Douglas

Itt találhatóak az előző szezon során írt hozzászólásaitok. Később érdemes lesz visszanézni őket!
Lezárt
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7419
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2015.05.25. 12:20:57

Én kicsit túlzásnak érzem ezt az unszimpátiát, illetve lenézést, ami vele szemben tombol itt a fórumon. A bajnokságban egy olyan meccsen mutatkozott be még szeptemberben, amikor a csapat egytől egyig kritikán alul teljesített (azt sem játszotta végig), most meg egy szűk fél órát kapott, amikor egyáltalán nem hozott rossz teljesítményt. Közel 8 hónap telt el a két meccs között. Nem tudom mit kellene várni így tőle.
Nem egy klasszis játékos, ez nyilvánvaló, de nem is igazán tudjuk mire képes. Nem tudom hányan látták a brazíliai pályafutását, nem sokan az biztos. Abból kiindulni nem lehet.

Ezzel csak annyit mondanék, hogy hatalmas előítélet van vele szemben, szinte mindig smile-val együtt emlegetik, ugyanakkor fogalmunk sincs mit tud. A Depor ellen például kis túlzással fél óra alatt többet csinált, mint Adriano több mint kétszer annyi idő alatt.
Nem valószínű, hogy ő lesz aki hosszútávon megoldja a jh-kérdést, ha Alves távozik, de nem biztos, hogy a kardunkba kellene dőlnünk miatta.
Forca Barca!!!!
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2015.05.24. 10:11:21

Subinho írta:Tegnap végre játszott, azaz pályán volt.... De minek? Kb. 2x ha labdába ért... Ácsorgott a vonalnál, hátha megszánja vki egy lasztival. Most bizonyíthatott volna, de teljesen töketlen a srác... :-( Gyakorlatilag vele 10 emberrel játszottunk.
Akkor viszont 2 ember hátrányban voltunk egész meccsen, mert Adrinao semmivel tett többet a támadásokhoz.. Csak szemléltetésképp, miután Douglas bejött, a 2 játékos képekben. Az elején rögtön volt egy nagy kombinációja Rafinhaval Douglesnek, a végén meg ő ívelt be ballal egy labdát, amit aztán Adriano fölé vert. A szélsőink meg 90%-ban a vonal mellett állnak és várják a labdát, nem tudom ez nála miért bűn.. :D Alves szokott kombinatívan belépni a támadásokba többször is, de neki a passzjátéka olyan szint, mint a többi szélsőnknek egyben - Alba se akkora császár kombinatív játékban.

Na nem mintha megváltotta volna a világot tegnap, de az őszi játékánál mindenképp biztatóbb volt szerintem, kíváncsi leszek a felkészülés alatt milyen lesz.
Avatar
Subinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4184
Csatlakozott: 2005.03.17. 14:44:52
Tartózkodási hely: Budapest

2015.05.24. 08:41:01

Tegnap végre játszott, azaz pályán volt.... De minek? Kb. 2x ha labdába ért... Ácsorgott a vonalnál, hátha megszánja vki egy lasztival. Most bizonyíthatott volna, de teljesen töketlen a srác... :-( Gyakorlatilag vele 10 emberrel játszottunk.
Avatar
noname
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8245
Csatlakozott: 2006.03.19. 18:39:34
Tartózkodási hely: Margitta/Kolozsvár

2015.05.23. 23:00:20

Most mutatott valamit. :shock:
Volt pár tényleg remek megoldása és úgy általában nem úgy nézett ki, min aki mindjárt rosszul lesz az izgalomtól.
A Fifa egy szégyen
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2015.05.23. 22:26:30

Én vagyok túl optimista, vagy tényleg kicsit magabiztosabbnak tűnt, mint a kupameccseken? Az elején 1 perc után Rafinhával összehoztak egy tök szép támadást, meg volt a végén egy jó beadása ballal, amúgy sokat nem tett a játékhoz - bár nem is volt a végén nagyon -, de a passzainál se tűnt annyira berosáltnak, mint a kupában. De aztán lehet én képzeltem túl sokat bele, kíváncsi vagyok, hogy a felkészülést velünk tölti-e majd, akkor többet megtudunk majd arról, hogy tényleg jövőre robban-e.. :D
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2015.02.24. 10:46:57

Res írta:Talán egyszer majd a Camp Nou skandálja és akkor megtanuljuk.... :^o
Ez után már skandálta a nevét a publikum, szóval tudni kéne.. :mrgreen:
Res
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 388
Csatlakozott: 2014.08.06. 15:39:22

2015.02.24. 07:38:34

S.Agüero írta:Hogy ejtik a nevét, Dáglesz vagy Duglász? :D
Talán egyszer majd a Camp Nou skandálja és akkor megtanuljuk.... :^o
Avatar
Stalkyard
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3161
Csatlakozott: 2010.05.19. 19:10:30

2015.02.23. 22:58:16

S.Agüero írta:Hogy ejtik a nevét, Dáglesz vagy Duglász? :D
Döglesz.
Az éjjel soha nem érhet véget!

Klopp on Coutinho bid: "I think tomorrow they (Barcelona) will offer a McDonald's Happy Meal and we get the toy as well!?"
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2015.02.23. 22:54:53

Hogy ejtik a nevét, Dáglesz vagy Duglász? :D
Avatar
Leon
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2590
Csatlakozott: 2014.02.17. 16:20:26
Tartózkodási hely: Balkán sarkán

2015.01.19. 13:39:30

messideco írta:Edzésen megsérült 3-4-hét kiadás vár rá. Szegény embert még az ág is húzza :(
Na akkor a Barcának ugrott az idei BL,a Liga meg a kupa is...
Messi campion del Mundo 2022. G.O.A.T.

Gianluigi Buffon (a Messivel való találkozásról 2013-ban): Meg kellett érintenem Messit, hogy megbizonyosodjak róla, olyan ember, mint mi.

L4wandowski

Tito per sempre etern.Infinite Iniesta Grácies Xavi, Grácies Piqué!

Grácies Messi!
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12233
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2015.01.19. 13:35:01

Edzésen megsérült 3-4-hét kiadás vár rá. Szegény embert még az ág is húzza :(
"And my heart will leave you never."
Zozzy 5
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8567
Csatlakozott: 2006.11.04. 10:20:50
Tartózkodási hely: Debrecen

2015.01.04. 08:37:16

Samper írta:Douglast a télen vagy el kell adni, vagy kölcsönadni. Helyére Adriano végleg átköltözhet a jobboldalra, a balon meg Alba mellé fel kell hozni Grimaldot.
mondjuk egyszerűbb lenne felbontani a szerződését, mint csapatot találni ennek az embernek most. egy megmozdulása van őszről, amikor belekapált egyet a labdába valami 8ad osztályú csapat ellen és adott egy gólpasszt az ellenfélnek. valószínűleg sok csapat ácsingózhat utána :D

oké, brazíliába esetleg visszavennék, de én szinte biztos vagyok benne, hogy télen még nem adják el ezek a félkegyelműek, mert akkor sikerülne még nagyobb bohóccá válniuk a publikum szemében, főleg azután, hogy Zubinak sikerült múltkor egy olyat köhögnie, hogy több éve! figyelik :D az önigazolás miatt egy darabig még itt lesz, aztán elkávézgat a barcelonai sétálóutcákon.
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2015.01.04. 05:57:37

Douglast a télen vagy el kell adni, vagy kölcsönadni. Helyére Adriano végleg átköltözhet a jobboldalra, a balon meg Alba mellé fel kell hozni Grimaldot.
Avatar
barca0417
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2038
Csatlakozott: 2006.10.27. 18:06:27
Tartózkodási hely: erre-arra

2014.12.17. 17:47:38

valaki nem tudná azt a cselét megmutatni amit megtapsolt állítólag a közönség. a szögletzászlónál volt. Sajnos nem láttam a meccset, de kíváncsi lennék a teljesítményére. Milyen volt? Nagyon kilóg még mindig?
Kép
Pampalini
Jugador del Barça
Hozzászólások: 247
Csatlakozott: 2014.04.10. 12:36:22

2014.12.16. 14:42:41

visca el barca írta:hírek a távoli jövőből, 2016. 05.30

"Douglas a világ bármelyik nagy klubjánál megállná a helyét, sajnálatos módon azonban LE taktikai elképzeléseibe nem fér bele, így a nyáron minden bizonnyal az állandó játéklehetőség reményében kölcsön fogjuk adni valamelyik európai top klubnak. Intelligens, agilis, két lábas játékos, aki mind védekezésben, mind támadójátékban a szűk elit része. Jól lát a pályán, nagyszerű a cselezőkészsége, hátvéd létére egy az egyben képes bármikor bárkit megverni és egy szemvillanás alatt felérni az ellenfél védekező zónájába. Még egyszer mondom, mivel egy rendkívüli játékosról beszélünk, csak és kizárólag kölcsönadás jöhet szóba"
ha ez így lenne, nem valószínű, hogy egy jobbhátvéd nélküli csapat kölcsönadná őt :lol:
Avatar
MessiFan
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7284
Csatlakozott: 2008.02.06. 16:17:19

2014.12.12. 18:17:06

visca el barca írta:hírek a távoli jövőből, 2016. 05.30
Ja és Alvessel további 3 évvel meghosszabbítjuk a szerződését, továbbra is a legjobban kereső jobbhátvéd, kivásárlási ára 500millió.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2014.12.12. 17:52:27

hírek a távoli jövőből, 2016. 05.30

"Douglas a világ bármelyik nagy klubjánál megállná a helyét, sajnálatos módon azonban LE taktikai elképzeléseibe nem fér bele, így a nyáron minden bizonnyal az állandó játéklehetőség reményében kölcsön fogjuk adni valamelyik európai top klubnak. Intelligens, agilis, két lábas játékos, aki mind védekezésben, mind támadójátékban a szűk elit része. Jól lát a pályán, nagyszerű a cselezőkészsége, hátvéd létére egy az egyben képes bármikor bárkit megverni és egy szemvillanás alatt felérni az ellenfél védekező zónájába. Még egyszer mondom, mivel egy rendkívüli játékosról beszélünk, csak és kizárólag kölcsönadás jöhet szóba"
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
defender3
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1186
Csatlakozott: 2007.02.04. 14:58:23

2014.12.12. 17:43:56

http://www.insidespanishfootball.com/13 ... nt-season/

Most már tudjuk, hogy az idén nyári igazolásunk ő lesz Vermaelennel egyetemben. :D Csak azt nem értem, hogy ha azt akarják, hogy megszokja az európai légkört miért nem adták kölcsön, hogy játszon nem pedig a leláton üljön. Bár így kisebb az esély arra, hogy már idén kiderüljön, hogy mennyire is kevés.
Avatar
crixus
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1390
Csatlakozott: 2014.03.14. 14:43:58

2014.12.07. 20:15:13

Chino írta: Én nem tartom rossz játékosnak a brazilt, ennyi idő után nem lehet olyan sok dolgot leszűrni. Persze nem világklasszis, ez kiderült, de nem is egy Oleguer. Ha hoz egy stabil teljesítményt, visszaér védekezni és a támadásokat is úgy-ahogy segíti én elégedett leszek. Nem lesz a jobb oldalunk a csapat legnagyobb erőssége, de mindenképp előrelépés lesz.
Erre gondoltam. Persze utólag érthető, hogy mire gondoltál.
Viszont ilyen kevés játékkal soha a büdös életben nem fog stabil teljesítményt nyújtani. Erre gondoltam mint újabb ellentmondás. Ha valaki nem játszik, akkor a lehetősége sem áll fenn annak, hogy odáig fejlődjön, hogy Adriano-hoz hasonló stabilabb teljesítményre legyen képes.
Nem leírásról van szó, hanem realitásról. Douglas jó esetben is csak egy középszerű játékos, aki ráadásul nem is játszik eleget.
A vezetőség újabb baklövése ez az igazolás, egy afféle "alibi", ők mindent megtettek...
Egyébként a jelenlegi csapatból a Douglas, Roberto, Masip, Xavi, Alves ötöst simán ki lehetne rakni. Xavi pótlására ott lenne Denis Suárez vagy Halilovic, Alves helyett pedig lehetne valakit venni, ha már Vermaelen miatt igazolhatunk. Ha tényleg erősíteni akarnánk.
Bár nem kételkedem abban, hogy a vezetőség jót akar, de annyi megkérdőjelezhető húzásuk volt az utóbbi években, hogy már régen Rosell után kellett volna őket küldeni. Egyszerűen nem jól irányítják a csapatot. Puyol, Xavi, Alves pótlásának már régen megoldottnak kellene lennie. És itt a pótlás alatt kezdő szintű játékosokat kellene érteni, vagy gyorsan fejlődő ígéreteket (pl. Danilo). És akkor csak az igazolások egy részéről volt szó. Douglas pedig egy újabb baklövés a sorban, ami abban az esetben, ha Montoya megy és Alves-sel történik valami, vagy csak simán nem akar majd hosszabbítani, akkor sorsdöntő is lehet a kupák szempontjából.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7419
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2014.12.07. 19:31:55

crixus írta:
Chino írta: ...
Borzasztó ellentmondásosan fogalmazol. Leírod, hogy ennyi idő alatt nem lehet róla véleményt alkotni, de te azért megállapítod, hogy nem rossz játékos, stabil ember lehet belőle, stb.... :roll:

Egyébként meg a tényeket figyelmen kívül hagyod. Például beilleszkedésről beszélsz egy olyan játékosnál, aki jóformán nem játszik. Ez még egy klasszisnak sem menne, pláne nem Douglasnak. Így a büdös életben nem fog fejlődni. Másik dolog, hiába nem foglalkozol azzal, hogy más klubok nem keresték, ettől ez még elég beszédes adat. Az európai futball nagyobb bajnokságai közül rengeteg csapatnak vannak megfigyelői Brazíliában. A jelenlegi piac nem túlzottan bővelkedik klasszis jobbhátvédekben, tehát ha annyira jó lenne ez a srác, akkor legalább egy középcsapat felfigyelt volna rá.
Nem értem mi az ellentmondás. Annyit írtam, hogy szerintem nem rossz játékos HA hoz egy stabil teljesítményt, visszaér védekezni és a támadásokat is úgy-ahogy segíti én elégedett leszek. Ez pedig benne lehet. És nem tényként írtam.

A beilleszkedésről annyit, hogy ugyanazt írtam amit te, ebbe nem tudom miért kötsz bele.
Ez, hogy felfigyeltek-e rá vagy nem nem döntő tényező. Ez nem egyenlő azzal, hogy egy sz...r játékos. Sok olyan játékos van akiért nem tülekedtek. Nem egy klasszis ez tény, nem is valószínű, hogy egy Alves lesz.
Egyszerűen én nem írom le és ennyi. Szinte mindenki megtette ennyi idő után. Én még bízom benne, hogy ha nem igazolhatunk nem fogunk ebbe a posztba belebukni.
Amellett a megítéléséhez nem kevés mértékben hozzájárul, hogy nem nagy név. Ha hoztunk volna oda egy nagy nevű játékost biztos vagyok benne, hogy ilyen teljesítménnyel nem ilyen kritikát kapna, hanem azt, hogy "jó ez, jó ez majd belejön".
Forca Barca!!!!
Avatar
hank1ee
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2512
Csatlakozott: 2013.02.27. 03:08:33

2014.12.07. 16:38:48

Az a gond, hogy ez már az elitfutball, nem a brazil bohócliga. Az ottani támadók többségének semmi problémája az Európába költözéssel, a védőknek viszont pont azért vannak óriási gondjaik, mert gyakorlatilag ott ők is színtiszta támadófutballban "edződnek", a védekezés poszttól függetlenül smafu... Ő ezért gyenge támadójátékban is, mert van ellenállás.

Tavaly Dória is célpont volt ha jól emlékszem, de Tata nem hozta el. Jól tette az öreg, mert a srác most jól besült Marseilleben. Douglast még a Sao Paulo drukkerei is szidták, ha varázsütésre nem lesz belőle Cafú akkor fogadjuk el, hogy ő nem lesz képes normálisan betölteni ezt a pozíciót.
"Hány dobja az álmait, hogy mindegy már csak legyen más, de be kell lásd, bármilyen trét hoz az élet le kell rázd"

"A látványos játék alapja a futball szeretete." - Varga Zoltán
"Szerettünk, akartunk, és tudtunk futballozni." - Puskás Ferenc
Avatar
crixus
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1390
Csatlakozott: 2014.03.14. 14:43:58

2014.12.07. 13:08:06

Chino írta: ...
Borzasztó ellentmondásosan fogalmazol. Leírod, hogy ennyi idő alatt nem lehet róla véleményt alkotni, de te azért megállapítod, hogy nem rossz játékos, stabil ember lehet belőle, stb.... :roll:

Egyébként meg a tényeket figyelmen kívül hagyod. Például beilleszkedésről beszélsz egy olyan játékosnál, aki jóformán nem játszik. Ez még egy klasszisnak sem menne, pláne nem Douglasnak. Így a büdös életben nem fog fejlődni. Másik dolog, hiába nem foglalkozol azzal, hogy más klubok nem keresték, ettől ez még elég beszédes adat. Az európai futball nagyobb bajnokságai közül rengeteg csapatnak vannak megfigyelői Brazíliában. A jelenlegi piac nem túlzottan bővelkedik klasszis jobbhátvédekben, tehát ha annyira jó lenne ez a srác, akkor legalább egy középcsapat felfigyelt volna rá.

Személy szerint semmi bajom a brazillal azt leszámítva, hogy nálunk játszik, ami pedig nem az ő hibája. Ennyi erővel Vanczák Vilit is leigazolhattuk volna, azt eddig ő is lehozta volna, amit Douglas. :roll:
Sajnos vagy nem sajnos, ha Montoya dobbant, akkor Alves-sel hosszabbítani kell.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2014.12.07. 12:19:45

Chino írta:Először a szezon legrosszabb mérkőzésén játszott, aztán pedig egy hibáján csámcsog mindenki. (plusz sérüléssel is bajlódott)
Na, ilyen helyzetben nyújtson maradandót.
látszik, hogy mind tecnikailiag, mind taktikailag teljesen alkalmatlan. 2 mérkőzésen nem volt egy épkézláb megmozdulása sem, védekezésre pedig teljesen alkalmatlan. Egy 3. ligás edző is látta, hogy mindent rá kell játszatni.

nagy dolog lesz az én számból amit mondok, de ha marad a ban, hosszabbítani kell alvessel. adriano nem tud a jobb oldalon játszani.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7419
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2014.12.07. 11:58:47

sneco7 írta: Tehát semmi koncepció nem volt a leigazolásában. Igen kellett valaki,mert transferban stb, de akkor inkább már lett volna az a megoldás, hogy vagy klasszis vagy senki.
Erre én még mindig azt tudom mondani, hogy LE Cuadradot próbálta ide hozatni. Lenyilatkozta, hogy neki támadóbb szellemű szélső kell, ami a klumbiaival meg is lett volna oldva. Az már más dolog, hogy egy ideje szélsőt játszik. De nem hiszem, hogy oda akarták. Legalábbis Messit kellett volna kiszorítani, ami valljuk meg, képtelen ötlet. Nem véletlenül szenvedtünk a Fio-val több, mint egy hónapig. Végül a vezetés sajnálta azt a plusz 3(?) milliót így nem jöhetett létre a transzfer.
Az már más kérdés, hogy bevált volna-e, sikerült volna jól beilleszteni, mindenesetre a szándék és a koncepció megvolt Luchonál. Illetve ott volt még Marquinhos akit kért a vezetőségtől, de az is kútba esett. (mondjuk ez nagyban köszönhető Alvesnek)

Az, hogy Douglas lett a vége sokat jelentett, hogy addig-addig pö..tek, míg közeledett az átigazolási időszak vége, akkor pedig már klasszist igazolni lehetetlen.
Nyilván jó lett volna egy Danilo, Piszczek vagy van der Wiel, de most ezzel kell főzni.
Ha egy kicsit Douglas fejével gondolkodunk, nem lehet könnyű, hogy most jött át Európába egy nagy klubhoz, ahol a jobbhátvéd posztról szól minden és már a kezdet-kezdetétől csak kapja az ívet, mert ő jött egy nagy név helyett, ráadásul pluszba orrol rá mindenki mert az edző egy saját nevelésű játékos elé helyezi..
Először a szezon legrosszabb mérkőzésén játszott, aztán pedig egy hibáján csámcsog mindenki. (plusz sérüléssel is bajlódott)
Na, ilyen helyzetben nyújtson maradandót.
Forca Barca!!!!
Avatar
sneco7
Capitá del Barça
Hozzászólások: 549
Csatlakozott: 2006.01.31. 10:59:48
Tartózkodási hely: Föld nevű bolygó

2014.12.07. 09:47:52

Engem csak egy dolog bosszant ebben az egész leigazolásában,majd nem játszatásában, hogy ennyi erővel nem is kellett volna megvenni,mert amennyi lehetőséget kap,azt montoya is megoldotta volna(tudo,tudom,nem tud támadni stb blablabla) Mert azt már az idejövetelekor lehetett sejteni,hogy nem egy világklasszis, 24 évesen már nem is tehetség. Tehát semmi koncepció nem volt a leigazolásában. Igen kellett valaki,mert transferban stb, de akkor inkább már lett volna az a megoldás, hogy vagy klasszis vagy senki. Ha meleg a pite,akkor még mindig ott volt az opció Alves szerződéshosszabítására. Ha már idehozták és Montoyát körön kívűlre tették, akkor meg játszassák már szerencsétlen többet kisebb csapatok ellen, akár BL-ben is játszhatott volna, hogy legalább az idény felére kiderüljön, hogy mire lehet számítani tőle. Mert ha Montoya elmegy, Alves lesérül, eltiltatja magát, Adriano szoksásosan sérült lesz, akkor a tavasszal ott leszünk egy hideglábú gyerekkel.
Lezárt