Pedro Rodríguez

Itt találhatóak az előző szezon során írt hozzászólásaitok. Később érdemes lesz visszanézni őket!
Lezárt
Avatar
papek89
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 300
Csatlakozott: 2008.12.07. 01:15:47
Tartózkodási hely: Debrecen

2009.08.17. 00:14:44

Szép Volt Pedro! Gól + Gólpassz. Jobb nem is lehetne. Pedro mellé csak annyit, hogy egy világklasszis is fejlődik. Sokan már jönnek a kritikával. Nem lehet azonnal világklasszis szinten játszani, valaki később érik. Aki meg kritizálja, az csinálja jobban akkor.
Avatar
Fernando
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8673
Csatlakozott: 2005.09.30. 16:11:15
Tartózkodási hely: U.S.S. Enterprise

2009.08.17. 00:10:40

lionelmessi19 írta:Azért helyezkedhetne jobban mezőnyben, mert a gólján és gólpasszán kívül játékban sem volt.

Van hova fejlődni, de a tavalyihoz képest helyén van a srác.
Egy kis bádibálánsz és minden oké lesz. Sokszor nyomták el. Helyezkedéssel annyi baj nem volt, csak sajna ritkán játszották őt meg, talán pont ez miatt.
„Teljesen tehetetlenül érzed magad, ahogy látod, milyen kényelmesen, és élvezettel játszanak.” Raúl a Real-Barca után (2-6)
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2009.08.17. 00:08:57

Azért helyezkedhetne jobban mezőnyben, mert a gólján és gólpasszán kívül játékban sem volt.

Van hova fejlődni, de a tavalyihoz képest helyén van a srác.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
Capon
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2005.08.26. 20:17:06
Tartózkodási hely: Budapest VIII-XV-ker Rezervátum

2009.08.17. 00:05:45

Grat Pedro :!: Nagyon szépen fejlődik a srác.
Klinsmann; Rivaldo; Maldini; Nesta; Puyol; Xavi; Ronaldinho; Iniesta; Messi
Avatar
Fernando
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8673
Csatlakozott: 2005.09.30. 16:11:15
Tartózkodási hely: U.S.S. Enterprise

2009.08.17. 00:03:20

Hatalmas respect Pedriiito! :wink: Szép gól! Okos gólpassz!
„Teljesen tehetetlenül érzed magad, ahogy látod, milyen kényelmesen, és élvezettel játszanak.” Raúl a Real-Barca után (2-6)
Avatar
kanty
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7783
Csatlakozott: 2009.02.27. 17:29:30

2009.08.17. 00:03:14

Egz gyengébb első felidő után, a másodikban már jobban ment a játék és ez az eredményen is meglátszódott.

A gólja szép volt :wink: Ismét bebizonyitotta, h rá lehet számitani.Hozta amit elvártam tőle. :wink:
Az előző évtized közepesen aktív fórumozója.
Avatar
ElBartimaeus
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2209
Csatlakozott: 2009.03.25. 00:11:43
Tartózkodási hely: Budapest

2009.08.16. 23:57:21

Na, na, na?! Ki akarta eladni?! :D:D

Szép volt Pedro, egy gólpasszal és egy góllal vetted ki a részed. Gratulálok! Így bőven van esélye állandó csernek lenni, avagy Henry helyén kezedeni, ha ő így folytatja! :idea: :roll:
BlauGranaGroc
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 426
Csatlakozott: 2009.06.02. 18:37:07

2009.08.16. 01:40:55

Bányász írta:Abban meg biztos vagyok,h ha mondjuk megkérdezném Nasrit vagy Gourcuffot vagy Patot vagy mittudom én kit akkor nem mondanák azt,h nagyon szívesen cserélnének Pedroval.(tudom azért ők más kaliberek)

Mert lehet,h ők nem nyernek semmit de egy csapatnak a húzóemberei tudnak lenni.Közönség kedvencek akik állandóan játszanak.Valami hasonló lehetne Pedro is csak egy választás kérdése az egész sztem.

Ezek szerint a Barca keretében csak a kezdő tizenegy+4-5 játékos ér valamit, és a többiek jobban járnának ha keresnének más csapatot ahol húzó emberek lehetnek?
Ennyi erővel a magyar fiúkat(Dzsudzsák, Lisztes, Gera meg a többi akik már elsőosztályú csapatok húzóemberei Pedroval ellentétben) is felhozhattad volna.
Barichello anno a ferrariban a legkevésbé irigyelt pilóta lehetett, hiszen senki nem cserélt volna vele a többi csapat versenyzői közül.


A srác még nem adta fel az álmát, hogy a Barca elsőcsapatában játszon és nem is rest tenni azért, hogy ez megvalósuljon. Mások korán feladták és elmentek, de ő még itt van és vár a megfelelő alkalomra amikor megmutathatja magát. E közben azért nem haszontalanul telnek napjai, hanem rengeteget tanul(hat) a világ talán jelenlegi legjobb focistáitól.
És mi van akkor ha 1-2évig még csak koptatja a padot és majd csak azután jön el az ő ideje? Szerinted bánni fogja vagy bárki is bánná(persze tudom, a más kategória Nasri és társai), hogy 24-25 éves korában lesz csak meghatározó játékos a Barcaban?
De nem is értem az egészet, mert ha ő elmenne és jönne más x millióért helyette, akkor az a játékos miben lenne más vagy több?

Bányász írta:Szóval ez az egész,h Pedro "minden idők egyik legjobb csapatának" a tagja nagyban köszönhető annak is,h hova született és hol focizott.Szerencse kérdése nem pedig tudásbeli különbségé.Mert van sok Pedrohoz hasonló 22 éves játékos még a világban sztem.
Pedro nem a szerencsés születésének köszönheti -na persze annak is csak nem olyan formában ahogy Te állítod-, hogy a Barca keretébe tartozik, mivel csak 4éve van a klubnál. Ez azt jelenti, hogy valaki(talán írhatnék szakértőt is) felfigyelt középszerű képességeire és a katalónia ezen részébe hozta őt.
vv-puyi-rafa-pique-abidal-yaya-deco-messi-neymar-henry-samu
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21169
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2009.08.15. 17:47:44

Nemtudom, de én sem érzem, ha valaha is húzóember lehet ebben a csapatban. Talán cserének maradhatna, de inkább egy kisebb csapatba tudnám elképzelni én is. Persze nem baj, h ha idén kap lehetőséget a nagy csapatnál, hátha produkál vmi nagyot, de én igazán nem hiszek benne :?
Avatar
Bányász
Rendfenntartó - moderátor
Hozzászólások: 3345
Csatlakozott: 2007.12.07. 21:34:15
Tartózkodási hely: Neverland

2009.08.15. 17:20:49

BlauGranaGroc írta:. Megkérdeznék a fiatal focistákat mit választanának: bemutatkozni 18-20évesen ezekben a csapatokban(whu, bordeaux..) vagy 22évesen mindenidők egyik legerősebb csapatának ~25fős keretébe szeretnének tartozni. Szerinted melyiket választanák -többen-, Te mit választanál?
Nem tudom de szerencsére nem is kell tudnom.

Az tény,h nagyon nagy dolog és biztos óriási élmény is ez most Pedronak de könyörgöm,azért választotta ezt a sportot mert szereti játszani.Nem kívülről nézni és örülni a kupáknak amikért kb "semmit" nem tett.(persze ez ebben a korban még elfogadható)

Abban meg biztos vagyok,h ha mondjuk megkérdezném Nasrit vagy Gourcuffot vagy Patot vagy mittudom én kit :) akkor nem mondanák azt,h nagyon szívesen cserélnének Pedroval.(tudom azért ők más kaliberek)

Mert lehet,h ők nem nyernek semmit de egy csapatnak a húzóemberei tudnak lenni.Közönség kedvencek akik állandóan játszanak.Valami hasonló lehetne Pedro is csak egy választás kérdése az egész sztem.

Szóval ez az egész,h Pedro "minden idők egyik legjobb csapatának" a tagja nagyban köszönhető annak is,h hova született és hol focizott.Szerencse kérdése nem pedig tudásbeli különbségé.Mert van sok Pedrohoz hasonló 22 éves játékos még a világban sztem.
Kép
"Akinek rózsaszín a világ az hazug,aki mindent imád nem látta még úgy a tengert ha zúg..."

"A szívem a Barçában van, és egy nap ismét magamra öltöm majd ezt a mezt." Yaya Toure
BlauGranaGroc
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 426
Csatlakozott: 2009.06.02. 18:37:07

2009.08.15. 17:11:19

palesz77 írta:debizony, visszafejlődött :D nagyon rosszul játszott. volt összesen 4 jó megmozdulása a gólokkal együtt. nem tetszett a játéka. Pedro sokkal jobban játszott. Pedrotól függöt most a csapat játéka(úgy értem, hogy érdemileg sokat tett a játékhoz), Jeffrentől egyáltalán nem. tényleg nagyon szürkén játszott. ő biztos nem fog szélsőként karriert itt befutni, mivel jelenleg is jobb Pedro, és Gai a kerettagság kapuin kopogtat lassan kb :D
oké Te láttad, elfogadom
csak még azt áruld el hol, milyen poszton játszott
Lampard - 18 évesen már játszott a WHU-ban ha jól tudom 21 évesen bemutatkozott a válogatottban 23 évesen meg megvette a Chelsea(többszörös U válogatott)

Zidane - ha jól tudom 17évesen mutatkozott be a Ligue 1-ben 22 évesen meg a válogatottban.(20 évesen már 10 gólos volt a Bordeauxban)
Ezt meg nem figyeltem az előbb.
Nálam a whu, a 8évvel ezelőtti chelsea vagy a bordeaux nem csak, hogy nem Barca szint, de még csak pd szinvonalnak sem tartom némelyiket. Megkérdeznék a fiatal focistákat mit választanának: bemutatkozni 18-20évesen ezekben a csapatokban(whu, bordeaux..) vagy 22évesen mindenidők egyik legerősebb csapatának ~25fős keretébe szeretnének tartozni. Szerinted melyiket választanák -többen-, Te mit választanál?
vv-puyi-rafa-pique-abidal-yaya-deco-messi-neymar-henry-samu
Avatar
Bányász
Rendfenntartó - moderátor
Hozzászólások: 3345
Csatlakozott: 2007.12.07. 21:34:15
Tartózkodási hely: Neverland

2009.08.15. 17:10:00

Én nem mondtam,h erőltetés a játéka vagy azt,h nem ragadhatna meg csereként itt akár örök életére is.Csak azokra a hszekre reagáltam amelyek Silva magasságába emelik.Mert ott szvsz nem tart és nem is fog tartani.

Ebből kifolyólag pedig ott se fog tartani,h bármikor stabilan kezdő játékos legyen a Barcában.(ellentétben másokkal akiknek még erre megvan az esélye bőven)Azt nem vitattam,h cserének jó.De miért maradna itt 20. embernek ha máshol lehetne 5. is?
barca99 írta:Abban sem látom a logikát, hogy miért kellene az eddig nullát mutató Gai-t erőltetni, amikor a felkészülési szezonban Pedro pontosan 3.26-szor többet mutatott, mint ő. Őt vajon miért nem vitte el Pep az USA-ba? Jonathan és Muniesa ott volt.
Mert az előmenetele alapján több van benne.Ennyi az egész. :) De nem mondtam,h feltétlenül idén kellene erőltetni hanem teszem azt jövőre vagy a későbbiekben.Ha Pedro így marad itt,ebben a státuszban amiben van,márpedig sztem ebben marad akkor sztem elveszi a helyet az olyan srácoktól mint Gai.Nem is a helyet inkább a játékidőt.(egyébként az tény,h azon a két meccsen amin Gai is játszott többet mutatott Pedro de ez sztem a minimum.Viszont kérdés,h mutatott e annyival többet,h inkább ővé legyen a hely mint másé?)

No mindegy.Én tényleg nem kiutálni akarom meg nem is az volt a célom,h meggyőzzek bárkit arról,h mennyire rossz játékos.Csak azzal kapcsolatban kezdtem el írni,h valaki említette,h Silva meg stb...
Kép
"Akinek rózsaszín a világ az hazug,aki mindent imád nem látta még úgy a tengert ha zúg..."

"A szívem a Barçában van, és egy nap ismét magamra öltöm majd ezt a mezt." Yaya Toure
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2009.08.15. 16:57:31

BlauGranaGroc írta:Bár nem az ő topikja, de hamár itt esett szó róla, pár szó még a srác mellett:
Idén a munkám miatt nem láttam a felkészülési meccseinket, de nem hinném, hogy Suárez visszafejlődött volna. Jeffren tavaly nyáron 2 gólt és 4 gólpasszt jegyzett 182 perc játék után(akkor még jegyzeteltem). Főként baloldalon játszott(ott is a helye) és többek között ilyen labdái voltak. Mostani nyári meccsekről csak összefoglalókat láttam és azokból úgy tűnt jobb oldalon volt foglalkoztatva, a gólok azért most sem maradtak el tőle. Jah és 88-as születésű.
debizony, visszafejlődött :D nagyon rosszul játszott. volt összesen 4 jó megmozdulása a gólokkal együtt. nem tetszett a játéka. Pedro sokkal jobban játszott. Pedrotól függöt most a csapat játéka(úgy értem, hogy érdemileg sokat tett a játékhoz), Jeffrentől egyáltalán nem. tényleg nagyon szürkén játszott. ő biztos nem fog szélsőként karriert itt befutni, mivel jelenleg is jobb Pedro, és Gai a kerettagság kapuin kopogtat lassan kb :D
Avatar
barca99
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7307
Csatlakozott: 2006.07.19. 12:37:02

2009.08.15. 16:56:55

Bányász írta:. . .
Nem igazán értek veled egyet. Vagyis abban igen, hogy egy közepes játékos. Viszont annak tökéletes. Bár úgy érzem, ez előbb-utóbb neki is sok lesz, marasztalni sem fogják. De nem hiszem, hogy az ő játéka itt olyan erőltetés lenne, és csak a kimagaslóan jók ragadhatnak meg itt.

Abban sem látom a logikát, hogy miért kellene az eddig nullát mutató Gai-t erőltetni, amikor a felkészülési szezonban Pedro pontosan 3.26-szor többet mutatott, mint ő. Őt vajon miért nem vitte el Pep az USA-ba? Jonathan és Muniesa ott volt.

Én úgy vagyok vele, hogy Messi cseréjének jó, de ha előbb utóbb az "ölébe hulló címek" helyett harcolni akar, akkor majd elmegy egy Depor-kaliberű csapatba. Addig viszont jó lesz ide, mind a két lábát tudja használni, jól mozog üresbe, passzolni is tud, csere embernek tökéletesebb nem is kellhet... és ugye saját nevelésű spanyol.
BlauGranaGroc
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 426
Csatlakozott: 2009.06.02. 18:37:07

2009.08.15. 16:50:26

Bár nem az ő topikja, de hamár itt esett szó róla, pár szó még a srác mellett:
Idén a munkám miatt nem láttam a felkészülési meccseinket, de nem hinném, hogy Suárez visszafejlődött volna. Jeffren tavaly nyáron 2 gólt és 4 gólpasszt jegyzett 182 perc játék után(akkor még jegyzeteltem). Főként baloldalon játszott(ott is a helye) és többek között ilyen labdái voltak. Mostani nyári meccsekről csak összefoglalókat láttam és azokból úgy tűnt jobb oldalon volt foglalkoztatva, a gólok azért most sem maradtak el tőle. Jah és 88-as születésű.
vv-puyi-rafa-pique-abidal-yaya-deco-messi-neymar-henry-samu
Avatar
kanty
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7783
Csatlakozott: 2009.02.27. 17:29:30

2009.08.15. 16:32:56

House írta: Pedróról nem változott a véleményem. És természetesen Messi szintű játékosok nagyon kevés születik. Hasonló nem is fog. :P És Jeffren pedig azthiszem már 22/23 éves (?) szóval ő már aztán nagyon későn érő lenne, rá mondanám azt, hogy menjen kölcsönbe egy évet mondjuk az Espanyolba és utánna meglátjuk. Lehet, hogy csak nálunk van ennyire "elnyomva".
Hehe, a végére egy kicsit meghazudtoltam magam. :)

Szerintem is elmehetne kölcsönbe, de ha eladnánk az se nagyon viselne meg, ha eladnánk. Ahogy már mondtam(irtam) szerintem ő jó közepes szintű focista.Ezzel sincs semmi baj, csak nem érzem, h a Barca játékához hozza tudna tenni.

Egyébként 21 múlt januárban.
:wink:
Az előző évtized közepesen aktív fórumozója.
House
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1548
Csatlakozott: 2007.10.14. 08:23:26
Tartózkodási hely: Budapest

2009.08.15. 16:25:55

kanty írta:Nem olyan idős még!!!Én azon a véleményen vagyok, h van fantázia benne.Nem mondom, h világklasszis lesz, de egy olyan játékos igen aki segitheti a Barcelonát.
Itt sokan tévedésbe vannak esve, sokan azt hiszik, h minden 1-2 évbe jön egy Messi szintű klasszis, pedig nem igy van.Messi szintű játékosok 10-15 évente születnek.

Jeffrenbe én se látok semmit.Nincs olyan eleme a játékának amivel ki tud emelkedni.Azt se tudom, h melyik poszton képes a legtöbbre.Szélsőnek nem olyan jó, mert szerintem nem elég dinamikus.Középcsatárnak pedig azért nem a igazi, mert elég sok helyzetet kihagy.
Pedróról nem változott a véleményem. És természetesen Messi szintű játékosok nagyon kevés születik. Hasonló nem is fog. :P És Jeffren pedig azthiszem már 22/23 éves (?) szóval ő már aztán nagyon későn érő lenne, rá mondanám azt, hogy menjen kölcsönbe egy évet mondjuk az Espanyolba és utánna meglátjuk. Lehet, hogy csak nálunk van ennyire "elnyomva".
Hehe, a végére egy kicsit meghazudtoltam magam. :)
Történelem - 2008-2009
¡Gracias, Pep!
Kép
Avatar
kanty
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7783
Csatlakozott: 2009.02.27. 17:29:30

2009.08.15. 16:21:29

House írta:
Bányász írta:...
Egyetértek! Nem szívesen mondom ki, de szerintem nem fog akkora karriert befutni, mint itt páran mondják. Előbb kellett volna már hallanunk felőle, vagy legalább a cserék között látnunk. Valahogy nem hiszek abban, hogy ő és Jeffren nagy karriert futnának be. De ne legyen igazam! :roll:
Nem olyan idős még!!!Én azon a véleményen vagyok, h van fantázia benne.Nem mondom, h világklasszis lesz, de egy olyan játékos igen aki segitheti a Barcelonát.
Itt sokan tévedésbe vannak esve, sokan azt hiszik, h minden 1-2 évbe jön egy Messi szintű klasszis, pedig nem igy van.Messi szintű játékosok 10-15 évente születnek.

Jeffrenbe én se látok semmit.Nincs olyan eleme a játékának amivel ki tud emelkedni.Azt se tudom, h melyik poszton képes a legtöbbre.Szélsőnek nem olyan jó, mert szerintem nem elég dinamikus.Középcsatárnak pedig azért nem a igazi, mert elég sok helyzetet kihagy.
Az előző évtized közepesen aktív fórumozója.
House
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1548
Csatlakozott: 2007.10.14. 08:23:26
Tartózkodási hely: Budapest

2009.08.15. 16:10:29

Bányász írta:...
Egyetértek! Nem szívesen mondom ki, de szerintem nem fog akkora karriert befutni, mint itt páran mondják. Előbb kellett volna már hallanunk felőle, vagy legalább a cserék között látnunk. Valahogy nem hiszek abban, hogy ő és Jeffren nagy karriert futnának be. De ne legyen igazam! :roll:
Még annyit hozzá tennék, hogy Ribéry a Galatasaray csapatánál lett kisebb sztár (a szurkolók legnagyobb kedvence volt), aztán onnan kissé fura körülmények között került a Marseillhez (szerződés szegésre emlékszem vagy valami ilyesmi), ahol 2 évet töltött, aztán onnan ment a Bayernbe. Ami tehát azt jelenti, hogy azért nem olyan későn érő ő sem. Ha nagyon későn érő játékost akartok, ott van Toni.
És BlaugranaGroc: Honnan veszed azt te olyan biztosra, hogy Ibra nem fog annyit segíteni a klubnak, vagy akár többet? :)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára House 2009.08.15. 16:21:38-kor.
Történelem - 2008-2009
¡Gracias, Pep!
Kép
Avatar
Bányász
Rendfenntartó - moderátor
Hozzászólások: 3345
Csatlakozott: 2007.12.07. 21:34:15
Tartózkodási hely: Neverland

2009.08.15. 15:57:21

Lampard - 18 évesen már játszott a WHU-ban ha jól tudom 21 évesen bemutatkozott a válogatottban 23 évesen meg megvette a Chelsea(többszörös U válogatott)

Zidane - ha jól tudom 17évesen mutatkozott be a Ligue 1-ben 22 évesen meg a válogatottban.(20 évesen már 10 gólos volt a Bordeauxban)

Riberyről nem sokat tudok,Drogba jó példa,Puyol viszont védő.A védők esete azért egészen más.Ráadásul 21 évesen már Ő is játszott ha jól tudom.

A szemtelenül fiatalon berobbanó játékosoknak meg ugyan olyan hosszú a karrierjük mint a későn érőknek kb.Csak másmilyen a lefutása ugye. :)

Nem akarok én vitázni senkivel meg meggyőzni se akarok senkit.Csak egyszerűen szerintem nincs se Pedroba se Jeffrenbe annyi,h akár Silva magasságába emelkedjenek(azért annyira tényleg nem jó az utánpótlás nevelés,h majd minden játékosra rálehessen mondani,h klasszis lesz.Akinek megvan rá az esélye arról nem 21 éves korában hallunk először sztem).De mondom boldog leszek ha rámcáfolnak.
Kép
"Akinek rózsaszín a világ az hazug,aki mindent imád nem látta még úgy a tengert ha zúg..."

"A szívem a Barçában van, és egy nap ismét magamra öltöm majd ezt a mezt." Yaya Toure
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2009.08.15. 15:57:07

BlauGranaGroc, mindenben egytértek veled, kivéve egy dologgal, hogy Jeffren is az lesz. benne semmit nem látok jelenleg, ami a szélső psoztra elég, de középcsatárnak ő jó lenne. gólt lőni nagyon tud, a többi meg nemszámít :lol: szerintem Pedro nagyon sokat fejlődött tavalyhoz képest is! az idei felkészülési meccsek alatt ő volt szerintem a csapat legjobbja(ez relatív, de mindig kiegyensúlyozott és jó volt, sok gól és gólpasszok). szóval szerintem simán többet fog játszani, és a nagycsapatnál marad végleg. az pedig sokszor ugrásszerű fejlődéshez vezet egy ifinél, ha a nagyoktól tanulhat. egy szó mint száz, szerintem jó játékos lesz. akárcsak Messi, ő is nagyon jól cselez befelé, csak ő mindkét oldalon képes arra, hogy befelé húzzon és lőjjön. ezétr hacsak csereként is, de akárhol lehet rá számítani. de Henry távozásával szerintem lehet kezdő(kivéve ha Gai nagyon berobban...)
amúgy nem meggyőzésre, mert iylet bárkiről lehet csinálni, de ez Pedrito a tavalyi felkészülés alatt. szerintem idénsokkal jobban mozgott, mint tavaly, talán a vidiből is látszik(habár tavaly is jó volt :D )
BlauGranaGroc
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 426
Csatlakozott: 2009.06.02. 18:37:07

2009.08.15. 15:40:05

Bányász írta:És valószínűleg nem azért kapott csak csereként egy egy meccset mert szuper tehetséges.

Mondom szerintem "öreg" Ő már ide. :) Ha ugyan ezt mutatta volna 18-19-20 évesen akkor még csak csak vártam volna a nagy áttörést.De így már nem remélek semmi jót. :)
Puyol, Zidane, Ribery, Drogba, Lampard és még sorolhatnám azokat a játékosokat akik Pedronál több évvel idősebb korukban kezdtek el mutatni valamit. Vannak későn érő emberek és játékosok.
És ott van a dolog másik oldala is. A szemtelenül fiatalon világsztárrá váló játékosok nagy része a huszas éveik közepére kiégett vagy beleszürkült a mezőnybe.
Még 1 dolog: a tehetség nem minden, mert lehet valaki anélkül is világklasszis focista, hogy bármi extrát is tudna a labdával.
Ott van a csatárok esete, ahol a szurkolók 98% szerint a svéd sokkal nagyobb focista a kameruninál, mégis eddig minden eredményt az elmúlt 5évben Samu segítségével értünk el és hiába jött helyette egy papíron jobb focista ha nem lesz olyan hasznos a csapat számára, mint elődje.

Nekem semmi kétségem afelől, hogy Pedro és Jeffren -elegendő játéklehetőséggel- hamarosan lesznek olyan klasszis játékosok, mint pl Silva.
vv-puyi-rafa-pique-abidal-yaya-deco-messi-neymar-henry-samu
CFirpo3
Fejléc Specialista :)
Hozzászólások: 3243
Csatlakozott: 2008.01.18. 13:50:11
Tartózkodási hely: Északon, délen, keleten, nyugaton...

2009.08.15. 15:30:21

Iniesta más eset. Ő már 12 évesen kitűnt a társai közül, ezért is igazolta le a Barca.

De biztos vagyok benne, hogy Pedro kap majd lehetőséget pl. Henry helyén és ha jól teljesít, akkor még bármi lehet.

A lényeg: hogy idén hasznos lehet szerintem, mert mindkét szélen megállja a helyét.
Avatar
Bányász
Rendfenntartó - moderátor
Hozzászólások: 3345
Csatlakozott: 2007.12.07. 21:34:15
Tartózkodási hely: Neverland

2009.08.15. 15:21:35

Hát egy éve edző Guardiola.Szóval nagyon még meg se ismerhettük.De Busquetset elég keményen bedobta a mély vízbe igaz Ő már 20 volt akkor ha jól tudom.Viszont Muniesat se "jegelte" sokat és úgy látszik nem is fogja. :)(Jonathan is pont ellenpélda)

A nagy nyomásról meg.Ha valaki 21-22 évesen nem bírja akkor az később se fogja bírni.Sztem.

Az pedig igaz,h vannak későn érő játékosok.De nem az a jellemző.Felénk meg pláne nem.Egész egyszerűen nincs túl sok idő érni.

Én pont az általad említett nevek miatt gondolom,h nem kellene erőltetni Pedrot mert sokkal tehetségesebb játékosok várnak arra,h felkerülhessenek az első csapatba.És ha egy Gai csak annyit játszana mint pl Pedro azzal Ő már bőven boldog lenne és nem lenne agyon nyomva lelkileg meg sehogy.Sztem remekül szolgálná a fejlődését.És esély nyílna egy új Messi felfedezésére(ezt nem szeretem ezt a kifejezést) míg Pedroban ezt nem igazán érzem.Ő máshol tudna stabilan focizni de nálunk csak epizódszerepek jutnak neki.Azt meg én azt mondom kapják meg a fiatalabbak.

Egy szó mint száz sztem Pedro egy közepes focista és nem sokat látok benne.Nem érzem,h húzóember vagy stabil kezdő tudna lenni a Barcában.Persze örülnék nagyon ha rámcáfolna mondjuk már idén. :)

Szerk:az Iniestával való összehasonlítás sztem még mindig nem szerencsés mert Ini már 18 évesen megmutathatta magát.Az azért jelent valamit.
Kép
"Akinek rózsaszín a világ az hazug,aki mindent imád nem látta még úgy a tengert ha zúg..."

"A szívem a Barçában van, és egy nap ismét magamra öltöm majd ezt a mezt." Yaya Toure
Avatar
sneco7
Capitá del Barça
Hozzászólások: 549
Csatlakozott: 2006.01.31. 10:59:48
Tartózkodási hely: Föld nevű bolygó

2009.08.15. 15:19:22

Bányász írta:És valószínűleg nem azért kapott csak csereként egy egy meccset mert szuper tehetséges.

Mondom szerintem "öreg" Ő már ide. :) Ha ugyan ezt mutatta volna 18-19-20 évesen akkor még csak csak vártam volna a nagy áttörést.De így már nem remélek semmi jót. :)
Hát lehet,hogy nem lesz belőle Aranylabdás,de igenis szerintem van esélye,arra,hogy,ha nem is biztos kezdőként,de csereként meghatározó tagja legyen a keretnek.Őszintén megvallom én Iniestát sem tartottam akkora tehetségnek 20-22 évesen,sőt egy-egy meccse után azt mondtam,hogy nem hiszem,hogy Barca színtű,de amit az elmúlt 2 évben produkált az valami hihetetlen.Szerintem Iniesta 23-24 évesen fejlődött szinte robbanásszerűen akkorát,hogy ma már világklasszisként emlegessük.Talán,ha Pedro is hétről hétre világklasszisok között fog játszani még ő is sokat fejlődhet,elsősorban tapasztalatot kell gyűjtsön szerintem,amit az Athleticben nem tudott.Én bízom benne.Lehet,hogy ha 18-20 évesen egy középcsapatban kerül be felnőttek közé,akkor ma már le szereztnétek igazolni!:)
Lezárt