FC Barcelona 18/19

Itt találhatóak az előző szezon során írt hozzászólásaitok. Később érdemes lesz visszanézni őket!
Lezárt

Mit tippelsz szezon végére?

Nem nyerünk 1 kupát se a 3-ból
24
18%
Megnyerjük a Bajnokságot
21
16%
Megnyerjük a BL-t
3
2%
Megnyerjük a Kupát
15
11%
Megnyerjük a Bajnokságot és a Kupát
28
21%
Megnyerjük a Bajnokságot és a BL-t
11
8%
Megnyerjük a BL-t és a Kupát
1
1%
Triplázunk
32
24%
 
Szavazatok száma: 135
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2018.05.13. 23:40:00

Engem annyira nem hat meg a dolog. Persze, szep lett volna a veretlen bajnoki cim, de bajnokok lettunk es kupagyoztesek, szegyenkeznunk nem kell. Nem veletlen hogy nagyon ritka ha valaki egesz even at veretlen marad, ezert verni az asztalt, jajj.... #-o

Ezzel a jatekkal (nem a maival), jovore is azok leszunk.

A Real miatt van igy kibukva a banda nagy resze (en is), csak ezt sokan nem ismerik be.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15449
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2018.05.13. 23:39:48

hajnesz írta: Másik megoldás, hogy el kell felejteni ezt az n+1 csatáros rendszereket, nálam Coutinho is inkább szélső támadó, mint középpályás.

UI: Nehezen hiszem el, hogy Dembelé-Coutinho védekező munkája csak azért ilyen gyatra, mert nem akarnak....
ez a megoldás szerintem is, az már ennyiből látszik, hogy Coutinho nem fogja azt hozni mint Iniesta.
Ini nem volt egy nagy ütköző, de ha kellett megtette, mellette úgy olvasta a passzsávokat, mint kevesen, és ezzel a fizikai hiányosságait simán feledtette.

Dembelé védőmunkáját meg ennyiből nehéz megítélni, kell a játék neki, egyértelmű szerintem.


Majd megoldják, de én visszatérnék a 433-hoz, Busquets-Rakitic-??? hármassal, és a kérdőjelek helyére hiába jött Coutinho, nincs emberünk.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
hajnesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2009.05.04. 19:45:30
Tartózkodási hely: Szeged

2018.05.13. 23:32:49

csababarca írta:

ehhez hozzá jön az is hogy a bl-n kívül, amit mindig elchokerkedtünk, hülyére nyertük magunkat, ami egy idő után közönyt vált ki, majd utálatot.

de amúgy adom, lelketlen a csapat, zsoldosok hada.

Olyan mint itthon a Veszprém kézilabdában, ott ugyanezért panaszkodnak a szurkolók. Már nem érzik azt a tüzet magukban sem 1-1 vereség után, mint anno. Én is ugyan így vagyok vele.

Most ez a veretlenség amúgy nem annyira érdekelt, szép lett volna, de ennél a csapatnál ha az utóbbi 10 évet nézzük volt sok erősebb barca, akik tényleg érinthetetlennek tűntek. nekik sem sikerült.
inkább megint az elbukás módja, mint a bl-ben is, ami zavaró.
5 gólt kapni, egy Levantétől, akik nem is tudom rúgtak mikor rúgtak ennyit utoljára, pláne náluk erősebb csapatnak.
És rá az arcoskodás még 5-4nél is Busquets,Lajos féle emberektől, a hányinger kerülget.
Minden korszaknak eljön egyszer a vége, ahogy eljött a Xavi-Busquets-Iniesta korszaknak is. Messit még élvezhetjük pár évig, aztán vége.
Ahhoz, hogy lelke legyen egy csapatnak, saját nevelések kellenek. Oda meg többek között szerencse is kell, hogy legyen kiből válogatni, illetve a megfelelő játékosnak adjuk meg az alkalmat a bizonyitásra.
Ahogy irtam a másik topicban, védekezésben valami nagyon elment igy a végére. Ha nem akarunk 3 tankkal játszani a szép játék végett, akkor igazoljunk Busquets mellé egy bantu négert, aki beleteszi a melót 4 játékos helyett is.
Másik megoldás, hogy el kell felejteni ezt az n+1 csatáros rendszereket, nálam Coutinho is inkább szélső támadó, mint középpályás.

UI: Nehezen hiszem el, hogy Dembelé-Coutinho védekező munkája csak azért ilyen gyatra, mert nem akarnak....
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15449
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2018.05.13. 23:06:10

MessiNeymarSuarez írta:
Sajnos egyre inkább fogynak azok az indokok amiért a Barca szerethető, és egyre növekednek azok amik miatt inkább az ellenkezőjét váltják ki egy semleges emberből, az olyan pökhendi elkényelmesedett hozzáállásokkal mint a mai, nem hiszem hogy semlegesek közül a Roma ellen nekünk szurkoltak volna, vagy ma nekünk.

ehhez hozzá jön az is hogy a bl-n kívül, amit mindig elchokerkedtünk, hülyére nyertük magunkat, ami egy idő után közönyt vált ki, majd utálatot.

de amúgy adom, lelketlen a csapat, zsoldosok hada.

Olyan mint itthon a Veszprém kézilabdában, ott ugyanezért panaszkodnak a szurkolók. Már nem érzik azt a tüzet magukban sem 1-1 vereség után, mint anno. Én is ugyan így vagyok vele.

Most ez a veretlenség amúgy nem annyira érdekelt, szép lett volna, de ennél a csapatnál ha az utóbbi 10 évet nézzük volt sok erősebb barca, akik tényleg érinthetetlennek tűntek. nekik sem sikerült.
inkább megint az elbukás módja, mint a bl-ben is, ami zavaró.
5 gólt kapni, egy Levantétől, akik nem is tudom rúgtak mikor rúgtak ennyit utoljára, pláne náluk erősebb csapatnak.
És rá az arcoskodás még 5-4nél is Busquets,Lajos féle emberektől, a hányinger kerülget.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6664
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2018.05.13. 23:02:29

Nagyjából vége is a szezonnak, az utolsó meccset csak az Iniesta-búcsúztatás miatt nézem meg, bár lehet azt is inkább visszanézem Youtube-ról.

A játék szenvedős, a "meglepetésemberek" miatt se lesz érdemes nézni, mert a B-ből nem fog játszani senki, Minaból meg Vidalból még sokat is láttam egy életre.

Nem tudom mi a cél, így BL-t nem fogunk nyerni, Griezmann ide vagy oda.

Valverdenek pedig ideje összekapnia magát, legyünk túl a maradék meccsen, aztán jövőre jó lenne a címerhez méltó játékkal előrukkolni.

Van itt baj bőven, agyatlan, undorító elnökség, haldokló B-csapat, hulladék játék...
A nyári szünetben sok mindnekinek kell rendet rakni a fejében.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10105
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2018.05.13. 23:00:49

Nem baj, újból elértük hogy rajtunk röhögjön az egész világ.

Teljesen nevetség tárgya vagyunk, és emellé még jönnek a klubbal kapcsolatos kétes dolgok is...
Jókat nevetünk a PL-en, hogy sehol sincsenek BL-ben, de ehhez képest mi még nagyobb kabarét nyomunk.

A legszomorúbb az, hogy ha most csöppennék bele a foci világába, nem sok érvet tudnék felhozni azért, hogy a Barcába szeressek bele. Voltak sikeres és sikertelen korszakok, de mindig is volt egy meghatározó játékunk, filozófiánk, és még ha nem is szerették a külsősök a csapatot, elismert volt a klub és szimpatikus benyomású.

Most meg mi megy? Kétes ügyek, odaszólogatások(Grizi esete sem tetszik ami mostanában történik)

Sajnos fogynak azok az indokok amiért a Barca szerethető, és egyre növekednek azok amik miatt inkább az ellenkezőjét váltják ki egy semleges emberből, az olyan pökhendi elkényelmesedett hozzáállásokkal mint a mai, nem hiszem hogy semlegesek közül a Roma ellen nekünk szurkoltak volna, vagy ma nekünk.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára MessiNeymarSuarez 2018.05.13. 23:02:30-kor.
Avatar
Messidona10
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1642
Csatlakozott: 2007.12.19. 18:44:50

2018.05.13. 22:58:58

S.Agüero írta:
Az 4 volt csak, akkor potyázott Ter Stegen hatalmasat (asszem San José rúgott gólt félpályáról).
Ő bilbaós, és a szk-döntőben volt, nem? :D Akkor potyázott MAtS, de rárúgta az ellenfélre a labdát, onnan ment be asszem.

Jogos amúgy, 4-et kaptunk.
Bocs, teljesen igazad van. Mentségemre szóljon, hogy sör. :)
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2018.05.13. 22:55:03

Az 4 volt csak, akkor potyázott Ter Stegen hatalmasat (asszem San José rúgott gólt félpályáról).
Ő bilbaós, és a szk-döntőben volt, nem? :D Akkor potyázott MAtS, de rárúgta az ellenfélre a labdát, onnan ment be asszem.

Jogos amúgy, 4-et kaptunk.
Avatar
randomguy
Capitá del Barça
Hozzászólások: 580
Csatlakozott: 2016.08.11. 12:22:07
Tartózkodási hely: τᴏᴘ ᴏғ τʜє ωᴏʀʟᴅ

2018.05.13. 22:53:48

Messidona10 írta:Valaki meg tudja mondani, hogy mikor kaptunk öt gólt utoljára?
2003-ban a Malaga ellen.
Xabi Prieto: "I have gone to the Bernabeu just to watch Messi play."
Avatar
Messidona10
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1642
Csatlakozott: 2007.12.19. 18:44:50

2018.05.13. 22:53:06

S.Agüero írta:
Messidona10 írta:Valaki meg tudja mondani, hogy mikor kaptunk öt gólt utoljára?
Talán a Celta ellen 2-3 éve? De lehet, hogy csak 4-et kaptunk akkor.
Az 4 volt csak, akkor potyázott Ter Stegen hatalmasat (asszem San José rúgott gólt félpályáról).
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15449
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2018.05.13. 22:52:21

El Sie7e írta:veretlenség a célegyenesben 2 meccs van hátra se kupa se bl milyen meggondolásból rotált Valverde? Realosként én nem értem.
nálunk hajlamosak az edzők arra, hogy a játékosok miatt jól megy a szekér, és akkor elhiszik magukról az edzőink, hogy marha nagy mágusok. ilyenkor kezdenek el agyalni, meg kitalálni a hatalmas okosságokat. LE tavaly a juve ellen pl, EV ebben a szezonban sokszor, csak Messi kimentette ha tudta.

mindegy, amúgy ez a csapat nagyon sebezhető volt egész évben, csoda hogy eddig kihúztuk a bajnokságban vereség nélkül.
így viszont marha nagy blama, hogy egy Levante rúg nekünk 5 gólt 60 perc alatt. edzésen nem rúgnak ennyit egymásnak.

szégyen.
roma 2.0.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2018.05.13. 22:51:54

Messidona10 írta:Valaki meg tudja mondani, hogy mikor kaptunk öt gólt utoljára?
Talán a Celta ellen 2-3 éve? De lehet, hogy csak 4-et kaptunk akkor.
Avatar
Fecooo
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7853
Csatlakozott: 2008.07.15. 18:30:53

2018.05.13. 22:51:24

Messidona10 írta:Valaki meg tudja mondani, hogy mikor kaptunk öt gólt utoljára?
Én a Malagara emlékszem csak...
Avatar
Messidona10
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1642
Csatlakozott: 2007.12.19. 18:44:50

2018.05.13. 22:47:55

Valaki meg tudja mondani, hogy mikor kaptunk öt gólt utoljára?
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10105
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2018.05.13. 22:46:30

Ezt a szezont egy mondattal tudnám körülírni:
"Elhitted, mi?"

Bitcoin grafikon semmi ahhoz a hullámvölgyhöz képest ami ebben a szezonban ment érzelmileg.Nagyon mélyről nagyon magasra, aztán amikor már elhinné az ember hogy valami nagyon nagy dolog történhet, akkor jön a hirtelen kiábrándulás, ami ráadásul a lehető legamatőrebb módon következik be.

Kiesni a BL-ből? Egye fene, egy Bayern-Real-PSG hármas ellen ki-ki meccs, simán benne van, de hogy egy AS Roma ellen, főleg egy 4-1-es előnyről? Kabaré

Bajnoki veretlenség? Nem elvárható, sőt nem véletlen nem volt ilyen amióta 20 csapatos a Spanyol bajnokság, de könyörgöm akkor miért most kell ellazulni és kikapni 2 meccsre a történelmi tettől EGY LEVANTÉTŐL 5 gólt kapva??
Kaptunk volna ki inkább az elején, nem pedig úgy hogy már a cél előtt vagyunk, és már a szkeptikusak is elhiszik hogy meglehet.

Szomorú hogy egy ilyen történelmi tettet buktunk el, nem baj majd cserébe a Real Madrid végre hajt más történelmi tett és senkit sem fog érdekelni hogy mi bajnokságot nyertünk.
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára MessiNeymarSuarez 2018.05.13. 22:51:54-kor.
lics
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 433
Csatlakozott: 2017.08.21. 22:12:42

2018.05.13. 22:42:22

Elvagyok szörnyülködve teljes mértékben. Dembelet ideje korán igazoltuk le horribilis pénzért, Suarez semmit nem ér, nem véletlen, hogy már a vezetőségbe is gonolkodnak az eladásán. Nagy képűen, flegmán mentünk ki a pályára. Se Rakitic se Bisquets nem tudott érdembem mit hozzá tenni. Egyedül Coutinho volt az akin látszik, hogy nem adja fel megy előre és bevallom ezért örülnék Griezmannak mert ő is ilyem felfogású. Tulajdonképpen mondanám azt, hogy Mina nem volt az igazi mert tényleg nem csak, hogy a rutinos öregek sem tudtak tenni semmit. Viszont Denis ügyesen szállt be, remélem meg tartják szerintem ő jó kis játékos lehet.
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2018.05.13. 22:38:35

Megérdemelt vereség.
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10105
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2018.05.13. 22:34:24

Hogy ebből a csapatból mennyire hiányzik egy Puyol, Xavi, aki oldalba rúgdosná és leüvöltené a srácok fejét ha kényelmeskednek a pályán... :roll:

Nincsen igazi vezére a csapatnak, pedig nagyon kéne, és még Iniesta se lesz már jövőre, nagy az a bizonyos űr, amit az említett korszakos játékosok hagytak maguk után.
PCsabi
aka Game90
Hozzászólások: 17048
Csatlakozott: 2006.06.20. 19:45:02
Tartózkodási hely: Vecsés/Budapest

2018.05.13. 21:56:42

Akkor ennyit a veretlen bajnokságról... #-o

Elintézték, hogy nézhessem inkább a Cavs - Celtics meccset, respect.
A vezetőségnek be kéne számoltatni LE-t a sorozatban 2:0 után
kiengedett meccsekről - mégpedig írásban is, szóban is.
Ha bajnokok leszünk, akkor azt lehet mondani: van ilyen.
Ha nem, akkor azt kell mondani: ne legyen ilyen!
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2018.05.02. 09:40:19

Chino írta:...
ha a real idén tripláz, a veretlen bajnoki szezonunk csak egy kis légypiszok lesz a papírlap margóján, semmi több. senkit nem fog érdekelni, engem se. 10 évig a reálról fog szólni minden. és ezt csendben le kelll nyelnünk, mást úgysem tudunk tenni
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7417
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2018.05.02. 09:21:53

Szerintem egy büdös szavunk nem lehetne egy ilyen szezon után, a szuperkupa után egy duplázás csak a nagyon optimisták agyában fordult meg, megspékelve számos rekorddal.
Az, hogy a Real bejutott a döntőbe egészségükre, ha a mi játékunkban van kivetnivaló, szerencse, bíró stb. akkor náluk ez hatványozottan igaz.

Ha szívünkre tesszük a kezünket egy duplázós szezon hatalmas siker, főleg úgy, hogy veretlenül nyertük a bajnokságot, a kupadöntőt egy Sevilla ellen úgy nyertük, hogy megmutattuk mi a nagybetűs foci, a további meccsek is már csak a presztízsről szólnak, a keserű szájíz csupán a Bl kiesésünk hogyanja. Ez tényleg befolyásolhatja a szezon megítélését, de ezt illene már megemészteni. A Bl ilyen. Egy rossz meccs és szevasz. Ez persze szerencsével, egy bírói ítélettel kozmetikázható, lásd a Real-Bayern párharcot. Két meccsen is, szinte B-csapattal lefocizták a Realt, de a szerencse és az ítéletek a németek ellen voltak, ki is estek, ahogy az a nagykönyvben meg van írva.
Nekik összejött a Juve ellen, ami nekünk a Roma ellen nem.

Én személy szerint már csak egy dolgot szeretnék, ami talán még a veretlen szezont is übereli. Ha a madridiak vennék el a győzelmi szériánkat az elég nagy tüske lenne. Remélem a srácok nem vesztették el a motivációt a duplázás miatt és 100%-osan odateszik magukat. A legszebb az lett volna, ha hazai pályán pont a Real ellen nyerjük meg a bajnokságot.
Ez a Zidane kijelentés meg úgy kamu ahogy van. Csak a hülyék veszik be, hogy ő egyedül döntött így, az öltöző vagy felső vezetés nyomása az egész.
Őszintén, valaki el tudta volna képzelni, hogy Cr odaáll és megtapsolja a csapatot? Akárhogy is próbálom, nekem nem megy.
Forca Barca!!!!
Yokozuna
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1643
Csatlakozott: 2008.11.22. 18:54:18

2018.05.01. 18:52:18

westerngom írta:http://www.nemzetisport.hu/spanyol_labd ... re-2632889

azért ez kicsit gáz, a klub részéről körültekintőbben kellett volna kiadni ezt a mezt.
Érthetetlen, hogy egy ilyen szinvonalú klubban, hogyan fordulhatott ez elő.
Avatar
brazilfan
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1073
Csatlakozott: 2018.02.26. 09:49:51

2018.05.01. 12:53:04

Grimaldo írta:
Mondjuk az is gáz ,hogy picsog az őszi teljesítménye után...
Ez nem így megy, Deulofeu pályára lépett, és ugyanolyan csapattag volt, mint Mina, Gomes vagy Messi.
Jól néznénk ki, ha egy kupadöntőn is csak az kaphatna érmet, aki gólt rúgott vagy tizenegyest védett.
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2018.05.01. 10:18:52

Javítva is lett aztán amúgy.
Grimaldo
Capitá del Barça
Hozzászólások: 550
Csatlakozott: 2013.01.20. 19:26:59

2018.05.01. 10:05:48

westerngom írta:http://www.nemzetisport.hu/spanyol_labd ... re-2632889

azért ez kicsit gáz, a klub részéről körültekintőbben kellett volna kiadni ezt a mezt.
Mondjuk az is gáz ,hogy picsog az őszi teljesítménye után...Egyedül Maschernanonak lenne hozzá joga szerintem a lemaradok közül.
Lezárt