Labdarúgó-Európa-bajnokság 2012

Itt találhatóak az előző szezon során írt hozzászólásaitok. Később érdemes lesz visszanézni őket!
Lezárt

Ki nyeri az idei EB-t?

Spanyolország
118
56%
Hollandia
12
6%
Németország
51
24%
Olaszország
8
4%
Anglia
3
1%
Portugália
3
1%
Franciaország
9
4%
Más
7
3%
 
Szavazatok száma: 211
Gareth Tello
Az Év fórumozója 2013
Hozzászólások: 5728
Csatlakozott: 2012.03.03. 19:01:12
Tartózkodási hely: Budapest

2012.06.10. 17:38:30

Nem lesz rossz, én legalábbis örülök neki, hogy nem Torres vagy Negredo játszik.
Az olaszok kezdője: Buffon; Chiellini, De Rossi, Bonucci; Giaccherini, Marchisio, Pirlo, Motta, Maggio; Balotelli, Cassano.
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2012.06.10. 17:33:54

daffy írta:Casillas, Arbeloa, Piqué, Ramos, Alba; Busquets, Alonso, Xavi; Silva, Iniesta, Fàbregas

a spanyolok. vdb azt hiszi,hogy ez a barca,de nem...
Miért hinné azt? Én még nem láttam a Barcát 2 vkp-val játszani :wink:
Egyébként biztos van valami elképzelése ezzel, mert akkor nem hagyta volna otthon (talán Llorentét leszámítva) az egyetlen gólképes csatárát (Soldado)

Amúgy ez így poénnak néz ki, hogy 0 csatár fog rohamozni 10 olasz védő ellen, kész futballünnep lesz :roll:
Avatar
barca99
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7307
Csatlakozott: 2006.07.19. 12:37:02

2012.06.10. 17:33:50

Na, az így érdekes, bár Cazorla nekem hiányzik, nagy zsugásnak tartom. Alonso gyenge pont lehet védekezésben és támadásban is, de Arbeloa sem egy életbiztosítás. :D
Avatar
kanty
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7783
Csatlakozott: 2009.02.27. 17:29:30

2012.06.10. 17:33:16

Barcaman1993 írta:
Várjuk ki a végét. valószínűleg hasonló játékra fog hajazni, mint a Barcelona, de azért ez a Xavi-Iniesta-David Silva-Fabregas 4-es mocskosul nagy zsugások. Természetesen spanyol győzelmet várok, remélek. De van egy olyan érzésem, hogy egy uncsi 0-0 lesz...
Persze várjuk ki. De ez nagyon Barca copynak tűnik, ami nem hiszem, h jó lenne. Meglátjuk.
Az előző évtized közepesen aktív fórumozója.
Avatar
Fecooo
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7853
Csatlakozott: 2008.07.15. 18:30:53

2012.06.10. 17:32:20

mégha vmi überbrutálgigamegaszupersztár abszolút offenzív csapat lenne az ellenfél, akkor TALÁN lenne ebben a fullosan bes.ari felállásban ráció, de így... :roll:

nah mind1, meglátjuk, de VdB egyértelműen a spanyol válogatott leggyengébb eleme... (most ebbe bele lehet kötni természetesen, de cserejátékosokat most nem vettem bele a körbe...)
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2012.06.10. 17:31:41

hogy minek kell ezt a két vkp-s taktikát eroltetni nem értem. fabre helyett meg kezdhetne nyugodtan torres
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7213
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2012.06.10. 17:27:58

Sanama írta:
daffy írta:Casillas, Arbeloa, Piqué, Ramos, Alba; Busquets, Alonso, Xavi; Silva, Iniesta, Fàbregas

a spanyolok. vdb azt hiszi,hogy ez a barca,de nem...
1helyen támadható a felállás, Cesc. Bár egyik másik jelölt sincs sokkal jobb formában szerintem.
és alonso miért kell oda?
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2012.06.10. 17:25:52

daffy írta:Casillas, Arbeloa, Piqué, Ramos, Alba; Busquets, Alonso, Xavi; Silva, Iniesta, Fàbregas

a spanyolok. vdb azt hiszi,hogy ez a barca,de nem...
1helyen támadható a felállás, Cesc. Bár egyik másik jelölt sincs sokkal jobb formában szerintem.
Avatar
Barcaman1993
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3732
Csatlakozott: 2010.03.02. 14:41:07

2012.06.10. 17:23:30

kanty írta:
daffy írta:Casillas, Arbeloa, Piqué, Ramos, Alba; Busquets, Alonso, Xavi; Silva, Iniesta, Fàbregas

a spanyolok. vdb azt hiszi,hogy ez a barca,de nem...
Eléggé érdekes. Nem értem, h Cesc mivel érdemelte ki, h kezdjen. Meglátjuk, hajrá. :)
Várjuk ki a végét. valószínűleg hasonló játékra fog hajazni, mint a Barcelona, de azért ez a Xavi-Iniesta-David Silva-Fabregas 4-es mocskosul nagy zsugások. Természetesen spanyol győzelmet várok, remélek. De van egy olyan érzésem, hogy egy uncsi 0-0 lesz...
Rammalets-Foncho, Gensana, Grácia-Vergés, Garay- Kubala, Kocsis, Evaristo, Luiz Suárez, Czibor
Avatar
kanty
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7783
Csatlakozott: 2009.02.27. 17:29:30

2012.06.10. 17:18:36

daffy írta:Casillas, Arbeloa, Piqué, Ramos, Alba; Busquets, Alonso, Xavi; Silva, Iniesta, Fàbregas

a spanyolok. vdb azt hiszi,hogy ez a barca,de nem...
Eléggé érdekes. Nem értem, h Cesc mivel érdemelte ki, h kezdjen. Meglátjuk, hajrá. :)
Az előző évtized közepesen aktív fórumozója.
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7213
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2012.06.10. 17:16:51

Casillas, Arbeloa, Piqué, Ramos, Alba; Busquets, Alonso, Xavi; Silva, Iniesta, Fàbregas

a spanyolok. vdb azt hiszi,hogy ez a barca,de nem...
Avatar
K900
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 299
Csatlakozott: 2011.07.19. 19:10:29
Tartózkodási hely: "My heart is in Brazil, and the Nou Camp stadium".

2012.06.10. 15:57:18

Lehet hogy nem ide tartozik,de a múltkor valaki emlitette Horty Gábor nevét,ezért is bátorkodtam ezt megjegyezni hogy most jelenleg ő is eb-t közvetit: http://www.origo.hu/teve/20120518-indul ... okkal.html :lol: :lol: :lol:
Horthy Gabi:"Madridban akkor szokták a legtöbb kávét főzni, hogyha a barcelona ott jár."
Avatar
jelwaz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1145
Csatlakozott: 2005.07.10. 18:38:11
Tartózkodási hely: A barikádokon...

2012.06.10. 15:52:12

Nem akarom offolni a topicot, de úgy érzem, ha már betámadtam a kommentátor szidásra, és kaptam reakciót, akkor illik válaszolnom.

Ozsi, Mihu és Visca el Barca (bocs, ha valakit belekevertem, nem kevertem bele, rátok emlékszem, lehet, hogy rosszul)!

Nekem nem a kritikával van bajom, mert igen vannak elviselhetetlen dolgok. Pl. mikor az RTL közvetítette a VB-t tán, Világi péter 90 perc alatt 94-szer mondta ki ugyanazt a szót (talán a ,,bizony" volt az a szó, de már nem vagyok benne biztos) úgy, hogy a 20. percben kezdtük el számolni, na az mondjuk nagyon durva. De azért rengetegszer megy itt a (mondjuk ki) [auto_cenzúra]. Szerintem baromi nehéz lehet közvetíteni egy meccset, ahol Santigrioufiloupoulouszt szereli Dziewertuchinski. És ha azt mondja, hogy Lewandowski lehet a legjobb görög játékos, akkor az annyira egyértelmű hiba, hogy aki néz focit és járatos benne, annak egyértelmű, hogy lengyelt akart mondani, aki meg nem, azt mit érdekli, hogy ki lesz a legjobb görög/lengyel játékos? És attól, hogy ez a munkájuk még fognak hibázni. Ilyen alapon szét lehetne savazni az egész országot, hogy ki milyen hülye, mert ebből vagy abból a tárgyból csak 4-es vagy 3-as, annyi a dolga, hogy megtanulja. Na jó nem a legjobb párhuzam, de remélem értitek.

Én nézem olyanokkal a meccset, akik gyakran néznek futball közvetítéseket, de nem a focival kelnek és fekszenek, és egyáltalán nem találják zavarónak a kommentátort. Fontos a laikusok véleménye is. Nyilván, aki benne van valamiben, azt kisebb hibák is zavarják, de nem esek neki senkinek, aki mondjuk a csillagfejű csavart nem kereszthornyos csavarnak mondja.

Na mindegy. Lényeg, hogy nem a kritikával van bajom, de rengetegszer megy a kákán is csomó keresés, pedig biztos vagyok, hogy mindenki gyakorolhatna mellette önkritikát is. Főleg a stílusból kiindulva (pl. a nyomorékozás...). És az itt leírtakat nem feltétlenül rátok értem, ezzel már egy jó ideje így vagyok, most éreztem elérkezettnek az idejét, hogy beírjam.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15449
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2012.06.10. 13:10:11

Én a hollandoktól nem vártam sokat,nem véletlen raktam meg a dánokat tippmixen. Ilyen gyenge védelme nem is tudom mikor volt utoljára a holland csapatnak.
Persze még továbbmehetnek,egy győzelem meg x elég lehet,kieséses szakaszban meg aztán bármi megtörténhet.
De javulniuk kell nem is keveset,ha túl akarják élni a csoportkört. meleg lesz nekik nagyon,nyilván 3 ponttal számoltak a dánok ellen.

Ma Spanyol-Olasz,1 gólos meccs lesz szerintem,de cáfoljanak rám.
Persze hajrá spanyolok,kíváncsi leszek,hogy az állítólagos feszültségből a barca-real játékosok között fogunk e valamit érzékelni. Szerintem semmit,fel van fújva ez a dolog rendesen.

jah,még annyit hogy a németektől többet vártam játékban,de keveset mutattak,ennél csak jobb lehet. Mondjuk megnéznék egy Götze-Özil kettőst azért majd :roll:
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
barca99
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7307
Csatlakozott: 2006.07.19. 12:37:02

2012.06.10. 13:09:28

Én már olvastam olyat is, hogy az olaszok 3-5-2-ben fognak játszani, az iszonyat sűrű védekezésben, kontrára meg ott van Cassano, Balotelli, akár lehet ez egy holland - dán, lassú, mindent kihagyó spanyolokkal, tökéletes helyzetkihasználással játsszó olaszokkal is.

A portugálok szerintem legyőzik a dánokat (egy kis frissességgel, biztosabb lábú RVP-vel a hollandoknak is meglett volna), a hollandok az életükért játszanak miközben Löw elhiszi, hogy jó a csapat, ezért nem változtat, szóval az Oranje 2-1-ra behúzza. Mindenki 3 ponttal fordul az utolsó körre... :D
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2012.06.10. 13:07:40

EB előtt kb. csak a Spanyolok keretét ismertem, akkor azt mondtam,hogy Hollandia nyerni fog. Most ezt visszavonom, és nem a tegnapi meccs miatt. A VB-n a spanyolok is így kezdtek.

Azért vonom vissza, mert a hátvédsor valami borzasztó, nagyon sebezhető, másrészt szerintem szét van tagolva a csapat nagyon.
van a 4védő a 2 vkp akik maradnak hátul, elől meg az a 4ember (Sneijed-RVP-Afellay-Robben). Ebből a 4ből ott van Robben, aki egy buta önző játékos,elmúlt 2évben minden ment el rajta ami mehetett. Ott van a klasszis RVP, megkockáztatom Huntelaar jobb lehetne.

Afellay jól játszott szerintem, Sneijder meg hozta amit lehet,de ketten kevesek. Egy holland csapattól több kell támadójátékban.

Nem írom le őket,de hogy már ismerem a keretet és látom, azt mondom nem ők fognak nyerni. Mondjuk annyi van,hogy a németek sem mutattak akkorát amit vártam tőlük.

Afellay viszont szerintem egy ilyen sérülés után remekül tért vissza. A hollandok egyik legjobbja volt hiába húzta le Gundi.

Olasz-Spanyol
Remélem fölényes spanyol győzelem lesz, én Torrest kezdetném úgy hogy teljesen ki legyen szolgálva, aztán majd kiderül.
Olaszokról sokat nem tudok mondani, ismerem onnan Balotellit,DeRossit meg Buffont, ennyi.
Avatar
VictorValdes19
Az EuroBarca Utánpótlása
Hozzászólások: 2836
Csatlakozott: 2006.07.21. 13:09:35
Tartózkodási hely: Szentpétervár

2012.06.10. 12:47:59

Én azért annyira nem estem letargiába, mint Előd, mivel láttam biztató jeleket a játékba. Több mozgás kell a hátralévő meccseken, senki se segített a 4 támadónak, úgy meg nehéz bármit is csinálni. + még a szerencse se volt a hollandokkal. Viszont a sokak által hiányolt holland betegség visszajött, 30 helyzetből 1-et se tudnak berúgni, ugye mennyivel jobb ez, mint mikor szerencsésen továbbjutnak mindenki ellen? :)
" Ha nem lennének zsebtolvajok, nulla lenne a nemi életem." - Woody Allen
PUNK'S NOT DEAD!
"Szinte minden bánatunk a másokkal ápolt kapcsolatainkból fakad." - Schopenhauer
"..hogy élünk, vagy elégünk, azt a hatalom mondja meg.."
Avatar
Ronaldinho&Barca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4509
Csatlakozott: 2007.10.02. 19:49:32

2012.06.10. 12:47:05

Remélem ma a spanyolok behúzzák az olaszok ellen, nagyon kíváncsi vagyok Villát tudják-e pótolni, jó lenne több góllal, magabiztos játékkal előrukkolni. :)
Visca El Barca!
Kép
Més que un club
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2012.06.10. 12:28:56

Előd vazze!

ne legyél már ilyen frusztrált bazz! ez labdarugás, nem nyerhet minidig egy csapat. nem a barcelonat kell alapul venni, akik 100ból 99 meccset nyernek..

és most mi lesz, ha a hollandok megverik a németeket, meg a portugálokat, majd utána mindenkit 17-0-ra vernek? akkor megint holland fanatikus leszel? aztán ha kikapnak a döntőben megint letörölsz mindent mert csalódott vagy?

ez a labdarugás szépsége. amíg ezt nem tudod feldolgozni magadban, addig sosem fogsz igazán szívből szurkolni egy csapatnak. akármennyire is ugy gondolod.

van nektek egy franko ki holland blogotok, gondoltam ma felkelek és találok tőled vmi lelkesítő írást, hogy kikaptak a srácok, a fél csapat fos volt, de taposni kell tovább és tovább!

ilyenkor kell még jobban egy csapat mellé állni. ilyenkor kell azt csinálni, h felveszed a kedvenc csapatod mezét és sokkal de sokkal büszkébben hordani mint ha vb-t nyertek volna!

komolyan mondom már csak miattad is szorítani a fogok az amugy nem gyengén utált hollandoknak!


estére meg sima spanyol és horvát győzelmet várok.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21172
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2012.06.10. 11:48:09

Mihu írta:
Game90 írta:A sorrend meghatározása:

Az Európa-bajnokság csoportjaiban ha két vagy több csapat a csoportmérkőzések után azonos pontszámmal áll, a következő pontok alapján állapítható meg a sorrend:
- több szerzett pont az azonosan álló csapatok között lejátszott mérkőzéseken
- jobb gólkülönbség az azonosan álló csapatok között lejátszott mérkőzéseken (ha kettőnél több csapat áll azonos pontszámmal)
- több szerzett gól az azonosan álló csapatok között lejátszott mérkőzéseken (ha kettőnél több csapat áll azonos pontszámmal)
- jobb gólkülönbség az összes csoportmérkőzésen
- több szerzett gól az összes csoportmérkőzésen
- jobb UEFA-együttható
- jobb Fair Play pontszám
- sorsolás

- jobb gólkülönbség az azonosan álló csapatok között lejátszott mérkőzéseken (ha kettőnél több csapat áll azonos pontszámmal)


Ezt nem igazán értem pontosan. Tehát ha Hollandia, Németország és Dánia 6-6-6 ponttal állna a végén, akkor megnéznék, hogy egy dán-holland-német minicsoportban milyen a gólkülönbség?

Tehát tegyük fel:

Dánia-Hollandia 1-0
Dánia-Németország 0-4
Németország-Hollandia 0-2


Akkor így a dánok -2, a németek +2, és a hollandok +1-es gólkülönbséggel állnának, és így a német és holland válogatott jutna tovább?

Lehet hogy ezzel oltári baromságot mondtam, de akkor se nagyon értem ezt a megfogalmazást.
Igen, ezt sztem így kell érteni. Így a portugálok elleni gólarányt egyik csapatnak sem kell nézni, hanem csak az egymás ellenit meccsekét. Ezt nem is tudtam, h ezt hamarább nézik, mint a gólarányt, de ezzel szvsz még tovább romlik a hollandok helyzete, mert a portugálok ellen nem spekulálhatnak, h majd gólarányt javítanak. Igy ha azt szeretnék, h a saját kezükben legyen a továbbjutás, meg kell verniük a németeket. Ha x-nek, akkor már bajban lehetnek. Mert ha a dánok verik Portugáliát, akkor nekik 1, a németeknek 4, a dánoknak 6 pontjuk lesz. Ebben az esetben pedig az utolsó meccsen ha nem verik meg a dánok a németeket, akkor kiesnek. :shock:
Ezért nagyon durva ez a csoport, egy vereséggel ennyire nehéz helyzetbe lehet kerülni! Ezért örülök, h bármennyire is gyatra játékkal, de megszerezte Németország a 3 pontot! [-o<
Avatar
Barcaman14
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4373
Csatlakozott: 2008.04.15. 16:40:28
Tartózkodási hely: Debrecen

2012.06.10. 11:09:25

A Németek is hasonlóan kezdtek a hollandokhoz, csak nekik végül sikerült behúzni, köszönhetően annak hogy van egy Gomezük, akit nem nagyon tudok hova tenni. :) Elképesztő hogy ez a pali valahogy mindig gólt lő.

Nagyjából ugyanazt láttam. A németek sem tudtak felpörögni kellően, nem fogtak ki jó napot, így nem tudtak úgy bekezdeni ahogy azt vártuk. De ahogy Robbenéket, úgy őket sem kell leírni, mert mindkét esetben látszott hogy óriási potenciállal rendelkeznek, bár ezt eddig is tudtuk.

A portugálok sokkal stabilabban teljesítettek, ahhoz képest amit vártam, de ettől függetlenül szerintem ez kevés lesz a továbbjutáshoz. Ha a német-holland kettős összeszedi magát, akkor megvan a két továbbjutó.
A kezdés nem sikerült túl látványosra, de a folytatás főleg a dánok 3 pontja miatt kifejezetten látványos és izgalmas lehet ebben a csoportban.

Spanyol-Olasz: Reméljük hogy Xaviék esélyeshez méltóan kezdenek, nem úgy mint a másik 2 favorit. Bár piszok nehéz dolguk lesz az olaszok ellen. Kb. ugyanazt várom mint a mi szenvedésünk a Chelsea ellen. Körbe fogják adogatni az olasz védelmet(csapatot), aztán vagy beakad valami vagy nem. Az olaszoktól nem sok focira számítok, úgyhogy szerintem elég unalmas lesz, de ne legyen igazam. Hajrá Spanyolok!

Az esti Ír-Horvát teljesen hidegen hagy, legyen jó meccs!
Kép
„Ez a Barça ezzel a generációval értékesebbé teszi a labdarúgást, egyedülállóbb rangot ad neki." Josep Guardiola-GRÁCIES PEP!

Fc Barcelona ***-Més Que un Club-***
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12233
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2012.06.10. 11:07:51

Köszi :)

De mondjuk ez már régóta érik bennem, szóval ez csak hab volt a tortán.
De a lényeg, hogy elvesztettem a rajongást a foci iránt egy ideig :?
bence-barca
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5465
Csatlakozott: 2007.06.14. 17:19:38
Tartózkodási hely: Budapest

2012.06.10. 10:48:25

messideco írta:...
Huhh... :shock:
Azért az nem semmi, h mekkora hatással vt rád ez :shock:

Btw, utólag Boldog szülinapot! :)

Ma csak jó meccseket rmeélek!
Viszont, ha valkit választanom kell, h nyerjenek, akkor inkább legyen a horvát-spanyol duó, de nekem most tényleg a jó meccs sok góllal a lényeg!
lluisllach89
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3701
Csatlakozott: 2008.07.02. 22:46:30

2012.06.10. 10:47:31

Game90 írta:
lluisllach89 írta: Te miről beszélsz? Ezen az emberen elment már egy Bundesliga, Bl döntő, VB döntő.
http://topszotar.hu/angolmagyar/jinx

Az meg hogy jön ide, hogy Robben-en mennyi meccs ment el? Nem is írtam ilyet...
Oxford C1 felsőfokúm van, azért köszönöm szépen :wink:

"Gundi meg elkezdi, hogy Robben nem volt sérült ebben a naptári évben. Tuti, hogy most fog lesérülni, köszi a jinx-et, Gundi! "

Erre írtam azt amit. Fejtsem ki még egyszer? :D
Kép
"Azért mert valaki hibázott nem a futballt kellene megbüntetni.
Hibáztam és megfizettem érte. De a labda nem lett mocskos."- Maradona
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12233
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2012.06.10. 10:40:44

messideco írta:Na, ezzel a foci rajongásomnak vége.
Azért mégsem :D
Tegnap szülinapom révén elégé rosszul alakultak a dolgaim, és a holland vereség rá tett egy lapáttal.
Kitöröltem az összes focis háttérképemet, sigeket stb, dislikeoltam a facen az összes focival kapcsolatos oldalt, játékost stb. Megtettem az első lépéseket.
Egyet aludva rá már kissé nyugodtabb vagyok, de még mindig nagyon kiábrándult vagyok az egész focit illetően.

Este hajrá Horvátország, és az olasz-spanyol legyen X :D
Lezárt