FC Barcelona 14/15

Itt találhatóak az előző szezon során írt hozzászólásaitok. Később érdemes lesz visszanézni őket!
Lezárt

Hány trófeát nyerünk az új szezonban?

1
69
34%
2
42
21%
3
60
30%
Egyet sem
32
16%
 
Szavazatok száma: 203
Avatar
Sergi
Jugador del Barça
Hozzászólások: 200
Csatlakozott: 2007.06.25. 14:41:53
Tartózkodási hely: Hotel California

2014.08.10. 21:35:10

Messithebest írta: ...
Thank you Captain Obvious!!!Látom megérkezett a következő megmondóember... :roll:
Hámász-téma:Tudd,hogy értsd,Zsele sem csatár,mégsem kp.-ként számolnak vele,mint ahogy Hámász sem a kp. fogja tolni...Ha nem érted,te bajod.
Kroos-téma:A legaktuálisabb mérvadó a VB,nem pedig a tavalyi idény,ez alapján igazolnak a nyár folyamán.És hát mit mondjak a Barca is(Cuadrado-saga)
Hummels lesérül....Vermaelen nem fog :lol: Hogy is írtad?Ott vagyunk mint tavaly?That's correct!!Ülj le fiam,egyes! #-o
Az fix hogy Matyiő letöri Hámászt,de akkor máris -1 emberrel számolhat LE,mert hogy az nem sárgás fault lesz,az ziher...
Nem szorulok a sajnálatodra,mert akik jöttek,azok közül Rakitic és Suárez a minőségi csak,és legyetek szívesek mostantól nem a középpályára,meg a csatársorra terelni a szót,mivel mint ahogy korábban is írtam,elöl menni fog a bugi... [-X
Avatar
defender3
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1186
Csatlakozott: 2007.02.04. 14:58:23

2014.08.10. 20:56:04

Szerintem egész jól igazoltunk idén. Egy kérdés idén egyelőre csak David Luiz váltott csapatot azok közül a védők közül akiket szóba hoztak velünk. Mennyivel lett volna jobb ő mint Vermaelen Mathieu páros? Szerintem semmivel se hisz a vb-n bemutatta mit is tud (pár meccsen ment mint a mérgezett egér csak nem oda ahova kellett volna) meg ha megsérül akkor ott vagyunk mint tavaly.
Hummelst szerintem a Dortmund nem is engedte volna el vagy ha igen akkor 60-70 millióért amit meg szerintem max. az újgazdag csapatok tudnának kifizetni.

Szerintem az elején Mathieu-Bartra páros lesz amíg Vermaelen bele nem lendül, meg Pique össze nem szedi magát.
Avatar
crixus
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1390
Csatlakozott: 2014.03.14. 14:43:58

2014.08.10. 20:47:15

Barcaman1993 írta: ...
Szerintem nekünk kár erről beszélgetni, mert én úgy látom, hogy abszolút vakon vagy ha erről a sportágról van szó.
Amiket Mascherano vkp-s teljesítményéről és amit Busquets-ről írtál azok nálam magasan az év viccei eddig ... Bartra sem véletlenül játszott eddig a legtöbbet a felkészülési meccseken, akár ott volt Piqué akár nem... na mindegy, nem is terelem a dolgot.

Más.
A szezonnal kapcsolatban abszolút pesszimista vagyok, nem látom ebben a csapatban azt a hú de nagy potenciált. A támadósorunkban van, csak éppen ott annyit, hogy az máshol egy egész csapatra elég lenne, ami megint nem feltétlenül jó előjel. :roll:
Avatar
kristop
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2120
Csatlakozott: 2009.04.14. 14:25:05

2014.08.10. 20:06:42

Sergi írta:És valahol ezt elfogadom,ezzel kell beérni,de hiszed vagy sem,ezzel a duóval max. Európa-ligát lehet megugrani.Vagy még az sem.
tavaly még ez a duó se volt, helyettük nem volt senki és mégis csak egy góllal maradtunk le a kupáról meg a bajnokságról is. (amiről azt írod, hogy elég ha egy kupa leesik évente) szóval még azzal a "béna" kerettel se európa liga volt a szint. így hogy erősítettünk tavalyhoz képest hirtelen miért lettünk gyengébbek?

egyébként értem, hogy neked most hummels a nagy sztár, de tényleg ennyire elképzelhetetlen, hogy a barca nem lassú védőket akart? mert hummels világklasszis nem kétség, de az se, hogy a mostani két védőigazolásunk egyben a két leggyorsabb védőnk is. és nekem úgy tűnt ez egy eléggé hangsúlyos dolog volt, mert ameddig a roma nem vette le benatiat a piacról, addig a nyár elején ő volt a célpont, aztán meg egész végig marquinhos, mindkettő baromi gyors.
no.1 sergi roberto fan, no.1 paco hater

2017 in: mina, davinson sanchez, semedo, verratti, deulofeu, dembele
2018 in: de ligt, arthur, alena, thiago
Avatar
Sergi
Jugador del Barça
Hozzászólások: 200
Csatlakozott: 2007.06.25. 14:41:53
Tartózkodási hely: Hotel California

2014.08.10. 19:36:14

Barcaman1993 írta:
Sergi írta:...
...
Értelek kedves fórumozó-elvtárs,csak a tények a következők:
-31 éves ember legfeljebb a Milan számára megoldás hosszútávra,így pedig igenis jobb helye is lett volna annak a 20 milliónak(Ne legyen igazam,adja az ég)
-Minden playernek vannak jó és rossz periódusai,na már most ő a koránál fogva megújulni nem nagyon fog,ellesz ő itt,csak Piquével egyberakni középre sztem kész öngyilkosság(lesz 2 birodalmi lépegető középen,akiket könnyebb lesz beforgatni,mint Liptákot)
-Ebbe buktak bele anno tíz éve a németek is,ha emlékszel :wink: (Volt egyszer egy Wörns-Novotny tengely)
-TV-hez meg nem kell semmit hozzáfűznöm,mivel TÉNY,hogy egy alkalommal esett csak ki a cs.cs a szájából,és képtelen volt magát ismét tűzközelbe verekedni,illetve TÉNY hogy sérülékeny....a történelem pedig,mint tudod,ismétli önmagát...akkor már egy fiatal a Masíából,és a cash is megmarad...

Nem kell sem Thiago Silva,sem Benatia,viszont ha a németet meggyőzte volna Zubi(amit nem tud),már nyert ügy lett volna,tudva,hogy ma az a futball,ha egy player nyomást gyakorol a klubjára,hogy engejék el----->Cuadrado

HA pedig meglett volna a srác,Piquével,Bartraval,meg egy fiatallal bőven jók lettek volna középre.Hasonló költségkiadás,sőt lett volna ismét egy világklasszis(nem,ez jelenleg nem Piqué),egy fiatal srác(Bartra),akit már évek óta hitegetnek a kezdőtagsággal,és rendre meg is hálája a bizalmat,egy felemasch Piqué :) ,illetve borsot lehetett volna törni habcsókék orra alá,ha már annyira utálták a régi formulát a saját nevelésekről...

Navas=Bravo, ha már ár-érték arányt nézed,csak Navas még nem potyázott...
Kroos=tényleg nem ő a egyik legjobb középpályás napjainkban,tényleg nem :wink: ,sőt nem is ő volt a motorja a német válogatottnak...
Hámászról meg annyit hogy,15 évre is megoldhatja a csatárkérdést odaát,nem 4 évre a bekk-kérdést...Lehet 80 milkóba fájt Pereznek,de ha ő nem hozza nekik vissza,akkor senki.

Kupa-téma:vártam a már a hatkupázást,de még véletlenül sem erről van szó.Elég ha egy kupa leesik évente,de legyen egy BL, vagy egy Spanyol bajnoki cím.Sok jobb csapat van....igen a BL-ben van,spanyolhonban nem nagyon.De megint tévedek ugye? :wink:

Piqué pedig..szegény,szegény Piqué...
Muszáj hozzá bármit is írnom?Legalább 2 éve keresi önmagát is,meg a labdát is.A VB-ről pedig ne is beszéljünk.De ha szerinted jól tolta,áldásom rá. :-k

Ez kevés lesz hátul idén, hisz TÉNY, hogy van egy Bartra,aki jelenleg a legjobb védőnk,egy Mathieu("kicsit későn",de ha már mindenképpen jönnöm kellett hát jól van),egy bicebóca TV,meg egy paldót fogott Piqué.
Sajnos a tények azt mutatják,hogy a többség parádés igazolásnak tartja a franciát,meg a belgát,mivel nincs más.És valahol ezt elfogadom,ezzel kell beérni,de hiszed vagy sem,ezzel a duóval max. Európa-ligát lehet megugrani.Vagy még az sem.
Avatar
danianevem
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1700
Csatlakozott: 2008.07.05. 12:03:43
Tartózkodási hely: Bp/Eger

2014.08.10. 11:40:34

Sergi írta:...
A hozzászólásod stílusából és tartalmából kiindulva, az evés közben jön meg az étvágy tipikus hibájába estél. Mielőtt magadra vennéd, no offense, csak ez szűrődött ki belőle.

Az általad írottakhoz: nyilván mindenki jobban örült volna Hummelsnek, Mangalának és így tovább... De mindig csak az egyik oldalról közelítik meg a témát: mi van, ha valaki nem akar ideszerződni? Én speciel Kompanynak örültem volna a legjobban, de ő pont idén nyilatkozta, hogy többször nagyon közel is volt hozzá, volt szerződésajánlat, de nemet mondott...
A tényleges igazolásainkkal kapcsolatosan vegyesek az érzéseim, de nem lehet véletlen, hogy Suarez (és esetleg Cuadrado) kivételével egytől-egyig "zongoracipelőket" hoztak "művészek helyett. És az eddigi barátságos meccsek alapján szerintem jobban is járunk egy-két favágóval, aki nem versenyt fut Balelel, hanem kilöki a pályáról.
Írtam egy másik topicban, hogy a középpályás védekezést kellene rendbe tenni, nem "simogatni" az ellenfelet, hanem szépen lefaultolni, ha szükség van rá.

A Real transzferjeiről: megint a nevekre ugrott Perez, lehet csűrni-csavarni a dolgot, de így van. És középpályán lesz Di María, Kroos, Modric, James, Isco viszont védekezéshez már csak Xabi és Illaramendi. Szóval én nem szállnék el tőlük, főleg, ha érkezik Falcao, na akkor aztán lesznek belső feszültségek... Ellenben Simeone megint összeverbuvált egy sikeréhes, könnyen motiválható keretet. Tőlük jobban aggódom.

A szezonról: Xavi nyilatkozott olyat, hogy nem lehet rossznak nevezni, mert éppen csak, hogy lemaradtunk a kupáról és a bajnokságról. Rossz az, amikor 5-6. helyért küzdött a gárda.
Örültem volna a sikereknek, de ebben teljesen igaza van, nem lehet minden évben A CSAPAT...
Avatar
crixus
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1390
Csatlakozott: 2014.03.14. 14:43:58

2014.08.10. 11:19:27

Barcaman1993 írta: Ezzel a kezdővel egy bajnoki 3. helyre és egy BL nyolcad-negyeddöntőre jók is lennénk... Montoya kezdő? #-o Vermaelen 1 meccset sem játszott még... Bartra kezdőtagságában én egyáltalán nem lennék biztos. Most van konkurenciája is. Mascherano szintén 1 meccsen se játszott... Másrészt kizárt, hogy 2 vkp-val játszunk majd. Mind a 4 felkészülési meccsen 1-gyel játszottunk. Ez nem tudom hogyan pattant ki a fejedből...?

Nekem a kapuba egyelőre Ter Stegen tűnik a legbiztosabbnak, de sztem ez alakulóban van. Azért pöszén néznék, ha L.E. kapásból betenné Masipot... [-X
A jobboson egyértelmű, hogy Cuadrado vagy Alves fog játszani. Középen nagyon meglepődnék, ha nem Mathieu lenne az alapember. A másik sztem kezdésként Piqué lesz, de ez is alakulóban van. A baloson Alba alap. A kp-t egyelőre nem tudom értékelni. Busi helye biztosnak tűnik, de önmagához képest egyáltalán nem kápráztatott el. Ini nem találja magát, viszont Rakitic nagyon jól mozgott. Xavi lábában eddig egy félidő van. Simán el tudok képzelni egy Rakitic-Sergio-Xavi középpályát is, azt hiszem itt sokat lesznek forgatva az emberek. A csatársor meg nem kérdés. :D Van egy olyan érzésem, hogy Pedro az elején sokat fog játszani a sok hiányzó miatt. #-o
A te kezdőddel pedig maximum Eurépa ligában indulnánk jövőre. :lol:

Montoya már most többet tesz hozzá a védekezéshez, mint Alves valaha is, ráadásul a brazil csukott szemmel ad be... Cuadrado pedig egy vicc, erről már máshol írtam, ennyi erővel megtarthattuk volna jobb-bekk pozícióba Sánchez-t is. :lol:
Más kérdés, hogy én egy Piszczek-et vagy Zabaleta-t szívesebben elnéznék a jobbosunkon, mint Montoya-t, de úgy tűnik, hogy ilyen nevekben nem gondolkodunk, hiába az állítólag rendelkezésre álló 40 millió...

Vermaelen pedig még sérülten is gyorsabb mint Piqué és Mathieu pedig csak azóta számít sokaknál - így nálad is - klasszisnak, mióta leigazoltuk, ami parádé. :D A francia cserének, 4. számú védőnek jó, de max 3. számú védő lehetne normál esetben belőle. Más kérdés, hogy ebben a pozícióban is szívesebben nézném Benatia-t vagy Hummels-t, de nekünk csóróknak ez jutott, ennek is örülni kell, mert egy 20 éves tapasztalatlan brazilnál jelenleg mindenképp jobb.
Bartra kezdő tagsága sem nagyon lehet kérdés, jobb Piqué-nál és Matyinál is.Szerencsére úgy tűnik ezt Lucho is látja, csak itt nem világos....

Mascherano egy meccsen sem játszott?? Téged biztos nem érdekelt a VB... :roll:

Az, hogy Busquets a pályán van pedig nem jelent automatikusan VKP-t. Busi jó a szervezésben is. Amennyiben viszont nem megfelelő a hozzáállása, akkor mehet a helyére Rakitic, de ezt Lucho edzéseken jobban látja, mint mi innen. Ha viszont a katalán újra belead mindent akkor nem lehet kérdés....

Az általad vázolt Alves-Piqué-Mathieu trió vicc kategória, már ne is haragudj. Ahogy a Busquets-Xavi- Rakitic kp. is.... :roll:
Avatar
Sergi
Jugador del Barça
Hozzászólások: 200
Csatlakozott: 2007.06.25. 14:41:53
Tartózkodási hely: Hotel California

2014.08.10. 11:04:15

Barcaman1993 írta:
Sergi írta:...
Ennek van bármi valóságalapja is? Mert a keseredettségen meg az elégedetlenségen túl nem sok rációt látok benne. A védőink alatt már most vágod a fát, holott még a szezon el se kezdődött...
Oh igen van dear boy.
Elégedetlenség van.Diszkont üzlet,és ahogy mondtam drágán [auto_cenzúra] venni igen dilettáns dolog.
Odaát pedig lehet hogy csilliós,de legalább minőségi embereket vesznek.
Ha benned nincs keserűség az elmúlt idény miatt(pedig lehetne,mert 0 kupát nyert a csapat), az a te dolgod,de valszeg számodra már a két nyert Clásico is előrelépés.Igaz ezekért nem járt semmi.Pláne hogy anno. évekkel ezelőtt ugyanígy nyert a csapat Clásicót,csak mellé pár kupát is adtak év végén.De igazad van!!!Tényleg! #-o
A tavalyelőtti szezont meg hagyjuk,mert azt a Bayern agyoncsapta,és még Cláásicót se nyert a csapat...De igazad van.
Ami a favágást illeti,nem kell azt vágni,megteszik ők is,de megintcsak leborulok előtted,mert te Piquét csúcsformában látod 3 sörmeccs után,illetve az a tény,h TV tényleg kipottyant a szellős ágyús fertályról,ismételten téged igazol! =D> BRÁFÓ!!! =D>
Avatar
Barcaman1993
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3736
Csatlakozott: 2010.03.02. 14:41:07

2014.08.10. 10:46:15

Sergi írta:...
Ennek van bármi valóságalapja is? Mert a keseredettségen meg az elégedetlenségen túl nem sok rációt látok benne. A védőink alatt már most vágod a fát, holott még a szezon el se kezdődött...
Rammalets-Foncho, Gensana, Grácia-Vergés, Garay- Kubala, Kocsis, Evaristo, Luiz Suárez, Czibor
Avatar
Sergi
Jugador del Barça
Hozzászólások: 200
Csatlakozott: 2007.06.25. 14:41:53
Tartózkodási hely: Hotel California

2014.08.10. 10:34:17

Nos, hogy őszinte legyek,nem várok sokat az idei szezontól...
Sikerült 40-et kihajítani két olyan védőre,akik közül az egyik már inkább lejtmenetben van(és ez nem a francia),a másik meg amolyan "nyárközepi parasztvakító" PR-fogás,ami csak azért kellett, hogy végre csend legyen és abbamaradjon, vagy legalább is alábbhagyjon a hőbörgés...
De számoljunk csak!
Franci 31...jó eséllyel van kb. 4 év amit itt tölt,bár nem lennék meglepődve,ha kizúgna már jövő nyáron és a kedves elnök úr észbe kap, h talán mégsem ő volt a legjobb megoldás---}lásd még:Tata-bá története....Ő az!Ő az!Ő az!.......Ő nem az! :roll:
Esetleg kirugdalni balbunkóba.....Ami előrevetíti Adriano téli eladását,de legfeljebb nyárig lehet majd elodázni a dolgot,tekintve,hogy Alba játsszon bármennyire [auto_cenzúra],ő mégiscsak a mi kutyánk kölyke!!!Na!!! =D>
És,ha ez még mindig nem elég,itt van a tény,hogy ő csak maszekol középen...
Ami meg TV-t illeti....
Kizúgott az egyébként angol nagy csapatok számára átjáróházként üzemelő Arsenal-védelemből...
Mi ez ha nem egy jó ajánlólevél??? #-o
Jah,tényleg ott tartott a téma,hogy mentális problémával küszködik....kb. 4 éve....majd csak belendül...
Tényleg pazar húzások voltak ezek is Zubitól,csak menne már innen!!! :x
Ő az a Barcának,ami Tare a Lazio-nak.Egy béklyó,aki drágán vesz [auto_cenzúra]...
Nem kellett volna megvenni az idei VB egyk legjobbját,ugyan dehogy...és ne kezdje el azt a sleppet,hogy túl drága,mert mindig van az a pénz,illetve ha már Abdul és társai tömik a kasszát,ne garasoskodjon Mr. Presidente!!!Nem mellesleg marketing-ügyileg is jól járt volna a "Més que un club".
Ez hátul kevés lesz idén,pláne hogy habcsókék megint feltűnési viszketegségben szenvednek,és lassan azt kellene kitalálni,hogy kit nem akarnak leigazolni,de komolyan...
Elöl menni fog a bugi,efelől kétség sincs,mert ez a hármas veri a Zsele,Hámász,Benzol-triót,de legalább is vele egyenrangú.
Ha már kezdő,akkor legyen így:
Kapuba: TS,mert ha a jövő csapatát építjük,ő kell,nem Bravo(Jajj tényleg a rutin,a rutin!Meg a bakik,mert abból lesz még)
Jobbos:Eh....Kisebbik rossz??? [-o< ....Szemet behunyva legyen szöszi....
Jobb-közép:BARTRA!!!!Komolyan csórikámat meddig hitegetik még?Most itt a lehetőség.
Bal-közép:Franci,de csak azért,hogy legyen egy új igazolás a hátsó alakzatban,a másik kettő komédia.
Balbekk:Adriano,hogy legalább legyen valaki, aki el meri lőni 16-on kívülről is.
VKP:Masch...Busquetsnek nem árt egy kis padozás,kapja magát össze,esélye megvan rá.
JKK:Rakitic.nem kérdés,ő gürizni fog.
BKK:Iniesta.Nothin' more...
Első hármas pedig adott,azt hiszem mindenki egyetért ebben.
Jah,és Pedrot,ha lehet a kicsik mögé kéretik sorolni a rangsorban...Sokadik kártyáját is eljátszotta,remélem az idei neki az utolsó...
LE pedig,jó lenne ha jövő ilyenkor is ő lenne az edző :roll:

Elnézést a terjedelemért,ritkán fejtem ki bővebben a véleményem :)
Avatar
zola8787
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3717
Csatlakozott: 2009.03.01. 20:08:51

2014.08.10. 10:28:18

barcafacan írta:A hírek, hogy LE elégedetlen Piqué, Busi és mások edzésmunkájával, magyarázatot ad a tavalyi gyengébb szereplésükre. Ezek után azonban nem lehet tudni, hogy az adott keretből melyik is a "legjobb" kezdőcsapat és hogy LE hogyan fog dönteni. Hajlanék arra, hogy csak a kifogástalan hozzáállás legyen a belépőjegy a kezdőbe.
Ha tényleg ő is elégedetlen, akkor nagyon remélem, hogy nem kezdőként számít rájuk LE. Alapból a teljesítményük miatt sem kellene kezdeniük. Reméljük az egyik védő beválik + Bartra, illetve Masch.
barcafacan
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 341
Csatlakozott: 2014.04.19. 07:44:27

2014.08.10. 09:46:28

A hírek, hogy LE elégedetlen Piqué, Busi és mások edzésmunkájával, magyarázatot ad a tavalyi gyengébb szereplésükre. Ezek után azonban nem lehet tudni, hogy az adott keretből melyik is a "legjobb" kezdőcsapat és hogy LE hogyan fog dönteni. Hajlanék arra, hogy csak a kifogástalan hozzáállás legyen a belépőjegy a kezdőbe.
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2014.08.10. 09:14:18

Barcaman1993 írta:
crixus írta:Nálam jelen pillanatban így néz ki a jövő évi (idei) "kezdő", alapcsapat, legerősebb kezdő, stb. (nevezze aki ahogy akarja):

Ter Stegen - Montoya,Vermaelen,Bartra,Alba - Mascherano,Busquets,Iniesta - Messi,Suárez,Neymar
Ezzel a kezdővel egy bajnoki 3. helyre és egy BL nyolcad-negyeddöntőre jók is lennénk... Montoya kezdő? #-o Vermaelen 1 meccset sem játszott még... Bartra kezdőtagságában én egyáltalán nem lennék biztos. Most van konkurenciája is. Mascherano szintén 1 meccsen se játszott... Másrészt kizárt, hogy 2 vkp-val játszunk majd. Mind a 4 felkészülési meccsen 1-gyel játszottunk. Ez nem tudom hogyan pattant ki a fejedből...?

Nekem a kapuba egyelőre Ter Stegen tűnik a legbiztosabbnak, de sztem ez alakulóban van. Azért pöszén néznék, ha L.E. kapásból betenné Masipot... [-X
A jobboson egyértelmű, hogy Cuadrado vagy Alves fog játszani. Középen nagyon meglepődnék, ha nem Mathieu lenne az alapember. A másik sztem kezdésként Piqué lesz, de ez is alakulóban van. A baloson Alba alap. A kp-t egyelőre nem tudom értékelni. Busi helye biztosnak tűnik, de önmagához képest egyáltalán nem kápráztatott el. Ini nem találja magát, viszont Rakitic nagyon jól mozgott. Xavi lábában eddig egy félidő van. Simán el tudok képzelni egy Rakitic-Sergio-Xavi középpályát is, azt hiszem itt sokat lesznek forgatva az emberek. A csatársor meg nem kérdés. :D Van egy olyan érzésem, hogy Pedro az elején sokat fog játszani a sok hiányzó miatt. #-o
az előszezoni meccseket is figyelembe véve, sem Alba sem Pique nincs formában, Montolya és Bartra szerintem nem kezdő képességű jelenleg, így én a következővel kezdenék:
Alves - Pique - Vermaelen - Mathieu.
ebben nyilván az a "döbbenet", hogy én Albát nem tartom jó védőnek (ugy nem, ahogy itt mondjátok: alapból...) Piquet viszont nem hagynám ki....(még így, sem, hogy nincs a csúcson)
Avatar
Barcaman1993
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3736
Csatlakozott: 2010.03.02. 14:41:07

2014.08.10. 08:27:47

crixus írta:Nálam jelen pillanatban így néz ki a jövő évi (idei) "kezdő", alapcsapat, legerősebb kezdő, stb. (nevezze aki ahogy akarja):

Ter Stegen - Montoya,Vermaelen,Bartra,Alba - Mascherano,Busquets,Iniesta - Messi,Suárez,Neymar
Ezzel a kezdővel egy bajnoki 3. helyre és egy BL nyolcad-negyeddöntőre jók is lennénk... Montoya kezdő? #-o Vermaelen 1 meccset sem játszott még... Bartra kezdőtagságában én egyáltalán nem lennék biztos. Most van konkurenciája is. Mascherano szintén 1 meccsen se játszott... Másrészt kizárt, hogy 2 vkp-val játszunk majd. Mind a 4 felkészülési meccsen 1-gyel játszottunk. Ez nem tudom hogyan pattant ki a fejedből...?

Nekem a kapuba egyelőre Ter Stegen tűnik a legbiztosabbnak, de sztem ez alakulóban van. Azért pöszén néznék, ha L.E. kapásból betenné Masipot... [-X
A jobboson egyértelmű, hogy Cuadrado vagy Alves fog játszani. Középen nagyon meglepődnék, ha nem Mathieu lenne az alapember. A másik sztem kezdésként Piqué lesz, de ez is alakulóban van. A baloson Alba alap. A kp-t egyelőre nem tudom értékelni. Busi helye biztosnak tűnik, de önmagához képest egyáltalán nem kápráztatott el. Ini nem találja magát, viszont Rakitic nagyon jól mozgott. Xavi lábában eddig egy félidő van. Simán el tudok képzelni egy Rakitic-Sergio-Xavi középpályát is, azt hiszem itt sokat lesznek forgatva az emberek. A csatársor meg nem kérdés. :D Van egy olyan érzésem, hogy Pedro az elején sokat fog játszani a sok hiányzó miatt. #-o
Rammalets-Foncho, Gensana, Grácia-Vergés, Garay- Kubala, Kocsis, Evaristo, Luiz Suárez, Czibor
Avatar
crixus
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1390
Csatlakozott: 2014.03.14. 14:43:58

2014.08.09. 22:50:08

Nálam jelen pillanatban így néz ki a jövő évi (idei) "kezdő", alapcsapat, legerősebb kezdő, stb. (nevezze aki ahogy akarja):

Ter Stegen - Montoya,Vermaelen,Bartra,Alba - Mascherano,Busquets,Iniesta - Messi,Suárez,Neymar

A kapuban Ter Stegen a legjobb. Lehet vitatkozni Bravo-n, hogy mennyire ismeri a ligát vagy mennyire nem, szerintem ez nem lehet szempont, mert nem a ligát, hanem a játékostársakat kell ismerni, abban pedig egyelőre egálban vannak a némettel. Azt is lehet vitatni, hogy melyikük a jobb, elképzelhető, hogy Bravo (mondjuk szerintem nem, mert kb. egál), de belőle soha nem lesz már jobb, míg Ter Stegen-ből könnyen lehet top5 (legalább és akkor nem mondtam nagyot).

Montoya szerintem többet érdemel. Egy kényszermegoldásnál mindenképp, Alves-nél pedig feltétlenül. Lehet, hogy nem olyan technikás mint a két dél-amerikai, de védekezésben sokkal inkább tudja az Abidal-féle játékot nyújtani, ami Alba miatt nagyon kellhet.

A két középhátvédről annyit, hogy nálam Mathieu nem elég jó, Piqué pedig már nem elég jó. Piqué-vel az a FŐ bajom, hogy borzasztóan lassú, ezért az csinál belőle bohócot, aki csak akar. Ráadásul fejben sem elég.

Mascherano-t én mindenképp a kezdőbe tenném, akár Busi, akár Rakitic helyére, akik közül én a spanyolt látom jobbnak, ez elég szubjektív, mert ameddig a horvát erőszakosabb, addig Busquets kreatívabb. Rakitic esetleg rotálható Iniesta-val is, ha a spanyol pihen vagy sérült. Lehet belőle és Rafinha-ból is amolyan 12-13. ember.

Elöl szerintem jelen pillanatban nem lehet kérdés a kezdő hármas.
Rumig
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1320
Csatlakozott: 2005.08.26. 21:49:04
Tartózkodási hely: EU

2014.08.09. 21:58:33

visca el barca írta:
Sanama írta:igy ki lesz a 2 khv vajon ? pique-vermaelen?
matyiő-vermaelen párosra szavaznék igy latatlanban is, de kb ez lesz az utolso variacio amit LE alkalmazni fog...
Remélem is, én Bartrát minél többször kezdőben szeretném látni.
kristop írta:az igazolásaink közül bravo, ter stegen, mathieu, vermaelen és rakitic is kapitány volt az előző csapatában. mi ez a trend?
Kompenzálni kell, h Xavi távollétében Iniesta vagy Messi hordja majd a csk-szalagot. :mrgreen:
2006. május 17., 2009. május 27.,
2011. május 28., 2015. június 6.
Avatar
gg86
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 378
Csatlakozott: 2008.05.09. 12:12:49

2014.08.09. 21:39:04

visca el barca írta:
Sanama írta:igy ki lesz a 2 khv vajon ? pique-vermaelen?

ez azt is jelenti hogy masch vkp, song meg adios.
matyiő-vermaelen párosra szavaznék igy latatlanban is, de kb ez lesz az utolso variacio amit LE alkalmazni fog...
Elég hosszú a szezon, meg ugye lesznek sérülések, eltiltások, így nem lehet kijelenteni, hogy x-y lesz a kezdő középhátvéd duó. Valószínűleg mindegyikük kap megfelelő mennyiségű játékpercet és az összetételt tekintve is lesz többféle variáció. Még a matyiő-vermaelen tengely is összejöhet párszor :wink:
barcafacan
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 341
Csatlakozott: 2014.04.19. 07:44:27

2014.08.09. 21:36:18

LG írta:Én Busquetsen azért meglepődtem. Piquenek már Guardiolával is összeért a bajsza, ha anno Pep marad, valószínűleg mennie kellett volna. Busquetsről viszont az a hír járta, hogy nagyon szorgalmas, maximalista, ezért is kedvelte őt Pep annyira. De úgy látszik, ő is elkanászodott az évek alatt, a teljesítményén meg is látszott az utóbbi időben.
Örömmel olvasom, hogy LE személyében végre olyan edzőnk van, aki ezt nem tűri meg. Mondjuk itt egyértelmű, ha srácok nem szedik össze magukat, villámgyorsan a padon találják magukat, hisz a vkp posztjon Businak világklasszis vetélytársa van, középső védőt meg ugye kettőt is igazoltunk, Dulifuli meg a kezdő közelébe se fog kerülni, ha így folytatja.
De azért kíváncsi leszek, pl. Messivel szemben is ilyen karakán lesz-e Lucho, ha az argentin tavaszi hozzáállásával áll neki az új szezonnak is.
Nyilván azért melózott ennyit a B keret kiválasztottjaival, hogy még véletlenül se legyen kiszolgáltatott a nagymellényűek lazsálásának.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2014.08.09. 21:29:58

Sanama írta:igy ki lesz a 2 khv vajon ? pique-vermaelen?

ez azt is jelenti hogy masch vkp, song meg adios.
matyiő-vermaelen párosra szavaznék igy latatlanban is, de kb ez lesz az utolso variacio amit LE alkalmazni fog...
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Erxy
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1368
Csatlakozott: 2012.03.31. 11:23:18

2014.08.09. 21:25:29

piqué-bartra-mathieu-vermaelen+mascherano

nem látok igazából képességekben olyan nagy különbséget, hogy ki lehessen jelenteni, xy egyértelműen kezdő lesz.
stílusra és ellentétes erősebbik lábra párba: Bartra-Mathieu, Piqué-Vermaelen. jolly joker Mascherano.
jó lesz ez :wink:
Kép
Avatar
kristop
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2120
Csatlakozott: 2009.04.14. 14:25:05

2014.08.09. 21:19:12

az igazolásaink közül bravo, ter stegen, mathieu, vermaelen és rakitic is kapitány volt az előző csapatában. mi ez a trend?
no.1 sergi roberto fan, no.1 paco hater

2017 in: mina, davinson sanchez, semedo, verratti, deulofeu, dembele
2018 in: de ligt, arthur, alena, thiago
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2014.08.09. 21:04:35

igy ki lesz a 2 khv vajon ? pique-vermaelen?

ez azt is jelenti hogy masch vkp, song meg adios.
dAve09
Barça C
Hozzászólások: 20
Csatlakozott: 2014.08.08. 22:48:45

2014.08.09. 13:38:08

visca el barca írta:jah értem :D sajnos sem piké sem busi nem tartozik a "hű de komolyan csinálok mindent" playerek közé... ami nem feltétlenül baj, de legalább a szezonkezdetkor odatehetnék magukat :D
Szerintem baj :D Mind a kettőben van potenciál,hogy olyan klublegenda legyen,mint Puyol,csak ahhoz úgy is kéne hozzáállni,ahogy Puyi tette.Kezdetben vérkomolyan vett mindent. Emlékszem az 5-0s Clásicoról megmaradt anekdotára,amit Piqué mondott el a sajtónak. (Nem vagyok egészen biztos benne,hogy az 5-0ról maradt meg és a szöveg sem biztos,hogy pont ugyanez,de a lényeg leszűrhető.)
"Carles irányított és kiabált a csapattal,holott 4-0 volt az állás. Odaszóltam neki,hogy nyugi már,4-0 van és 89. perc. Erre ő azt mondta: Na és? Az utolsó pillanatig kell küzdeni,és 1 percre sem szabad kiengedni."
Ter Stegen-Montoya/Cuadrado,Vermaelen,Bartra,Alba/Mathieu-Mascherano,Rakitic,Iniesta-Messi,Suárez,Neymar.

Vörös a szív,kék a lélek,culé leszek,ameddig csak élek!
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2014.08.09. 13:29:05

jah értem :D sajnos sem piké sem busi nem tartozik a "hű de komolyan csinálok mindent" playerek közé... ami nem feltétlenül baj, de legalább a szezonkezdetkor odatehetnék magukat :D
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2014.08.09. 13:06:12

visca el barca írta:huh ezt nem igazán értem :D
Fórumon páran azt állították, hogy Fabregas miatt kezdődött a hanyatlás, az ő mentalitása ragadt rá másokra, ezért lett Pique is pl ilyen amilyen.. :D
Lezárt