Labdarúgó-Európa-bajnokság 2012

Itt találhatóak az előző szezon során írt hozzászólásaitok. Később érdemes lesz visszanézni őket!
Lezárt

Ki nyeri az idei EB-t?

Spanyolország
118
56%
Hollandia
12
6%
Németország
51
24%
Olaszország
8
4%
Anglia
3
1%
Portugália
3
1%
Franciaország
9
4%
Más
7
3%
 
Szavazatok száma: 211
Avatar
Barcaman1993
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3732
Csatlakozott: 2010.03.02. 14:41:07

2012.06.22. 09:32:39

LG írta: De ilyen eszmefuttatásokkal bármelyik csapatra rá lehet magyarázni, h nem is annyira jók, mint az eredmények mutatják. Pl. a spanyolok...szenvedtek az olaszok és horvátok ellen, csak az EB leggyengébb csapata, Írország ellen parádéztak.
Abba meg aligha reménykednék, ha bárki is lemossa őket. Sztem ezen az EB-n már nem lesznek lemosások, talán még ma utoljára a görögök részesülhetnek komolyabb verésben, de aztán már csak erős csapatok maradnak, és szoros meccsek lesznek, 1, max 2 gólok dönthetnek.
Jogos. :D Azért végre úgy köt belém vki, hogy azt értelmes indokkal meg is tudja magyarázni. :D Like, ez jó volt. :wink: Abszolúte igazad van, de azért azt ne felejtsük el, hogy mind a horvátok, mind az olaszok az egész csapattal védekeztek betömörülve. És így is presszionált a spanyol csapat. A játékuk nem teljesen volt olyan, amilyet vártunk, de valljuk be, hogy az EB-n senki ellen nem állnak be a csapatbusszal csak a spanyolok ellen... Így meg, ahogy írtam, tényleg nehéz. Ráadásul azért mondjuk ez a horvát csapat sztem erősebb, mint mondjuk ez az angol csapat. Aztán mégis kiestek. Szóval rá lehet fogni erre-arra, de a körülmények mások voltak. Azért sztem a portugálok egy esetleges spanyol továbbjutás esetén már nem fognak úgy csillogni, mint mondjuk a csehek ellen...
Rammalets-Foncho, Gensana, Grácia-Vergés, Garay- Kubala, Kocsis, Evaristo, Luiz Suárez, Czibor
Avatar
Barcaman1993
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3732
Csatlakozott: 2010.03.02. 14:41:07

2012.06.22. 09:26:20

visca el barca írta:azért milyen furcsa ez a labdarugás. tök egyértelmű h egy játéskos képes vmire a potugáloknál, erre nem tudják kivenni a játékból....
Hát alibifocival nem is lehet.... Már sorolom is. A németek simán levették a pályáról, mintha nem is játszott volna. Dánok ellen már voltak lehetőségei, de messze nem annyi, mint az utóbbi 2-őn. És akkor elérkeztünk a hollandokig. Már párszor leírtam, úgy nehéz védekezni, ha 4-5 ember konstans nem védekezik. A védők meg csak úgy simán beengedik a 16-ig. Aztán itt van ez a tegnapi meccs, ahol olyan alibit nyomtak le a csehek, hogy vmi elképesztő. A védekezésük abból állt, hogy mindenki 1 helyben állt, majd 1 ember alibiből kilépett rá(juk). Csak nézzük meg a tegnapi góljukat a portugáloknak. Tökéletesen igaz a góljuk arra, amit leírtam. 2 védő nézi, hogy Nani 1 helyben ácsorog, majd lepasszolja nem is tudom kinek, az beadja és a 4 védő nem tudta levédekezni a 2 portugált. Ráadásul Cech ismét olyan gólt kap, ami oda megy ahol áll, de mellé üt... Ilyen egyszerű az egész.
Rammalets-Foncho, Gensana, Grácia-Vergés, Garay- Kubala, Kocsis, Evaristo, Luiz Suárez, Czibor
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21271
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2012.06.22. 09:25:22

Barcaman1993 írta: Viszont én egyáltalán nem vagyok elájulva ezektől a színészektől. A gyengén játszó németek ellen nem mutattak semmit, amikor már égett a ház a 80. perctől és beálltak a németek, akkor volt értékelhető megmozdulásuk. Aztán ahogy bekezdett ez a dán csapat, úgy le is eresztett. De még ígyis kihúzhatták volna simán x-el, ha nem töketlenkednek a végén, de egyáltalán nem voltak erősek. Míg a hollandokat nem kell bemutatni, ki lett tárgyalva. Aztán ez a cseh csapat is kis túlzással tegnap dísznek volt a pályán. Hogy egy kicsit haza is beszéljek, mi 2-1-re nyertünk ellenük Prágában. :D Úgyhogy összességében 1 nehéz meccsük volt a németek ellen, ott meg betliztek. Nagyon remélem, hogy jönnek a spanyolok és Iniestával a fedélzeten lemossák őket. Meg azt is, hogy vki megelőzi C. ügynököt a góllövőlistán, mert hát azért mégse lenne, ha ő nyerné.
De ilyen eszmefuttatásokkal bármelyik csapatra rá lehet magyarázni, h nem is annyira jók, mint az eredmények mutatják. Pl. a spanyolok...szenvedtek az olaszok és horvátok ellen, csak az EB leggyengébb csapata, Írország ellen parádéztak.
Abba meg aligha reménykednék, ha bárki is lemossa őket. Sztem ezen az EB-n már nem lesznek lemosások, talán még ma utoljára a görögök részesülhetnek komolyabb verésben, de aztán már csak erős csapatok maradnak, és szoros meccsek lesznek, 1, max 2 gólok dönthetnek.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2012.06.22. 09:19:35

azért milyen furcsa ez a labdarugás. tök egyértelmű h egy játéskos képes vmire a potugáloknál, erre nem tudják kivenni a játékból....
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Barcaman1993
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3732
Csatlakozott: 2010.03.02. 14:41:07

2012.06.22. 09:00:28

Game90 írta:Ennél a Koman, Hrutka, Deák Horváth hármasnál nem tudtak jobbat találni?

Megérdemelten nyertek a portugálok, jobbak voltak, CR igazi vezér, de a spanyolok/franciák ellen igazán kieshetnének.

Holnap meg Gomez 2x belebotlik a labdába és továbbmennek a németek.

Előd, ez most már 4/4 :lol: Figyeljétek meg, az olaszok is kiesnek majd az angolok ellen :lol:
ÁÁÁ, dehogy nem. :D Mészöly Géza, Németh Krisztián, Balázs Puyol, Krisz Rudi. :D

Azért komolyra fordítva a szót. A portugálok megérdemelten nyertek. De azt is mondhatnánk, hogy a csehek megérdemelten estek ki, mert amit tegnap mutattak, az egy 0 volt. Gebre Selassie és Pilar nagyon gyengék voltak, egyedül Jiracek hozta a szintet a Kadlec-Hübsmann duóval. Elképesztő gyengék voltak. De, hogy én ezeket a portugálokat mennyire utálom, az vmi elképesztő. Ronaldot sem csipázom annyira, de egy üde színfolt ebben a csapatban. Ez a mocskos, tróger Meireles-Coentrao duó egyfolytában dobálják magukat. Undorító a színház, amit művelnek. De mocskosul csinálják, mert ez a Meireles gyerek is mindig akkor fekszik el, amikor az ellenfél kontrázna. Aztán megállnak és már semmi baja nincs... Nem tudom megállni, hogy Ronaldoba se kössek bele. :D Bár ez nem lesz olyan kemény. :D Az EB-n 4 meccsen 29 kapuralövése volt, ami új csúcsot jelent. Ha hozzávesszük, hogy a németek ellen, mintha pályán sem lett volna, akkor elég magas szám jön ki. Nem egy önzetlen fiú. :D Bár ez csak piszkálódás. Viszont én egyáltalán nem vagyok elájulva ezektől a színészektől. A gyengén játszó németek ellen nem mutattak semmit, amikor már égett a ház a 80. perctől és beálltak a németek, akkor volt értékelhető megmozdulásuk. Aztán ahogy bekezdett ez a dán csapat, úgy le is eresztett. De még ígyis kihúzhatták volna simán x-el, ha nem töketlenkednek a végén, de egyáltalán nem voltak erősek. Míg a hollandokat nem kell bemutatni, ki lett tárgyalva. Aztán ez a cseh csapat is kis túlzással tegnap dísznek volt a pályán. Hogy egy kicsit haza is beszéljek, mi 2-1-re nyertünk ellenük Prágában. :D Úgyhogy összességében 1 nehéz meccsük volt a németek ellen, ott meg betliztek. Nagyon remélem, hogy jönnek a spanyolok és Iniestával a fedélzeten lemossák őket. Meg azt is, hogy vki megelőzi C. ügynököt a góllövőlistán, mert hát azért mégse lenne, ha ő nyerné.
Rammalets-Foncho, Gensana, Grácia-Vergés, Garay- Kubala, Kocsis, Evaristo, Luiz Suárez, Czibor
Avatar
Kash
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1960
Csatlakozott: 2011.06.28. 13:23:33
Tartózkodási hely: Dél-kelet

2012.06.22. 07:21:52

Odamennék ezekhez a "drukkerekhez", és bemosnák nekik 1 jó nagy maflást.
Valamelyik nap az "Extrafoci.hu" mint sporttal foglalkozó honlap nyilvánosságra hozott egy fordulói álomcsapatot, amiben nem szerepelt Ronci(akkor voltak azok a félelmetes ziccer gyilkos megmozdulásai).
A Real "drukkerek" pedig fellázadtak, és ezért egy külön cikket kellett hogy létrehozzon az Extra, hogy elmagyarázza ezeknek a féleszű korbáccsalütnémdenagyon Real drukkereknek, hogy ez nem azért történt, mert Barcás az oldal, hanem mert szubjektiv a megitélés. :)
Szerdán az Extrafoci.hu közzétette álomcsapatát az Európa-bajnokság csoportköréről, amelyben nem szerepelt Cristiano Ronaldo, amely az egyik Facebook-profilunkon több negatív kommentet is kapott a Real Madrid támadójának kihagyása miatt. Pár hozzászólás:
Itt a teljes és egyben érdemes elolvasni való cikk:
http://extrafoci.hu/index.php?option=co ... plate=blog

Ez mind az EURO2012-vel kapcsolatos téma, tehát nem sértettem meg a topic-ot. :D :D
Kép
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12235
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2012.06.22. 07:14:35

Voltak alternatívának a dánok, az olaszok, a franciák és az oroszok, de ezekhez már nem ragaszkodom annyira.
És baj az, hogy a kisebb csapatoknak szurkolok?
di Natale és Pirlo miatt hajrá olaszok, nagyjából világsztárok nélküli csapattal jó lenne dobbantani.
"And my heart will leave you never."
Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2012.06.21. 23:25:57

3-2
PCsabi
aka Game90
Hozzászólások: 17048
Csatlakozott: 2006.06.20. 19:45:02
Tartózkodási hely: Vecsés/Budapest

2012.06.21. 23:21:20

Ennél a Koman, Hrutka, Deák Horváth hármasnál nem tudtak jobbat találni?

Megérdemelten nyertek a portugálok, jobbak voltak, CR igazi vezér, de a spanyolok/franciák ellen igazán kieshetnének.

Holnap meg Gomez 2x belebotlik a labdába és továbbmennek a németek.

Előd, ez most már 4/4 :lol: Figyeljétek meg, az olaszok is kiesnek majd az angolok ellen :lol:

Jó éjt puszi :oops: :mrgreen:

Kép
A vezetőségnek be kéne számoltatni LE-t a sorozatban 2:0 után
kiengedett meccsekről - mégpedig írásban is, szóban is.
Ha bajnokok leszünk, akkor azt lehet mondani: van ilyen.
Ha nem, akkor azt kell mondani: ne legyen ilyen!
socio66

2012.06.21. 23:00:35

igen nekem is tetszenek a portugálok, és erősnek tartom őket, írtam, de a spanyolok és a németek ellen nem érzem elégnek őket, pláne egy ki-ki meccsen.
ronaldo győzni akarása az, ami ezt felülírhatja, ha ő a pályán van akkor senkit nem lehet leírni, de ettől függetlenül nagyon meglepne ha átlépnék a saját árnyékukat.
Avatar
albicelesteX
A Vadász
Hozzászólások: 3450
Csatlakozott: 2007.06.25. 12:18:01
Tartózkodási hely: Erdők,mezők,vadligetek...

2012.06.21. 22:58:54

Jó fej gyerek lenne ez a Ronaldo, ha nem lenne ekkora népművészeti cserépedény...Elismerem a játéktudását,azt is hogy a világon most ő az egyik legjobb,de ezek az arcoskodások miért kellenek.Grimaszok,színjáték...nem értem.Szerintem ezzel vált ki un szimpátiát nem kevés emberből,őszintén ki az aki ezt szereti vagy akinek ez tetszik,hát nem tudom...
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19613
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2012.06.21. 22:58:09

Épp írni akartam én is, hogy van még itt egy gall csapat, s egyátlalán nem írnám le őket sőt, azon a Diarra-Cabaye-m'Vila trión bárkik is játszanak közülük, nem lesz egyszerű átpréselni a bogyót a középpályán, ráadásul Diarra meg M'Vila is fáradhatatlan.Jók a spanyolok, s lehet a franciák eddig nem voltak hú de meggyőzőek, de nagyon jó a keretük, s játékban komoly veszélyt jelenthetnek a spanyolokra.Eddig nem kellett nekik kontrázni most lesz előttük bőven terület, s Ribery-Nasri megtud indulni.Spanyolok az esélyesek, de az egy nagyon kemény csata lesz.
Kép
Kép
Kép
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12235
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2012.06.21. 22:57:22

messideco írta:Szóval Rosicky tényleg nem lesz ott. Kíváncsi leszek Kolar gyerekre...
Ki kell venni a portugál szélsőket, és akkor meglehet a továbbjutás.
B+
Talán jobb lesz, ha a németeknek szurkolok :lol:
Hollandia, Svédország, Horvátország, Csehország kiesett. Maradnak az olaszok, mint kisebbik rossz.

Nem alakult a szám íze szerint az Eb, nagyon nem.
Három csapat van, amelyeknek soha nem szurkolok: portugál, német, angol...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára messideco 2012.06.21. 22:59:02-kor.
"And my heart will leave you never."
Gali
Capitá del Barça
Hozzászólások: 576
Csatlakozott: 2009.07.19. 20:37:16

2012.06.21. 22:56:26

Bob_Marley írta:...3;tavaly Messi-Iniesta-Xavi volt a sorrend, s "cseszhettük" elúszott a bajnoki cím, s a BL-ben is elődöntő volt a megálló
Tavaly Messi-CR-Xavi volt a sorrend.
Amit Te írtál az 2010-ben volt.
A Real Madrid legyőzéséhez nem kell pluszmotiváció. Főleg nem egy barcelonai játékosnak!
"Lionel Messi"
gergo9
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2902
Csatlakozott: 2007.10.02. 12:19:09
Tartózkodási hely: Miskolc

2012.06.21. 22:54:55

Eddig nálam abszolút Iniesta az EB legjobbja mind3 csoportmeccsen MOM volt elhozza a trófeát egy erős ősz és Aranylabda. :)
herlius
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1434
Csatlakozott: 2008.11.10. 11:55:35
Kapcsolat:

2012.06.21. 22:54:06

socio66 írta:jók a portugálok, nem nagyon lehet belekötni az eddigi szereplésükbe, sok a kreatív ember, tetszetős a játékuk, szóval helyük van az elődöntőben, még ha ezek a csehek most nullák is voltak.
ronaldo pedig úgy tűnik felnőtt a feladathoz, eszelős elhivatottsággal játszik a holland meccs óta, egy ilyen klubszezon után pedig ez azért megsüvegelendő.
szép amit eddig csinálnak, de majd úgyis jönnek a spanyolok, akiknek egy-két ponton kívül minden poszton kétszer jobb játékosuk van, és összeszokottabbak is. :)
Ugyanezt elmondhattuk a hollandok elleni meccs előtt is. A meccseket viszont nem a statisztikusok játszák le, a spanyolok eddigi nem túl acélos teljesítményét látva pedig egyáltalán nem tennék nagy összeget rájuk (már ha egyáltalán a franciákon átrágják magukat). Sokkal több erőt, fantáziát, elszántságot és tüzet látok most a portugálokban, mint a korábbi tornákon bármikor. Simán bennük van a végső győzelem is és az eddig látottak alapján még csak érdemtelennek sem mondanám.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21271
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2012.06.21. 22:52:31

socio66 írta: de majd úgyis jönnek a spanyolok, akiknek egy-két ponton kívül minden poszton kétszer jobb játékosuk van, és összeszokottabbak is. :)[/color]
Ahhoz képest 2010-ben is megszenvedtek velük, a spanyolok, pedig akkor Portugália finoman sem volt jó formába, a spanyolok pedig elméletileg világ legjobbjai voltak. Én simán lehetségesnek tartom, h legyőzzék a spanyolokat. De azért Iniestáéknak még van addig egy meccsük a franciákkal.
socio66

2012.06.21. 22:46:31

jók a portugálok, nem nagyon lehet belekötni az eddigi szereplésükbe, sok a kreatív ember, tetszetős a játékuk, szóval helyük van az elődöntőben, még ha ezek a csehek most nullák is voltak.
ronaldo pedig úgy tűnik felnőtt a feladathoz, eszelős elhivatottsággal játszik a holland meccs óta, egy ilyen klubszezon után pedig ez azért megsüvegelendő.
szép amit eddig csinálnak, de majd úgyis jönnek a spanyolok, akiknek egy-két ponton kívül minden poszton kétszer jobb játékosuk van, és összeszokottabbak is. :)
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21271
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2012.06.21. 22:46:15

visca el barca írta:
ab1daL írta:A csehek lefocizták a lengyeleket
ez nem zárja ki h rossz csapat legyen.
Nem rossz csapat, de Portugália más szint. Akármennyire is fáj, lassan számolni kell CR-kel, mint egyik esélyesként a végső győzelemre. Már a németeket mikor meg tudták szorítani, éreztem, h sajnos erősebbek, mint gondoltuk volna.

A csehek legnagyobb gyengéje a fos Baros. Volt egy jó EB-je 2004-ben, azóta bérelt helye van a válogatottban, és így olyan, mintha emberhátrányba lenne a csapat. :?
Avatar
ozsimiki
Adminisztrátor
Hozzászólások: 19561
Csatlakozott: 2005.11.29. 21:16:22
Tartózkodási hely: Zalakaros

2012.06.21. 22:44:05

Azzal az aranylasztival várjunk még...ha egy VB GYŐZELEM nem volt elég Xavi ÉS/VAGY Iniestának, úgy,hogy közben klubb szinten is nyertek pár dolgot, akkor két jó meccs, és 3 gól még nem biztos hogy meghozza CR-nek az aranylasztit.

Mert első két meccsen nudli volt, 3.on nagyon jó, itt szerintem egyik se, hozott egy átlagot, és fejelt egy fontos gólt. Ettől függetlenül még semmit sem nyert itt, ellentétben ugye 2010ben Xavi,Iniesta...
Kép
"Ha megfelelő a motivációd, az akadály mint olyan, nem létezik" M.O.
"Arra van a legnagyobb szükségem, hogy szükség legyen rám" M.O.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2012.06.21. 22:41:38

ab1daL írta:A csehek lefocizták a lengyeleket
ez nem zárja ki h rossz csapat legyen.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
kanty
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7783
Csatlakozott: 2009.02.27. 17:29:30

2012.06.21. 22:40:33

Megérdemelt portugál továbbjutás. Ha hárommal nyertek volna Ronaldoék, akkor sem lehetne egy szava sem a cseheknek.
A bekapott gól után sem voltak képesek egy normális helyzetet összehozni.
Lepkefing gyengék voltak.
Az előző évtized közepesen aktív fórumozója.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21271
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2012.06.21. 22:40:22

Zsolti95 írta:
csababarca írta:most nyerte meg az aranylabdát Cé..hiába ótvar a játéka,egyedül viszi ezt a nulla portugál csapatot.
Valószínű.... bejutnak az EB-n az elődöntőbe, és ha a Spanyolok megverik a Franciákat akkor-Portugál-Spanyol és ez a Portugál válogatott egy komolyabb csapat ellen nem tud nyerni! Miért veszitek olyan biztosra h Cé megnyeri az aranylabdát? Messi Európai rekordot döntött, és még ott vannak az EB győzelemre esélyes csapatok Spanyol, Német... :roll:
De ne legyél benne biztos, h a portugálok nem lesznek döntősek. Nézd meg az idei BL-t, az emberek nagy része Barca-Real döntőről beszélt, aztán láttuk mi lett a vége.. aki a 4-be bejut, az már esélyes, 2 meccsen a szerencse is simán segíthet. Főleg, h eddig én egy csapatot sem érzek verhetetlennek az EB-n, a spanyolokat sem, a németeket sem.

Sajnos el kell ismerni, ma teljesen megérdemelten mentek tovább a portugálok, CR a meccs embere.
Avatar
ab1daL
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3473
Csatlakozott: 2008.05.08. 18:40:25
Tartózkodási hely: Siófok

2012.06.21. 22:38:27

A csehek lefocizták a lengyeleket, nagyobb volt a tudás különbség most, ennyi jött ki tőlük a portugálok ellen, kár itt kritizálni őket.
„Kritizálják a stílusunkat? Képzeljék el, mi lett volna, ha a legutóbbi öt idényben csak egy bajnokságot és egy Király-kupát nyerünk”

ter Stegen - Fort, Araujo, Cubarsí, Baldé - de Jong, Pedri, Gavi - Lamine Yamal, Guiu, Roque
Avatar
lui1698
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7704
Csatlakozott: 2007.10.16. 16:28:15
Tartózkodási hely: A felhők alatt a parton egy tengeröbölben állva...

2012.06.21. 22:36:51

Vissza kell nézzem a csoportmeccseket, hogy megtudjam ezek a csehek,hogy kerültek ide.
Kép
Olyanokra képes vagy, amit talán még te se tudsz. Elfut az élet, jól teszed, hogyha vele futsz.
Lezárt