FC Barcelona 10/11

Itt találhatóak az előző szezon során írt hozzászólásaitok. Később érdemes lesz visszanézni őket!
Lezárt

Hány kupát nyer idén a csapat?

Minden sorozatot elbukunk
27
7%
Bajnokság vagy BL meglesz
127
32%
Duplázni fogunk
127
32%
Sima tripla
94
24%
Hala Madrid?! :D
17
4%
 
Szavazatok száma: 392
Avatar
Hunter91
Capitá del Barça
Hozzászólások: 916
Csatlakozott: 2008.08.27. 23:37:04
Tartózkodási hely: Ahol a denevér is lámpával jár!

2010.08.17. 21:28:54

S.Agüero írta:
chonggy írta:
Lionel85 írta:Így fényképezkednek fiaink!

Azért látni a kedvtelenséget a játékosok arcán. :) Szükséges rossz, ez látni az arcokon. A fiatalok, mint Mino és Fontás láthatóan élvezték. Messi velős véleménye is sokat elmond. :P

De hol van Kenyér barátunk?
Ki az a "Kenyér"? :shock: :lol:
Szerintem Hleb
Barca_10
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1489
Csatlakozott: 2009.06.27. 15:50:43

2010.08.17. 21:28:35

S.Agüero írta:
chonggy írta:
Lionel85 írta:Így fényképezkednek fiaink!

Azért látni a kedvtelenséget a játékosok arcán. :) Szükséges rossz, ez látni az arcokon. A fiatalok, mint Mino és Fontás láthatóan élvezték. Messi velős véleménye is sokat elmond. :P

De hol van Kenyér barátunk?
Ki az a "Kenyér"? :shock: :lol:
Hleb.
“...I like the idea of a black sun; like a black hole is space, sucking everything into darkness, where we came from and where we’re heading...”
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2010.08.17. 21:25:27

chonggy írta:
Lionel85 írta:Így fényképezkednek fiaink!

Azért látni a kedvtelenséget a játékosok arcán. :) Szükséges rossz, ez látni az arcokon. A fiatalok, mint Mino és Fontás láthatóan élvezték. Messi velős véleménye is sokat elmond. :P

De hol van Kenyér barátunk?
Ki az a "Kenyér"? :shock: :lol:
AndrésIniesta24
Jugador del Barça
Hozzászólások: 131
Csatlakozott: 2007.04.19. 16:38:33
Tartózkodási hely: Budapest

2010.08.17. 21:24:21

Lionel85 írta:Így fényképezkednek fiaink!

Azért látni a kedvtelenséget a játékosok arcán. :) Szükséges rossz, ez látni az arcokon. A fiatalok, mint Mino és Fontás láthatóan élvezték. Messi velős véleménye is sokat elmond. :P
De ami még érdekesebb, hogy Cáceres rajta volt a képen, míg hleb nem...
VISCA EL BARÇA, VISCA CATALUNYA, VISCA FUENTEALBILLA
Avatar
chonggy
Capitá del Barça
Hozzászólások: 959
Csatlakozott: 2008.06.03. 22:23:36
Tartózkodási hely: nagybecskerek (szerbia)

2010.08.17. 21:24:07

Lionel85 írta:Így fényképezkednek fiaink!

Azért látni a kedvtelenséget a játékosok arcán. :) Szükséges rossz, ez látni az arcokon. A fiatalok, mint Mino és Fontás láthatóan élvezték. Messi velős véleménye is sokat elmond. :P

De hol van Kenyér barátunk?
Kép

„Madrid, cabron, salude al campeón”-Samuel Eto`o
Avatar
Lionel85
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7126
Csatlakozott: 2007.08.11. 10:38:38
Tartózkodási hely: Budapest, Pestszenterzsébet

2010.08.17. 21:22:43

Kár, hogy nem akkor fényképezték le, amikor köp egyet. Marha jól nézne ki a csapatfotón, hogy mindenki elegáns, szépen kifeszíti magát, Messi meg éppen csul egyet. :twisted: :lol:
Kép
Kép
Kép
Avatar
Tdavid
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1334
Csatlakozott: 2009.05.09. 13:26:14
Tartózkodási hely: Itt is, ott is.

2010.08.17. 21:17:47

Lionel85 írta:Így fényképezkednek fiaink!

Azért látni a kedvtelenséget a játékosok arcán. :) Szükséges rossz, ez látni az arcokon. A fiatalok, mint Mino és Fontás láthatóan élvezték. Messi velős véleménye is sokat elmond. :P
Messi :arrow: :lol: :lol:
Busi meg ha jól láttam valakinek a nyakát b*sztatta :D
Unalmas lehet számukra már ez :D
Kép
Avatar
Lionel85
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7126
Csatlakozott: 2007.08.11. 10:38:38
Tartózkodási hely: Budapest, Pestszenterzsébet

2010.08.17. 21:10:57

Így fényképezkednek fiaink!

Azért látni a kedvtelenséget a játékosok arcán. :) Szükséges rossz, ez látni az arcokon. A fiatalok, mint Mino és Fontás láthatóan élvezték. Messi velős véleménye is sokat elmond. :P
Kép
Kép
Kép
Avatar
madmushroom
Capitá del Barça
Hozzászólások: 938
Csatlakozott: 2009.01.19. 21:33:13
Tartózkodási hely: Faulensee, Switzerland

2010.08.06. 09:07:56

Ja már látom, értem én... ;)
Avatar
Tdavid
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1334
Csatlakozott: 2009.05.09. 13:26:14
Tartózkodási hely: Itt is, ott is.

2010.08.06. 09:02:07

madmushroom írta:
S.Agüero írta:
Tdavid írta:Srácok nemtudjátok hogy a Villa-ék mikor csatlakoznak a többiekhez?
Mert én nem emlékszem rá h mit mondtak :)
Augusztus 11-én. :wink:
Minden Vb résztvevő kapott még 1 hónapot miután vége lett az utolsó meccsüknek. A spanyoloknak Júli 11-én volt az utolsó meccse. Értelemszerűen ezért Aug. 11-én jönnek vissza! :wink: :)
Értelemszerűen nem jönnek vissza mert Valdes, Piqué, Puyol, Busquets, Xavi, Pedro és Villa be lett hívva az Aug. 11-én rendezendő Mexico-Spanyolország válogatott meccsre. Olvassátok a híreket a főoldalon skacok.

De ezt ő még azelőtt válaszolta mielőtt keretet hirdetett volna Del Bosque...
Nem tudhatta h behívják őket....
Kép
Avatar
madmushroom
Capitá del Barça
Hozzászólások: 938
Csatlakozott: 2009.01.19. 21:33:13
Tartózkodási hely: Faulensee, Switzerland

2010.08.06. 08:43:46

S.Agüero írta:
Tdavid írta:Srácok nemtudjátok hogy a Villa-ék mikor csatlakoznak a többiekhez?
Mert én nem emlékszem rá h mit mondtak :)
Augusztus 11-én. :wink:
Minden Vb résztvevő kapott még 1 hónapot miután vége lett az utolsó meccsüknek. A spanyoloknak Júli 11-én volt az utolsó meccse. Értelemszerűen ezért Aug. 11-én jönnek vissza! :wink: :)
Értelemszerűen nem jönnek vissza mert Valdes, Piqué, Puyol, Busquets, Xavi, Pedro és Villa be lett hívva az Aug. 11-én rendezendő Mexico-Spanyolország válogatott meccsre. Olvassátok a híreket a főoldalon skacok.
Avatar
Tdavid
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1334
Csatlakozott: 2009.05.09. 13:26:14
Tartózkodási hely: Itt is, ott is.

2010.08.05. 00:58:35

S.Agüero írta:
Tdavid írta:Srácok nemtudjátok hogy a Villa-ék mikor csatlakoznak a többiekhez?
Mert én nem emlékszem rá h mit mondtak :)
Augusztus 11-én. :wink:

Köszkösz.
Örök hála :wink:
Kép
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2010.08.05. 00:57:50

Tdavid írta:Srácok nemtudjátok hogy a Villa-ék mikor csatlakoznak a többiekhez?
Mert én nem emlékszem rá h mit mondtak :)
Augusztus 11-én. :wink:
Minden Vb résztvevő kapott még 1 hónapot miután vége lett az utolsó meccsüknek. A spanyoloknak Júli 11-én volt az utolsó meccse. Értelemszerűen ezért Aug. 11-én jönnek vissza! :wink: :)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára MatyiG 2010.08.05. 00:59:13-kor.
Avatar
Tdavid
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1334
Csatlakozott: 2009.05.09. 13:26:14
Tartózkodási hely: Itt is, ott is.

2010.08.05. 00:57:17

Srácok nemtudjátok hogy a Villa-ék mikor csatlakoznak a többiekhez?
Mert én nem emlékszem rá h mit mondtak :)
Kép
szkeptikus06
Jugador del Barça
Hozzászólások: 106
Csatlakozott: 2010.07.19. 01:17:37

2010.08.04. 18:31:32

sjd írta:
szkeptikus06 írta:
A porléma az, hogy azt mondod, Ibra lelassítaná a kontrákat, amiket játszani KELLENE. Csak a szomorú valóság az, hogy a Barcelona nem játszik kontrákra, a labdatartásos focit meg igen nehéz lelassítani.
Az persze igaz, hogy a gyors ritmusváltásokhoz esetleg lassú, de alapvetően ne egy olyan játék miatt nézzük ki Ibrát, amit a Barca nem játszik
Bocsi,de sztem félreértettél.
Én egyszer sem írtam le,hogy kontrákra játszott valaha is a Barca vagy hogy Pep ezért vette volna Ibrát.
Alapjáraton nem a kontráknál valószínűsíthetően betöltött szerepével van gondom,hanem az afölött leírtakkal,amit a tavalyi játéka alapján lehet megállapítani.
Ettől függetlenül egy betömörülő Inter vagy Chelsea ellen meg lehetne próbálni a kontrákat,mondjuk Bojan/Pedro-Messi-Villa hármassal.
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2010.08.04. 15:29:12

[quote="szkeptikus06"][/quote]

A porléma az, hogy azt mondod, Ibra lelassítaná a kontrákat, amiket játszani KELLENE. Csak a szomorú valóság az, hogy a Barcelona nem játszik kontrákra, a labdatartásos focit meg igen nehéz lelassítani.
Az persze igaz, hogy a gyors ritmusváltásokhoz esetleg lassú, de alapvetően ne egy olyan játék miatt nézzük ki Ibrát, amit a Barca nem játszik
szkeptikus06
Jugador del Barça
Hozzászólások: 106
Csatlakozott: 2010.07.19. 01:17:37

2010.08.04. 15:20:13

Én is remélem,hogy igaza van Asys-nak,de nem ezt látom reálisnak.

A keret szűkül,mivel eddig 4-en távoztak és csak ketten érkeztek.Jöhet még Cesc,de rajta kívül másra már nem igen lesz pénz.

Ibra még mindig itt van és lehetséges,hogy klasszis,de nem illik még mindig a Barca rendszerébe. Miatta szorul ki Villa a szélre,ha pedig váltják egymást,Ibra a szélen használhatatlan,mert túl lassú ,beadásai gyengék. Másrészt a visszafejelésekkel, labdatartásaival lelassítja a támadásainkat,mint tette azt tavaly is ,ezzel lehetőséget ad a betömörülő csapatoknak a visszazárásra. Egy az egyben nagyon gyenge,ha sikerül átjutnia a védőjén az rendre beéri,szereli vagy megzavarja.Fejesei vagy nincsenek vagy túl gyengék,távoli lövései úgyszintén. Testi erejét sem tudja kihasználni,mert ilyen esetekben a bíró rendre szabálytalannak ítéli.Egyszerűen nem értem miért nem tudtunk túladni rajta és venni egy klasszist baloldalra (Robinho/Agüero/Ribery/sorolhatnám,de nem érdemes).

Továbbá a vkp sincs teljesen rendben,mert Busquets egyedül oda kevés. Nem elég kemény ahhoz a poszthoz,neki eggyel feljebb lenne a helye. A spanyol válogatottban is Xabi Alonsoval ketten játszottak vkp-t. Így tudott a csapat hatékonyan működni. A Barcában viszont vagy egyedül játszik vkp-t,de akkor egy-egy keményebb ellenfél ellen átjáróház lesz a kp-án,vagy pedig Keitával ketten oldják ezt meg,de akkor Iniesta kiszorulna,ami a támadójáték rovására menne. Gőzöm sincs ezt Pep hogy kívánja megoldani, valszeg Busi egyedül lesz vkp... meglátjuk mi sül ki.

Betömörülő csapatok ellen pedig egy ellenszer lenne. Az pedig szerintem,amit az Arsenal szokott játszani,mégpedig a kontrák. El kell hitetni,hogy kijöhetnek a bunkerből és a gyors támadókra és a kp-sok villámpasszaira építeni. Ameddig Ibra itt van,ezt nehéz lesz kivitelezni.

Hát ennyit lehet egyelőre leszűrni,meg azt,hogy két fiatal idén is feljöhet,mégpedig egy védő és Dos Santos. Mellesleg én Jeffrentől sürgősen megválnék,mert messze nincs benne annyi,mint Pedroban vagy Busiban.
Asys
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1252
Csatlakozott: 2006.07.03. 11:05:00

2010.07.22. 13:45:17

Sanama írta:Azért nagy mellény nem kell.
Tény,hogy Villa hatalmas erősítés,és talán még Cesc is jön,de sajnos még így is, egy jól szervezett,betömörülő csapat ugyanúgy cumiztathatja a Barcát,mint tette az Inter.

Innentől Pepen múlik,remélem azért kitalál valami új taktikai elemet épp erre.
Szerintem a cumiztatás hatalmas túlzás, húszból egyszer jön be átlagban talán a Barca ellenfeleinek ez a típusú "játék"... 10 párharcból 9-szer a mieink jutnak tovább a BL-ben bárki ellen! S ezt nem a mellény mondatja belőlem!

A kapusunk tökéletesen illeszkedik a játékrendszerünkhöz.

A középső védő párosunk összeszokott, a hátvéd cseréink bármely más csapatban kezdők lennének. A szélső hátvédek lendületesek, gyorsak, védekezésben kiegyensúlyozottak.

A középpálya rendkívül kreatív és labdatartásban illetve a labda visszaszerzésében a legjobb a világon. A legjobban passzoló középpályás is nálunk játszik valamint a VB döntő legjobbja is. Egy feltörekvő vkp-val és egy 4 tüdejű afrikaival kiegészülve.

A támadósorban foglal helyet a tavalyi év aranylabdása aki aranycipős és gólkirály is egyben. A VB "holtversenyben" gólkirálya is nálunk tolja, nem beszélve egy robosztus felépítésű és ennek ellenére elképesztő képességekkel megáldott csatárról. A tartalékok között egy nagy tehetség és még valaki aki egyedül a futball történelemben, egy naptári éven belül 6 sorozatban is betalált.

A csapat sikerekre éhes, a mag régóta együtt játszik a futball minden szépségét prezentálva és teszik mindezt lenyűgöző egyszerűséggel mintha egymás gondolataiból olvasnának...A VB győztes spanyolok összes gólját Barca játékos lőtte!

Az edzőről pedig ne is beszéljünk, mert róla is (minden hibája ellenére) csak szuperlatívuszokban lehetne!


Ezek után az a furcsa, hogy a gránátvörös szurkolók csak ennyire vannak elszállva...
:roll:
Minden adott, hogy egy nagyszerű évet produkáljon a csapat! :wink:
Avatar
Tocy
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3677
Csatlakozott: 2008.03.01. 09:45:15

2010.07.22. 13:33:29

Szép gondolatok. Csak éppen mást is lehet látni:

-Egy egyre többet hibázó, és lassuló Puyolt.....
-Egy ki tudja mennyire motiváltan futballozó Messit, aki 47 gólos idény után nem tudni, hogy mit fog mutatni...
-Egy kissé talán hiányos, kevésszereplős középpályát...

De mindezek ellenére úgy gondolom, hogy ez a szezon is több trófeát termelhet ! :)
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2010.07.22. 13:05:01

Azért nagy mellény nem kell.
Tény,hogy Villa hatalmas erősítés,és talán még Cesc is jön,de sajnos még így is, egy jól szervezett,betömörülő csapat ugyanúgy cumiztathatja a Barcát,mint tette az Inter.

Innentől Pepen múlik,remélem azért kitalál valami új taktikai elemet épp erre.
Avatar
bali 15
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2541
Csatlakozott: 2008.06.05. 20:18:25

2010.07.22. 12:21:59

Idén nemcsak Messi lesz a Barca egyetlen egy méregfoga. Mostmár másra is oda kell figyelnie az ellenfélnek. Remélem bejönnek a taktikai találgatások és maradunk a 4-3-3-nál és Villa-Ibra-Messi támadótrióval állunk majd ki.
Örülök David Villa érkezésének. Amíg a Real minden évben komolyan erősít mindig rá leszünk kényszerülve egy sztárigazolásra. De hál istennek csak max. 2 poszton van változás.
Avatar
Rinku
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2552
Csatlakozott: 2009.08.02. 14:28:48

2010.07.22. 12:00:05

Én meg magam előtt látom, ahogy műringyó és díszes szajhája a lépcsőn ülnek és nem bírnak magukhoz térni a (legalább) 0:3-as Barca zakó miatt, pérez romokban, a Barca a csillagokban! :) "Csak" ezt szeretném látni év végére! Hogy hozhatnak a realhoz akárkit, klasszisok jöhetnek, sztáredzők érkezhetnek és mindegy, hogy kit szerződtetnek, ezen Barca mögött csakis a 2. hely lehet az osztályrészük!

Nem, nem vagyok szemét, egyszerűen tisztában vagyok az armadával, amivel a Barca rendelkezik! Na jó, bevallom, ez már szemétség. De mourinho, cr és pérez elragadó triója követeli meg tőlem! :)
Football, bloody hell. /SAF/
Avatar
Mihu
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4093
Csatlakozott: 2005.02.12. 21:35:42
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

2010.07.22. 11:28:54

MessiFan írta: Látok egy Piquét aki 1-2 év múlva a világ legjobb védője lesz és most meg fogja mutatni mit tanult a VB-n.

Látok egy Pepet akinek ez lesz a negyedik éve edzőként és tudja hogyan NEM kell belefutni José Mourinho átkozott csapdájába.
Nálam már most Ő a legjobb :)

Igen, ez szerintem döntő fontosságú lesz a szezonban és az elkövetkezendő években. A Liga talán két legkarakteresebb és legmakacsabb edzője. Látatlanban, ha valaki nem ismeri Pep-et, akkor azt mondhatná hogy nah, itt egész évben sajtóháború lesz, fog menni az egymásnak üzengetés, beszólogatás a másiknak. De szerintem Pep attól sokkal okosabb, és megfontoltabb, hogy belemenjen ilyenekbe. Tudja, hogy Zsozét nem igazán lehet megsérteni, mert az egója miatt szinte minden lepattan róla, és ezek után mégnagyobb erőbedobással megy neki a másiknak. Úgyhogy én bízok Pepben, hogy megfelelően fogja tudni kezelni ezt a helyzetet. Mert hogy lesz helyzet az biztos.
Kép
Avatar
MessiFan
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7284
Csatlakozott: 2008.02.06. 16:17:19

2010.07.22. 10:58:25

LM10 írta:Látok egy olyan Ibrahimovicot, aki maga alá akarja gyűrni a tavalyi évvégi rossz formáját, és idén az előszezonban megalapozza azt, hogy egész évre jó formában rukkoljon elő.
Látok sok fiatal játékost akik meg akarják mutatni Pepnek hogy őket is nyugodtan berakhatja 1-1 félidőre.
Látok egy Piquét aki 1-2 év múlva a világ legjobb védője lesz és most meg fogja mutatni mit tanult a VB-n.
Látok egy Pepet akinek ez lesz a negyedik éve edzőként és tudja hogyan NEM kell belefutni José Mourinho átkozott csapdájába.
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2010.07.22. 10:51:17

Nálam már kezdődnek az elvonási tünetek
Végülis hála a vb-nek csak 3 hetet kell-kellett kibírnunk jó foci nélkül
(lehet h ráfanyalodom az Arsenal barátságosokra)
Lezárt