Csikorogjanak a fogaskerekek

Itt találhatóak az előző szezon során írt hozzászólásaitok. Később érdemes lesz visszanézni őket!
Lezárt

Hány éves a kapitány?

Az kizárt dolog, mert nemtudom.
82
33%
Igen.
47
19%
Szerintem kell Fabregas, én adnék 45öt.
67
27%
69
51
21%
 
Szavazatok száma: 247
Avatar
robertfcb
Capitá del Barça
Hozzászólások: 823
Csatlakozott: 2005.08.16. 22:03:26
Tartózkodási hely: 1 Messi Messi galaxisban

2009.08.14. 19:22:52

Az arab sivatagban egy karaván letáborozik éjszakára és elkezd vacsorázni. Egy sivatagi rablóbanda kifigyeli őket, s a bandavezér attól teszi függővé, hogy lerohanják és kirabolják-e őket, hogy mit válaszolnak a kérdésére. arra a kérdésére, hogy mit vacsoráznak, a karaván vezetője részéről ez a válasz érkezik:
"Abból készítettünk vacsorát és abból eszünk, ami nekünk nincs. Ha volna nekünk, akkor nem vihetnénk azt magunkkal, amit viszünk."
A rablóvezér megértette ezt és elállt a rablási szándéktól, - Ti megértettétek-e?

Nem a tevéket ették meg? :lol:
Kép
EuroBarça Tour 2009

Proxima estáció: Sagrera
Visça el Pinchos muronos!
Avatar
joker23
Barça B
Hozzászólások: 62
Csatlakozott: 2009.07.21. 18:01:57
Tartózkodási hely: néha itt,néha ott

2009.08.14. 19:22:41

Mi lehet az amit meg lehet enni de ha van akkor vmiféle szállitmányt nem lehet vinni??

Ahh megvan a vacsora egerekből van és elefántokat visznek. :lol: :lol:
És azért nincs már egerük mert mind beletették a vacsorába. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
IBRA MIÉRT?????
Avatar
Fernando
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8673
Csatlakozott: 2005.09.30. 16:11:15
Tartózkodási hely: U.S.S. Enterprise

2009.08.14. 19:19:20

Miért érzem úgy, hogy összeférhetetlenség van a vacsora témája és a karaván tartalma között? Valamilyen oknál fogva nem passzolnak egymáshoz?
„Teljesen tehetetlenül érzed magad, ahogy látod, milyen kényelmesen, és élvezettel játszanak.” Raúl a Real-Barca után (2-6)
Avatar
faithnomore
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1186
Csatlakozott: 2008.05.29. 20:24:00
Tartózkodási hely: Gyula city

2009.08.14. 19:17:13

joker23 írta:A vacsora vmi lopott cuccból van?? :D
nem...szimplán olyan dologból készítették ami nekik sajnos nincs
Kép
El hombre Martín...igazi balfék! A szöcske!- Horti 'Mester' Gábor
www.perfectinsanity.blog.hu
Avatar
joker23
Barça B
Hozzászólások: 62
Csatlakozott: 2009.07.21. 18:01:57
Tartózkodási hely: néha itt,néha ott

2009.08.14. 19:15:06

A vacsora vmi lopott cuccból van?? :D
IBRA MIÉRT?????
Avatar
faithnomore
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1186
Csatlakozott: 2008.05.29. 20:24:00
Tartózkodási hely: Gyula city

2009.08.14. 19:09:35

nagyi írta:
Semmit nem vittek magukkal? :D
nemnem, ennél bonyolultabb, de a megoldás érdekes lesz
gondolkozzatok még :wink:
Kép
El hombre Martín...igazi balfék! A szöcske!- Horti 'Mester' Gábor
www.perfectinsanity.blog.hu
Avatar
joker23
Barça B
Hozzászólások: 62
Csatlakozott: 2009.07.21. 18:01:57
Tartózkodási hely: néha itt,néha ott

2009.08.14. 19:09:04

faithnomore írta:nemrég hallottam a rádióban, kíváncsi vagyok itt milyen ötleteitek vannak:)

Az arab sivatagban egy karaván letáborozik éjszakára és elkezd vacsorázni. Egy sivatagi rablóbanda kifigyeli őket, s a bandavezér attól teszi függővé, hogy lerohanják és kirabolják-e őket, hogy mit válaszolnak a kérdésére. arra a kérdésére, hogy mit vacsoráznak, a karaván vezetője részéről ez a válasz érkezik:
"Abból készítettünk vacsorát és abból eszünk, ami nekünk nincs. Ha volna nekünk, akkor nem vihetnénk azt magunkkal, amit viszünk."
A rablóvezér megértette ezt és elállt a rablási szándéktól, - Ti megértettétek-e?
Érdekes(am úgyvolt egyszerre csak egy kérdés de mind1)
egyenlőre nem took válaszolni de még gondolkozok
IBRA MIÉRT?????
nagyi
Jugador del Barça
Hozzászólások: 247
Csatlakozott: 2009.06.14. 22:21:33
Tartózkodási hely: Tököl City

2009.08.14. 19:02:47

faithnomore írta:nemrég hallottam a rádióban, kíváncsi vagyok itt milyen ötleteitek vannak:)

Az arab sivatagban egy karaván letáborozik éjszakára és elkezd vacsorázni. Egy sivatagi rablóbanda kifigyeli őket, s a bandavezér attól teszi függővé, hogy lerohanják és kirabolják-e őket, hogy mit válaszolnak a kérdésére. arra a kérdésére, hogy mit vacsoráznak, a karaván vezetője részéről ez a válasz érkezik:
"Abból készítettünk vacsorát és abból eszünk, ami nekünk nincs. Ha volna nekünk, akkor nem vihetnénk azt magunkkal, amit viszünk."
A rablóvezér megértette ezt és elállt a rablási szándéktól, - Ti megértettétek-e?
Semmit nem vittek magukkal? :D
"Bσтι, вσтι, мα∂яι∂ιѕтα qυι ησ вσтι!"
Avatar
La Pulga
Atomico
Hozzászólások: 2597
Csatlakozott: 2007.07.28. 11:36:28
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

2009.08.14. 18:56:24

lionelmessi19 írta:
La Pulga írta:Ki rakta ki a szavazást? :lol: :cry: :lol:
Én topicnyitáskor... mert? :)

pont elkaptam, durva. :D
Csak 1 percet szakadtam rajta

:lol:
Avatar
faithnomore
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1186
Csatlakozott: 2008.05.29. 20:24:00
Tartózkodási hely: Gyula city

2009.08.14. 18:54:26

nemrég hallottam a rádióban, kíváncsi vagyok itt milyen ötleteitek vannak:)

Az arab sivatagban egy karaván letáborozik éjszakára és elkezd vacsorázni. Egy sivatagi rablóbanda kifigyeli őket, s a bandavezér attól teszi függővé, hogy lerohanják és kirabolják-e őket, hogy mit válaszolnak a kérdésére. arra a kérdésére, hogy mit vacsoráznak, a karaván vezetője részéről ez a válasz érkezik:
"Abból készítettünk vacsorát és abból eszünk, ami nekünk nincs. Ha volna nekünk, akkor nem vihetnénk azt magunkkal, amit viszünk."
A rablóvezér megértette ezt és elállt a rablási szándéktól, - Ti megértettétek-e?
Kép
El hombre Martín...igazi balfék! A szöcske!- Horti 'Mester' Gábor
www.perfectinsanity.blog.hu
Avatar
joker23
Barça B
Hozzászólások: 62
Csatlakozott: 2009.07.21. 18:01:57
Tartózkodási hely: néha itt,néha ott

2009.08.14. 18:43:13

Ádám és Éva egy kis ládikában küldhetik egymásnak a leveleiket amit le kell zárni.. A gond az, hogy az Ádámnál levő lakatokhoz Évának nincs kulcsa, de a sajátjaihoz igen.Ugyenez van Ádámmal ,az Éváéhoz nincs kulcs de a sajátjához igen.. Hogyan oldják meg a problémát? Nyitott ládában kulcsot nem küldhetnek egymásnak, mert azt a postás lemásolhatja.


Ez nem annyira nehéz.
IBRA MIÉRT?????
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2009.08.14. 18:35:01

ezaz :D köszi. sajna nekem nincs ilyen kis feladványom, és mennem is kell :( szóval ha te tudsz valamit, akkor tedd fel, ha nem, akkor szabad a pálya, de csak egyet tegetek fel, hogy átlátható legyen... most marha büszke vagyok :D megérte detektívregényeket olvasnom :lol:
na bye
Avatar
ElBartimaeus
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2209
Csatlakozott: 2009.03.25. 00:11:43
Tartózkodási hely: Budapest

2009.08.14. 18:25:51

palesz77 írta:második: John honnan tudta, hogy ezzel nyílik a széf? ez a legnagyobb talány szerintem. a főnöke kotyogta ki? vagy direkt mondta el neki? esetleg valaki más?(bár ezt kétlem, mivel gondolom ez a 3 ember a kulcs) ted nemtudta, de john igen. miért?
EZen menj tovább,már közel vagy, gondold egy kicsit még át az egészet ;)

Messifan, a fehérre gondolsz? Arról mindenki tudja, hogy valamiféle megoldás, vagy gondolatmenet, így azt nem olvassák el. Egyszerűbb átlátni. :D
palesz77 írta:naszóval jön egy újabb(nagyon pörög rajta az agyam)
a detektív nem mondta, hogy a széfet a kulccsomóval nyitották ki, azt se, hogy kulccsal nyílik a zár. szóval hihették volna azt is, hogy mondjuk számkódos lakat van rajta. de a lényeg, nem kulcsos! ted így is fogalmazott. de john nem. ő tisztában volt ele, hol kell keresnie a kulcsot. abban nem vagyok biztos, hogy tudta melyik az, de ezt biztosan tudta, hogy a kulcs a kocsikulcsos csomón van. szóval ezért ő a gyanusított!
1.mert tudta, hogy a széfet hogyan kell kinyitni(és azt is, hogy hol van, de gondolom ez nem fontos)
2.tudta, hogy hol találja a széf kulcsát, csak azt nem tudta melyik az, ezért valahogy lemsoltatta mindet nagy eséllyel.
John vallomása árulkodó: saját magát buktatja le azzal, hogy elmondja, kulccsal kell kinyitni a széfet, és hogy a kulcs a kocsikulcsos csomón van. ez elég ahhoz, hogy ő legyen a gyanusított. és ez volt a kérdés. elárulta saját magát.


na, ez milyen? :D
Telitalálat. Bocs, hogy későn reagáltam az előzőre, csak pókerezek közben és mindig felugrik az ablak. :D

Te jössz, adj fel valamit! ;)
Avatar
MessiFan
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7284
Csatlakozott: 2008.02.06. 16:17:19

2009.08.14. 18:24:05

ennek mi értelme van?
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2009.08.14. 18:21:55

naszóval jön egy újabb(nagyon pörög rajta az agyam)
a detektív nem mondta, hogy a széfet a kulccsomóval nyitották ki, azt se, hogy kulccsal nyílik a zár. szóval hihették volna azt is, hogy mondjuk számkódos lakat van rajta. de a lényeg, nem kulcsos! ted így is fogalmazott. de john nem. ő tisztában volt ele, hol kell keresnie a kulcsot. abban nem vagyok biztos, hogy tudta melyik az, de ezt biztosan tudta, hogy a kulcs a kocsikulcsos csomón van. szóval ezért ő a gyanusított!
1.mert tudta, hogy a széfet hogyan kell kinyitni(és azt is, hogy hol van, de gondolom ez nem fontos)
2.tudta, hogy hol találja a széf kulcsát, csak azt nem tudta melyik az, ezért valahogy lemsoltatta mindet nagy eséllyel.
John vallomása árulkodó: saját magát buktatja le azzal, hogy elmondja, kulccsal kell kinyitni a széfet, és hogy a kulcs a kocsikulcsos csomón van. ez elég ahhoz, hogy ő legyen a gyanusított. és ez volt a kérdés. elárulta saját magát.


na, ez milyen? :D
Avatar
joker23
Barça B
Hozzászólások: 62
Csatlakozott: 2009.07.21. 18:01:57
Tartózkodási hely: néha itt,néha ott

2009.08.14. 18:20:49

bali 15 írta:Ez miféle topic?
Vki feltesz egy fejtörő kérdés és aki jól válaszol rá az teszi a következőt és így tovább.
IBRA MIÉRT?????
Avatar
bali 15
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2541
Csatlakozott: 2008.06.05. 20:18:25

2009.08.14. 18:18:27

Ez miféle topic?
Avatar
joker23
Barça B
Hozzászólások: 62
Csatlakozott: 2009.07.21. 18:01:57
Tartózkodási hely: néha itt,néha ott

2009.08.14. 18:06:07

esetleg elment a főnök széfkészítőjéhez, és megbizatás címszóval kért egy másolatot a széf kulcsához, hogy "elvesztette a főnök, és velem kéret újat".
Erre nincs sok esély bár lehet hogy tévedek,mi van ha a széfet más országban csináltak és a főnők megrendelte e-Bay-en :lol: :lol: :lol: :lol:
IBRA MIÉRT?????
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2009.08.14. 18:02:05

naszóval belemélyedek a témába, és több lehetőséget felvázolok, ami szerintem logikus, aztán majd további útirányterelést kérhetek? :D
az első nagyonelruaszkodik miközben John futárkodott, utána rögtön nem a főnökhöz ment, hanem elvitte lemásoltatni a kulcsokat. esetleg elment a főnök széfkészítőjéhez, és megbizatás címszóval kért egy másolatot a széf kulcsához, hogy "elvesztette a főnök, és velem kéret újat". erre kevés esélyt látok, de nincs kizárva, bár ilyen indokkal nem adnak másolatot...
második: John honnan tudta, hogy ezzel nyílik a széf? ez a legnagyobb talány szerintem. a főnöke kotyogta ki? vagy direkt mondta el neki? esetleg valaki más?(bár ezt kétlem, mivel gondolom ez a 3 ember a kulcs) ted nemtudta, de john igen. miért?
három: egyáltalán honnan tudják, hogy az irodában van a széf? honnan tudták, hogy oda kell bemenni? tudom, hogy logikus, hogy ott tartja, de akkoris! egy ilyen bűntényt nem csinálk csupán feltétezési alapon! szóval ha tényleg John a tettes, akkor valahonnan biztosra kellet mennie.


légyszi írd meg melyiken érdemes gondolkozni, ha egyiken sem, van mégötlelt bőven :D
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára palesz77 2009.08.14. 18:08:03-kor.
Avatar
ElBartimaeus
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2209
Csatlakozott: 2009.03.25. 00:11:43
Tartózkodási hely: Budapest

2009.08.14. 17:46:27

palesz77 írta:naszóval. melyik része van nagyon közel a megoldáshoz? mret akkor azt viszem tovább :D
az, hogy lopta a kulcsokat, és nem másolta?
a személyzet? :lol:
a főnökös összeesküvés
vagy az, hogy feltűnt a két vallomás közti különbség? :D

:SŐŐŐT!!! ted nem is említette, hogy ezekkel a kulcsokkal lehet knyitni a széfet és az ajtót. csak azt mondja:- Mindig zárva tartja az irodáját, néha ideadja nekem a kulcscsomóját, de ebből még nem következik az, hogy én mentem be oda és én nyitottam ki a széfet! ebből az jön le, hogy nincs feltétlenül tisztában azzal, hogy azokkal nyílik a széf és az ajtó. míg john rögtön ezzel jön... gyanús. kínvallatást neki Very Happy


Itt jársz közel. :D Főleg a vastagon kiemelt részen, de többet nem segítek. ;)
Avatar
kurdt
Megmentő :)
Hozzászólások: 1884
Csatlakozott: 2006.10.30. 15:59:29
Tartózkodási hely: hütte

2009.08.14. 17:46:18

17.45: ha megnézitek a szavazás állását 97%-ra jön ki a négy összeadva :D

tudom, hogy csak a kerkítések miatt, de szvsz érdekes/vicces
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára kurdt 2009.08.14. 17:47:38-kor.
Kép
Your village called. Their idiot is missing.
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2009.08.14. 17:43:00

naszóval. melyik része van nagyon közel a megoldáshoz? mret akkor azt viszem tovább :D
az, hogy lopta a kulcsokat, és nem másolta?
a személyzet? :lol:
a főnökös összeesküvés
vagy az, hogy feltűnt a két vallomás közti különbség? :D
Avatar
ElBartimaeus
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2209
Csatlakozott: 2009.03.25. 00:11:43
Tartózkodási hely: Budapest

2009.08.14. 17:40:14

lionelmessi19 írta:
La Pulga írta:Ki rakta ki a szavazást? :lol: :cry: :lol:
Én topicnyitáskor... mert? :)

pont elkaptam, durva. :D
Követelem a 42 berakását a válaszok közé! :D :lol: Én csak arra akarok szavazni, sztem meg is fordítaná innen is. :D
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2009.08.14. 17:35:49

La Pulga írta:Ki rakta ki a szavazást? :lol: :cry: :lol:
Én topicnyitáskor... mert? :)

Kép
pont elkaptam, durva. :D
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
ElBartimaeus
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2209
Csatlakozott: 2009.03.25. 00:11:43
Tartózkodási hely: Budapest

2009.08.14. 17:34:59

palesz77 írta:első rész: ki mondta, hogy lemásolták a kulcsot? Ted ellpota, és kipróbálta az összes kulcsot. az irodába előtte megpróbált bejutni.
második próba: van egy érdekes rész:Mindig zárva tartja az irodáját, ezt mondja Ted. és John ezt:azt hiszi, hogy lemásoltam a kulcsokat, és beosontam oda az elmúlt éjjel? ; Honnan tudtam volna, hogy melyiket kell lemásolnom, hogy ki tudjam nyitni a széfet? szóval benne az fel sem merült, hogy az ajtót is ki kellett volna nyitnia kulccsal. elképzelhetőnek tartom, hogy a főnök nyitva hagyta neki az ajtót, és biztosítási csalás :D vagy John valahogy máshogy jutott be az irodába. esetleg volt takarítószemélyzet? azokkal összejátszva john bemehetett, és csak a széffel kellett viaskodnia, kicsi kenőpénz és kussolnak. kihallgatnám a takarítókat is... de a két ember megfogalmazásának van jelentősége nem?


szerk:SŐŐŐT!!! ted nem is említette, hogy ezekkel a kulcsokkal lehet knyitni a széfet és az ajtót. csak azt mondja:- Mindig zárva tartja az irodáját, néha ideadja nekem a kulcscsomóját, de ebből még nem következik az, hogy én mentem be oda és én nyitottam ki a széfet! ebből az jön le, hogy nincs feltétlenül tisztában azzal, hogy azokkal nyílik a széf és az ajtó. míg john rögtön ezzel jön... gyanús. kínvallatást neki :D
Kínvallatás nélkül is nagyon közelvagy hozzá, majdnem megvan. Egyeztessetek Forcabarca8-al és akkor összehozhatjátok, mert neki is kb egy hajszálon múlik. :)

Forcabarca8 írta:azért John, mert ő tudta, h kulccsal nyitották ki a széfet, pedig a nyomozó csak annyit mondott, h feltörték, de azt nem, h hogyan.
Mint mondtam, egy hajszálon múlik, talán, ha jobban kifejtenéd, akkor benne lenne az a pici rész, amit még várok, igazából a lényege már megvan. ;) Gratulálok. :D
Danka00792 írta:...
Ezt észre sem vettem, igazából lehetséges, de nem biztos. :D Jó az ellentmondás, de asszem neked marad a kínzás ;) :lol:
Lezárt