Thiago Alcántara

Itt találhatóak az előző szezon során írt hozzászólásaitok. Később érdemes lesz visszanézni őket!
Lezárt
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2011.08.16. 20:22:22

http://www.barcelonista.hu/2011/08/thia ... a-a-milan/

Kiragadom inkább a hír legfontosabb részét, mielőtt itt elkezdődik egy pár oldalas elmélkedés arról hogy megy-e vagy sem...

“Beszéltem Thiago ügynökével, s ő elmondta nekem, hogy a Barcelona nem fogja elengedni Thiagót.” - mondta a ‘Skey Sport 24′-nek Galliani.

Thiago nem megy sehova, ezt már mondta a vezetőség csak az utóbbi 2 hónap alatt kb 10-szer. És habár az apja valóban mondott érdekes dolgokat, a Thiago interjúból amit az után adott meg egyértelműen kiderül, hogy ő itt szeretne bizonyítani és sikereket elérni - nem azt mondom, hogy 5évig bírná a padozást ha úgy adódna, de elsősorban itt akar bizonyítani, aztán ha nem kapja meg a lehetőséget pár éven belül sem, akkor gondolom továbbáll, de ez még a jövő zenéje... :wink:
Avatar
albicelesteX
A Vadász
Hozzászólások: 3450
Csatlakozott: 2007.06.25. 12:18:01
Tartózkodási hely: Erdők,mezők,vadligetek...

2011.08.16. 20:16:37

Egyenlőre kezeljük a helyén a dolgot,tehát pletyka.Szerintem nem megy el kölcsönbe,a 11-es mez sem véletlen van neki odaosztva és szerződést is hosszabbított.
Kép
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7417
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2011.08.16. 20:07:08

Atlantis írta:
westerngom írta:1
Amit én nem értek, hogy valaki miért nem élvezi ki, hogy a világ legjobb klub csapatában a legjobbakkal kergetheti a bőrt, 20 évesen, élvezve a klub hosszú távú támogatását!? Csak egy kis türelem, mint ahogy elötte a nagyok is csinálták, Ini, Xavi. :wink:
Talán mert nem csak edzeni szeretne, hanem játszani is. A kölcsönszerződés pedig pont arra lenne jó, hogy visszatérjen a világ legjobb klub csapatába miután megszerezte azokat a szükséges tapasztalatokat amiket az ember csak a meccseken szerezhet meg.


Amúgy meg ez csak egy állítólagos hír, Te pedig úgy írsz mintha már el is fogadta volna. :D
A kiemelt szón van a hangsúly. A Barca nem arról híres, hogy a kölcsönadott játékosai hosszabb távra visszakerüljenek. Csak a legutóbbi időből, Hleb, Henrique, Caceres, Keirrison, most valszeg Bojan.
Nem szabad őt elkótyavetyélni. Bízom benne, hogy Pep, az általa felhozott játékosnak komoly szerepet szán.
Forca Barca!!!!
Avatar
westerngom
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1527
Csatlakozott: 2007.12.15. 21:33:00
Tartózkodási hely: West Side

2011.08.16. 16:54:54

A
Atlantis írta:
westerngom írta:1
Amit én nem értek, hogy valaki miért nem élvezi ki, hogy a világ legjobb klub csapatában a legjobbakkal kergetheti a bőrt, 20 évesen, élvezve a klub hosszú távú támogatását!? Csak egy kis türelem, mint ahogy elötte a nagyok is csinálták, Ini, Xavi. :wink:
Talán mert nem csak edzeni szeretne, hanem játszani is. A kölcsönszerződés pedig pont arra lenne jó, hogy visszatérjen a világ legjobb klub csapatába miután megszerezte azokat a szükséges tapasztalatokat amiket az ember csak a meccseken szerezhet meg.


Amúgy meg ez csak egy állítólagos hír, Te pedig úgy írsz mintha már el is fogadta volna. :D
Sehol nincs garancia arra, hogy a kezdőbe kerüljön vagy tétmecsen a csapatba, még a romában, Enrique szoknyája mellett sem! Nem minden a tehetség!, kell alázat és türelem is, mindezek nélkül úgy jár, mint az idősebb Dosantos gyerek, aki nem bírta kivárni a sorát...
Nem zörög a haraszt, ha..., apja megnyílvánulásai sem ezt tükrözik...
Én szeretném, ha Thiago kivárná a sorát és méltóképpen venné át pár év múlva a karmesteri pálcát a nem fatalodó Xavitól, Fabregas oldalàn!
Atlantis
Capitá del Barça
Hozzászólások: 886
Csatlakozott: 2008.08.29. 13:25:29
Tartózkodási hely: Budapest

2011.08.16. 15:41:16

westerngom írta:1
Amit én nem értek, hogy valaki miért nem élvezi ki, hogy a világ legjobb klub csapatában a legjobbakkal kergetheti a bőrt, 20 évesen, élvezve a klub hosszú távú támogatását!? Csak egy kis türelem, mint ahogy elötte a nagyok is csinálták, Ini, Xavi. :wink:
Talán mert nem csak edzeni szeretne, hanem játszani is. A kölcsönszerződés pedig pont arra lenne jó, hogy visszatérjen a világ legjobb klub csapatába miután megszerezte azokat a szükséges tapasztalatokat amiket az ember csak a meccseken szerezhet meg.


Amúgy meg ez csak egy állítólagos hír, Te pedig úgy írsz mintha már el is fogadta volna. :D
Avatar
westerngom
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1527
Csatlakozott: 2007.12.15. 21:33:00
Tartózkodási hely: West Side

2011.08.16. 14:52:35

1
albicelesteX írta:A Roma egy évre szeretné kölcsönvenni állítólag.
Amit én nem értek, hogy valaki miért nem élvezi ki, hogy a világ legjobb klub csapatában a legjobbakkal kergetheti a bőrt, 20 évesen, élvezve a klub hosszú távú támogatását!? Csak egy kis türelem, mint ahogy elötte a nagyok is csinálták, Ini, Xavi. :wink:
Avatar
albicelesteX
A Vadász
Hozzászólások: 3450
Csatlakozott: 2007.06.25. 12:18:01
Tartózkodási hely: Erdők,mezők,vadligetek...

2011.08.16. 14:27:25

A Roma egy évre szeretné kölcsönvenni állítólag.
Kép
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6665
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2011.08.15. 23:49:32

TILOS Eladni!!!
Ha 'neadjisten mégis elmenne CSAKIS kölcsönbe vagy visszavásárlási opcióval.
Tegnap is jól játszott, és a felkészülési meccseken is lövöldözte a gólokat.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
Kash
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1960
Csatlakozott: 2011.06.28. 13:23:33
Tartózkodási hely: Dél-kelet

2011.08.15. 23:24:25

ab1daL írta:Thiagot Galliani vinné a Milanba, de a Barca nem engedi el sehova. :wink:
sport.es
remélem is :evil:
Kép
Avatar
ab1daL
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3473
Csatlakozott: 2008.05.08. 18:40:25
Tartózkodási hely: Siófok

2011.08.15. 23:20:03

Thiagot Galliani vinné a Milanba, de a Barca nem engedi el sehova. :wink:
sport.es
„Kritizálják a stílusunkat? Képzeljék el, mi lett volna, ha a legutóbbi öt idényben csak egy bajnokságot és egy Király-kupát nyerünk”

ter Stegen - Fort, Araujo, Cubarsí, Baldé - de Jong, Pedri, Gavi - Lamine Yamal, Guiu, Roque
Avatar
Kash
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1960
Csatlakozott: 2011.06.28. 13:23:33
Tartózkodási hely: Dél-kelet

2011.08.15. 21:54:45

Állitólag a Róma ismét érdeklődik Thiagóért, akik fontolóra veszik az ügyet.
Kép
sura
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 427
Csatlakozott: 2011.02.06. 08:19:05

2011.08.15. 14:53:20

Még érnie kell. Ha fejben rendben van, fog is.
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2011.08.15. 13:09:34

A tegnapi meccs alapján szerintem azért látszott, hogy jó hogy jön Cesc... Ez még túl sok volt Thiagonak, voltak szép cselei és megmozdulásai, de volt jó pár elszórt lasztija is, és a társak sem merték annyira keresni. Persze ezek idővel változnak majd, de még sokat kell fejlődnie. A potenciál meg van benne, és ha okosan csinálja - ergo nem hisztizik és megy el 1 év után -, akkor nagyon nagy játékos lehet itt belőle.

A pályán betöltött szerepe meg tényleg inkább Iniestás kéne hogy legyen szerintem - ezért is jó hogy jött Cesc, őneki a Xavis szerepkör fekszik talán jobban -, több szabadsággal és közelebb a kapuhoz, hogy bokából tudjon gyilkos passzokat adni, esetleg lőni, vagy csak megbontani az ellenfelet...

u.i.: Keita remélem visszamegy vkp-nak végleg, így nem zavart annyira a játéka, habár még pici szoknia kell, de jobb lenne ott szerintem. Pont azt a szintet hozza passzok terén, ami oda kell, védekezni meg tud. Már csak a helyezkedést kell kicsit gyakorolnia, és Busi/Masch helyettesének jó lesz.
Avatar
Barcaman14
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4373
Csatlakozott: 2008.04.15. 16:40:28
Tartózkodási hely: Debrecen

2011.08.15. 12:43:59

Fecooo írta: Xavi :arrow: Cesc
Ini :arrow: Thiago
Valami ilyesmit akartam én is kihozni a dologból. :) De ezt nyilván sok tényező befolyásolhatja. Mindenesetre Thiagonak szerintem is szabad kezet kéne kapnia, és Iniesta nyomdokaiba lépni. Azt meg hogy hogy oldja meg a "Fabregas-kérdést" Pep, kíváncsian várom. :roll:
Kép
„Ez a Barça ezzel a generációval értékesebbé teszi a labdarúgást, egyedülállóbb rangot ad neki." Josep Guardiola-GRÁCIES PEP!

Fc Barcelona ***-Més Que un Club-***
Avatar
Fecooo
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7853
Csatlakozott: 2008.07.15. 18:30:53

2011.08.15. 11:21:51

Rivaldo11 írta:Azt néztem, milyen hidegvérrel tartja meg a zsugát a legkiélezettebb szitukban is, amikor ketten rontanak rá, oda húzza a labdát ahova kell. Zsigerből. Zseni a srác, meccsről meccsre érik a játéka. Szerintem jelzésértékű volt, hogy a kezdőben kapott helyet, Pep ezzel érzékeltette számára, h. övé lehet a jövő.
teljesen egyetértek! azt azért ne várjuk már el, h egyből átvegye Xavi helyét... ha rendesen megkapja a lehetőséget, és Cesc is belejön, nem félek majd, ha esetleg Ini is pihen... a világ három legjobb középpályása és a legnagyobb ígéret a poszton is nálunk van, így sztem nincs okunk félni :)

Egyelőre azt vegyük észre, h Ini is halványabb a "párja" nélkül, így Thiago sztem bőven megfelelt... ;)
egyébként én szívesen látnék egy olyan meccset, ahol Xavi mellett van a gyerek, véleményem szerint többet mutatna ;)

Xavi :arrow: Cesc
Ini :arrow: Thiago
Avatar
Barcaman14
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4373
Csatlakozott: 2008.04.15. 16:40:28
Tartózkodási hely: Debrecen

2011.08.15. 11:18:26

Rivaldo11 írta:Azt néztem, milyen hidegvérrel tartja meg a zsugát a legkiélezettebb szitukban is, amikor ketten rontanak rá, oda húzza a labdát ahova kell. Zsigerből. Zseni a srác, meccsről meccsre érik a játéka. Szerintem jelzésértékű volt, hogy a kezdőben kapott helyet, Pep ezzel érzékeltette számára, h. övé lehet a jövő.
Mondjuk Fabregas érkezése nem ezt érzékelteti. :roll:

Egyébként tényleg zseni a srác! Egyszerűen lehet látni a mozdulatain a könnyedséget, már korábban is írtam hogy, engem ebből a szempontból Ronaldinho-ra emlékeztet. Tegnap is sok volt az eladott labdája, és közel sem úgy mozgatja a csapatot mint Xavi, de ezt még nem lehet elvárni tőle. Viszont a váratlan húzásai nagyon kellenek majd, ezért is szerintem inkább Iniesta posztján kéne őt kipróbálni szerintem. Ez jóval kötetlenebb szerepkör mint Xavié.
Kép
„Ez a Barça ezzel a generációval értékesebbé teszi a labdarúgást, egyedülállóbb rangot ad neki." Josep Guardiola-GRÁCIES PEP!

Fc Barcelona ***-Més Que un Club-***
Avatar
Rivaldo11
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8005
Csatlakozott: 2006.08.22. 11:44:15
Tartózkodási hely: Budapest

2011.08.15. 11:05:26

Azt néztem, milyen hidegvérrel tartja meg a zsugát a legkiélezettebb szitukban is, amikor ketten rontanak rá, oda húzza a labdát ahova kell. Zsigerből. Zseni a srác, meccsről meccsre érik a játéka. Szerintem jelzésértékű volt, hogy a kezdőben kapott helyet, Pep ezzel érzékeltette számára, h. övé lehet a jövő.
Rivaldo-A Legnagyobb.
Avatar
peccerta
Jugador del Barça
Hozzászólások: 239
Csatlakozott: 2011.08.14. 15:49:41
Tartózkodási hely: BP

2011.08.15. 01:31:06

FCB_gábor írta:
gergo9 írta:Tiszta helyzetet magadnak alakítod ki mész az üres területre és kéred a labdát.
majd nézd meg még egyszer hányszor kéri a labdát, áll üresen és nem passzolnak neki
egyetértek,ezerszer jobban bíznak még a többiekben ,de hamarosan változik ez is ....ma ez van,holnap nem ez lesz,csak tudjuk megtartani ezt a tehetséget a többi jő majd magtól.

Jó éjt mindenkinek és ami a legfontosabb:Mindörökké Barca
Avatar
FCB_gábor
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1014
Csatlakozott: 2006.10.21. 14:05:55
Tartózkodási hely: -]5200[-

2011.08.15. 01:27:04

gergo9 írta:Tiszta helyzetet magadnak alakítod ki mész az üres területre és kéred a labdát.
majd nézd meg még egyszer hányszor kéri a labdát, áll üresen és nem passzolnak neki
Kép
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2011.08.15. 01:05:50

A szlalom szép,de utána gyönyörűen 2ember közé adta a zsugát.
maki
Jugador del Barça
Hozzászólások: 189
Csatlakozott: 2011.02.05. 04:51:08
Tartózkodási hely: Budapest

2011.08.15. 01:01:09

Bányász írta:Ha valaki talál egy vidit a szlalomjáról az ne habozzon megosztani.
http://www.youtube.com/watch?v=6BqzBZqp_Ig
Apart from a right foot, Rivaldo had everything.
maki
Jugador del Barça
Hozzászólások: 189
Csatlakozott: 2011.02.05. 04:51:08
Tartózkodási hely: Budapest

2011.08.15. 00:57:27

gergo9 írta:Tiszta helyzetet magadnak alakítod ki mész az üres területre és kéred a labdát.
Ez így van. Felkészülési meccseken is nagyon sokszor inkább elindult a kapu felé, minthogy visszalépett volna az üres területre, ebben még van hová fejlődnie.
Apart from a right foot, Rivaldo had everything.
Atlantis
Capitá del Barça
Hozzászólások: 886
Csatlakozott: 2008.08.29. 13:25:29
Tartózkodási hely: Budapest

2011.08.15. 00:52:05

Tocy írta:
FCB_gábor írta:egy statisztikát megnéznék róla mennyiszer passzoltak neki
én úgy 30 körüli számot mondanék, Xavit 2 perc alatt többször keresték labdával a társak, mint Thiagot az egész első félidőben
Mondjuk ez is igaz, tiszta helyzetben azért nem nagyon kapott lasztit, a Maestro azért igen...
gergo9 írta:Tiszta helyzetet magadnak alakítod ki mész az üres területre és kéred a labdát.
Azért a két félidő között hatalmas különbség volt. Első félidőben eleve nem sok hely volt a játékra, a Madrid keményen letámadott. Amikor Xavi feljött már azért lazább volt az iram, több helyet hagytak a madridiak...
Avatar
ronaldinho89
Capitá del Barça
Hozzászólások: 806
Csatlakozott: 2005.02.03. 16:05:03
Tartózkodási hely: Lélekben Camp Nou

2011.08.15. 00:51:53

Jajj azért itt páran eléggé lehúzták. mit vártatok hogy egyből világklasszis passzok,cselek stb? ahhoz képest hogy sajnos ritkán volt játékban szépen megcsinálta a dolgait. egy két jó huzás,volt ott amikor 3 embert levett és szépen átvitte a játékot a másik oldalra. tényleg levették a pályáról a madridiak meg hát a társak is még bizonytalanok voltak vele szemben, de hát 3-4 honapja a még a B csapat tagja volt, szerintem nagyon jó benyomást keltett ma ( és az előszezonban is.) csak így tovább.
Kép
II.Eurobarca sigverseny 2.helyzettje
http://filmorigo.blogspot.hu/ - blogom.
Avatar
soadroli
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5178
Csatlakozott: 2008.05.17. 19:50:58

2011.08.15. 00:50:34

bali 15 írta:
Talán az az 1 értelmes megmozdulása volt Confused
Ja. Hogy képzeli, hogy nem lő mindjárt egy mesterhármast. Szerintem lehetett volna több jobb megmozdulása is csak szépen elkapálták..
Jól van én nem mondtam hogy lőnie kellett volna 3at :lol:
Nagyon bírom a gyereket, de sajnos igaz amit írtam :)
Kép
Lezárt