Munkaasztal :)

Itt találhatóak az előző szezon során írt hozzászólásaitok. Később érdemes lesz visszanézni őket!
Lezárt
Avatar
Slither
Almighty Admin
Hozzászólások: 7203
Csatlakozott: 2006.11.25. 23:02:44
Tartózkodási hely: A világ közepe
Kapcsolat:

2008.09.17. 17:57:07

Ahogy látom elég hosszú kis cikk, talán több mint 2 részre kéne bontani. Szóval inkább hagyom vmelyik tapasztaltabb tagnak, hogy eldöntse a dolgot. (de ha senki sem ér rá, akkor keresek hozzá képeket, és felteszem)
Avatar
PetI
Hí­rhozó-cikkíró
Hozzászólások: 933
Csatlakozott: 2004.10.09. 10:59:55
Tartózkodási hely: London

2008.09.13. 16:42:25

Mindenféle városban és gépen vagyok most, jobban nem tudtam megoldani
Itt az első rész: http://rapidshare.com/files/144957792/_ ... r.doc.html
Hamarosan jön a 2. rész is.
Avatar
Z. Iván
Adminisztrátor
Hozzászólások: 1365
Csatlakozott: 2004.10.08. 19:04:18

2008.09.06. 21:37:34

Teljesen nem vettem észre, hogy írtál, de persze, jöhet akkor a cucc, amikor csak akarod :)
Köszi szépen
Avatar
PetI
Hí­rhozó-cikkíró
Hozzászólások: 933
Csatlakozott: 2004.10.09. 10:59:55
Tartózkodási hely: London

2008.09.02. 12:52:17

Most, hogy vége az átigazolási szezonnak, gondoltam írok egy olyasmi összefoglalót a játékosmozgásokról, mint amilyet télen csináltam.
Hétvégére biztos kész leszek vele, úgyis válogatott forduló lesz, jól lehet rajta csemegézni...
Drigo
Eurobarca Staff
Hozzászólások: 5459
Csatlakozott: 2005.09.07. 15:26:51
Tartózkodási hely: Felsőörs

2008.08.16. 22:05:28

Toljam akkor az összefoglalót? Szerencsére kaptam rendes linket, azon megy a meccs eddig rendesen.
Avatar
Slither
Almighty Admin
Hozzászólások: 7203
Csatlakozott: 2006.11.25. 23:02:44
Tartózkodási hely: A világ közepe
Kapcsolat:

2008.07.29. 12:37:16

fcbarcelona.com-on is fent van a hír, onnan egyszerűbb lett volna forditanod. :wink:
Ott Joan Franquesa "institutional and assets vice-chairman"-ként szerepel, vagyis vmi intézmény- és vagyonügyi alelnök. :roll:
No majd Iván megmondja a frankót. :D
Avatar
PetI
Hí­rhozó-cikkíró
Hozzászólások: 933
Csatlakozott: 2004.10.09. 10:59:55
Tartózkodási hely: London

2008.07.29. 12:05:37

Volt két dolog amit nem tudtam pontosan értelmezni, valaki majd javítsa pls.
Szerk.: Kiegészítve a hivatalos oldalról.
Kinevezték az új elnökségi tagokat

Joan Laporta tegnap kinevezte a július 10-én távozott három alelnök utódait. A bizalmi szavazás után távozott a vezetésből Albert Vicens, Ferran Soriano és Marc Ingla, az új elnökségben José Antonio Colomer, Jordi Torrent és Maria Helena Fort foglal majd helyet. Távozott öt további elnökségi tag: Josep Lluís Vilaseca, Evarist Murtra, Xavier Cambra, Clàudia Vives-Fierro és Toni Rovira. „Az ő helyüket a következő hetekben fogjuk betölteni”- közölte a klubelnök. A jelölteket egyhangúlag támogatta a kilenc régi elnökségi tag, akik kitartottak Laporta mellett a bizalmi szavazás után is, és nem mondtak le vezetői posztjukról.

A Barcelona legfőbb vezetője az új vezetési szervezeti felépítését is vázolta: Alfons Godall lesz az elnökheyettes, emellett a szociális ügyekért is felelős lesz. Jaume Ferrer is alelnök marad, ezentúl a klub marketing-, és médiaügyeit felügyeli. Rafael Yuste, Joan Boix és Joan Franquesa, akik 2005-ben csatlakoztak az elnökséghez, alelnökké léptek elő. Yuste már a Ronaldinho transzferben is részt vett; sportért felelős alelnökként Marc Ingla helyét veszi át. Boix megtartja korábbi kincstárnoki tisztét és emellett gazdasági igazgató is lesz Ferran Soriano helyett. Joan Franquesa intézményi alelnökként? is dolgozik mostantól, de emellett régi pozícióját is megtartja (*en el área de patrimonio* - erre nem jöttem rá, hogy pontosan mi).
Mindhárom új tag tapasztalt szakembernek számít a maga területén. Josep Anton Colomer Guiu, aki a Klub 15.459 számú pártoló tagja, a vállalkozás-menedzsment és a marketing területén mozog otthonosan, s a BBVA csoportnál dolgozott, amely az egyik legnagyobb bankcsoport Spanyolországban és Latin-Amerikában, emelett pedig a spanyol másodosztály névadó szponzora.
Jordi Torrent Sala, a Klub 6.440. pártoló tagja. Üzletember, a Iluminación Disano nevű cég vezérigazgatója.
A 37 éves Maria Helena Fort Cisnero ügyvéd, 13.635-as számú klubtag. Szakterülete a várostervezési-, és a közgazdasági jog.
Az elnökségnek minimum tizennégy tagból kell állnia, azonban jelenleg ehhez a létszámhoz is hiányzik még egy tag. Az ő kinevezése Laporta elmondása szerint a következő hetekben fog megtörténni.
Még egy változás történt a vezetésben: ezentúl a Barça Athlétic csapatának elnöke Jacint Borrás lesz. Ezt a posztot utoljára Mussons Josep töltötte be, még Josep Lluis Nunez elnökségének idején.

A személyi változások után az FC Barcelona vezetése így néz ki:

Joan Laporta - Elnök
Alfons Godall - Elnökhelyettes, A szociális ügyek vezetője, valamint Szóvivő
Rafael Yuste - Sportért felelős alelnök
Joan Boix - Pénzügyi alelnök, Kincstárnok
Jaume Ferrer - Marketing-, és Médiaügyekért felelős alelnök
Joan Franquesa - Intézmény-, és vagyonügyi alelnök?
Josep Cubells - titkár
Jacint Borràs - A Barça Athlétic Elnöke és Igazgatója
Albert Perrín - Nemzetközi együttműködésekért felelős igazgató
Alfons Castro - Biztonsági igazgató
Maria Helena Fort - Az Intézmény-, és vagyonügyi osztály vezetője
Josep Anton Colomer - A Pénzügyi osztály vezetője
Jordi Torrent - A Marketing-, és Médiaosztály vezetője
A hozzászólást 3 alkalommal szerkesztették, utoljára PetI 2008.07.29. 14:14:23-kor.
Avatar
PetI
Hí­rhozó-cikkíró
Hozzászólások: 933
Csatlakozott: 2004.10.09. 10:59:55
Tartózkodási hely: London

2008.07.29. 11:04:25

Avatar
Slither
Almighty Admin
Hozzászólások: 7203
Csatlakozott: 2006.11.25. 23:02:44
Tartózkodási hely: A világ közepe
Kapcsolat:

2008.07.28. 20:44:36

Én raktam fel, akartam is kérdezni, hogy lehet-e, csak kiment a fejemből. :oops:
Avatar
Z. Iván
Adminisztrátor
Hozzászólások: 1365
Csatlakozott: 2004.10.08. 19:04:18

2008.07.28. 19:05:33

A szavazás jó, hogy van, bárki tette is föl :D Nekem is forgott már a fejemben, csak mindig halogattam. Szal köszi :)
Avatar
Z. Iván
Adminisztrátor
Hozzászólások: 1365
Csatlakozott: 2004.10.08. 19:04:18

2008.07.28. 15:07:43

Köszi Pepe :)
Avatar
Slither
Almighty Admin
Hozzászólások: 7203
Csatlakozott: 2006.11.25. 23:02:44
Tartózkodási hely: A világ közepe
Kapcsolat:

2008.07.28. 14:05:41

Fent van.
Avatar
PetI
Hí­rhozó-cikkíró
Hozzászólások: 933
Csatlakozott: 2004.10.09. 10:59:55
Tartózkodási hely: London

2008.07.28. 13:08:59

Marc Crosast két csapat is vinné

Miután Marc Crosas visszatért a Barçához Lyonból, ahova januárban szerződött kölcsönbe máris két kérője akadt. A fiatal középpályás először a Sevillánál került szóba, mint lehetséges igazolás. Txiki Begiristain az utóbbi hónapokban sokat járt Andalúziában Keita és Daniel Alves ügyében, most pedig „ellenkező irányú” játékmozgás történhet, hiszen a 20 éves középpályás ideális lenne a Sevillába az elöljárók szerint. Habár a játékos nem szerepel Pep Guardiola terveiben a következő évben, a játékos a csapattal tartott Skóciába, ahol mindkét meccsen játszott, s emellett felkeltette az egyik leghíresebb skót csapat érdeklődését, a Celticét. A két érdeklődő csapat egyaránt lát fantáziát a fiatal futballistában, a katalánok pedig nem zárkóznak el az eladástól. Habár a Crosas nem jelentette ki, hogy távozni akar nevelőegyesületétől, a több játéklehetőség vonzó lehet számára. Az már kevésbé fontos, hogy Andalúziában vagy Skóciában kapja meg a lehetőséget a bizonyításra. Ehhez azonban valamelyik kérőnek elfogadható ajánlatot kell letennie a Barcelona asztalára.
Avatar
Z. Iván
Adminisztrátor
Hozzászólások: 1365
Csatlakozott: 2004.10.08. 19:04:18

2008.07.24. 20:04:24

Alves III. rész már kész, csak még nem tettem föl, szal ne írjátok. :)
Drigo
Eurobarca Staff
Hozzászólások: 5459
Csatlakozott: 2005.09.07. 15:26:51
Tartózkodási hely: Felsőörs

2008.07.23. 21:11:56

Pedig Iván már-már az egekig magasztalt :lol:

Na, akkor nekiállok valami másnak.
http://www.ZALNER.eu" target="_blank
Avatar
Z. Iván
Adminisztrátor
Hozzászólások: 1365
Csatlakozott: 2004.10.08. 19:04:18

2008.07.23. 21:01:21

Már itt ragyogok huligán :D
Csak sz.artam rádírni :D :twisted: De ami késik nem múlik :)
Amúgy nem is értettem, hogy írta meg Dani ilyen gyorsan, 20 perce írta a cikk megjelenéséhez képest, hogy még játszik egy kört és utána kezd :D
Avatar
Enrique
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10124
Csatlakozott: 2004.10.08. 07:05:05
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

2008.07.23. 20:53:42

Nem néztem be ide, mikor elkezdtem, de megírtam az Alves naplóját.

A többivel kapcsolatban: ok. :)

Ja és Iván azt írta, ma nem lesz, csak későn, úgyhogy szerintem még emberi időben géphez kerül. Vagy nem. :D
Drigo
Eurobarca Staff
Hozzászólások: 5459
Csatlakozott: 2005.09.07. 15:26:51
Tartózkodási hely: Felsőörs

2008.07.23. 20:02:19

Na lenne egy két észrevételem.

Mivel nem nagyon láttam Ivánt msn-en mostanában (tegnap meg ma :lol: ), így ide írom, neki (is) szól elsősorban, de közérdekü is egyben (egyéb esetben privátot írnék).

Szóval, fogja valaki csinálni az Alves naplót? Amennyiben, nincs senkinek rá ideje, megcsinálom én szivesen végső esetben.

Olvastam hivatalos oldalon az üzbég kapcsolatunkról, kicsit utánanéztem a partner oldalán, ott elég bő írások vannak - nyilván ez nekik nagyobb szó, mint nekünk, legkésőbb a hétvégére csinálok majd belőle egy - remélhetőleg - korrekt cikket. Szóval lehetőleg ezen ne dolgozzon senki, persze ha valaki leküzdhetetlen vágyat érez, ám legyen :P

Ja meg csinálom közben a videót is, hétvégén már lesz DVD-m, így helyem is, illetve lassan nekiállok a mez,címer és himnusztörténelemnek is.

Látom Henrique kölcsönadása még nem szerepel sehol, összedobok akkor egy gyorshírt a dologról, ne legyen gond vele. - látom szerepel, csak vak vagyok, pont ott nem néztem, ahova szántam

Ja Iván, ha majd tudsz legyél fent msn-en emberi időben, én ugyanis korán kelek sajna. Matchdays-ről kéne egy s mást megbeszélni, de msn-en egyszerűbb, mint privátban.

Bármi egyéb lenne szóljatok rám, msn-en megtalátok délutántól estéig - vagy nem. Vagy ott a privát, vagy amit akartok, de büdös galambokat ne küldjetek. :D
http://www.ZALNER.eu" target="_blank
Avatar
Titinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2927
Csatlakozott: 2006.11.17. 11:29:46
Tartózkodási hely: Nyíregyháza, lélekben Camp Nou

2008.07.22. 12:29:26

Tyűűű...ez gyors volt. :D

Köszi. :wink:
Més que un club :!:

"Az akarás egyenlő a tudással, s aki akar, az tud is!"- Johan Cruyff
Avatar
Titinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2927
Csatlakozott: 2006.11.17. 11:29:46
Tartózkodási hely: Nyíregyháza, lélekben Camp Nou

2008.07.22. 11:59:29

Nincs olyan sok minden, de azért írok egy kis szösszenetet. :)

Keddi lapszemle
Megállapodás Drogbával?

Az elmúlt napokban ismét felerősödtek azok a találgatások, miszerint a Chelsea elefántcsontparti támadója Didier Drogba érkezhet az újjáalakuló Barça csatár posztjára. Továbbra is a kalapban van viszont a togói Emmanuel Adebayor és Dimitar Berbatov esetleges leigazolása, bár kétségkívül jelenleg Didier Drogba kandidál a legnagyobb eséllyel a posztra, akinek a megszerzése sem olyan nehéz feladat mint előbbieknek.

A katalán SPORT és az El Mundo Deportivo információi szerint Didier Drogba már közölte a Chelsea együttesének vezetőségével és a csapat újdonsült vezetőedzőjével, hogy távozni szeretne a londoni csapattól és állítólag Drogbának sem közömbös az a tény, hogy a Camp Nou gyepén futballozhasson. Mivel a játékos már elmúlt 30 éves, ezért saját bevallása szerint itt az ideje, hogy egy utolsó kalandba vágjon életének ezen szakaszán. Az már köztudott, hogy a támadó, José Mourinho londoni távozása óta hangoztatja, hogy szeretné ő is elhagyni a "kékeket" és most úgy néz ki, hogy ez a vágya teljesülni is fog. Spanyol illetve angol lapértesülések szerint egyébként, magával a játékossal a tegnapi napon már meg is egyezett a gránátvörös-kék klub egy 3 éves szerződésben, így már csak a Chelseavel kellene zöld ágra vergődnie a katalán vezetésnek. Mivel nem szeretnének egy újabb "szappanoperát" leforgatni a klub vezetői - csakúgy mint Daniel Alvés vagy éppen a jelenleg is tartó Adebayor-ügy - ezért minél hamarabb, még a héten le szeretnék zárni az átigazolást, mivel a csapat amerikai túrájára már a teljes kerettel szeretne utazni a Pep Guardiola vezette együttes. A SPORT értesülései szerint már a Chelsea is beletörődött, hogy nem tudják maradásra bírni gólvágójukat, ezért a lap információi szerint kiszabtak egy 25 millió eurós vételi árat is a támadóra, amit valószínűség szerint ki is fog fizetni a klub vezetése.

A Chelsea egyébként a korábbi hírekkel ellentétben nem érdeklődik és el is zárkózik Samuel Eto'o leigazolásától, mivel nem vele képzelik el a támadó poszt jövőjét. Ez azután lett érdekes mivel a napokban a kameruni játékos a ' The Corriere dello Sportnak ' adott interjújában elismerte, hogy jelenleg három érdeklődő csapata van és ezek közül az egyik a Chelsea. A múlt héten egyébként felmerültek olyan hírek is, miszerint a klub belemenne egy esetleges Eto'o-Drogba cserébe, de ezt a Chelsea visszautasította, mondván nekik nincs szükségük a Barça 'kilencesére'. Így Samuel Eto'o jövőjét továbbra is homály fedi, ami biztosnak tűnik, hogy Londonba nem költözik a kameruni támadó.

Az SPORT egy rövid interjút készített a Barça legfrissebb szerzeményével, a brazil középhátvéd Henriquével, aki a hírek szerint ma érkezik meg a katalán fővárosba, hogy aláírja 5 éves szerződését és egy füst alatt aláírja a kölcsönszerződését is, melyet a Barcelona a német Bundesligában szereplő Bayer Leverkusennel köt. Ennek a kölcsönszerződésnek értelmében a brazil védő egy évet töltene el a piros-feketék kötelékében és csak a következő idénytől számítana rá a katalán klub. A végleges ára egyébként a védőnek a lap információja szerint 8 millió euró valamint további 2 millió euró a játékos és a csapata által elért eredmények függvényében. Maga a játékos egyébként kitűnő örömmel nyugtázta, hogy most már Barça játékosnak mondhatja magát, még akkor is ha egy évet Leverkusenben kell töltenie. Kifejezte elégedettségét egyébként a kölcsönszerződésével kapcsolatban is, mivel így könnyebben hozzászokhat az európai futball légköréhez és így sokkal felkészültebben, sokkal több tapasztalattal térhet vissza egy év után a Barcelona csapatához.

Az El Mundo Deportivo katalán lap még arról is beszámol, hogy a katalán csapat vezetői továbbra sem tettek le a valenciai David Silva megszerzéséről, és a héten velük is kapcsolatba szeretnének lépni ismét, hogy a játékos leigazolása felől érdeklődjenek. A lap információi szerint jelenleg a Valencia igen komoly gazdasági nehézségben van, így a három legnagyobb sztárjuk - David Silva, David Villa, Joaquín - közül, legalább egyet el szeretnének adni, ezzel is korrigálva a gazdasági mutatókat. A lap szerint a Barcelona tehát ismét visszatér egyik korábbi kiszemeltjéhez, hiszen mint ismeretes a labdarúgó Európa Bajnokság előtt Txiki Begiristain már igen komoly tárgyalásokat folyatott magával a játékossal és a Valenciával is, igaz ezek a tárgyalások akkor zátonyra futottak mondván, hogy a klub csak az Európa Bajnokság után tárgyalna a játékos esetleges eladásáról. Azt viszont mindenképpen szükséges leszögezni, hogy addig érdemleges tárgyalásokról nem lehet majd beszélni amíg a katalán klub nem igazol egy új középcsatárt, és majd csak ez után derül ki, hogy ténylegesen szükség van-e egy bal oldali támadó megszerzésére.

Az elmúlt napokban egyébként szóba került a Barcelona 28 éves játékosának Oleguernek is a távozása a Camp Nouból, mivel a holland Ajax együttese vele szeretné pótolni az Atletico Madridba távozó John Heitingát. Ebben a kérdésben viszont az amszterdami együttes újdonsült vezetőedzője Marco Van Basten állítólag szeretné kikérni a Barcelona korábbi sikeredzőjének Frank Rijkaardnak is a tanácsát az átigazolással kapcsolatban, aki állítólag nagyon jó igazolásnak minősítette a katalán hátvédet. A tárgyalások egyébként már napok óta tartanak és a spanyol illetve holland lapok értesülései szerint már nincs messze a megállapodás. A végleges ára a hátvédnek információk szerint 5 millió euró lehet, amit a holland csapat 3+2-es variációban fizetne ki a katalán csapat részére.
Més que un club :!:

"Az akarás egyenlő a tudással, s aki akar, az tud is!"- Johan Cruyff
Avatar
Titinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2927
Csatlakozott: 2006.11.17. 11:29:46
Tartózkodási hely: Nyíregyháza, lélekben Camp Nou

2008.07.18. 12:13:07

Pénteki lapszemle
Drogba is jelölt


Az elmúlt néhány napban természetesen a Barça aranylabdás ex-játékosának, Ronaldinhonak az eligazolása volt a fő téma a spanyol illetve a nemzetközi sajtóban és miután teljes mértékben lezárultak a brazil zseni körüli ügyek, így most már teljes erőbedobással egy új csatár után keresgél a katalán egyesület.

Szerda este a Barcelona újdonsült szerzeményének bemutatásán, a klub sportigazgatója Txiki Begiristain elismerte, hogy nem számítanak tovább Samuel Eto'o szolgálataira és a következő bemutatásra kerülő játékos már egy támadó lesz a klubnál. Természetesen ez elég alap volt a spanyol illetve katalán sajtónak arra, hogy máris találgatásokba kezdjenek, miszerint ki lehet a Barça új 'kilencese'? Az utóbbi pár napban elég sok név felmerült az esetleges pozíció betöltésére, úgy mint: David Villa, Fernando Torres, Fredric Kanouté, Carlos Tévez, Robinho, Dimitar Berbatov, Didier Drogba valamint akiről már hetek óta cikkeznek mint legfőbb jelölt, Emmanuel Adebayor. Az viszont leszögezhető, hogy ezekből a nevekből elég kevés támadó szerezhető meg, mivel jelenlegi klubjuk nem szívesen, sőt egyáltalán nem engedné az egyes támadójátékosokat, gondoljunk csak itt Torresre, Tévezre, Robinhóra vagy David Villára.

A katalán SPORT mai száma egy olyan lehetőségről cikkezget, miszerint a gránátvörös-kék klub mindenképpen szeretné eladni az eddigi gólvágóját Samuel Eto'ot és felmerülhet egy olyan eshetőség, hogy végül Liverpoolba kerülne a kameruni csatár. Mivel a londoni Chelsea együttesének tulajdonosa Roman Abramovich mindent megadna azért, hogy a liverpooli Fernando Torres hozzájuk kerüljön, sőt egy állítólagos 60 millió eurós összeggel házalna a "vörösöknél" a Nino becenévre hallgató támadóért, így ebben az esetben kerülne Samuel Eto'o az Anfield Roadra, ahol a csapat menedzserének Rafa Beníteznek régóta tetszik a kameruni játéka. De mivel a Liverpool együttese aligha válna meg az elmúlt idényben 33 mérkőzésén 24 gólig jutó spanyol támadótól, így erre a lehetőségre igen kicsi esély mutatkozik.

Ha már a Chelsea együttesénél tartunk, akkor érdemes megemlíteni a "The Sun" szerint az a tényt is, miszerint a londoni csapat visszautasította a katalán gárda csere ajánlatát, ahol is Samuel Eto'o került volna Londonba, Didier Drogbáért cserébe. Ugyanakkor a másik katalán lap az El Mundo Deportivo értesülései szerint jelenleg az elefántcsontparti támadó lépett elő elsőszámú jelölté a katalán klub háza táján és állítólag már tárgyalásokba is bocsátkoztak a támadóval. A lap információi szerint a katalán vezetés egy 2+1 éves szerződést ajánlana fel a 30 éves támadónak, viszont maga a játékos egy lefixált 3 éves szerződést szeretne kapni. Drogba egyébként jelenleg a Chelsea szerződéshosszabbítási tervezetét "lapozgatja" és állítólag a hétvégén eldönti, hogy meghosszabbítja-e a szerződését a londoni csapattal vagy továbbáll és más klubban folytatja a pályafutását.

Arról is beszámol a katalán lap, hogy miután sikerült eladni a klubnak a brazil Ronaldinhot, az érte befolyt pénzt kiegészítve ajánlatot készül tenni a Tottenham bolgár támadójáért, Dimitar Berbatovért, ami elérheti a 30 millió eurót. A lap értesülései szerint a katalán klub megelégelte az Arsenal és togói csatára Adebayor tétlenkedését, nem fog 30 millió eurónál többet fizetni a játékosért a Barça, de az Arsenal minimum 40 milliót szeretne kapni a csatárért. Az mindenesetre nem válik a Barça előnyére, hogy a Manchester United és skót mestere Sir Alex Ferguson már elég régóta "udvarol" a bolgár támadónak és ugyanezt az összeget ők is szívesen megadnák a támadó szolgálataiért cserébe.

Ahogy a tegnapi napon felmerült a Barcelona csapatánál a madridi Robinho esetleges leigazolása - amit állítólag maga a játékos menedzsere is megerősített - a mai napon mindkét klub cáfolta még az érdeklődését tényét is, miszerint a katalán lap információi szerint a jelenlegi elnökök Ramon Calderón és Joan Laporta között egy szóbeli megegyezés létezik, miszerint nem igazolják le egymás játékosait, illetve nem is érdeklődnek irántuk.

Közzéteszik még azt is, hogy a hetek óta kiszemelt brazil Hernanes jelenleg nem szerződik a Barcelona együttesébe, amit szerdán este a sajtó előtt meg is erősített Txiki Begiristain, így jelenleg úgy néz ki a brazil tehetséges középpályás sorsa, hogy már csak a következő idénytől számítana rá a katalán klub. Mivel a Sao Paulo visszautasította a Barcelona első - 11 millió eurós - és második - 15 millió eurós - ajánlatát is, ezért nem tárgyalnak tovább a játékos megszerzését illetően. Az is elképzelhető egyébként, hogy még jövőre sem kerül a klubhoz a középpályás, mivel a Chelsea újdonsült menedzsere Luís Felipe Scolari is szeretné csapatában tudni a játékost.

További hír, hogy a másik brazil kiszemelt Henrique érkezése már szinte borítékolható, mivel Txiki szerint nagyon kedvezően állnak a tárgyalások, és akár már a napokban hivatalos lehet a játékos érkezése. Az viszont köztudott, hogy jelenleg még nem számítana a brazil védő szolgálataira a klub, így egy évig kölcsön adná a játékost valamelyik európai klubnak, amely könnyen lehet, hogy a német élvonalban szereplő Bayer Leverkusen együttese lesz. Maga a játékos egyébként a katalán lapok információi szerint vasárnap érkezik meg Barcelonába, hogy aláírja 5 éves szerződését.

A SPORT oldalán egyébként ismét felmerült az orosz támadó középpályás Andrei Arsavin neve is. Jelenleg maga a játékos kéri az orosz klub vezetőségét, hogy engedjenek a 30 millió eurós árából és engedjék el őt a Barcelona csapatához. Ismert, hogy az elmúlt hetekben a katalán klub egy 15 millió eurós ajánlatott tett le az orosz klub asztalára, de ezt visszautasították a Zenit illetékesei mondván, hogy ők 30 millió eurót szeretnének játékosukért. Az elmúlt hetekben egyébként felerősödtek olyan hírek is, miszerint a játékos könnyen a Tottenham együttesébe kerülhet, de ezt maga a játékos egy tegnapi interjújában cáfolta.

Végezetül érdemes megemlíteni, hogy a klub továbbra is keresi az izlandi Eidur Gudjohnsen esetleges új klubját. A katalá vezetés értesítette a játékos menedzserét, hogy kedzjen el új klub után nézni, mivel a technikai és szakmai vezetés már nem számít tovább a játékos szolgálataira. Jelenleg is vannak egyébként érdeklődő csapatok a támadó iránt, főként a Premier League csapataitól, így valószínűsíthető, hogy a játékos a következő hetekben ismét a szigerországban folytatja a pályafutását.

Na ez jó hosszú lett, de most direkt így akartam. :D Az elmúlt 2-3 nap híreit besűrítettem ide. Annyira sok nem volt tegnap és tegnapelőtt a keddről meg már nem is beszélek. :) Így gondoltam, hogy nem írok ilyen kicsiket, hanem majd egy nagyot. :wink:

Köszi a feltevőnek! Jó hétvégét mindenkinek! :)
Més que un club :!:

"Az akarás egyenlő a tudással, s aki akar, az tud is!"- Johan Cruyff
Avatar
Z. Iván
Adminisztrátor
Hozzászólások: 1365
Csatlakozott: 2004.10.08. 19:04:18

2008.07.14. 14:51:46

Köszi Titi, már fönn is van :)
Avatar
Titinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2927
Csatlakozott: 2006.11.17. 11:29:46
Tartózkodási hely: Nyíregyháza, lélekben Camp Nou

2008.07.14. 14:23:08

Na ismét itt vagyok.
Tegnap strandoltam abban a szép időben ezért nem írtam. :) Nem sok mindenről van hír, de azért írok valamit.

Hétfői lapszemle
Megkezdődött a felkészülés

Az utóbbi időben, hetekben természetesen nem nagyon foglalkoztak a spanyol sajtó munkatársai az esetleges átigazolássokkal a katalán klub háza táján, mivel több mint egy hétig a Laporta elleni bizalmi szavazás volt a fő téma a katalán illetve a spanyol sajtó különböző termékeiben. Miután lassan kezdenek lehiggadni a kedélyek és eloszlani a sötét felhők a Camp Nou feje felől, így most már ismét az esetleges érkezőkről és távozókról kezdenek szólni a sajtótermékek.

Az szinte már köztudott, hogy a Barcelona jelenlegi csapata már majdnem elérte a végleges formáját, viszont itt van az, hogy majdnem. A spanyol lapok állítása szerint még 2 igazolást terveznek a katalán klubnál - Hleb és Henrique átigazolásán kívül - mégpedig egy bal oldali szélső játékost illetve egy középcsatárt abban az esetben, ha Samuel Eto'o elhagyja a katalán gárdát. A bal szélső pozícióra az elmúlt napokban ismét felerősödött a katalán SPORT és az El Mundo Deportivo által emlegetett David Silva felé történő érdeklődés. A spanyol válogatott szélsőjét mindazonáltal aligha engedné el a Valencia csapata, csak azért is mivel a jelenlegi ideiglenes elnöke és vezetőedzője is a Valenciának egyértelműen kijelentette, hogy számítanak a játékosra és fontos szerepet szánnak majd neki az újjáépülő Valenciában is. Az játékos ára egyébként valahol 22 és 25 millió euró körül mozog, bár kérdéses, hogy ennyit szánna-e a Barça a kantábriai játékos megszerzéséért.

Az El Mundo egyébként egy újabb nevet, egy újabb brazil tehetséget emlegetett az elmúlt napokban, aki nem más mint a Fluminense 23 éves tehetséges támadó középpályása, bal szélsője: Thiago Neves. A brazil játékost egyébként hazájában az egykori aranylabdás, barcelonai kedvenc, Rivaldóhoz hasonlítgatják előszeretettel, főleg gyorsasága, dinamikája, eleganciája valamint kiváló passzolási képessége miatt. A játékos iránt érdeklődik továbbá az AS Roma, a Manchester United, az AC Milan, az Arsenal, a Werder Bremen és az Atletico Madrid. A játékos ára brazil sajtó szerint 10 millió euró körül mozog, akik még azt is kiemelik, hogy jelenleg az egyik legjobb brazíliai támadójátékosról van szó.

Mind az El Mundo mind a SPORT beszámol arról az interjúról amelyet Henrique adott a katalán sajtó munkatársainak. Ebben az interjúban elmondja a brazil középhátvéd játékos, hogy nagyon nagy megtiszteltetés számára, hogy egy olyan nagy klubhoz kerülhetett mint a Barcelona és nagyon reméli, hogy egyszer pályára léphet majd Camp Nouban egyik kedvenc játékosával Puyollal alkotva a védelem tengelyét. Újságírói kérdésre elmondta még, hogy neki nem okoz gondot, hogy melyik oldalon kell játszania, saját elmondása szerint mindkét lábával ugyanolyan jó teljesítményre képes. A fiatal tehetséges hátvédet hazájában honfitársához, az azóta már a Villarrealba igazoló Edmílsonhoz hasonlítják és ezt maga a játékos is elismerte, hogy valóban hasonló a játékstílusuk és technikájuk, valamint karakterisztikájuk 32 éves honfitársával.

Az esetleges távozókról is írnak a katalán sajtó munkatársai, mégpedig az utóbbi napokban egyre nagyobb port kavaró Ronaldinho ügyével vannak leginkább elfoglalva, aki a sajtó szerint könnyen lehet, hogy a Manchester City együttesében folytathatja a pályafutását. Joan Laporta a 'Catalunya Radio'-nak adott nyilatkozatában elismerte, hogy ténylegesen megkapták az angol csapat 32 millió eurós ajánlatát, amit különböző részletekben és variációkban fizetnének ki, a játékos teljesítményét tekintve. Viszont azt is megemlíti a SPORT, hogy Adriano Galliani a mai napon személyesen utazott el Barcelonába, hogy tárgyaljon és ajánlatot tegyen az egykori brazil aranylabdás labdarúgóért.

Egy másik játékos átigazolását is szeretné a klub lezárni most már, mégpedig az izlandi Eidur Gudjohnsenét. A Barça '7'-esének több kérője van a Premier Leagueből, pontosabban az Aston Villa, a Manchester City, a West Ham, valamint a Portsmouth gárdája, ám utóbbi esetében kérdéses lehet az izlandi játékos leigazolása, miután hivatalosan is bemutatták legújabb csatárszerzeményüket, a Liverpoolból érkező Peter Crouchot. A legaktívabb kérőnek egyébként a birminghami Aston Villa együttese bizonyul, viszont a játékos inkább szívesebben igazolna Londonba vagy Manchesterbe.

Természetesen mindkét katalán lap sokat és nagy terjedelemben foglalkozik az új Barcelona első napjáról, amikor is Pep Guardiola hivatalosan is elkezdi a csapat felkészítését az új szezonra. A mai napon 16 játékos, illetve a fiatal játékosok esnek át az ilyenkor kötelező orvosi és fizikai vizsgálatokon, valamint az újdonsült vezetőedzője a Barçának ma délután sajtótájékoztatón ismerteti a terveit a csapattal kapcsolatban. A holnapi napon várható Lionel Messi érkezése is, valamint a héten megérkezik Alexander Hleb és Henrique is, hogy átessenek az orvosi vizsgálatokon és bemutatáson, mint a Barça legújabb játékosai.
Més que un club :!:

"Az akarás egyenlő a tudással, s aki akar, az tud is!"- Johan Cruyff
Avatar
Titinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2927
Csatlakozott: 2006.11.17. 11:29:46
Tartózkodási hely: Nyíregyháza, lélekben Camp Nou

2008.07.12. 16:18:50

Na arra jutottam, hogy most nem írnék lapszemlét, mivel most nem sok hír van. Amit találtam és még nincs fent itt az oldalon, az David Silvaról és Pavlyuchenkoról szólna, így akkor a holnapiba beleírnám őket is és akkor lenne egy Hétvégi lapszemle.

Remélem nem gond. :wink:

További jó hétvégét mindenkinek! :)
Més que un club :!:

"Az akarás egyenlő a tudással, s aki akar, az tud is!"- Johan Cruyff
Avatar
Z. Iván
Adminisztrátor
Hozzászólások: 1365
Csatlakozott: 2004.10.08. 19:04:18

2008.07.11. 15:44:42

Köszi a helytállást Andris, Dani! :) Ezúton is

Jó, hogy visszajöttél Titi, frissen, pihenten, úgyh várjuk a lapszemléket
:)
Lezárt
cron