Championship/Football Manager

Itt találhatóak az előző szezon során írt hozzászólásaitok. Később érdemes lesz visszanézni őket!
Lezárt
Avatar
bouba
Capitá del Barça
Hozzászólások: 968
Csatlakozott: 2007.02.04. 11:19:25

2010.12.09. 20:21:30

sjay írta: Ha küldesz egy képet a keretről, valamint a jelenlegi felállásodról, akkor tudok taktikát javasolni :wink:
Keret : http://img94.imageshack.us/img94/4937/bvbkeret.jpg
Felállás: http://img205.imageshack.us/img205/4025/bvbfelall.jpg

a felállás eddig sima 4-4-2 volt ,5 meccs óta van ez.

Átigazolási szezon van jelenleg -> hol tudom megnézni ,hogy kik vannak átadólistán? :)
Köszönöm szépen a segítségeket!
Avatar
Victor_Valdes
Az EuroBarca Utánpótlása
Hozzászólások: 4447
Csatlakozott: 2007.02.09. 16:19:20
Tartózkodási hely: Debrecen

2010.12.09. 20:13:51

Barcaádám írta:az mitől van hogy Iniesta(mostmár Pedro és Xavi is) izomból kezd leépülni? 26 éves az edzéseim minimum 3 csillagosak, klasszis játékos, sokat játszik...

előre is köszi a segítséget!


a get stuck in parancs-ot ti hogy fordítanátok?(szószerint beragadni..vagy fm 10be hogy fordították le?)

előre is köszi a segítséget!
Attól, hogy vacak az edzés terved. :)
http://www.maon.hu - marketing - üzleti élet - motiváció - vállalkozás -
"mi leszel, ha nagy leszel? közgazdász, vagy bérgyilkos..a kereslet határozza meg a kínálatot.."
"tudom egyszer újra látlak, az imáim hozzád szállnak..." †
Avatar
sjay
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1760
Csatlakozott: 2009.07.20. 20:11:36
Tartózkodási hely: Nyíregyháza/Nagyhalász

2010.12.09. 20:10:53

bouba írta:Lenne pár kér(d)ésem.
Dortmunddal vagyok, most tartok a 18. fordulónál , 4. helyen állok ,viszont az első hat között csak 2 pont a különbség.
Az elején nagyon jól ment ,viszont az utolsó 6 meccsből csak egyet nyertem.

-Az a problémám ,hogy kevés gólt rúgok , illetve a csatáraim 100% -os helyzetben sem képesek eltalálni a kaput .. egy meccsen van vagy 20 kapuralövésem és abból 3-4 talál kaput :?
Ez ellen mit lehet/érdemes tenni?

-Nagyon sok gólt kapok beívelésekből is...
Továbbá:
-Milyen edzéseket ,taktikát érdemes beállítani (tudom a taktika csapatfüggő,de hátha más is van a Dortmunddal :) ) ?

Hogy lehet növelni a bevételt anélkül ,hogy eladok játékost? (nagyon szűk a keret + sok a sérült ,pénz meg nincs átigazolásra)

Szerk.: Ja és ott tartok ,hogy már az utolsót sem tudtam legyőzni...

Ja és légyszi szóról írjátok le ,hogy hogy kell beállítani a dolgokat,mert ezeket még nem vágom :) (persze csak ha kapok segítséget)
Ha küldesz egy képet a keretről, valamint a jelenlegi felállásodról, akkor tudok taktikát javasolni :wink:
Avatar
kurdt
Megmentő :)
Hozzászólások: 1884
Csatlakozott: 2006.10.30. 15:59:29
Tartózkodási hely: hütte

2010.12.09. 20:00:07

Barcaádám írta:az mitől van hogy Iniesta(mostmár Pedro és Xavi is) izomból kezd leépülni? 26 éves az edzéseim minimum 3 csillagosak, klasszis játékos, sokat játszik...

előre is köszi a segítséget!


a get stuck in parancs-ot ti hogy fordítanátok?(szószerint beragadni..vagy fm 10be hogy fordították le?)

előre is köszi a segítséget!
A 'get stuck in' az a betömörülés, azt mondjuk akkor kapcsolod be, ha kontrára akarsz játszani...

Engem az zavar nagyon, hogy Xavi, Iniesta és Puyol mindig egyszerre találják ki, hogy ők távozni akarnak. Az se tetszik nekik, ha van fegyelem, az se, ha nincs (közben a csapat kb folyamatosan nyer)
Kép
Your village called. Their idiot is missing.
Avatar
Lionel85
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7126
Csatlakozott: 2007.08.11. 10:38:38
Tartózkodási hely: Budapest, Pestszenterzsébet

2010.12.09. 19:56:51

Kiscsapatoknál szokták javasolni, hogy a legjobb bevételi forrás (illetve ha nem is a legjobb, de biztos) a barátságos meccsek idény elején. Sok hazai csapatot kell fogadni és minél nagyobb hírnevű az ellenfél, annál nagyobb a befolyó összeg. Meg persze a valószínűség is nagyobb, hogy esetlegesen nem fogadja el. :roll:
Kép
Kép
Kép
Avatar
Barcaádám
Capitá del Barça
Hozzászólások: 811
Csatlakozott: 2009.04.05. 18:43:08
Tartózkodási hely: Békés

2010.12.09. 19:54:20

az mitől van hogy Iniesta(mostmár Pedro és Xavi is) izomból kezd leépülni? 26 éves az edzéseim minimum 3 csillagosak, klasszis játékos, sokat játszik...

előre is köszi a segítséget!


a get stuck in parancs-ot ti hogy fordítanátok?(szószerint beragadni..vagy fm 10be hogy fordították le?)

előre is köszi a segítséget!
Kép

"A helyzet az, hogy jelenleg a Barça maga a futball, és ahhoz, hogy legyőzd a Barçát, a futballt kell kiirtanod."
Avatar
Victor_Valdes
Az EuroBarca Utánpótlása
Hozzászólások: 4447
Csatlakozott: 2007.02.09. 16:19:20
Tartózkodási hely: Debrecen

2010.12.09. 19:50:15

bouba írta:Lenne pár kér(d)ésem.
Dortmunddal vagyok, most tartok a 18. fordulónál , 4. helyen állok ,viszont az első hat között csak 2 pont a különbség.
Az elején nagyon jól ment ,viszont az utolsó 6 meccsből csak egyet nyertem.

-Az a problémám ,hogy kevés gólt rúgok , illetve a csatáraim 100% -os helyzetben sem képesek eltalálni a kaput .. egy meccsen van vagy 20 kapuralövésem és abból 3-4 talál kaput :?
Ez ellen mit lehet/érdemes tenni?

-Nagyon sok gólt kapok beívelésekből is...
Továbbá:
-Milyen edzéseket ,taktikát érdemes beállítani (tudom a taktika csapatfüggő,de hátha más is van a Dortmunddal :) ) ?


Hogy lehet növelni a bevételt anélkül ,hogy eladok játékost? (nagyon szűk a keret + sok a sérült ,pénz meg nincs átigazolásra)

Szerk.: Ja és ott tartok ,hogy már az utolsót sem tudtam legyőzni...

Ja és légyszi szóról írjátok le ,hogy hogy kell beállítani a dolgokat,mert ezeket még nem vágom :) (persze csak ha kapok segítséget)
A dőlt betűs rész, finomítani kell a taktikán, ritka, hogy az ember elsőre eltalálja mit és hogyan is kellene. Az, hogy kevésszer találják el a kaput, annak a legfőbb oka lehet, hogy sok játékosnak van "gyakran"-ra állítva a távöli lövöldözés, vagy nem jó a csatárok befejezése, távoli lövése. Esetleg távol helyezkednek el a kaputól, így inkább ráküldik mint sem hogy áttörjenek 3-4 védőn. :)

Sok gólt kapsz beívelésekből? Szerintem vond hátrébb a védelmed kicsid, az ellenfél szélsőit pedig fogd le. :)

A bevételt növelni igazából az eladásokon kívül jelentősen nem nagyon lehet növelni. esetleg ha megválsz a tartalék játékosoktól és a selejt ifistáktól, vagy ha csökkented a játékosok fizetését, de abban több kár lesz mint haszon. :)

sok sikert a játékhoz, jó kis csapat a Dortmund. Felbuzdulva rajtad, lehet kezdek én is velük egyet, bár az utóbbi időben nem nagyon fmezek. :)
http://www.maon.hu - marketing - üzleti élet - motiváció - vállalkozás -
"mi leszel, ha nagy leszel? közgazdász, vagy bérgyilkos..a kereslet határozza meg a kínálatot.."
"tudom egyszer újra látlak, az imáim hozzád szállnak..." †
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2010.12.09. 19:41:24

bouba írta: -Az a problémám ,hogy kevés gólt rúgok , illetve a csatáraim 100% -os helyzetben sem képesek eltalálni a kaput .. egy meccsen van vagy 20 kapuralövésem és abból 3-4 talál kaput :?
Ez ellen mit lehet/érdemes tenni?
Ez gyakorlatilag az FM ősi problémája, aki erre megoldást tud találni, az szerintem menjen és holnap váltsa le Guardiolát
Mindenképpen a morált kell növelni, valamint ilyenkor a sörmeccseken se szabad pihentetni a csapatot, egy kupameccsen lőtt mesterötös is segít meghozni a önbizalmat
a 20/4-es mutató meg arra utal, hogy sok a távoli lövés, azokat kéne lejjebb venni
beívelések ellen: szélsőhátvédeknek tight marking, valamint egyáltalán legyenek védekező szelleműek és azért középső védőnek kell egy-két 190 fölötti ember is
Avatar
bouba
Capitá del Barça
Hozzászólások: 968
Csatlakozott: 2007.02.04. 11:19:25

2010.12.09. 19:35:12

Lenne pár kér(d)ésem.
Dortmunddal vagyok, most tartok a 18. fordulónál , 4. helyen állok ,viszont az első hat között csak 2 pont a különbség.
Az elején nagyon jól ment ,viszont az utolsó 6 meccsből csak egyet nyertem.

-Az a problémám ,hogy kevés gólt rúgok , illetve a csatáraim 100% -os helyzetben sem képesek eltalálni a kaput .. egy meccsen van vagy 20 kapuralövésem és abból 3-4 talál kaput :?
Ez ellen mit lehet/érdemes tenni?

-Nagyon sok gólt kapok beívelésekből is...
Továbbá:
-Milyen edzéseket ,taktikát érdemes beállítani (tudom a taktika csapatfüggő,de hátha más is van a Dortmunddal :) ) ?

Hogy lehet növelni a bevételt anélkül ,hogy eladok játékost? (nagyon szűk a keret + sok a sérült ,pénz meg nincs átigazolásra)

Szerk.: Ja és ott tartok ,hogy már az utolsót sem tudtam legyőzni...

Ja és légyszi szóról írjátok le ,hogy hogy kell beállítani a dolgokat,mert ezeket még nem vágom :) (persze csak ha kapok segítséget)
Avatar
sjay
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1760
Csatlakozott: 2009.07.20. 20:11:36
Tartózkodási hely: Nyíregyháza/Nagyhalász

2010.12.09. 15:07:40

bouba írta:Jó képességű támadót szellemű játékost keresnék egy Dortmund szintű csaptba( szélső ,irányító ,csatár) 3-5 millió között (viszonylag alacsony fizetéssel)

Németh K-t érdemes megvenni?
Szerintem érdemes megvenni.
Ha támadó szellemú szélső kell, akkor Obertant ajánlom kölcsönbe :)
Avatar
bouba
Capitá del Barça
Hozzászólások: 968
Csatlakozott: 2007.02.04. 11:19:25

2010.12.08. 19:33:58

Jó képességű támadót szellemű játékost keresnék egy Dortmund szintű csaptba( szélső ,irányító ,csatár) 3-5 millió között (viszonylag alacsony fizetéssel)

Németh K-t érdemes megvenni?
Avatar
Barcaádám
Capitá del Barça
Hozzászólások: 811
Csatlakozott: 2009.04.05. 18:43:08
Tartózkodási hely: Békés

2010.12.07. 20:02:58

Barcaádám írta:az mitől van hogy Iniesta izomból kezd leépülni? :para: 26 éves az edzéseim minimum 3 csillagosak, klasszis játékos, sokat játszik...

szerk mostmár másnak is van... Pedronak is és Xavinak is.. ez mi??

előre is köszi a segítséget!
valaki? :?

("Enrique-féle autokorrektor: a muszáJ pontos J :)" editorral korrigálni mert ez nem állapot..
Kép

"A helyzet az, hogy jelenleg a Barça maga a futball, és ahhoz, hogy legyőzd a Barçát, a futballt kell kiirtanod."
Avatar
Lionel85
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7126
Csatlakozott: 2007.08.11. 10:38:38
Tartózkodási hely: Budapest, Pestszenterzsébet

2010.12.06. 20:18:14

Victor_Valdes írta:
Lionel85 írta:Új játék kezdésénél a ligák kiválasztásakor mi az, hogy "Játszható" illetve "Csak nézhető"? :roll:
Ha csak nézhető, akkor szimulálja az ottani ligák meccseit is, de te nem irányíthatod az ottani csapatokat.
Értem, köszi!
Kép
Kép
Kép
Avatar
Victor_Valdes
Az EuroBarca Utánpótlása
Hozzászólások: 4447
Csatlakozott: 2007.02.09. 16:19:20
Tartózkodási hely: Debrecen

2010.12.06. 20:17:07

Lionel85 írta:Új játék kezdésénél a ligák kiválasztásakor mi az, hogy "Játszható" illetve "Csak nézhető"? :roll:
Ha csak nézhető, akkor szimulálja az ottani ligák meccseit is, de te nem irányíthatod az ottani csapatokat.
http://www.maon.hu - marketing - üzleti élet - motiváció - vállalkozás -
"mi leszel, ha nagy leszel? közgazdász, vagy bérgyilkos..a kereslet határozza meg a kínálatot.."
"tudom egyszer újra látlak, az imáim hozzád szállnak..." †
Avatar
Lionel85
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7126
Csatlakozott: 2007.08.11. 10:38:38
Tartózkodási hely: Budapest, Pestszenterzsébet

2010.12.06. 20:15:58

Új játék kezdésénél a ligák kiválasztásakor mi az, hogy "Játszható" illetve "Csak nézhető"? :roll:
Kép
Kép
Kép
Avatar
sjay
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1760
Csatlakozott: 2009.07.20. 20:11:36
Tartózkodási hely: Nyíregyháza/Nagyhalász

2010.12.06. 17:38:53

A megyei bajnokságokat honnan tudom leszedni?
Avatar
Victor_Valdes
Az EuroBarca Utánpótlása
Hozzászólások: 4447
Csatlakozott: 2007.02.09. 16:19:20
Tartózkodási hely: Debrecen

2010.12.06. 16:15:53

Online FM akit érdekel.. a multkori felhívás sikeres volt ezért elindult a ladder! Gyertek minél többen, hogy egy jó közösség épülhessen, újra.

http://www.esl.eu/hu/forum/510/13415/85 ... er-Start-/
http://www.maon.hu - marketing - üzleti élet - motiváció - vállalkozás -
"mi leszel, ha nagy leszel? közgazdász, vagy bérgyilkos..a kereslet határozza meg a kínálatot.."
"tudom egyszer újra látlak, az imáim hozzád szállnak..." †
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2010.12.05. 20:44:04

bouba írta:-Hogy lehet átugrani az üzeneteket?
Van egy csomó levél,hogy az Nb3as csapatoknak ki az új edzőjük..de ez engem nem érdekel...de nem tudok a következő meccsre menni..
Van vhol egy olyan h subscriptions, ott tudod állítani h miről kapjál híreket
Avatar
Victor_Valdes
Az EuroBarca Utánpótlása
Hozzászólások: 4447
Csatlakozott: 2007.02.09. 16:19:20
Tartózkodási hely: Debrecen

2010.12.05. 20:42:43

bouba írta:-Hogy lehet átugrani az üzeneteket?
Van egy csomó levél,hogy az Nb3as csapatoknak ki az új edzőjük..de ez engem nem érdekel...de nem tudok a következő meccsre menni..

-Sok játékosomnak le fog járni a szerződése..
nem lehet valahogy megoldani ,hogy ne egyesével kelljen kattintgatni rájuk...?
Ez egy nagyon időigényes játék. Nem a meccsekről szól elsősorban, hanem a "háttérről", a taktikáról, stb. Muszáj végigzongorázni mindent. :)

A szerződések hosszabbítását rá lehet bízni az asszisztensre, de nem jó ötlet, ha csak nem akarsz csillagászati fizetéseket.

Jó tanács: Elsőre nagy csapattal kezdj, egyszerűbb kitapasztalni a játékot, és nagyobb lesz a sikerélmény is.

Vigyázz, ha belejössz függőséget okoz :D :!:
http://www.maon.hu - marketing - üzleti élet - motiváció - vállalkozás -
"mi leszel, ha nagy leszel? közgazdász, vagy bérgyilkos..a kereslet határozza meg a kínálatot.."
"tudom egyszer újra látlak, az imáim hozzád szállnak..." †
Avatar
bouba
Capitá del Barça
Hozzászólások: 968
Csatlakozott: 2007.02.04. 11:19:25

2010.12.05. 20:37:38

-Hogy lehet átugrani az üzeneteket?
Van egy csomó levél,hogy az Nb3as csapatoknak ki az új edzőjük..de ez engem nem érdekel...de nem tudok a következő meccsre menni..

-Sok játékosomnak le fog járni a szerződése..
nem lehet valahogy megoldani ,hogy ne egyesével kelljen kattintgatni rájuk...?
Avatar
sjay
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1760
Csatlakozott: 2009.07.20. 20:11:36
Tartózkodási hely: Nyíregyháza/Nagyhalász

2010.12.05. 14:21:18

Victor_Valdes írta:
VictorValdes19 írta:
Victor_Valdes írta:Már van. :)

http://huncm.fw.hu/
Csak nekem nem akar működni? Minden maradt angol, bár az országnevek magyarok lettek. :D
Új játékot kell kezdeni hozzá hogy működjön.
Nekem megy anélkül is 8)
Avatar
Victor_Valdes
Az EuroBarca Utánpótlása
Hozzászólások: 4447
Csatlakozott: 2007.02.09. 16:19:20
Tartózkodási hely: Debrecen

2010.12.05. 13:37:39

VictorValdes19 írta:
Victor_Valdes írta:Már van. :)

http://huncm.fw.hu/
Csak nekem nem akar működni? Minden maradt angol, bár az országnevek magyarok lettek. :D
Új játékot kell kezdeni hozzá hogy működjön.
http://www.maon.hu - marketing - üzleti élet - motiváció - vállalkozás -
"mi leszel, ha nagy leszel? közgazdász, vagy bérgyilkos..a kereslet határozza meg a kínálatot.."
"tudom egyszer újra látlak, az imáim hozzád szállnak..." †
Avatar
VictorValdes19
Az EuroBarca Utánpótlása
Hozzászólások: 2836
Csatlakozott: 2006.07.21. 13:09:35
Tartózkodási hely: Szentpétervár

2010.12.05. 13:34:24

Victor_Valdes írta:Már van. :)

http://huncm.fw.hu/
Csak nekem nem akar működni? Minden maradt angol, bár az országnevek magyarok lettek. :D
" Ha nem lennének zsebtolvajok, nulla lenne a nemi életem." - Woody Allen
PUNK'S NOT DEAD!
"Szinte minden bánatunk a másokkal ápolt kapcsolatainkból fakad." - Schopenhauer
"..hogy élünk, vagy elégünk, azt a hatalom mondja meg.."
Avatar
sjay
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1760
Csatlakozott: 2009.07.20. 20:11:36
Tartózkodási hely: Nyíregyháza/Nagyhalász

2010.12.05. 11:01:49

bouba írta:Kösz V_V és sjay !
Mivel eddig nem túl sokat FM-eztem ,ezért valószínűleg gyakran visszatérek a hülye kérdéseimmel :D
Tőlem is kérdezhetsz, igaz én nem vagyok olyan nagy FM guru :D
Avatar
Victor_Valdes
Az EuroBarca Utánpótlása
Hozzászólások: 4447
Csatlakozott: 2007.02.09. 16:19:20
Tartózkodási hely: Debrecen

2010.12.05. 10:51:14

bouba írta:Kösz V_V és sjay !
Mivel eddig nem túl sokat FM-eztem ,ezért valószínűleg gyakran visszatérek a hülye kérdéseimmel :D
Részemről szívesen segítek ha tudok. :wink:
http://www.maon.hu - marketing - üzleti élet - motiváció - vállalkozás -
"mi leszel, ha nagy leszel? közgazdász, vagy bérgyilkos..a kereslet határozza meg a kínálatot.."
"tudom egyszer újra látlak, az imáim hozzád szállnak..." †
Lezárt