FC Barcelona 14/15

Itt találhatóak az előző szezon során írt hozzászólásaitok. Később érdemes lesz visszanézni őket!
Lezárt

Hány trófeát nyerünk az új szezonban?

1
69
34%
2
42
21%
3
60
30%
Egyet sem
32
16%
 
Szavazatok száma: 203
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19580
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2011.09.22. 18:04:09

Nem csak a tegnapi meccsből kiindulva, de szembetűnő, hogy sok gólt kapunk mostanában!És szinte nem telik el mérkőzés (nagyon az elején vagyunk és némiképp túlzás), hogy ne találjon be az ellenfél!Ez engem eléggé bosszant!
Persze hibák kellenek a gólokhoz, s még azért idény eleje van, de hihetetlen gyerek gólokat kapunk!Ott vannak a pontrúgások, amit a legkönnyebb levédekezni, s betalált így a Milan!Dekoncentráltságnak nevezném, hogy 1 percen belül kaptunk 2őt San Sebastíánban + Pato is 20 mp alatt betalált, s tegnap is igaz, hogy az elején nagy volt a kavalkád, s 3védőnk volt, de így nem jöhet be labda szélről, hogy ketten nézik!Abidal betette egy szerencsétlen mozdulat, de ő is holttérben mozgott!
Csupán amit írni szerettem volna, borzasztó egyszerű gólokat kapunk, amit rendre hibák tömeges sorozata előz meg, ezeket javítani kell!Nem volt ilyenekre eddig nagyon példa, hogy Busi nem tud felugrani a támadóval, vagy hogy benn alszunk még az öltözőben és 1:0 oda!
Kép
Kép
Kép
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7419
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2011.09.20. 10:58:08

davi10 írta:
barcalaci84 írta:javítsatok ki, de tudtommal a Pep érában mái napig nem volt olyan, hogy a Barcánál lett volna kevesebbet a labda...
Valamikor mondta a kommentátor, hogy utoljára asszem egy 2007-08-as Valencia elleni bajnokin volt nálunk kevesebbet a labda.
Nem biztos, de sztem ezt mondta.
Azért a real ellen volt olyan hogy ők voltak főlényben a labdabirtoklásban, ha minimálisan is. Úgy emlékszem a szuperkupa első meccsén. Viszont mi az esetek többségében ezt a magunk hasznára tudjuk fordítani.
Forca Barca!!!!
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6667
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2011.09.19. 17:00:43

barcalaci84 írta:javítsatok ki, de tudtommal a Pep érában mái napig nem volt olyan, hogy a Barcánál lett volna kevesebbet a labda...
Valamikor mondta a kommentátor, hogy utoljára asszem egy 2007-08-as Valencia elleni bajnokin volt nálunk kevesebbet a labda.
Nem biztos, de sztem ezt mondta.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
barcalaci84
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 441
Csatlakozott: 2010.04.12. 12:56:59
Tartózkodási hely: Debrecen

2011.09.19. 16:08:27

javítsatok ki, de tudtommal a Pep érában mái napig nem volt olyan, hogy a Barcánál lett volna kevesebbet a labda...
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2011.09.19. 15:43:13

Mikaos írta: Megdöbbent, hogy az olasz, a spanyol és az angol liga legerősebb csapatai 3 értelmes passzt nem tudnak egymás után véghezvinni.
Ebbe azért belekötnék, a Real pont egy hónapja hozta össze a Pep-éra első labdabirtoklási fölényét 3 év összes ellenfele közül, azon meccsen pont mi voltunk azok, akik nem tudtunk 3 passzt megcsinálni. És lehet, hogy ugyanez igaz volt most a Milanra, de mégsem tudtuk megverni őket. A Manchestert meg nem húznám le annyira, ők korántsem játszottak annyira alávetetten a BL-döntőn, bár nyerni egyáltalán nem volt esélyük

Szvsz még mindig pont ugyanúgy becsúszhat egy kiesés, mint anno az Inter ellen, azt hiszem akkor sem mondta volna meg senki az évad elején, hogy nem megint az MU-Barca páros között fog eldőlni a cím
Mikaos
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2613
Csatlakozott: 2008.11.17. 13:11:47

2011.09.19. 15:02:51

Az utóbbi hetek, és különösen 2 meccs (Barca-Milan, MU-Chelsea) elgondolkodtatott az alapvető erőviszonyokról. Bár tavaly is az volt a véleményem, hogy van a Barca és...a többiek, de ez most még élesebben látszik. Legalább egy szinttel az élcsapatok előtt járunk, egy teljesen külön ligában. És ezt az összes bajnokság összes csapatára értem, nemcsak a spanyolra.

Megdöbbent, hogy az olasz, a spanyol és az angol liga legerősebb csapatai 3 értelmes passzt nem tudnak egymás után véghezvinni. Úgy értem: siralmas.
Az is megdöbbent, hogy nem tudják levenni a lasztikat.
Ezeknek az embereknek elvileg ez a munkája, és ezért vastag pénzeket szednek fel - ennek ellenére egyetlen igazi csapat van, amely szó szerint ért a futballhoz: a Barca.

Persze, a focinak más oldala is van, hisz léteznek olyan csapatok, akik úgy nyernek/nyertek meccseket, bajnokságokat, BL-ket, hogy alig van náluk a labda. Leszámítva egy véletlen évet (ami általában 5-7 évente mindig eléri a focit, és legutóbbi 2 alkalommal mind Mourinho-hoz volt köthető), a Barca egyeduralkodóvá vált Guardiola irányítása alatt.
Avatar
bali 15
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2541
Csatlakozott: 2008.06.05. 20:18:25

2011.09.18. 14:37:12

Idén nagyon jók lehetünk.
Talán Sanchez érkezésével kiküszöböltük azt, hogy ne csak Messitől szarjon be az ellenfél. Sőt én lassan azt látom, hogy Fabregas is feljön arra a szintre, hogy külön figyelmet szenteljen rá egy védelem. Idén végre van kispadunk.
Nagyon várom már a decemberi El Classicot. Jobban mint az összes többit.
Pusztán arra vagyok nagyon kíváncsi, hogy a szuperkupán rossz kondíció ellenére is sikerült nyernünk. Addigra már sokkal jobb formában lesz mindenki.
Talán jó is, hogy most az elején szaladtunk bele egy kisebb pofonba.
Szerencse, hogy olyan szinten van már ez a csapat, hogy a pofon döntetlent jelent. Sokkal elővigyázatosabb lesz mindenki ezek után.
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7213
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2011.09.16. 13:25:27

Fecooo írta:mondjátok nyugodtan, h hülye vagyok, de nagyon sok a sérülés és nem mondanám, h a balszerencse miatt...

ennyit számít a kemény alapozás, ill. annak hiánya... :roll: :?
és később nem fáradnak majd gyorsabban vagy ezen a szinten már nem?
socio66

2011.09.16. 13:09:29

Fecooo írta:mondjátok nyugodtan, h hülye vagyok, de nagyon sok a sérülés és nem mondanám, h a balszerencse miatt...

ennyit számít a kemény alapozás, ill. annak hiánya... :roll: :?
abszolút jó meglátás,én már az előszezonban írtam,hogy ennek a semmi felkészülésnek megihatjuk később a levét.
sokat nem is kellett várni,alig kezdődött el az szezon és már több sérültünk van mint az utóbbi három évben,kis túlzással.
remélem átgondolja a vezetőség,hogy akkor most a sportszakmai okok az elsődlegesek,vagy a gazdaságiak.
Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2011.09.16. 12:34:48

Avatar
P.U.Y.O.L.
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2814
Csatlakozott: 2010.01.22. 10:47:15
Tartózkodási hely: Irgumburg

2011.09.14. 10:50:46

Fecooo írta:mondjátok nyugodtan, h hülye vagyok, de nagyon sok a sérülés és nem mondanám, h a balszerencse miatt...

ennyit számít a kemény alapozás, ill. annak hiánya... :roll: :?
Mindezt pár millióért, ami ezen a szinten aprópénz. Az ilyen amerikai meg kínai hakniktól amúgy is felfordul a gyomrom, de hát ez van és ez nem is nagyon fog szerintem változni. (max. rosszabb lesz évről évre...)
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19580
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2011.09.13. 21:49:10

Fecooo írta:mondjátok nyugodtan, h hülye vagyok, de nagyon sok a sérülés és nem mondanám, h a balszerencse miatt...

ennyit számít a kemény alapozás, ill. annak hiánya... :roll: :?
Ezzel teljesen egyet értek!
Pontosítva a nem hosszan tartó felkészülés hiánya!
Így év elején jóval nagyobb az esély a húzódásoknak ezáltal, de ahogy jönnek a meccsek, jön a terhelés, edzések, regenerálás már remélhetőleg kevesebb lesz!
Évek óta szűkül az az intervallum amit felkészítésre lehet fordítani sajnos, mivel még nyáron is sok a meccs!
Iniesta talán 1-2 hét remélhetőleg!
Kép
Kép
Kép
Avatar
Fecooo
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7853
Csatlakozott: 2008.07.15. 18:30:53

2011.09.13. 21:44:40

mondjátok nyugodtan, h hülye vagyok, de nagyon sok a sérülés és nem mondanám, h a balszerencse miatt...

ennyit számít a kemény alapozás, ill. annak hiánya... :roll: :?
Wolfy11
Jugador del Barça
Hozzászólások: 144
Csatlakozott: 2011.08.12. 20:50:27

2011.09.01. 18:38:42

Hát....Bízzunk benne hogy elmegy már a jó büdös ...khm-be :D...
nagyon unszipatikus egy forma....
Avatar
soadroli
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5179
Csatlakozott: 2008.05.17. 19:50:58

2011.09.01. 18:34:12

Dehogy megy....
Kép
Wolfy11
Jugador del Barça
Hozzászólások: 144
Csatlakozott: 2011.08.12. 20:50:27

2011.09.01. 18:32:32

http://atv.hu/cikk/20110901_spanyol_lap ... k_mourinho

Nem tom ki olvasta már.De ha ez megtörténik fejen állok 10percig :D

Igaz azt nyilatkozta hogy nem kíván elmenni a Reál-tól
Avatar
Bányász
Rendfenntartó - moderátor
Hozzászólások: 3345
Csatlakozott: 2007.12.07. 21:34:15
Tartózkodási hely: Neverland

2011.08.31. 13:54:31

Nem tudom tud e valaki segíteni de én egy olyan statisztikát keresek ami a tizenegyeseket tartalmazza.Már ha készül egyáltalán ilyen. :)

Jó volna tudni kinek mennyi büntetőt fújnak be a bajnokságokban meg a Bl-ben mondjuk.Ha valaki tud olyan oldalt ahol ilyesmi fel van tüntetve az kérem jelezze. :)
Kép
"Akinek rózsaszín a világ az hazug,aki mindent imád nem látta még úgy a tengert ha zúg..."

"A szívem a Barçában van, és egy nap ismét magamra öltöm majd ezt a mezt." Yaya Toure
Avatar
noname
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8245
Csatlakozott: 2006.03.19. 18:39:34
Tartózkodási hely: Margitta/Kolozsvár

2011.08.30. 08:29:45

Kicsit az eddigi igazolások teljesítményéről:
1. Fabregas: a csapat egyik legjobbjává lépett elő. Látszik, hogy itt nevelkedett, emiatt nagyon érzi a passzjátékot. Messi talán senkivel se tudott ilyen jól eljátszadozni, mint vele. Azonban az angol suliból jön a céltudatosság, az előretörés. Nagyon nagy erősségünk lehet. A 2 megnyert kupában is fontos szerepe volt, ebben a győzelemben is. Nagy vételnek tűnik.
2. Sanchez: vele is elégedettek lehetünk. A tehetsége evidens, a sebessége remek, a küzdése fantasztikus. Tmadóhoz képest nagyon sok labdát szerez, nagyon harcos. Jelenleg jobb formában van,mint Pedro. Van még mit javulnia, elsősorban a passzok gyorsaságában. Amikor megkapja a labdát, akkor gyakran meg kell álljon nézelődni, de ez érthető, hiszen még nem szokhatta meg a többieket. Újabb hiba, ami az összeszokottság számlájára írható az, hogy gyakran lesre fut, nem tudja még mikor kell indulni. Tulajdonképpen minden eddigi hibája eltűnik, ha összeszokik a többiekkel. Ő is nagy erősítés lehet.
3. Thiago: A Real ellen még kevés volt. Akkor látszott, hogy ahhoz a szinthez az ő felkészültsége, fizikuma még nem elég. A Villarreal ellen megnyugtatott mindenkit, hogy a Real az egyetlen csapat a ligában, aki ellen kevés. Remélem sok lehetőséget kap. Ő is nagyon biztató, egyértelmű, hgy fejlődnie kell, de nem is várta senki, hogy a Real ellen bizonyítson, a VIllarreal ellen így játszani viszont nagyon dicséretes. :wink:
4. Fontas: Sajnos eddig nem kapott lehetőéget komoly meccsen, de ez leginkább a kemény meccseknek volt betudható. Egy védőt nagy kockázat rangadón játszatni, ameddig új a csapatnál. Egy fiatal védőnek nagyon tönkreteheti az önbizalmát egy hiba egy fontos meccsen, nem érdemes kockáztatni. Fog ő kapni lehetőséget, de sajnos a nagyon kemény szezon eleje miatt még nem. Játszunk mostanában a Sociedad,Milan,Osasuna,Vale,Atletico,Bate,Gijon,Racing és Plzen ellen.
A Milan,Vale és Atletico meccsek még túl kemények neki. A Sociedad,Osasuna,Gijon ellen talán játszhat ezt Pep kell eldöntse. Mivel a Sociedad védelme nem túl erős, sztem ott játszhatna, ellenben a Plzen,Bate és Racing ellen simán pályára lehet küldeni. Remélem Pep is így gondolkodik. Ha óvatosan építi be Fontast, akkor szezon közepére lehet még egy nagyon jó középső védőnk.

Végül a 3-4-3-as taktikáról: meglepően jól működött. 3 támadó kp+Messi a szokásosnál vmivel visszavontabb szerepben, záporoztak a "gyilkos-passzok", amik a Villarreal védelmét az őrületbe kergették. Csak a 40. perc környékéig bírták idegekkel ezt a nyomást, utána összeomlottak. Érdemes lehet ezt máskor is kipróbálni. Természetesen nem a legkeményebb meccseken(pl Real), de olyan csapatok ellen, mint a Vale,Villarreal,Atletico, amelyek a rövidpasszos játkra építenek, nagyon hatékony lehet. A túlzsúfolt kp-nak köszönhetően a Villarreal képtelen volt a saját játékát játszani.
A Fifa egy szégyen
Avatar
ab1daL
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3473
Csatlakozott: 2008.05.08. 18:40:25
Tartózkodási hely: Siófok

2011.08.22. 22:56:10

Kép

Látva ez a képet, Fifa12-ben nyugodtan lehetne Hajdú B szövege: "a kigyúrt Keita". :lol:
„Kritizálják a stílusunkat? Képzeljék el, mi lett volna, ha a legutóbbi öt idényben csak egy bajnokságot és egy Király-kupát nyerünk”

ter Stegen - Fort, Araujo, Cubarsí, Baldé - de Jong, Pedri, Gavi - Lamine Yamal, Guiu, Roque
Avatar
18Barca99
Capitá del Barça
Hozzászólások: 928
Csatlakozott: 2009.12.08. 19:36:08
Tartózkodási hely: Budapest

2011.08.21. 21:59:53

http://barcelona.blog.nepsport.hu/archi ... m_uj_fiuk/

nincs mit hozzáfűznöm egyszerűen.. més que un club :)
Ha el kell törnöm valamimet a pályán, akkor eltöröm, és nem panaszkodom, ha ez segít az edzői stábnak és a csapatomnak. Ez a fajta elkötelezettség a legfontosabb, hogy meglegyen mindenkiben. - Ivan Rakitic
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12233
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2011.08.21. 20:45:18

"And my heart will leave you never."
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2011.08.21. 00:30:17

MichaaBee írta:
ab1daL írta:Nézzétek meg, Lebron mellett mekkorák a srácok: :D
http://www.youtube.com/watch?v=t9G5zQmy ... r_embedded
Azért nem gyenge, hogy még Busquetsnél is majdnem egy fejjel magasabb. :lol:
Kép
Mintha félnének tőle, alig mernek odamenni hozzá és mindenki csak bámulja :D
Avatar
MichaaBee
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5726
Csatlakozott: 2007.11.09. 15:12:26

2011.08.20. 23:43:53

ab1daL írta:Nézzétek meg, Lebron mellett mekkorák a srácok: :D
http://www.youtube.com/watch?v=t9G5zQmy ... r_embedded
Azért nem gyenge, hogy még Busquetsnél is majdnem egy fejjel magasabb. :lol:
H a t t r i c k
NBA Fantasy: EuroBarca League 2013: #1
EuroBarca Keeper League 2014, 2018, 2020: #2
Avatar
ab1daL
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3473
Csatlakozott: 2008.05.08. 18:40:25
Tartózkodási hely: Siófok

2011.08.20. 22:30:23

MessiFan írta:Jól láttam, hogy a csapatfotón ott van Muniesa és Soriano? Előbbi Valdés mellett, utóbbi pedig alatta.
Soriano nincs rajta, ő Martin Montoya. Szerintem ők egyébként (Muniesa, Jonathan, illetve Montoya) azért kerültek rá a csapatképre, mert a szuperkupa keretben benne voltak.

Nézzétek meg, Lebron mellett mekkorák a srácok: :D
http://www.youtube.com/watch?v=t9G5zQmy ... r_embedded
„Kritizálják a stílusunkat? Képzeljék el, mi lett volna, ha a legutóbbi öt idényben csak egy bajnokságot és egy Király-kupát nyerünk”

ter Stegen - Fort, Araujo, Cubarsí, Baldé - de Jong, Pedri, Gavi - Lamine Yamal, Guiu, Roque
Avatar
MessiFan
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7284
Csatlakozott: 2008.02.06. 16:17:19

2011.08.20. 09:12:45

Jól láttam, hogy a csapatfotón ott van Muniesa és Soriano? Előbbi Valdés mellett, utóbbi pedig alatta.
Lezárt