Egykori és jelenlegi magyar játékosok

Itt találhatóak az előző szezon során írt hozzászólásaitok. Később érdemes lesz visszanézni őket!
Lezárt
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19581
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2012.08.25. 21:42:45

Jót tett az edzőváltás a Dinamonak (Petrescut én játékosként is nagyon szerettem, 94es román VB csapat nagyon rendben volt)
Megnéztem, Kuban-Rostov-Amkar a következő 3 fordulóban, mindegyik verhető csapat, nem mintha 1 győzelem után "megvilágosult" volna a Dinamo, de itt az esély a felzárkózásra, szurkolok Balázsnak (ha már druszám is :P) kell a válogatottnak is egy ereje teljében lévő Dzsudzsák, s az orosz ligában sokat lehet ám tanulni, s fejlődni.
Kép
Kép
Kép
Avatar
Barcaman14
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4373
Csatlakozott: 2008.04.15. 16:40:28
Tartózkodási hely: Debrecen

2012.08.25. 17:39:55

Nem néztem a meccset, úgyhogy nem tudom hogy a győzelemtől függetlenül javult-e a játékuk, de a Dinamo Moszkva nyert! Ráadásul Dzszudzsák ehhez 2 gólpasszal és 1 góllal járult hozzá, szép megoldások voltak. Korai lenne elkiabálni, de remélhetőleg végre magára talált. Egyébként Lokomotiv M.-Dinamo M. 2-3!
Kép
„Ez a Barça ezzel a generációval értékesebbé teszi a labdarúgást, egyedülállóbb rangot ad neki." Josep Guardiola-GRÁCIES PEP!

Fc Barcelona ***-Més Que un Club-***
Avatar
Barcaman14
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4373
Csatlakozott: 2008.04.15. 16:40:28
Tartózkodási hely: Debrecen

2012.08.20. 12:39:32

ab1daL írta:Ha már Dzsudzsák volt a téma, akkor ma gólt lőtt a Tereknek, de megint kikaptak, így öt forduló után nulla ponttal, és egy lőtt góllal áll a Dinamo! :shock: :shock:
Félelmetesen szét van esve a játékuk. Tegnap csak 20 percre néztem bele (pont elkaptam Dzsudzsák gólját), de az is elég volt. :roll: Nulla stílus, nulla elképzelés. Szerintem nagy széthúzások lehetnek a csapaton belül, mert a pályán 11 játékos volt és nem egy csapat.
Dzsudzsák érdekében remélem, hogy az új edző összekapja őket, mert ebből így nem lesz nemzetközi porond jövőre.

Tegnapról még egy Szalai dupla a német kupában!
Kép
„Ez a Barça ezzel a generációval értékesebbé teszi a labdarúgást, egyedülállóbb rangot ad neki." Josep Guardiola-GRÁCIES PEP!

Fc Barcelona ***-Més Que un Club-***
Avatar
ab1daL
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3473
Csatlakozott: 2008.05.08. 18:40:25
Tartózkodási hely: Siófok

2012.08.19. 23:37:13

Ha már Dzsudzsák volt a téma, akkor ma gólt lőtt a Tereknek, de megint kikaptak, így öt forduló után nulla ponttal, és egy lőtt góllal áll a Dinamo! :shock: :shock:
„Kritizálják a stílusunkat? Képzeljék el, mi lett volna, ha a legutóbbi öt idényben csak egy bajnokságot és egy Király-kupát nyerünk”

ter Stegen - Fort, Araujo, Cubarsí, Baldé - de Jong, Pedri, Gavi - Lamine Yamal, Guiu, Roque
Avatar
kanty
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7783
Csatlakozott: 2009.02.27. 17:29:30

2012.08.09. 14:25:42

Vito írta:http://www.nemzetisport.hu/legiosok/dzs ... on-2161575


Balázs megégette magát, de rajta kívül azért ez senkit sem lep meg.
ugye milyen jó erős az orosz bajnokság? fejlődni is tud, ugye?
Érdekes, most már a holland bajnokság nem is annyira elit, mint volt két éve. Hirtelen pedig az orosz liga lett nagyon erős, egy olyan játékosnak, aki nem is olyan régen még posztján a top 5-be sorolta magát.

Kb. mindenki tudta, hogy hülyeséget csinál, most amikor már ő is észrevette keserű a szőlő. Ha egy más jellem lenne, akkor még sajnálni is tudnám és szorítanék is érte. Így viszont hidegen hagy.
Az előző évtized közepesen aktív fórumozója.
Avatar
barca99
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7307
Csatlakozott: 2006.07.19. 12:37:02

2012.08.09. 14:21:09

Vito írta:Balázs megégette magát, de rajta kívül azért ez senkit sem lep meg.
ugye milyen jó erős az orosz bajnokság? fejlődni is tud, ugye?
Igen. :) A hülye döntés nem kapcsolódik a bajnoksághoz, ülhetne a padon Arda mögött az Atleticóban, vagy Guardado mögött a Valenciában, de lehetne sorolni a példákat. Szerintem továbbra sem az a baj, hogy az orosz bajnokságba igazolt, hanem hogy nem jó csapat(ok?)hoz.

De a védekezéshez való hozzáállása szerintem elszomorító. Azért a legtöbb szélsőnél az alap, hogy visszajár védekezni, még CR is megcsinálta a Klasszikusokon, fegyelmezetten zárt a szélen, ha az kellett. Ezzel a felfogással sajnos nem nagyon lehet előrébb lépni, magas szinten azért nem feltétlenül ő az a nagy sztár, aki helyett gürizik az egész csapat. A legtöbb esetben nyolc, de inkább kilenc mezőnyjátékos védekezik, muszáj lesz neki beállni a sorba.
Vito
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5426
Csatlakozott: 2005.02.07. 10:36:32
Tartózkodási hely: Szeged city

2012.08.09. 13:22:00

http://www.nemzetisport.hu/legiosok/dzs ... on-2161575


Balázs megégette magát, de rajta kívül azért ez senkit sem lep meg.
ugye milyen jó erős az orosz bajnokság? fejlődni is tud, ugye?
Avatar
Barcaman14
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4373
Csatlakozott: 2008.04.15. 16:40:28
Tartózkodási hely: Debrecen

2012.08.01. 14:09:04

Gareth Tello írta:Szalai Ádám 2015 június 30-ig meghosszabbította szerződését a Mainz együttesével.
"A Mainz különleges csapat számomra. A klub, a tréner, a játékosok és a szurkolók is mellettem álltak, amikor sokat kihagytam sérülésem miatt. Nagyon jól érzem magam a Mainzban, és úgy érzem, még fejlődhetek ebben a klubban.” :)
Nagyon jól tette. Ott bíznak benne, megbecsülik, fölösleges váltani egyelőre. Ha elkerülik a sérülések és jó szezonja lehet, jövőre léphet egy szintet.
Kép
„Ez a Barça ezzel a generációval értékesebbé teszi a labdarúgást, egyedülállóbb rangot ad neki." Josep Guardiola-GRÁCIES PEP!

Fc Barcelona ***-Més Que un Club-***
Gareth Tello
Az Év fórumozója 2013
Hozzászólások: 5728
Csatlakozott: 2012.03.03. 19:01:12
Tartózkodási hely: Budapest

2012.08.01. 14:02:16

Szalai Ádám 2015 június 30-ig meghosszabbította szerződését a Mainz együttesével.
"A Mainz különleges csapat számomra. A klub, a tréner, a játékosok és a szurkolók is mellettem álltak, amikor sokat kihagytam sérülésem miatt. Nagyon jól érzem magam a Mainzban, és úgy érzem, még fejlődhetek ebben a klubban.” :)
Avatar
benjoBARCA
Barça B
Hozzászólások: 50
Csatlakozott: 2009.08.04. 16:47:07
Tartózkodási hely: Székesfehérvár

2012.07.23. 20:15:21

Ma bemutatkozott Koman Vladimir a Krasnodarban, 2-1-re legyőzték a Rubint. Biztató volt a srác játéka, volt 1 kihagyott ziccere a meccs elején, viszont nem emlékszem, hogy a labdával rossz döntést hozott volna, vagy akár csak el is veszítette volna azt. Főként harcosságával tűnt ki, valamint okos passzaival. Öröm volt nézni, ahogy az edzőbá' mosolyogva veregette meg a vállát, mikor a 63. percben lecserélte. Egyébként az egész csapat jó benyomást tett rám, nagyon fegyelmezett 4-5-1-et játszanak, ahol Komanra jut védekező feladat is, de fel is kell érnie a csatár mögé. Tudom, hogy ez csak 1 meccs, valamint lesz ennél sokkal nehezebb is, de szerintem nem hozott rossz döntést, hogy a Krasnodarhoz igazolt.
Kép
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12233
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2012.07.23. 14:29:03

Jó döntés. Nem is értem miért padozott éveken át Szentpéterváron. Remélem fog még tündökölni Németországban :)
"And my heart will leave you never."
Avatar
ab1daL
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3473
Csatlakozott: 2008.05.08. 18:40:25
Tartózkodási hely: Siófok

2012.07.23. 14:26:19

Az orosz labdarúgó-bajnokság címvédője, a Zenit hivatalos honlapján hétfő kora délután bejelentette: Huszti Szabolcs elhagyja a csapatot, és augusztus elsejétől a német élvonalbeli Hannover játékosa lesz.
„Kritizálják a stílusunkat? Képzeljék el, mi lett volna, ha a legutóbbi öt idényben csak egy bajnokságot és egy Király-kupát nyerünk”

ter Stegen - Fort, Araujo, Cubarsí, Baldé - de Jong, Pedri, Gavi - Lamine Yamal, Guiu, Roque
Gareth Tello
Az Év fórumozója 2013
Hozzászólások: 5728
Csatlakozott: 2012.03.03. 19:01:12
Tartózkodási hely: Budapest

2012.07.19. 09:11:13

ab1daL írta:A holland élvonalbeli labdarúgó-bajnokságban szereplő Roda hivatalos honlapján jelentette be, hogy kettő plusz egy évre szóló szerződést kötött Németh Krisztiánnal. Az Olympiakosztól érkező magyar támadó ingyen érkezett a kerkradei csapathoz.
"Az elmúlt fél évben Ruud Brood volt a vezetőedző a Waalwijkban, így tisztában vagyok vele, kivel dolgozom majd együtt" - mondta a Roda honlapján Németh arra utalva, hogy Brood is most nyáron érkezett az együtteshez. "Tudatosan választottam ezt az egyesületet, mert a csapat erős, és a múltban már több magyar játékos is megfordult a klubban."

Sok sikert neki!
Avatar
ab1daL
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3473
Csatlakozott: 2008.05.08. 18:40:25
Tartózkodási hely: Siófok

2012.07.18. 23:41:18

A holland élvonalbeli labdarúgó-bajnokságban szereplő Roda hivatalos honlapján jelentette be, hogy kettő plusz egy évre szóló szerződést kötött Németh Krisztiánnal. Az Olympiakosztól érkező magyar támadó ingyen érkezett a kerkradei csapathoz.
„Kritizálják a stílusunkat? Képzeljék el, mi lett volna, ha a legutóbbi öt idényben csak egy bajnokságot és egy Király-kupát nyerünk”

ter Stegen - Fort, Araujo, Cubarsí, Baldé - de Jong, Pedri, Gavi - Lamine Yamal, Guiu, Roque
Avatar
barca99
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7307
Csatlakozott: 2006.07.19. 12:37:02

2012.07.16. 22:46:23

Igen, egy 23 éves Komannak nem lehet szakmai kihívás a francia másodosztály helyett az orosz első ligában játszani. :)

Az oroszok nyertek mostanában két UEFA kupát, a hollandok meg sehol nincsenek nemzetközileg. A franciák inkább, volt pár jó évük a BL-ben is, ami megdobta a koefficiens pontjaikat.
socio66

2012.07.16. 22:30:14

ha megnézzük, hogy a légiósaink mit tettek le az asztalra külföldön, hol tudtak sikereket elérni, és honnan kullogtak haza, akkor egyértelműen látszik a tendencia;
a játékosabb, kevésbé fizikális, brusztolós ligákban állják meg a helyüket, mint hollandia például, aztán a következő lépcsőfok lehet a bundesliga, vagy a primera division esetleg.
azok közül akik ezekbe a ligákba igazoltak, szinte senki nem égett meg, mindenki megállta a helyét, sőt ki tudott emelkedni, ez lehetne a példa.
nyilvánvaló, hogy mondjuk az angol, vagy az orosz liga nagyban különbözik, másabb kvalitások kellenek az érvényesüléshez, amik speciel egyik odaszerződő magyarnak sincsenek meg.
mert szép hogy koman lenyilatkozza, hogy ő bizony nem fél a kihívástól, és miért ne lehetne ő az első pozitív példa, de szerintem egyértelmű, hogy az ő stílusa éppúgy nem passzol oda, mint husztié, vagy dzsudzsáké.
de ugyanez van az angliai légiósokkal is.
aztán lehet hogy én vagyok a naiv, és nem erről van szó, hanem egyszerűen nem elég jók a játékosaink, de látva a hannover-es husztit, vagy a psv-s dzsudzsákot, én elhittem hogy belőlük akár komoly focista is lehet.
szerintem ha jó helyre igazolnak, tudtak volna még egy-két szintet lépni, de ehelyett elmentek egy számukra teljesen kedvezőtlen stílusba, és ilyenkor az ember persze hogy csalódott, és a pénzorientáltságot látja.
nem arról van itt szó, hogy milyen erős az orosz bajnokság, mindenki látja hogy van pénz, és egyre több a klasszis, de hogy a stílusából adódóan a magyar légiósaink számára egy irracionális és pénzorientált döntés, az az eddigi példák alapján egyértelmű.
de nem is baj ez, csak ahogy bognár gyuri is mondta a szombati nemzeti sportban-ahol egyébként elég keményen lehúzták komant ezért a lépésért-, akkor be kell vállalni, és nem mellémagyarázni.
mert imádom mikor dzsudzsák is ecseteli, hogy márpedig neki mennyire jó hogy itt védekezni is megtanítják, mert így komplettebb játékos lesz..
nagy fenéket, olyan helyre kellett volna menni, ahol az erősségeit tudta volna kamatoztatni, és már sokkal előrébb lenne.
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2012.07.16. 22:15:23

Itt szerintem nem arról van szó, hogy melyik bajnokság milyen erős, hanem hogy ezek a játékosok nagyrészt pénzügyi alapon hozzák meg a döntést. És mivel Oroszországban van pénz odamennek. Vidic, Krasic stb. nem a pénz miatt volt ott, nekik sportszakmailag is kihívást jelentett a bajnokság pályafutásuk azon szakaszában. De azok, akik a PL-ből (Kranjcar, Corluka) vagy éppen egy csapat kulcsembereként (Dzsudzsák, Huszti) mennek oda, azokat nem motiválja más, mint az anyagiak. Nyilván, miután ennyi nagy név ott játszik, nem lehet elvitatni, hogy egy erős bajnokság kezd kialakulni. De sztem hiba azt kijelenteni, hogy jobb, mint a francia vagy a holland bajnokság, a nemzetközi kupák alapján semmivel sem alkottak nagyobbat az oroszok az utóbbi időben, mint ezek a nemzetek. 90%-a azoknak, aki oda megy, a pénzért teszi, nem a fejlődésért. És ez esetben könnyen lehet, hogy vége a karrierjüknek (ld. Dzsudzsák, aki hirtelen második opció lett a posztján a Dinamoban). Hozzáteszem, a magyar játékosok mindig is mesterei voltak annak, hogyan válasszanak olyan csapatot zsinórban akár 5-6szor is, ahol tuti nem lesznek kezdők, és a végére már kb. a Baktalórántházáig jutnak el, mire kapnak rendes játéklehetőséget. (Most így hirtelen Szabics, Fülöp ugrik be)

Egyébként az elég durva, hogy idáig az orosz csapatok kétszer annyit költöttek játékosokra, mint a spanyolok (akikkel egyébként egálban vannak a kínaiak)
Avatar
barca99
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7307
Csatlakozott: 2006.07.19. 12:37:02

2012.07.16. 22:09:28

Fernando írta:Huszti? Azt ne mondjátok, hogy nem tűnt el a pénzért... a többi belemagyarázás. Pedig ő egy erős német középcsapat kapitánya volt.
És senki nem állította az ellenkezőjét.

Azt próbálnám leírni - látszólag kevés sikerrel -, hogy semmivel nem lenne előrébb egy Valenciában, Evertonban, Udinesében. Egyesekben annyi van meg, hogy az oroszoknál csak pénz van és semmi, a karriernek meg vége, pedig közel sem így van. Egy Valenciában pont így padozott volna Mata/Alba mögött, akkor mivel lenne előrébb?
Avatar
Fernando
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8674
Csatlakozott: 2005.09.30. 16:11:15
Tartózkodási hely: U.S.S. Enterprise

2012.07.16. 21:50:35

Huszti? Azt ne mondjátok, hogy nem tűnt el a pénzért... a többi belemagyarázás. Pedig ő egy erős német középcsapat kapitánya volt.
„Teljesen tehetetlenül érzed magad, ahogy látod, milyen kényelmesen, és élvezettel játszanak.” Raúl a Real-Barca után (2-6)
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19581
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2012.07.16. 21:38:37

barca99 írta:Szeretem ezeket a demagóg dumákat az orosz ligával kapcsolatban... mintha amúgy nem erősebb lenne a Premijer Liga, mint a franciakettő, vagy az Eredivisie. Minőségibb ellenfelek, nemzetközileg jobb eredmények, pénz meg aztán dögivel.

Ha egy Ivanovics, Vidics, Skrtel, Kraszics (...) tudott olyat nyújtani, hogy nyugati topcsapatok vitték el őket, nehogy már bemagyarázzátok, hogy vége a karrierjének. :lol: Vagy ha igen, az csak rajta múlt volna, és akkor játszhatott volna akárhol.
Maximálisan egyet értek, ahogy a legutóbbi hsz-del is.

Iszonyat mennyire lesajnálják egyesek az orosz ligát, miközben a top bajnokságok felé halad rohamtempóban.S igen óriási pénz van benne, de a színvonal is évről-évre emelkedik Ahogy pl Dzsudzsák esetében is anno egy holland bajnokságnál jóval erősebb az orosz liga, egy francia 2-vel össze se lehet hasonlítani.

Azért az mindenféleképpen jó ha oda tudnak igazolni a magyar játékosok, csak ott teljesíteni is kell, mert rögtön midnenki helyett tudnak hozni egyből 3 másik embert.

Valaki írta, s azzal is egyet értek, hogy a magyar játékosok többségének külföldön mindig van valami nyűgje kifogása, az edző, a csapattárs, a csapat az időjárás, a svájci frank, a benzin minden hibás azért mert ő nem játszik.....
Kép
Kép
Kép
Avatar
barca99
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7307
Csatlakozott: 2006.07.19. 12:37:02

2012.07.16. 21:33:11

Igen, ez nyilván az oroszok hibája, és nem azé a játékosé, aki olyan helyre igazol, ahol nem fér be a kezdőbe.
Avatar
Lionel85
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7126
Csatlakozott: 2007.08.11. 10:38:38
Tartózkodási hely: Budapest, Pestszenterzsébet

2012.07.16. 20:39:44

socio66 írta:
Lionel85 írta:Koman a Kuban Krasznodarhoz igazolt
pedig ő volt az a bronzérmes 'aranygenerációnkból', akiben sokat láttam, megvan a technikai képzettsége is, az esze is a játékhoz.
hollandiában simán megélt volna, aztán a következő lépcsőfok lehetett volna esetleg a bundesliga, de ehelyett sikerült neki is elcseszni a karrierjét, ez a lépés meg aztán a szög a koporsóba.
érdekes dolgok ezek, nehéz kitalálni hogy a görögországba, törökországba, és újabban oroszországba szerződő játékosainkat mi motiválja, ezekből az országokból még állítom senki nem jött vissza épkézláb játékosként, persze kifogás az mindig van, hülye edző, épp rosszkor jövő sérülés..ugyan.
csak azt nem tudom eldönteni, hogy a játékosok rosszul vannak-e menedzselve, vagy egyszerűen inkább elmennek pénzt keresni a fejlődésük rovására is.
A pénz. Szakmailag nem igérhetnek azok a csapatok nagyobb fejlődést, mint egy nyugat-európai csapat. Még ha nem is zászlóshajó. De pl. a Monaco új tulajjal a feljutást célozta meg, nem tudni, hogy ők hova juthatnak, jelenleg nézve nagyon sok lehetőség van bennük. A szurkolók megkedvelték Volit fél év alatt, ami nagy dolog. De ő váltott. Egyértelműen aki keletre megy, azt a pénzért teszi.

Meg kell nézni Husztit. Ígéretes volt a Hannoverben, elment a Zenitbe és szinte alig volt főszerepben. Volt sok jó megmozdulása, szép gólja, de nem volt alapember. Most szinte örülhet, ha netán pont a németek visszavennék. Nem sok jót jósolok az oroszoknál focizóknak.
Kép
Kép
Kép
Avatar
Messa
Az EuroBarca Utánpótlása
Hozzászólások: 3763
Csatlakozott: 2007.10.20. 20:59:24
Tartózkodási hely: Aba/Székesfehérvár

2012.07.15. 19:09:18

Friss hír, Rudolf is Oroszországba tart...

Krilja Szovjetov vagy az FK Krasnodar ő is... :roll:
Sóstó mellett van egy mocsár, kikapott a Zseljeznicsar. Az eredmény reális, így járt most a Real is... Real Madrid Videoton 0-1 1985.05.22
Avatar
ab1daL
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3473
Csatlakozott: 2008.05.08. 18:40:25
Tartózkodási hely: Siófok

2012.07.14. 20:02:34

A görög bajnokság tavalyi 6. helyezettje, az Aszterasz Tripolisz hivatalos oldalán jelentette be, hogy megszerezte a West Bromwich Albion magyar válogatott kapusát, Fülöp Mártont. A 29 esztendős futballista két évre szóló szerződést írt alá az AEK Athén eltiltása miatt az Európa Ligában is lehetőséget kapó gárdával. A 45 Premier League-, illetve 95 Championship-mérkőzésen védő Fülöp az 1-es mezt kapta meg a klubcsapatnál.
„Kritizálják a stílusunkat? Képzeljék el, mi lett volna, ha a legutóbbi öt idényben csak egy bajnokságot és egy Király-kupát nyerünk”

ter Stegen - Fort, Araujo, Cubarsí, Baldé - de Jong, Pedri, Gavi - Lamine Yamal, Guiu, Roque
Avatar
barca99
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7307
Csatlakozott: 2006.07.19. 12:37:02

2012.07.14. 17:16:42

Szeretem ezeket a demagóg dumákat az orosz ligával kapcsolatban... mintha amúgy nem erősebb lenne a Premijer Liga, mint a franciakettő, vagy az Eredivisie. Minőségibb ellenfelek, nemzetközileg jobb eredmények, pénz meg aztán dögivel.

Ha egy Ivanovics, Vidics, Skrtel, Kraszics (...) tudott olyat nyújtani, hogy nyugati topcsapatok vitték el őket, nehogy már bemagyarázzátok, hogy vége a karrierjének. :lol: Vagy ha igen, az csak rajta múlt volna, és akkor játszhatott volna akárhol.
Lezárt