Luis Enrique

Itt találhatóak az előző szezon során írt hozzászólásaitok. Később érdemes lesz visszanézni őket!
Lezárt

Kit választanál LE utódjának?

Sampaoli
53
56%
Unzue
5
5%
Koeman
10
11%
Blanc
0
0 szavazat
Allegri
9
9%
Tuchel
2
2%
Sarri
1
1%
Eusebio
0
0 szavazat
Óscar Garcia
1
1%
Más
14
15%
 
Szavazatok száma: 95
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7359
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2014.05.20. 17:11:15

Én nem feltétlenül attól félek, hogy nem tud majd motiválni. Ha csak fele akkora tekintélyt szerez majd mint anno a pályán, már beljebb leszünk. Sosem volt egy megalkuvó típus, mindig tökösen viselkedett, ugyanakkor ismeri a klubot és tiszteli is. Én inkább a taktikai hiányosságoktól tartok.

Viszont nem értem miért akarnak itt sokan olyan edzőt, mint Simeone vagy Klopp. Mert őrjöng valaki az alapvonal mellett nem biztos hogy jó motivátor. Akkor hívjuk inkább ide Cantonat. Az biztos, hogy kék-zöld lenne a játékosok segge, ha lazulnak, Messivel az élen. De, hogy ezért felnéznének rá, azt nem hiszem.
Forca Barca!!!!
MessiCesc
Capitá del Barça
Hozzászólások: 591
Csatlakozott: 2013.07.26. 14:51:09

2014.05.20. 16:59:22

Üdv Lucho!

Nekem pozitív érzéseim vannak vele kapcsolatban. Tatánál csak jobb lehet.
Jövőre meg minimum egy bajnokság! :D
Avatar
Capon
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2005.08.26. 20:17:06
Tartózkodási hely: Budapest VIII-XV-ker Rezervátum

2014.05.20. 15:43:53

Lionel85 írta:Hozza az állványát magával Vigoból?
Nekem is ma jutott eszembe :) gondolom igen.
Klinsmann; Rivaldo; Maldini; Nesta; Puyol; Xavi; Ronaldinho; Iniesta; Messi
Avatar
Lionel85
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7126
Csatlakozott: 2007.08.11. 10:38:38
Tartózkodási hely: Budapest, Pestszenterzsébet

2014.05.20. 15:36:52

Bienvenido Lucho! Egy év késéssel, de megérkezett Barcelonába. Hasonlók az érzések, mint Pep Guardiola idején, remélem a folytatás is hasonló lesz! Hozza az állványát magával Vigoból?
Kép
Kép
Kép
barcafacan
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 341
Csatlakozott: 2014.04.19. 07:44:27

2014.05.20. 13:40:13

Ha jók lesznek az igazolások és kap olyan hatáskört, hogy BÁRKIT kihagyhat a csapatból, akkor már nagy baj nem lehet.
Avatar
Cooltiszo
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1949
Csatlakozott: 2004.10.08. 06:57:08
Tartózkodási hely: Bp

2014.05.20. 13:14:38

Alapvetően úgy gondolom a hiba elsődleges forrása nem a felállásban van. Nagyon sok módon el lehet jutni a sikerekig. 6 kupás csapatot sem az tette naggyá, hogy 600x passzoltak, ez egy gyakori félreértés szerintem. A taktikát se lehet kiismerni ha azt kivitelezik. Lehet bármilyen jó és összetett egy taktika, ha az nincs megfelelően kivitelezve. Én alapvető hibaként a jelentősen lecsökkent futásmennyiséget látom csapat szinten, ami miatt a sokk passzból szép lassan sok oldalpassz lett, nem forog a labda lábról lábra, mert nincs üresbe mozgó ember, nincs szétzilálva a védelem FUTÁSSAL. Az, hogy Lucho nagyobb hangsúlyt akar fektetni a kondira reméljük itt is megmarad. Ezen kívül úgy érzem, hogy a középpályánk nem elég fizikális. Xavi-Ini-Fabregas nem fognak senkit leütközni, sőt, Xavi és Cescet még lassúnak is nevezném. Elképzelhetetlennek tartom, hogy én látni szeretnék egy fenti középpályássort a jövőben. Rafinha fizikálisabbnak tűnik az eddig felsoroltaknál, de megmondom őszintén egy Cesc-fizikálisabb kp cserén is elgondolkodnék (nem Keita, Song féle variációra kell gondolni, de pl. Vidal klasszis, aki fizikális).
Avatar
sjay
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1760
Csatlakozott: 2009.07.20. 20:11:36
Tartózkodási hely: Nyíregyháza/Nagyhalász

2014.05.20. 13:03:36

Én várom már a bemutatkozását, úgy érzem a legmegfelelőbb ember került a csapat padjára. Bár szakmailag még nem a legrutinosabb trénerek sorát erősíti, szerintem pont a Roma-nál eltöltött tragédia-szezonból tanulhatott a legtöbbet, hisz ott minden hibát elkövetett, amit egy kezdő menedzser el szokott. A Celtánál már láthatóan kiforrott elképzelései voltak mind a keretet, mind a csapat arculatát tekintve, szépen védekező, harciasan támadó alakulatot rakott össze, mindezt nagy nevek vagy őrült nagy büdzsé nélkül.

Remélem ő is belátja, amit a Barcának már rég be kellett volna: nyáron nem neveket, hanem kiforrott tehetségeket kell igazolni, akik a győzelmi vágy és a bizonyítási ""kényszer"" miatt jobban harcolhatnak a csapat érdekeiért, mint akárki más.

Mindent összevetve sok sikeres évet és szép játékot kívánok neki! (Meg a Barca szurkolóknak is, persze :mrgreen: )
Yaya(07-10)
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 447
Csatlakozott: 2010.06.07. 18:43:09

2014.05.20. 12:45:41

Ha megnézzük eddig kizárólag kiváló labdarúgó múlttal rendelkező edzőkkel nyertünk BL/BEKet. Remélem Enrique a cruyff, rijkaard, guardiola vonalat képviseli majd.:)
Avatar
Piquenbauer
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 358
Csatlakozott: 2010.06.18. 12:48:51

2014.05.20. 12:12:41

Szerintem jó döntést hoztunk azzal, hogy őt neveztük ki. Igazából nem hiszem, hogy egy nagy névvel sokkal jobban jártunk volna.

Lucho ismeri a klubot, jó néhány játékost személyesen is ismer, és kellő türelemmel szerintem semmi probléma sem lesz vele. A B-nél remek munkát végzett, a Romával pedig nem akarok különösebben foglalkozni, a Celtanál pedig szimpatikus csapatot épített.

Szerintem fog ő még kellemes meglepetéseket okozni nekünk a következő idényben. Csak erősítsék is meg a keretet neki, ne csak a duma legyen a vezetőség részéről.
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2014.05.20. 11:36:45

B. Tamás írta:
Sanama írta:"A játékstílusról

"Szeretném, ah a csapatom nagyon offenzív lenne, mivel annak idején én is a támadó felfogású voltam. De ez demagógai és ez csak maszlag, mivel egy edző érdeme az, ha alkalmazkodni tud a játékosok rendszeréhez.""


Kiemelt rész miatt... félek.

Ui: Igaz, ez egy régi interjú.
Nagyon rossz a fordítás, mert habár csak fogalmazásbeli különbségnek tűnhet, de teljesen mást akar mondani ezzel. Itt az eredeti:

"A mí me gustaría que mi equipo fuera muy ofensivo, quizás porque yo siempre jugué en ataque. Pero hay mucha demagogia en esto. Es todo mentira. El mérito del entrenador es adaptar el sistema a los jugadores"

"(...) Az edző érdeme az, ha a rendszert igazítja a játékosokhoz."

Tehát nem arra gondol, hogy majd Xaviék megmondják, mit játsszon a csapat, hanem arra, hogy a játékrendszert annak a tükrében kell kidolgozni, hogy az kihozza a játékosokból a maximumot.
Elsősorban nem arra gondoltam, hogy Xaviék mondják meg neki, hogy milyen rendszer legyen. Hanem arra gondoltam, hogy nem nagyon fog változni ez a tili-toli, 456passz, abból 90% oldalra dolog, és nem lesz több távoli lövés, vagy másfajta próbálkozás. (Mert,hogy ugye a passzolgatás fekszik legjobban nekik)
És ettől azért félek, mert már 2-ik éve kellene, hogy folyamatos változás legyen, de mindig csak 1-2hónap az az időtáv, amikor a csapat játékában valami változás van, aztán visszaáll minden erre az elképzeléstelen passzolgatásra.

De amúgy köszi a kiigazítást.

Mondjuk én örülök neki, mert jobb alternatívát nem nagyon tudtam volna elképzelni, szóval remélem rácáfol a félelmemre, és Messit újra egyenesbe hozza.
Avatar
LM10
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4726
Csatlakozott: 2008.12.26. 11:30:58
Tartózkodási hely: Gotham City

2014.05.20. 11:30:45

Tényleg kicsit Deja Vu érzésem van 2008hoz képest :D Megosztja a fórumot Enrique, mint hogy anno Guardiola is. Ellenpéldának mindenki tapasztalt edzőt akar(MU-van Gaal).
Szerintem totáé hülyeség, hogy a kispadon ül és les. Enrique egy "vadparaszt" a legjobb értelemben. Játékosként csak videókat láttam róla, de a habitusa átjött. Egy ilyen széttépázott csapathoz ilyen ember kell. Én maximálisan érzem benne a potenciált, a Barcába olyan edzők kellenek, akik képesek kezelni a játékosokat, motiválni őket. Talán utoljára van Gallt volt sztár edző itt, azóta fiatal és sikerre törő edzők lettek itt a legjobbak.(Martino kivétel).
Jók a gondolatai is, és nem hiszem, hogy a vezetőség egyedül döntötte el, hogy ki jönnek/mennek. Jó előre le volt már zsírozva, hogy Enrique érkezik, és Zubival a fizetés mellett, tuti szóba jött, hogy kit kéne elhozni a nyáron.
Kíváncsian várom a folytatást, én bizakodó vagyok!
B. Tamás
Hí­rhozó-cikkíró
Hozzászólások: 2034
Csatlakozott: 2006.02.25. 21:20:32
Kapcsolat:

2014.05.20. 11:18:06

Sanama írta:"A játékstílusról

"Szeretném, ah a csapatom nagyon offenzív lenne, mivel annak idején én is a támadó felfogású voltam. De ez demagógai és ez csak maszlag, mivel egy edző érdeme az, ha alkalmazkodni tud a játékosok rendszeréhez.""


Kiemelt rész miatt... félek.

Ui: Igaz, ez egy régi interjú.
Nagyon rossz a fordítás, mert habár csak fogalmazásbeli különbségnek tűnhet, de teljesen mást akar mondani ezzel. Itt az eredeti:

"A mí me gustaría que mi equipo fuera muy ofensivo, quizás porque yo siempre jugué en ataque. Pero hay mucha demagogia en esto. Es todo mentira. El mérito del entrenador es adaptar el sistema a los jugadores"

"(...) Az edző érdeme az, ha a rendszert igazítja a játékosokhoz."

Tehát nem arra gondol, hogy majd Xaviék megmondják, mit játsszon a csapat, hanem arra, hogy a játékrendszert annak a tükrében kell kidolgozni, hogy az kihozza a játékosokból a maximumot.
.
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2014.05.20. 10:36:25

"A játékstílusról

"Szeretném, ah a csapatom nagyon offenzív lenne, mivel annak idején én is a támadó felfogású voltam. De ez demagógai és ez csak maszlag, mivel egy edző érdeme az, ha alkalmazkodni tud a játékosok rendszeréhez.""


Kiemelt rész miatt... félek.

Ui: Igaz, ez egy régi interjú.
Avatar
Cooltiszo
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1949
Csatlakozott: 2004.10.08. 06:57:08
Tartózkodási hely: Bp

2014.05.20. 01:07:03

csababarca írta:Hát, ahogy eszembe jut,hogy ő lesz az edző, egyből olyan képek ugranak be, hogy ül magába roskadva,totál tanácstalanul a kispadon, üres tekintettel.
Cáfoljon rám, de nem fűzök nagy reményeket hozzá. Bár Tatánál és Titonál is jobb választásnak tűnik.

De remélem a vezetőség megteremti a lehetőséget,hogy könnyebb legyen neki, egy erősebb kerettel talán nem bukik el.talán.
Hát nem tudom, de kb ez ugrik be utoljára róla. Sokkal inkább leordítja az egész bagázs fejét, mintsem ő magába roskadjon szerintem.

Sikeres lesz? Nem tudom. Esélye meg van rá? Nagyon is, a mostani kiélezett közegbe egy "elfogadott" ember érkezik, akit imádtak szurkolók, újságírók. Sok üresjáratot így se fog kapni, de bízni kell benne. Nem tartom fontosnak hogy első évében mindent nyerjen, de tüzet, fejlődést és igazi átalakulást szeretnék látni. Nagyon kíváncsi leszek hogy a keret és a taktika mennyiben fog átalakulni. Hajrá Lucho, tüzeld fel a srácokat úgy igazán mint anno kapitányként és merj lépni olyanokat, amik a komfort zónádon kívül esnek (pl. Xavi szerepének radikális csökkentése).
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2014.05.20. 00:29:53

Hát, ahogy eszembe jut,hogy ő lesz az edző, egyből olyan képek ugranak be, hogy ül magába roskadva,totál tanácstalanul a kispadon, üres tekintettel.
Cáfoljon rám, de nem fűzök nagy reményeket hozzá. Bár Tatánál és Titonál is jobb választásnak tűnik.

De remélem a vezetőség megteremti a lehetőséget,hogy könnyebb legyen neki, egy erősebb kerettel talán nem bukik el.talán.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
crixus
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1390
Csatlakozott: 2014.03.14. 14:43:58

2014.05.19. 23:55:08

Örülök az érkezésének, szinte az egyetlen pozitív hír az utóbbi hetekben az ő kijelölése. Karakteres, nagy múlttal rendelkező edző. Iniesta és Xavi még játszottak is vele egy csapatban. Remélem, hogy a vezetőség hagyja majd a saját elképzelése szerint dolgozni és akkor egy egész jó szezonnak nézhetünk elébe.
Avatar
wessel
Jugador del Barça
Hozzászólások: 105
Csatlakozott: 2009.05.28. 20:48:50

2014.05.19. 23:23:12

Üdv a csapatban, Lucho!
Sejthető volt, hogy ő lesz a vezetőedző, nagyon más nem is jöhetett szóba.
Hát most sajnos vagy nem sajnos, az kiderül.

De én valahogy bizakodva fogadom, és egy kicsit belenyúl a taktikába, hogy újra hatékony legyen a Barca támadójátéka, és újra egy Barca fénykort csodáljunk meg.
Remélem erre a feladatra látja a megfelelő embereket, kiket hozhatna ide, és nem a vezetőség hülye ötleteire hallgat majd.

Sok sikert Lucho!
Rumig
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1318
Csatlakozott: 2005.08.26. 21:49:04
Tartózkodási hely: EU

2014.05.19. 23:11:37

Na eljött ez a nap is, ami valahol már azóta sejthető volt, hogy nem bukott meg a B-ben.
Az sem baj, h a Romának nem ment annyira vele, biztos sokat tanult belőle.
És szerintem vele a szurkolók is türelmesebbek lesznek, mint egy teljesen külsőssel szemben.
A lehetőség adott, remélem bizonyít!
2006. május 17., 2009. május 27.,
2011. május 28., 2015. június 6.
Avatar
Rinku
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2549
Csatlakozott: 2009.08.02. 14:28:48

2014.05.19. 23:06:58

Nem tudok bízni benne, de legyek én a szemét a végén. Vállalom. Sok sikert!
Football, bloody hell. /SAF/
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19486
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2014.05.19. 23:04:35

Én játékosként is nagyon szerettem, csupa szív ember volt mindig is. Örülök, hogy ő lesz az edző, mindent tud a klubról jó idényt futott a Celtával, kellő önbizalommal érkezhet, jó választás. Nyomjad Lucho ahogy a pályán is, hajrá.
Kép
Kép
Kép
zsoltfree
Capitá del Barça
Hozzászólások: 970
Csatlakozott: 2006.01.10. 11:45:38
Tartózkodási hely: Budapest

2014.05.19. 22:49:57

Üdv a csapatban!

Szerintem simán jó lesz. A csapat nagy részét személyesen jól ismeri, van akinek még csapattársa is volt. Szerintem a legjobb döntés, és én örülök is neki. Remélem ő a sikerei után nem megy el a Bayernbe, hanem inkább Fergie féle életutat kedvel, de ezzel nagyon-nagyon előre szaladtam.

Emlékszem amikor az utolsó meccse volt nálunk. Akkor megkönnyeztem az utolsó hazai bajnokin a végén lecserélték, és olyan szép tapsot kapott. Puyol is nagyon, de nagyon megérdemelte volna ezt a búcsút. Na jó, Valdes is.
Avatar
Deus
Boixos Nois
Hozzászólások: 10028
Csatlakozott: 2006.07.16. 22:58:29
Tartózkodási hely: Valhalla

2014.05.19. 21:50:03

Nah. Remélem beválik Lucho.

Üdv a csapatban!
KépKép
PCsabi
aka Game90
Hozzászólások: 17048
Csatlakozott: 2006.06.20. 19:45:02
Tartózkodási hely: Vecsés/Budapest

2014.05.19. 21:45:56

Record Luis Enrique in 82 games as coach of Roma and Celta: 32W - 16D - 34L. Goals: 114-116.
A vezetőségnek be kéne számoltatni LE-t a sorozatban 2:0 után
kiengedett meccsekről - mégpedig írásban is, szóban is.
Ha bajnokok leszünk, akkor azt lehet mondani: van ilyen.
Ha nem, akkor azt kell mondani: ne legyen ilyen!
Avatar
neobarca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2775
Csatlakozott: 2009.09.05. 15:16:59
Tartózkodási hely: Zuglowe

2014.05.19. 21:38:57

Picit tartok tőle, de bízom benne, hogy jól döntött a vezetőség. Luist imádtam anno a csapatban is. 8)
Barca Fanatics 1999-For Life!!!

"Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal" - /Oscar Wilde/
Avatar
hank1ee
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2512
Csatlakozott: 2013.02.27. 03:08:33

2014.05.19. 21:25:57

Üdvözölve légy ismét Katalóniában! :D Bízom benned.
"Hány dobja az álmait, hogy mindegy már csak legyen más, de be kell lásd, bármilyen trét hoz az élet le kell rázd"

"A látványos játék alapja a futball szeretete." - Varga Zoltán
"Szerettünk, akartunk, és tudtunk futballozni." - Puskás Ferenc
Lezárt