Alexis Sánchez

Itt találhatóak az előző szezon során írt hozzászólásaitok. Később érdemes lesz visszanézni őket!
Lezárt
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2014.02.19. 08:10:32

tegnap sajnos nagyon gyenge volt, akárcsak a többi nagy meccsen. a kicsiket szórja, arra jó, de fontos meccseken sajnos rettenet. ez van.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
gránit
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2549
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2014.02.19. 01:53:49

sjd, előbb írtam le, hogy nem várom el :D Explicite leírtam :D De most félre a viccet, miért vársz el érvet, amikor még ennyit sem tudtál megérteni? Akkor egy érvet hogy értenél meg? Ha valaki megcáfolja a hőn áhított konkrétumokat, amiket leírtam, szívesen várom a választ, de nem várom el. Tudod, mi a különbség aközött, hogy várni, meg elvárni? Én tudom :D De ha csak kötekedni akartál egy jóízűt, akkor sorry :D Erős a gyanú, mert a Sanchez-témában nem sokat makogtál, ellenben a várni/elvárni-balgaságon lovagolsz itt érvkirályként :mrgreen:

Yaya, védekezésben valóban nem tenne hozzá annyit, mint Sanchez. Ezért látnám szívesen többször a négy középpályást egyszerre, nagyobb stabilitást adna, és Neymar sem kényszerülne annyi defenzív feladatra, ami nem az ő asztala.

Na, legyen ez a hét szinopszisa, Neymar meg remélhetőleg minél hamarabb felépül.
Egyébként jó éjt.
"I may be wrong, but I doubt it."

(Charles Barkley)
Yaya(07-10)
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 447
Csatlakozott: 2010.06.07. 18:43:09

2014.02.19. 01:42:35

Nem az a lényeg, hogy INi sem volt jobb, hanem hogy az egész csapat nem volt jobb taktikai okokból. Neymar sérülésből felépülve, frissen a 10 emberrel gürcölő city ellen beállt az utolsó 20 percre. persze, hogy jobbnak tűnt. egyébként tehetségesebb mint Sanchez, ezt senki nem vitatja. viszont védekezésben nem is ad annyit hozzá a játékhoz. egy ízben elég kényelmesen jöt vissza védekezni a kis brazil. A mondandóm lényege, hogy nem emelhető ki senki a csapat támadóiból, mert biztonságra játszottunk. MIndenki haloványabb volt Alves kivételével, mint amit megszokhattunk. nem akarom tovább ragozni, eddig is csak a hülye OHV-s kérdőívek töltögetése miatt tartottalak szóval.:) joccakát.
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2014.02.19. 01:42:21

gránit írta:Te voltál tegnap az észérvek habzószájú rajongója, kedves sjd, úgyhogy nem értem, mi a problémád :D
Ó semmi, semmi, csak van egy olyan barom rögeszmém, hogy következetes vagyok és ezt el is várom másoktól. Ennek megfelelően pedig nem tartom túl elegánsnak, hogy ha valaki nem kíván érvelni (és nem is teszi meg), akkor elvárja, hogy őt érvekkel cáfolják meg. De azt hiszem, be kell látnom nekem is, hogy rajtad kívül itt mindenki hülye, csak te vagy helikopter. :wink:
Avatar
gránit
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2549
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2014.02.19. 01:33:10

Már írtam, akkor gratuláltam volna neki.
Nem láttam tőle betörést, próbálkozást igen, de sikereset nem. Volt, hogy ziccerbe hozták, Messi meg is találta, de Demichelis lenyomta. Erre nem válasz az, hogy mer' Iniesta se vót jobb. Azt majd az Iniesta-féle topicban biztosan megbeszélik. A Sanchez-topicban ez max terelés/szerecsenmosdatás. Az is beszédes, hogy Martino taktikájának főfő indikátoraként írtad le, ehhez képest őt kapta le a pályáról Tata. És jól tette, mert Neymar a jobb. Ezt viszont be kell látni.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára gránit 2014.02.19. 01:38:44-kor.
"I may be wrong, but I doubt it."

(Charles Barkley)
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7458
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2014.02.19. 01:30:03

Teljesen felesleges ezzel kapcsolatban tovább koptatni a billentyűzetet, itt már észérvek sem segítenek. Részemről ráhagyom kedves fórumozó társamra, az elfogult rögeszméjét.

Abszolit rendben van, hogy van véleményed, az is hogy nem egyezik a többséggel, de ha valami mellett így kardoskodsz indokold is valamivel.
Forca Barca!!!!
Yaya(07-10)
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 447
Csatlakozott: 2010.06.07. 18:43:09

2014.02.19. 01:21:33

Lehet, hogy másik meccset néztem, de a túloldalról talán egy Iniesta lövés jött Hart ölébe. Erről az oldalról több alkalommal sikerült betörni és veszélyes helyzetet teremteni, mint a másikról. Nem tisztem védeni As-t de nem lógott ki lefelé a csapatból. Ha Alves vagy Xavi belövi a passzát, akkor is vergődnél? Úgy emlékszem, mintha messi is kapott volna tőle labdát a 16os vonalánál, csak odaértek rá. az, hogy nem veri meg az emberét benne van, de nem is hibázott hátul. egyszer adta el könnyelműen a labdát, de ennyi amit fel lehet róni neki. adott két remek labdát, jól visszazárt, ennél többet mások sem nyújtottak támadásban.
Avatar
gránit
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2549
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2014.02.19. 01:08:24

Amint írtam, jegyzeteltem a többiekről is, de ez itt a Sanchez-topic :D Hogy az Alexis-féle hátrapasszok egyénre szabott parancsra vezethetők-e vissza, vagy csapatszinten kollektív volt az ukáz, én előbbire tippelek, mert ő volt az egyedüli, aki rendszeresen, tényleg rendszeresen visszafelé gurigázott. A többiek részéről sok elhalt, pontatlan előre adott passz érkezett, Alexisnek is adtak több hosszú labdát, amiért futott is utóbbi még becsületből. De ha volt ilyen utasítás, hogy "hátra", akkor az bizony Alexisnek szólt... Próbálta ma is begyötörni néhányszor, de nem... Idén sokkal jobb szezont fut, mint tavaly, mert ha face to face szembekerül a kapuval, idén ezeket szépen belövi. De a hátrapasszok ha felülről lettek megparancsolva, az bizony nem véletlenül történt.
"I may be wrong, but I doubt it."

(Charles Barkley)
Yaya(07-10)
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 447
Csatlakozott: 2010.06.07. 18:43:09

2014.02.19. 00:59:02

Nem lehet különválasztani a taktikát és As játékát egymástól. Ő úgy fogja megverni az emberét, ha van területe és indulósebessége. Ha a pálya szélén egy védővel a nyakán kapja a labdát nem fogja megverni, ahogyan messi sem tudta a mai meccsen megoldani. Mivel nem volt dinamika az előre játékban ezért AS általában a szélen ácsorgás közben találták meg a labdával. így azért elég nehéz bármit kezdeni vele. a szerepe az volt, hogy széthúzza az ellenfél vonalát, és próbáljon teret nyitni a középpályásoknak. a mozgásából, testbeszédéből csak arra tudok következtetni, hogy pontos taktikai utasítások miatt vállalt kevesebbet támadásban. Örülök, hogy bizonyítottnak érzed azt, hogy AS nem nyújt maradandót BL mérkőzésen, de ennél jóval árnyaltabb az összkép. Kicsit beteg dolgonak tűnik egy BL negyeddöntőt egy játékos hibáira kihegyezni, de ez már rád tartozik.
Avatar
gránit
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2549
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2014.02.19. 00:43:23

Na fuss neki gyorsan ama kommentemnek még egyszer, mert elsőre nem jött össze :D A személyeskedést most hagyjuk, nem te, hanem az írásod "érdekel".

Martinót azért méltattam, mert a négy középpályást egyszerre játszatta egy ilyen meccsen. Lehet, hogy hárommal is lehoztuk volna, ebben a City-ben nem volt igazán sok. De így a hibák is belefértek. Mentek el labdák, adtak el jó párat. Mi lett volna, ha hárman vannak? Nagyon jól döntött Martino, ahogy tetszett az is - igaz, ezt korábban nem írtam -, hogy Iniesta helyett Alexist hozta le, Neymar a jobboldalon is jól játszott.

Alexisről pedig nem egyezik a véleményünk, lehet, hogy ukázban ki volt neki adva, hogy első szándékból ne a kapunak menjen. Ha így volt, annak oka volt, méghozzá nyomós. Saját magadnak mondtál ellent ezzel. Elemezd már egy kicsit az általad leírtakat, mielőtt mást próbálnál itt okítani. Nagyon ritkán veri meg az emberét egy az egyben, ha akarna sem igazán tudna betörni. Ezért a sok hátrapassz. Lehet, hogy nem is engedi neki Tata, de megint csak azt láttam, hogy nem is nagyon tudná betörni magát, akár engedélyt adna rá Martino, akár nem.
"I may be wrong, but I doubt it."

(Charles Barkley)
Yaya(07-10)
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 447
Csatlakozott: 2010.06.07. 18:43:09

2014.02.19. 00:34:07

Látod öreg ennyi eszed van a focihoz.:) dicséred Martinot, és ekézed Sachezt, holott az ő játékán látszott a legjobban milyen taktikával küldték pályára a fiúkat. egész meccsen mutatta az előre törő alvesnek, hogy nyugi, állj meg add oda Xaviéknak. Úgy játszott, mint akit megeskettek a meccs előtt, hogy nem támadhatja a kaput első szándékból. Félre értés ne essék, szerintem is nagyon halovány volt támadásban, de mutass a csapatból ALvesen kívül értékelhetőt ebben a kategóriában. A jobb bekkünk volt a legjobb támadásban b@sszus. Ez antifoci volt Barca módra. A védelem és Valdes rendben volt, a többiek meg taktikából kiváló, támadójátékból elégséges.
Avatar
gránit
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2549
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2014.02.19. 00:30:56

Te voltál tegnap az észérvek habzószájú rajongója, kedves sjd, úgyhogy nem értem, mi a problémád :D A kiragadott szövegkontextus közvetlen előzményét pedig lehagytad, eme csúsztatás pedig szintén nem egy fair dolog :D Azt írtam, nem várok észérveket, mert látom az elfogult állapotokat, de ha már ennyire az érveket hajkurászták itt páran - köztük te, ráadásul a mucsaibb stílusban -, akkor lássuk :D Ha nem, akkor nem, én nem várom el, de ha meg tudod cáfolni mindazt, amit leírtam, akkor én szívesen hallgatlak - illetve olvaslak -, ettől függetlenül nem várom el.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára gránit 2014.02.19. 00:35:25-kor.
"I may be wrong, but I doubt it."

(Charles Barkley)
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2014.02.19. 00:20:32

gránit írta: De ha észérvekkel meg tudod cáfolni, amit írtam, nagyon szívesen várom!
gránit írta:Nem is érvelni akartam :D
Kép
Avatar
gránit
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2549
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2014.02.19. 00:00:13

Mentek el labdák a középpályán, ez tény (nem csak Alexisről jegyzeteltem ám :D ). Éppen ezért volt szükség négy középpályásra, mert hárommal nem tudtuk volna ezt a (magabiztos) mezőnyfölényt hozni. Kellett ehhez a City gyámoltalansága is, de a mérleg azért a pozitív irányba billent mindegyik középpályás srácnál. Tényleg semmi harag a részemről vagy ilyesmi, de szeretném, ha Neymar mihamarabb kezdene, amint az csak lehetséges... Nem valószínű, hogy sokszor fogjuk ebben a felállásban látni a csapatot - a nehezebb meccseken lépi meg a négy középpályást egyszerre Martino -, de ha így adódik, Neymart szeretném a pályán látni. Itt semmi utálat meg ellenszenv nincs, egyszerűen ő a jobb játékos. Ennyi.
"I may be wrong, but I doubt it."

(Charles Barkley)
Avatar
Barca96
Jugador del Barça
Hozzászólások: 209
Csatlakozott: 2011.02.19. 22:03:54

2014.02.18. 23:54:07

én sem kívánok vitázni, nem látom értelmét.
még csak annyit, hogy Alexis hozta amit hoznia kellett.
”A bajnokságban nagyon nehéz dolgunk lesz, mert a Madrid nagyon jó állapotban van. De nyerjék meg ők maguknak, mi nem fogjuk még meg is lökni őket a cél felé.”
Avatar
kristop
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2120
Csatlakozott: 2009.04.14. 14:25:05

2014.02.18. 23:50:38

egyébként ez már így elég konkrétum, csak teljesen fals képet mutat. ha így leírsz bárkit ma a csapatunkból a védőkön kívül talán mindenkiről negatív kép jön le. iniestának bejött egy-két szép megmozdulása, egyébként alibi visszapasszok, vagy belevezette az emberekben. messinek tíz megindulásából mondjuk ha három - négy jött be. fabregas pl. elég jól játszott ma is szerintem, de pont azért, mert nagyon sokszor próbálkozott, és a sok próbálkozás = sok hiba is. és ha egyenként leírnánk, hogy megindult egy ember mellett majd elvesztette, elindult a kapu fel -> rossz passz, akkor olyan kép jönne le, hogy rossz volt, pedig szerintem nem.

konkrétan 67%át nyerte meg a fejpárbajainak, kiosztott egy kulcs passzt, ahol nem rajta múlt, hogy nem lett gól. két lefordulása és két sikeres csele volt. három sikeres szerelést hajtott végre, ugyanannyit, mint alves és csak egyel kevesebbet mascheranonál és a passzainak 85% jó helyre ment. ezek a tiszta számok. így már máris nem tűnik olyan rossznak, nem volt jó, de hozott egy alap teljesítményt.
no.1 sergi roberto fan, no.1 paco hater

2017 in: mina, davinson sanchez, semedo, verratti, deulofeu, dembele
2018 in: de ligt, arthur, alena, thiago
Avatar
gránit
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2549
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2014.02.18. 23:28:56

Oké, csak nem értettem, miért mondtad ezt, mert páran itt nagyon a konkrétumokra szomjaztak. Ők kérték, nem én :D Jaaa, hogy most már inkább ne... :mrgreen:

Barca96, neked is ugyanezt tudom mondani.
"I may be wrong, but I doubt it."

(Charles Barkley)
Avatar
Barca96
Jugador del Barça
Hozzászólások: 209
Csatlakozott: 2011.02.19. 22:03:54

2014.02.18. 23:27:18

nem hiszem el, hogy még mindig folyik a vita.
Ha ennyire nem birod Alexist, nem kedveled a játékát, akkor oké, mindenkinek lehet véleménye.
Te elmondtad a véleményed, mi is elmondtuk. Ennyi.
”A bajnokságban nagyon nehéz dolgunk lesz, mert a Madrid nagyon jó állapotban van. De nyerjék meg ők maguknak, mi nem fogjuk még meg is lökni őket a cél felé.”
Avatar
Initom
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2127
Csatlakozott: 2010.06.07. 16:11:17
Tartózkodási hely: Vas(trón)

2014.02.18. 23:25:51

gránit írta:Nem is vártam érdemi választ :D Nagyon kértétek a konkrétumokat, így hát Initom, ennek a benyögésnek túl sok értelme nem volt. De ha meg tudod cáfolni, amit írtam, nagyon szívesen várom!
egyszer már leírtam hogy kiszállok a vitából de előbújt belőlem a kisördög,viszont most tényleg végeztem.

hogy ne legyen teljesen off,szerintem átlagos teljesítményt nyújtott a mai nap folyamán. elment.
Abi & Tito
Avatar
gránit
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2549
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2014.02.18. 23:23:31

Initom, nagyon kérték itt néhányan a konkrétumokat, így nem értem a felháborodásod :D De ha észérvekkel meg tudod cáfolni, amit írtam, nagyon szívesen várom!
"I may be wrong, but I doubt it."

(Charles Barkley)
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15489
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2014.02.18. 23:21:53

gránit írta:Nem kellett várni, halmozta ő a bakikat ma rendesen, sok idő nem telt el kettő között :D A BL-ben góltalan. A 4 középpályás egyszerre játékától való rettegés sem jött be. Nem várok érveket, hogy miért is kezdjen a negyeddöntőben, mert az itt mellette kardoskodók elfogultak vele szemben. De Martino remélem, levonta a konzekvenciákat, és többet fogjuk a négy középpályást egyszerre a pályán látni. Neymar piszkálása meg a mai nap másik nagy failje volt :D Összességében gratulálhatunk a játékosoknak, jó kis meccs volt.
Figy,no offense, de ez amit csinálsz nem vezet semmire.
A hibáit mindannyian látjuk,én személy szerint se szeretem, nekem nagyon össze-vissza a játéka,koordinálatlan a mozgása,stb...
De hasznos tagja a csapatnak,jelen állapotában, javult tavalyhoz képest, több gólt is lő, stb, úgyhogy indokolatlan bántani, bizonygatni meg az igazadat pláne nem kell. Valami jogos,amit megfogalmazol felé,valami nagyon fals.
Mondom,én se kedvelem, de vannak más posztok,ahol sokkal nagyobb a baj,mint a jobbszél.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Initom
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2127
Csatlakozott: 2010.06.07. 16:11:17
Tartózkodási hely: Vas(trón)

2014.02.18. 23:18:40

gránit ...szerintem addig fejezd be ,míg teljesen le nem járatod magadat. [-X
Abi & Tito
Avatar
adyjuve
Barça C
Hozzászólások: 8
Csatlakozott: 2012.04.12. 10:01:47

2014.02.18. 23:16:24

gránit írta:Megelőlegeztem neki a gratulációt a meccs előtt...
Te tipikusan az az ember vagy szerintem aki ha valamit bebeszél magának azt el is hiszi és még rá tesz 3 lapáttal meg nagyon tudlak irigyelni hogy leírtad amiket a meccsen csinált gratu! =D>
Sempre Juve & Visça el Barca!
Avatar
gránit
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2549
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2014.02.18. 23:12:30

Nem kellett várni, halmozta ő a bakikat ma rendesen, sok idő nem telt el kettő között :D A BL-ben góltalan. A 4 középpályás egyszerre játékától való rettegés sem jött be. Nem várok érveket, hogy miért is kezdjen a negyeddöntőben, mert az itt mellette kardoskodók elfogultak vele szemben. De Martino remélem, levonta a konzekvenciákat, és többet fogjuk a négy középpályást egyszerre a pályán látni. Neymar piszkálása meg a mai nap másik nagy failje volt :D Összességében gratulálhatunk a játékosoknak, jó kis meccs volt.
"I may be wrong, but I doubt it."

(Charles Barkley)
Avatar
TT
Capitá del Barça
Hozzászólások: 963
Csatlakozott: 2010.01.03. 15:09:29

2014.02.18. 23:06:53

nevetséges amit ti itt műveltek. gránit te meg csak azért ültél le a meccs elé, hogy körmöt rágva várjad mikor ront a kis száncsó mi?
Lezárt