Arda Turan

Itt találhatóak az előző szezon során írt hozzászólásaitok. Később érdemes lesz visszanézni őket!
Lezárt
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19580
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2015.09.23. 20:15:49

mess2009 írta:Freixa magyarázata kétségkívül logikus de mi nem ismerjük a tiltó határozat pontos szövegét és annak összes jogi vonzatát.
Ezen van itt a hangsúly. Lehet ezt jobbra-balra tekerni, de hiába van az hogy 2 átigazolásból vagyunk kizárva maga a regisztrálás úgy gondolom, hogy a folyamat a harmadik kezdetéig érvényes. Ezt a jogokosoknak kell kideríteni a papírokból, de nem gondolom, hogy Arda-t betudják tenni a keretbe.
Kép
Kép
Kép
Avatar
Balinho
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1126
Csatlakozott: 2005.06.26. 00:39:59

2015.09.23. 19:50:12

Amúgy nagyon érdekes ez a szitu, hiszen az a lehetőség, hogy súlyos sérülés esetén a sérült helyére új játékost lehessen hozni, nagyon régi szabály, emlékszem anno Larsson szintén súlyos térdsérülése kapcsán még eurobarcás cikk is volt róla, hogy igazolhatunk.

Egyébként korrekt szabálynak is gondolom, hiszen ha jól emlékszem 5 v. 6 hónapot meghaladó sérülések esetén van mód erre a kifejezetten érthető, méltányossági alapú kivételre. Ez a szabály minden (!) klubot megilleti a spanyol bajnokságban. Ezen felül a FIFA-bünti is egyértelmű. hogy nem 12 hónapra, vagy két fél szezonra, hanem két átigazolási időszakra tiltott el minket, az meg már letelt, ergo nem kellene hogy erre a méltányossági alapú rendkívüli regisztrációra kiterjedjen.

De hát alapvető hiba a FIFA-tól szakmailag megalapozott, kompetens hozzáállást várni, azok hoznak döntést, akinek a korrupciós botrányaitól zengett a fél világ még nyáron, Blatter van is nincs is, fél lábbal már a böriben, de azért még kicsit páváskodik az elnöki székben, a főbb posztokon meg a szintén korrupt haverjai. Eleve nonszensznek tartom, hogy egy ilyen döntést nem tárnak a nyilvánosság elé, mely pontot szegte meg a Barca, mely játékosok esetében és pontosan mi a büntetés, de akkor ugye nem lehet maszatolni utóbb.

Valószínű fogalmuk sincs mit kellene csinálni ebben a helyzetben, úgyhogy próbálnak minél kisebb hülyeséget csinálni és a közvéleménynek megfelelni. Ez történt akkor is, amikor eredetileg még arról volt szó, hogy kölcsönből visszajöhetnek a játékosok, aztán később már ezt is tiltották, aztán most meg a két átigazolási időszakból az lesz, hogy január 4-ig senkit nem regisztrálhatunk, de közben Turant meg Vidalt megvettük, akik aztán még edzőmeccsen se játszhatnak, amit még próbajátékosoknak is szabad, akiknek aztán se átigazolás, se BL/Liga regisztráció. Ugyanígy jól megvizsgálták a klubot, hogy most újabb vizsgálatot tartsanak, feltehetőleg ugyanúgy a büntetés kiszabását megelőző időszakra.

Nevetséges, inkompetens banda.
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2015.09.23. 19:29:27

Freixa magyarázata kétségkívül logikus de mi nem ismerjük a tiltó határozat pontos szövegét és annak összes jogi vonzatát.
Bartomeu magatartása elsőre nekem is túl gyávának tűnik de az a helyzet hogy egyelőre ott a nyakán a Neymar ügy, állítólag a FIFA jelenleg is vizsgálódik újabb ügyekben és ha hozzáveszem, hogy többet tud az ügyről mint mi esetleg azt látja, hogy a dolog eleve reménytelen....
én mindenesetre még reménykedem.
MR. TROMORT777

2015.09.23. 18:18:38

visca el barca írta:
ezt itt nem igazán értem.

amugy sztem ha végleg elutasítják, nem fogunk CAS-hoz menni, már csak azért sem, mert a fifa tuti nem nézné jó szemmel, és mint tudjuk (én legalább is úgy tudom :D) megint vizsgálódnak egy-két fiatal ügyében
Ha helytálló Freixa érvelése, akkor nem hinném, hogy akadékoskodna a Fifa, mert utána a CAS függetlenként a megfelelő papírok benyújtása után, úgyis a Barcának kedvezne. A Fifa nem fog feleslegesen ellenszegülni, hogy aztán később felülírják az ítéletét. Szerintem az a tény, hogy jelenleg vizsgálják az ügyet a Barcának kedvez. Szerintem bele fog menni a Fifa, mert ilyen kitételt nem tettek a büntetésbe. Mármint ha Freixa érvelése ténylegesen igaz.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2015.09.23. 18:00:47

MR. TROMORT777 írta:Illetve kétem, hogy tovább rángatnák az ügyet mert a CAS egy fellebbezés esetén a Barcelonának kedvezhetne azok alapján amelyeket tudunk jelenleg.
ezt itt nem igazán értem.

amugy sztem ha végleg elutasítják, nem fogunk CAS-hoz menni, már csak azért sem, mert a fifa tuti nem nézné jó szemmel, és mint tudjuk (én legalább is úgy tudom :D) megint vizsgálódnak egy-két fiatal ügyében
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10105
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2015.09.23. 17:48:12

MR. TROMORT777 írta:A Fifa értesítette a Barcelonát, hogy még nem döntöttek, tovább vizsgálják az esetet.

https://twitter.com/barcastuff/status/6 ... 4053980162

Ami az én olvasatomban annyit tesz, hogy most kis millió ügyvéd próbálja megtalálni azt a pontot a papírokban amelyek alapján elutasítható a kérelem. De kétlem, hogy jogilag védhető lenne a Fifa tiltása. Freixa érvelése logikus és egyértelmű. Remélem hasra vágódik a Fifa most ezzel. Illetve kétem, hogy tovább rángatnák az ügyet mert a CAS egy fellebbezés esetén a Barcelonának kedvezhetne azok alapján amelyeket tudunk jelenleg.

Két félig off topic megjegyzés ezzel az egésszel kapcsolatban.

Freixa zsenialitása, hogy bebizonyítja, hogy igenis minden hatalmi erőnél szükség van egy jó ellenzékre, aki ha nem is ért egyet a hatalmon lévőkkel, de a fejlődésért képes segítséget nyújtani. Lehetne példát venni :!:

Illetve attól tartok, hogy Bartomeu képtelen elég keményen hozzá állni az ügyhöz egy esetleges elutasítás után. Nem szabadna azzal foglalkozni, hogy kiről van szó vagy kivel húzunk ujjat, néha az asztalra kell csapni és minden eddig azt mutatja, hogy a jogalap helytálló.

Szükségünk van Turan-ra, minnél hamarabb, mert nagyon hosszú a szezon, de szerintem ez elvi kérdés is már.

Nagyon adom azt amit írtál, kb szóról szóra.

Amúgy vajon ha tényleg nem engedélyezik akkor megyünk a CAS-hoz?

Remélemmegyünk,nehogymár becsicskuljanak Bartomeuék...
MR. TROMORT777

2015.09.23. 17:31:21

hank1ee írta:
Illetve sajnos eközben már döntött a fifa, nem engedélyezik Turan regisztrációját.
forrás :?:
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7417
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2015.09.23. 17:28:07

crixus írta:Bosszantó a MafFIFA ténykedése. Az egyértelmű, hogy a sikerek után rászálltak a Barcelona-ra. Remélem Blatter-t és a bandáját szépen lassan "felderítik" és hamar mennek a dutyiba... :roll:

Alapvetően már a büntetés felháborító egy olyan szervezettől akik megvesztegethetősége szinte nyílt titok. A szabály ami miatt megbüntettek sem életképes, sőt inkább árt a futballnak (régebben a gazdagok nézték, szegények játszották, mostanság a gazdagok játéka, a szegények nézik...).
Az pedig külön pikantériát ad a dolognak, hogy nagyon úgy néz ki más kluboknál kevésbé vizsgálódnak. :roll:
Ha igaz, hogy Bartomeu nem akar továbbmenni a CAS-hoz, akkor a szememben kapott egy piros pontot. Sokkal nyilvánvalóbb esetben is sz..tak a fejünkre, ráadásul ők inkább enyhítést szoktak kiszabni, itt pedig a FIFA döntésének teljes eltörlése kéne. Elég "jóban" vagyunk már így is Blatter-ékkal, nem hiányzik, hogy még jobban elfajuljon a dolog.

Számomra az nem teljesen világos, hogy ha a spanyol szövetség engedélyezné,, akkor miért kell még a FIFA-nak beleszólnia. Nyilván nem két külön szervezet, de felőlük nem az volt a büntetés, hogy januárig nem léphet pályára játékos, hanem, hogy két időszakból ki vagyunk zárva, amit már letöltöttünk szeptember 1.-vel bezárólag.
Mondjuk nem tudjuk hogy szól pontosan a FIFA által kiadott közlemény, de ez elég nonszensz kategória.

Sajnos egy ilyen aprónak tűnő dolog is nagyban befolyásolhatja a bajnokság kimenetelét. (a többi sorozatról nem is beszélve) Láttuk a Real-lal is mi történt tavaly, Ancelotti nem rotált tavaszra aztán sokan, de leginkább Kroos is már a seggén vette a levegőt és szinte nulla teljesítményt nyújtott.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Chino 2015.09.23. 17:34:11-kor.
Forca Barca!!!!
Avatar
hank1ee
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2512
Csatlakozott: 2013.02.27. 03:08:33

2015.09.23. 16:14:28

MR. TROMORT777 írta: Ami az én olvasatomban annyit tesz, hogy most kis millió ügyvéd próbálja megtalálni azt a pontot a papírokban amelyek alapján elutasítható a kérelem.
Az enyémben meg annyit, hogy Sepp bácsi éppen írja a csekket. :lol:

Illetve sajnos eközben már döntött a fifa, nem engedélyezik Turan regisztrációját.
"Hány dobja az álmait, hogy mindegy már csak legyen más, de be kell lásd, bármilyen trét hoz az élet le kell rázd"

"A látványos játék alapja a futball szeretete." - Varga Zoltán
"Szerettünk, akartunk, és tudtunk futballozni." - Puskás Ferenc
MR. TROMORT777

2015.09.23. 15:48:12

A Fifa értesítette a Barcelonát, hogy még nem döntöttek, tovább vizsgálják az esetet.

https://twitter.com/barcastuff/status/6 ... 4053980162

Ami az én olvasatomban annyit tesz, hogy most kis millió ügyvéd próbálja megtalálni azt a pontot a papírokban amelyek alapján elutasítható a kérelem. De kétlem, hogy jogilag védhető lenne a Fifa tiltása. Freixa érvelése logikus és egyértelmű. Remélem hasra vágódik a Fifa most ezzel. Illetve kétem, hogy tovább rángatnák az ügyet mert a CAS egy fellebbezés esetén a Barcelonának kedvezhetne azok alapján amelyeket tudunk jelenleg.

Két félig off topic megjegyzés ezzel az egésszel kapcsolatban.

Freixa zsenialitása, hogy bebizonyítja, hogy igenis minden hatalmi erőnél szükség van egy jó ellenzékre, aki ha nem is ért egyet a hatalmon lévőkkel, de a fejlődésért képes segítséget nyújtani. Lehetne példát venni :!:

Illetve attól tartok, hogy Bartomeu képtelen elég keményen hozzá állni az ügyhöz egy esetleges elutasítás után. Nem szabadna azzal foglalkozni, hogy kiről van szó vagy kivel húzunk ujjat, néha az asztalra kell csapni és minden eddig azt mutatja, hogy a jogalap helytálló.

Szükségünk van Turan-ra, minnél hamarabb, mert nagyon hosszú a szezon, de szerintem ez elvi kérdés is már.
Avatar
crixus
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1390
Csatlakozott: 2014.03.14. 14:43:58

2015.09.23. 15:26:52

Bosszantó a MafFIFA ténykedése. Az egyértelmű, hogy a sikerek után rászálltak a Barcelona-ra. Remélem Blatter-t és a bandáját szépen lassan "felderítik" és hamar mennek a dutyiba... :roll:

Alapvetően már a büntetés felháborító egy olyan szervezettől akik megvesztegethetősége szinte nyílt titok. A szabály ami miatt megbüntettek sem életképes, sőt inkább árt a futballnak (régebben a gazdagok nézték, szegények játszották, mostanság a gazdagok játéka, a szegények nézik...).
Az pedig külön pikantériát ad a dolognak, hogy nagyon úgy néz ki más kluboknál kevésbé vizsgálódnak. :roll:
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2015.09.23. 14:52:32

Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Petr
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2144
Csatlakozott: 2013.10.31. 15:46:41
Tartózkodási hely: Az ország legszebb városának a legszebb utcája

2015.09.22. 23:03:01

Ha bárki félreértett volna: én is a büntetés ellen vagyok, szerintem is nonszensz, csupán igyekeztem taglalni a FIFA hozzáállását.
Avatar
ZBarca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2717
Csatlakozott: 2013.07.18. 18:18:47
Kapcsolat:

2015.09.22. 22:15:06

MessiNeymarSuarez írta:Szimplán arról van szó, hogy nekünk azzal indokolták hogy nem játszhatnak barátságos mérkőzésen, hogy más klub tulajdonában állnak még,ezért nem játszhatnak más mezben...
Míg pl más játékosok simán játszhattak más csapat mezében.
Ahhoz hogy barátságos meccsen játszhasson valaki, ahhoz szintén kötelező hivatalosan regisztrálni egy klubnál? Pedig pont erről szól/szólna a barátságos meccs, sőt volt olyan amikor egy szurkoló is beállhatott.
Azért egy barátságos meccs sokkal másabb, mint egy La Liga bajnoki. A barimeccsen beállt szurkoló csapata pedig - ahogy Bob is írta - nem volt eltiltva az igazolásoktól. Sajnos nagyrészt igaza van a FIFAnak, ezt el kell fogadni, de nézzük a jó oldalát; több pénz marad meg és hamarosan le is jár a bünti. :D

Azt viszont én sem értem, hogy Turant miért nem lehet beregisztrálni. Már vége van a nyári átigazolásoknak, és az LFP engedélyezheti is, hogy játsszon Spanyolországban. Nagyon jól jönne, ha már január előtt játszhatna.
Kép
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19580
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2015.09.22. 22:05:15

Chino írta:
Bob_Marley írta:
Freixa logikusan levezette múltkor, de itt a bökkenő a regisztráláson van. A büntetés lejárt és ahhoz kapcsolódó regisztráció, de miután a regisztrálás Január 1-ig érvényes így az időközi igazolásra is ez igaz. Aztán a jogászok, ügyvédek kisilabizálják mi az igazság, szerintem nem létszükséges a dolog és nem szabad a FIFA-t magunkra haragítani. Mire lesz ebben érdemi döntés, meg ide fellebbezés meg oda, addigra már majdnem Január.
De itt nem feltétlenül Turanról van szó, hanem egy másik igazolásról is. És ha tényleg van ilyen kitétel (márpedig volt rá precedens) akkor automatikusan regisztrálhatóak is, másképp semmi értelme a dolgoknak.
Mert ha mondjuk októberben hasonló okok miatt igazolhat egy csapat és az csak januártól játszhatna a regisztráció miatt, akkor semmi értelme az egésznek, mivel a téli időszakban amúgy is hozhatnák. (remélem érthető a mondanivaló)
És az a bibi, hogy minket nem konkrét dátumig, (január 1.) hanem két átigazolási szezontól tiltottak el, amit már "letöltöttünk". Szóval szeptember 1. óta már semmiféle büntetés hatálya alatt nem állunk, ebből a szempontból ugyanolyan helyzetben vagyunk, mint bármely más csapat. Szóval annak, hogy igazolhatunk-e vagy sem, semmi köze a transferban-nak. Ergo max. az lehet az elutasítás "érve", hogy hiába a súlyos sérült, nem kerültünk ezzel olyan kilátástalan helyzetbe, hogy soron kívül hozzunk valakit.

Legalábbis nekem így tűnik logikusnak.

Ha csak konkrétan Turan-ról lenne szó, akkor már bonyolultabb a szitu, mert rá érvényben van még a büntetés.
Freixa is ezt vezette le, hogy 2 átigazolásra szól a büntetés és az lejárt. Ezért írtam, hogy itt az ügyvédeknek és jogalkotóknak kell ebben dűlőre jutni, mert hogy a regisztrálással mi van azt csak ők tudják. :D

MessiNeymarSuarez az összeesküvést arra írtam, hogy bezzeg minket bántanak, de persze másnál....El kell fogadni, hogy ez egy ilyen büntetés volt. Ilyen még nem volt a focivilágában, hogy ilyenért kizárjanak valakit az átigazolásokból ezért nem is lehet felhozni semmilyen más ügyet példaként, mivel nincsen. Itt az a döntés született, hogy barátságos meccsen se, mert regisztráció köteles. Így hiába hozol fel példát, hogy de szurkoló beállt vagy két csapatban tolta valaki, csak annak a játékosnak a csapatát nem tiltották ki az átigazolásokból.
Kép
Kép
Kép
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10105
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2015.09.22. 21:04:26

Bob_Marley írta:
MessiNeymarSuarez írta:Szerintem minden spanyol rendezvényen.

DE!

Ezen teljesen felesleges eleve gondolkozni is...Pont nekünk engedélyeznék meg?

Majd úgyis kitalálnak valami ürügyindokot amivel elutasítják, mint ahogy barátságos meccsen se léphettek pályára "mert még félig más klubba tartoznak", de persze pl búcsúmeccseken simán játszhatott Raúl is a Realban, sőt második félidőben pedig a másik csapatában...
Eleve olyan miatt tiltottak el minket, amiket köztudottan más csapat is csinál, mert amúgy értelmetlen szabály...

Illetve Rooney is játszhatott idén nyáron más csapat mezében barátságoson, de ezeket csak példaként hoztam fel.
Megint az összeesküvések. :D Felhozol olyan példákat, amikben nem volt eltiltás a játékos klubja felé. Nagyon egyszerű a történet, hivatalosan nem a keret tagja Arda se és Vidal se (nem regisztrálhatóak) így természetesen barátságos meccsen se léphetnek pályára. Nagyon rossz példák voltak.

Freixa logikusan levezette múltkor, de itt a bökkenő a regisztráláson van. A büntetés lejárt és ahhoz kapcsolódó regisztráció, de miután a regisztrálás Január 1-ig érvényes így az időközi igazolásra is ez igaz. Aztán a jogászok, ügyvédek kisilabizálják mi az igazság, szerintem nem létszükséges a dolog és nem szabad a FIFA-t magunkra haragítani. Mire lesz ebben érdemi döntés, meg ide fellebbezés meg oda, addigra már majdnem Január.
Nem tudom hogy sikerült ebben összeesküvést találni. Szimplán mondtam 2 példát, biztos a Raúlos gyanús neked, semmi Real-Barca ellentétet nem akartam belevonni, szimplán ezt tudtam hirtelen felhozni példaként,főleg mert én magam is néztem azt a meccset.

Szimplán arról van szó, hogy nekünk azzal indokolták hogy nem játszhatnak barátságos mérkőzésen, hogy más klub tulajdonában állnak még,ezért nem játszhatnak más mezben...
Míg pl más játékosok simán játszhattak más csapat mezében.
Ahhoz hogy barátságos meccsen játszhasson valaki, ahhoz szintén kötelező hivatalosan regisztrálni egy klubnál? Pedig pont erről szól/szólna a barátságos meccs, sőt volt olyan amikor egy szurkoló is beállhatott.

Petr: Szerintem vicc ez a bűntetés eleve, főleg hogy ezzel pont nem a fiatalok érdekeit védik..Melyik a jobb? eltiltják?

A nagy klubok kiemelik a szegénységből, és a világ egyik legjobb utánpótlás bázisán lehetnek, ahol alapszintű oktatást is kapnak, és akár valóra válthatják az álmaikat? vagy pedig hogy ott hagyják ilyen idióta szabályok miatt az afrikai/dél-amerikai gettókban a nyomorúságban ?

PLusz ugye köztudottan nem mi sértettük meg egyedül ezt a szabályt,de mindegy.

Amúgy csak annyit akartam mondani, hogy tavaly nyáron azért igazolhattunk, mert még nem volt elég bizonyíték, így fellebbezni tudtunk. Ha lett volna elég ,szerintem nem engedte volna a FIFA, főleg ha tényleg példát akar statuálni.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7417
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2015.09.22. 20:48:59

Bob_Marley írta:
Freixa logikusan levezette múltkor, de itt a bökkenő a regisztráláson van. A büntetés lejárt és ahhoz kapcsolódó regisztráció, de miután a regisztrálás Január 1-ig érvényes így az időközi igazolásra is ez igaz. Aztán a jogászok, ügyvédek kisilabizálják mi az igazság, szerintem nem létszükséges a dolog és nem szabad a FIFA-t magunkra haragítani. Mire lesz ebben érdemi döntés, meg ide fellebbezés meg oda, addigra már majdnem Január.
De itt nem feltétlenül Turanról van szó, hanem egy másik igazolásról is. És ha tényleg van ilyen kitétel (márpedig volt rá precedens) akkor automatikusan regisztrálhatóak is, másképp semmi értelme a dolgoknak.
Mert ha mondjuk októberben hasonló okok miatt igazolhat egy csapat és az csak januártól játszhatna a regisztráció miatt, akkor semmi értelme az egésznek, mivel a téli időszakban amúgy is hozhatnák. (remélem érthető a mondanivaló)
És az a bibi, hogy minket nem konkrét dátumig, (január 1.) hanem két átigazolási szezontól tiltottak el, amit már "letöltöttünk". Szóval szeptember 1. óta már semmiféle büntetés hatálya alatt nem állunk, ebből a szempontból ugyanolyan helyzetben vagyunk, mint bármely más csapat. Szóval annak, hogy igazolhatunk-e vagy sem, semmi köze a transferban-nak. Ergo max. az lehet az elutasítás "érve", hogy hiába a súlyos sérült, nem kerültünk ezzel olyan kilátástalan helyzetbe, hogy soron kívül hozzunk valakit.

Legalábbis nekem így tűnik logikusnak.

Ha csak konkrétan Turan-ról lenne szó, akkor már bonyolultabb a szitu, mert rá érvényben van még a büntetés.
Forca Barca!!!!
Avatar
noname
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8245
Csatlakozott: 2006.03.19. 18:39:34
Tartózkodási hely: Margitta/Kolozsvár

2015.09.22. 20:03:46

Petr írta:
Chino írta:
Sajnos ez van, ha valakit következetesség nélkül elmeszelnek... Ők ezt úgy látják, hogy precedenst teremtettek, ha megengedik a regisztrációt szembeköpik magukat, bármennyire is undorító az, amit művelnek.
Másrészt a tilalom bejelentése után még részt vehetett a klub egy átigazolási szezonban, ezzel is érvelhetnek az elutasítás mellett.
Precedens max annyiban teremtettek h bebizonyították h magasról tesznek arra h mi a jó a fiataloknak, csak az ő seggükön feküdjön minél kényelmesebben a fotel.
A Fifa egy szégyen
Petr
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2144
Csatlakozott: 2013.10.31. 15:46:41
Tartózkodási hely: Az ország legszebb városának a legszebb utcája

2015.09.22. 19:23:28

Chino írta:
Sajnos ez van, ha valakit következetesség nélkül elmeszelnek... Ők ezt úgy látják, hogy precedenst teremtettek, ha megengedik a regisztrációt szembeköpik magukat, bármennyire is undorító az, amit művelnek.
Másrészt a tilalom bejelentése után még részt vehetett a klub egy átigazolási szezonban, ezzel is érvelhetnek az elutasítás mellett.
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19580
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2015.09.22. 19:14:00

MessiNeymarSuarez írta:Szerintem minden spanyol rendezvényen.

DE!

Ezen teljesen felesleges eleve gondolkozni is...Pont nekünk engedélyeznék meg?

Majd úgyis kitalálnak valami ürügyindokot amivel elutasítják, mint ahogy barátságos meccsen se léphettek pályára "mert még félig más klubba tartoznak", de persze pl búcsúmeccseken simán játszhatott Raúl is a Realban, sőt második félidőben pedig a másik csapatában...
Eleve olyan miatt tiltottak el minket, amiket köztudottan más csapat is csinál, mert amúgy értelmetlen szabály...

Illetve Rooney is játszhatott idén nyáron más csapat mezében barátságoson, de ezeket csak példaként hoztam fel.
Megint az összeesküvések. :D Felhozol olyan példákat, amikben nem volt eltiltás a játékos klubja felé. Nagyon egyszerű a történet, hivatalosan nem a keret tagja Arda se és Vidal se (nem regisztrálhatóak) így természetesen barátságos meccsen se léphetnek pályára. Nagyon rossz példák voltak.

Freixa logikusan levezette múltkor, de itt a bökkenő a regisztráláson van. A büntetés lejárt és ahhoz kapcsolódó regisztráció, de miután a regisztrálás Január 1-ig érvényes így az időközi igazolásra is ez igaz. Aztán a jogászok, ügyvédek kisilabizálják mi az igazság, szerintem nem létszükséges a dolog és nem szabad a FIFA-t magunkra haragítani. Mire lesz ebben érdemi döntés, meg ide fellebbezés meg oda, addigra már majdnem Január.
Kép
Kép
Kép
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7417
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2015.09.22. 19:03:13

Petr írta: Azért azt zárójelben megjegyzem, hogy én nem engedélyezném a regisztrálást ebből az okból, a klub tisztában volt a ban tényével és azzal is, hogy egy kiesés a középpályáról mit jelent. Ettől függetlenül reménykedem, de hatalmas tétet tennék arra, hogy elutasítják a kérvényt.
Viszont hiába tudtuk mit jelent a ban, ezt sem télen, sem nyáron nem orvosolhattuk, így a kezünk meg volt kötve és ennél nem tudom mi lehetne indokoltabb. 2 posztra három emberrel lehet számítani egy fél idényt, de így t6ényleg majdnem olyan, mintha két-három kapusunk dőlt volna ki.

Mondjuk én Gumbaut eltakarítanám sürgősen és megpróbálnám Busit rotálni Rakitic-el, és talán SR-t betenni a helyére. Vkp poszton nem volt olyan rossz, sőt, egész jól tolta. Bár ilyen Granadák ellen vagy megnyert meccseken be lehetne rakni, amíg nem jön Turan.
Forca Barca!!!!
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10105
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2015.09.22. 19:00:10

Szerintem minden spanyol rendezvényen.

DE!

Ezen teljesen felesleges eleve gondolkozni is...Pont nekünk engedélyeznék meg?

Majd úgyis kitalálnak valami ürügyindokot amivel elutasítják, mint ahogy barátságos meccsen se léphettek pályára "mert még félig más klubba tartoznak", de persze pl búcsúmeccseken simán játszhatott Raúl is a Realban, sőt második félidőben pedig a másik csapatában...
Eleve olyan miatt tiltottak el minket, amiket köztudottan más csapat is csinál, mert amúgy értelmetlen szabály...

Illetve Rooney is játszhatott idén nyáron más csapat mezében barátságoson, de ezeket csak példaként hoztam fel.
etooka9
Capitá del Barça
Hozzászólások: 649
Csatlakozott: 2014.05.06. 14:22:57

2015.09.22. 18:57:09

A bajnokságban és kupában léphetne pályára, Bl-ben csak januártól.
Kép
Avatar
Barca+
Jugador del Barça
Hozzászólások: 168
Csatlakozott: 2009.06.06. 12:33:59

2015.09.22. 18:50:02

Most olvastam, hogy... A török támadó legutóbb május 17-én szerepelt az Atlético Madridban (épp a Barcelona elleni bajnokin), így október közepétől lenne bevethető Barca-mezben, ha a klub a spanyol szövetségtől megkapja az engedélyt. Ennek értelmében a futballista természetesen csak az RFEF égisze alá tartozó meccseken juthatna szóhoz január 1-jéig.Ez pontosan mit jelent? A kupában sem léphet pályára vagy csak BL .meccsen?
Avatar
noname
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8245
Csatlakozott: 2006.03.19. 18:39:34
Tartózkodási hely: Margitta/Kolozsvár

2015.09.22. 16:27:57

Simán kinézem a Fifából és LFP-ből h puszta rosszindulatból nem engedélyezik, mert jog szerint valóban lejárt a ban. Amúgy is a rendes átigazolási időszakból volt a csapat kizárva, ami szerintem nem is érinti az ilyen külön eseteket. Legalábbis a kettő teljesen különálló entitás kéne legyen.

Ilyenkor nem bánnám ha az ócsárolás helyett Laporta is bevetné úgy a befolyását h abból a klubnak haszna is legyen. Lásd Freixa.
A Fifa egy szégyen
Lezárt