Yaya Touré

Itt találhatóak az előző szezon során írt hozzászólásaitok. Később érdemes lesz visszanézni őket!
Lezárt
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19580
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2015.03.07. 11:11:17

Lezártam én is, szerintem is szimpatikusabb figura volt az afrikai, de ez lényegtelen két játékos megítélésénél. Ami elmúlt meg elmúlt, jó visszagondolni rá valóban, de visszasírni viszont értelmetlen. Nekünk Busquets remekül illik a gépezetbe, ahogy Toure meg a City gépezetébe. Mindenki megtalálta a helyes utat és ez a lényeg.
Kép
Kép
Kép
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15449
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2015.03.07. 10:36:20

A két játékos összehasonlítása szempontjából nincs jelentősége,hogy hány gólt kaptunk, mert nem csak rajtuk múlik.

Rászolgált,jah. Touré meg nem szolgált rá a padra, maradjunk ennyiben szerintem.
A csapattól független szurkolók (legalábbis az én ismertségi körömben,plusz fórumokon amiket olvasok,olvastam akkoriban) is értetlenül álltak az egész előtt,és dörzsölték a tenyerüket, hogy ez végbement.

Így alakult,mostmár mindegy, örülök Yaya egyéni sikereinek, annak már nem,hogy nem engedték,hogy ezeket itt hozza.

Részemről lezártam, de szeretek nosztalgiázni ilyeneken, mert egyszerűen sokkal szimpatikusabb emberileg az elefánt (!!számomra!!), ezért jó szívvel gondolok vissza azokra az időkre, főleg,ha ilyen videót linkelgetnek róla,mint Palesz tette. Úgyhogy az egész a Te hibád Palesz.... :mrgreen:
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19580
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2015.03.07. 10:25:06

Ezt írta lejjebb valaki, amire én írtam hogy jóval több gólt mégsem kaptunk. Erre most te írtad ezt hogy ez nem számít. Az evidens, hogy nem egy emberen múlik a dolog mással viszont nem tudtam "bizonyítani" első blikkre, hogy egyáltalán nem volt átjáróház Busival a középpálya. Több labdaszerzése is volt mint Tourenak.

Egy oka volt hogy Busquetst kellett játszatni, mégpedig az hogy rászolgált erre. Nem mintha Toure rossz lett volna, de a szerepe egyáltalán nem volt betonbiztos, miután Busi bontogatta szárnyait és elvette a helyét az afrikainak. Szezon elején Toure kezdett, de úgy emlékszem vagy sérülés vagy valami volt, amivel kapott lehetőséget Busquets és fokozatosan élt is vele. Toure a helyét visszaszerezni pedig már nem akarta, nem tudta nem lehetett ezt mindenki döntse el maga. Okosan döntött Toure, mert a Cityben vezére lett a csapatának.
Kép
Kép
Kép
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15449
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2015.03.07. 10:14:40

Bob_Marley írta:Nyilván nem csak egy emberen múlik, de nem is átjáróház. Te mivel érvelsz arra, hogy átjáróház a csapat mióta Busquets van? Legyen így, akkor jó embereket raktak köréje, hogy nem kapunk több gólt. :D

Lehet rosszul emlékszem, én egyáltalán nem gondolom hogy itt kihagyhatatlan emberről lett volna szó. Fifti-fifti megkapták a lehetőségeket és a végére Busquets volt előrébb.

Nem tudom már előkeresni, de akkoriban direkt kivadásztam statokat lejátszott percek, szerzett labdák, passzpontosság stb tekintetében és Busquets egyáltalán nem volt elmaradva. Yaya volt a szeretett fiú, Busquets ahogy mai is a haver játékosa ezért volt a lázadás. Az idő meg végül is bebizonyította, hogy Busquets bőven felnőtt a feladathoz, ahogy Toure is jobban járt azzal, hogy nem kellett osztoznia. Szezon elején ő volt előrébb aztán lassan kikerült a kezdőből.

Semmivel nem érvelek,mivel nem mondtam,hogy Busival átjáróház, vagy olvastál ilyet tőlem?
Annyit mondtam,hogy ez sosem egy személytől függ, hogy mennyi gólt kap egy csapat,vannak extrém esetek,potyagólok,öngólok,de felesleges idekeverni ezeket.

Mondom,nekem mindegy, pont az volt a baj,hogy egy idő után nem fifti-fifti kapták meg a lehetőséget, hanem eltolódott Busquets irányába ez, holott Yaya semmivel nem mutatott kevesebbet. Csak a spanyolt kellett játszatni,ilyen-olyan okokból. (az megint más kérdés,hogy meghálálta a bizalmat,ezt nem is vitatom...)
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19580
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2015.03.07. 09:53:26

Nyilván nem csak egy emberen múlik, de nem is átjáróház. Te mivel érvelsz arra, hogy átjáróház a csapat mióta Busquets van? Legyen így, akkor jó embereket raktak köréje, hogy nem kapunk több gólt. :D

Lehet rosszul emlékszem, én egyáltalán nem gondolom hogy itt kihagyhatatlan emberről lett volna szó. Fifti-fifti megkapták a lehetőségeket és a végére Busquets volt előrébb.

Nem tudom már előkeresni, de akkoriban direkt kivadásztam statokat lejátszott percek, szerzett labdák, passzpontosság stb tekintetében és Busquets egyáltalán nem volt elmaradva. Yaya volt a szeretett fiú, Busquets ahogy mai is a haver játékosa ezért volt a lázadás. Az idő meg végül is bebizonyította, hogy Busquets bőven felnőtt a feladathoz, ahogy Toure is jobban járt azzal, hogy nem kellett osztoznia. Szezon elején ő volt előrébb aztán lassan kikerült a kezdőből.
Kép
Kép
Kép
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15449
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2015.03.07. 09:22:44

Régi sztori, de én is úgy emlékszem,hogy nem volt semmiféle formahanyatlása az elefántnak,egyszerűen Pep berakta a haver kisfiát játszani a többiek közé. Mondjuk az a csapat elbírta Busquets játékát is, de ez a konstans jó teljesítmény... :roll: végülis az Arsenalt pl egymaga hozta vissza az odavágón a két öngólpasszával a párharcba 2009 tavaszán de sebaj, de volt még nem egy húzása akkoriban, sokkal szertelenebb volt mint most, az eladott labda volt a leginkább használt jelzője a srácnak.
Mindegy, elmúlt, ez van. Pep ezt így intézte, én ezért haragszom rá a leginkább, mert semmi nem indokolta ezt, mégis kvázi elüldözött innen egy embert,hogy a sajátját erőltesse.


Amúgy Bob, ne haragudj, tisztelem a véleményedet, habár nem értek vele egyet, de ilyeneket ne írj már kérlek,hogy nem kapunk több gólt mióta Busi van...mintha ez egyszemélyben rajta múlna...Szerintem Rüstü se kapott számottevően több gólt mint pl Valdes, vagy Bonano se, akkor mindjárt egy szinten is voltak..? :roll:


Jah,amúgy meg a sértődött Touré tavasszal is ott játszott,ahol kellett, nem szólt semmit,nem panaszkodott, lehozta hiba nélkül a BL döntőt is khv-ként.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
kanty
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7783
Csatlakozott: 2009.02.27. 17:29:30

2015.03.07. 09:19:07

Bob_Marley írta: Teljes mellszélességgel nem tudok emellett vagy ez ellen érvelni, mert már régen volt és nem emlékszem teljesen. Viszont nekem az van meg, hogy az utolsó szezonjában Busquets bőven felnőtt hozzá és emiatt is alakult ki egy verseny, ahol Toure "hisztizett be" és már nem tudta azt nyújtani mint előtte. Busqeuts meg hozott egy konstans szintet, ami egy edző álma és ki is szorította az afrikait.
Én azért nem így emlékszem. Toure szerintem hozta ugyanazt a szintet, nem ezzel volt gond. Csak Pep inkább Busquets-et favorizálta.

A másik dolog: normális, hogy elakart menni, mert tisztán látható volt, hogy Busquets lesz a favorit, és egy a posztján top3-as játékostól teljesen érthető, hogy nem a kupában és az alsóházi csapatok ellen akar játszani.

Végső soron - nagyjából - mindenki jól járt, a Barca sz.arrá nyerte magát, és Yaya sem panaszkodhat.
Az előző évtized közepesen aktív fórumozója.
Avatar
westerngom
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1527
Csatlakozott: 2007.12.15. 21:33:00
Tartózkodási hely: West Side

2015.03.07. 09:12:38

Bob_Marley írta:Pep féle elüldözés is egy anekdota vagy városi legenda. Nem volt szó itt ilyesmiről. Sérült is volt, jött helyette más nem tudta magát visszaverekedni. Voltak ajánlatok ő meg úgy döntött elmegy. Klub elakarta adni? Nem emlékszem ilyen hírre. Toure elakart menni? Azt mondta nem. Akkor valahogy csak ráerőszakolták, hogy elmenjen. :D Új lehetőségeket szeretett volna, elment. Nem éreztem akkor se és most se, hogy itt Toure volt a szegény parasztfiú a csúnya nagyúrral szemben. Ugyanúgy megvolt a lehetősége, de nem tudott bekerülni huzamosabb ideig a csapatba. Úgy emlékszem Afrika Kupa is volt télen az se segített neki, mert Busquets-cel minden működött. Nem haragszom Toure-ra mindenkinek jó döntés volt ez így, hasonló mint mondjuk Alexisé. Viszont te is azzal kezdted, hogy Busquets érdemeit hagyjuk, meg átjáróház stb. Nem kapunk több gólt azóta, sőt. Ráadásul Busquets több labdát is szerzett mint ő ha már azt írjuk ki milyen "klasszikus" vkp.

Elment maradjunk annyiban közös megegyezéssel. Viszont abban szerintem egyetérthetünk, hogy a Toure(tte) szindróma mai napig jelen van, hogy jaj de bezzeg Toure....Senki nem akarta őt eladni, ő ment el. Két dudás volt egy csárdában és az egyik nem akart tovább fújni.

Yaya pazar szezont hozott akkor, mentálisan és fizikálisan a csúcson volt mégis a padról nézelődött és várta az edzőtől a lehetőséget. Nem kapta meg, vagy csak félidőket, epizódokat kapott edzői döntés alapján. Nem tudom mennyire emlékszel, de majd szét robbant a fórum azokban az időkben ezért, de mint TE is írtad mára ebből az idő már sok mindent megszépített.

Igen, elment, mert értésére adták - maga az edző -, hogy itt csak legfeljebb röpke szerepeket kaphat. Nem hisztizett, fenyegette be a klubbot (mint annak idején Busquets) úriemberként emelt fővel elhagyta a klubbot. Mint írtam, nem köpködött, bántott senkit, csak elment.
Mit kellet volna tennie? Sárral dobálni az edzőt a padról, sértődötten vergődni a médiának, azt kérlek hagyjuk, hogy harcolni a csapatba kerülésért, mert efelől csak Pep/ edző döntött.
Az pedig, hogy a PL leggazdagabb klubjába jó pénzért, állandó játék lehetőségért, miért hagyta volna ki ezek után. Félre ne érts, de örömmel olvasnám, hogy Te mit tettél volna Toure helyében? (minden szarkazmus ellenére kíváncsi vagyok rá, komolyan érdekel.

ha visszaolvasol a hozzászólásokban, becses személyeden kívül nem sokaknak él az emlékezetében a történet a Te verziód szerint. Talán csak S.Agüero társunkban, de ő akkora Busquets fan, hogy számára minden megengedett. :lol:
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19580
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2015.03.07. 08:03:58

zola8787 írta:
Oké elismerem, hogy van Touré szindróma, viszont ter is ismerd már el, hogy az évek alatt Busquets teljesítménye csökkent, Touré viszont maradt, sőt!!! emelkedett.
Busquetsnek a tavalyi éve gyengébb volt, idén újra eléggé hasznosan játszik. Toure meg egy másik csapat egyik vezére, ahol sokkal támadóbb szerepet tud betölteni. Mindkettőnek jót tett, hogy végül szabadon játszva előtudott lépni a váltás okán.
Victor_Valdes írta:Azért ez így nem igaz, hogy nem tudta magát visszaverekedni. Sok esetben indokolatlanul is Busi játszott edzői döntésre, amikor Yaya is klasszis formát hozott vele egyidejüleg. Azonban kár már ezen rágódni. :)
Teljes mellszélességgel nem tudok emellett vagy ez ellen érvelni, mert már régen volt és nem emlékszem teljesen. Viszont nekem az van meg, hogy az utolsó szezonjában Busquets bőven felnőtt hozzá és emiatt is alakult ki egy verseny, ahol Toure "hisztizett be" és már nem tudta azt nyújtani mint előtte. Busqeuts meg hozott egy konstans szintet, ami egy edző álma és ki is szorította az afrikait.
Kép
Kép
Kép
Avatar
zola8787
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3717
Csatlakozott: 2009.03.01. 20:08:51

2015.03.07. 06:04:10

Bob_Marley írta:
Elment maradjunk annyiban közös megegyezéssel. Viszont abban szerintem egyetérthetünk, hogy a Toure(tte) szindróma mai napig jelen van, hogy jaj de bezzeg Toure....Senki nem akarta őt eladni, ő ment el. Két dudás volt egy csárdában és az egyik nem akart tovább fújni.
Oké elismerem, hogy van Touré szindróma, viszont ter is ismerd már el, hogy az évek alatt Busquets teljesítménye csökkent, Touré viszont maradt, sőt!!! emelkedett.
Avatar
Victor_Valdes
Az EuroBarca Utánpótlása
Hozzászólások: 4447
Csatlakozott: 2007.02.09. 16:19:20
Tartózkodási hely: Debrecen

2015.03.07. 02:35:45

Azért ez így nem igaz, hogy nem tudta magát visszaverekedni. Sok esetben indokolatlanul is Busi játszott edzői döntésre, amikor Yaya is klasszis formát hozott vele egyidejüleg. Azonban kár már ezen rágódni. :)
http://www.maon.hu - marketing - üzleti élet - motiváció - vállalkozás -
"mi leszel, ha nagy leszel? közgazdász, vagy bérgyilkos..a kereslet határozza meg a kínálatot.."
"tudom egyszer újra látlak, az imáim hozzád szállnak..." †
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19580
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2015.03.07. 01:38:27

Pep féle elüldözés is egy anekdota vagy városi legenda. Nem volt szó itt ilyesmiről. Sérült is volt, jött helyette más nem tudta magát visszaverekedni. Voltak ajánlatok ő meg úgy döntött elmegy. Klub elakarta adni? Nem emlékszem ilyen hírre. Toure elakart menni? Azt mondta nem. Akkor valahogy csak ráerőszakolták, hogy elmenjen. :D Új lehetőségeket szeretett volna, elment. Nem éreztem akkor se és most se, hogy itt Toure volt a szegény parasztfiú a csúnya nagyúrral szemben. Ugyanúgy megvolt a lehetősége, de nem tudott bekerülni huzamosabb ideig a csapatba. Úgy emlékszem Afrika Kupa is volt télen az se segített neki, mert Busquets-cel minden működött. Nem haragszom Toure-ra mindenkinek jó döntés volt ez így, hasonló mint mondjuk Alexisé. Viszont te is azzal kezdted, hogy Busquets érdemeit hagyjuk, meg átjáróház stb. Nem kapunk több gólt azóta, sőt. Ráadásul Busquets több labdát is szerzett mint ő ha már azt írjuk ki milyen "klasszikus" vkp.

Elment maradjunk annyiban közös megegyezéssel. Viszont abban szerintem egyetérthetünk, hogy a Toure(tte) szindróma mai napig jelen van, hogy jaj de bezzeg Toure....Senki nem akarta őt eladni, ő ment el. Két dudás volt egy csárdában és az egyik nem akart tovább fújni.
Kép
Kép
Kép
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2015.03.06. 23:46:26

igen, talán ezért is próbálok megbékélni magammal, mert amit akkor megálmodott Pep azt Xavival - Iniestaval -Busquets-el tökéletesen meg is valósította akkor. Ezen nincs is mit vitatni, a hat kupás év magáért beszél. DE!, ezt követően minden egyes évvel távolabb kerültünk attól a tökélytől a középpályán, ami az akkori középpályás sorral ez megvalósítható volt.

Sajnos, ma még mindig erőltetünk egy (már nem működő) koncepciót, ami felett eljárt az idő, akár csak a játékosok esetében. Jelen pillanat Xavi és Busquets már nehézkes és lassú a középpályára, nincs velük kellő dinamika a játékunkban.

igen, ahogy írtad jelen pillanat Yaya ismét többet tudna adni a középpályának stabilitás tekintetében és az előre játékban mint Busquets.
Yaya szerintem a mi játékunkban Rakitic helyén tudna a legtöbbet adni a csapatnak.
Egyébként meg lehet lassú Busquets, de Yaya sem a gyorsulásáról híres azért. :D Nem kell mindhárom középpályásnak gyorsnak lenni, kell a stabilitás. :P

Ez meg, hogy stabilitásban meg előre játékban is többet tudna adni, hát nem tudom. Annyira sokrétű ez, hogy sok mindent össze kéne ehhez szedni, hogy össze lehetne hasonlítani. A direkt, közvetlen támadójátékban minden bizonnyal Yaya jobb, mi most próbálkozunk e felé menni, kis sikerrel. :D Néha azért mondjuk jól kontrázunk. Stabilitást viszont Busi is ugyanúgy megadja, hogy mindig megjátszható, így kevesebb labdát szórunk el. Persze a forgolódásai mikor nem sikerülnek, én is szidom. :mrgreen:

Szóval most valahogy középúton vagyunk.
Rakitic helyén tuti tanár lenne Yaya. 8)
Avatar
westerngom
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1527
Csatlakozott: 2007.12.15. 21:33:00
Tartózkodási hely: West Side

2015.03.06. 23:37:04

S.Agüero írta: Yaya amúgy rohadt jó játékos, a régi játékunkba inkább Busi illett bele, mostaniba talán Yaya jobb lenne, bár szerintem inkább Rakitic helyén lenne ő a jó. :)
igen, talán ezért is próbálok megbékélni magammal, mert amit akkor megálmodott Pep azt Xavival - Iniestaval -Busquets-el tökéletesen meg is valósította akkor. Ezen nincs is mit vitatni, a hat kupás év magáért beszél. DE!, ezt követően minden egyes évvel távolabb kerültünk attól a tökélytől a középpályán, ami az akkori középpályás sorral ez megvalósítható volt.

Sajnos, ma még mindig erőltetünk egy (már nem működő) koncepciót, ami felett eljárt az idő, akár csak a játékosok esetében. Jelen pillanat Xavi és Busquets már nehézkes és lassú a középpályára, nincs velük kellő dinamika a játékunkban.

igen, ahogy írtad jelen pillanat Yaya ismét többet tudna adni a középpályának stabilitás tekintetében és az előre játékban mint Busquets.

Bob:
tegyük már helyre a dolgokat..... nem ő akart menni, hanem tudtára adták (Pep), hogy menni szeretne. Sorban álltak érte a top csapatok, a PL-ben tolta akkor a tesója is, meg is fizették, hát vette a lapot és ment. Minden nyilatkozatában a mai napig szeretettel és nagyrabecsüléssel beszél a klubról és az ex-társakról. Soha nem hallottam tőle egy negatív nyilatkozatot a múltról, sőt mindig elmondja, hogy boldogan visszatérne egyszer, mert szeretett itt játszani (amíg hagyták!!).
Nekem nem szépített semmit az idő, pontosan emlékszem milyen magas szinten játszott és milyen szimpatikus, sallangmentes sportember volt, gerincsérvel beinjekciózva lehúzott egy szezont, mert kihagyhatatlan volt a csapatból, aztán egyszer csak a padon találta magát......, nah mindegy is.

leírtam egy előző hszben, hogy nem fogom itt tölteni az éjszakát, hááát.....
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19580
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2015.03.06. 22:54:34

Tudtommal nem a klub akarta Yayat hogy elmenjen, ő nem akart maradni.

Második meg nyilván szerződés szegés lenne, de a képi hasonlat nem erre irányult. Nem az volt mint mondjuk Krikic esetében, hogy nem volt olyan jó mint tervezték ezért találtak megoldást. Yaya több lehetőséget akart, meg is kapta csak máshol.

Én meg azt a dumát szeretem, hogy ha nem érted meg arról nem tehetek. Nehéz úgy beszélni valamiről, hogy érvek helyett, gondolatmenet helyett vagy ironizálsz, ami pont arra jó hogy bagatellizálj dolgokat vagy szimplán tudomást sem veszel semmiről csak leírod hogy más nem érti meg.

Mindegy akkor nem értem, "nyertél". Én annyit szűrök le, hogy megy a sóvárgás, aminek semmi értelme nincsen. Szentimentalizmusból nem lehet megélni. És a legeslegszebb, hogy te vádolsz engem olyannal, hogy negatív dologgal emelem magasabbra egy másik teljesítményét (lejjebb írtad, hogy a szememben így több miközben Toureról csak pozitívat írtam), miközben úgy indítottál hogy gúnyosan értekeztél Busquetsről. Nem értem, s val. nem is fogom megérteni. Nehéz úgy relevánsan beszélgetni valamiről ha úgy kezdünk mindent, hogy utálom Busquetset. Nekem sem a kedvenc játékosom (Xavihoz észben senki nem mérhető), de a fontosságát és érdemét elismerem.
Kép
Kép
Kép
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2015.03.06. 22:27:02

Bob_Marley írta:A nosztalgia meg a sóvárgás volt egy lapon említve, illetve feltételezve. Busquetsről meg egy árva szó sem esett. Mit írtam? Siránkozás Toure iránt, ugyanúgy ahogy Ronaldinho iránt is olykor miközben le a kalappal előttük itt voltak jók voltak, de elmentek és ennyi. Ráadásul nem úgy mentek el, hogy a klub cserben hagyta volna őket és kirakta őket az utcára. Egyáltalán nem a teljesítményüket hasonlítottam össze. Lassan azt feltételezem, hogy vagy én nem tudok fogalmazni, (amit aláírok nem mindig sikerül maximálisan, de a mondandóm azért érthető szerintem), vagy te szánt szándékkal forgatod ki a szavaimat illetve nem akarod megérteni. Utóbbit remélem nem így van, illetve most sikerült leírnom ismét mi volt az összehasonlítás és a régi nóta kifejezés mit jelentett.
"De elmentek, ennyi"
Ez a lényeg, hogy nem ennyi. Ha ezt te nem érted meg, arról nem tehetek.

Ez meg, hogy a klub nem rakja ki őket az utcára... :D Meg se teheti, mert szerződést szegne, de mindegy. Bírom ezt a dumát :D
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19580
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2015.03.06. 22:18:44

A nosztalgia meg a sóvárgás volt egy lapon említve, illetve feltételezve. Busquetsről meg egy árva szó sem esett. Mit írtam? Siránkozás Toure iránt, ugyanúgy ahogy Ronaldinho iránt is olykor miközben le a kalappal előttük itt voltak jók voltak, de elmentek és ennyi. Ráadásul nem úgy mentek el, hogy a klub cserben hagyta volna őket és kirakta őket az utcára. Egyáltalán nem a teljesítményüket hasonlítottam össze. Lassan azt feltételezem, hogy vagy én nem tudok fogalmazni, (amit aláírok nem mindig sikerül maximálisan, de a mondandóm azért érthető szerintem), vagy te szánt szándékkal forgatod ki a szavaimat illetve nem akarod megérteni. Utóbbit remélem nem így van, illetve most sikerült leírnom ismét mi volt az összehasonlítás és a régi nóta kifejezés mit jelentett.
Kép
Kép
Kép
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2015.03.06. 22:00:15

Bob_Marley írta:
Viszont továbbra is régi nóta van Yaya Toure, remélem valaki még Ronaldinhot is felhozza hogy bezzeg ő....Vele kapcsolatban is csak a szép marad meg mindenkinek, az hogy köpött az egészre az nem. :D Egyikkel sincs bajom félre értés ne essék, nekem a klub a legfontosabb és rohadtul nem érdekel kik játszanak benne.
Azért Dinho és Yaya távozását egy lapon említeni elég badarság.
Dinho zart az egészre, Yaya meg lehozott egy szenzációs szezont, előtte 1 évig gerincsérvvel játszott végig, mert a csapatnak szükséges volt rá, minden meccs előtt injekcióval, stb.
De emlegesd nyugodtan egy lapon a két dolgot, ha így Busquets még jobb a szemedben, mert Yaya is menni akart...
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19580
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2015.03.06. 21:16:54

Más típus ezt elfogadom. Erősebb valamint agilisebb. Busquets meg pontosabb és kombinatívabb.

Viszont továbbra is régi nóta van Yaya Toure, remélem valaki még Ronaldinhot is felhozza hogy bezzeg ő....Vele kapcsolatban is csak a szép marad meg mindenkinek, az hogy köpött az egészre az nem. :D Egyikkel sincs bajom félre értés ne essék, nekem a klub a legfontosabb és rohadtul nem érdekel kik játszanak benne. Nem a Barcelona küldte el Touret sem, ahogy Ronaldinhot sem kötelezték arra, hogy "ne hajtson". El akart menni az elefántcsontparti, jó játékos volt nálunk,más utat választott, sikeres lett, örülök is neki, de semmi több. Visszasírni felesleges, a klub áll minden felett és nem fordítva.
Kép
Kép
Kép
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15449
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2015.03.06. 21:06:40

Sanama, pont azon gondolkoztam,hogy ha mondjuk egy 3 fős kp-t kéne összerakni,akkor a mai focihoz 3 Yaya elég is lenne, mindent megoldanának... :)

Matyika, tudod Te mit értek odapöcizés alatt, ebbe ne menjünk bele ;)
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2015.03.06. 20:34:37

Lehet ezekkel viccelni, minden témában előjön, ahogy látom. :)
De ettől függetlenül nagyrészt így van. Bele kell látni ezekbe.

Yaya amúgy rohadt jó játékos, a régi játékunkba inkább Busi illett bele, mostaniba talán Yaya jobb lenne, bár szerintem inkább Rakitic helyén lenne ő a jó. :)

Ez az "odapöcizés" meg hasonlók nagyon le vannak sarkítva... :)
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2015.03.06. 20:27:16

csababarca írta:Más szint.
Busquets jó volt nekünk, amikor annyi volt a feladat,hogy egy-másfél méterre odapöcizze Iniesta-XAvi kettősnek a labdát, Tourét erre a szerepkörre felesleges lett volna itt tartani, több ő annál,mint,hogy ilyen munkát csináljon.

Mondjuk én mai napig szívesebben nézem őt,mint Busit, vagy mást a posztján, nagyon más kaliber az ember,mint a többiek.
Mondjuk az kemény,hogy már ő is 32 lesz lassan.
Ne haragudj, de hsz-ed alapján nem látod Busquets tökéletes mozgásait, súlypont áthelyezéseit, és a Xavi-t felülmúló karmesteri képességeit. Hogy lehet őt akár egy lapon említeni Touré-val? A Barca számára a tökéletes játékos Busquets, nála jobbat keresve sem találna a csapat.

Amúgy egyetértek, Touré a mai futballban A Középpályás, nála komplexebb középpályás jelenleg nincs. Védekezik, osztogat, támad, cselez, lő,gólt szerez, mindegyiket klasszis szinten. Emellett pedig igazi csapatjátékos.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15449
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2015.03.06. 20:02:41

Más szint.
Busquets jó volt nekünk, amikor annyi volt a feladat,hogy egy-másfél méterre odapöcizze Iniesta-XAvi kettősnek a labdát, Tourét erre a szerepkörre felesleges lett volna itt tartani, több ő annál,mint,hogy ilyen munkát csináljon.

Mondjuk én mai napig szívesebben nézem őt,mint Busit, vagy mást a posztján, nagyon más kaliber az ember,mint a többiek.
Mondjuk az kemény,hogy már ő is 32 lesz lassan.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
zola8787
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3717
Csatlakozott: 2009.03.01. 20:08:51

2015.03.06. 19:56:55

Bob_Marley írta:Ahogy mondani szokták az idő sok mindent megszépít. Egyáltalán nem kapunk több gólt azóta hogy elment sőt....Remek játékos volt, sajnálatos hogy elment, de ő akarta így.

Azt hittem ez már lecsengett, de olyan mint a Show must go on sláger, örök klasszikus. Toure a jó meg a szimpatikus, Busquets a rossz meg a fetrengő. Lőtéri kutyát nem érdekli Busqets jó fiú, csúnya vagy szép esetleg bunkó stb. A feladatát lássa el, ahogyan Toure is megette anno.
Nem az? :mrgreen:

Yaya a király :D
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19580
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2015.03.06. 19:41:57

Ahogy mondani szokták az idő sok mindent megszépít. Egyáltalán nem kapunk több gólt azóta hogy elment sőt....Remek játékos volt, sajnálatos hogy elment, de ő akarta így.

Azt hittem ez már lecsengett, de olyan mint a Show must go on sláger, örök klasszikus. Toure a jó meg a szimpatikus, Busquets a rossz meg a fetrengő. Lőtéri kutyát nem érdekli Busqets jó fiú, csúnya vagy szép esetleg bunkó stb. A feladatát lássa el, ahogyan Toure is megette anno.
Kép
Kép
Kép
Lezárt