Barca Igazolások 2009-2010

Itt találhatóak az előző szezon során írt hozzászólásaitok. Később érdemes lesz visszanézni őket!
Lezárt

Örülnél-e Robinho esetleges leigazolásának?

Igen, már a télen meg kéne szerezni
235
47%
Igen, de ráér nyárig
69
14%
Nem, elég mély a keret így is
39
8%
Nem, van nála jobb játékos is a piacon
159
32%
 
Szavazatok száma: 502
bence-barca
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5465
Csatlakozott: 2007.06.14. 17:19:38
Tartózkodási hely: Budapest

2010.04.21. 15:58:48

kurdt írta: Hleb 5-6 milla
Márquez 10 milla
Henry 10 milla
Szerintem Marquez-t csak áron alul fogjuk eladni tehát olyan 8milla alatt

:?
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21249
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2010.04.21. 15:54:18

fcjoc írta:nekem ide ne hozzák ribery-t. csúnya is, tizenéveseket futtat, meg drága.. silva vagy robinho kell.
Meg jó focista. Ellentétben a középfos spanyollal meg a kiégett brazillal.
Avatar
Capon
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2005.08.26. 20:17:06
Tartózkodási hely: Budapest VIII-XV-ker Rezervátum

2010.04.21. 15:42:20

Én még mindig el tudnám képzelni Agüerot. Főleg így, hogy már nincs kőbe vésve a 4-3-3sa felállás.
Klinsmann; Rivaldo; Maldini; Nesta; Puyol; Xavi; Ronaldinho; Iniesta; Messi
Avatar
kurdt
Megmentő :)
Hozzászólások: 1884
Csatlakozott: 2006.10.30. 15:59:29
Tartózkodási hely: hütte

2010.04.20. 23:47:01

danko94 írta: Távozók: Hleb,Marquez,Henry kb 15 milla
Hleb 5-6 milla
Márquez 10 milla
Henry 10 milla

25-26 misi bejön ebből a három spílerből
Kép
Your village called. Their idiot is missing.
Avatar
fcjoc
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2178
Csatlakozott: 2005.08.20. 22:41:37

2010.04.20. 23:28:31

nekem ide ne hozzák ribery-t. csúnya is, tizenéveseket futtat, meg drága.. silva vagy robinho kell.
Avatar
danko94
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2312
Csatlakozott: 2006.11.03. 19:41:06
Tartózkodási hely: Pécs

2010.04.20. 23:21:37

Na ma teljesen kijött, hogy miylen posztokra kell igazolnunk a nyáron.
1: Jobbhátvéd. Nem tudom, ki lenne a jó megoldás, de 50-50% ban kellene rotálni Alvessel. Mondjuk Eboué llenne talán jó megoldás. (Maicon jó lenne, de persze lehetetlen)

2:Irányító. Ez a legfontosabb Fabregas kell nekünk. Ini sokat sérült és Keita nem túl jó támadásban, Dos Santos és Thiago még túl fiatal.

3:Balszélső: Ribery. Egy olyan szélső kellene, aki rengeteget, és gyorsan fut és sok gólt lő. Én Ribery-t favorizálom.

A többi poszton megvagyunk.

Érkezők: Eboué,Fabregas,Ribery kb 90 milla
Távozók: Hleb,Marquez,Henry kb 15 milla

Jövő évi csapat:

------------------------------Valdes--------------------------------
Alves/Eboué-----Puyol/Milito------Piqué/Csiga-----Abidal/Max
----------------------------Touré/Busi/Keita-----------------------------
-------------Xavi/Dos Santos--------Iniesta/Fabregas----------
-----Messi/Pedro----------Ibra/Bojan--------------Ribery/Jeffren,Gai

Nekem tetszene. Muszáj változtatni, nehogy beszürküljünk.
Avatar
Tim
Mezei fórumozó
Hozzászólások: 3213
Csatlakozott: 2007.06.15. 21:52:33

2010.04.19. 21:20:45

Sanama írta:És milyen szélsőt tudsz aki 170felett van?
Akik szóba jöttek...
Silva,Ribery,Robinho
mindegyik 175alatt van
Így hirtelen nem tudnék mondani..de ha itt lenne Cáceres14 koma biztos bedobna pár nevet. Dr.Poljankalovich kutatása szerint Európában a hollandok a legmagasabbak talán ott kellene körülnézni.
De nem lenne rossz ötlet Afrikát is megvizsgálni ebből a szempontból.
A zuluknál és a vatusziknál nem ritka a 2 méteres magasság,hátha előkerülne egy Barca szintű játékos.És azért nem lenne mindennapi látvány ha egy ilyen fekete óriás rontana a megszeppent védőkre ugyebár.
Ráadásul az ilyen magassághoz extrém méretű láb is tartozik(Jan Koller például 54-es csukát hordott),ami szintén jól jöhet ha csak belepiszkálni lehet
a kapu előtt keresztbe lőtt labdába.
Kép
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2010.04.19. 20:53:38

Tim írta:
Joee777 írta:..Kunt meg el bírom képzelni akár bal oldalon befelé indulva (kb azt tudná hozni, mint Messi szerintem jobbról), akár középen befejező csatárként. (ő is ismeri a spanyol focit, nem lennének beilleszkedési nehézségek)
Értem én ezt a gondolatmenetet,de azért ne akarjunk már úgy kinézni minden támadásnál mint valami elcseszett Walt Disney revű akik úgy akarják zavarba hozni az ellenfelet hogy előadják a Hófehérke és a hét törpét
Ibrával a címszerepben. Messi,Bojan,Pedro,Agüero,Iniesta,Xavi (szerencsére ez csak hat :lol: ) Nem ártana azért legalább egy 170-es átlagmagasság elől.
Szerintem.
És milyen szélsőt tudsz aki 170felett van?
Akik szóba jöttek...
Silva,Ribery,Robinho
mindegyik 175alatt van
Avatar
Tim
Mezei fórumozó
Hozzászólások: 3213
Csatlakozott: 2007.06.15. 21:52:33

2010.04.19. 20:50:08

Joee777 írta:..Kunt meg el bírom képzelni akár bal oldalon befelé indulva (kb azt tudná hozni, mint Messi szerintem jobbról), akár középen befejező csatárként. (ő is ismeri a spanyol focit, nem lennének beilleszkedési nehézségek)
Értem én ezt a gondolatmenetet,de azért ne akarjunk már úgy kinézni minden támadásnál mint valami elcseszett Walt Disney revű akik úgy akarják zavarba hozni az ellenfelet hogy előadják a Hófehérke és a hét törpét
Ibrával a címszerepben. Messi,Bojan,Pedro,Agüero,Iniesta,Xavi (szerencsére ez csak hat :lol: ) Nem ártana azért legalább egy 170-es átlagmagasság elől.
Szerintem.
Kép
Avatar
Lionel85
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7126
Csatlakozott: 2007.08.11. 10:38:38
Tartózkodási hely: Budapest, Pestszenterzsébet

2010.04.19. 19:39:26

Banega játéka lehet illene a Barçáéba, de hangulatember. Eto'o viselkedése miatt ment el a csapattól és Banegával se lennénk jobbak. Ő is zűrős játékos, aki nem lenne jó hatással az öltözői hangulatra.
Kép
Kép
Kép
Theo
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 363
Csatlakozott: 2005.05.25. 14:53:07

2010.04.19. 18:50:57

LM10 írta:Én is tegnap figyeltem Banega játékát. Ha nem jön Cesc, akkor rá érdemes lenne "befizetni".
Én is néztem, ügyes srác eléggé... Jól szerel, jól passzol és küzd nagyon.
Avatar
LM10
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4726
Csatlakozott: 2008.12.26. 11:30:58
Tartózkodási hely: Gotham City

2010.04.19. 18:35:03

Én Ribéryt még 2006-ban a VB-n még egy alázatos és tehetséges játékosnak tartottam. A tehetsége még most is kiváló, de ezek a kamu sérülések, meg egyszer a Barca egyszer a Real...meg ez a prosti ügy. Hát nemtudom, lehet, hogy jobb lenne nélküle mint vele.
Barca_10
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1489
Csatlakozott: 2009.06.27. 15:50:43

2010.04.19. 18:20:49

Rivaldo11 írta:
LM10 írta:Én is tegnap figyeltem Banega játékát. Ha nem jön Cesc, akkor rá érdemes lenne "befizetni".
Pont a napokban említettem meg Banegát, mint a ligában játszó kevés olyan játékosok egyikét, aki tud ritmust adni a játéknak.
De nem biztos,hogy Pep szerint kell a csapatba.Fabregas pedig egyszer-véleményem szerint-meg fogja unni,hogy az Arsenal minden idényben gyakorlatilag esélytelen valamelyik trófeára,ezért elképzelhető,hogy ha nem is idén,de jövőre jönni fog.
“...I like the idea of a black sun; like a black hole is space, sucking everything into darkness, where we came from and where we’re heading...”
Avatar
Rivaldo11
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8005
Csatlakozott: 2006.08.22. 11:44:15
Tartózkodási hely: Budapest

2010.04.19. 18:10:16

LM10 írta:Én is tegnap figyeltem Banega játékát. Ha nem jön Cesc, akkor rá érdemes lenne "befizetni".
Pont a napokban említettem meg Banegát, mint a ligában játszó kevés olyan játékosok egyikét, aki tud ritmust adni a játéknak.
Rivaldo-A Legnagyobb.
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2010.04.19. 18:04:18

Avatar
LM10
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4726
Csatlakozott: 2008.12.26. 11:30:58
Tartózkodási hely: Gotham City

2010.04.19. 16:55:52

Én is tegnap figyeltem Banega játékát. Ha nem jön Cesc, akkor rá érdemes lenne "befizetni".
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2010.04.19. 16:09:57

bali 15 írta:Tegnap a Valenciában játszó Banega játéka nagyon lenyűgözött, ő vkp?
Ó igen. Ő nem egy rossz playa... Én kb 'Xavi' posztot állapítottam meg, vagy talán kicsit előrébb. De inkább szervez mint rombol posztot tekintve is. Szóval egy igazi mai irányító. :D Tényleg jó játékos, lentebb írtam, hogy Cescen és Gourcuffon kívül - akikben szinte 100%-ig biztos vagyok, hogy beválnának - csak őt tudom elképzelni, hogy hozzátegyen a játékunkhoz. Tényleg ügyes gyerek, de a Madridnak nagyobb szüksége lenne rá, talán tudna nekik fazont szabni - Guti jó-jó, de tegnap is pocsék volt, nagyon hangulatfüggő, Van der Vaart meg előrébb játszik a Madridban. De ha nálunk kötne esetleg ki, én nem dőlnék a kardomba :D
Avatar
bali 15
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2541
Csatlakozott: 2008.06.05. 20:18:25

2010.04.19. 15:53:55

Jelenleg szerintem nincsen olyan játékos Európában aki megfelelne nekünk a Bal oldalra. Ribery nem olyan jó mint amilyen sokan hiszik, a MU ellen az a mikrofonsérós tinédzser tökéletesen hatástalanította.
De csak azért mondom ezt mert annyira szerettem Ronaldinho-t hogy csak egy hozzá hasonló labdaművészt tudnék elképzelni a bal oldalon. És mi mindannyian tökéletesen tudjuk hogy ilyen playa legfeljebb 100 év múlva lesz megint.
Tegnap a Valenciában játszó Banega játéka nagyon lenyűgözött, ő vkp?
BlauGranaGroc
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 426
Csatlakozott: 2009.06.02. 18:37:07

2010.04.19. 15:47:58

Én azért nagyon remélem visszatérünk a helyes útra, mert most már ott tartunk, hogy minden évben sztárokat igazolunk(ha nem is igazolunk, de akarunk) 30-40+milliókért.
Nem örülnék sem Fabregasnak, sem Riberynek, sem Silva-nak. Semmi szükség rájuk.
Elért a csapat egy olyan magas szintet ahol nyugodtan próbálkozhat noname játékosokkal is. A sztárokat meg vegyék meg azok a csapatok amelyeknél villantani kell, mert az eredmények elmaradtak az utóbbi években.
A Ribery féle arcokat meg pláne hanyagolni kellene, már van elég unszimpatikus játékos a csapatban így is.
Rémálmaimban már Poulsent is csapatban látom Yaya helyén. Pep-ből simán kinézek egy ilyen bizniszt. Különös módon, "vonzódik" a bunkó(alapesetben nem ezt a jelzőt használnám) focistákhoz. :(
vv-puyi-rafa-pique-abidal-yaya-deco-messi-neymar-henry-samu
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2010.04.19. 15:38:06

Barca99el teljesen egyet értek.
Silva hétközben 2 gólt lőtt, tegnap is kapufáig eljutott.

Nem a tipikus(Ronaldinho féle) szélső,de nem is feltétlen kell jobb lábas ember baloldalra szerintem.
Silva remek és fiatal,nem hiába válogatott.
Avatar
Joee777
Barça B
Hozzászólások: 46
Csatlakozott: 2009.07.19. 20:10:08

2010.04.19. 15:21:15

2 igazolás aminek nagyon örülnék, és szerintem igazi erősítések lennének:
Cesc Fabregas és Kun Agüerro
Lenne variálási lehetőség a csapatban, és sokkal jobban lehetne rotálni is. Fabregas gyakorlatilag a középpályán bármit eljátszik (és tökéletesen ismeri a csapatot, taktikát és a játékrendszert), Kunt meg el bírom képzelni akár bal oldalon befelé indulva (kb azt tudná hozni, mint Messi szerintem jobbról), akár középen befejező csatárként. (ő is ismeri a spanyol focit, nem lennének beilleszkedési nehézségek)
Avatar
barca99
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7307
Csatlakozott: 2006.07.19. 12:37:02

2010.04.19. 14:21:25

LG írta:Én nem őt választanám
Silva-sztem igencsak kevés ő ide. Annyit Pedro is tud, sőt!
Nem tudom mennyire követed a Valencia és Silva játékát, de nekem ez olyan, mint amikor még 2-3 éve mondtam, hogy ez az Iniesta mekkora játékos, nem-Barca-drukker ismerősök meg legyintettek, hogy se gól, se sok gólpassz, csak keverget a mezőnyben és ennyi. Végülis a felületes szemlélőnek tényleg.

Btw, ha már írtad, hogy Robinho-nak nem jön be a viselkedése, akkor mi van Ribéryvel? Most azért ő sem a csapatember szinonímája.
LM10 írta:Tegnap a Real ellen Silva középen játszott ,de ott is gyengén. Nem tudom sokan mit látnak Silvában, technikás játékos, de kevés lenne ő ide.
Ez nagyon úgy hangzik, mintha egy meccs után levont következtetés lenne. És ugye Messi sem az Espanyol elleni teljesítményéért kapta az Aranylabdát.
Avatar
LM10
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4726
Csatlakozott: 2008.12.26. 11:30:58
Tartózkodási hely: Gotham City

2010.04.19. 09:53:01

Nálam eddig Silva és Ribéry volt a "lapon", de eddig is a franciát részesítettem előrébb. Tegnap a Real ellen Silva középen játszott ,de ott is gyengén. Nem tudom sokan mit látnak Silvában, technikás játékos, de kevés lenne ő ide. Ha viszont Ribéry a Realba megy, akkor nem tudom, hogy ki jöhetne :?
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21249
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2010.04.19. 08:18:24

Az előző hsz-ra:
Én középcsatárokat nem erőltetném bal szélen, Henryvel sem jártunk igazán jól(jó, volt egy nagyon szép fél éve, de hát akkor annyira ment a csapatnak, h egyszerűen nem lehetett rosszul játszani), pedig tőle nem állt messzire annyira a széljáték, hisz korábban a Juveban már játszott ott. De sztem végre már egy igazi szélső kellene.
Robinho nekem semmikép nem kéne, sem a játékával, sem a viselkedésével nem vagyok elégedett. Meg úgy gondolom, h ahol ő van, már nincs igazán visszaút az elitbe.
Di Maria-zsákbamacska. Én nem őt választanám
Silva-sztem igencsak kevés ő ide. Annyit Pedro is tud, sőt!
Ribery-a szóba került emberekből a legmegfelelőbb.
szszabolcs19
Jugador del Barça
Hozzászólások: 228
Csatlakozott: 2008.09.16. 15:57:42

2010.04.19. 01:28:52

Van egy jó kis észrevételem, amiről eddig nem nagyon tettetek említést:

Jó néhány oldalt végigolvastam ebben a topicban, és csak azt hallani, hogy a balszélre támadónak 3 játékos közül tud érdemben választani Guardiola...
(Robinho, Ribéry, David Silva).

A mostani balszélsőnket (Pedro) nagyon szeretem, de nem vagyok elfogult. Nagyon sokat tesz a mezőnyjátékhoz, hol ügyesebben, hol kevésbé, de még fiatal, kevés ilyen szintű tapasztalattal. De azért le a kalappal előtte!!! De véleményem szerint egy Dinho, vagy egy messi alkatú játékos sokkal nagyobb erősítés lenne a csapatnak oda.

Úgy vettem észre, hogy azért a 3 ember között örlődik itt mindenki, mert kb megfizethető kategóriába esnek. Robinho: 10-30 milla(Attól függ, hogy most, és a VB-én hogy muzsikál), Ribéry 30-40 milla(Szintén a teljesítmény függvénye + hogy nagyon el akar-e jönni), David Silva 20-40 milla(Passz:))

De ha annyira nem nézzük a pénz, és ha a barca vezetősége Guardiola-val egyetemben úgy döntene, hogy mst többet, és utána meg jóval kevesebbet, akkor akár egfy jóval nagyobb játékos is beleférne. És hogy miért lenne ez észszerű?: Mert ha most Fabregas mellé(Ebbe nem megyek most bele.) egy nagyon gólerős és stb játékost sikerülne venni, akkor akár 3 évig szinte hozzá sem kéne nyulni a kerethez, max fiatal olcsó játéksokat venni utánpótlásnak később.

Most leírom, hogy kikre is gondoltam: (Átigazolási összeg alapján csökkenőben)
-Alexandre Pato: Halottam egy hírt, miszerint akár 60 millió font is lehet az ára. De ami lényegesebb, hogy gólérzékeny, nagyon gyors, egy-egy ellen nagyszerű, és nagyon fiatal nagy rutinnal. Bármelyik támadó posztra kiváló lenne.

-Wayne Rooney: Ő is itt körül van, mint Pato, ha nem drágább. Legalább olyan képességekkel rendelkezik, mitn Pato, csak még több rutin, nagyon tud hajtani, és hát a kapu előtt mindenével halálos.

-Fernando Torres: Ő is már régóta a legmagasabb szinten űzi a focit, de ő született középcsatár. Nem biztos, hogy kiváló lenne erre a posztra, de ki tudja.

-David Villa: Én őt kizárnám, mert bár gólerős, és legalább olyan kiváló, mint Rooney, de ahogy Torresnél is írtam, ő inkább bef. csatár, mint messi, Dinho stílusú.

-Ángel Di María:Nagyon fiatal, nagyon tehetséges, született bal szélső támadó, szerencsére nem vonalszélső, és bal lábas. Nagy tehetség párosul kevesebb rutinnal, ami meg is látszik itt ott.

Így hirtelen ennyi játékos jutott eszembe. Persze ki tudja, hogy ki fog majd jönni, ha egyáltalán majd jön.

Azt vet6tem észre az utóbbi időkben, hogy sok nagy csapat igyekszik a felszínen maradni... pl: Chelsea, City, Arsenal, M. U., Real Madrid, Barca, Inter.

Egyre többször hallani hajmeresztő, és mégis elhihető igazolási pletykákról.És ez szerintem részben annak köszönhető, hogy a Barca tavaly egész Európát rommá verte, és idén is ez lesz a helyzet, ha megynyeri a BL-t, ha nem. Ezeke a csapatok tudják, ha nem akarnak lemaradni, akkor újítani kell majd. És szerintem az idei év az rekord lesz a stár igazolások szempontjából:
- Agüero, Villa, Silva, Gorcüff(Tuti nem így írják:S), Fabregas, Ribéry, Di maría, akár Rooney(kétlem), Chamack, Pato...

Ha az idén sikerülne egy Fabregast, és egy nagyon erős támadójátékost megszerezni, akkro tuti nem kell sztárt igazolnunk vagy min 2-3 évig. Ezt az elköltött összeget meg ki tudjuk majd gazdálkodni ennyi idő alatt.


Huhh, ez már sokk lett, Minden jót, és Barca győzelmeket.

Üdv: Szab
Lezárt