyilatkozta, h rajta kívül mindenki szedett olyan szert, h azzal egy levegővétellel le tudták úszni, ez a magyar gyerek meg nem kért belőle és így úszás közben kellett levegőt vennie, amivel elég sok századot/tizedet elvesztett.
Ez hülyeség.
50 métert bőven le kell tudni úszni levegővétel nélkül. Annyit én leúszok úgy, hogy nem veszek levegőt. Nem is szokott senki sem levegőt venni.
Kép
'élvezd, hogy minden rosszban van valami'
'...törekedj azzá lenni,ami lehetnél!'
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12233
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2012.07.26. 15:40:37

Elkezdődött az olimpiai foci is (férfi).

Az első meccsen:

Honduras–Marokkó 2–2

A mai program:
Kép
"And my heart will leave you never."
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2012.07.26. 15:24:14

Emlékszem, hogy mostanában az úszó VB/EB-n az egyik magyar srác 50 gyorson döntőben volt, talán a 6. helyen végzett, és a döntő után nyilatkozta, h rajta kívül mindenki szedett olyan szert, h azzal egy levegővétellel le tudták úszni, ez a magyar gyerek meg nem kért belőle és így úszás közben kellett levegőt vennie, amivel elég sok századot/tizedet elvesztett.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2012.07.26. 14:16:30

az a legdurvább h ma már tényleg nincs olyan sport amiben ne doppingolnának. a sportlövők pl halomra szedik magukat olyan nyugtatókkal ami - még - nincs rajta a doppinglistán.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
bence-barca
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5465
Csatlakozott: 2007.06.14. 17:19:38
Tartózkodási hely: Budapest

2012.07.26. 14:12:38

fcbarca0827 írta:Védett ranglistával indulhat. 2 éven keresztül sérüléssel bajlódott, majd mostanában tért vissza, de a sérülés előtt 39. volt a világranglistán, így azzal a helyével lehet ott az olimpián.
Ohh... értem, köszi! :)
Kicsit erős, h egyből olimpián tér vissza, de remélem majd előbb vagy utóbb, de inkább előbb újra magára tud találni!
Avatar
fcbarca0827
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3238
Csatlakozott: 2007.08.30. 14:29:21
Tartózkodási hely: Sülysáp

2012.07.26. 14:08:39

bence-barca írta:Valaki amúgy elmagyarázná nekem, h Szávay mit keres ott az olimpián? Már vagy 2 éve nem hallottam felöle, azt hittem sérülés miattt visszavonult vagy nemtom. Erre most látom ott van Londonban. Ez hogyan volt lehetséges? :-k
Védett ranglistával indulhat. 2 éven keresztül sérüléssel bajlódott, majd mostanában tért vissza, de a sérülés előtt 39. volt a világranglistán, így azzal a helyével lehet ott az olimpián.
KowalskymegaVega,Supernem,HollywoodUndead,Fish!
Hiperkarma,VadFruttik,EstiKornél,AWS
30Y,BagossyBrothersCompany,Useme,Elefánt
bowlinggolyo
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1984
Csatlakozott: 2006.05.10. 11:15:00

2012.07.26. 14:08:26

FtcSikiHun írta:Na ha már úgy is mindenki hülyének néz, akkor itt a 'mindenki' alatt kit kell érteni? Mert mondjuk a vízilabdásokból, meg kézilabdázókból nem nagyon nézem ki, hogy ilyeneket használnak.
Nem tudom h figyelemmel kísérted-e a 2004es athéni olimpiát,de ott a női kézilabda csapatunk elégé esélyes volt az aranyéremre, végül tudjuk milyen eredmény lett. Elég szerényen behúzott farokkal kiestünk, ezt annak köszönhetjük, hogy az egyik sportolónkat megfogták a doppingvizsgálaton, persze erről a média hallgatott, nem úgy mint Annusék ügyében. Szóval nm kel félteni egyik élsportolót sem, mert mindenki doppingol, csak valakinek az orvosi stábja megteheti, h napi több tízezer dolláros szerekkel nyomja a versenyzőjét (Phelps, Bolt stb.), amit a jelenkor dopping vizsgáló szerkezetek nem tudnak kimutatni, míg másoknak szerényebb körülmények között kell ezt megoldani.

Egyébként aki járt edzőterembe vagy jár, az is nagyon jól tudja, h egy határt nem lehet átlépni, ezt kilehet tolni fehérjékkel táplálék kiegészítőkkel, de akkor is elérsz egy határt és nincs más csak a dopping.Az élsportolóknál is van egy határ és ha olimpiára akarsz kijutni és ott jó eredményt elérni, akkor körülbelül 17-18 éves korodban el kell döntened, h felhagysz az élsporttal vagy egy magasabb szintre lépsz.
Visca el Barca!!!
GO Colts GO!!!
bence-barca
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5465
Csatlakozott: 2007.06.14. 17:19:38
Tartózkodási hely: Budapest

2012.07.26. 14:02:02

Valaki amúgy elmagyarázná nekem, h Szávay mit keres ott az olimpián? Már vagy 2 éve nem hallottam felöle, azt hittem sérülés miattt visszavonult vagy nemtom. Erre most látom ott van Londonban. Ez hogyan volt lehetséges? :-k
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19580
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2012.07.26. 13:54:49

Doppingról mindig ez az interjú jut eszembe:
http://zona.hu/article/1174/kitalal-az- ... gbaro.html
Kép
Kép
Kép
Avatar
Initom
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2127
Csatlakozott: 2010.06.07. 16:11:17
Tartózkodási hely: Vas(trón)

2012.07.26. 13:33:44

minden sportoló,élsportoló doppingol. Főleg az atléták...
Aki az olimpián kinn lesz,az 101% hogy nyom valami anyagot,többsége illegálisat. Mert Phelps ,Usain Bolt nem doppingol ugye ? ááá dehogy.


(mellesleg tuti hogy Messi,Ronaldo és a többi klasszis is kap valamit,ők végignyomnak 50-60 meccset csúcsformába....csak az edzéstől...peeersze.)
Abi & Tito
socio66

2012.07.26. 13:31:25

FtcSikiHun írta: Mert mondjuk a vízilabdásokból, meg kézilabdázókból nem nagyon nézem ki, hogy ilyeneket használnak.
nyilván náluk a sérülékenységet kiküszöbölő, regenerációt segítő szerek mennek elsősorban, bár ezek egy része talán legális is.
nem tudom, nincsenek belső infóim, én nem jutottam el ilyen magas szintre sajnos, de azért látva hogy hányan buknak meg a legnagyobbak közül is, meg olvasgatva az időnként nyilvánosságra kerülő nyilatkozatokat, elég egyértelműnek tűnik hogy az élsportban az elitbe kerüléshez elengedhetetlen a dopping.
csak más egy csapatsport, ahol a sikernek ezer összetevője van, és végső soron a tehetséget, a kritikus helyzetek helyes megoldását, a taktikát nem lehet doppinggal pótolni, meg más egy atlétika, úszás, kerékpár mondjuk, ahol konkrétan ki lehet mutatni, hogy az a pár tized már a dopping hatása.
annak a doppingbárónak a nyilatkozatában is volt valami ilyesmi, hogy ő is talán dobóatléta volt, aztán látta hogy egyik pillanatról a másikra az ellenfele, akit addig mindig megvert, most hirtelen méterekkel nagyobbat dobott.
futóknál is konkrétan megmondta hogy meddig lehet tisztán eljutni, és mi az amit már a szerek tesznek hozzá.
ennek ellenére azért hiszek benne, hogy a versenyeket az emberek nyerik a jobb genetikájukkal, jobb edzésmunkájukkal, nem pedig az orvos, aki kikeverte a csodaszert.
Avatar
bali 15
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2541
Csatlakozott: 2008.06.05. 20:18:25

2012.07.26. 13:05:15

Na ha már úgy is mindenki hülyének néz, akkor itt a 'mindenki' alatt kit kell érteni? Mert mondjuk a vízilabdásokból, meg kézilabdázókból nem nagyon nézem ki, hogy ilyeneket használnak.
A nagy részük doppingol, hidd el nekem.
Pár éve valamelyik hárombetűs szervezet elfogott valami óriási doppingszerbárót. A tagot szépen kihalgatták.
Azt mondta, hogy olyan ikonisztikus egyéniségek is élnek doppingal, hogy az emberek soha többé nem kapcsolnák be a TV-t, és minden gyerek elkezdene posztereket tépkedni a falról.
A doppinggyártók mindig egy lépéssel az ellenőrök előtt járnak. Sem vizeletben,sem vérben nem lehet már kimutatni.

Például nem is nagyon értem, hogy a jelenlegi focisták, hogy bírják....
Egy csatárnak ma már a védekezésből is komolyan ki kell venni a részét.
Nem is tudom, hogy ezt hogyan bírják.....

Szerk: azt hozzátenném, hogy így is [auto_cenzúra] sokat számít az edzés.
Egy doppingszer egy futónál 3 tized másodperces javulást hoz csak...
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19580
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2012.07.26. 13:04:58

Teljesen igaz mindenki doppingol, valaki kicsiben, valaki nagyban.

Én többek között ezért is utálom az Atlétikát, Úszást, Kerékpárt

Nem mintha más sportokban nem lenne dopping, gyorsabb gyógyulás, gyorsabb agy, jobb koncentráció készség, de attól még nem fog tudni valaki olyat nyújtani tornában, vagy úgy focizni, vagy úgy eldobni a labdát, míg a csak fizikai sportoknál, bumm Világcsúcs.Nyilván abban is sok munka van, de teljesen abnormális az egész, s szerintem megoldás sincs rá.

Az orvosok mindig egy (vagy több? ) lépéssel a felügyelők előtt lesznek, s a gazdagabb országok megtehetik a kicsik nem.
Kép
Kép
Kép
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15449
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2012.07.26. 13:02:32

visca el barca írta:
csababarca írta:Fazekast is jól megvezették,olyan szerrel bukott le,amit ma már sose szedne egy atléta.
várjál, egy könycseppet gyorsan elmorzsolok érte.
nem kell,de itt kb nem is tudják az atléták hogy mit adnak be nekik. edző odaadja a cuccot,idd meg,vedd be,aztán ennyi.
Nem mondom,hogy mindig így van,de sok esetben.

Tévhiteink meg ne legyenek,minden sportoló valamilyen szinten doppingol,de nem minden dopping tiltott.

én csak azt tartom viccesnek,hogy pl júniusban lebukott az USA női focicsapatának kapusa,Hope Solo,és kimagyarázták annyival,hogy menstruációs gyógyszerében volt valami. és ennyivel el lett az egész intézve.
nálunk ilyen indokot meg sem hallgatnak.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2012.07.26. 12:45:01

csababarca írta:Fazekast is jól megvezették,olyan szerrel bukott le,amit ma már sose szedne egy atléta.
várjál, egy könycseppet gyorsan elmorzsolok érte.

állítólag olyan kis mennyiségű cucc volt a szervezetében, hogy annaál kisebb egységet ki sem lehet mutatni. de ott volt. a hülyegyerek olyan cuccot tolt, amit a 70-es években az ndk-s úszónők toltak.

erre szokták azt mondani h kis pénz kis foci

nem lennék meglepve ha pars sem jutna el a dobókörig.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
FtcSikiHun
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2740
Csatlakozott: 2009.12.17. 21:59:21
Tartózkodási hely: Északon, délen, keleten, nyugaton

2012.07.26. 12:41:23

socio66 írta: ennyire nem lehetsz naiv.
mindenki él doppinggal
Na ha már úgy is mindenki hülyének néz, akkor itt a 'mindenki' alatt kit kell érteni? Mert mondjuk a vízilabdásokból, meg kézilabdázókból nem nagyon nézem ki, hogy ilyeneket használnak.
Kép
'élvezd, hogy minden rosszban van valami'
'...törekedj azzá lenni,ami lehetnél!'
socio66

2012.07.26. 12:20:18

FtcSikiHun írta: mi a büdös életért kell doppingolni? idióták. egy életre eltiltanám őket.
ennyire nem lehetsz naiv.
mindenki él doppinggal, csak valaki meg tudja fizetni a kimutathatatlan csúcsszereket, a csóróbbak meg kockáztatnak.
a lehető legnagyobb hülyeség ezeket a lebukott sportolókat fekete bárányként beállítani, ők csak sodródnak az árral, mert más választásuk nincs.
Lezárt