Világbajnokság 2014

Itt találhatóak az előző szezon során írt hozzászólásaitok. Később érdemes lesz visszanézni őket!
Lezárt
Alcantara
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3949
Csatlakozott: 2011.08.30. 09:31:30

2013.12.07. 17:43:09

S.Agüero írta:Győzelemre esélyes a brazil és a német csapat, többit nem érzem olyan erősnek. Ja, és szerintem nagy spanyol-lebőgés lesz... :roll:
Brazil-német döntőt várok. :)
Nagyjából ezt a nézetet vallom én is. Szerintem nemcsak a spanyolok, hanem a legtöbb európai csapat gyengén fog muzsikálni a németek kivételével. Az olaszok gondolom hagyományosan "elmákolnak" egy darabig, Argentina is messzire juthat, ha sikerül a formaidőzítés, igaz őket sosem szerettem. Anglia nagyjából úgy fog szerepelni, hogy megint be fog bizonyosodni, hiába szenzációs a PL, ha az ott szereplő angolok "vakok".

Brazil győzelmet jósolok, ami nem azt jelenti, hogy feltétlen nekik szurkolok, de Spanyolország véleményem szerint könnyűnek fog találtatni.
bence-barca
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5465
Csatlakozott: 2007.06.14. 17:19:38
Tartózkodási hely: Budapest

2013.12.07. 17:25:29

Gareth Tello írta:
Game90 írta:
Elefántoknak meg már a 2006-os VB-óta drukkolok, bírtam az Abdul Kader Keita-féle csapatot, meg most is van pár szimpatikus játékosuk.
Én amúgy az afrikaiak közül inkább Kamerunnak drukkolok, már csak Song miatt is.
Ha Afrika akkor Nigéria! \:D/ Bár kb senki sem maradt meg abból a csapatból, akik miatt megszerettem őket, a szurkolás irántuk megmaradt.
Egyébként afrikai országok zömének szorítok, északiaknak nem (ugye ez a VBn most Algériát jelenti csak). Bár elefántok sem a kedvenceim, de a csoportjukból mindenképp szorítok nekik, aztán utána attól függ kivel kerülhetnek össze.
Gareth Tello
Az Év fórumozója 2013
Hozzászólások: 5728
Csatlakozott: 2012.03.03. 19:01:12
Tartózkodási hely: Budapest

2013.12.07. 17:10:41

Game90 írta:Jó, felpattantam a bandwagon-ra :D De szerintem lehetetlen őket nem szeretni :)

Elefántoknak meg már a 2006-os VB-óta drukkolok, bírtam az Abdul Kader Keita-féle csapatot, meg most is van pár szimpatikus játékosuk.
Igaz, én is bírom őket. :)

Valahogy gondoltam, hogy nem a Gervinho iránti imádatodból ered az, hogy nekik szurkolsz. :mrgreen: Én amúgy az afrikaiak közül inkább Kamerunnak drukkolok, már csak Song miatt is.
S.Agüero írta:Akiket utálok, azok a franciák, portugálok, angolok, olaszok és hollandok. :D
Jól összeszedted, kolléga, +1. :mrgreen: Az angoloknak egyedül Townsend és Walker kapcsán szorítok egy nagyon picit, a többieket inkább hagyjuk... :D
PCsabi
aka Game90
Hozzászólások: 17048
Csatlakozott: 2006.06.20. 19:45:02
Tartózkodási hely: Vecsés/Budapest

2013.12.07. 17:05:19

Gareth Tello írta:
Game90 írta:Belgium és Elefántcsontpart szerepeljen jól, a többi nem érdekel :D
Belgium?
#divatdrukker :mrgreen:

Elefántcsontpartnak meg miért drukkolsz? Gervinho miatt? :-({|=
Jó, felpattantam a bandwagon-ra :D De szerintem lehetetlen őket nem szeretni :)

Elefántoknak meg már a 2006-os VB-óta drukkolok, bírtam az Abdul Kader Keita-féle csapatot, meg most is van pár szimpatikus játékosuk.
A vezetőségnek be kéne számoltatni LE-t a sorozatban 2:0 után
kiengedett meccsekről - mégpedig írásban is, szóban is.
Ha bajnokok leszünk, akkor azt lehet mondani: van ilyen.
Ha nem, akkor azt kell mondani: ne legyen ilyen!
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2013.12.07. 17:04:40

Én a spanyoloknak, argentinoknak, braziloknak, belgáknak, horvátoknak, Uruguaynak és Chilének fogok szurkolni. :mrgreen:
Akiket utálok, azok a franciák, portugálok, angolok, olaszok és hollandok. :D
Győzelemre esélyes a brazil és a német csapat, többit nem érzem olyan erősnek. Ja, és szerintem nagy spanyol-lebőgés lesz... :roll:

Brazil-német döntőt várok. :)
bence-barca
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5465
Csatlakozott: 2007.06.14. 17:19:38
Tartózkodási hely: Budapest

2013.12.07. 16:55:45

Gareth Tello írta: Belgium?
#divatdrukker :mrgreen:
Spanyolok a divatok, Belgium csak a jövő divatja lehet. :lol:

Nálam németek abszolút kedvencek, rajtuk kívül Argentínának szorítok és a franciáknak a nagyok közül.
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19580
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2013.12.07. 16:41:32

Messi ide vagy oda, Argentína mindig is antipatikus volt, Németországgal együtt, e kettőn kívül bárki megnyerheti. :D Spanyol-Holland-Francia hármasnak fogok szorítani, azoknak a csapatoknak, akik jó összerakott csapatjátékkal rukkolnak elő, Uruguay ilyen lehet, Kolumbia, Elefántcsontpart esetleg, Belgium stb. 1 baj van az egésszel, hogy még sokat kell aludni mire végre elindul a bogyó....:?
Kép
Kép
Kép
Gareth Tello
Az Év fórumozója 2013
Hozzászólások: 5728
Csatlakozott: 2012.03.03. 19:01:12
Tartózkodási hely: Budapest

2013.12.07. 15:46:56

Game90 írta:Belgium és Elefántcsontpart szerepeljen jól, a többi nem érdekel :D
Belgium?
#divatdrukker :mrgreen:

Elefántcsontpartnak meg miért drukkolsz? Gervinho miatt? :-({|=

Én elsősorban az argentinoknak és a spanyoloknak szorítok ezúttal is, mellettük még a belgáknak a spursös különítmény (Dembélé, Vertonghen, Chadli) miatt (szóval én is divatdrukker vagyok), Chilének (Alexis) és a leggyengébb kategóriába tartozó csapatoknak, például Ecuadornak és Hondurasnak.
PCsabi
aka Game90
Hozzászólások: 17048
Csatlakozott: 2006.06.20. 19:45:02
Tartózkodási hely: Vecsés/Budapest

2013.12.07. 15:40:23

Belgium és Elefántcsontpart szerepeljen jól, a többi nem érdekel :D
A vezetőségnek be kéne számoltatni LE-t a sorozatban 2:0 után
kiengedett meccsekről - mégpedig írásban is, szóban is.
Ha bajnokok leszünk, akkor azt lehet mondani: van ilyen.
Ha nem, akkor azt kell mondani: ne legyen ilyen!
Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2013.12.07. 13:33:23

papír szerint jöhet az argentin-portugál.

ehhez az kell, hogy az argentinok nyerjék a csoportjukat (ez sima kell legyen) és a portugálok a németek mögött végezzenek. (ez is várható.)
ezek után jön 1-1 meccs, az argentinoknak a franciák, svájc vagy ecuador, a portugáloknak várhatóan a belgák és az oroszok.
ha ezeket nyerik, akkor argentin-portugál.
nem lehetetlen.
Avatar
Barcaman1993
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3732
Csatlakozott: 2010.03.02. 14:41:07

2013.12.07. 13:00:53

visca el barca írta:mer a portugáloknak aztán kemény ellenfeleik voltak. luxemburg, izrael, azerbajdzsán, észak-írország és oroszország. ebből a csoportból pótselejteztek.
Évek óta mindig ilyen csoportokban vannak. Aztán az EB-n, VB-n addig mentek, amikor jött a spanyol válogatott, előtte a német stb.

Másrészt a portugáloknak nem kell bizonyítaniuk semmi. Engem a belgák egyáltalán nem győztek meg. A sok jó játékos nem jelent jó csapatot.
Rammalets-Foncho, Gensana, Grácia-Vergés, Garay- Kubala, Kocsis, Evaristo, Luiz Suárez, Czibor
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2013.12.07. 12:51:17

mer a portugáloknak aztán kemény ellenfeleik voltak. luxemburg, izrael, azerbajdzsán, észak-írország és oroszország. ebből a csoportból pótselejteztek.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Barcaman1993
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3732
Csatlakozott: 2010.03.02. 14:41:07

2013.12.07. 12:35:09

visca el barca írta:nem tudom, sztem a belgáknak sokkal nagyobb esélyük lesz kiütni őket mint ilyen angol/olasz/afrika vonalnak. belgák baromi jók, nálam titkos esélyesek. a portugál válogatott egy nagy nulla, kb azon mulik h meddig jutnak, hogy zselének mennyire fog menni a játék.
Nekem van egy érzésem, hogy csúnyán meg fognak égni a belgák. Továbbmennek a csoportból, aztán potyognak is ki. Megjegyzem, hogy még 1 komoly csapattal sem játszottak. Legutóbb, ha jól emlékszem akkor Kolumbiától égtek otthon 2-0-ra. Senkinek semmilyen kétsége ne legyen a portugálokkal és Cristiano Ronaldoval kapcsolatban. Ugyanúgy fognak játszani, ahogy legutóbb az EB-n. Amikor jönni fog egy komoly ellenfél, ki fognak esni, addig viszont robogni fognak. Nálam Belgium jó csapat, de semmi több. Mondjuk azt megnézném, hogy a portugálok mit kezdenének Messiékkel. Furcsa meccs lenne.

Nem azért, de bárki is képes a VB előtt leszólni az olaszokat? :D Nálam a 3 esélyes között ott van. Majd akkor lemondok róluk, ha a csoportban 2 forduló után esetleg 100%-os kieső lesz, de addig. Az meg nem lesz, ugyanis Anglia és Costa Rica van a csoportban.
Rammalets-Foncho, Gensana, Grácia-Vergés, Garay- Kubala, Kocsis, Evaristo, Luiz Suárez, Czibor
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2013.12.07. 12:13:50

Barcaman1993 írta:Egyet sajnálok ebben a sorsolásban, hogy a portugálok megúszták ismét... Németek mögött simán 2. helyen végeznek, utána jön a belga-orosz páros egyike, akit szintén kiejtenek... És akkor már egész messze jutottak...
nem tudom, sztem a belgáknak sokkal nagyobb esélyük lesz kiütni őket mint ilyen angol/olasz/afrika vonalnak. belgák baromi jók, nálam titkos esélyesek. a portugál válogatott egy nagy nulla, kb azon mulik h meddig jutnak, hogy zselének mennyire fog menni a játék.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
ZolTano
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 298
Csatlakozott: 2012.03.12. 12:49:39

2013.12.07. 12:12:28

Barcaman1993 írta:Egyet sajnálok ebben a sorsolásban, hogy a portugálok megúszták ismét... Németek mögött simán 2. helyen végeznek, utána jön a belga-orosz páros egyike, akit szintén kiejtenek... És akkor már egész messze jutottak...
a belgákat biztos nem ejtik ki, de az oroszok sem lesznek könnyű ellenfél. sztema csoport után kiesnek. simán.
Avatar
Barcaman1993
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3732
Csatlakozott: 2010.03.02. 14:41:07

2013.12.07. 11:05:03

Egyet sajnálok ebben a sorsolásban, hogy a portugálok megúszták ismét... Németek mögött simán 2. helyen végeznek, utána jön a belga-orosz páros egyike, akit szintén kiejtenek... És akkor már egész messze jutottak...
Rammalets-Foncho, Gensana, Grácia-Vergés, Garay- Kubala, Kocsis, Evaristo, Luiz Suárez, Czibor
Avatar
Barcaman14
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4373
Csatlakozott: 2008.04.15. 16:40:28
Tartózkodási hely: Debrecen

2013.12.07. 10:14:47

A: A brazilok szerintem 3 győzelemmel simán nyerik ezt a csoportot. A második helyért viszont óriási harc lesz. Mexikót tartom a legkevésbé esélyesnek és a horvátokat tippelném másodiknak.

B: Ausztrália nyaralhat egy pár napot, aztán irány haza. Esélyük nincs ebben a csoportban, viszont azt sem hiszem, hogy a pofozógép szerepét töltik majd be. Egy tisztes 4. hely. A spanyolok kapcsán azt érzem, hogy nagy csalódás lesz idei vb. Pláne, ha csak 2.-ok lesznek a csoportban, mert egy esetleges brazilok elleni meccsen már a nyolcaddöntőben kizúgnának.
Innen nem tudom megmondani, hogy kik és milyen sorrendben fognak továbbjutni, de a spanyoloknak és Chilének fogok szurkolni.

C: Kolumbia és Elefántcsontpart továbbjutását várom, ebben a sorrendben.

D: Costa Rica esetében ugyanaz érvényes, mint az ausztrálok esetében. Az olaszok továbbjutnak, elvégre ők mindig továbbjutnak valahogy. :D Az angolokat egy középcsapatnak tartom, úgyhogy szerintem nem is élik túl a csoportkört. Uruguay könnyen lehet, hogy csoportgyőztesként megy tovább innen, mögöttük meg az olaszok 3 döntetlennel. :D

E: A franciák Ecuador és Svájc ellen is megéghetnek, nem lesz ez nekik könnyű menet, de azért továbbjutnak Svájccal karöltve.

F: Argentína simán csoportelső. A bosnyákok és Nigéria közül nem tudom ki fog győztesen kikerülni másodiknak, de előbbinek szurkolok.

G: Bármilyen nehéznek is tűnik a csoport, szerintem a németek simán nyerik. Mögöttük talán Portugália, de ez már kevésbé tűnik egyértelműnek. Ha CR nem találja majd a góllövő cipőjét, akkor hamar kiesnek a luzitánok.

H: Belgium és Oroszország sima továbbjutását várom, ebben a sorrendben.

Két csapat van, akikre rá lehet sütni, hogy egyértelmű esélyes, legalábbis szerintem. Brazília és Németország. Ők nem sokkal, de a mezőny előtt járnak. Pláne, hogy előbbi mögött ott lesz egy egész futballnemzet, ami azért nem mindegy. :)

Mellettük a spanyolok, olaszok, hollandok, argentinok, portugálok, de egyiküket sem érzem annyira jónak jelenleg, hogy veszélyt jelentsenek a fenti kettősre.

Meglepetéscsapatnak Belgiumot, Uruguayt(bár ők már talán nem is számítanának annak), Chilét vagy Kolumbiát mondanám.

Válogatottak közül sosem volt igazán nagy kedvencem. Idén elsősorban az argentinoknak fogok szurkolni, csakis Messi miatt. De ha ők nem, akkor nyerjék a németek. Nagyon megérdemelnének már egy első helyet.
Időközben pedig biztosan lesz 1-2 csapat, akiknek szimpatikus lesz a játéka.
Kép
„Ez a Barça ezzel a generációval értékesebbé teszi a labdarúgást, egyedülállóbb rangot ad neki." Josep Guardiola-GRÁCIES PEP!

Fc Barcelona ***-Més Que un Club-***
Avatar
Deus
Boixos Nois
Hozzászólások: 10028
Csatlakozott: 2006.07.16. 22:58:29
Tartózkodási hely: Valhalla

2013.12.07. 06:20:20

Mar csak egy gondom van ebbol: a meccsek idopontjai.... Keso ejjel lesznek a meccsek, gondolom ejfel, ejjel 1 ora, 2 ora,stb... Es azokat mar nem fogom tudni megnezni, a munka miatt.

Szerk:
http://sportgeza.hu/futball/2013/12/06/vb_sorsolas/" target="_blank
KépKép
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15449
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2013.12.07. 01:01:14

Jó volt ez a sorsolás.
Csoportokra az elvárásaim:

A: Brazil,Horvát továbbjutás, Neymar-Modric parádé.
B: Spanyol,Chile továbbjutás, holland blama.
C: Columbia,Elefántok továbbjutás,többi nem érdekel.
D: Uruguay,Olasz továbbjutás, Angolok bőgjenek le a szánalmas mindenükkel, Costa rica nem tényező.
E: Fancia, Ecuador továbbjutás, Svájc?????
F: Argentína,Bosnyák továbbjutás, Messi szórja meg magát kegyetlenül, ebben a csoportban kötelező.
G: Német, Ghána továbbjutás, Schweine a nyitómeccsen füstöltesse pár hónapra miss zselét. Usa szimpatikus 3.ként essen ki.
H: Belga, Orosz in, többi lényegtelen.

Lesznek jó meccsek, végsó győzelemre Brazil,Német,Spanyol esélyt mondanék, olaszok mindig odaérnek a bunker miatt, portugál-argentín kettősre is figyelni kell. Meglepetés nem lesz, max a franciák,ha annak mondhatóak, 4 ebből az említett 6 csapatból fog kikerülni,onnan bármi lehet.
Álmom: Brazil-Argentín döntő, a futball ünnepe,legmagasabb szint, Neymar-Messi dupla, 2-2, hosszabbítában 121. percben Messi szabad->gól...5. aranylabda,Cé WHO?!

Fél év,és kezdünk 8)
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2013.12.07. 00:56:08

Kép


A: belenyúltak a brazilok, nem egy alibi csoport, a horvátok jók és az anyag is jó, kamerunnak van szíve, mexikó pedig a vb-ken össze szokta szedni magát.
persze az első helyre így is neymarák az esélyesek, de pöpec kis csoport.

B: nálam inkább ha muszáj lenne választani, ez lenne a halálcsopi.
az utóbbi vb két döntőse + chile, akiknek még emlékszünk a playground focijára.
szegény ausztrálokat sajnálom, mert a pontszerzés is bravúr lenne.

C: a legkiegyensúlyozottabb négyes, bármelyik tovább mehet.
a falcao vs drogba várós, egyébként nem lepne meg egy körbeverés jellegű eredménysor, görög makkal.

D: ez is bivaly csoport, bármelyik kettő mehet az olasz-angol-uru hármasból, costa rica pedig a tisztes helytállásért küzdhet.
egyébként elég pofás focit játszanak, szóval könnyen lehet a mérleg nyelve az, hogy kitől rabolnak pontot.

E: blatter és platini egész jó csoportot hoztak össze a nemzetüknek, bár ha van csapat, amely gyenge csoportban is képes vergődni, az a gall együttes.
a két európai továbbjutása a papír, de ecuador bármelyiket képes egy meccsen fogni.

F: messiéknek kötelező a csoport első helye, nem is kérdés.
a bosnyákok dzekoval az élen jók, harcosak, de ha a gauchók nem rántják be az első helyet, akkor csalódott leszek.
iránra lehet, hogy érdemes lesz odafigyelni, ha nem a legjobb ázsiai csapat, akkor a második, hatalmas szívük van.

G: a német-portugál harc az első helyért éles lehet, azért túlzásnak érzem, hogy ez halálcsoport, olvastam pár helyen ilyet.
valóban a két nagyágyú miatt erős, de csak a 3. vagy inkább a 4. legerősebbnek érzem.

H: a sokak által titkos (vagyis hát már nem is titkos) favoritnak tartott belgáknak simán tovább kellene menni az oroszokkal kézen fogva.
talán a legérdektelenebb csoport, nem is konkrétan azért, mert gyengécske, hanem azért, mert a koreai és algír csapat is szürke.

rövid summa : érdekes kis sorsolás, argentin és spanyol drukkerként felemásak az érzéseim, az argentinok baráti sorsolása (ugye az E csoportból kapnak ellenfelet, ha tovább mennek a csoportból) ellenében a spanyoloknak nehéz lesz, kaphatják a brazilokat is a 16 között.

egyébiránt elnézve a beosztásokat, ha a legjobb 16-ból 10-11 európai lenne, abszolút reális lenne.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2013.12.06. 23:41:05

Nem tennétek ki egy szavazást, hogy ki nyerni meg a VB-t? :)
Avatar
Kash
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1960
Csatlakozott: 2011.06.28. 13:23:33
Tartózkodási hely: Dél-kelet

2013.12.06. 23:17:47

Amióta az eszemet tudom, Argentínának szurkolok...Innen indult ki Messi és Barca iránti szeretetem, de ez másik téma.
Nos, remélem, hogy Argentina nyeri meg, a barátságos, és egyéb meccsek alapján elég nagy esély van rá, de ahhoz kell egy csúcsformában lévő Messi, persze Agüero-ban sem kételkedek.
Már alig várom. :mrgreen:
Kép
Avatar
kurdt
Megmentő :)
Hozzászólások: 1884
Csatlakozott: 2006.10.30. 15:59:29
Tartózkodási hely: hütte

2013.12.06. 23:07:48

Deus írta:De szerintem Németország fogja megnyerni.
Viszonylag sokmindenben lennék hajlandó fogadni, hogy a németek nem nyernek semmit, amíg Löw az edző...
Illetve arra is, hogy szinte minden meccsen a Neuer - Lahm, Mertesacker, Hummels, Boateng - Khedira (ha felépül), Schweinsteiger - Müller, Özil, Podolski - Klose kezdő lesz...
Kép
Your village called. Their idiot is missing.
Avatar
Deus
Boixos Nois
Hozzászólások: 10028
Csatlakozott: 2006.07.16. 22:58:29
Tartózkodási hely: Valhalla

2013.12.06. 23:01:54

Kezdeném is azzal, hogy szeretném ha Argentína nyerné most a VB -t.

De szerintem Németország fogja megnyerni.
KépKép
Avatar
sörvirsli
Capitá del Barça
Hozzászólások: 577
Csatlakozott: 2013.02.22. 22:30:29
Tartózkodási hely: A tizenhatoson belül

2013.12.06. 22:52:17

Del Bosque :
- Nem mondhatjuk, hogy könnyű a helyzetünk, a sorsolás erős ellenfelekkel hozott össze bennünket, ugyanakkor nem a miénk a halálcsoport. Vannak nagyon erős csoportok, mint például az, amelyikbe Uruguay, Olaszország és Anglia került - vélekedett a címvédő együttes szakvezetője Costa do Sauipében a négyesek kialakítása után.

Del Bosque hozzátette, hogy reggel volt egy fogadása, mely szerint összekerülnek a hollandokkal, akikkel négy éve döntőt játszottak, és ez be is jött.

- A védelmük kicsit átalakult időközben, de még mindig van Robbenük, Van Persie-jük, Van der Vaartjuk, Sneijderük - folytatta, majd a chilei együttesre áttérve úgy fogalmazott: nem egyszerű ellenük futballozni, sokszor letámadják az ellenfelet, fizikálisan erősek.
A csoport negyedik csapatát, az ausztrált "ismeretlennek" vagy inkább a "legkevésbé ismertnek" nevezte, érzékeltetve ugyanakkor, hogy éppen ezért nem lehet biztosra menni ellene.

- Készen kell állnunk az első naptól kezdve, fontos lesz a lelkiállapot, mert a hollandokkal szemben maximális teljesítményt kell majd nyújtanunk - ezzel arra utalt Del Bosque, hogy ha a hollandok mögé szorulva másodikként végeznek csoportjukban, akkor a papírforma alapján a házigazda brazilokkal játszanak majd a nyolcaddöntőben.

- Úgy vélem, az A csoportban a brazilok végeznek az élen, ezért nekünk is meg kell próbálnunk elsőnek lenni - rögzítette a lényeget a spanyol Cuatro csatornának nyilatkozva.

Ugyanitt Louis van Gaal, a hollandok mestere úgy fogalmazott, hogy nehéz lesz, mert amint a spanyol, úgy a holland válogatott is el akar jutni egészen a végéig.

- Ráadásul még akkor is összekerülhetünk a brazilokkal, ha megnyerjük csoportunk küzdelmeit - emlékeztetett arra, hogy ha a hazaiak másodikak lesznek a négyesükben, akkor a B csoport elsőjével mérkőznek majd meg a legjobb nyolc közé kerülésért.

- Brazília az első számú esélyese a tornának, Spanyolország pedig számunkra kihívás. A chilei is jó csapat, láttam játszani, az ausztrálokkal szemben pedig nagyon rossz a mérlegünk. Először a spanyolokkal mérkőzünk meg, remélem, nem lesznek optimális formában - érzékeltette van Gaal, milyen nehéz ütközetre számít.

(MTI)
Aki azt hiszi, hogy a Messi és a Messiás szavak és jelentések összecsengése véletlen, az orbitálisat téved: Isten kegyelméből való ez az ember.

Messi-Neymar = the ultimate forward duo

Paul Walker - We are always gonna miss you forever!
Lezárt