Douglas

Itt találhatóak az előző szezon során írt hozzászólásaitok. Később érdemes lesz visszanézni őket!
Lezárt
Erxy
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1368
Csatlakozott: 2012.03.31. 11:23:18

2014.11.01. 15:18:22

ma kapta meg az orvosok engedélyét a játékra egyébként.
bár igazából tökmindegy, hogy sérülés vagy technikai döntés értelmében ül a lelátón.
Kép
bence-barca
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5465
Csatlakozott: 2007.06.14. 17:19:38
Tartózkodási hely: Budapest

2014.11.01. 15:08:12

Amúgy vele most mi van?
Kezdem azt érezni, h Vermaelen meg Douglas is vmi fantom sérüléssel bajlódik, abnormális már, h hoztuk ezt a 2 védőt és mindig sérültek.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7419
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2014.09.25. 14:14:31

Nem értem miért ő van elővéve. Neki kellett volna kiemelkednie a csapatból? Egy olyan meccsen, mint az Elche vagy a Levante elleni nyilván más lett volna.
Most egyszerűen társai sem voltak, mit alkothatott volna egyedül?
Első meccse volt, ráadásul pechjére egy olyan sz..r, amit nemhogy idén, de még tavasszal sem láttam a csapattól.
Ebből nem vonnék le semmi következtetést, ez kb. olyan volt, mint Bravo első meccsei. Nem nagyon tudott bizonyítani. Ha más lett volna a játék képe, biztos vagyok benne, hogy ő sem ennyit mutatott volna. Igazán egy hibája volt, az a rossz ütemű becsúszás, de más komolyabb dologra nem emlékszem.
Várjunk még a sok fikázással. Az első meccse volt, de mindenkii úgy leírja, mintha rajta ment volna el a mérkőzés.
Forca Barca!!!!
MR. TROMORT777

2014.09.25. 13:04:54

visca el barca írta:nálam az nem mentség, hogy más sem játszott jól. anyámat sem érdekelte soha ha ugy hoztam haza kiskoromban kampót, h mindenki másnak is az lett. az sem mentség amit tegnap írt valaki h nem hibázott óriásit.

nagyon bátortalan volt, pedig itt volt a lehetőség h megmutassa magát. soha nem értem ezt a tulzottan óvatoskodó bemutatkozást másnál sem, hogy 'jaj csak ne rontsak'... ketten vannak előtte a sorban (sőt a tegnapi alapján adriano is elé kerül) épp hogy tökös játékkal kiállva, meg kellett volna mutatni a világnak, meg a sok 'szakembernek' aki fikázta, hogy igenis idevaló.
Igen, csak a pistike teljesítménye nincs közvetlen összefüggésben a Tieddel, míg a foci csapatjáték, társak nélkül csak a klasszis játékosok tudnak érvényesülni, ideig óráig, de lapjában véve csapatjáték, szóval elég rossz példa.

Szerencsétlen brazíliában rúgdosta a bőr bogyót gondtalanul, most meg kezd egy Málaga ellen idegenben. Jóhogy be van csokizva. Ha 10 meccs után is így játszik, akkor érthető, ha ki van kezdve.
Avatar
MOF
Barça B
Hozzászólások: 92
Csatlakozott: 2014.06.21. 22:08:55

2014.09.25. 12:51:48

Az a baj, hogy támadásban teljesen haszontalan volt. Pedig ez volt kb. az egyetlen pozitívum, amit olvasni lehetett róla. Mondjuk azt tartom, hogy Lucho sem tett jót neki azzal, hogy egy idegenbeli meccsen adta meg neki először a lehetőséget. Akkor már inkább most hétvégén kellett volna játszatni.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2014.09.25. 12:40:34

nálam az nem mentség, hogy más sem játszott jól. anyámat sem érdekelte soha ha ugy hoztam haza kiskoromban kampót, h mindenki másnak is az lett. az sem mentség amit tegnap írt valaki h nem hibázott óriásit.

nagyon bátortalan volt, pedig itt volt a lehetőség h megmutassa magát. soha nem értem ezt a tulzottan óvatoskodó bemutatkozást másnál sem, hogy 'jaj csak ne rontsak'... ketten vannak előtte a sorban (sőt a tegnapi alapján adriano is elé kerül) épp hogy tökös játékkal kiállva, meg kellett volna mutatni a világnak, meg a sok 'szakembernek' aki fikázta, hogy igenis idevaló.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
MR. TROMORT777

2014.09.25. 11:44:02

visca el barca írta:
aludva egyet a dolgokra lehet kicsit durva voltam (nem), de a véleményem nagyjából ua. semmit nem csinált. állt a végig az oldavonalon, többnyire lesen. majd mikor megkapta a labdát: A, visszapasszolta rakiticnek B, visszapasszolta rakiticnek, C visszapasszolta rakiticnek. Ezenkívül volt két vagy három homály beadása, meg talán egyszer megpróbált az alavonal vagy befelé menni, leszerelték. ezenkívül védekezésben rendre nem ért vissza, piqué is meg rakitic is csomószor helyette melózott. a malaga egyértelműen játszott rá, mert javi gracia mind látta ezt.
Mi a következő? Miatta nem lőttünk gólt? Nem játszott jól, de első meccse volt. Előrejátékban egyedül Rakitic volt mellette, de ő is messze, egy kényszerítőhöz. Látványosan a bal oldalt eröltettük, ehhez képest Alba sem ment sokra támadásban. Semennyire nem volt veszély a beadásaiban. Douglas meg nyílván nem fog Alves módban befelé ívelgetni még. Ez szerintem teljesen normális. Védekezésnél még voltak helyezkedési hibái, ezt aláírom. De mit vártok el? Élete első meccsén egy gyengén játszó csapatban mit kellett volna csinálni, hogy most ne kezdjétek el ekézni? Én csak ezt nem értem. Mi az elvárás egy még rutintalan új igazolástól?
Avatar
Balinho
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1126
Csatlakozott: 2005.06.26. 00:39:59

2014.09.25. 11:37:27

Azokkal értek egyet, akik szerint semmit nem mutatott. Védekezésben bizonytalan volt, támadásban meg még a csapatátlagnál is alibibb teljesítményt nyújtott.

Másik oldalról viszont mindig veszett nehéz amikor egy szenvtelen, lötyögő, szenvedő csapatba kell beugrani. A játékunk intenzitása mellett nem tudom mi lett volna elvárható?! Ha teszem azt csak a tegnapi játéka alapján ítélnénk meg Rakiticet (vagy akár Iniestát), akkor mehetne a minek kellett ide-szöveg. Első meccsén nyilván próbálta a biztosat játszani, szokni kicsit a körülményeket, ami által a csapat átlagteljesítményénél egy fokkal szürkébben játszott. Ha a Levante ellen debütál hasonló teljesítménnyel most mindenki azt írná, hogy bele kell rázódnia stb... Azért mert a csapatnak rosszul ment és pontokat vesztettünk, még nem kell drámaian szemlélni csórikámat.

Egy meccs - és főleg ezen meccs - alapján fölösleges pálcát törni felette. Ha azt vesszük, hogy ez egy olyan meccs, amit a csapatnak piszok gyorsan el kell felejteni, akkor ezt adjuk meg neki is. Más kérdés, hogy amikor lehetőséget kap, akkor el kell kezdenie villantani is valamit, mert ez még a nem túl erős konkurencia mellett is harmatos volt.
Avatar
kanty
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7783
Csatlakozott: 2009.02.27. 17:29:30

2014.09.25. 11:33:33

Látszott, hogy egyrészt kicsit tele volt a gatyája, másrészt a társak sem igazán bíztak benne.
Én nagyon sokat nem várok tőle, tehát a tegnapi produkciója kb. egy közepes szintet megütött.
Az előző évtized közepesen aktív fórumozója.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2014.09.25. 11:10:40

MR. TROMORT777 írta:...
aludva egyet a dolgokra lehet kicsit durva voltam (nem), de a véleményem nagyjából ua. semmit nem csinált. állt a végig az oldavonalon, többnyire lesen. majd mikor megkapta a labdát: A, visszapasszolta rakiticnek B, visszapasszolta rakiticnek, C visszapasszolta rakiticnek. Ezenkívül volt két vagy három homály beadása, meg talán egyszer megpróbált az alavonal vagy befelé menni, leszerelték. ezenkívül védekezésben rendre nem ért vissza, piqué is meg rakitic is csomószor helyette melózott. a malaga egyértelműen játszott rá, mert javi gracia mind látta ezt.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
brownieheaven
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 472
Csatlakozott: 2014.08.04. 14:08:04
Tartózkodási hely: München

2014.09.25. 10:58:49

Szerintem ne írjuk le egy meccs után, főleg úgy hogy az egész csapatnak nem ment. Még így is jobb volt, mintha Alves játszott volna a helyén, legalább az esetek többségében visszaért az ellenfél támadásaihoz. Támadásban valóban nem mutatott sokat, de legalább nem feltétlen labdavesztéssel járt, ha hozzá került elöl a laszti. Lesz ez még jobb is, látszott rajta hogy nagyon akar, még ha ez néha hülye megmozdulásokban is mutatkozott meg.
MR. TROMORT777

2014.09.25. 00:45:13

visca el barca írta:
tudod mi a realitás? az, hogy már a brazil szakemberek is megmondták, h alves gagyi változata. ők pedig nem 73 percet látták játszani.

lehet h jobb lesz, de a világot nem fogja megváltani.

amugy meg vicces h mindig engem találsz be, holott van a fórumon legalább 5 ember aki non-stop fikáz mindenkit és mindent :D
Szakemberek? Max firkászokról hallottam, hogy ilyen véleményt fogalmaztak volna meg. De ne ez számítson már, vagyis első meccse volt szerencsétlennek, egy gyenge meccsen azt hozta amit a többiek. Nem is kell megváltania a világot, de legalább a lehetőség legyen megadva neki. Legalábbis nekem ez a hozzáállás a furcsa.

Igen, jól látod, de ez azért van mert a Te véleményedre igenis adok. Csak számomra néha túl szélsőséges vagy, ez a saját szociális problémám, ezt tudom. De tudom, hogy ugyan akkor Veled lehet kommunikálni, sok már fórumozóval ellentétben.
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2014.09.25. 00:31:11

visca el barca írta:kuka. összjátékban nulla, a támadásban úgyszintén. megkapta, hátrapasszolta és ennyi. a pályán töltött 60-70 perc alatt kiderült, hogy ez nem az ő szintje lesz.
Igazából nem tudom kinek passzolhatott volna, ha nem Rakiticnek, mert más a közelébe nem volt szerencsétlen gyereknek.. Nézd meg Alba oldalát, ott legalább Neymar folyton bemozgott, hogy elkérje, meg ugye alapból ott volt Ini. Aztán nézd meg Douglas oldalát.. Pedro középen gyötrődött, Messi meg azt se tudom hol volt igazából. Az esetek 90%-ában csak Rakiticnek tudta odatenni a labdát. Bár végülis belevághatta volna az előtte álló védőbe is.. A második félidőre javult kicsit a helyzet, akkor volt is pár jobb megmozdulása, meg gondolom kicsit oldottabb is lett addigra már - mert ugye ez volt az első meccse..

Azt nem mondom, hogy őt kezdetném mostantól, Montoya jobbnak tűnik, de egyáltalán nem volt rossz kezdés szerintem. Ha még javul és oldódik valamennyit, akkor csereembernek bőven jó lehet..
Rumig
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1319
Csatlakozott: 2005.08.26. 21:49:04
Tartózkodási hely: EU

2014.09.25. 00:26:20

csababarca írta:De mindegy, nem oszt nem szoroz, nem hibázott igazából, felesleges elővenni.
Többször is nagyot hibázott, pl a szabi előtt kétszer is, amiből a kapufát lőtték. (ő adta el plusz a borzasztó becsúszás)

Amúgy 70 perc után nyilván még nem szabad leírni, sztem támadásban akár hasznos is lehet majd egyszer, ha már nem csak hátrapasszol, mert eléggé jól helyezkedett, sokszor megjátszható volt. Bár gyorsan hozzáteszem, jobb lenne, ha lendületből érkezne és úgy lehetne megjátszani, mert ez h áll a leshatáron, eléggé a védekezés rovására megy. Így ugyanis labdavesztésnél esélye sincs visszaérni. Ha meg éppen hátul van, többször érthetetlenül bekolbászolt középre Piqué nyakára.
Szóval védekezésben még Alvestől is fényévekre van a mai alapján... De talán alakul ez még.
Ha mégsem, én nem fogok rá haragudni, nem az ő hibája, hanem azé aki idehozta.
2006. május 17., 2009. május 27.,
2011. május 28., 2015. június 6.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2014.09.25. 00:24:23

MR. TROMORT777 írta:Realitás emberek.
tudod mi a realitás? az, hogy már a brazil szakemberek is megmondták, h alves gagyi változata. ők pedig nem 73 percet látták játszani.

lehet h jobb lesz, de a világot nem fogja megváltani.

amugy meg vicces h mindig engem találsz be, holott van a fórumon legalább 5 ember aki non-stop fikáz mindenkit és mindent :D
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára visca el barca 2014.09.25. 00:30:18-kor.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
BlauGranaGroc
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 426
Csatlakozott: 2009.06.02. 18:37:07

2014.09.25. 00:19:19

Első meccsnek teljesen jó volt.
Sok sikert neki a Barcaban!

Hála az égnek évente már csak 1-2-szer tévedek erre, ezért nem kell ilyen baromságokat olvasnom, mint az előző pár(az első 6 meccs utáni) hozzászólás.
vv-puyi-rafa-pique-abidal-yaya-deco-messi-neymar-henry-samu
MR. TROMORT777

2014.09.25. 00:17:31

visca el barca írta:kuka. összjátékban nulla, a támadásban úgyszintén. megkapta, hátrapasszolta és ennyi. a pályán töltött 60-70 perc alatt kiderült, hogy ez nem az ő szintje lesz.
Mit vártál, mesterhármast? Első meccse Európában, első meccse a spanyol bajnokságban, első meccse a Barcában. Keveset mert vállalni de ez érthető, nem akart hibázni. Amit csinált alapjában véve jól csinálta, voltak helyezkedés beli hibái, dehát nem lehet ilyen gyorsan adaptálni a Barca játékát. De gratulálok, hogy Te megmondod 73 percnyi játék után, hogy nem Barca szint. De éljenek a kétsoros fikázó kommentek. Realitás emberek. Kis józan ész. Majd ki alakul, vagy sem, de 73 perc után ítélni...
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15449
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2014.09.25. 00:14:29

Szerintem nem volt olyan aggasztó, ugyanaz mint Montoya, totális alibi, kár volt megvenni szerintem, mert ilyen emberünk már van, akit említettem is az előbb.
De mindegy, nem oszt nem szoroz, nem hibázott igazából, felesleges elővenni.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2014.09.25. 00:07:38

kuka. összjátékban nulla, a támadásban úgyszintén. megkapta, hátrapasszolta és ennyi. a pályán töltött 60-70 perc alatt kiderült, hogy ez nem az ő szintje lesz.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
PCsabi
aka Game90
Hozzászólások: 17048
Csatlakozott: 2006.06.20. 19:45:02
Tartózkodási hely: Vecsés/Budapest

2014.09.25. 00:02:20

Gyakorlatilag csak Montoya elől veszi el a játékperceket.
A vezetőségnek be kéne számoltatni LE-t a sorozatban 2:0 után
kiengedett meccsekről - mégpedig írásban is, szóban is.
Ha bajnokok leszünk, akkor azt lehet mondani: van ilyen.
Ha nem, akkor azt kell mondani: ne legyen ilyen!
pep71
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1102
Csatlakozott: 2011.08.30. 00:28:51

2014.09.25. 00:01:07

Ezt amit ma mutatott, Montoya bármikor felülmúlja, de sajnos még Alves is, mivel ez a gyerek, nem tud részt venni a labdakihozatalban. Ennyi előrevágott labdát nem láttam még Barca meccsen...
1 tizit majdnem összehozott, támadásban nulla volt. Szép teljesítmény.
Erxy
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1368
Csatlakozott: 2012.03.31. 11:23:18

2014.09.24. 23:59:26

az első félidőben a védekezése rendben volt, nem igen játszották át. egy hibát jegyeztem meg, még kb az 5. perc környékén egy szöglet utáni előre vágott labdánál totál érthetetlenül otthagyta a támadót. szerencsére Alba elfojtotta a csatárt. támadásban nem volt haszna
második félidőre szerintem védekezésben gyengült, többször átjátszották a földön, a támadó nyakába ugrás pedig megint csak érthetetlen volt.
kezdésnek nem volt rossz, de nem hiszem, hogy ennél sokkal többet tudna
Kép
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2014.09.24. 23:52:32

Na a második félidőre sokat javult szerintem - elsősorban támadásban -, érezhetően bátrabb volt, volt pár jó passza, kényszerítője, szerelt is párat. Mondjuk amikor beugrott az ellenfél nyakába, az nem tudom mi akart lenni.. A sárgájáért kár, gondolom az miatt jött le, nehogy kiállítsák a végére.

Mindenesetre bemutatkozásnak nem volt vészes, ha a második játékrészben mutatott játékát hozza mostantól, akkor nem lesz ez olyan gáz.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára palesz77 2014.09.25. 00:03:15-kor.
Avatar
noname
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8245
Csatlakozott: 2006.03.19. 18:39:34
Tartózkodási hely: Margitta/Kolozsvár

2014.09.24. 22:48:29

Szerencsétlen azt se tudja milyen világon jár. :lol:
Azért ennyire lámpalázas legyen egy felnőtt ember. Nah mindegy. lesz ez még jobb. Csak annak se örülök h Rakitic fele idejét az köti le h ő legyen a babysitter...

Szünetben 2 kupica pálinka és jó lesz ez. :wink:
A Fifa egy szégyen
Pampalini
Jugador del Barça
Hozzászólások: 247
Csatlakozott: 2014.04.10. 12:36:22

2014.09.22. 13:41:37

barca0417 írta:Lassan jó lenne őt is látni hogy mégis miféle. Kíváncsi vagyok rá nagyon, ahogy Vermaelenre is, de a belgát láttam már játszani máshol, Doug-ot még nem. Jó lenne ha kellemes meglepetést okozna majd ha megkapja a lehetőséget. Remélem idén senki nem lesz Afellay-i mértékben mellőzve. Az sosem szimpatikus.
pont az előbb én is ezt írtam, hogy a fene nagy rotálás és versenyhelyzet közepette végre Alves is kimaradhatna már, szegény D. önbizalmának ez biztosan nem tesz valami jót... bár az is lehet, hogy ha meglátjuk játszani, akkor meg inkább Montoyát követeljük :D
Lezárt