Luis Enrique

Itt találhatóak az előző szezon során írt hozzászólásaitok. Később érdemes lesz visszanézni őket!
Lezárt

Kit választanál LE utódjának?

Sampaoli
53
56%
Unzue
5
5%
Koeman
10
11%
Blanc
0
0 szavazat
Allegri
9
9%
Tuchel
2
2%
Sarri
1
1%
Eusebio
0
0 szavazat
Óscar Garcia
1
1%
Más
14
15%
 
Szavazatok száma: 95
Avatar
Messias2
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2865
Csatlakozott: 2015.06.25. 16:10:25

2015.12.05. 22:32:33

Tudom, itt Luchoba nem lehet belekötni. De valaki szólhatna neki, h azért vannak a kispadon a játékosok, h becseréljék őket.
TS-Alba-Araujo-Koundé-Azpi-Busi-De Jong-Pedri-Dembélé-Lewa-Fati
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6739
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2015.11.23. 22:18:42

Samper írta:LE most amúgyis a topon van, de biztos hízik a mája, hogy MOURINHOT ÉS BENITEZT gödör ellenére is a helyükön tartották. Nem jó, ha a nagycsapatoknál mindjárt inog a kispad egy rossz széria esetén.
Igazság szerint nem sok alternatíva van most szabad edzők terén, sztem ez is közrejátszik.

Kedvelem a fickóban, h konkrétumokat is mond, nemcsak ködösít, meg félrebeszél, amikor nyilatkozik.
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2015.11.23. 21:34:52

LE most amúgyis a topon van, de biztos hízik a mája, hogy MOURINHOT ÉS BENITEZT gödör ellenére is a helyükön tartották. Nem jó, ha a nagycsapatoknál mindjárt inog a kispad egy rossz széria esetén.
Avatar
Normandia
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2502
Csatlakozott: 2013.01.02. 10:56:24
Tartózkodási hely: Sátoraljaújhely

2015.11.23. 19:17:10

Én úgy gondolom, hogy egy edzőnek azon kìvül, hogy nyilván a szakmai tudáson, elképzelésen, stábon kivűl olyan alapanyagra is szüksége van, akik elfogadják azt amit játszatni akar és egységesek úgy a pályán, mint azon kìvül is.
Luchonak érdeme, hogy a szakmai elképzeléseit megértette és elfogadtatta a játékosaival. A korai ellentéteket, ha voltak, azokat okosan elsimìtotta és magamellé állìtotta a húzó embereket.
"Diego Simeone: "Diego (Maradona) megtöltött minket érzelmekkel, de azt mondom, kétségek nélkül, hogy Messi jobb játékos, mint Maradona volt."
Avatar
Tivornya
Capitá del Barça
Hozzászólások: 736
Csatlakozott: 2008.10.14. 17:39:21
Tartózkodási hely: Dunabogdány

2015.11.22. 14:27:31

Engem meggyőzött LE a szakértelméről (természetesen csakis a szakmai stábjával együtt): kezdve a kezdeti csapatkeresést a triplázásig, majd az idei javuló tendenciát a jövőbe mutató bíztató jelekkel...ha ezt a stábot egyben hagyják az elnökeink, akkor évtizedeken átívelő menedzselésünk lehet, mert Peppel ellentétben rugalmasnak tűnik Luis stábja :)

Szerk(sokadik): hasonlít a Rijkaard-ten Cate-féle pároshoz a jelenlegi mestersorunk, tényleg bízom benne, hogy hosszútávon tudnak Barcelonában alkotni :)
„Egy nép csak úgy semmisül meg, ha önmagát semmisíti meg. Önmagát a nép úgy semmisíti meg, ha múltját már nem látja, jelenében csavarog, jövőjében nem hisz."
„Nemzetünk szolgálatában meghalni lehet, de elfáradni soha!"
Avatar
hank1ee
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2512
Csatlakozott: 2013.02.27. 03:08:33

2015.11.21. 22:27:51

Grande Barca, Grande Luis Enrique!
"Hány dobja az álmait, hogy mindegy már csak legyen más, de be kell lásd, bármilyen trét hoz az élet le kell rázd"

"A látványos játék alapja a futball szeretete." - Varga Zoltán
"Szerettünk, akartunk, és tudtunk futballozni." - Puskás Ferenc
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2015.11.21. 22:09:03

Amikor a Guardiola-korszak lezárult akkor azt mondtam, hogy ez egyszeri és megismételhetetlen sztori, de úgy látszik ez az ember nem így gondolja. Ha ez így megy tovább akkor nagyon vastag betűkkel kerül be a neve a történelemkönyvekbe.

Köszönjük hogy vagy nekünk Lucho!
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19598
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2015.11.05. 19:20:39

zsoltman írta:A Misterről nekem az a véleményem,hogy a Romai kisiklás ellenére, itt egy olyan stábot hozott
össze amire mi Barca szurkolók nagyon büszkék lehetünk!Kb 26 ember dolgozik a stábjában.
Rendkívül jó érzékkel állította a saját stábját össze,mely mutatja a magas hozzáértését.
Én 94 óta követem a Barcát,de ilyen komoly hátérmunka nem láttam még nálunk.:
Van Gaal:rémálom volt
Martinó:nem a legjobb választás volt
Serra Ferrer:a nyomában sincs a mai
trénernek.
Azt azért tegyük hozzá, hogy rengeteget változott a futball és míg pl LVG kis noteszbe írogatott (mai napig is) addig ma már komoly számítógépes elemzések vannak. Elég csak belegondolni, hogy az instat milyen részletes kimutatásokra képes. Szóval a stáb biztosan fejlettebb, de sokat fejlődött az orvostudomány és a technika, amik mind-mind nagyobb szerepet kapnak a futballban és ezeket is koordinálni kell. Régen volt egy pályaedző meg gyúró aztán hadd szóljon. :D
Kép
Kép
Kép
zsoltman
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 342
Csatlakozott: 2005.08.21. 17:52:56

2015.11.05. 19:11:31

A Misterről nekem az a véleményem,hogy a Romai kisiklás ellenére, itt egy olyan stábot hozott
össze amire mi Barca szurkolók nagyon büszkék lehetünk!Kb 26 ember dolgozik a stábjában.
Rendkívül jó érzékkel állította a saját stábját össze,mely mutatja a magas hozzáértését.
Én 94 óta követem a Barcát,de ilyen komoly hátérmunka nem láttam még nálunk.:
Van Gaal:rémálom volt
Martinó:nem a legjobb választás volt
Serra Ferrer:a nyomában sincs a mai
trénernek.
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2015.10.27. 08:05:33

na ez a nyilatkozata nagyon érdekes (mai cikkből)..azt hiszem ez az első eset, hogy némi kritikának is felfogható kijelentést tett, amikor Bartra kapcsán megjegyezte, hogy jobb labdakihozatal miatt cserélt :!:
--az más kérdés, hogy be jött e neki...Matyi ugyan ordító hibát nem vétett, de volt néhány rossz passza.
Avatar
roby122
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1013
Csatlakozott: 2014.05.26. 15:22:23

2015.10.25. 21:54:25

Nem kicsit volt ideges Masch. kiállítása miatt. Itt minden kijött belőle. :D
Avatar
Stoichkov
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 308
Csatlakozott: 2004.10.09. 12:24:19

2015.10.25. 20:52:06

hibatlan :)
ebbol szerintem mem lesz!
Avatar
roby122
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1013
Csatlakozott: 2014.05.26. 15:22:23

2015.10.18. 11:33:59

Ezen a Rayo védelmen itt fórumon bárki nyugodt szívvel átgyalogolhatott volna, olyan szellős volt.
Nekünk kellett volna rúgni az 1. félidőben annyi gólt amennyi a végeredmény lett. Helyzetkihasználást bezzeg nem említi, gondolom azért mert rúgtunk ötöt. Egy Bate ellen ez nem fog így működni, úgyhogy remélem kitalál valamit, mind a támadásra és főleg a védekezésre.
KP-val nem tud sok mindent kezdeni, olyan amilyen, de vagy beszélgessel el Rakiticcel, vagy tegye be Mascherano-t a kezdőbe, mert amit lehoz az egyszerűen nulla. Most nyilván pihenésre volt szüksége az argentinnak, de én komolyan kiállnék egy Mascherano-Busquets-SR középpályával.
Avatar
Balinho
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1126
Csatlakozott: 2005.06.26. 00:39:59

2015.10.18. 11:19:46

„A Rayo védekezése nagyon magas színvonalú volt. Talán csak a Celta hátsó alakzata hasonlítható hozzájuk."

Lucho drága te mit szívtál? Összehoztak 2 tizenegyest, ami lehetett volna 4 is, engedtek vagy egy tucat ziccert, és pontosabb utolsó passzokkal az is jóval több lehetett volna.

Szeretem, amikor egy edző elegánsan és tisztelettudóan nyilatkozik, de azért ennyire ne essünk át a ló túloldalára, mert ez így ordas nagy bullshit...
Avatar
Messias2
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2865
Csatlakozott: 2015.06.25. 16:10:25

2015.10.16. 21:28:27

Samper írta: Ha pedig nem ismétel, akkor mindenki le akarja harapni a fejét.
Ezt nem gondolom így. Ha jó és élvezhető játékot nyújtanánk a szezon során (mondjuk mint tavasszal), nem hiszem, h bárki is elővenné, ha mondjuk "csak" a ligát hoznánk el.
Számomra néha a szép, élvezhető játék fontosabb, mint az eredmény. Pl. Én jobban tudtam élvezni 12' tavaszát, mint 13'-at. Hiába nyertük meg a ligát.
TS-Alba-Araujo-Koundé-Azpi-Busi-De Jong-Pedri-Dembélé-Lewa-Fati
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2015.10.16. 21:13:49

LE érdeklődést mutat a szövetségi kapitányi poszt iránt 2016-tól. Nem véletlenül. Barca edzőként az első évben eljutott a csúcsra. Az ismétlés már nem akkora szám. Ha pedig nem ismétel, akkor mindenki le akarja harapni a fejét. Nagy a mindennapos nyomás és ki van szolgáltatva a játékosoknak is. Kapitányként jobb a "bázis" és bárkit kitehet a csapatból.
Avatar
hank1ee
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2512
Csatlakozott: 2013.02.27. 03:08:33

2015.10.06. 14:51:49

LE személyisége abszolút nem lehet probléma, nem hiszem, hogy barátságtalan lenne attól, mert távolságtartó, nézzétek meg Xavi búcsúnapjáról a videót, hogyan fogadja őt az edző, mikor beér a klub kajáldájába. Abszolút nem lehet elmondani róla szerintem, hogy egy jéghideg valaki lenne, vannak olyan emberek, akik nem puszipajtások mindenkivel.
"Hány dobja az álmait, hogy mindegy már csak legyen más, de be kell lásd, bármilyen trét hoz az élet le kell rázd"

"A látványos játék alapja a futball szeretete." - Varga Zoltán
"Szerettünk, akartunk, és tudtunk futballozni." - Puskás Ferenc
Avatar
Balinho
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1126
Csatlakozott: 2005.06.26. 00:39:59

2015.10.06. 14:14:07

roby122 írta:Azt mondják nagyon távolságtartó ember. Nem nagyon beszélget a játékosokkal. Mondjuk ezt még Farkas Norbi mondta, biztos van benne igazság.
Najó, attól mert Farkas Norbi jól beszél spanyolul és ezt nem átall a közvetítések során a magyar nyelv megerőszakolása által kommunikálni, attól még nem lesz szentírás, amit mond, sőt gyakran a spanyol bulvár legmélyéről jövő pletykákat, infókat teríti.

Ettől persze még valószínű igaz, hogy LE távolságtartó, de azért ne FN legyen már a hivatkozási alap :) Mindenesetre az is biztosnak tűnik, hogy a játékosokkal sem puszipajtások, de hát eddigi munkásságát elnézve úgy tűnik, ez nem is feltétlenül baj.
Avatar
roby122
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1013
Csatlakozott: 2014.05.26. 15:22:23

2015.10.06. 13:12:42

Azt mondják nagyon távolságtartó ember. Nem nagyon beszélget a játékosokkal. Mondjuk ezt még Farkas Norbi mondta, biztos van benne igazság.
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2015.10.06. 12:32:16

Amúgy szerintem ő az egyetlen edző aki soha senkivel nem fog kezet a lecserélése után. :D Mondjuk ez nem baj.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2185
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2015.10.04. 16:12:46

Chino írta:
Piqué gyenge hetek óta. --> LE hibája
Nincs Messi, nincs Arda, nincs Rafinha ---> Munir, Sandro
4-4-2---> Suareznek alkalmatlan, nincsen elég emberünk hozzá, akkor már inkább 3-4-3
Lassúság ---> szinte minden kh-nk ilyen
Ezek a mai gólok is egyéni hibák voltak. A góljaink többsége, a mai kettőt is belevéve egyéni hibák voltak, nem szerkezeti.

A hiba amit fel lehet róni, hogy fejben nem tudja rendesen összerakni a játékosokat. Ezt a kapu előtti impotensséget egyedül a dekoncentráltságnak sejtem betudni. Nem felejtettek el gólt lőni tavaly óta, bár egy Suarez/Messi szintű és rutinnal rendelkező játékosnak, ha álmukból felkeltetik is be kellene vágni 5 helyzetből hármat.
Le is nyilatkozta, hogy ilyen sűrű programnál, ahol 3-4 naponta jönnek a meccsek nem sok változtatás fér bele, lehet ez is benne van a dolgokba, másrészt meg nem olyan rossz ez, ha az egészet nézzük, mindenesetre nem sok hiba fér bele.
Avatar
Lionel85
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7126
Csatlakozott: 2007.08.11. 10:38:38
Tartózkodási hely: Budapest, Pestszenterzsébet

2015.10.04. 15:29:43

MichaaBee írta:Ezután a meccs után nem értem, hogy miért LE van előszedve. 19 kapura lövésünk és 3-4 kapufánk volt. Sandro 4 méterről kapussal szemben szétforgácsolta az oldalsó kapufát, Suárez 10 centi híján kipókhálózta a balfelsőt, Neymar szabadrúgása után félig bent volt a labda és kapufától kapufáig végiggurut a gólvonalon... A játék képe szerintem rendben volt, támadtunk, de nem lehet azzal mit kezdeni, ha semmit nem bírnak berúgni és 56 védő áll az ötösön belül, mint az utolsó negyed órában. A védelemben vannak megingások tavalyhoz képest, de ez is tipikusan olyan, hogy egyrészt ugyanolyan edzéseket tolnak, mint tavaly, másrészt legutóbb ősszel is voltak gondok a védelemmel. Most ehhez képest legalább támadásban jól muzsikálunk, arról nem az edző tehet, hogy kapufára játszanak a csatáraink.
Ahogy egy másik topikban írtam, ez a "kifele pattanós" időszak.
Kép
Kép
Kép
Avatar
MichaaBee
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5727
Csatlakozott: 2007.11.09. 15:12:26

2015.10.03. 21:10:31

Ezután a meccs után nem értem, hogy miért LE van előszedve. 19 kapura lövésünk és 3-4 kapufánk volt. Sandro 4 méterről kapussal szemben szétforgácsolta az oldalsó kapufát, Suárez 10 centi híján kipókhálózta a balfelsőt, Neymar szabadrúgása után félig bent volt a labda és kapufától kapufáig végiggurut a gólvonalon... A játék képe szerintem rendben volt, támadtunk, de nem lehet azzal mit kezdeni, ha semmit nem bírnak berúgni és 56 védő áll az ötösön belül, mint az utolsó negyed órában. A védelemben vannak megingások tavalyhoz képest, de ez is tipikusan olyan, hogy egyrészt ugyanolyan edzéseket tolnak, mint tavaly, másrészt legutóbb ősszel is voltak gondok a védelemmel. Most ehhez képest legalább támadásban jól muzsikálunk, arról nem az edző tehet, hogy kapufára játszanak a csatáraink.
H a t t r i c k
NBA Fantasy: EuroBarca League 2013: #1
EuroBarca Keeper League 2014, 2018, 2020: #2
Avatar
mahitoo
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1193
Csatlakozott: 2009.11.05. 17:38:37
Tartózkodási hely: Veszprém-Budapest

2015.10.03. 21:02:15

visca el barca írta:a legtöbb itt lévő edző egyszerűen fosik attól hogy tartósan szerkezetet váltson, pedig azért egy olyannak aki a barcelonában játszik nem kellene gondot okozni, ha a mester azt mondja, hogy gyerekek, most 4-3-3-hoz nincs ember, mást játszunk.

nem, inkább erőlteti a két homály tinit csak hogy maradhasson a 4-3-3. akármelyik játszik szinte netto emberhátrány. télen el kell hozni nolitot még akkor is ha a celta kihasználva az alkalmat elkért érte egy 3x árat (márpedig ez lesz)
Jogos. Csak akkor még kéne 2 másik játékos is, hogy hanyagoljuk a "homály" Suarezt, meg Neymart. Meg a középpályára is egy Rakitic helyett, hátra meg úgy kb 4 ember. Mért ez a 2 szerencsétlen gyerek a hibás? 180 milla futkározik elöl Messi nélkül, esnek kelnek, és nagyjából semmivel sem jobbak a 2 tininél. Persze ez nem igaz, de elvárások alapján a 2 sztárunk még rosszabb, mint a 2 csikó.

LE: nem egyszer elmondta, hogy a forma számít. Jah, persze. Meg hogy 3 első számú kapusunk van. Khmmm.
És ami a legfájóbb, nem csak nála. Samper pl nem szimpatikus neki. Ez remek. Menjen el ő is Adama, meg Halilovic után (persze lehet, hogy ők még visszajönnek). A következő edző meg lehet használná őket, de semmi baj, nem szimpik a srácok. Puyol, Xavi, Ini, Busi, Piqué, Pedro is mehettek volna, szerencsére ott valaki vagy rászólt az edzőre, vagy megadta nekik a lehetőséget. Bartra is kuka.
"De a csaj adta meg a telefonszámát!!! Ez olyan, mintha elmennél vadászni, a szarvas kijön az erdőből, elveszi a puskádat, fejbelövi magát és bemászik a csomagtartódba. Persze hogy hazaviszed és megeszed!" :D
Lezárt