Ibrahim Afellay

Itt találhatóak az előző szezon során írt hozzászólásaitok. Később érdemes lesz visszanézni őket!
Lezárt
gergo9
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2902
Csatlakozott: 2007.10.02. 12:19:09
Tartózkodási hely: Miskolc

2011.09.02. 12:17:39

Fals9-ként max Cesc-et vagy Thiago-t tudom még elképzelni , Affelay játékintelligenciája édes kevésnek tűnik nekem. Ezen a poszton meg rengeteg játékperc kéne neki amúgy is hogy használható legyen.
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19580
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2011.09.02. 12:12:16

Neki kifejezetten pechesen jött, hogy meg is sérült (mindig rossz megsérülni, de neki bizonyítani kell)!Illetve ha jól tudom még mindig nem tud katalánul, így ez megint rontja az esélyeit!Játékban fél év alatt nem sikerült beépülni, rengeteg helyezkedési hiba, támadásban holttérben mozgás!Persze télen jött egy már száguldó vonatra szállt fel, s még nem érte el az utazósebességet!De ha felépül, s felődik mind labdajáratásban, mind a nyelv elsajátításában hasznos lehet, de addig esélytelen, hogy odaférjen szerintem, amíg szinte 0 kilométeres emberek jobban teljesítenek mint ő!3 millióért jött, nagy melléfogás nem lehet!Legalább most már a többiekkel edz, mihamarabbi teljes felépülést kívánok neki, s bízom benne hasznos lesz idén a játéka!Pont jó korban van, számára sem ideális ha végig padozik, de ez még a jövő zenéje!Sok sikert Ibi
Kép
Kép
Kép
lluisllach89
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3701
Csatlakozott: 2008.07.02. 22:46:30

2011.09.02. 11:33:40

shutterisland írta:villával hasonlítgatni felesleges szerintem, amit írtam, hogy mekkora gólt rúgott a madrid ellen, és te írtad hogy 0 volt játékban (úgy, mint a csapat nagy része) az is jelzi, hogy egy klasszis, aki képes egy mozdulattal meccset eldönteni.

azt az 1000-1500 percet csak úgy írtam, azt szimbolizálná, hogy csak nagyon ritkán fog játszani, ha (adja isten!) elkerülnek a sérülések.

az, hogy nem barca szint szerintem, nem jelenti azt, hogy ellene vagyok.
tőlem torghelle sanyi is játszhat, ha tud pluszt adni a csapatnak. :lol:

amúgy azért tiltattam ki magam, mert egy két nagyokos már régóta felhúzott nap mint nap az elfogult sablondumájával, és rájöttem, hogy felesleges ott több ideget megennem 1-2 ilyen arcos megmondó ember miatt..majd regelek az új oldalukra ellenlábasként.
Nem azért kerestem elő a " nem Barca szint" megjegyzésed hogy illusztráljam hogy ellene vagy - bár nagyon nem értek vele egyet és rohadtul felhúzott :mrgreen: - egyszerűen csak annyi hogy máshogy látjuk a szituációt.

Villa klasszisát se bizonyították még így, de tetszik :mrgreen:

De szerintem Te is látod hogy formán kívül rengeteget játszott, kb februártól, míg Ibi...

szerk.: Ugyanezt írtam messideco, a szélen ő haldoklik, false 9-ként lenne az igazi, vagy középen. De Messit Pep akármekkora vezetésnél is fennhagyja a pályán szóval mindegy..
Kép
"Azért mert valaki hibázott nem a futballt kellene megbüntetni.
Hibáztam és megfizettem érte. De a labda nem lett mocskos."- Maradona
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12233
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2011.09.02. 10:31:44

Szerintem meg Messi cseréjeként is lehet használni. Bár szerintem Pep oda Fabret vagy Thiagot szánja...
"And my heart will leave you never."
VillaFCB
Barça B
Hozzászólások: 27
Csatlakozott: 2011.08.14. 20:41:36

2011.09.02. 10:22:26

Az én véleményem az hogy míg Messi középen egyedüliként érinthetetlen addig a két szélső posztunkra van 2-2 kiváló játékosunk. Az utóbbi meccseken sem tolta fel Init Messi mellé, maradt középpályán. 3 játékost rotált/cserélgetett a jobb illetve bal szélen, méghozzá Pedro-Villa-Alexis hármast. Ebből is látszik hogy a negyedik embere Pepnek Affelay lesz. Ez nem jelenti hogy a négy közül utolsó lesz a sorban... mindhármójuknak 25% sansza van
Avatar
noname
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8245
Csatlakozott: 2006.03.19. 18:39:34
Tartózkodási hely: Margitta/Kolozsvár

2011.09.02. 08:35:05

Végülis csak arjta múlik. Ha nem zavarja a csereszerepkör, akkor sikeres lesz. Ő cserének tökéletes. Mindig csereként játszott nagyon fontos szerepet, kezdőként kevésbé. Ő volt tavaly a mi Jolly Jokerünk. Remélem elfogadja ezt a szerepkört. Örülnék ha maradna jövőre is. Mindamellett ha Cuenca és Deulofeu jól fejlődik, akkor biztos tőle válunk meg. Majd kiderül.
A Fifa egy szégyen
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12233
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2011.09.02. 07:59:21

Mikor Affelay a csapathoz került nagyon örültem. Végre újra holland lesz a csapatban. Első számú cserének képzeltem el, volt benne potenciál szerintem. Van most is. Egyre inkább az az érzésem, hogy tönkremegy a karrierje, ha a Barcában marad. Az pedig nem lenne jó...
"And my heart will leave you never."
Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2011.09.02. 01:17:12

villával hasonlítgatni felesleges szerintem, amit írtam, hogy mekkora gólt rúgott a madrid ellen, és te írtad hogy 0 volt játékban (úgy, mint a csapat nagy része) az is jelzi, hogy egy klasszis, aki képes egy mozdulattal meccset eldönteni.

azt az 1000-1500 percet csak úgy írtam, azt szimbolizálná, hogy csak nagyon ritkán fog játszani, ha (adja isten!) elkerülnek a sérülések.

az, hogy nem barca szint szerintem, nem jelenti azt, hogy ellene vagyok.
tőlem torghelle sanyi is játszhat, ha tud pluszt adni a csapatnak. :lol:

amúgy azért tiltattam ki magam, mert egy két nagyokos már régóta felhúzott nap mint nap az elfogult sablondumájával, és rájöttem, hogy felesleges ott több ideget megennem 1-2 ilyen arcos megmondó ember miatt..majd regelek az új oldalukra ellenlábasként.
lluisllach89
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3701
Csatlakozott: 2008.07.02. 22:46:30

2011.09.02. 00:45:34

shutterisland írta:villa sem a posztján játszik, de fényévekkel többet tud adni jelenleg a csapatnak (elég csak arra gondolni, hogy arsenal elleni idegenbeli gól, a bl döntőbeni gól, vagy mondjuk amekkorát akasztott a realnak a 2-2 a szuperkupa első meccsén.)..és e mellett elég sok gólpont van a neve mellett.
Valóban. De ő akkor is játszhatott amikor egyedül edzésen rúgott gólt. Ha már megemlítetted a szuperkupás gólt, akkor ne menjünk el amellett hogy játékban 0 volt. Meg most megtippelni hogy 1000-1500 perc? Minek? 3-4 éve azt se tudtuk hogy ezt számolják. Meg feltételezgetni hogy ha ez a 2 ember sérül le akkor mi van... De nem tudjuk hogy ki milyen formában lesz, sőt, 4-3-3/3-4-3, szóval annyira felesleges. Fáj is rá válaszolnom.
shutterisland írta:ne gondolja senki, hogy én afellay ellen vagyok,
:arrow:
shutterisland írta:amúgy, egy népszerű mondattal élve, szerintem afellay sem képességekben, sem játékstílust tekintve "nem barca szint"
Innentől fogva nincs miről beszélni. Te így látod, én másképp, majd az idő eldönti.

Amúgy miért tiltottak ki a sötét oldalról? :mrgreen:
Kép
"Azért mert valaki hibázott nem a futballt kellene megbüntetni.
Hibáztam és megfizettem érte. De a labda nem lett mocskos."- Maradona
Avatar
Capon
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2005.08.26. 20:17:06
Tartózkodási hely: Budapest VIII-XV-ker Rezervátum

2011.09.02. 00:24:03

Jó hír hogy már a többiekkel edzett.
Sok sikert és több játéklehetőséget a továbbiakban!
Klinsmann; Rivaldo; Maldini; Nesta; Puyol; Xavi; Ronaldinho; Iniesta; Messi
Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2011.09.02. 00:12:00

villa sem a posztján játszik, de fényévekkel többet tud adni jelenleg a csapatnak (elég csak arra gondolni, hogy arsenal elleni idegenbeli gól, a bl döntőbeni gól, vagy mondjuk amekkorát akasztott a realnak a 2-2 a szuperkupa első meccsén.)..és e mellett elég sok gólpont van a neve mellett.

jelenleg a realitás/prioritás a támadó poszton szerintem ez lesz :

1. messi - ő amikor egészséges, mindig kezd, és szinte sosem lesz lehozva.
2. pedro,villa,alexis - szerintem ők 3-an (hasonló teljesítmény esetén) egyenletesen lesznek rotálva.
5. iniesta - igen, szerintem ő az 5. számú támadónk. hogy miért ? mert pep eddig is előszerettel tolta fel támadónak, azóta pedig jött a középpályára egy cesc, és itt van a percről-percre fejlődő thiago. ez NEKEM azt jelenti, hogy ha eddig is bátran tolta fel init csatárnak pep, akkor ezután mégbátrabban fogja, mert így nem gyengül a középpálya, ha felmegy, és könnyebben meg lehet oldani a sok minőségi kp rotálását. (magyarul jut hely a thiago/cesc duó egyikének, ha iniesta támadót játszik.)
nem beszélve arról, hogy szerintem egy közepes formában lévő iniesta is bőven tud olyan teljesítményt hozni a szélen is, mint afellay.
6. - afellay..

ne gondolja senki, hogy én afellay ellen vagyok, ugyanúgy csapkodom az asztalt, ha netán az ő góljával nyerünk egy meccset, csak tudni kell, hogy amúgy sem volt sok esélye közel kerülni a tűzhöz idén az igazolások láttán, nem hogy a sérülése után.

szerintem normális esetben 1000-1500 játékperc már jó, ha jut majd neki.
aztán majd látjuk, egy sérülés bármit megkavarhat.

szerk : és mindenki tegye fel magában a kérdést, hogy mondjuk egy komoly villa és pedro sérülés esetén mikor lenne nyugodtabb.
1. busq,xavi,cesc - iniesta,messi,alexis
2. busq,xavi,ini - afellay,messi,alexis

én inkább az elsőre szavaznék, főleg ha fontosabb meccs.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára shutterisland 2011.09.02. 00:24:14-kor.
lluisllach89
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3701
Csatlakozott: 2008.07.02. 22:46:30

2011.09.01. 23:33:49

shutterisland írta:szép és jó, hogy afellay felépül lassan, csak benne tudatosult, hogy tényleg semmit nem fog gyakorlatilag játszani.
alapból 3 kezd az mvpa négyesből, egy meg pados, vélhetően beszáll.
már így is nehéz lehet néha 4 ilyen képességű támadót rotálni majd.

persze jöhet sérülés, de az is lehet, hogy a kp-n való minőségi bőség miatt (értem ezalatt cesc érkezését, és thiago helyzetét) inkább feltol valakit pep onnan (pl iniesta) mintsem hogy afellay kezdjen akármikor is.

jó, persze 2-3. osztályú kupaellenfelek ellen, meg esetlegesen a bl csoportkörben, ha biztos az első hely, még talán...

amúgy meg szerintem alexis és cesc játékán is látszik, hogy aki érti a focinkat, hamar be tud illeszkedni.
afellay egyszerűen nem egy ilyen higgadt, tili tolis fociba való.
ettől függetlenül jó, hogy van, hiszen akármikor lehet sérülés hullám, de alapjáraton elég nagy cumi lesz neki ez az év.
Villával akkor mi a helyzet? Érti a focinkat, illik is bele.

Csak nem a posztján játszik mint ahogy Ibi sem. Ha Pep híres lenne a rotálásáról, akkor Messi cseréje lehetne - amikor már eldőlt minden akkor is fennhagyja, úgyhogy ez kilőve. De false 9-ként is tudna játszani, de így a kp-n bizonyíthatna, de ha ez nem lenne elég a szélen egy Bl elődöntőn hozott fordulatot.

Azóta bővebb nem lett a keret, viszont minőségibb, ez az ő esélyét is rontja, ez igaz. De azt se hittük hogy Cesc ennyit fog játszani, és amilyen hosszú a szezon kaphat lehetőséget szerintem.
Kép
"Azért mert valaki hibázott nem a futballt kellene megbüntetni.
Hibáztam és megfizettem érte. De a labda nem lett mocskos."- Maradona
Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2011.09.01. 23:09:07

szép és jó, hogy afellay felépül lassan, csak benne tudatosult, hogy tényleg semmit nem fog gyakorlatilag játszani.
alapból 3 kezd az mvpa négyesből, egy meg pados, vélhetően beszáll.
már így is nehéz lehet néha 4 ilyen képességű támadót rotálni majd.

persze jöhet sérülés, de az is lehet, hogy a kp-n való minőségi bőség miatt (értem ezalatt cesc érkezését, és thiago helyzetét) inkább feltol valakit pep onnan (pl iniesta) mintsem hogy afellay kezdjen akármikor is.

jó, persze 2-3. osztályú kupaellenfelek ellen, meg esetlegesen a bl csoportkörben, ha biztos az első hely, még talán...

amúgy meg szerintem alexis és cesc játékán is látszik, hogy aki érti a focinkat, hamar be tud illeszkedni.
afellay egyszerűen nem egy ilyen higgadt, tili tolis fociba való.
ettől függetlenül jó, hogy van, hiszen akármikor lehet sérülés hullám, de alapjáraton elég nagy cumi lesz neki ez az év.
Avatar
ab1daL
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3473
Csatlakozott: 2008.05.08. 18:40:25
Tartózkodási hely: Siófok

2011.08.22. 22:46:39

Zubizarreta kizárta annak a lehetőségét, hogy Afellay távozzon a Barcától. :wink: sport.es
„Kritizálják a stílusunkat? Képzeljék el, mi lett volna, ha a legutóbbi öt idényben csak egy bajnokságot és egy Király-kupát nyerünk”

ter Stegen - Fort, Araujo, Cubarsí, Baldé - de Jong, Pedri, Gavi - Lamine Yamal, Guiu, Roque
Avatar
MichaaBee
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5726
Csatlakozott: 2007.11.09. 15:12:26

2011.08.21. 21:30:43

visca el barca írta:
FCB_gábor írta:Iniesta, Fabregas és Thiago is tud eggyel fentebb játszani.
de egyik sem csatár. se iniesta, se, fabregas nem tud csatárt játszani. volt egy időszak amikor iniesta rengeteget tolta villa helyén. a csapatbol nem logott ki, de golokat nem lott
Azért 11 meccsente pöttyintett egyet. :)
Én azt mondom egyébként, hogy kell Afellay, tartalékokra mindig szükség van egy ilyen nagy csapatnál, főleg ha olyanok, mint ő: gyorsak és robbanékonyak. Erre van szükség, hogy a végén beállva lendületet hozzon, esetleg húzzon egy gyorsat (pl. Marcelo mellett) és eldöntse a találkozót.
Egyedül hátul érzem azt, hogy kicsit kevesek vagyunk, de az meg nem Afellay topicjába tartozik már.
H a t t r i c k
NBA Fantasy: EuroBarca League 2013: #1
EuroBarca Keeper League 2014, 2018, 2020: #2
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2011.08.21. 21:19:49

FCB_gábor írta:
visca el barca írta:és tegyük fel, hogy villa, messi, pedro, vagy alexis kifingik egy fél évre. a maradék 3 jatekos foja vegigtolni a 60 meccset? vagy majd jönnek a kényszermegoldások mint a középhátvéd poszton?
Iniesta, Fabregas és Thiago is tud eggyel fentebb játszani.
de egyik sem csatár. se iniesta, se, fabregas nem tud csatárt játszani. volt egy időszak amikor iniesta rengeteget tolta villa helyén. a csapatbol nem logott ki, de golokat nem lott
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
FCB_gábor
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1014
Csatlakozott: 2006.10.21. 14:05:55
Tartózkodási hely: -]5200[-

2011.08.21. 20:55:42

visca el barca írta:és tegyük fel, hogy villa, messi, pedro, vagy alexis kifingik egy fél évre. a maradék 3 jatekos foja vegigtolni a 60 meccset? vagy majd jönnek a kényszermegoldások mint a középhátvéd poszton?
Iniesta, Fabregas és Thiago is tud eggyel fentebb játszani.
Kép
Avatar
noname
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8245
Csatlakozott: 2006.03.19. 18:39:34
Tartózkodási hely: Margitta/Kolozsvár

2011.08.21. 20:47:45

messideco írta:Simán jó üzlet lenne. A Juvenak kellene egy kreatív játékos, nálunk szerintem fölösleg státusza van...
Miért lenne fölösleg státusza. Tavaly év végre ő volt az elsőszámú csatár-csere. Idén rekordmennyiségű mecscet játszik a csapat és ő lesz a 2. számú csatárcsere, úgy h a játéka különbözik Pedroétól, jobban fel tud pörgetni egy meccset. Ha nem panaszkodik a viszonylag kevés játékidő miatt akkor semmiképp se szabad elengedni. A tavalyi BL-győzelemben nagyon fontos szerepe van és még sokszor lesz hasznunkra.
A Fifa egy szégyen
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2011.08.21. 20:47:06

messideco írta:Simán jó üzlet lenne. A Juvenak kellene egy kreatív játékos, nálunk szerintem fölösleg státusza van...
aha.

és tegyük fel, hogy villa, messi, pedro, vagy alexis kifingik egy fél évre. a maradék 3 jatekos foja vegigtolni a 60 meccset? vagy majd jönnek a kényszermegoldások mint a középhátvéd poszton?
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
d
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1627
Csatlakozott: 2009.05.13. 18:46:36

2011.08.21. 20:46:41

Nem nélkülözhetetlen része a csapatnak én mégis nyugodtabb lennék, ha maradna, még szükség lehet rá. Az ilyen esetekben persze a játékos véleménye is fontos, ha nem akar padozni hosszú távon, vagy megküzdeni a helyéért és jó pénzt kap érte a klub, akkor el lehet engedni. Mindazonáltal én úgy vélem hasznos része lehet a csapatnak.
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12233
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2011.08.21. 20:44:45

Mi igen, de Pep? :roll:
"And my heart will leave you never."
Avatar
Fernando
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8673
Csatlakozott: 2005.09.30. 16:11:15
Tartózkodási hely: U.S.S. Enterprise

2011.08.21. 20:39:13

Bőven van helye a csapatban. Egy ember már így is elment, Jeffren. Még egy nem mehet el, még ha keresnénk is végre valakin, nem szabad elengedni, vagy ha megy valakinek jönnie kell még előre, de akkor már inkább maradjon. Adjuk meg neki a lehetőséget.
„Teljesen tehetetlenül érzed magad, ahogy látod, milyen kényelmesen, és élvezettel játszanak.” Raúl a Real-Barca után (2-6)
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12233
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2011.08.21. 20:34:24

Simán jó üzlet lenne. A Juvenak kellene egy kreatív játékos, nálunk szerintem fölösleg státusza van...
"And my heart will leave you never."
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2011.08.21. 19:08:14

ab1daL írta:A Juventus szeretné szerződtetni Afellayt. Az olasz lapok azzal érvelnek, hogy Alexis Sánchez érkezésével nem sok játéklehetősége lenne. Közben a Sevilla menedzsere cáfolta, hogy érdeklődnének Afellay iránt, ők inkább Giovanni dos Santost szerződtetnék.
semmiképp nem szabad eladni. a 3 csatárposztra 5 emberünk van, ha elmegy akkor már kevesen leszünk előre...
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
ab1daL
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3473
Csatlakozott: 2008.05.08. 18:40:25
Tartózkodási hely: Siófok

2011.08.21. 19:02:38

A Juventus szeretné szerződtetni Afellayt. Az olasz lapok azzal érvelnek, hogy Alexis Sánchez érkezésével nem sok játéklehetősége lenne. Közben a Sevilla menedzsere cáfolta, hogy érdeklődnének Afellay iránt, ők inkább Giovanni dos Santost szerződtetnék.
„Kritizálják a stílusunkat? Képzeljék el, mi lett volna, ha a legutóbbi öt idényben csak egy bajnokságot és egy Király-kupát nyerünk”

ter Stegen - Fort, Araujo, Cubarsí, Baldé - de Jong, Pedri, Gavi - Lamine Yamal, Guiu, Roque
Lezárt