Tanulószoba

Itt találhatóak az előző szezon során írt hozzászólásaitok. Később érdemes lesz visszanézni őket!
Lezárt
Avatar
robertfcb
Capitá del Barça
Hozzászólások: 823
Csatlakozott: 2005.08.16. 22:03:26
Tartózkodási hely: 1 Messi Messi galaxisban

2011.11.02. 19:26:45

Slither írta:
robertfcb írta:Sziasztok! Egy kis segítséget szeretnék kérni. Netbeans-ben kellene beírni egy 2od fokú egyenletet, ezt: ax^2 + bx + c = 0; megköszönném, ha valaki megmagyarázná, vagy legalább segítene a megcsinálásban, hogy sikerüljön lefuttatni. Előre is köszi
Mármint az egyenlet megoldását kéne kiadni a programnak, vagy hogy gondoltad a beírást?
igen az egyenlet megoldását kellene, hogy kiadja, a lefuttatás után
Kép
EuroBarça Tour 2009

Proxima estáció: Sagrera
Visça el Pinchos muronos!
Avatar
Slither
Almighty Admin
Hozzászólások: 7203
Csatlakozott: 2006.11.25. 23:02:44
Tartózkodási hely: A világ közepe
Kapcsolat:

2011.11.02. 19:24:16

robertfcb írta:Sziasztok! Egy kis segítséget szeretnék kérni. Netbeans-ben kellene beírni egy 2od fokú egyenletet, ezt: ax^2 + bx + c = 0; megköszönném, ha valaki megmagyarázná, vagy legalább segítene a megcsinálásban, hogy sikerüljön lefuttatni. Előre is köszi
Mármint az egyenlet megoldását kéne kiadni a programnak, vagy hogy gondoltad a beírást?
Avatar
robertfcb
Capitá del Barça
Hozzászólások: 823
Csatlakozott: 2005.08.16. 22:03:26
Tartózkodási hely: 1 Messi Messi galaxisban

2011.11.02. 19:21:17

Sziasztok! Egy kis segítséget szeretnék kérni. Netbeans-ben kellene beírni egy 2od fokú egyenletet, ezt: ax^2 + bx + c = 0; megköszönném, ha valaki megmagyarázná, vagy legalább segítene a megcsinálásban, hogy sikerüljön lefuttatni. Előre is köszi
Kép
EuroBarça Tour 2009

Proxima estáció: Sagrera
Visça el Pinchos muronos!
Avatar
Victor_Valdes
Az EuroBarca Utánpótlása
Hozzászólások: 4447
Csatlakozott: 2007.02.09. 16:19:20
Tartózkodási hely: Debrecen

2011.10.23. 19:14:50

Debreceniek! A Bethlen Gábor (közgazdasági) milyen iskola? Mármint, tanulmányilag, meg társaságilag. Fontos lenne, köszönöm! :)
http://www.maon.hu - marketing - üzleti élet - motiváció - vállalkozás -
"mi leszel, ha nagy leszel? közgazdász, vagy bérgyilkos..a kereslet határozza meg a kínálatot.."
"tudom egyszer újra látlak, az imáim hozzád szállnak..." †
Avatar
vargaakos
Capitá del Barça
Hozzászólások: 648
Csatlakozott: 2008.11.21. 15:47:12
Tartózkodási hely: Nagyszekeres/Budapest

2011.10.18. 13:05:46

Volt ma matekból valaki érettségizni? Vélemények?
Megoldás mikorra várható? (hivatalos tudom hogy holnap, nem arra gondolok:D)
Kép
Avatar
gordi.
Barça B
Hozzászólások: 68
Csatlakozott: 2011.07.28. 13:38:52
Tartózkodási hely: Csongrád,Szeged

2011.10.09. 22:22:40

Fecooo!
Jelenleg csak irodalomjegyzékem van, illetve saját szerkesztésű térképeim.
Elektronikus anyaggal nem nagyon dolgozok, mert kutatásra épül az egész.
http://www.kephost.com/images4/2011/10/ ... ugy7h3.jpg
Ilyesmi térképeket tudok küldeni, ha esetleg jók. Jelenleg a középiskolák vannak, a lidl vonzása, a bástya árúházé, folyamatban pedig a rendelő, illetve a nagyobb cégek :D ( Vestfrost, Panol, és a kutyatápgyár :D )
"...a madridi Marca egyik újságírója kérdésére a tréner ironikusan azt válaszolta: "Lehet, hogy tényleg parfümöt pisilek"." (Pep Guardiola)
Avatar
Fecooo
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7853
Csatlakozott: 2008.07.15. 18:30:53

2011.10.09. 21:33:02

gordi. írta:
Fecooo írta: mit tanulsz, ha szabad kérdeznem? :)
én már masteren vagyok a GTK-n, nyáron végeztem ;)
kb 3 hét volt a szakdoga megírása :D
Persze szabad :D Földrajz Bsc.- Terület- és településfejlesztést tanulok
Egyébként csodás szülővárosunk vonzáskörzetének vizsgálatáról írom a dogát.

húúú, ezzel kapcsolatban ha vannak elektronikus formában forrásaid, akkor nagyon megköszönném, mert van egy beadandóm, melynek témája a csongrádi kistérség fejlődése/visszafejlődése...

kérlek, ha bármid van, küldd el nekem a profilomban látható emilre!

köszi!
Avatar
Tocy
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3677
Csatlakozott: 2008.03.01. 09:45:15

2011.10.09. 20:12:45

Firefox írta:
Tocy írta:Tud segíteni valaki? Egyre többet gondolok arra, hogy edzősködnék, nyilván amatőr szinten, pl lakóhelyem csapatánál stb, de szeretnék később esetleg megélni is ebből. Mindenképp futballcsapat lenne a nekem való. Mi szükséges ehhez? Úgy értem milyen képesítés, hol lehet megszerezni...
Milyen megyében vagy?
Somogy.
Avatar
gordi.
Barça B
Hozzászólások: 68
Csatlakozott: 2011.07.28. 13:38:52
Tartózkodási hely: Csongrád,Szeged

2011.10.09. 20:08:57

Fecooo írta: mit tanulsz, ha szabad kérdeznem? :)
én már masteren vagyok a GTK-n, nyáron végeztem ;)
kb 3 hét volt a szakdoga megírása :D
Persze szabad :D Földrajz Bsc.- Terület- és településfejlesztést tanulok
Egyébként csodás szülővárosunk vonzáskörzetének vizsgálatáról írom a dogát.
"...a madridi Marca egyik újságírója kérdésére a tréner ironikusan azt válaszolta: "Lehet, hogy tényleg parfümöt pisilek"." (Pep Guardiola)
Avatar
Fecooo
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7853
Csatlakozott: 2008.07.15. 18:30:53

2011.10.09. 19:52:32

gordi. írta: Grat hozzá, reméljük 5-ös lesz :!: :)
Egyébként neked mennyi idő volt az effektív írás? hallotam olyanokat akik 4! nap alaltt, de átlag 2-3 hét volt csoporttársaimnak..
Csak mert csúszás miatt nekem csak a szakdoga maradt hátra, és elég sokat kell kutatnom, térképeket szerkeszteni, még mindig nincs meg minden anyag hozzá..( kicsit ...-ok a cégek akiktől adat kellene azt hiszik valami ipari kém vagyok :lol: )
Kezdek pöppet bekaksizni, hogy elég lesz-e rá az időm...
Igaz nekem dec 17 a leadási határidő, de jó lenne november közepére, végére befejezni, és utána már csak az álomvizsgára tanulni...

Mondhatjátok, hogy időm mint a tenger, de közben dolgozik is, és effektív az egészre 2-3 napom van :(
mit tanulsz, ha szabad kérdeznem? :)
én már masteren vagyok a GTK-n, nyáron végeztem ;)
kb 3 hét volt a szakdoga megírása :D
Avatar
Firefox
Capitá del Barça
Hozzászólások: 772
Csatlakozott: 2011.06.03. 21:06:35

2011.10.09. 19:49:08

Tocy írta:Tud segíteni valaki? Egyre többet gondolok arra, hogy edzősködnék, nyilván amatőr szinten, pl lakóhelyem csapatánál stb, de szeretnék később esetleg megélni is ebből. Mindenképp futballcsapat lenne a nekem való. Mi szükséges ehhez? Úgy értem milyen képesítés, hol lehet megszerezni...
Milyen megyében vagy?
Gracias Pep Guardiola! Visca el Barcaaaaa!!!
Fuc*k off Madrid!
Avatar
gordi.
Barça B
Hozzászólások: 68
Csatlakozott: 2011.07.28. 13:38:52
Tartózkodási hely: Csongrád,Szeged

2011.10.09. 19:42:59

Ilúvatar írta:Nnnna végre... elkészült a szakdolgozatom 8) okt. 17. -én van a leadási határidő, úgyhogy szerencsére sikerült befejeznem. Márcsak simítani kell rajta.
Grat hozzá, reméljük 5-ös lesz :!: :)
Egyébként neked mennyi idő volt az effektív írás? hallotam olyanokat akik 4! nap alaltt, de átlag 2-3 hét volt csoporttársaimnak..
Csak mert csúszás miatt nekem csak a szakdoga maradt hátra, és elég sokat kell kutatnom, térképeket szerkeszteni, még mindig nincs meg minden anyag hozzá..( kicsit ...-ok a cégek akiktől adat kellene azt hiszik valami ipari kém vagyok :lol: )
Kezdek pöppet bekaksizni, hogy elég lesz-e rá az időm...
Igaz nekem dec 17 a leadási határidő, de jó lenne november közepére, végére befejezni, és utána már csak az álomvizsgára tanulni...

Mondhatjátok, hogy időm mint a tenger, de közben dolgozik is, és effektív az egészre 2-3 napom van :(
"...a madridi Marca egyik újságírója kérdésére a tréner ironikusan azt válaszolta: "Lehet, hogy tényleg parfümöt pisilek"." (Pep Guardiola)
Avatar
Tocy
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3677
Csatlakozott: 2008.03.01. 09:45:15

2011.10.09. 17:29:28

Tud segíteni valaki? Egyre többet gondolok arra, hogy edzősködnék, nyilván amatőr szinten, pl lakóhelyem csapatánál stb, de szeretnék később esetleg megélni is ebből. Mindenképp futballcsapat lenne a nekem való. Mi szükséges ehhez? Úgy értem milyen képesítés, hol lehet megszerezni...
Avatar
Deus
Boixos Nois
Hozzászólások: 10028
Csatlakozott: 2006.07.16. 22:58:29
Tartózkodási hely: Valhalla

2011.10.08. 16:55:51

zola8787 írta:
Grat :) Megkérdezhetem, hogy hova jársz, milyen szakra és miről írtad a szakdogádat?
Köszi! :)

én Gödöllőre járok, a Szent István egyetemre, a Mezőgazdaság- és Környezettudományi Karra. Természetvédelmi mérnök szakon vagyok.

Szakdolgozatom témája: Madárvédelmi helyzetek és problémái Magyarországon
KépKép
Avatar
zola8787
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3717
Csatlakozott: 2009.03.01. 20:08:51

2011.10.08. 16:27:47

Ilúvatar írta:Nnnna végre... elkészült a szakdolgozatom 8) okt. 17. -én van a leadási határidő, úgyhogy szerencsére sikerült befejeznem. Márcsak simítani kell rajta.
Grat :) Megkérdezhetem, hogy hova jársz, milyen szakra és miről írtad a szakdogádat?

Nekem is kész a Technológiamenedzsment, Minőségmenedzsment, Környezetvédelem beadandóm, még hátra van a Szervezeti magatartásos, de az hogy lesz meg, nem tudom :S
Avatar
Deus
Boixos Nois
Hozzászólások: 10028
Csatlakozott: 2006.07.16. 22:58:29
Tartózkodási hely: Valhalla

2011.10.08. 15:32:36

Nnnna végre... elkészült a szakdolgozatom 8) okt. 17. -én van a leadási határidő, úgyhogy szerencsére sikerült befejeznem. Márcsak simítani kell rajta.
KépKép
Rewolution5
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1089
Csatlakozott: 2009.04.11. 10:04:30
Tartózkodási hely: Felvidék
Kapcsolat:

2011.10.07. 23:33:15

Elektrósok :arrow: tudtok ajánlani olyan oldalat ,ahol nyomtatott áramkörök vannak már megtervezve? Tehát akarok csinálni pl. egy erősítőt, egyenirányítót ,és én akarom vasalni, maratni,stb.,akkor vannak-e ehhez megtervezett rajzok,mert olyan szinten még nemvagyok hogy magam megtervezzem... ha igen, akkor hol találok? Segítséget előre is köszöntem, ha nemértenénk egymást akkor jöhet p.ü (daffy pl.)
Kép
Avatar
Hunter91
Capitá del Barça
Hozzászólások: 916
Csatlakozott: 2008.08.27. 23:37:04
Tartózkodási hely: Ahol a denevér is lámpával jár!

2011.10.05. 20:45:39

Tanácsot szeretnék kérni tőletek.

Jelenleg Pécsen tanulok az egyetemen mint másodéves mérnök-informatikus hallgató.
A gondom az egésszel,hogy annyira nehéz a követelmény hogy nem vagyok képes megbirkózni vele. Korábban azt hittem hogy ez nagyon jó ötlet lesz,de egyszerűen nem bírom. Jelenleg államilag finanszírozott képzésen veszek részt. A szüleimnek nem akarok teher lenni a nyakán,nem is merem elmondani nekik, hogy kudarcot vallottam. Csak a pénzt pumpálják belém és nincs eredménye(sajnos). Most bárhogyan erőlködök,tanulok orrba-szájba és mindig meghúznak a tanárok. Pedig régen elég jó tanulónak számítottam a középsuliban.

Tehát az lenne a kérdésem,hogy mit tudnék csinálni a jövőben?
Az informatika érdekel,de nem olyan szinten,hogy programozzak processzorokat,micro controllereket stb. Engem valami olyan érdekelne,mint aki karbantartja a gépeket,összeszereli, telepíti naprakészen tartja a őket stb..

Néztem neten a rendszergazdai állásokat,ahol nagy részben felsőfokú képzettségűeket keresnek. Informatikus fősulit nem is találtam,csak mérnök-infót. Ami nem ugyan az azért :D Egy OKJ-s papírral felvesznek egyáltalán?

Esetleg még mit lehetne csinálnom? Milyen alternatívák vannak?
Már gondoltam mindenre. Egy érettségim van és más semmi. Valamint egy belekezdett német nyelvvizsgám.

Már azon is gondolkodtam hogy elmegyek kamionozni vagy katonának.
Valamit ajánljatok,mert így most eléggé kilátástalannak érzem az egészet!
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2011.09.29. 23:04:29

MichaaBee írta:
roonie írta:Itt elkepzelheto, hogy talalsz valamit. At kell bongeszni, de annyira nincs sok meg abbol az idobol, szoval nem veszes.

http://1000ev.hu/index.php?a=1&k=1
Köszi a linket, ezt még nem ismertem. De az az igazság, hogy Szt. István két törvénykönyvének türvényeit már mind végigolvastam ktészer és sajnos egyszer sem találtam olyat, ami kifejezetten arra utalna, hogy egyházi személyeket/méltóságokat tilos megölni vagy kardot rántani rájuk. Csak általánosan van benne a gyilkosságról.

szerk.: Azt pedig elképzelhetetlennek tartom, hogy egy pogányságról kvázi erőszakkal a kereszténységre áttérített nép békén hagyta volna a számukra értelmetlenül prédikáló papokat. Rémlik nekem valahonnan egy olyan törvény, s szerintem szükségszerű is volt, hogy az egyházi személyeket bántalmazni. Csak nem találom sehol. :D

azért nem találsz sehol semmit, mert István nem hozott ilyen törvényt

ennyi 8)

Ha figyelmesen elolvasod a 14. meg a 16. pontot az első könyvből, abbol világosan kikövetkeztethető h az az egyház képviselőire is vonatkozik (pro és kontra).

amugy meg nem szabad tul komolyan venni a két törvénykönyvet. akkoriban ugyanugy nem volt divat betartani a törvényeket mint manapság :D

ha pedig nagyon elakarsz mélyülni a témában a korabeli egyháztövényeket tanulmanyozd, hátha ott ráakadsz vmi érdesebbre...
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Kalap1988
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2638
Csatlakozott: 2007.12.11. 12:29:11
Tartózkodási hely: Magyarország,Pest megye

2011.09.29. 23:03:53

MichaaBee írta:Köszönöm a választ. Akkor ebből kénytelen leszek leszűrni azt, hogy nem volt ilyen konkrét törvény (mármint hogy tilos kezetemelni papokra) vagy nem maradt fenn... :?
Szerintem nem volt ilyen, de ez csak egy vélemény. Végül is másra sem volt szabad kezet emelni, az meg könnyen elképzelhető, hogy egy esetleges királyi bíró kicsit másképp ítélhetett, ha épp egy pap volt egy áldozat... Ha érted mire gondolok. Ez ma is működik, pedig sokkal inkább kodifikáltabbak, ellenőrzöttebbek és konkrétabbak a törvények... Illetve azt mindenkor tudjuk, hogy gondok voltak azzal, hogy épp sikerült e a törvények szellemében eljárni, vagy valaki még az ítélet előtt önbíráskodott.... Mondjuk maradjunk annyiban, hogy nem gondolom, hogy tömegével ölték volna a papokat csak azért, mert papok.... Sőt, biztos, hogy nem. A törvények jellemzője, hogy szép korképet festenek, hiszen mindég a társadalmi helyzetre reagálnak ( valamilyen szinten még a rossz törvények is). Azaz, ha ez jellemző, általános probléma lett volna, akkor biztosan született volna rá törvény.
Avatar
MichaaBee
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5726
Csatlakozott: 2007.11.09. 15:12:26

2011.09.29. 22:57:32

Köszönöm a választ. Akkor ebből kénytelen leszek leszűrni azt, hogy nem volt ilyen konkrét törvény (mármint hogy tilos kezetemelni papokra) vagy nem maradt fenn... :?
H a t t r i c k
NBA Fantasy: EuroBarca League 2013: #1
EuroBarca Keeper League 2014, 2018, 2020: #2
Kalap1988
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2638
Csatlakozott: 2007.12.11. 12:29:11
Tartózkodási hely: Magyarország,Pest megye

2011.09.29. 22:50:39

MichaaBee írta:
roonie írta:Itt elkepzelheto, hogy talalsz valamit. At kell bongeszni, de annyira nincs sok meg abbol az idobol, szoval nem veszes.

http://1000ev.hu/index.php?a=1&k=1
Köszi a linket, ezt még nem ismertem. De az az igazság, hogy Szt. István két törvénykönyvének türvényeit már mind végigolvastam ktészer és sajnos egyszer sem találtam olyat, ami kifejezetten arra utalna, hogy egyházi személyeket/méltóságokat tilos megölni vagy kardot rántani rájuk. Csak általánosan van benne a gyilkosságról.

szerk.: Azt pedig elképzelhetetlennek tartom, hogy egy pogányságról kvázi erőszakkal a kereszténységre áttérített nép békén hagyta volna a számukra értelmetlenül prédikáló papokat. Rémlik nekem valahonnan egy olyan törvény, s szerintem szükségszerű is volt, hogy az egyházi személyeket bántalmazni. Csak nem találom sehol. :D
István több törvénye nem maradt fenn és más forrásból sem igen tudunk róla, hogy lenne. Az pedig azt hiszem tévhit, hogy annyira erőszakos lett volna a térítés. Ebbe ne menjünk bele, mert hosszú vitát szül, de én meggyőződésem, hogy a kivételeken kívül nem kellett emberek százait, ezreit legyilkolni csak azért, mert nem keresztény. A Koppány és hasonló történeteknek ehhez semmi köze. Persze a templomba járásra szoktatni kellett és egyebekre,de a keresztény hitet nem itt és ekkor ismerte meg a Kárpát-medence lakossága, sőt abban is biztos vagyok, hogy egy szép nagy részük keresztény volt már ekkor is ( ahogy Koppányt is megkeresztelték). Szóval nem kellett plusz törvény erre, amúgy sem jellemző az erős megkülönböztetés ezekre a törvényekre.
Avatar
MichaaBee
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5726
Csatlakozott: 2007.11.09. 15:12:26

2011.09.29. 21:45:51

roonie írta:Itt elkepzelheto, hogy talalsz valamit. At kell bongeszni, de annyira nincs sok meg abbol az idobol, szoval nem veszes.

http://1000ev.hu/index.php?a=1&k=1
Köszi a linket, ezt még nem ismertem. De az az igazság, hogy Szt. István két törvénykönyvének türvényeit már mind végigolvastam ktészer és sajnos egyszer sem találtam olyat, ami kifejezetten arra utalna, hogy egyházi személyeket/méltóságokat tilos megölni vagy kardot rántani rájuk. Csak általánosan van benne a gyilkosságról.

szerk.: Azt pedig elképzelhetetlennek tartom, hogy egy pogányságról kvázi erőszakkal a kereszténységre áttérített nép békén hagyta volna a számukra értelmetlenül prédikáló papokat. Rémlik nekem valahonnan egy olyan törvény, s szerintem szükségszerű is volt, hogy az egyházi személyeket bántalmazni. Csak nem találom sehol. :D
H a t t r i c k
NBA Fantasy: EuroBarca League 2013: #1
EuroBarca Keeper League 2014, 2018, 2020: #2
Avatar
roonie
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 334
Csatlakozott: 2005.12.12. 18:42:17

2011.09.29. 21:40:30

Itt elkepzelheto, hogy talalsz valamit. At kell bongeszni, de annyira nincs sok meg abbol az idobol, szoval nem veszes.

http://1000ev.hu/index.php?a=1&k=1
Avatar
MichaaBee
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5726
Csatlakozott: 2007.11.09. 15:12:26

2011.09.29. 21:16:09

Törisek (Kalap? :) ), egy kis segítségre szorulnék.

Minél hamarabb (leginkább holnapig) kellene nekem egy olyan forrás, ami alátámasztja azt, hogy Szent István hozott olyan törvényt, amely megtiltja az egyházi személyek bántalmazását.

Előre is köszi, nagyon fontos lenne.
H a t t r i c k
NBA Fantasy: EuroBarca League 2013: #1
EuroBarca Keeper League 2014, 2018, 2020: #2
Lezárt