Labdarúgó-Európa-bajnokság 2012

Itt találhatóak az előző szezon során írt hozzászólásaitok. Később érdemes lesz visszanézni őket!
Lezárt

Ki nyeri az idei EB-t?

Spanyolország
118
56%
Hollandia
12
6%
Németország
51
24%
Olaszország
8
4%
Anglia
3
1%
Portugália
3
1%
Franciaország
9
4%
Más
7
3%
 
Szavazatok száma: 211
lluisllach89
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3701
Csatlakozott: 2008.07.02. 22:46:30

2012.05.08. 14:56:20

ferninho írta:
??? :lol:

Casillasról beszélsz?
esetleg Xabi Alonsoról?

és Ramos meg Arbeloa is nyert már jópár dolgot...

nem is értem ez hogy jött össze, főleg ezután a szezonotok után...
miután kb max egy kupáét húzhatnak be a Barca játékosai, majd biztos nem rakják oda magukat...
Ramos meg Alonso biztos megelégedett a 2 guys 2 cups átlaggal. Amúgy ez lehet a 4. kupánk, kívéve ha madridista időszámításban számolod. Akkor ti sikeresek is vagytok.
Kép
"Azért mert valaki hibázott nem a futballt kellene megbüntetni.
Hibáztam és megfizettem érte. De a labda nem lett mocskos."- Maradona
bence-barca
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5465
Csatlakozott: 2007.06.14. 17:19:38
Tartózkodási hely: Budapest

2012.05.08. 14:54:00

kurdt írta: Személy szerint Khedirát, sőt még Podolskit is páros lábbal vágnám ki ebből a csapatból, mert Khedira finoman szólva is pótolható, akárcsak Podolski, utóbbi ráadásul a válogatottban sokkal inkább hátramozdító, semmint hasznos elem...
Hát Podolskit nem értem. Amíg lövi a gólokat (és már pedig lövi...) addig miért kéne ki tenni a csapatból? Szerintem egy szerencsétlen labdábabotló Gomeznél jobb... mm több oldalúbb... Müller sosem vt egy nagy szám. Szóval szerintem ott a helye. Főleg addig, amíg termeli a gólokat.
Főleg Kloseval érdemes még játszatni.
Szerintem ebből a keretből még mindig Klose a legjobb csatár.
Avatar
Lionel85
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7126
Csatlakozott: 2007.08.11. 10:38:38
Tartózkodási hely: Budapest, Pestszenterzsébet

2012.05.08. 14:53:38

Annyira azért van bő, minőségi kerete a spanyol válogatottnak, hogy Villát és Puyolt tudják helyettesíteni. Pótolni nem, de a helyükre beugró játékosok sem kutyaütőek. Nagy mértékben ezzel nem csökkentek az esélyeik.
Kép
Kép
Kép
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21172
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2012.05.08. 14:35:51

Úgy gondolom Villa és Puyol kiesésével csökkent a spanyolok esélye az EB címre. Ha Torres nem lesz nagy formában, vagy Llorente nem bizonyít komolyabb szinten is, akkor a gólszerzéssel problémáik lehetnek, illetve Pique-nek is össze kéne szednie magát.
Avatar
kurdt
Megmentő :)
Hozzászólások: 1884
Csatlakozott: 2006.10.30. 15:59:29
Tartózkodási hely: hütte

2012.05.07. 15:10:42

ferninho írta:remélem Khedirát nem gondolja komolyan itt senki, de főleg Löw nem fogja...
nagyon gyenge az emberünk...

azért imádkozok már 1 éve, hogy jöjjön már valaki helyette...

aztán lehet a válogatottban felszívja magát.
A válogatottban nem nagyon lehetett rá eddig panasz. A Real Madridhoz természetesen kevés, ezt én már akkor tudtam, amikor leigazoltátok (elméletem az, hogy a csapatot frissen kézhez kapó Mourinho minden áron le akart valakit igazolni az éppen azon a nyáron dobbantó német válogatottból és Özil éppen nem tűnt mozdíthatónak, Sami viszont igen...az már más kérdés, hogy végül Özilt is elengedte a Werder)...

Személy szerint Khedirát, sőt még Podolskit is páros lábbal vágnám ki ebből a csapatból, mert Khedira finoman szólva is pótolható, akárcsak Podolski, utóbbi ráadásul a válogatottban sokkal inkább hátramozdító, semmint hasznos elem...
Kép
Your village called. Their idiot is missing.
Avatar
ferninho
Madridista
Hozzászólások: 2345
Csatlakozott: 2009.03.01. 00:01:06

2012.05.07. 15:00:10

remélem Khedirát nem gondolja komolyan itt senki, de főleg Löw nem fogja...
nagyon gyenge az emberünk...

azért imádkozok már 1 éve, hogy jöjjön már valaki helyette...

aztán lehet a válogatottban felszívja magát.
madridista
Avatar
Barcaman1993
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3732
Csatlakozott: 2010.03.02. 14:41:07

2012.05.07. 14:54:35

kurdt írta:
Kapusok: Neuer, ter Stegen, Wiese, Zieler

Védők: Badstuber, Boateng, Höwedes, Hummels, Lahm, Mertesacker, Schmelzer

Középpályások: Lars Bender, Sven Bender, Draxler, Götze, Gündogan, Khedira, Kroos, Müller, Özil, Podolski, Reus, Schürrle, Schweinsteiger

Csatárok: Cacau, Gomez, Klose


Neuer - Lahm, Mertesacker, Hummels, Badstuber/Boateng - Schweinsteiger, Khedira - Özil, Müller, Podolski - Gomez

bár én simán Götzét játszatnám Podolski helyett...
Hát ez bitang erős egy csapat lesz. Sztem ez erősebb lenne:
Neuer-Lahm, Hummels, Boateng, Badstuber-Kroos, Özil, Schweinsteiger, Khedira, Götze-Gomez
Rammalets-Foncho, Gensana, Grácia-Vergés, Garay- Kubala, Kocsis, Evaristo, Luiz Suárez, Czibor
Avatar
kurdt
Megmentő :)
Hozzászólások: 1884
Csatlakozott: 2006.10.30. 15:59:29
Tartózkodási hely: hütte

2012.05.07. 14:25:20

Jogi kihirdette a 27 fős előzetes EB-keretet (ugye a Bundesligsa a hétvégén befejeződött).

Kapusok: Neuer, ter Stegen, Wiese, Zieler

Védők: Badstuber, Boateng, Höwedes, Hummels, Lahm, Mertesacker, Schmelzer

Középpályások: Lars Bender, Sven Bender, Draxler, Götze, Gündogan, Khedira, Kroos, Müller, Özil, Podolski, Reus, Schürrle, Schweinsteiger

Csatárok: Cacau, Gomez, Klose

Aogo, Träsch és Rolfes kimaradt, pedig ők rendszeres válogatottnak mondhatók; a 2010-es csapatból pedig nincs ott Jansen, Friedrich, Aogo, Tasci, Kießling, Trochowski, Marin és Butt.

ebből ugye négyen kiesnek, szívem szerint Wiesét, Cacaut, Gündogant és Lars Bendert kúrnám ki, de sokkal valószínűbb, hogy végül a Zieler-Gündogan-L.Bender-Draxler négyes fog végül kimaradni.

Kíváncsi vagyok, majd május 29-én lesz végleges kerethirdetés, addig még sok minden történhet. Mindenestre ez egy nagyon erős csapat, főleg a középpálya:
Neuer - Lahm, Mertesacker, Hummels, Badstuber/Boateng - Schweinsteiger, Khedira - Özil, Müller, Podolski - Gomez

bár én simán Götzét játszatnám Podolski helyett...

A fenti szavazáson is a németekre szavaztam és még mindig tartom, hogy ők fognak nyerni.
Szurkolni nem nagyon fogok senkinek, kicsit a spanyoloknak a Barça miatt.
Kép
Your village called. Their idiot is missing.
PCsabi
aka Game90
Hozzászólások: 17048
Csatlakozott: 2006.06.20. 19:45:02
Tartózkodási hely: Vecsés/Budapest

2012.05.07. 14:16:38

Tim írta:Van itt azért pár probléma:Link
Ez mennyire gáz, nagyon jó döntés volt Lengyelországnak és Ukrajnának adni az EB-t...

Akiknek szurkolok:
1. spanyolok, ebben szerintem semmi meglepetés sincs.
2. franciák, szimpatikus, fiatal csapatuk van. De egy kicsit meglepődtem, hogy a fórumon is mennyien szurkolnak nekik :)
3. horvátok, "kiscsapatok" közül az ő játékuk tetszik a legjobban, én meglepetést várok tőlük.

Angliától én leégést várok, színtelen-szagtalan csapatuk van, nem lepődnék meg, ha még a csoportjukból sem jutnának tovább.

Viszont ha tippelnem kéne, hogy ki nyeri az EB-t, akkor Németország.

Németország középpályája azért nem gyenge. Nálam: Neuer - Lahm, Mertesacker/Badstuber, Hummels, Boateng - Schweinsteiger, Kroos/Khedira - Podolski, Götze/Müller, Özil - Gomez.
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára PCsabi 2012.05.07. 15:08:47-kor.
A vezetőségnek be kéne számoltatni LE-t a sorozatban 2:0 után
kiengedett meccsekről - mégpedig írásban is, szóban is.
Ha bajnokok leszünk, akkor azt lehet mondani: van ilyen.
Ha nem, akkor azt kell mondani: ne legyen ilyen!
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12233
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2012.05.07. 00:42:11

És a Fifa Qatarral és Oroszországgal hol marad? Mocskos korrupt szervezet mindkettő szvsz.

Sok lesz holland részről az utazgatás, az nem tetszik igazán...
"And my heart will leave you never."
Avatar
ozsimiki
Adminisztrátor
Hozzászólások: 19561
Csatlakozott: 2005.11.29. 21:16:22
Tartózkodási hely: Zalakaros

2012.05.07. 00:38:15

Tim írta:Van itt azért pár probléma:Link
Ráadásul egyre többen jelentik be hogy bojkottálni fogják a rendezvényt.
Amúgy Hollandia fogja nyerni,annak ellenére hogy kb. 12000 kilométert kell utazgatniuk :lol:
:shock: hát ez kegyetlen nagy vicc. És azok a nagyeszűek akik odaítélték, ezt nem látták át a tervekből?

hihetetlen. Meccsek között egy Európa szintű rendezvényen ennyit utazni...ez az egész UEFA lebőgése már most...
Kép
"Ha megfelelő a motivációd, az akadály mint olyan, nem létezik" M.O.
"Arra van a legnagyobb szükségem, hogy szükség legyen rám" M.O.
Avatar
Initom
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2127
Csatlakozott: 2010.06.07. 16:11:17
Tartózkodási hely: Vas(trón)

2012.05.06. 22:53:24

ferninho írta:
Initom írta: Spanyolok érdekes téma. A magot a Barca és a Reál játékosai adják...hát a mi játékosaink kb már mindent megnyertek,nem biztos hogy annyira odarakják magukat. A madridisták teljes ellentétei a mieinknek.
??? :lol:

Casillasról beszélsz?
esetleg Xabi Alonsoról?

és Ramos meg Arbeloa is nyert már jópár dolgot...

nem is értem ez hogy jött össze, főleg ezután a szezonotok után...
miután kb max egy kupáét húzhatnak be a Barca játékosai, majd biztos nem rakják oda magukat...
:) igen...az utóbbi szezonokra gondolok..
Pique nem nagy szám mosanság, Xavi sem...Pedróról nem is beszélve.

És igen szerintem nálatok Casillas,Ramos,Xabi A. sokat tehet hozzá.
Abi & Tito
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12233
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2012.05.06. 22:53:09

A stadionos cuccok alatt már éreztem, hogy nem lesz ebből jó :(
Ilyen ... mentalitással akarnak valamit elérni? Nem hiszem el...
"And my heart will leave you never."
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15449
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2012.05.06. 22:37:09

nekem nincs konkrét csapatom nemzeti szinten...

Mióta követem a világversenyeket,azóta:
'98 vb:brazil.
2000 eb: holland.
2002 vb: brazil.
2004 eb: itt nem volt csapatom,max a csehek.
2006 vb: brazil,argentín(Messi miatt.)
2008 eb: spanyol.
2010 vb: spanyol,argentín.
Nálam megfigyelhető,hogy "barcás" vonatkozású válogatottat választok,bár azért nem olyan vegyes a kép így se. A hollandokat szerettem,de ez az új vonulat nem tetszik,nem szimpatikus az egész banda,így nem tudok nekik drukkolni. Brazilokat sem szeretem már annyira, az a foci ami 2006ig jellemezte őket mára eléggé eltűnt,de majd hátha az új fiatalok.

Most az eb-n a spanyoloknak szurkolok,de figyelemmel kísérem a franciákat,akiket sosem szerettem (főleg Zidane miatt),de most rengeteg szimpatikus fiatal játékosuk van (Benzema 4ever)...
Ezeken kívül mindig,ahogy most is szorítok kicsit az orosz-horvát kettősnek.
Szóval akik nyerjék: Spanyolok,Franciák,Oroszok,Horvátok.
Akik még véletlenül se: Angolok,Hollandok,Olaszok.

Jah a németekről megfeledkeztem. nem drukkolok nekik,de ha megnyerik nem leszek szomorú.(persze ha a 4ből győznek le valakit akkor igen :D )
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Tim
Mezei fórumozó
Hozzászólások: 3213
Csatlakozott: 2007.06.15. 21:52:33

2012.05.06. 22:36:19

Van itt azért pár probléma:Link
Ráadásul egyre többen jelentik be hogy bojkottálni fogják a rendezvényt.
Amúgy Hollandia fogja nyerni,annak ellenére hogy kb. 12000 kilométert kell utazgatniuk :lol:
Kép
Avatar
ferninho
Madridista
Hozzászólások: 2345
Csatlakozott: 2009.03.01. 00:01:06

2012.05.06. 22:32:46

Initom írta: Spanyolok érdekes téma. A magot a Barca és a Reál játékosai adják...hát a mi játékosaink kb már mindent megnyertek,nem biztos hogy annyira odarakják magukat. A madridisták teljes ellentétei a mieinknek.
??? :lol:

Casillasról beszélsz?
esetleg Xabi Alonsoról?

és Ramos meg Arbeloa is nyert már jópár dolgot...

nem is értem ez hogy jött össze, főleg ezután a szezonotok után...
miután kb max egy kupáét húzhatnak be a Barca játékosai, majd biztos nem rakják oda magukat...
madridista
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12233
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2012.05.06. 22:25:57

A németek mindig keresztbe tesznek nekem, nagyon rühellem őket, meg hát ugye a holland-német rivalizálás méltán világhírű.
Nagy lesz a halálcsoport, az biztos :)
"And my heart will leave you never."
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21172
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2012.05.06. 22:23:44

messideco írta:Te németes vagy ha jól tudom :)

Amúgy én sem vagyok a spanyolokkal egyáltalán. Holland, dán, francia vonal kb. kimerül nálam.
Jól tudod. És természetesen ezzel egyetemben az angolokat rühellem, így a VB-n nagyon jól esett a megalázásuk. Nem bánnám azt sem, ha most is összefutnánk velük, és egy hasonló verésben részesülnének, rájuk fér.
Avatar
Initom
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2127
Csatlakozott: 2010.06.07. 16:11:17
Tartózkodási hely: Vas(trón)

2012.05.06. 22:21:03

LG írta:
Initom írta:
LG már a VB re hangol...nem korai kicsit? :)

mindenesetre, én a németeket tartom fő favoritnak,de természetesen Viva Espana.
Amennyire nem vagyok mostanában toppon örüljünk, h legalább a sportágat eltaláltam. :wink:
Amúgy a spanyolok szempontjából az is érdekes lehet, h a 2008-s EB győzelem, és a 2010-s VB győzelem is nagy lökést adott a válogatott magját alkotó Barca játékosoknak, is mind2szer hatalmas szezont futottunk utána. Valamilyen szinten most is ki fog hatni úgy gondolom a következő idényre. Ettől függetlenül nem szeretném, h a spanyolok nyerjenek, de azt sem, h nagyon megégjenek.
hát mindegy csak portugália ne nyerjen.

Spanyolok érdekes téma. A magot a Barca és a Reál játékosai adják...hát a mi játékosaink kb már mindent megnyertek,nem biztos hogy annyira odarakják magukat. A madridisták teljes ellentétei a mieinknek.

Én a német válogatottat tartom a leg esélyesebbnek. Nagyon összeszokottak,erősek,tökéletesen működő gépezet az övék.

A franciákat,olaszokat és az angolokat kár leírni így előre.

Bár az olaszok elég gyengék ez igaz,de a franciáknál nagyon erős a keret ott lehet csodát tenni.

Az angolok a zsákbamacskák szerintem . Roy Hodson lett az új szövettségi kapitány,jó edzőnek tartom ,ki tudja mire lesz képes az angolokkal.
De nekik lesz egy nagy problémájuk...Rooney kb az egész csoportkört kihagyja.
És ki fog játszani? Crouch ?!
Abi & Tito
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12233
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2012.05.06. 22:18:07

Te németes vagy ha jól tudom :)

Amúgy én sem vagyok a spanyolokkal egyáltalán. Holland, dán, francia vonal kb. kimerül nálam.
"And my heart will leave you never."
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21172
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2012.05.06. 22:13:54

Initom írta:
LG írta:Érdekes egy VB lehet.
LG már a VB re hangol...nem korai kicsit? :)

mindenesetre, én a németeket tartom fő favoritnak,de természetesen Viva Espana.
Amennyire nem vagyok mostanában toppon örüljünk, h legalább a sportágat eltaláltam. :wink:
Amúgy a spanyolok szempontjából az is érdekes lehet, h a 2008-s EB győzelem, és a 2010-s VB győzelem is nagy lökést adott a válogatott magját alkotó Barca játékosoknak, is mind2szer hatalmas szezont futottunk utána. Valamilyen szinten most is ki fog hatni úgy gondolom a következő idényre. Ettől függetlenül nem szeretném, h a spanyolok nyerjenek, de azt sem, h nagyon megégjenek.
Avatar
VictorValdes19
Az EuroBarca Utánpótlása
Hozzászólások: 2836
Csatlakozott: 2006.07.21. 13:09:35
Tartózkodási hely: Szentpétervár

2012.05.06. 20:49:40

Kezdődhetne már! :) Mint mindig, most is a hollandjaimnak fogok szorítani. Bár én se őket tartom a legnagyobb esélyesnek, de szerintem sokan lebecsülik őket. Ami mondjuk nem baj. Sok fog múlni Robbenen és Sneijderen, + remélem, Huntelaar lesz a középcsatár. Jó lenne ha újra szépen játszana a csapat, de különösebben nem érdekel most a szép játék, csak nyerjenek már végre egy tornát.
Mellettük még az oroszoknak drukkolok, illene a csoportból továbbmenni. Dánok szimpatikusak még. A torna legnagyobb esélyese a német válogatott, meglepetés csapat a dán vagy a francia lehet. A spanyolok meg érzésem szerint nem fogják behúzni.
" Ha nem lennének zsebtolvajok, nulla lenne a nemi életem." - Woody Allen
PUNK'S NOT DEAD!
"Szinte minden bánatunk a másokkal ápolt kapcsolatainkból fakad." - Schopenhauer
"..hogy élünk, vagy elégünk, azt a hatalom mondja meg.."
Avatar
Initom
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2127
Csatlakozott: 2010.06.07. 16:11:17
Tartózkodási hely: Vas(trón)

2012.05.06. 20:43:45

LG írta:Érdekes egy VB lehet.
LG már a VB re hangol...nem korai kicsit? :)

mindenesetre, én a németeket tartom fő favoritnak,de természetesen Viva Espana.
Abi & Tito
Avatar
Lionel85
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7126
Csatlakozott: 2007.08.11. 10:38:38
Tartózkodási hely: Budapest, Pestszenterzsébet

2012.05.06. 20:39:41

Bízom a spanyolok címvédésében, jelenleg kevés komolyabb ellenfelet tartok végső győzelemre esélyesnek. A hollandokat és a németeket tartom dobogóra esélyesnek. Ha a franciák összekapják magukat, akkor rájuk is lehet számítani, másokkal nem számolok nagyon. Anglia, Olaszország kuka.
Kép
Kép
Kép
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19580
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2012.05.06. 20:37:50

messideco írta:ÓÓ topic :D

Még eldöntöm, hogy kinek szurkolok, minden bizonnyal az angol-német-olasz hármasból fog kikerülni :mrgreen:
:arrow:
messideco írta: hajrá Hollandia!
Gobdolom izgalmadban nem sikerült megfogalmazni :mrgreen: mert elég paradox, hogy midnen bizonnyal az angol-olasz-német hármasnak szurkolsz, de hajrá Hollandia :lol:

Én várom azért az EB-t, német-spanyol esélyes a végső győzelemre, de ahogy pl a VB-n láthattuk a kiscsapatok mind megtanultak szerencsére focizni, a sztárok ki vannak facsarva, remek taktikus jó meccsekre számítok.S bármi benne lehet.

Részemről franciáknak szurkolok meg a spanyoloknak, de a fiatal remek gall válogatottól sokat várok.
Németeket nem szeretem semmilyen formában, így ők ne nyerjék meg ennyi a kívánságom.
Kép
Kép
Kép
Lezárt