Yaya Touré

Itt találhatóak az előző szezon során írt hozzászólásaitok. Később érdemes lesz visszanézni őket!
Lezárt
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2016.09.22. 11:56:44

Egy önérzetes játékos., aki szépen akarja a pályáját befejezni, megérti, hogy ennek az edzőnek ő nem kell és beáldozva a nagy fizetése egy részét, időben keres helyet magának.
Avatar
Ronaldinho&Barca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4509
Csatlakozott: 2007.10.02. 19:49:32

2016.09.22. 11:11:03

Valaki esetleg tudja a sztorit, hogy Pep miért gyűlöli teljes erőbedobással Tourét? Sajtó csak úgy zeng tőlük és Yaya kivételes menedzserétől, de a létező összes csapatban mellőzi, ha össze kerülnek.
Visca El Barca!
Kép
Més que un club
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6727
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2016.09.03. 16:41:05

Veidt_madridista írta:Szerintem fog kapni játéklehetőséget, Pep legutóbb mondott valami olyat hogy ha lead néhány kilót akkor nagyon hasznos játékos lehet még. Itt meg még reális esélye is van nyerni 1-2 trófeát.
Pep annyi mindent hadovált össze-vissza, amikor kényes témáról volt szó, aztán általában másképp cselekedett. Kirakta a BL keretből, ligakupa kb, ami marad az afrikainak. Pluszban elnézve a tavalyi játékát, nagy ívben tesz a kupákra :)
Avatar
Veidt_madridista
Madridista
Hozzászólások: 836
Csatlakozott: 2016.05.25. 22:41:18
Tartózkodási hely: Miskolc

2016.09.03. 16:37:18

Szerintem fog kapni játéklehetőséget, Pep legutóbb mondott valami olyat hogy ha lead néhány kilót akkor nagyon hasznos játékos lehet még. Itt meg még reális esélye is van nyerni 1-2 trófeát.
Kép
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6727
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2016.09.03. 14:47:46

Veidt_madridista írta:
recrea írta:Yaya bebizonyította, h nem a játék, hanem a pénz számít neki, perceket se fog játszani.
Miert?
Mert akkor eligazolt volna.
Avatar
Veidt_madridista
Madridista
Hozzászólások: 836
Csatlakozott: 2016.05.25. 22:41:18
Tartózkodási hely: Miskolc

2016.09.03. 14:28:58

recrea írta:Yaya bebizonyította, h nem a játék, hanem a pénz számít neki, perceket se fog játszani.
Miert?
Kép
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6727
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2016.09.03. 13:34:25

Elzavarta innen, nem tudom, mit vártatok. Yaya bebizonyította, h nem a játék, hanem a pénz számít neki, perceket se fog játszani.
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2016.09.03. 13:15:00

BarcafanTomee írta:Nem nevezte Pep a BL idei szezonjára. Nem is értem miért maradt, amilyen fizikai állapotban van el kellett volna mennie lötyögni valahova. Pedig ha össze szedné magát 1-2 jobb szezon még lehetne benne.
A fizetese miatt. Guardiola meg megint szerepelni akar egy kicsit pedig a 23as keretbe siman befert volna.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
BarcafanTomee
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2574
Csatlakozott: 2006.09.16. 14:48:58

2016.09.03. 11:45:33

Nem nevezte Pep a BL idei szezonjára. Nem is értem miért maradt, amilyen fizikai állapotban van el kellett volna mennie lötyögni valahova. Pedig ha össze szedné magát 1-2 jobb szezon még lehetne benne.
Avatar
Ronaldinho&Barca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4509
Csatlakozott: 2007.10.02. 19:49:32

2016.05.05. 15:31:07

palesz77 írta:A tegnapi után kíváncsi lennék, hogy hányan várnák még minidg vissza cserének.. :D Rossz volt nézni, Isco elnyomta, kocogott, köze nem votl a meccshez. Pep az elsők közt dobja ki szerintem, teljesen jogosan, sajnos nem ez a szint már. Pedig hatalmas játékos volt, imádtam nálunk is, de hát az idő vasfoga ugye.. :?
Kár lenne összehasonlítani a bő 6 évvel ezelőtti formájával. Akkor talán a legjobb volt a posztján, páratlan technikai tudással, fizikummal. Rossz volt ezt nagyon látni, egyik nagy kedvencem volt az elefánt, élmény volt nézni a játékát, city-ben pedig alap ember volt, a sikereket amiket elértek, neki köszönhetik. A gyorsasága kb. eltűnt, ennek ellenére piszok jó játékos volt. Sajnálom nem maradt nálunk annak idején.. de ne húzzuk elő a lerágott csontot. :)
Visca El Barca!
Kép
Més que un club
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2016.05.05. 15:05:24

A tegnapi után kíváncsi lennék, hogy hányan várnák még minidg vissza cserének.. :D Rossz volt nézni, Isco elnyomta, kocogott, köze nem votl a meccshez. Pep az elsők közt dobja ki szerintem, teljesen jogosan, sajnos nem ez a szint már. Pedig hatalmas játékos volt, imádtam nálunk is, de hát az idő vasfoga ugye.. :?
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2015.06.12. 03:10:54

S.Agüero írta:
neobarca írta:http://www.nemzetisport.hu/angol_labdar ... ar-2412029

Régen azt nyilatkozta, hogy 1x biztosan visszatér. Gondolom padozni nem jönne, de ő sem lesz már fiatalabb, szóval kb ez az utolsó lehetősége. Én nagyon szerettem anno. Visszavárnám de esélye egyenlő a 0-val... :oops: 8)
Rakiticcsel megoldanák az egyik posztot. :P
Rajta lehet bemutatni a különbséget.P ep focijába nem illett,LE-jébe meg nagyon.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2015.05.07. 16:35:11

neobarca írta:http://www.nemzetisport.hu/angol_labdar ... ar-2412029

Régen azt nyilatkozta, hogy 1x biztosan visszatér. Gondolom padozni nem jönne, de ő sem lesz már fiatalabb, szóval kb ez az utolsó lehetősége. Én nagyon szerettem anno. Visszavárnám de esélye egyenlő a 0-val... :oops: 8)
Rakiticcsel megoldanák az egyik posztot. :P
Avatar
neobarca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2775
Csatlakozott: 2009.09.05. 15:16:59
Tartózkodási hely: Zuglowe

2015.05.07. 14:08:33

http://www.nemzetisport.hu/angol_labdar ... ar-2412029" target="_blank

Régen azt nyilatkozta, hogy 1x biztosan visszatér. Gondolom padozni nem jönne, de ő sem lesz már fiatalabb, szóval kb ez az utolsó lehetősége. Én nagyon szerettem anno. Visszavárnám de esélye egyenlő a 0-val... :oops: 8)
Barca Fanatics 1999-For Life!!!

"Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal" - /Oscar Wilde/
Avatar
bali 15
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2541
Csatlakozott: 2008.06.05. 20:18:25

2015.03.08. 17:51:44

Tegnap láttam, hogy folyik itt a diskurzus Yaya-ról.
Sajnos telón voltam, de most utólag hozzászólnék mert ez egy általam is sokat taglalt téma:

Én úgy gondolom, hogy a csapat sokat köszönhet Businak, viszont azt is gondolom, hogy az elmúlt évek nagy zakói (már amikor volt) részben azért következtek be mert Busi nem olyan mint Yaya.

Évek óta nyilvánvaló az, hogy nagyon könnyen szét lehet csapni minket egy erősen fizikális, gyors kontrafocival, az egyetlen szerencsénk az, hogy kevés csapat van amely tud ilyet. Viszont amelyek tudtak azok kegyetlenül szétcsaptak minket. A gyors, erős csapatok ellen a legjobb ellenszer egy erős középpálya, na már most az ultralomha Xavi, a nem éppen az erőszakosságáról ismert Iniesta után a meggy ezen a tortán a reménytelenül lomha nádszálgyerek: Busi.

Ebben persze az edzők keze is benne van akik valamilyen hülye oknál fogva foggal körömmel kapaszkodnak ebbe a 4-3-3-ba amit én már nagyon unok. Ebben a rendszerben Busi ott szerencsétlenkedik egyes egyedül, amikor nem volt az a csatároknál kezdődő csapatszintű védekezés, láthattuk, hogy mennyire szenved. Nem nagyon értettem azt, hogy egy 4-2-3-1-ben miért nem vesznek le róla egy kis terhet.
A gyerek jól eljátsza a rá kiosztott szerepet: élő mandinerként szaladgál a védelem és a középpálya között, de mint vkp, messze nem a legjobb. Szerencsére a hiányosságai ritkán mutatkoztak ki, de amikor igen azokból fájó emlékek lettek (Bayern elleni 7-es).

Jó játékos. De apuci keze igenis benne van a dologban.
Avatar
kristop
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2120
Csatlakozott: 2009.04.14. 14:25:05

2015.03.07. 13:53:55

ebben a kérdésben az egyetlen negatívum az, hogy tourét mindenki szerette és egy ilyen játékos távozott, de ezen meg túl lehetne már lépni, mert mindenki jól járt a váltással.

touré oldaláról:
távozásával végre első számú vezére lehet egy csapatnak, nem kell a védekezéssel törődnie, kihasználhatja a tehetségét egy szabadabb szerepkörben. kitudott teljesedni.

a csapat oldaláról:
kaptunk egy védekezésben stabilabb, fiatalabb srácot, aki hosszabb távra oldja meg a posztot. plusz kaptunk egy mascheranot, akit nem kell ecsetelni, hogy mennyire sokat jelent nekünk azóta is. az utóbbi se lett volna, ne feledjétek.

egyébként a visszahozás nem lenne ellenemre, de semmiképpen nem vkp posztra, hanem előrébb. azt eltudom képzelni, hogy vele kibekkelhetnénk egy-két évig, hogy ne hozzunk még középpályást. iniesta, rakitic, rafinha, touré.
no.1 sergi roberto fan, no.1 paco hater

2017 in: mina, davinson sanchez, semedo, verratti, deulofeu, dembele
2018 in: de ligt, arthur, alena, thiago
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15449
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2015.03.07. 13:40:25

Sanama írta: Persze. Ezért látjuk, hogy minden saját nevelés első évében kap annyi percet, mint a posztján lévő ember.

Busuqets meg már azelőtt tolta a súlypont áthelyezést, melőtt megszületett volna, értem én :mrgreen:

Nah ez az,pedig Rafinha sem tolja ingadozóbban mint Busi első évében,sőt.
Persze labda nélkül nem úgy mozog, talán ez lehet a háttérben. #-o

Lehet csűrni csavarni, ott elég súlyos hátszelet kapott Busquets. Lehet anélkül is kiszorította volna az elefántot,de látványos volt nagyon az,hogy kit mellőznek,kit erőltetnek, még ha gyengébb is volt,és csinált hajmeresztő bakikat.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2015.03.07. 13:33:04

Bob_Marley írta:Igen emlékszem Busira, mert szerettem mindig a játékát. És azt írtam hogy nem teljesen emlékszem a szitura, hogy hogyan került oda (sérülés eltiltás valami), az viszont igen képzeld el megmaradt, hogy Busquets jó volt. És nem állítottam azt hogy Toure nem lett volna jó.

Null kilométeres meg ebben az esetben azért vicces, mert Busquets már akkor tudta a Barca játékát amikor még meg sem született kis túlzással. Igen lehet írni, hogy saját nevelés meg protekció, de a saját neveléseknek könnyebb dolguk van beilleszkedni a felnőttek közé és azonnal lehet őket integrálni a rendszerbe, mert ezt tanulják már kiskorukban.
Persze. Ezért látjuk, hogy minden saját nevelés első évében kap annyi percet, mint a posztján lévő ember.

Busuqets meg már azelőtt tolta a súlypont áthelyezést, melőtt megszületett volna, értem én :mrgreen:
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19580
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2015.03.07. 13:26:42

palesz77 írta: Szegény Bartra és Thiago akkor biztos nem figyeltek, mert őket sose nyomatták ennyire.. :mrgreen:
Remélem most nem jön egy Thiago áradat ez utána hsz után. :lol:
Thiago ugyanaz mint Rafinha csak neki még nehezebb dolga volt Xavi-Iniestával. Nem tudtak hozni egy konstans teljesítményt, amivel meglehet maradni. Bartra más tészta, ő megérdemelne több lehetőséget, s remélhetőleg ki is fogja tudni várni a sorát. Nyakára hoztak embereket, így meg nehéz. Érzésre viszont többet játszik már mint pl tavaly.
Kép
Kép
Kép
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2015.03.07. 13:21:41

Bob_Marley írta:Igen lehet írni, hogy saját nevelés meg protekció, de a saját neveléseknek könnyebb dolguk van beilleszkedni a felnőttek közé és azonnal lehet őket integrálni a rendszerbe, mert ezt tanulják már kiskorukban.
Szegény Bartra és Thiago akkor biztos nem figyeltek, mert őket sose nyomatták ennyire.. :mrgreen:
Remélem most nem jön egy Thiago áradat ez utána hsz után. :lol:
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19580
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2015.03.07. 13:11:54

Igen emlékszem Busira, mert szerettem mindig a játékát. És azt írtam hogy nem teljesen emlékszem a szitura, hogy hogyan került oda (sérülés eltiltás valami), az viszont igen képzeld el megmaradt, hogy Busquets jó volt. És nem állítottam azt hogy Toure nem lett volna jó.

Null kilométeres meg ebben az esetben azért vicces, mert Busquets már akkor tudta a Barca játékát amikor még meg sem született kis túlzással. Igen lehet írni, hogy saját nevelés meg protekció, de a saját neveléseknek könnyebb dolguk van beilleszkedni a felnőttek közé és azonnal lehet őket integrálni a rendszerbe, mert ezt tanulják már kiskorukban.
Kép
Kép
Kép
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2015.03.07. 13:10:27

Egyébként ha itt tartunk, Pedro is kiszorította Henryt, és Titi el is ismerte,h teljesen megérdemelten.Valamint visszahozta Piquét, akit jól ismert.
Azért abban remélem egyetértünk, hogy azt az Henry-t nem volt nehéz kiszorítani. Illetve az a Pedro sem az a Pedro volt, aki manapság futkorászik 7-es mezben.

Értem né, hogy a B-ben játszott már, de az "más kávéház".
MyShadow
Jugador del Barça
Hozzászólások: 182
Csatlakozott: 2013.08.25. 12:39:42

2015.03.07. 13:07:16

A hátszél az az időszak, amit Peppel eltöltött a B-nél, tudta, mit vár Guardiola, ismerte a feladatát (mivel a saját filozófiáját hozta az A csapathoz is a stáb), és fordítva is megvolt ez a tapasztalat, tehát mondhatni, h null-kilométeres játékos, de ez csak annyiban igaz, h az A csapatban nem volt még szerepe.

Egyébként ha itt tartunk, Pedro is kiszorította Henryt, és Titi el is ismerte,h teljesen megérdemelten.Valamint visszahozta Piquét, akit jól ismert.

Ha jól rémlik, mindent megnyertünk az első évében, a másodikban sem sok választott el ettől, szóval még mindig nem értem, mi a probléma azzal, hogy a sok nehéz döntés mellett ezt is meghozta, az élet őt igazolta, a csapat jól játszott, és sajnos Yaya volt az első számú kárvallottja ennek ( már ha lehet ilyet mondani, mert azért ő is megnyert mindent, amit lehetett klub szinten).

A visszahozásáról, vagy az esetleges szerepköréről: ha vki Busi helyére szeretné visszahozni, az szerintem rég látta őt játszani, mert jóval előre toltabban focizgat mostanság, ráadásul talán a legszabadabb szerepköre neki van a Cityben.

Félre értés ne essék, én is nagyon kedveltem, sőt kedvelem is, szépen, okosan és hasznosan játszik, és szívesen is látnám itt újra, de talán Rakitic vagy Iniesta ( jelenlegi) szerepkörében, amihez viszont szerintem nehezebben alkalmazkodna már. De ne legyen igazam, mert mint mondtam, én talán neki örülnék legjobban, ha érkezne vki jövő télen:)
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2015.03.07. 12:47:52

Bob, azért ez kicsit mosolyogtató, hogy amiről nem akarsz szót ejteni, akkor jön, hogy "hát régen volt, nem emlékszem"... De arra emlékszel, hogy Busi felnőtt a feladathoz :mrgreen: :mrgreen:

A baj meg épp azzal volt, amit te említettél, hogy kb. már első évben 50-50 megoszlás volt kettejük között, a másodikban meg inkább 70-30. És ez volt, ami nem épp normális. ( Csak 1 példa, mintha Neymar 1,5 éven belül padra kerülne mondjuk Sandro miatt )
"Egy oka volt hogy Busquetst kellett játszatni, mégpedig az hogy rászolgált erre. Nem mintha Toure rossz lett volna, de a szerepe egyáltalán nem volt betonbiztos, miután Busi bontogatta szárnyait és elvette a helyét az afrikainak. "
Nagyon szépen leírtad, már majdnem el is hittem, de ez mi? Null kilométeres játékos hogy szolgál rá ugyanannyi játékpercre?
Touré nem volt betonbiztos? Egyik alapembere volt a csapatnak.
A kettőt nem tudom összerakni.
A harmadikra meg nem mondok semmit. Első évében mindent csinált, csak nem bontogatta a szárnyait.

UI: 2008/2009 év: Yaya: 3396p, Busquets: 3050 perc. Halkan jegyzem meg, úgy, hogy Touré nem egyszer kényszerült khv pozícióba.
Most ha te tényleg azt hiszed, hogy első évben egy ifi, minden hátsó támogatás nélkül rászolgál ennyi percre, egy olyan teljesítménnyel, amit mutatott, egy akkor betonbiztos, klasszis játékossal szemben, akkor oké.
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2015.03.07. 11:43:04

csababarca írta:Úgyhogy az egész a Te hibád Palesz.... :mrgreen:
Én is csak lesek, hogy milyen lavinát indítottam el.. :lol: Legközelebb lehet inkább megtartom a góljait magamnak. :mrgreen:
Lezárt