Paco Alcácer

Itt találhatóak az előző szezon során írt hozzászólásaitok. Később érdemes lesz visszanézni őket!
Lezárt

Szezonértékelő:

1
0
0 szavazat
2
3
27%
3
8
73%
4
0
0 szavazat
5
0
0 szavazat
 
Szavazatok száma: 11
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2016.09.01. 12:30:40

A 17-es mez lett az ove, ha valakit erdekelne. :D
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2016.08.31. 21:32:20

Nem tudom, hogy fog beválni Alcacer. De látva a Bilbao ellen, hogy csatáraink minden helyzetüket kihagyták, annál étvágygerjesztőbbet nem mondhatnak csatárról, mint hogy zárt védelem ellen is berúgja a helyzeteit.
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10071
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2016.08.31. 21:09:36

Azért a korról se feledkezzünk meg, ez tény.

Lajos például ha jól számoltam, ennyi idősen kb 17-20 gólt lőtt egy szezonban, a Holland bajnokságban.
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2016.08.31. 20:47:44

Amugy hosszu ido utan nem sajat remenyseg lesz a cseretamado. 2006 korul Messie volt ez a szerepkor, Rijkaard utolso eveben GdS, Guardiolanal elobb jott Bojan, majd Jeffren, Tello es Cuenca, Luchonal pedig volt Munir es Sandro.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21051
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2016.08.31. 20:28:51

palesz77 írta:
Úgyhogy én várnék még a temetéssel, mert fel lehet hozni érveket amellett, hogy középszer, de mint látható amellett is, hogy egy evről évre fejlődő fiatal tehetségről van szó személyében. Baromi kíváncsi leszek rá, mert szerintem a Barca stílusa jobban fog feküdni neki, és ha nem remeg meg a lába a nyomástól, akkor baromi jó szezont hozhat kiegészítőként..
Ahogy mondod. Viszont kevés olyan támadó van, aki csereként tudott volna kibontakozni, Higuain vagy Morata is akkor lettek igazán felkapottak, miután eligazoltak a Realból, és kezdőként egy kisebb csapatban megmutathatták, mit is tudnak.
Talán most Munir is többre lenne tartva, ha egy spanyol középcsapatban kezdő lehetett volna az elmúlt két évben, és nem itt lett volna epizodista. Kb. Larsson óta elég hányatott sorsúak a cserecsatáraink. Annyi előnye van, hogy Lucho embere, de Vidal esetében láttuk, ez sem garancia.
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2165
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2016.08.31. 20:01:11

Tromort77 írta:
LG írta:Szóval kár megmagyarázni, hogy mekkora tehetség, ha az lenne, akkor nem ide jött volna padozni.
Vagy igenis van benne annyi bátorság és bizalom maga felé, hogy hisz benne, hogy megtudja váltani a világot és rendseres beugró lehet egy Barcában.

Nem értem miért kell fikázni -akinek nem inge- amikor még egy nyamvadt percet se játszott. Az árát símán megérte, tehetséges, illik ide, és a fiatalkora ellenére van bőven tapasztalata. Ez ritkaság. Ilyen korban kevesen tesznek le ennyit az asztalra. Meg kell neki adni az időt és a türelmet. De nem értem, hogy lehet ennyire negatívnak lenni látatlanban. Ha a vezetőség, aszakmai stáb, az edző úgy gondolja, hogy ő ide való, akkor nincs miről beszélni.

Szerk: Akinek nem inge...
Sőt még úgy is gondolkodhat, hogy Suarez majd megharap valakit, (csinált már ilyet) :) és akkor szépen eltiltják fél évre vagy örökre és máris tud helyette játszani. Meg gondolom, azért megbeszélték, hogy milyen szerepet kaphat kb mennyi perc jut neki, stb.

Bízok benne, Munírtért viszont kár.
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2016.08.31. 19:40:08

Mondjuk Kristop listájánál az egy nem elhanyagolható dolog, hogy Borja kivételével az összes játékos legalább 5 évvel idősebb nála. Egy csatárnál meg had ne mondjam mennyit számít a rutin.. Paco 23 éves lett még csak most, ennyi idősen hány gólos szezonokat hozott Torres és Villa pl? Nem sokkal többet, gól/perc mutatók alapján meg szinte azonosak. Pedig mindketten korszakos csatárrá nőtték ki magukat. Nem mondom, hogy Paco is akkora karriert fog befutni mint a 2 úriember, Torres képességei pl szerintem sokkal jobbak voltak - mondjuk neki szinte mindenkinél -, de a lehetőség nála is adott, az eddigi előélete alapján még bármi lehet.

Azt meg szintén érdemes azért megemlíteni, hogy míg tavaly egy erősebb Valenciában lőtt 11-et, addig idén egy sokkal gyengébbe 13-at. És a lövés/gól mutatója jelentősen fejlődött ez alatt az 1 év alatt. Pedig stílus alapján Paconak azért szüksége van csapatra is maga köré, nem fog egymaga a kapuig beszólózni, vagy 45-ről megsuhintva gólt verni. Ő a 16-oson belül hatékony, és ehhez kell a csapat is. Ott a válogatott, 13 meccsen lőtt 6 gólt, ez minden, csak nem rossz arány. És eddig évről évre fejlődött ebben, múltkor leírtam már az átigazolások topicban, 22 éves létére a 16-oson belül kíméletlenebb befejező volt szinte az összes európai top csatárnál. Mindezt egy gyenge Valenciában.

Úgyhogy én várnék még a temetéssel, mert fel lehet hozni érveket amellett, hogy középszer, de mint látható amellett is, hogy egy evről évre fejlődő fiatal tehetségről van szó személyében. Baromi kíváncsi leszek rá, mert szerintem a Barca stílusa jobban fog feküdni neki, és ha nem remeg meg a lába a nyomástól, akkor baromi jó szezont hozhat kiegészítőként..
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21051
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2016.08.31. 18:31:57

Tromort77 írta:
LG írta:Szóval kár megmagyarázni, hogy mekkora tehetség, ha az lenne, akkor nem ide jött volna padozni.
Vagy igenis van benne annyi bátorság és bizalom maga felé, hogy hisz benne, hogy megtudja váltani a világot és rendseres beugró lehet egy Barcában.

Nem értem miért kell fikázni -akinek nem inge- amikor még egy nyamvadt percet se játszott. Az árát símán megérte, tehetséges, illik ide, és a fiatalkora ellenére van bőven tapasztalata. Ez ritkaság. Ilyen korban kevesen tesznek le ennyit az asztalra. Meg kell neki adni az időt és a türelmet. De nem értem, hogy lehet ennyire negatívnak lenni látatlanban. Ha a vezetőség, aszakmai stáb, az edző úgy gondolja, hogy ő ide való, akkor nincs miről beszélni.
Nem értem, miért számit fikázásnak, ha egy középszerű játékost középszerűnek neveznek.
Egy szóval nem mondtam, hogy rossz igazolás, vagy, hogy ne lenne megfelelő arra a szerepre, amire hozták.
Tromort77

2016.08.31. 18:15:57

LG írta:Szóval kár megmagyarázni, hogy mekkora tehetség, ha az lenne, akkor nem ide jött volna padozni.
Vagy igenis van benne annyi bátorság és bizalom maga felé, hogy hisz benne, hogy megtudja váltani a világot és rendseres beugró lehet egy Barcában.

Nem értem miért kell fikázni -akinek nem inge- amikor még egy nyamvadt percet se játszott. Az árát símán megérte, tehetséges, illik ide, és a fiatalkora ellenére van bőven tapasztalata. Ez ritkaság. Ilyen korban kevesen tesznek le ennyit az asztalra. Meg kell neki adni az időt és a türelmet. De nem értem, hogy lehet ennyire negatívnak lenni látatlanban. Ha a vezetőség, aszakmai stáb, az edző úgy gondolja, hogy ő ide való, akkor nincs miről beszélni.

Szerk: Akinek nem inge...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Tromort77 2016.08.31. 19:28:24-kor.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21051
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2016.08.31. 18:02:25

Waleba10 írta:
kristop írta:győzzél meg miszter közepszer, hogy elhagyhatom ezt a becenevet, nehéz dolgod lesz
Ez a miszter középszer, ebben a hulla gyenge valenciaban lőtt tavaly 15 gólt meg adott 10 gólpasszt.... akkor gondolj bele mire lehet képes olyan társakkal mint Messi, Ney, Ini, Busi, Sui, Raki stb... úgy bírom mikor valaki benyögi hogy középszer, meg felesleges, meg bla bla bla.... úgy hogy még 1 percet se játszott, de még akkor is hülyeség lenne, láthatjuk Turant is, ha a fórumon múlt volna, már nem is játszana itt, most meg a csapatunk egyik legjobbja....
Szerintem a középszerrel igaza van, hisz hozott fel példának támadókat, akik eredményesebbek voltak, és ők sem Real, Barca szintű csapatokban tették. Jó, elfogadom, hogy fiatal, és fejlődhet, de meglepődnék, ha kiemelkedő támadó lenne belőle, főleg, hogy ha Suarez nem sérül meg, sok lehetősége nem is lesz a fejlődésre.

Szóval kár megmagyarázni, hogy mekkora tehetség, ha az lenne, akkor nem ide jött volna padozni. Nekünk persze pont ilyen ember kell, ezzel nincs is baj, csak ha leigazolunk vkit, akkor a fórum nagy része szemében az játékos máris sokkal jobb lesz. Bezzeg ha a Real igazolta volna le...
Amúgy lehet így nézni, ahogy nézed...tehát van Messi, Suarez, Neymar, Ini, Benzema, Ronci, Modric, Bale, Griezmann, Koke, az összes többi ligában játszó játékos meg középszer.
Azért nem erről van szó. De ő tökéletesen beleillik a Kristop által felsorolt névsorba, tehát csak a ligában elég sok a hasonló kaliberű támadó, tehát szerintem rá megfelel a középszer, vagy tucatjátékos jelző.
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6714
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2016.08.31. 18:01:51

Jaja, LE felhívta Alcácert, megkérdezte "Te Paco, milyen focista vagy?" Válasz, "Mester, szupertehetséges és orbitálisan nagy játékos lesz belőlem, eskü, nem hazudok." Ez marha meg bedőlt neki.

Amúgy lehet így nézni, ahogy nézed...tehát van Messi, Suarez, Neymar, Ini, Benzema, Ronci, Modric, Bale, Griezmann, Koke, az összes többi ligában játszó játékos meg középszer.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára recrea 2016.08.31. 18:02:38-kor.
Avatar
nzxtpo
Capitá del Barça
Hozzászólások: 913
Csatlakozott: 2012.08.20. 18:12:58
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg, Győr

2016.08.31. 17:52:05

kristop írta:
disclaimer: mindezt kezeljétek úgy, hogy ahogy az aláírásomban is látszik, nem a kedvencem a srác, és előfordulhat kis elfogultság negatív irányba. ettől még az érveim megalapozottak :D
Ha még saját magad is belátod, hogy elfogult vagy, akkor nem értem miért írod a negatív kommenteket úgy, hogy közben nem is láttad a srácot játszani kb. 2 meccsnél többször. Számomra semmit nem alapoztál meg az általad leírtakkal.

Szerintem egy évek óta fejlődő játékosról beszélünk, aki nem csak góllövésre, de összjátékra is képes, ami ritka ezen a gyenge felhozatallal rendelkező csatárpiacon. Azt nem mondom, hogy felsőfokon végzi mindezt, de ahhoz képest, hogy milyen nevekkel hoztak minket szóba, nem sok jobb alternatíva jöhetett volna. Arról se feledkezzünk meg, hogy mégiscsak a padra igazoltuk, nem lehet a padon is egy Suarez kaliber.
Kép
"I learned all about life with a ball on my feet." - Ronaldinho
Avatar
kristop
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2120
Csatlakozott: 2009.04.14. 14:25:05

2016.08.31. 17:27:36

a középszer szerintem tényleg a legjobb kifejezés rá.

azok a játékosok, akikkel a góllövőlistán ugyanott végzett az elmúlt két évben:
imanol agirretxe - sociedad
david barral - levante
joaquín larrivey - celta
dani parejo - valencia

a hatgólos liga évéből nem rakok ide embereket, az már csalás lenne

néhány játékos, aki előtte végeztek a góllövőlistán az elmúlt két évben:
iago aspas - celta
el arabi - granada
lucas perez - deportivo
borja baston - eibar
ruben castro - betis
christian stuani - espanyol
jonathas - elche
sergio garcia - espanyol
alberto bueno - rayo

és akkor a "nagyobb" neveket (vietto, gameiro, aduriz, bacca, mandzukic, nolito), és a sztárokat, akik előtte végeztek bele se raktam. persze tudom, ők nem egy hullagyenge valenciában bizonyítottak, hanem bombaerős elchében, derporban, betisben, espanyolban satöbbi.

ahogy írtam, tökéletesen a spanyol bajnokság középszerű játékosainak a szintjét hozza, de azt legalább stabilan. nyilván azt is tudom, hogy nem minden a statisztika, csak az a baj, hogy számomra azon kívül, hogy befejező, tényleg semmi a srác, de cáfoljon rám ebben is.

ha ilyen játékost keresett LE, akkor tökoké (mondjuk lehetett volna olcsóbban is akkor, van miből választani), de szerintem csak ők is bedőltek neki, hogy paco valami hatalmas tehetség és nagy játékos lesz belőle :(

disclaimer: mindezt kezeljétek úgy, hogy ahogy az aláírásomban is látszik, nem a kedvencem a srác, és előfordulhat kis elfogultság negatív irányba. ettől még az érveim megalapozottak :D
no.1 sergi roberto fan, no.1 paco hater

2017 in: mina, davinson sanchez, semedo, verratti, deulofeu, dembele
2018 in: de ligt, arthur, alena, thiago
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2016.08.31. 16:49:12

Annyibol megertem, hogy 1-2 eve par honapig tenyleg nagy volt a hype a gyerek korul amikor lott nekunk is meg a Realnak is, hogy o lesz az uj Raul meg a valogatott huzoembere. Akkora karrier nem lesz belole de nekunk most o volt a tokeletes megoldas.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2016.08.31. 15:40:16

22 évesen 45 meccsen 15+8
21 évesen 34 meccsen 14+6
20 évesen 37 meccsen 14+3

mindezt egy évek óta hullagyenge valenciában, szóval kicsit sántít a az egyszezonos kifejezés.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Waleba10
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 283
Csatlakozott: 2015.04.16. 21:02:20

2016.08.31. 15:27:51

kristop írta:győzzél meg miszter közepszer, hogy elhagyhatom ezt a becenevet, nehéz dolgod lesz
Ez a miszter középszer, ebben a hulla gyenge valenciaban lőtt tavaly 15 gólt meg adott 10 gólpasszt.... akkor gondolj bele mire lehet képes olyan társakkal mint Messi, Ney, Ini, Busi, Sui, Raki stb... úgy bírom mikor valaki benyögi hogy középszer, meg felesleges, meg bla bla bla.... úgy hogy még 1 percet se játszott, de még akkor is hülyeség lenne, láthatjuk Turant is, ha a fórumon múlt volna, már nem is játszana itt, most meg a csapatunk egyik legjobbja....
Sergi 94:38 Roberto
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21051
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2016.08.31. 15:26:14

Nos, cserecsatárnak bőven jó lehet, de azt túlzásnak érzem, hogy van aki már Suarez utódját látja benne. Akár még az is lehetne, hiszen fiatal még, de ahhoz elég nagyot kéne fejlődnie, az meg nem hiszem, hogy a padról menni fog neki.
Avatar
kristop
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2120
Csatlakozott: 2009.04.14. 14:25:05

2016.08.31. 15:08:50

sajnos számomra már régóta ő a megtestesítője A Túlértékelt Focistának, szóval nekem kicsit többet kell mutasson annál, minthogy kezdő középcsatárként egyszer elérte a 15 gólos álomhatárt.

de hajrá meg minden, természetesen én is örülnék neki, ha kiderülni, hogy az elmúlt három évben titkolta a tehetségét, és majd most robbant \:D/
no.1 sergi roberto fan, no.1 paco hater

2017 in: mina, davinson sanchez, semedo, verratti, deulofeu, dembele
2018 in: de ligt, arthur, alena, thiago
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10071
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2016.08.31. 14:46:45

Igazából Lajos mellett még egy ilyen ugymond középszert is nagy szó keretben tudni.
Avatar
hank1ee
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2512
Csatlakozott: 2013.02.27. 03:08:33

2016.08.31. 12:49:35

kristop írta:győzzél meg miszter közepszer, hogy elhagyhatom ezt a becenevet, nehéz dolgod lesz
Mr. középszer, azaz. :lol: Ilyen középszerű csatárgyereket 10 éve nem termelt ki a La Masia.
"Hány dobja az álmait, hogy mindegy már csak legyen más, de be kell lásd, bármilyen trét hoz az élet le kell rázd"

"A látványos játék alapja a futball szeretete." - Varga Zoltán
"Szerettünk, akartunk, és tudtunk futballozni." - Puskás Ferenc
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2016.08.31. 12:35:42

kristop írta:győzzél meg miszter közepszer, hogy elhagyhatom ezt a becenevet, nehéz dolgod lesz
Mit vartal hogy majd Griezmannt vagy Ronaldot hozzuk a kispadra? Ha Suárez nem serul le valoszinuleg tul sokat nem fog jatszani. Fiatal, spanyol, a tarsak nagyreszet mar ismeri a seleccionból es ahogy palesz is irta felallt vedelem ellen kifejezetten jo.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
kristop
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2120
Csatlakozott: 2009.04.14. 14:25:05

2016.08.31. 11:58:21

győzzél meg miszter közepszer, hogy elhagyhatom ezt a becenevet, nehéz dolgod lesz
no.1 sergi roberto fan, no.1 paco hater

2017 in: mina, davinson sanchez, semedo, verratti, deulofeu, dembele
2018 in: de ligt, arthur, alena, thiago
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2165
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2016.08.31. 10:47:25

Szerintem jól tette, hogy hozzánk igazolt. Gondolom, azért megbeszélték mennyi játéklehetőséget kap mielőtt aláírt.

Fiatal játékosról van szó, aki egy két tanulóév után, akár előrébb is léphet. Idén végre minőségi cserejátékosaink vannak. Mostmár csak a csapatnak kell egységessé válnia.
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2016.08.31. 10:32:58

Nekem ami tetszik benne, hogy a góljai nagy százalékát úgy lőtte a Valenciában és a válogatottban is, hogy tömörült a védelem, mégis megtalálta a rést. Nem azt mondom, hogy Atma féle "11 ember a 16-oson belül" tömörülés közepette lőtte őket, de nálunk is rengetegszer felállt védelem ellen kell villogni, és ezt láthatóan nagyon érzi. Ha meg Messi fogja kiszolgálni ezek után, még több helyzetbe kerülhet, azokat meg elég jó arányban értékesíti.. Ha 1.500-2.000 percet letol a szezonban, én egy 12-15 gólt kinézek látatlanba belőle.
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6714
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2016.08.31. 09:54:34

Varatrix írta:Szerintem bőven benne van hogy hosszútávon átveszi Suárez helyét a csapatban. Nagyon örülök neki egy próbát bőven megért. Nagyon szorítok neki, már a Valenciában is egy nagyon szimpatikus játékos volt. Bízom benne hogy az Umtiti, Denis, Andre, Paco négyesből minél többen a csapat jövőbeli gerincévé válnak majd. De banyek félelmetes cserelehetőségeink vannak.
Én úgy vélem, h pontosan ez a cél az idei igazolásokkal (nagy ész nem kell hozzá mondjuk, mert vettünk 6 db 22-24 éves játékost), a jövő csapatát építjük, amiben sztem is kulcsjátékos lehet Alcacer. Nem igazán emlékszem rá, de azóta jó pár videót megnéztem róla, ami feltűnt, h fejjel erős és parádés labdákat tud osztogatni :shock: Aktív center nagyon. Aki abban a Valenciában színezni tudta a játékot, az rossz focista nem lehet.
Lezárt