Joan Laporta

Itt találhatóak az előző szezon során írt hozzászólásaitok. Később érdemes lesz visszanézni őket!
Lezárt

Kire szavaznál a jelenlegi elnökjelöltek közül?

Laporta
68
66%
Bartomeu
17
17%
Majó
3
3%
Benedito
8
8%
Farré
6
6%
Freixa
1
1%
 
Szavazatok száma: 103
Avatar
kamcore
Jugador del Barça
Hozzászólások: 151
Csatlakozott: 2010.08.12. 13:39:17

2013.06.13. 03:38:16

Nekem nem szimpatikus ez a Laporta-féle "toljunk az edző segge alá bárkit, akit akar", mert mostanság jóval túlértékeltebbek a játékosok, mint amennyit valójában érnek, lásd. Bale, Neymar, Alexis, Hulk, és még napestig sorolhatnám, pedig még csak hajnal fél 4. :) Mert minden bizonnyal van még itt miből költeni, és ezt Laporta a Neymar tranzakció mellé ezt valszeg meg is tenné, bár kitudja, hogy mennyire sodorná bajba a klub létfenntartását egy ilyen lépéssel.

Rossel kemény kezű, és szemmel tartja a gazdasági szempontokat, ami a mostani gyenge lábakon álló spanyol gazdaságban egy ritka jó dolog. Nem vagyunk mi City, PSG, vagy Monaco, hogy csak szórjuk a pénzt minden szarra, eredmény meg szinte sehol, és ennek a legjobb megtestesítője szerintem Rossel. Én bírom a csávót, annak ellenére, hogy szembeköpte a mes que un club-ot...
Krisztian91
Jugador del Barça
Hozzászólások: 187
Csatlakozott: 2008.03.23. 19:02:00
Kapcsolat:

2013.06.12. 23:56:33

Én szívesen látnám újra Laportát az elnöki székben. Mondjuk az Unicef tényleg szép a mezen, de inkább maradjunk egy mezszponzornál. Az Afrikai gyerekek pont le fogják szarni mi szerepel a Barcelona mezén. Attól még igyis-úgyis ugyanannyival fogjuk az Unicef-et támogatni...
Avatar
neobarca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2775
Csatlakozott: 2009.09.05. 15:16:59
Tartózkodási hely: Zuglowe

2013.06.12. 23:13:14

Én csíptem anno Laportát. Megvett mindenkit akit csak akart az edző. Lehet anyagilag nem a legjobb passzban volt a klub, de a sikerek alapköveit, vitathatatlanul ő rakta le... :wink:
Barca Fanatics 1999-For Life!!!

"Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal" - /Oscar Wilde/
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21195
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2013.06.12. 22:50:09

looka írta:Azért nekem olvasás közben végig az az érzésem volt, hogy ez inkább önfényezés volt az exelnökünktől, mint építő jelegű kritika... Igazi politikus a pali, ami támadható Rosellben, azt ő támadja is becsülettel.
Igaz, csak Rossel anno épp ugyanezt csinálta. :wink: Részben ennek is köszönhette a hatalmas népszerűségét a pártolók között.
Igen, olyan ez mint a politika, és annak mindig könnyebb a dolga, aki épp ellenzékben van, tehát mos Laportának. Egyébként számomra is Joan a szimpatikusabb, de Rossel erényeit is elismerem. A következő szezon sok szempontból vízválasztó lesz. Nyilván, ha sikeresek leszünk, akkor Laporta egy ideig elcsendesül, de egy sikertelen szezon után lehetséges, hogy ismét megélnénk egy bizalmatlansági szavazást.
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2013.06.12. 08:20:01

nem könnyű innen (Mo) állástfoglalni, én úgy gondolom, hogy kissé korai még kampányolni, de ha csak jelezni akarta, hogy készül.....hát legyen.
amit mondott: Abidal - magas labda -akár igaza is lehet, Guardiola - a sorsuk nyilván összefüggött, de azért jócskán akadtak ott egyéb tényezők is szerintem ő sem tudott volna ebben csodát tenni, Tito - érdekes én u. ezt szóvá tettem itt a fórumon, Boixos - nem konyítok ezekről semmit, Neymar - lényegében semmit sem mondott az ügyről, Valdés - ebben nincs igaza szerintem csakúgy mint a mez szponzor ügyben, azoknak a pénzügyi csavaroknak a nagy része álltalában a (választási) ciklusokra vannak kihegyezve, amiben nyilván sok az igazság és a mocskolódás is(kölcsönösen).
Avatar
Szakacs
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1880
Csatlakozott: 2004.11.10. 07:51:08
Tartózkodási hely: Gyergyoszentmiklos
Kapcsolat:

2013.06.12. 07:49:18

looka írta:Azért nekem olvasás közben végig az az érzésem volt, hogy ez inkább önfényezés volt az exelnökünktől, mint építő jelegű kritika... Igazi politikus a pali, ami támadható Rosellben, azt ő támadja is becsülettel. Persze némileg igaza van. De pl. a mezszponzor kapcsán sem tudjuk meg soha, hogy nem-e a korábbi évek (közte a Laporta-éra) felelőtlen költekezése kényszerítette ki a szerződést... Azért abban senkinek ne legyen kétsége, hogy ha nincs rá semmi szükség, akkor nem piszkolja be a mezt Sandro papa, túl nagy támadási felületet nyitott ezzel a dologgal, biztos vagyok benne, hogy rá volt kényszerülve...
2005-ben ez volt az egyik oka hogy ketten osszementek, ha jol emlekszem. Oszinte leszek en boldog vagyok emiatt a heccelodes miatt, mert van jovokep arra hogy mindenkepp odavalo ember legyen a borfotelben, ket nagyon eros karakterrol van szo akiknek a szivugye a klubunk minnel jobban valo mukodtetese es ez jo, pl a Valencianal szerintem hetente imadkoznak hogy bar 1 ilyen emberuk legyen...
Tiziano Crudeli fan :!:
Avatar
looka
Capitá del Barça
Hozzászólások: 966
Csatlakozott: 2008.05.07. 08:47:29

2013.06.12. 06:53:24

Azért nekem olvasás közben végig az az érzésem volt, hogy ez inkább önfényezés volt az exelnökünktől, mint építő jelegű kritika... Igazi politikus a pali, ami támadható Rosellben, azt ő támadja is becsülettel. Persze némileg igaza van. De pl. a mezszponzor kapcsán sem tudjuk meg soha, hogy nem-e a korábbi évek (közte a Laporta-éra) felelőtlen költekezése kényszerítette ki a szerződést... Azért abban senkinek ne legyen kétsége, hogy ha nincs rá semmi szükség, akkor nem piszkolja be a mezt Sandro papa, túl nagy támadási felületet nyitott ezzel a dologgal, biztos vagyok benne, hogy rá volt kényszerülve...

Hogy melyikük a jobb, azt nehéz megmondani, talán a més que un club szlogenhez Laporta jobban illik (legalábbis látszatra mindenképpen), de a gazdasági érdekeket figyelembe véve Rosell tűnik körültekintőbbnek (khm.. igazolások..khm nem szórjuk a pénzt).

Nehéz állást foglalni. Nem is szeretném megtenni.
Yaya(07-10)
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 447
Csatlakozott: 2010.06.07. 18:43:09

2013.06.12. 02:18:47

Érdekes a legújabb laporta nyilatkozat, még ha úgy tűnhet azt nyilatkozza, amit az ember hallani akar.:)

Sosem tudjuk meg Rosell, vagy ő a jobb elnök, egyszerűen csak szimpatikusabb számomra. Aztán lehet, hogy a cukormáz mögött valami más található... sandro barátunk nem mímeli a cukrosbácsit, ő bevállalja, hogy a gazdasági érdekek felülírnak minden etikailag megkérdőjelezhető döntést.

Ennyi információból amit csepegtetnek nekünk lehetetlen megmondani melyik elnök jobb a klubnak hosszú távon.
Avatar
CsacsMate
Capitá del Barça
Hozzászólások: 791
Csatlakozott: 2005.11.19. 12:42:29
Tartózkodási hely: Zala
Kapcsolat:

2013.06.11. 21:27:42

Laporta jót tenne ennek a klubnak. A mostani vezetőség egy katasztrófa... Több kárt okoztak, mint hasznot.
Avatar
Capon
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2005.08.26. 20:17:06
Tartózkodási hely: Budapest VIII-XV-ker Rezervátum

2013.06.11. 17:06:51

Meg lehet valakit választani többször is mint kétszer, de ő egymás után volt kétszer ami után már nem lehetett harmadszor is zsinorban. Mikor Rosellt választották őt nem is lehetett jelölni.

Rosellhez írtam, hogy nem lesz leváltva mert ahhoz karizmatikus kihívó kell, hát most Laporta az.

Akármennyivel is jobban csípem Laportát nem szeretnék most egy viszályt a csapat körül. Ha az eredmények nem indokolják akkor várja ki a következő elnökválasztást.
Klinsmann; Rivaldo; Maldini; Nesta; Puyol; Xavi; Ronaldinho; Iniesta; Messi
Avatar
Ronaldinho&Barca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4510
Csatlakozott: 2007.10.02. 19:49:32

2013.06.11. 17:04:03

Én szememben mindig egy talpig Úriember volt, aki ha úgy atrtotta "mosolyogva" osztja le az ellenfeleket a sárga földik. A klub egyik legszebb korszakának meghatározó alakja volt, én szívesen látnám újra a klub élén, akár hosszabb ideig is, és valami azt súgja, meg fogják őt választani majd 2016-ban, az ő távozásánál megtört valami az tény, a furcsábbnál furcsább döntéshozatalok sem túl jó fényt vetnek a mostani vezetésre. Meg van az esze ehhez az egészhez, és a szíve is. Nem kis játékosok jöttek az ő hathatós hozzájárulásának köszönhetően, no meg egy Pep éra is elindult akkoriban.. Talán majd a választások idejében kiderül pár kérdés, amit Pep távozásánál csak találgattunk, egy szó is száz, hiányzik a bőrfotelből az ürge, üljön csak vissza minél hamarabb.
Visca El Barca!
Kép
Més que un club
Avatar
Mezner2
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1706
Csatlakozott: 2006.04.14. 13:27:29

2013.06.11. 17:01:19

Varatrix írta:Fuu nekem ez új...
még mindíg érnek meglepetések. Azt hittem hogy ő azért nem folytatta mert lejárt a két ciklusa, és mint az USA-ban nem választhatják újra. Nyilvánvalóan tévedtem.
Szerintem nem tévedtél,én tisztán emlékszem,hogy ez volt... A bizalmatlansági indítvány ellene nem sikerült még anno a Pep előtti évben,utána maradt még 3(2?) évig,majd mikor lejárt a második ciklusa akkor már nem is indult az elnökválasztáson mert nem lehetett neki,de fel lehet nyugodtan homályosítani ha fals infot írtam,de bizton emlékszem,hogy így volt!
Avatar
Varatrix
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4857
Csatlakozott: 2007.12.26. 14:18:11
Tartózkodási hely: Böpö

2013.06.11. 16:44:28

Fuu nekem ez új...
még mindíg érnek meglepetések. Azt hittem hogy ő azért nem folytatta mert lejárt a két ciklusa, és mint az USA-ban nem választhatják újra. Nyilvánvalóan tévedtem. Ezekután ügye megpróbált átnyergelni politikára, ami kétségkívül nem jött össze, hiszen visszaszeretné kapni a régi állását. Szóval amikor jött Rosell, Laporta jelölt volt egyátalán?

Ami a mocskolódást illeti, csak politikusok, ez a dolguk...

Én személy szerint jobban kedveltem Laportát, és örülnék ha viszont látnánk az elnöki páholyban. Kétségkívül voltak hibái, de tudott váltosztatni: Rijkaard era. Nehéz egész pontosan megindokolni miért őt preferálom jobban a két politikus közül...

Rosellnek van még ideje bebizonyítani hogy jobb mint Laporta. Igazából a csapat érdeke lenne, hogy ne érezzük szükségét a váltásnak. Nekem pl a "katárervéjsz" ügy nem okozott álmatlan éjszakákat, mint sok vérbeli "Més que un club" szurkolónak. Tehát kicsit megalapozatnaul kedvelem jobban a korábbi elnököt.
Kép
"Gavi egy porszívó hangja egy másnapos reggelen. Egy sirály, aki ellopja a halat, amikor már a zsinóron tekered. A villám, amit nem lehet megállítani. Egy vuvuzela a nagymamád temetésén. "- Javier Aznar
Avatar
Barcaman14
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4373
Csatlakozott: 2008.04.15. 16:40:28
Tartózkodási hely: Debrecen

2013.06.11. 16:20:02

A pénzügyi háttér számunkra sosem lesz tisztázott. Nyilván egyik fél sem fogja, azt mondani, hogy a másiknak van igaz, ez üzlet. Addig pedig csok repkednek a számok, aztán döntse el mindenki, hogy kinek hisz. Ebből kiindulva abban sem vagyok biztos, hogy csökkent a klub adóssága, mióta Rosell ül a trónon.

A klub imázsa, viszont igenis fontos és egyértelműen kivehető nekünk szurkolóknak is, hogy milyen irányba megy el Roselléknek pedig jó pár ellenszenves megmozdulás akad, ezért is sokkal jobban kedvelem Laporta-féle koncepciót. Azt pl. biztosra veszem, hogy Abidal nála nem lett volna elküldve és ahogy ő is nyilatkozta, nem adta volna el a mezünket(hagyományainkat) az araboknak.
Kép
„Ez a Barça ezzel a generációval értékesebbé teszi a labdarúgást, egyedülállóbb rangot ad neki." Josep Guardiola-GRÁCIES PEP!

Fc Barcelona ***-Més Que un Club-***
Avatar
Capon
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2005.08.26. 20:17:06
Tartózkodási hely: Budapest VIII-XV-ker Rezervátum

2013.05.05. 11:09:47

Castiel írta:Nekem Laporta nagyon szimpi volt mindig. De nem értem hogy egy mostani ekkora bukást, hogy használhat fel politikai, és a klub vérkerigésébe visszakerülése érdekében. Pont ő aki a klub elnöke volt 2 cikluson keresztül. Nem biztos hogy ez a klub előnyére válik... Könnyű most Titora fogni a "kést"
Persze ha meg kiütöttük volna őket(BM), akkor ő a nagy Ultimate super Hero. Peppel is megtörténhetett volna ez és akkor lehet nem így alaku a karrierje...
mindegy is... Joan ez nem szép tőled!
Én is csíp(t)em és valóban nem szép amiket mond, de érthető. Mindenki ugyan ezt csinálná a helyében sőőt lehet sokkal mocskosabb eszközökkel. Szóval ez még a lightos verzió szerintem, mint amit mástól kapnának.
Rosell pl. az első adandó alkalommal bizalmatlansági szavazást indított ellene nyárhoz közelítve így teljesen felborította vele a nyári igazolásaink menetét. Az sem éppen a klub érdekeit szolgálta hanem csak a sajátját. Igaz nem jött össze neki akkor a leváltás.
Klinsmann; Rivaldo; Maldini; Nesta; Puyol; Xavi; Ronaldinho; Iniesta; Messi
Avatar
Castiel
Capitá del Barça
Hozzászólások: 954
Csatlakozott: 2012.07.11. 10:45:01
Tartózkodási hely: Csurgó

2013.05.05. 10:59:57

Nekem Laporta nagyon szimpi volt mindig. De nem értem hogy egy mostani ekkora bukást, hogy használhat fel politikai, és a klub vérkerigésébe visszakerülése érdekében. Pont ő aki a klub elnöke volt 2 cikluson keresztül. Nem biztos hogy ez a klub előnyére válik... Könnyű most Titora fogni a "kést"
Persze ha meg kiütöttük volna őket(BM), akkor ő a nagy Ultimate super Hero. Peppel is megtörténhetett volna ez és akkor lehet nem így alaku a karrierje...
mindegy is... Joan ez nem szép tőled!
Kép
Fc Barcelona-Csurgói KK-Scuderia Ferrari-
Avatar
miihii
KHAL
Hozzászólások: 8429
Csatlakozott: 2008.04.23. 01:11:00
Tartózkodási hely: Zeg-Zeg-Zeg ZALAEGERSZEG

2013.05.04. 17:10:46

Alcantara írta:
Miihii.

Az, hogy nem követem az nem azt jelenti, hogy Rossell nyilatkozatait "iszom".Csupán annyit, hogy nincs előttem a Barcelona éves könyvelése, miként másoknak sem.Nem megyek én senkinek a szavai után vakon, de vannak tények, pontos számadatok, aminek hitelességét senki nem cáfolta a nyilvánosságra hozatalkor.Javíts ki, ha tévedek, de Laporta sem, max, egy semmitmondó nyilatkozat erejéig.Gondolom ez elég indok arra, hogy hitelesnek tűnjön mindenki számára.Ennek az adósságállománynak a "miből adódó" növekedése adhat maximum vitára okot, de ebben egyikünk sem tud belelátni.

Ez a megpengették szöveg sem állja meg a helyét, hiszen köztudott spanyolhonban sok nagyobb klub minuszban van évtizedek óta. Ez például a Bundesligában nem fordulhatna elő, erre írtam egy példát is.Kicsit úgy érzem a szavaimat/mondataimat meglovagolva próbálsz trónfolni.
Ugyanezt leírhatnám én is: "Ja, mert ezeket Laporta állítja"!

Nincs értelme.

Az kétségtelen, hogy marakodnak egymás között és ez nem tesz jót a klubnak.

Amennyiben végigolvastad a kommentem, leírtam, hogy számomra is szimpatikusabb Laporta, de nem ez a mérvadó.Az, hogy " ideírják:"takarodjon" talán erős kifejezés.

Részemről a téma teljesen kimerítve/befejezve, próbálok az esti focira koncentrálni. :wink:
Én pedig pont azért írtam a témában, mert az összes klisét leírtad, aminek nagy része egyetlen szájból hangzott el ilyen egyértelműen: Rosell-éből. Mint a nagy gazdasági megváltó, aki remekül stabilizálja a klubot a tróger, pénzherdáló Laporta után és ennek egyik ékköve a mezszponzor, stb...
Pedig kötve hiszem, h Joan papi rakta volna össze a nagy adósságot, ahogy a Sanyi és ahogy te is említetted, miután rá "mutogattál".

(Megjegyzés: a pengetés részt nagyon félreértetted, látva a reakciód. Én arra gondoltam, h első körben Laporta herdálását mondtad okként, aztán utána LG és Mezner kollegák megpengették, pl a Gaspart éra is adott hozzá jónéhány egységet, már megemlítetted őt is. És ezért írtam, h nagyon Rosell szagú a véleményed, mert csuklóból Laportára fogtad te is...)

Vannak tények, pontos számadatok. Valóban, ahogy voltak Laportától is ilyenek. Aztán mégsem nagyon egyeztek ezek a számok, tehát ki tudja, ha esetleg vki más is elvégeztetné az átvilágítást, megint más jönne ki.

Ezért írtam amit, nem tromfolni akartalak: óvatosabban bíznék meg a szavaikban és kezelném tutinak, pláne ismerve a köztük feszülő ellentétet.

De ha azt mondod nincs így, oké. De nagyon úgy jött le az első postod-ból, mintha össze lenne ollózva Rosell összes frázisa a témáról.
There is only one god, and his name is death~Syrio Forel
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19581
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2013.05.04. 17:04:10

Alcantara-val sok mindenben egyet értek, nálam nem is kérdés melyik a jobb elnök egy olyan aki "szurkoló" (jó jelző volt innen még anno valakitől Laportára) vagy pedig a gazdasági érdekeket tartja szem előtt.Neki a hátteret kell biztosítani a sikerességért a szakmai stáb a felelős, akiket szintén persze ő választ ki.
De hozzáteszem Rosselltől pl ez a Neymar üldözés szintén baromi nem tetszik, neki nem szerelmesnek kell lennie a játékosokba, hanem csinálnia a dolgát.Nem szeretnék még egy olyat mint anno Laporta idehozta Henryt mert szerette a játékát, ezek nonszensz dolgok.Ha Tito azt mondja ez és ez kellene ide és ide kellene erősíteni akkor a vezetés feladata a kellő anyagi háttér biztosítása és az üzlet lebonyolítása (hozzáteszem ebben is fejlődtünk, mert végre nem 60-70 milliókat dobálgatunk ki, lehet 2 hónapig tárgyalunk de legalább tudunk spórolni) nem pedig az elnöknek kéne megmondani ki jó és ki nem.
Kép
Kép
Kép
Alcantara
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3956
Csatlakozott: 2011.08.30. 09:31:30

2013.05.04. 16:50:33

miihii írta:
Alcantara írta:
Amennyiben tévednék, úgy nézd el nekem, mert nem követem gazdaságilag a klubot.
Én csak erre az egy mondatra reagálnék, mivel ezzel egészen más színezete van a mondókádnak.

Ha egyszer nem követed és nem nézel utána a dolgoknak, akkor miért mondod ennyire meggyőződéssel, amiket írtál? Ja, mert Rosell ezeket mondja/mondta ...

Szinte az összes frázisát elpuffantottad, amit leadott a témában. Így azért könnyű nyomatni a csúnyarossz Laportát, aki nyilván önmagában rakta össze az állítólagos 400 millának a nagy részét abban a periódusban, amíg elnökölt, ugye? Sanszos, h tett hozzá, de egyértelműen rá mutogatni, mint A hibás... (De ugye közben megpengették Gaspart-ot, így már őt is megemlíted :) )

Kicsi adalék: Pep éra prémiumai alaposan megnyomták a kiadási oldalt, Rosell óta ez sajnos a töredéke. De a lényeg, h sokkal szebbek a számok, így segítenek neki abban, h veregethesse a saját vállát a pénzügyi mágus, olyan miatt, amihez köze nincs érdemben... De ez csak egy apró morzsa a nagy tányérban...


A lényeg, h én vakon ennyire nem mennék Rosell szavai után és nem a nagy igazságként kezelném. Én sem vagyok naprakész a pénzügyi dolgokkal, de nem is veszem készpénznek, amit mondanak. Pláne tudva a hátterüket és látva mennyire vörös posztó neki Laporta, időnként elég nevetségessé és hiteltelenné teszi a vergődése...

És még:
A dupla post helyett légyszíves használd a Szerkeszt gombot. Köszi ;)

Miihii.

Az, hogy nem követem az nem azt jelenti, hogy Rossell nyilatkozatait "iszom".Csupán annyit, hogy nincs előttem a Barcelona éves könyvelése, miként másoknak sem.Nem megyek én senkinek a szavai után vakon, de vannak tények, pontos számadatok, aminek hitelességét senki nem cáfolta a nyilvánosságra hozatalkor.Javíts ki, ha tévedek, de Laporta sem, max, egy semmitmondó nyilatkozat erejéig.Gondolom ez elég indok arra, hogy hitelesnek tűnjön mindenki számára.Ennek az adósságállománynak a "miből adódó" növekedése adhat maximum vitára okot, de ebben egyikünk sem tud belelátni.

Ez a megpengették szöveg sem állja meg a helyét, hiszen köztudott spanyolhonban sok nagyobb klub minuszban van évtizedek óta. Ez például a Bundesligában nem fordulhatna elő, erre írtam egy példát is.Kicsit úgy érzem a szavaimat/mondataimat meglovagolva próbálsz trónfolni.
Ugyanezt leírhatnám én is: "Ja, mert ezeket Laporta állítja"!

Nincs értelme.

Az kétségtelen, hogy marakodnak egymás között és ez nem tesz jót a klubnak.

Amennyiben végigolvastad a kommentem, leírtam, hogy számomra is szimpatikusabb Laporta, de nem ez a mérvadó.Az, hogy " ideírják:"takarodjon" talán erős kifejezés.

Részemről a téma teljesen kimerítve/befejezve, próbálok az esti focira koncentrálni. :wink:
Avatar
miihii
KHAL
Hozzászólások: 8429
Csatlakozott: 2008.04.23. 01:11:00
Tartózkodási hely: Zeg-Zeg-Zeg ZALAEGERSZEG

2013.05.04. 15:47:42

Alcantara írta:
Amennyiben tévednék, úgy nézd el nekem, mert nem követem gazdaságilag a klubot.
Én csak erre az egy mondatra reagálnék, mivel ezzel egészen más színezete van a mondókádnak.

Ha egyszer nem követed és nem nézel utána a dolgoknak, akkor miért mondod ennyire meggyőződéssel, amiket írtál? Ja, mert Rosell ezeket mondja/mondta ...

Szinte az összes frázisát elpuffantottad, amit leadott a témában. Így azért könnyű nyomatni a csúnyarossz Laportát, aki nyilván önmagában rakta össze az állítólagos 400 millának a nagy részét abban a periódusban, amíg elnökölt, ugye? Sanszos, h tett hozzá, de egyértelműen rá mutogatni, mint A hibás... (De ugye közben megpengették Gaspart-ot, így már őt is megemlíted :) )

Kicsi adalék: Pep éra prémiumai alaposan megnyomták a kiadási oldalt, Rosell óta ez sajnos a töredéke. De a lényeg, h sokkal szebbek a számok, így segítenek neki abban, h veregethesse a saját vállát a pénzügyi mágus, olyan miatt, amihez köze nincs érdemben... De ez csak egy apró morzsa a nagy tányérban...


A lényeg, h én vakon ennyire nem mennék Rosell szavai után és nem a nagy igazságként kezelném. Én sem vagyok naprakész a pénzügyi dolgokkal, de nem is veszem készpénznek, amit mondanak. Pláne tudva a hátterüket és látva mennyire vörös posztó neki Laporta, időnként elég nevetségessé és hiteltelenné teszi a vergődése...

És még:
A dupla post helyett légyszíves használd a Szerkeszt gombot. Köszi ;)
There is only one god, and his name is death~Syrio Forel
Alcantara
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3956
Csatlakozott: 2011.08.30. 09:31:30

2013.05.04. 12:49:28

Lehet én tudom rosszul, nem néztem utána a neten, nekem úgy rémlik a Laporta érában tovább emelkedett a klub adóssága. Az igaz, hogy Joan Gaspart időszakában már megvolt az adósságállomány egy része. Laporta első időszakában stabilizálta, de a második érában jelentősen emelkedett az adósság. Nem véletlen, hogy meg kellett Rossellnek hoznia olyan döntéseket, mint a mezszponzorálás, ami előtte sosem volt.

Amennyiben tévednék, úgy nézd el nekem, mert nem követem gazdaságilag a klubot.
:wink:

Egy dolog azonban bizonyos: Rossell rendkívül jól érti a dolgát pénzügyileg, ez pedig az alapja egy magas szinten maradó játékosállománynak.
A többi mondanivalómat viszont tartom az előzőekben leírtak alapján.
Avatar
Mezner2
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1706
Csatlakozott: 2006.04.14. 13:27:29

2013.05.04. 12:47:58

Alcantara írta:
Mezner2 írta: Rossell szinte minden nyilatkozatával,és tettével a klub nimbuszát rombolja,remélem nagyon messzire eltakarodik...
Van pár dolog, amit azért írjál a javára: Kezdetnek az alelnöki pozícióban erős befolyása volt egy bizonyos Ronaldinho nevezetű labdarúgó idehozatalában. Abban gondolom egyetértünk nem volt túl rossz üzlet talán.
Ez még nem elnöki teendő, de arra jó volt, hogy a pozíciója/tekintélye erősödjön.

Rossell elnökként stabilizálta a Barca költségvetését, nem mellesleg olyan szponzort hozott, akinek köszönhetően csökken az a hatalmas adósság, amit Laporta felhalmozott.
Véleményed szerint Laporta két kézzel szórt pénzéből meddig tartotta volna magát a világ elitjében a Barca? Abból lehet milliós fizetéseket szponzorálni világklasszisoknak, hogy a mezünkre Unicef feliratot teszünk és még fizetünk is érte?

Egy Bundesligában a mi adósságállományunkkal már a II. osztályba találta volna magát a klub. Elég megnézni a Dortmundot, akik nemrégen az adósság miatt csak vergődtek, majd mintaszerűen rendberakták a költségvetést, elkezdtek szisztematikusan építkezni, jelenleg pedig már BL döntőt játszanak.

Külső szemlélőként elvileg nekem is szimpatikusabb Laporta, mint Rossell, csakhogy ez nem biztos, hogy a csapat érdeke. Engem az sem érdekel, ha a legundorítóbb ember vezeti a klubot, ha gazdaságilag sikeres, az csak jó, mert minden adva van egy topcsapat kialakításához.


Kicsit hosszúra engedtem a mondanivalómat, de azt gondolom a te nyilatkozatod az elnökről enyhe túlzás. Így még finoman is fogalmaztam, minden sértés szándéka nélkül.
Ebben azért rengeteg ferdítés,és féligazság van! Először is amíg Laporta alá dolgozott Rosell addig nagyon jó munkát végzett,ehhez kétség sem férhet,így nyilván amit akkor tett a klubért,azt nem lehet elfelejteni,így az ő barcelonai ténykedését két részre kell válaszani : alelnöki,és elnöki ténykedése.

Az első rész nem kérdés,óriási szerepe van abban,hogy újra felemelkedtünk!

A második,az ő regnálása nagyon sok szempontból elkeserítő! Egyrészt mintahogy előttem is leírták elsősorban Laporta elnökségéhez köthető az adóssághalmaz kezelése,ami még a Gaspart éra hozadéka volt,ehhez olyan hú de sok köze a Rossell vezetésnek nincs..
Tulajdonképpen amit a klub felépített magáról imidzs-t azt ő nagyon durván rombolja,már rég nem mi vagyunk a követendő példa,sem a pályán belül,sem a pályán kívül!
Amíg Joan,és Pep volt,addig elképzelhetetlennek tartottam volna az olyan eseteket mint pl. Alba müncheni tette,vagy úgy a szezonban még kb. 5 esetet tudnék mondani csak tőle,mert fogva voltak a játékosok,mindenki tudta a dolgát,és azzal is foglalkozott..
A nagyképű,fellengzős nyilatkozatok is azóta vannak amióta ő az elnök,egy erélyes pali,aki ad arra,hogy mit kommunikálunk a világ felé,az első ilyen nyilatkozatnál lement volna az öltözőbe,seggbe rúgja az illetőt,és senkinek nem jutna ilyeneket mondani ! Egyszerűen félek,hogy hanyatlásnak fog vele indulni minden,amit az előző vezetés (beleértve őt is mint alelnök) gondos,és szorgos munkával felépített..
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21195
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2013.05.04. 12:35:44

Alcantara írta:
Mezner2 írta: Rossell szinte minden nyilatkozatával,és tettével a klub nimbuszát rombolja,remélem nagyon messzire eltakarodik...
Van pár dolog, amit azért írjál a javára: Kezdetnek az alelnöki pozícióban erős befolyása volt egy bizonyos Ronaldinho nevezetű labdarúgó idehozatalában. Abban gondolom egyetértünk nem volt túl rossz üzlet talán.
Ez még nem elnöki teendő, de arra jó volt, hogy a pozíciója/tekintélye erősödjön.

Rossell elnökként stabilizálta a Barca költségvetését, nem mellesleg olyan szponzort hozott, akinek köszönhetően csökken az a hatalmas adósság, amit Laporta felhalmozott.
Véleményed szerint Laporta két kézzel szórt pénzéből meddig tartotta volna magát a világ elitjében a Barca? Abból lehet milliós fizetéseket szponzorálni világklasszisoknak, hogy a mezünkre Unicef feliratot teszünk és még fizetünk is érte?

Egy Bundesligában a mi adósságállományunkkal már a II. osztályba találta volna magát a klub. Elég megnézni a Dortmundot, akik nemrégen az adósság miatt csak vergődtek, majd mintaszerűen rendberakták a költségvetést, elkezdtek szisztematikusan építkezni, jelenleg pedig már BL döntőt játszanak.

Külső szemlélőként elvileg nekem is szimpatikusabb Laporta, mint Rossell, csakhogy ez nem biztos, hogy a csapat érdeke. Engem az sem érdekel, ha a legundorítóbb ember vezeti a klubot, ha gazdaságilag sikeres, az csak jó, mert minden adva van egy topcsapat kialakításához.


Kicsit hosszúra engedtem a mondanivalómat, de azt gondolom a te nyilatkozatod az elnökről enyhe túlzás. Így még finoman is fogalmaztam, minden sértés szándéka nélkül.
A hatalmas adósságot nem Laporta halmozta föl, hanem amikor ő lett az elnök, akkor már megvolt, és ép Laportaék stabilizálták a klub helyzetét, bár ebben nagy szerepe volt Rosselnek is, az akkori alelnöknek.
Alcantara
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3956
Csatlakozott: 2011.08.30. 09:31:30

2013.05.04. 12:29:02

Mezner2 írta: Rossell szinte minden nyilatkozatával,és tettével a klub nimbuszát rombolja,remélem nagyon messzire eltakarodik...
Van pár dolog, amit azért írjál a javára: Kezdetnek az alelnöki pozícióban erős befolyása volt egy bizonyos Ronaldinho nevezetű labdarúgó idehozatalában. Abban gondolom egyetértünk nem volt túl rossz üzlet talán.
Ez még nem elnöki teendő, de arra jó volt, hogy a pozíciója/tekintélye erősödjön.

Rossell elnökként stabilizálta a Barca költségvetését, nem mellesleg olyan szponzort hozott, akinek köszönhetően csökken az a hatalmas adósság, amit Laporta felhalmozott.
Véleményed szerint Laporta két kézzel szórt pénzéből meddig tartotta volna magát a világ elitjében a Barca? Abból lehet milliós fizetéseket szponzorálni világklasszisoknak, hogy a mezünkre Unicef feliratot teszünk és még fizetünk is érte?

Egy Bundesligában a mi adósságállományunkkal már a II. osztályba találta volna magát a klub. Elég megnézni a Dortmundot, akik nemrégen az adósság miatt csak vergődtek, majd mintaszerűen rendberakták a költségvetést, elkezdtek szisztematikusan építkezni, jelenleg pedig már BL döntőt játszanak.

Külső szemlélőként elvileg nekem is szimpatikusabb Laporta, mint Rossell, csakhogy ez nem biztos, hogy a csapat érdeke. Engem az sem érdekel, ha a legundorítóbb ember vezeti a klubot, ha gazdaságilag sikeres, az csak jó, mert minden adva van egy topcsapat kialakításához.


Kicsit hosszúra engedtem a mondanivalómat, de azt gondolom a te nyilatkozatod az elnökről enyhe túlzás. Így még finoman is fogalmaztam, minden sértés szándéka nélkül.
Avatar
Mezner2
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1706
Csatlakozott: 2006.04.14. 13:27:29

2013.05.04. 11:09:47

Nagyon remélem,hogy tényleg elindul a következő elnökválasztáson (2014???) és meg is nyeri,Rossell szinte minden nyilatkozatával,és tettével a klub nimbuszát rombolja,remélem nagyon messzire eltakarodik...
Lezárt