Labdarúgó-Európa-bajnokság 2012

Itt találhatóak az előző szezon során írt hozzászólásaitok. Később érdemes lesz visszanézni őket!
Lezárt

Ki nyeri az idei EB-t?

Spanyolország
118
56%
Hollandia
12
6%
Németország
51
24%
Olaszország
8
4%
Anglia
3
1%
Portugália
3
1%
Franciaország
9
4%
Más
7
3%
 
Szavazatok száma: 211
Avatar
Balinho
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1126
Csatlakozott: 2005.06.26. 00:39:59

2012.06.22. 17:23:16

visca el barca írta:kizárt h ilyen német kezdo lesz.. mukodik minden, minek cserelne le elől 3 embert is?
Lehet úgy van vele, hogy ezt a meccset úgyis behúzzák (ebben van is realitás azért), és akkor a triója pihenten játszhat az olasz-angol győztesével, akik meg valószínű kiélezett csatát kell vívjanak és kevesebbet is pihenhetnek.

Gomez kivételével szakmailag sem indokolatlan a két gyengén teljesítő szélső frissítése. Schürrle jól szállt be legutóbb és Reus is klasszis futballista már most. Klose meg jolly joker. Én magabiztos német győzelmet tippelnék még így is!
Gareth Tello
Az Év fórumozója 2013
Hozzászólások: 5728
Csatlakozott: 2012.03.03. 19:01:12
Tartózkodási hely: Budapest

2012.06.22. 17:14:13

visca el barca írta:kizárt h ilyen német kezdo lesz.. mukodik minden, minek cserelne le elől 3 embert is?
Megvette Reust, Schürrlét és Klosét fantasyban, ennyi az egész.
Avatar
fanbarca
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2164
Csatlakozott: 2010.05.15. 09:11:15
Tartózkodási hely: Szatmárnémeti

2012.06.22. 17:12:33

Biztos Löw felhívta Guardiolát meccs előtt, hogy ő mit tenne nagy meccs előtt. Guardiola tanácsa meg az volt, hogy rakjon be 1-2 váratlan játékost. :D

Örülnék azért végre Reus játékának, már hiányoltam. Tippem továbbra is 2-0.
més que un club
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2012.06.22. 17:06:36

kizárt h ilyen német kezdo lesz.. mukodik minden, minek cserelne le elől 3 embert is?
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Gareth Tello
Az Év fórumozója 2013
Hozzászólások: 5728
Csatlakozott: 2012.03.03. 19:01:12
Tartózkodási hely: Budapest

2012.06.22. 17:02:14

NÉMETORSZÁG-GÖRÖGORSZÁG
20:45, Gdansk
http://www.hirado.hu/focieb/elo.aspx
Várható kezdők:
Németország: Neuer - Boateng, Hummels, Badstuber, Lahm - Khedira, Schweinsteiger - Reus, Özil, Schürrle - Klose.
Görögország: Sifakis - Torosidis, K. Papadopoulos, Papastathopoulos, Tzavellas - Makos, Katsouranis, Maniatis - Salpingidis, Gekas, Samaras.

Bátor dolog lenne Löwtől, ha tényleg berakná Reust meg Schürrlét, de talán kifizetődőbb lenne, mint a szokásos Podolski-Müller páros. (Ja, és ott van még Götze is.)
Még jó, hogy Gomezt megtartottam fantasyban, mondván, úgyis villogni fog a görögök ellen... :D
Lehet, hogy dobok egy e-mailt Joginak, hogy a taktikai dolgok helyett inkább az én fantasy csapatomat nézze a kezdőcsapat összeállításánál.

Tippem: 0-1. :lol:
Avatar
Balinho
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1126
Csatlakozott: 2005.06.26. 00:39:59

2012.06.22. 16:22:17

A Kicker szerint a németek a Schürrle-Klose-Reus hármassal kezdenek ma!

Tökös dolog Löwtől, nagyon csípem a búráját. Egyébként Poldi és Müller jegelését abszolút értem, Gomez viszont nincs rossz formában. Mondjuk a jó Kloséban két fejesgól azért mindig benne van. :)
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7213
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2012.06.22. 15:07:14

Mikaos írta: A spanyol csapatot elég gyakran leszólják, amit nem értek. Az egész tornán a legjobb mutatóval rendelkező csapat, szinte minden tekintetben.
a játék képe alapján jogosan vannak leszólva,indokolatlanul 2 vkp-s felállás,a világ legmélyebb kerete kihasználatlan. a barca játéktól olyan messze van,mint a fene. egyedül a sokpasszos törekvés egyforma. itt van egy fix csatár,aki magas,erős(és falábú). a szélek nincsenek használva,a 2 vkp-ről pedig ne is ejtsünk szót. vdb barcát akar játszani,de a kulcs(messi) nincs meg. így nem könnyű,mert torrestől hiába várja a váratlant
Mikaos
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2613
Csatlakozott: 2008.11.17. 13:11:47

2012.06.22. 15:02:46

Eléggé bosszantó, hogy ez a portugál csapat (ami közelében sincs a kb. 10évvel ezelőttinek) már elődöntős. És még a végén elhiszik magukról, hogy tényleg jók, aztán valahogy megnyerik a tornát...
Normál esetben a csoportból sem szabadott volna továbbjutniuk - ostoba hollandok.

Ma német győzelmet várok.
Ha a papírforma működni fog, és a valódi erőviszonyok érvényesülnek, akkor német-spanyol döntőnek kell lennie. Minden más eset a szerencsével hozható majd kapcsolatba.

A spanyol csapatot elég gyakran leszólják, amit nem értek. Az egész tornán a legjobb mutatóval rendelkező csapat, szinte minden tekintetben. Röviden és tömören: Barca-stílus, Messi nélkül. És lássuk be, csak ez utóbbi tény miatt nem mondhatjuk rájuk, hogy tökéletesek.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21271
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2012.06.22. 13:01:11

ozsimiki írta:LG!

Ennyi erővel a Portugálok meg a Németek gyenge pontjait mutatták meg, csak éppen nem CR,hanem Pepe volt ott annál a lövésnél, amihez köze nem volt így se Neuernek, csak a kapufának, meg a malacnak. 0-1 után megnéztem volna a fantasztikus németeket :D

Hogy Te mindig csak a spanyolokról tudsz írni, főleg persze lehúzóan, az már tényleg kész.

Egy emberben bízhatsz, VDB, hogy legyen esélye a németeknek,vagy bárki másnak ellenük.

Abban egyetértek,hogy a Portugálok ellen szoros lesz, itt már senki ellen nem lesz gála, VB-n is szoros volt velük, igaz már ott sem olyan kezdővel mentek, amivel kellett volna. Sőt franciák ellen is lehet nagyon szoros, nüanszokon múlhat minden.

Ma pedig mindenki érdekében, szerezzen vezetést a Görög csapat :wink: Elvégre Te is biztos jobban élveznéd, ha nem megye III-as szintű izgalmak lennének, és megmutathatnák a fritzek, hogy milyen sokoldalúak.
Jók is voltak a portugálok a németek ellen, azért is mondom, h bárki ellen lehet esélyük!

A görögök meg csak ne szerezzenek vezetést. Nem bánnám, ha ez a meccs sima lenne, izgulni ráérünk majd az elődöntőben az olaszok v. angolok ellen.
Avatar
Kash
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1960
Csatlakozott: 2011.06.28. 13:23:33
Tartózkodási hely: Dél-kelet

2012.06.22. 12:51:48

visca el barca írta:de miért vetődött? én csak ezt nem értem...
Ha láttad a felvételt, akkor biztosan megtudod állapitani, hogy 40-50 fokkal elkerülte Cech kezét, ezért ő vetődéssel próbálta kompenzálni azt, hogy normál esetben nem tudta elérni. Ha nem vetődött volna, akkor még annyi esélyt sem adott volna magának, hogy kivédje, mert láthattuk, hogy belepaskolt... :wink:
Kép
Avatar
ozsimiki
Adminisztrátor
Hozzászólások: 19561
Csatlakozott: 2005.11.29. 21:16:22
Tartózkodási hely: Zalakaros

2012.06.22. 12:43:41

LG!

Ennyi erővel a Portugálok meg a Németek gyenge pontjait mutatták meg, csak éppen nem CR,hanem Pepe volt ott annál a lövésnél, amihez köze nem volt így se Neuernek, csak a kapufának, meg a malacnak. 0-1 után megnéztem volna a fantasztikus németeket :D

Hogy Te mindig csak a spanyolokról tudsz írni, főleg persze lehúzóan, az már tényleg kész.

Egy emberben bízhatsz, VDB, hogy legyen esélye a németeknek,vagy bárki másnak ellenük.

Abban egyetértek,hogy a Portugálok ellen szoros lesz, itt már senki ellen nem lesz gála, VB-n is szoros volt velük, igaz már ott sem olyan kezdővel mentek, amivel kellett volna. Sőt franciák ellen is lehet nagyon szoros, nüanszokon múlhat minden.

Ma pedig mindenki érdekében, szerezzen vezetést a Görög csapat :wink: Elvégre Te is biztos jobban élveznéd, ha nem megye III-as szintű izgalmak lennének, és megmutathatnák a fritzek, hogy milyen sokoldalúak.
Kép
"Ha megfelelő a motivációd, az akadály mint olyan, nem létezik" M.O.
"Arra van a legnagyobb szükségem, hogy szükség legyen rám" M.O.
Avatar
kanty
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7783
Csatlakozott: 2009.02.27. 17:29:30

2012.06.22. 12:35:59

Kash írta:ha Cech több mint 2 méter, és egy előre lassitott felvétel van a szemébe helyezve. :wink:
...és Kashnek igaza van. Cech 197 centi, nézzétek meg a visszajátszást, ha van még 3 centije pluszba kiszedi.
Az előző évtized közepesen aktív fórumozója.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2012.06.22. 12:32:54

de miért vetődött? én csak ezt nem értem...
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
fanbarca
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2164
Csatlakozott: 2010.05.15. 09:11:15
Tartózkodási hely: Szatmárnémeti

2012.06.22. 12:20:31

Egyértelmű, hogy nem Cech gólja volt. Számomra ő volt a csehek legjobb játékosa, a gólról nem tehetett. Egy kis szerencsével védhette volna, de nem az ő hibájából esett. Mint említettétek, Gebre Selassie gólja ez, hagyta Ronaldot egyedül kilépni. Sajnálatos.

Ma drukkolok a görögöknek, de úgy gondolom, hogy sima német győzelem lesz. Tippem : Görögország 0-2 Németország
més que un club
Avatar
geridoss
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2786
Csatlakozott: 2008.11.30. 23:00:46
Tartózkodási hely: Eger

2012.06.22. 12:16:17

Le is pattant előtte, ez abszolút nem az ő gólja volt...
"Látta a Real Madrid Villareal elleni 6-2-es győzelmét?" " Nem láttam, viszont emlékszek egy 6-2-re a Bernabeuból..." /Joan Laporta/

Visca el Barca!
Avatar
zola8787
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3717
Csatlakozott: 2009.03.01. 20:08:51

2012.06.22. 12:01:45

Utálom a cseh kapust, de ilyet mondani, hogy az ő gólja volt :O:O:O
Olyan erősen, gyorsan ment a labda, le is pattant, esélye sem volt hárítani.
Akit okolni lehet, az a kicsit sötétebb bőrű védő, egyértelműen az ő gólja (illetve aki mellett betudta adni a holland).
Avatar
Kash
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1960
Csatlakozott: 2011.06.28. 13:23:33
Tartózkodási hely: Dél-kelet

2012.06.22. 11:52:14

visca el barca írta:
kanty írta:Volt egy hátsókamerás lassítás és ott látszott, h Cehnek kb. annyi ideje sem volt, hogy megmozduljon. Gyorsan jött a labda, plusz még le is pattant, szerintem nem volt kapushiba.
sztem meg tök egyértelmű, hogy az övé... meg se kellett volna mozdulnia... mert ha még a fejes előtt bemozdul megértem, de látni, h krisztina fejelt aztán ő vetődött... hova? egyértelműen látta már a vetődés pillanatában h földre fejelt laszti és oda fog pattanni ahol áll.. persze még1x mondom innen könnyű okosnak lenni..

http://www.youtube.com/watch?v=fPJOC0yPu6s
Kb 3 éve kapus vagyok az iskolai csapatban, és ez nem volt kapushiba.
A labda rendkivül gyorsan érkezett, amit csak egy rendkivül jó reflexű ember(?) tud kiszedni...+ le is pattant, amit a kapusok 95% utál. Ezt csak akkor lehetett volna a védeni, ha Cech több mint 2 méter, és egy előre lassitott felvétel van a szemébe helyezve. :wink:
Kép
B. Tamás
Hí­rhozó-cikkíró
Hozzászólások: 2034
Csatlakozott: 2006.02.25. 21:20:32
Kapcsolat:

2012.06.22. 11:32:19

Engem még mindig nem győzött meg ez a portugál csapat. Ezt a csehek elleni meccset hagynám, mert hát ez a cseh csapat... Szóval komoly ellenfelük eddig a németek voltak, akik ellen ugyan voltak helyzeteik,de egy percig nem éreztem azt, hogy nyerhetnek, max a döntetlent láttam bennük. Ha a spanyolok eggyel feljebb kapcsolnak, és spanyol-portugál lesz, szerintem nem is kérdéses a továbbjutás kérdése.

Ronaldo nagyon akar, hajt, és nagyban tőle is függ a góllövés. A topcsapatok ellen már szinte csak őt látni potenciális gólveszélynek, és ha rá odafigyelnek, nagyon lecsökkennek a portugálok szerintem még mindig minimális esélyei. Persze itt már minden megtörténhet a legjobb négy között, szóval lehetséges, hogy ők nyerik meg, bár azért ahhoz még a németeknek és a spanyoloknak is lesz egy-két szavuk. :)

Ui.: Csak nehogy a görög csoda folytatódjon 8 év eltelte után... :lol:
.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2012.06.22. 11:23:34

kanty írta:Volt egy hátsókamerás lassítás és ott látszott, h Cehnek kb. annyi ideje sem volt, hogy megmozduljon. Gyorsan jött a labda, plusz még le is pattant, szerintem nem volt kapushiba.
sztem meg tök egyértelmű, hogy az övé... meg se kellett volna mozdulnia... mert ha még a fejes előtt bemozdul megértem, de látni, h krisztina fejelt aztán ő vetődött... hova? egyértelműen látta már a vetődés pillanatában h földre fejelt laszti és oda fog pattanni ahol áll.. persze még1x mondom innen könnyű okosnak lenni..

http://www.youtube.com/watch?v=fPJOC0yPu6s
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
kanty
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7783
Csatlakozott: 2009.02.27. 17:29:30

2012.06.22. 11:13:57

visca el barca írta:
Bob_Marley írta:Az a Ronaldo fejes, nagyon sunyi volt le a földre, rohadt nehéz védeni, s pont ezzel, hogy lefejelte Cech megakadt a mozgásban, s nem ért oda, nem éreztem kapushibának.
hát én most lusta vagyok megnézni ujra az esetet, sztem cech ott állt ahova krisztina fejelte a labdát. ha nem ugrabugrál csak kinyujtja előre a kezét simán beleesik a labda..

persze innen könnyű okosnak lenni, főleg ugy hogy én aztán nagyon értek a kapusposzthoz :lol:
Volt egy hátsókamerás lassítás és ott látszott, h Cehnek kb. annyi ideje sem volt, hogy megmozduljon. Gyorsan jött a labda, plusz még le is pattant, szerintem nem volt kapushiba.
Az előző évtized közepesen aktív fórumozója.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2012.06.22. 11:00:47

Bob_Marley írta:Az a Ronaldo fejes, nagyon sunyi volt le a földre, rohadt nehéz védeni, s pont ezzel, hogy lefejelte Cech megakadt a mozgásban, s nem ért oda, nem éreztem kapushibának.
hát én most lusta vagyok megnézni ujra az esetet, sztem cech ott állt ahova krisztina fejelte a labdát. ha nem ugrabugrál csak kinyujtja előre a kezét simán beleesik a labda..

persze innen könnyű okosnak lenni, főleg ugy hogy én aztán nagyon értek a kapusposzthoz :lol:
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19614
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2012.06.22. 10:19:11

Az a Ronaldo fejes, nagyon sunyi volt le a földre, rohadt nehéz védeni, s pont ezzel, hogy lefejelte Cech megakadt a mozgásban, s nem ért oda, nem éreztem kapushibának.
Azzal sem értek egyet, hogy a csehek alibiztek volna, az első 50-60 percben kifejezetten jól működött a középpályájuk, a portugáloknak nem igazán volt helyzetük, csak aztán elfáradtak, s zúdultak rá a luzitánok a cseh védelemre, s sajnos 1 hiba befigyelt.Megérdemelték a portugálok mindenesetre.

Ma pedig hajrá Görögország, a sörhasú németeket most már ideje szépen hazal küldeni :D Feláll a görög falanx és egy jól elhelyezett kontrával meg kell ütni a fritzeket :twisted:
Kép
Kép
Kép
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21271
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2012.06.22. 09:51:46

Barcaman1993 írta:
LG írta: De ilyen eszmefuttatásokkal bármelyik csapatra rá lehet magyarázni, h nem is annyira jók, mint az eredmények mutatják. Pl. a spanyolok...szenvedtek az olaszok és horvátok ellen, csak az EB leggyengébb csapata, Írország ellen parádéztak.
Abba meg aligha reménykednék, ha bárki is lemossa őket. Sztem ezen az EB-n már nem lesznek lemosások, talán még ma utoljára a görögök részesülhetnek komolyabb verésben, de aztán már csak erős csapatok maradnak, és szoros meccsek lesznek, 1, max 2 gólok dönthetnek.
Jogos. :D Azért végre úgy köt belém vki, hogy azt értelmes indokkal meg is tudja magyarázni. :D Like, ez jó volt. :wink: Abszolúte igazad van, de azért azt ne felejtsük el, hogy mind a horvátok, mind az olaszok az egész csapattal védekeztek betömörülve. És így is presszionált a spanyol csapat. A játékuk nem teljesen volt olyan, amilyet vártunk, de valljuk be, hogy az EB-n senki ellen nem állnak be a csapatbusszal csak a spanyolok ellen... Így meg, ahogy írtam, tényleg nehéz. Ráadásul azért mondjuk ez a horvát csapat sztem erősebb, mint mondjuk ez az angol csapat. Aztán mégis kiestek. Szóval rá lehet fogni erre-arra, de a körülmények mások voltak. Azért sztem a portugálok egy esetleges spanyol továbbjutás esetén már nem fognak úgy csillogni, mint mondjuk a csehek ellen...
Viszont pont a horvátok és az olaszok mutatták rá a spanyolok gyenge pontjára. Hasonló taktikával a portugálok megfoghatják őket akár. A hollandok is mezőnyfölényben voltak ellenük, mégis sokkal több helyzetet alakítottak ki a portugálok. Nyilván a spanyolok védelme sokkal jobb, mint a narancsoké, de azt sem tartom korántsem sebezhetetlennek.
Én úgy gondolom, h egy ESP-POR meccs nagyon szoros lenne, 1 gólnál nem hinném, h nagyobb különbség lenne a két csapat között.
De még a spanyoloknak hátra vannak a franciák, igaz, a gallokban én sem érzem azt, h lenne esélyük megfogni őket.

Ma pedig természetesen hajrá németek, jó lenne már, ha görögök egyszer belefutnának a késbe. :twisted:
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12235
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2012.06.22. 09:46:14

Baros bejelentette visszavonulását a válogatottból. 93 meccs és 41 gól fűződik a nevéhez, az új évezred egyik legjobb cseh labdarúgója. Sajnos a klubkarrierje már nem ennyire fényes, egyik csapatában sem tudott kiemelkedőt alakítani.
Helyét remélem a Lazio fiatalja, Libor Kozák veszi majd át.

Rosicky kiesése sajnos érződött a tegnap, bár sajnos vele sem lett volna meg a továbbjutás. A csapat derekasan helytállt érzésem szerint, az elvárt eredményt is túlszárnyalták. Pilar és Jiracek alighanem az EB után már is jobb csapatban/bajnokságban bizonyíthatnak. Szép volt fiúk!


szerk:
Ibra lett az első olyan európai labdarúgó, aki három Európa-bajnokságon is két gólt szerzett (2004-Bulgária, Olaszorzág-a sarkazós, 2008-görög, spanyol, 2012-francia, ukrán).
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára messideco 2012.06.22. 10:21:32-kor.
"And my heart will leave you never."
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2012.06.22. 09:44:04

Barcaman1993 írta:Cech ismét olyan gólt kap, ami oda megy ahol áll, de mellé üt... Ilyen egyszerű az egész.
hmm... ezen én is gondolkodtam, h vajon minek vetődik egy olyan labdára ami középre tart?
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Lezárt