Luis Enrique

Itt találhatóak az előző szezon során írt hozzászólásaitok. Később érdemes lesz visszanézni őket!
Lezárt

Kit választanál LE utódjának?

Sampaoli
53
56%
Unzue
5
5%
Koeman
10
11%
Blanc
0
0 szavazat
Allegri
9
9%
Tuchel
2
2%
Sarri
1
1%
Eusebio
0
0 szavazat
Óscar Garcia
1
1%
Más
14
15%
 
Szavazatok száma: 95
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2017.02.18. 08:38:58

Olvasva a különböző edzőjelölteket, lepetéztem, hogy Eusebio Sacristan neve is felmerült. Ő tette tönkre a B csapatunkat és ejtette ki a másodosztályból. Hát őt ne!
Avatar
hedora
Jugador del Barça
Hozzászólások: 249
Csatlakozott: 2016.02.23. 14:45:01

2017.02.18. 00:46:26

Kash írta:
TripleH írta:@hedora

Ez nem a grund, igenis az edző feladata, hogy az adott csapat ellen, a leg optimálisabb taktikával álljon ki és ismerje az ellenfél gyenge pontjait, nem a játékosok fogják elemezni az ellenfeleket. Vagy szerinted annyi a dolga, hogy vakargatja és meccs napon felküld 11 szimpi játékost? Sajnos Lucho látszólag ezt párszor veghezvitte, mikor csak az msntol várta a csodát.
Csak egy olyan csapat ellen nehéz taktikát kiötleni, akit még nem láttál játszani, főleg a modern futbalban van ez így, hogy levetíthetsz te kismillió felvételt egy-egy csapat mérkőzéseiről, de egy olyan csapat ami folyamatosan megújul, mint pl a PSG, nem lehet megfelelő taktikával előállni MECCS ELŐTT, erre közben kell rájönni. Na már most a mi középpályánk szó-szerint sántított, mert 2 játékosunk is sérülésből tért vissza, a harmadik meg sötét, így ez törvényszerű volt, hogy egy Emery szintű PSG-t nem tudunk aznap megverni, erre sztem Lucho is rájött, nem tudott a rendelkezésre álló játékosaiból megfelelően gazdálkodni. A Barcelona futbaljának meg Guardiola kinevezése óta ugyanaz az eszenciája, sztem a Barcelona ellen a legkönnyebb hatásos taktikát kiötleni és itt jön képbe a PSG edzője, aki nem akkor először és nem is másodjára nézett szembe velünk, az ő játékosai pedig ezer fokon égtek.
A Barcelona ellen már Messi hatástalanítása is elég, nehéz bevallani, de egy embertől függünk.

Sztem a 4-0 nem feltétlen Enrique hibája, ennek ellenére távoznia kell véleményem szerint az idény végén, de csak és kizárólag azért, mert mostmár kell egy olyan edző, aki nem ragaszkodik a Barcelona jól megszokott futballjához.

Nem is tudok mit modani már:)itt kirúgtátok anno ardát, annóó suarezt, anno neyt, hát most mi is a kül:) nem értek embereket, higyj abban ami van és értékeld mindazt amit kapsz, kaptál éveken át a tv előtt: amikor 6:0 volt stb és ne felejtsd el egy perc alatt...
lépj túl rajt, ahogy a 6:0 án is
Avatar
Kash
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1960
Csatlakozott: 2011.06.28. 13:23:33
Tartózkodási hely: Dél-kelet

2017.02.18. 00:19:49

TripleH írta:@hedora

Ez nem a grund, igenis az edző feladata, hogy az adott csapat ellen, a leg optimálisabb taktikával álljon ki és ismerje az ellenfél gyenge pontjait, nem a játékosok fogják elemezni az ellenfeleket. Vagy szerinted annyi a dolga, hogy vakargatja és meccs napon felküld 11 szimpi játékost? Sajnos Lucho látszólag ezt párszor veghezvitte, mikor csak az msntol várta a csodát.
Csak egy olyan csapat ellen nehéz taktikát kiötleni, akit még nem láttál játszani, főleg a modern futbalban van ez így, hogy levetíthetsz te kismillió felvételt egy-egy csapat mérkőzéseiről, de egy olyan csapat ami folyamatosan megújul, mint pl a PSG, nem lehet megfelelő taktikával előállni MECCS ELŐTT, erre közben kell rájönni. Na már most a mi középpályánk szó-szerint sántított, mert 2 játékosunk is sérülésből tért vissza, a harmadik meg sötét, így ez törvényszerű volt, hogy egy Emery szintű PSG-t nem tudunk aznap megverni, erre sztem Lucho is rájött, nem tudott a rendelkezésre álló játékosaiból megfelelően gazdálkodni. A Barcelona futbaljának meg Guardiola kinevezése óta ugyanaz az eszenciája, sztem a Barcelona ellen a legkönnyebb hatásos taktikát kiötleni és itt jön képbe a PSG edzője, aki nem akkor először és nem is másodjára nézett szembe velünk, az ő játékosai pedig ezer fokon égtek.
A Barcelona ellen már Messi hatástalanítása is elég, nehéz bevallani, de egy embertől függünk.

Sztem a 4-0 nem feltétlen Enrique hibája, ennek ellenére távoznia kell véleményem szerint az idény végén, de csak és kizárólag azért, mert mostmár kell egy olyan edző, aki nem ragaszkodik a Barcelona jól megszokott futballjához.
Kép
Avatar
hedora
Jugador del Barça
Hozzászólások: 249
Csatlakozott: 2016.02.23. 14:45:01

2017.02.17. 23:56:23

TripleH írta:@hedora

Ez nem a grund, igenis az edző feladata, hogy az adott csapat ellen, a leg optimálisabb taktikával álljon ki és ismerje az ellenfél gyenge pontjait, nem a játékosok fogják elemezni az ellenfeleket. Vagy szerinted annyi a dolga, hogy vakargatja és meccs napon felküld 11 szimpi játékost? Sajnos Lucho látszólag ezt párszor veghezvitte, mikor csak az msntol várta a csodát.
A grundon soha nem múlt egy emberen!!

Ne légy már ennyire beszűkült... szerinted hány , mennyi dolognak kell megfelelnie.. játszatni kell ezt, jahj játszatni kell azt, ez meg elmegy ha nem játszik, jahj annak meg a sponsora nem fizet ha nem játszik, jahj azt kikezdik meg a klubot is ha nem játszi, jahj az raplizik elmegy ha nem ő véd, az meg ha nem ő akkor távozik, az meg elege van 2ember árnyékában él, nem igazán gondoltad át a dolgokat....
Avatar
TripleH
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2268
Csatlakozott: 2014.09.01. 10:55:15

2017.02.17. 23:48:09

@hedora

Ez nem a grund, igenis az edző feladata, hogy az adott csapat ellen, a leg optimálisabb taktikával álljon ki és ismerje az ellenfél gyenge pontjait, nem a játékosok fogják elemezni az ellenfeleket. Vagy szerinted annyi a dolga, hogy vakargatja és meccs napon felküld 11 szimpi játékost? Sajnos Lucho látszólag ezt párszor veghezvitte, mikor csak az msntol várta a csodát.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21302
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2017.02.17. 22:40:51

Én azt nem értem, minek váltosztatott jól működő dolgokon, értem itt elsősorban a középpálya és jobbszél szét barmolását. És miért nem látta már be ősszel, hogy ezek a változások nem jöttek be?
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10111
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2017.02.17. 21:53:38

hedora írta:
Busquets esete speciális hisz még fiatal de viszont a csapat játékának a gátja viszont a fizetése nagy ,ennek a megoldását megjósolni sem tudom


Mitől gát Ő?

Amúgy az nem lehet: nem mindig a trénerben kellene a hibákat keresni?
Az rendben van, Ő felel a dolgokért, de azt a botrány, lélektelen játákot amit bl ben műveltek, az edzőn kell elverni, vagy Ő tehet mindenről, átigazolási botrányok, (nincsen pénz igazolni), stb stb.. ?

Az a megoldás, ki sem ejtem (s.oldalon), 2 évente új edző aztán majd lesz valami?
Ezernyi olyan dolog történt, ami nem méltó egy Barcához, szerintem itt kellene a bajokat keresni és nem mindig valakin elverni a port.

Az sem véletlen, ide jön egy edző aztán szó szerint menekül, ennek okai vannak és a legegyszerübb azzal magyarázni, alkalmatlan...



Luchonak mennie kell, ez tény, és menni is fog kb 99%.
Nem azért, mert most akkor ő lesz beállítva bűnbaknak, és ez nem garancia arra, hogy ha megy akkor jövőre gálázunk, hanem azért kell mennie, mert már láthatóan elvesztette a fonalat, nem bírja a nyomást, amit totálisan megértek.
Hatalmas teher lehet ez a meló, párszor már mondta hogy aludni sem tud 1-1 fontosabb meccs előtt-után, nem csoda ha az ember kiég pár év alatt.

Nagyon sokat köszönhetünk neki, sokmindent tett a stábbal együtt a csapatért, és nagy érdemei vannak abban, hogy egy 0 kupás év után teljesen felrázta a csapatot, de sajnos pont ezt nem tudja már megcsinálni, felrázni, felfrissíteni a csapatot.

Emellett a hírek szerint az öltözőben is elveszítette a tekintélyét.

Mint ahogy már sokszor lett írva, nem tud mit kezdeni azzal, hogy az ellenfél letámad és megfolytja a játékunkat.

De már szezon elején beharangozta hogy lehet lelécel év végén, függetlenül az eredménytől, és igazából teljesen meg is értem.
Avatar
hedora
Jugador del Barça
Hozzászólások: 249
Csatlakozott: 2016.02.23. 14:45:01

2017.02.17. 21:32:42

zeli39 írta:
visca el barca írta:
vett 80 millióért két nulla, alibikirályt. ez kinek a hibája?
Douglas baki csak pár millió volt mégis hatalmas botrány volt ,sőt Zubizarreta ment is .Ezt a bulit is valakinek el kell vinni

És sem mondtam nem kell elvinni a balhét, a különbség az, nem egy emberen, nem igazán kellene mindig az edzőt bántani, felelt a kérdésért ott több ember :( xy szerződtetése nagyobb érték volt ,nem a s oldalhoz ment mint maga a tudás:)
Avatar
hedora
Jugador del Barça
Hozzászólások: 249
Csatlakozott: 2016.02.23. 14:45:01

2017.02.17. 21:03:24

zeli39 írta:
A labdarúgás folyamatosan fejlődik a játék gyorsul ez már nem Busquets világa .Évekig a legjobb volt ez mára sajnos nem elég ennél több kell.Ennyi csak a gond Busquetsel.

Miből gondolod, Ő nem fejlődik a labdarúgással, mert néha visszaveszi az iramot?
Azért veszi vissza, mert (16)-an állnak az csatárok mellett vagy mert éppen a helyzet úgy kívánja.
A barca filozófia mindig is az volt: nem kell rohanni, járatni okasan és meg lesz az a rés és ez 45 év múlva is így lesz és 145 év múlva is!

Ha rohanós focit akarsz, cseréld le az egész csapatot mert kb 2 embert kivéve erre tényleg nincseenek berendezkedve.

Vagy mondhatnék egyebet: Messi amikor sétál a többiek meg megszakadnak vagy amikor nem megy Ininek... hát nem megy, sérült volt ahogy majd mindenki középen...

Miért kell ezt túlharsogni?


Persze:) valószínüleg csak Ő kellett ahhoz elköltsön 80 millát. ne már, ezt Te sem gondoltad komolyan :)

Ez nem így működik, ott jó pár ember elgondolkodott ezen a transzferen, és kötve hinném, rajta múlott a dolog.

Megint csak az van, utólag elverni valakin a port!

Van ott szakosztály igazgató stb stb akik mind-mind beleszólnak egy transzferbe..
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2017.02.17. 20:59:31

hedora írta:vagy Ő tehet mindenről, átigazolási botrányok, (nincsen pénz igazolni)
vett 80 millióért két nulla, alibikirályt. ez kinek a hibája?
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Yokozuna
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1645
Csatlakozott: 2008.11.22. 18:54:18

2017.02.17. 20:57:35

Arsen Wenger hamarosan szabad lesz. Ő aztán mindig bő kerettel dolgozik, mestere a csapat építésnek. Nálunk most ez a korszak következik, ha LE-nek mennie kell.
Avatar
hedora
Jugador del Barça
Hozzászólások: 249
Csatlakozott: 2016.02.23. 14:45:01

2017.02.17. 20:33:13

Busquets esete speciális hisz még fiatal de viszont a csapat játékának a gátja viszont a fizetése nagy ,ennek a megoldását megjósolni sem tudom
Mitől gát Ő?

Amúgy az nem lehet: nem mindig a trénerben kellene a hibákat keresni?
Az rendben van, Ő felel a dolgokért, de azt a botrány, lélektelen játákot amit bl ben műveltek, az edzőn kell elverni, vagy Ő tehet mindenről, átigazolási botrányok, (nincsen pénz igazolni), stb stb.. ?

Az a megoldás, ki sem ejtem (s.oldalon), 2 évente új edző aztán majd lesz valami?
Ezernyi olyan dolog történt, ami nem méltó egy Barcához, szerintem itt kellene a bajokat keresni és nem mindig valakin elverni a port.

Az sem véletlen, ide jön egy edző aztán szó szerint menekül, ennek okai vannak és a legegyszerübb azzal magyarázni, alkalmatlan...
Avatar
crixus
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1390
Csatlakozott: 2014.03.14. 14:43:58

2017.02.17. 17:56:03

JimmyJump írta:Rossz olvasni, hogy már az új edzőt keresgéljük, miközben azért még nem estünk ki, vagy legalábbis kozmetikázható az eredmény. Abban viszont egyetértek, hogy ha végül nagy különbséggel ejtenek ki, akkor már csak a presztízs miatt is muszáj váltani, nem mutathatjuk azt, hogy ez az eredmény elfogadható a klubnak.
Egyrészt szerintem nem az a lényeg, hogy 2 vagy 3-4 gólos különbséggel esünk-e ki. Az a csalódást keltő, hogy az első meccs után olyan hátrányunk van, ami szinte ledolgozhatatlan. 1 az ezerhez az esélye, hogy ledolgozzuk. És még ez sem lenne olyan nagy gond ÖNMAGÁBAN. A baj az, hogy a játékunk kilátástalan és nem csak a PSG ellen volt az, hanem a bajnokságban szinte hétről hétre az. Emiatt kell új edzőt keresgélni.
Avatar
JimmyJump
Jugador del Barça
Hozzászólások: 190
Csatlakozott: 2016.12.08. 11:59:14

2017.02.17. 17:34:11

Rossz olvasni, hogy már az új edzőt keresgéljük, miközben azért még nem estünk ki, vagy legalábbis kozmetikázható az eredmény. Abban viszont egyetértek, hogy ha végül nagy különbséggel ejtenek ki, akkor már csak a presztízs miatt is muszáj váltani, nem mutathatjuk azt, hogy ez az eredmény elfogadható a klubnak.
Az új edzőtől, legyen az bárki is, én azért nem várok majd csodát. Lehet valaki akármilyen keménykezű, vagy merész taktikus máshol, itt adott egy minden téren sokszoros győztes keret tele sztárokkal, amelynek a stílusát a következő 2-3 évben még a saját nevelésű klasszisok fogják meghatározni. Szerintem nem fog ebbe senki komolyabban belenyúlni. Ha kimegy a Busquets-Iniesta-Messi tengely, akkor lehet majd elindulni egy új irányba és akkor kell majd egy olyan edző, aki ezt az irányt jól meg tudja választani.
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2017.02.17. 16:56:23

Urbán Flóri megfelelő lenne. Úgy is váltania kéne, ahogy elnézem a futsal edző karrierjét
Kép
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2017.02.17. 12:44:43

Nyiri81 írta:Mit képzel magáról ez a kis takony? nem érdekel hogy jó játékos az edzőt tisztelni kell mindenképp. Sajnos nálunk is el tudok képzelni hasonlót a egók miatt.
erre bielsa lenne alkalmas, ha kell, akkor messinek és lekeverne két olyan sallert, hogy utána tuti csendbe maradna

hozzuk el trefilovot :D
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Nyiri81
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1476
Csatlakozott: 2017.01.05. 23:06:25
Tartózkodási hely: BP

2017.02.17. 12:02:10

Vakmacska írta:Olvasva a két cikket a lehetséges edzőkről:
mindkettő remek lenne szerintem ide.
Sampaoli mellett szól, hogy ő már komoly múlttal rendelkezik azért, részt vett tornákon.
Ellene, hogy Messit isteníti.
Tuchel mellett szól, hogy szerintem képes lenne zokszó nélkül lehozni az MSN bármely tagját a pályáról, ha kell. Lehet, hogy még D.S.-nek és A.G-nek is megtalálná a megfelelő helyet (másik csapat? :D ) Képes taktikát váltani egy meccsen belül.
Hátránya: vajon mennyire képes kezelni a nyomást, ami itt éri?

A cikkek alapján mindkettő jó lenne utódnak. Szerintem Tuchel jobb lenne. Jobban járnánk most vele.
Tény hogy erős kezű kell. De itt van egy másik gond is. Hogy a csapat elfogadja-e. Tele vagyunk sztárokkal, instragram, twitter huszárokkal. Vagon számra kapják a lóvét a reklámokból. Teljesen eltorzítják az énképüket és sok mindent megengednek maguknak. Ha mondjuk összeszólalkozik Messi az új edzővel simán elképzelhető hogy úgy oldja meg Messi hogy sétál a pályán és végignézi a 7-0-t mint Tata idején.

1-2 hete volt az hogy A Juvénál Allegri lecserélte Dybalát úgy hogy vezettek és nem fogott vele kezet hanem jelzésértékűen hátrarakta a kezét. Így mutatva hogy haragszik rá. A végén még Allegri védte meg az újságíróknál hogy hát nem az Ő hibája. Én úgy megbüntettem volna házon belül mint a huzat. Mit képzel magáról ez a kis takony? nem érdekel hogy jó játékos az edzőt tisztelni kell mindenképp. Sajnos nálunk is el tudok képzelni hasonlót a egók miatt.

Arról nem is beszélve mikor a vezetőség leadja a következő meccsen a játszandó keretet a marketing okok miatt.
Csak is Puyol
Vakmacska
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6345
Csatlakozott: 2012.08.26. 23:23:55

2017.02.17. 11:07:40

Olvasva a két cikket a lehetséges edzőkről:
mindkettő remek lenne szerintem ide.
Sampaoli mellett szól, hogy ő már komoly múlttal rendelkezik azért, részt vett tornákon.
Ellene, hogy Messit isteníti.
Tuchel mellett szól, hogy szerintem képes lenne zokszó nélkül lehozni az MSN bármely tagját a pályáról, ha kell. Lehet, hogy még D.S.-nek és A.G-nek is megtalálná a megfelelő helyet (másik csapat? :D ) Képes taktikát váltani egy meccsen belül.
Hátránya: vajon mennyire képes kezelni a nyomást, ami itt éri?

A cikkek alapján mindkettő jó lenne utódnak. Szerintem Tuchel jobb lenne. Jobban járnánk most vele.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2017.02.16. 16:35:27

nem volt ezekkel a nevekkel semmi baj, a vezetőség is ebből a 10-12 névből fog szemezgetni. remélhetőleg :?
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3550
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2017.02.16. 16:23:06

visca el barca írta:
Feast4 írta:Idá látom amúgy a felmerülő neveket: Sampaoli, Biesla, Valverde, Klopp, Koeman,dobjuk még be Laudrupot a vicc kedvéért, meg teszem azt Tuchelt a poén kedvéért meg mondjuk Blanc nevét
klopp biztos nem jönne, poolban építget, nem fogják elengedni. blanc meg tuchel szerintem felejtős, akárcsak laudrup. sampaoli nekem kérdőjel, egyelőre fél éve van itt, chilet meg nem tartom mérvadónak. ha mondjuk 3 éve ott lenne a topban a sevilla akkor mondanám, hogy tuti jó lenne ide, amúgy nekem ő még kérdéses. valverdét sosem tartottam top edzőnek, nekem ő picit olyan palinak tűnik mint pellegrini. színtelen-szagtalan, nem való top klubhoz. bielsa mellette már egy kicsit elment a világ, mondjuk a játékosokat biztos kordában tudná tartani.

koeman sztem ideális lenne, 16 éve építgeti magát és bár nincs előttem az összes éve edzőként, de olyan nagyon nem fürdött be sehol. de, megnéztem, pont itt spanyolba, a valenciánál volt egy nov-ápr időszakot és csak 10. lett a csapat. bár abban az évben megnyerték a kupát, de akkor őt már kitették.

ha meg nagyon ragaszkodnak ehhez a barca iskolához azért van még jelölt. de boer az ajax-szal csak nyert 4 bajnoki címet zsinórban, bár az interes kalandja után nem tudom mi lesz vele :D aztán ott van cocu, 3-4 éve ő is a psv-nél edződik, én játékosként is szerettem, volt szeme, pedig soha nem tartozott az elithez. aztán van még az ilyen abelardo-féle vonal, de azt inkább hagyjuk.

vagy marad ez a belterjesség unzuéval, de ha ez lesz, akkor eret vágok magamon

mancini is szabad :mrgreen:

Mint mondtam a nagy része poén volt.Csak szemezgettem a nevesebb szabadúszók és a népszerűbb legyen nálunk edző nevek között.

De ha már merészek vagyunk legyünk kemények és hozzuk el az Al Jazsirából Henk Ten Catét! :D
Kép
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2017.02.16. 15:10:39

Feast4 írta:Idá látom amúgy a felmerülő neveket: Sampaoli, Biesla, Valverde, Klopp, Koeman,dobjuk még be Laudrupot a vicc kedvéért, meg teszem azt Tuchelt a poén kedvéért meg mondjuk Blanc nevét
klopp biztos nem jönne, poolban építget, nem fogják elengedni. blanc meg tuchel szerintem felejtős, akárcsak laudrup. sampaoli nekem kérdőjel, egyelőre fél éve van itt, chilet meg nem tartom mérvadónak. ha mondjuk 3 éve ott lenne a topban a sevilla akkor mondanám, hogy tuti jó lenne ide, amúgy nekem ő még kérdéses. valverdét sosem tartottam top edzőnek, nekem ő picit olyan palinak tűnik mint pellegrini. színtelen-szagtalan, nem való top klubhoz. bielsa mellette már egy kicsit elment a világ, mondjuk a játékosokat biztos kordában tudná tartani.

koeman sztem ideális lenne, 16 éve építgeti magát és bár nincs előttem az összes éve edzőként, de olyan nagyon nem fürdött be sehol. de, megnéztem, pont itt spanyolba, a valenciánál volt egy nov-ápr időszakot és csak 10. lett a csapat. bár abban az évben megnyerték a kupát, de akkor őt már kitették.

ha meg nagyon ragaszkodnak ehhez a barca iskolához azért van még jelölt. de boer az ajax-szal csak nyert 4 bajnoki címet zsinórban, bár az interes kalandja után nem tudom mi lesz vele :D aztán ott van cocu, 3-4 éve ő is a psv-nél edződik, én játékosként is szerettem, volt szeme, pedig soha nem tartozott az elithez. aztán van még az ilyen abelardo-féle vonal, de azt inkább hagyjuk.

vagy marad ez a belterjesség unzuéval, de ha ez lesz, akkor eret vágok magamon

mancini is szabad :mrgreen:
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Nyiri81
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1476
Csatlakozott: 2017.01.05. 23:06:25
Tartózkodási hely: BP

2017.02.16. 15:04:45

A mai cikk a Barcelonával és LE-vel kapcsolatban az indexen nem nagy szám, de van a végén egy érdekesség:
Akiről még nem beszélnek a paddal kapcsolatban, az Xavi, pedig ő azonnal befejezné játékoskarrierjét, ha hívnák. 37 évesen első edzői munkája lenne, ami kicsit meredeknek tűnik, de Guardiolának is csak egy év tapasztalata volt: mielőtt 2008-ban átvette a Barcelonát, az alsóbb osztályú Barca B-t vezette. Xavinál jobban senki nem ismeri a klubot és a jelenlegi keretet, az összes húzóemberrel együtt játszott, a 2015-ös triplázás után a csúcson távozott. Katarban focizgat még, de már inkább csak hobbiból, és valójában erre a hívásra vár
Ez mennyire lehet igaz? Csak nekem tűnik full kamunak? Én úgyérzem Xavi még nagyon nincs kész erre.
Csak is Puyol
Avatar
Ronaldinho&Barca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4522
Csatlakozott: 2007.10.02. 19:49:32

2017.02.16. 14:57:04

Véleményem szerint aki a Barcelonában sikeres akar lenni, az elsősorban Messivel kell nagyon jóba legyen, tovább megyek, Messinek tisztelnie kell és felnézni az adott edzőre. Ha ez a két faktor, de leginkább utóbbi tényező nem teljesül, akkor nincs értelme az egésznek... LE szerintem itt bukott meg, Messi nem néz fel rá, innentől kezdve pedig nincs motiváció és az egész csapatra rányomja ezt a bélyeget. Messi itt a Joker, ha ő jól játszik, akkor másik dimenzióban van a csapat, átragad az elszántság és a tökéletességre törekvés.
Lehet azt elemezni hogy melyik edzőnek mekkora feladata volt, de szerintem LE-nek egy nagy hegyet kellett volna megmászni, azt hogy az összes játékos tisztelje és motiválni tudja őket hétről hétre. Ez első évében sikerült, utána kipukkadt a lufi. Évről évre távoztak olyan emblematikus figurák mint Puyol, Xavi, Eto'o, Alves és sorolhatnánk, akik a nehezebb helyzetben is tudtak a társaságon lendíteni, kivesztek ezek a szereplők a történetből sajnos.
Egy szó is száz, olyan edző kell, akire Messi felnéz, a következő lépcsőfok a motiváció. Ebben a csapatban nem kell tanítani a játékosokat, tudnak mindent, viszont motiválni hétről hétre, egótól és minden egyébtől túlfűtött embereket, na az a feladat. Ez a munka nagyon durván bedarálja az embert, nem véletlenül ment el Pep is, részben ezért.
Visca El Barca!
Kép
Més que un club
Avatar
TripleH
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2268
Csatlakozott: 2014.09.01. 10:55:15

2017.02.16. 13:49:46

Mondjuk a legnehezebb dolga Rijkaardnak volt, ő tényleg elég mélyről hozta fel a csapatot a csúcsra.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15500
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2017.02.16. 13:23:43

Xavi, Iniesta, Messi a Pep-éra előtt még nem voltak olyan faktorok, Pep tette őket meg a kulcsnak.
Akkor még Etoo, Ronaldinho volt a központ, Messi éppen bontogatta a szárnyait, Iniesta sem volt alapember, sőt.

Ez mondjuk elég parttalan vita, hogy melyiknek volt nehezebb dolga, szerintem mindkét csapat amit átvettek le voltak amortizálva, mindkettot ráncba kellett szedni rendesen.
LE-nek sem volt egyszerű dolga, de ô már egy kész Messit kapott és kész Iniestat. Busquetsről nem is szólva.

Pep kulcsfontosságú játékosaiból (piqué, alves, busi, iniesta, xavi, messi) négyet megkapott LE is, Xavi már kifele ment akkor, Alves meg azt sem tudta mi van, marad e megy e.
Szóval LEnek ilyen szempontból játékosanyagban egyszerűbb dolga volt első évében szvsz.
Nem azok a játékosok voltak a felsoroltak 2008 nyarán, mint '14ben, közel sem.

De ez csak magán vélemény, nehéz ezt megîtélni higy melyiknek volt nehezebb, mindkettőnek más nehézségeket kellett megoldani.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Lezárt