Sandro Rosell

Itt találhatóak az előző szezon során írt hozzászólásaitok. Később érdemes lesz visszanézni őket!
Lezárt
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13509
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2010.12.16. 22:11:40

Alberto10 írta:Cruyff véleményt formált a mezszponzori szerződésről a hetente megjelenő cikkében, az El Periodico-ban. Érdemes elolvasni! :wink:

http://barca.blog.nepsport.hu/archives/ ... _Kosz_nem/
Erről annyit, hogy ha fociról van szó, akkor az öreget tartom a földkerekség legnagyobb koponyájának.

Ha pedig Rosellék döntéseiről, amik nem sportszakmaiak, akkor Cruyff egy vérig sértett nyugdíjas.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
barcalaci84
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 441
Csatlakozott: 2010.04.12. 12:56:59
Tartózkodási hely: Debrecen

2010.12.16. 22:04:30

Kedves jelwaz!

Konkrétan érdekelne , hogy mi kivetni valód van az oktatás , kutatás stb . támogatásában!

Az ipod valóban nem egy kacat , sőt a 3D -s TV-k , autók , iphone-k sem , gyártsunk akkor ilyeneket is ,enni kell az embereknek úgyhogy hozzunk létre egy élelmiszerüzletláncot (én csak a BARCACO -ban fogok vásárolni , ahol az LCD-ken csak Barca meccsek mennének->az asszonyok pakolásszák a kosarat , addig mi nézzük a meccseket...)

ui: ha már idézel , akkor az én nevem alá ne más hsz-t szúrd (bár nagyrészt egybecseng az én véleményemmel)
Avatar
Slither
Almighty Admin
Hozzászólások: 7203
Csatlakozott: 2006.11.25. 23:02:44
Tartózkodási hely: A világ közepe
Kapcsolat:

2010.12.16. 21:57:02

Van mezek topik! :wink:
Avatar
Alberto10
Capitá del Barça
Hozzászólások: 711
Csatlakozott: 2008.03.18. 15:32:51

2010.12.16. 21:12:24

Cruyff véleményt formált a mezszponzori szerződésről a hetente megjelenő cikkében, az El Periodico-ban. Érdemes elolvasni! :wink:

http://barca.blog.nepsport.hu/archives/ ... _Kosz_nem/
Avatar
zsulter
Jugador del Barça
Hozzászólások: 132
Csatlakozott: 2005.12.24. 14:50:02

2010.12.16. 19:09:16

Nekem a mezszponzor jelenlétével konkrétan semmi bajom sincsen...Megtört egy hagyomány, amelynek talán nincs is annyira jelentőssége...Nem a klub színei, vagy a címer változott meg, és nem is a mezünket adták el, hanem csupán egy felületet a mezen, amely eddig sem volt érintetlen...

Az enyém például eredeti és az Unicef logón kívül mégis felfedezek rajta egy másik reklámot is: egy pipát (NIKE). Ugyan ezt hivatalosan nem nevezik mezszponzornak de nem gondolom, hogy a nike-nak nem került ez egy kevés pénzébe, hogy ő gyárthassa a mezeinket, mint ahogyan a reálét az adidas...

Úgyhogy számomra a mez eddig sem volt érintetlen, csak most felkerül rá még egy felirat vagy logó a nike pipa és az unicef logó mellé, amit már hivatalosan is mezszponzornak nevezünk...

Ettől a klub az marad ami eddig is volt és a jövőben is az fog maradni....
Kép
Los Equipos de Leyenda: (Ramallets, Olivella, Gracia, Segarra, Tejada, Gensana, Kocsis, Kubala, Czibor, Suarez, Eu. Martínez. El entrenador era: Helenio Herrera)
Avatar
Enrique
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10124
Csatlakozott: 2004.10.08. 07:05:05
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

2010.12.16. 18:31:19

Mikaos írta:A Barca nem attól különleges csapat, mert nincs szponzor a mezén.
Pedig pontosan ez a lényeg, pont ettől IS különleges. A Barca attól több, mint egy klub, hogy mindenki mással ellentétben nem adja el pénzért mezét, mert ez jelenti a múlt és a hagyományok tiszteletét. Ebbe az UNICEF teljesen belefért, mert bár ott virít egy logo a mezen, de azért nemhogy pénzt nem kap a klub, de még ő fizet érte. Aztán persze lehet még sorolni, azért több, Katalónia számára többet jelent, mint egy klub, meg mert nagyon nagy hangsúlyt fektet az utánpótlásra és megbecsülik a saját neveléseket, saját modellje, stílusa van, stb... Az elv a lényeg, nem az, hogy van-e valami a mezen.

Eddig a Barca volt AZ EGYETLEN a sok közül, most csak szimplán egy lesz a sok közül. Számomra legalábbis objektíven nézve alig lesz valami, ami megkülönbözteti a csapatot másoktól, ami miatt tényleg több lesz. (Nyilván most kicsit túlzok.)

Mert a játék az változik, ahogy az eredményesség is, és pl. 2002-ben a mezőny második felében állva is maximálisan érvényes volt a csapatra a többmintegyklub jelmondat: ugyanaz a modell, ugyanaz a stílus, csak eredmények nélkül, és ugyanúgy nem volt mezszponzor, ahogy idén decemberig. Az, hogy lefocizzuk a világot 2-3 éve, az nem jelent semmit. Persze, nagyon is örömteli, de 3 év múlva meg lehet, hogy a Real teszi majd ugyanezt. Attól viszont még rájuk soha nem lesz igaz a mondat.

Én egyértelműen azok mellett vagyok, akik szerint nem kellett volna ezt meglépni, teljesen egyetértek pl. Cruyff szavaival.

És itt most szerintem maximálisan elég az ELVEKRŐL vitázni, mert a pénzügyekre nincs rálátásunk és soha nem is lesz. Lehet, hogy nem volt más választása Rosellnek, mert ennyi pénz kell neki, a klubnak, de lehet, hogy - csatlakozva egy előttem szólóhoz - elég lett volna csak 10 vagy 5 M is évente. Ezért én teljesen feleslegesnek érzem az azon való rugózást, hogy "honnan lehetne akkor előteremteni 30 millát".
Mikaos
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2613
Csatlakozott: 2008.11.17. 13:11:47

2010.12.16. 17:58:49

Emberek, most már nehogy belekössünk olyanokba is, hogy miért ad el a Barca a saját címerével kulcstartókat... :)
Biztos fáj, aki most találkozik ezzel, de most "lerántom a leplet": a foci is egy üzlet. Ha nem lenne benne üzlet, akkor nem is láthatnánk a TV-ben a meccseket. Örüljünk neki, én azt mondom.

Ez a Rosell-téma -úgy látszik- nem fog egyhamar ellaposodni. Azért arra kíváncsi lennék, hogy Katalóniában ez mennyire aktuális - vagy csak mi vesszük ennyire komolyan azt a kifejezést (més que un club), aminek amúgy eredetileg semmi köze nincs a mezszponzorokhoz?!
Én ezt kicsit képmutatásnak és túlzásnak érzem - de fenntartom a hibázás lehetőségét.

A Barca nem attól különleges csapat, mert nincs szponzor a mezén.
Ami viszont tény, hogy évek óta lefocizzuk a világot, és a világ legszebb fociját játsszuk.
Engem a körítés nem érdekel, csak a műsor.
Avatar
jelwaz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1145
Csatlakozott: 2005.07.10. 18:38:11
Tartózkodási hely: A barikádokon...

2010.12.16. 17:28:58

Hayabusa írta:Véleményem szerint...
Ezekért aztán érdemes tépni a szánkat...
Capon írta:Szerintem a mezszponzorra egy rossz szavunk sem lehet ezek után.
Ja, tényleg. Ezt nem tudtam, bocsánat, tényleg kell a mezszponzor. Így már egészen más a leányzó fekvése... :roll:
barcalaci84 írta:hogy ebben mi kivetni való van azt nem értem...
Ezek után nem is tudom miért reagálok.
barcalaci84 írta:jelwaznak meg annyit mondanék , hogy érdekes , hogy ezt látja "elkurvulásnak" és olyan alternatívát hoz fel , mint hogy minden "szarra" nyomjanak Barca címert és próbáljanak minél több pénzt kisajtolni a szurkolókból , mintha egy sima multicég lenne a Barca és csak a bevétel és a profit számítana...
Na ettől most olyat tudnék káromkodni. Hol írtam ezt? Ne add a számba a mondatokat! Egyrészről olvasd el katka hsz-ét nem sokkal lejjebb. Mivel ezzel sem vagy tisztában, így nem értem miért szólsz bele? :roll: Pont azt gondolom, hogy a shopot fel lehetne fejleszteni, hogy ne bóvlis legyen. Az általam hozott példában az iPodot hoztam, ami nem egy kacat. A világ egyik legsikeresebb terméke. De úgy látom ezzel sem vagy tisztában, úgyhogy nem is töröm magam tovább.
visca el barca írta:a hagyományokat már akkor felrugtak mikor kikerült az unicef. az is mezszponzor, csak nem a hagyományos értelemben. az is egy reklám, egy hirdetési felület. mive másabb a katar found.?
Nem mondod komolyan, hogy nem érzed a különbséget, ugye?

Ne röhögtessük már ki magunkat!

Szerk: barcalaci84! Javítottam, elnézést. Majd reagálok később, ha lesz időm.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára jelwaz 2010.12.16. 22:59:52-kor.
Avatar
Capon
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2005.08.26. 20:17:06
Tartózkodási hely: Budapest VIII-XV-ker Rezervátum

2010.12.16. 15:23:45

katka írta: wc papírt a saját szememmel láttam
:shock: amennyiben ez igaz és hiszek neked, akkor már nem igen van lejjebb. Szerintem ott lett elrontva az egész amikor már idáig süllyedt a klub, hogy ilyeneket piacra dobjon. Szerintem a mezszponzorra egy rossz szavunk sem lehet ezek után.
Klinsmann; Rivaldo; Maldini; Nesta; Puyol; Xavi; Ronaldinho; Iniesta; Messi
Boixos
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 9655
Csatlakozott: 2004.11.21. 11:00:59
Tartózkodási hely: monaco di bavaria

2010.12.16. 15:19:04

barcalaci84 írta:
Boixos írta:...
egy olyan alapítvány logoja kerül a mezre , amely jó célokat támogat , nekik ebből nyereségük nem valószínű , hogy lesz...
hogy miért áldoz ennyi pénzt mezszponzorizációra az aki mögötte van?
ez jó kérdés , de szerintem arról van szó , hogy jó reklám Katarnak, "országimázs"...
hogy ebben mi kivetni való van azt nem értem...
ez a katari emír magáncége, amit azért hozott létre, h az ottani fiatalok oktatását és úgy általában az ottani kutatás/fejlesztést és persze nem utolsósorban az aldzsazíra gyerekcsatornáját támogassa.
de mi a fallosz köze van ehhez az fc barcelonának?
max annyi, h kumma jól mutat az alapítvány levélpapírján majd az, h "the official sponsor of fc barcelona". lehet vele virítani, amikor összegyűlnek a fehérszerkós haverok. mindegy, gondolom, nem jártak rosszul rosellék sem, szal van az a pénz, amennyiért ezt az egészet meg lehet magyarázni.
az unicef pedig egy abszolút nemzetközi szervezet, nem lehet összehasonlítani a kettőt.
PUYOL-XAVI-INIESTA
Avatar
katka
Barça B
Hozzászólások: 55
Csatlakozott: 2009.09.27. 15:25:04
Tartózkodási hely: on the road

2010.12.16. 14:21:30

Capon írta:Lassan eljutunk odáig, hogy valaki bedobja ötletnek a Barcas wc papírt (ha ha én voltam) hogy abból mekkora bevételünk lenne. Eszem megáll. Óvszert is piacra dobhatnánk meg betétet, pelenkát, gyufát, haleledelt, gumicsirkét. Na az lenne a megalázó. Aztán szép lassan kiszorítjuk a piacról a TESCO-t és nem lesz gond soha többé az anyagiakkal.
Sokaknál nagy törést okoz ez a dolog úgy látom. Sőt kicsit túlságosan is beleélik magukat. Van aki a csapattól is elfordulna emiatt. Csak arra szeretnék kérni mindenkit, hogy eret ne vágjon magán senki! (túl piszkos inkább ugorjon :D )
Nyugi van az ég világon semmi nem változott minden ugyan úgy lesz mint eddig csak lesz pár betű a mezen.
látogass el egyszer a barca shopba. konkrétan a barcás kutyapartedlitől kezdve a tot al campot zenélő tollig minden van. wc papírt a saját szememmel láttam, szóval a coyrightról lecsúsztál, ezen kívül felespohár, chips, guardiola alakú gumicukor, mittudomén. a foci már régóta nem az elvekről és az ideológiáról szól, max. van aki marketingszempontból ilyenekbe csomagolja magát.
barcalaci84
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 441
Csatlakozott: 2010.04.12. 12:56:59
Tartózkodási hely: Debrecen

2010.12.16. 13:58:08

Boixos írta:a katari bugi ugyanúgy egy olajmágnás cége.
az unicefhez meg, ha jól tudom, a Klub ment oda, h egy ilyen módon támogassa a szervezetet, éppen ezzel (mármint az addig tiszta mezen szereplő logóval) mutatta meg a barca, h milyen fontosak neki a kölkök (ráadásul még a Klub pengetett ugye).
az arab történet viszont egy más értelemben szól a pénzről.
egy olyan alapítvány logoja kerül a mezre , amely jó célokat támogat , nekik ebből nyereségük nem valószínű , hogy lesz...
hogy miért áldoz ennyi pénzt mezszponzorizációra az aki mögötte van?
ez jó kérdés , de szerintem arról van szó , hogy jó reklám Katarnak, "országimázs"...
hogy ebben mi kivetni való van azt nem értem...

jelwaznak meg annyit mondanék , hogy érdekes , hogy ezt látja "elkurvulásnak" és olyan alternatívát hoz fel , mint hogy minden "szarra" nyomjanak Barca címert és próbáljanak minél több pénzt kisajtolni a szurkolókból , mintha egy sima multicég lenne a Barca és csak a bevétel és a profit számítana...
Boixos
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 9655
Csatlakozott: 2004.11.21. 11:00:59
Tartózkodási hely: monaco di bavaria

2010.12.16. 12:35:48

a katari bugi ugyanúgy egy olajmágnás cége.
az unicefhez meg, ha jól tudom, a Klub ment oda, h egy ilyen módon támogassa a szervezetet, éppen ezzel (mármint az addig tiszta mezen szereplő logóval) mutatta meg a barca, h milyen fontosak neki a kölkök (ráadásul még a Klub pengetett ugye).
az arab történet viszont egy más értelemben szól a pénzről.
PUYOL-XAVI-INIESTA
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2010.12.16. 12:07:42

torrentkiller írta:
Boixos írta:
anno nem bántam különösebben, h rosell lett az elnök, eddig a pontig.
Nekem már akkor sem tetszett a feje, amikor kiderült hogy ő a nagy esélyes. Ráadásul úgy, hogy tetszett az a féle vezetés ahogy Laporta csinálta. Gondolok itt a különböző támogatásokra (pl: UNICEF), és hogy tényleg érezni lehetett hogy több mint egy klub.
Gondoltam hogy Rosell más irányt fog követni, mert ha nem így lenne, anno nem távozott volna az igazgató tanácsból. És hát meg kell mondjam, nem nagyon tetszik ez az irány...
a hagyományokat már akkor felrugtak mikor kikerült az unicef. az is mezszponzor, csak nem a hagyományos értelemben. az is egy reklám, egy hirdetési felület. mive másabb a katar found.? semmivel. az unicef-hez hozzákötöd automatikusan a az éhezo afrikai gyereket akiknek a szemukben legyen repkednek és miegyebek. katarhoz meg a kulákokat.
amugy meg mindkettő egy jótékonysági dolog, az egyik eü. a másik oktatás.
még mindig jonbb ez, mit fly emirates, vagy vmi olajmágnás magáncégét hirdetnénk.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
torrentkiller
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1505
Csatlakozott: 2008.01.16. 19:52:58
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg/BP.

2010.12.16. 11:17:47

Boixos írta:
anno nem bántam különösebben, h rosell lett az elnök, eddig a pontig.
Nekem már akkor sem tetszett a feje, amikor kiderült hogy ő a nagy esélyes. Ráadásul úgy, hogy tetszett az a féle vezetés ahogy Laporta csinálta. Gondolok itt a különböző támogatásokra (pl: UNICEF), és hogy tényleg érezni lehetett hogy több mint egy klub.
Gondoltam hogy Rosell más irányt fog követni, mert ha nem így lenne, anno nem távozott volna az igazgató tanácsból. És hát meg kell mondjam, nem nagyon tetszik ez az irány...
Kép
"Barcelona Svájcból hozatott nagyon drága gyógyszereket, hogy leküzdje a növekedésihormon-hiányosságát, és ezt meg akarják hálálni. Messinek a szíve diktálta, hogy melyik csapatot válassza. Megráztam a kezét, és gratuláltam, megmutatta, hogy vannak még olyan labdarúgók, akiknél az emberi értékek elsődlegesek"- Ernesto Bronzetti
Avatar
Szakacs
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1880
Csatlakozott: 2004.11.10. 07:51:08
Tartózkodási hely: Gyergyoszentmiklos
Kapcsolat:

2010.12.16. 11:04:45

Engem az egész mezszponzoros dolgon az gondolkodtatott el, hogy a nyáron amikor egy hét után felvették csak úgy a 150 milliót, valyon neme azt akarják a mezszponzorral törleszteni ? A saját sarukat így eltisztogatni...mert én nem vagyok benne biztos hogy azt a pénzt "Enrique-féle autokorrektor: a muszáJ pontos J :)" volt felvenni...Ergo nem lenne akkora hiányse, és igy tovább és így tovább...
Katarlánok :evil: :roll: :?
Tiziano Crudeli fan :!:
Boixos
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 9655
Csatlakozott: 2004.11.21. 11:00:59
Tartózkodási hely: monaco di bavaria

2010.12.16. 10:54:20

jelwaz írta:...Nem a mezszponzor a lényeg ebben, hanem az, amivel azt azonosítom. A hagyományok nem tisztelete. Semmi nem biztosít róla, hogy a Més que un club résszel nem történik-e ez meg. És én ezt elku.vulásnak látom...
pontosan erről van szó. nagyon szr azt végignézni, amikor beáll a kedvenced az olyan "ribancok" közé, akiknek már semmi sem számít.
szerintem cruyff is ezért durrogott, és mondjuk eddig sem tetszett a szitu, de ahogy telnek a napok, egyre inkább egyetértek az ellenzőkkel.
amiről a mostani futball szól, ez már nagyon más, mint amit például a korombeliek megszerettek.
ez a mamégezenamezenszereplőcímerbetörlömacsőrömetkönnyesszemmel, holnapmegegymásikba mentalitás rohadtul nem tetszik, akkor sem, ha játékosok és akkor sem, ha elnökök teszik ezt.
anno nem bántam különösebben, h rosell lett az elnök, eddig a pontig.


Kép

ja, még csak annyit: nem "baj" ebben a mostani korszakban, amikor mindenki egyforma, ha van olyan dolog, amit csak egy brigádhoz lehet kötni, sztem az ilyen szitukat az utolsó csepp véréig kell védenie egy klubnak.

ezt bökték el most rosellék.
PUYOL-XAVI-INIESTA
Avatar
Hayabusa
Barça B
Hozzászólások: 45
Csatlakozott: 2010.12.01. 10:38:08
Tartózkodási hely: Szigetszentmiklós

2010.12.16. 10:30:03

Véleményem szerint jelen gazdasági helyzetben minden pénzre szüksége van a Barcának.
Ez még mindig humánusabb megoldás, mint ha eladták volna Alvest, Piquét, Iniestát vagy bárkit veszélyeztetve ezzel a további kiváló szereplést.
Azt mondom várjuk meg, hogy mi fog kisülni ebből az egészből.
Avatar
Capon
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2005.08.26. 20:17:06
Tartózkodási hely: Budapest VIII-XV-ker Rezervátum

2010.12.16. 01:13:51

Lassan eljutunk odáig, hogy valaki bedobja ötletnek a Barcas wc papírt (ha ha én voltam) hogy abból mekkora bevételünk lenne. Eszem megáll. Óvszert is piacra dobhatnánk meg betétet, pelenkát, gyufát, haleledelt, gumicsirkét. Na az lenne a megalázó. Aztán szép lassan kiszorítjuk a piacról a TESCO-t és nem lesz gond soha többé az anyagiakkal.
Sokaknál nagy törést okoz ez a dolog úgy látom. Sőt kicsit túlságosan is beleélik magukat. Van aki a csapattól is elfordulna emiatt. Csak arra szeretnék kérni mindenkit, hogy eret ne vágjon magán senki! (túl piszkos inkább ugorjon :D )
Nyugi van az ég világon semmi nem változott minden ugyan úgy lesz mint eddig csak lesz pár betű a mezen.
Klinsmann; Rivaldo; Maldini; Nesta; Puyol; Xavi; Ronaldinho; Iniesta; Messi
Avatar
jelwaz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1145
Csatlakozott: 2005.07.10. 18:38:11
Tartózkodási hely: A barikádokon...

2010.12.16. 00:20:07

Andris írta:És valami komoly elképzelés van arról hogy mi hozhatna ilyen pénzeket?
Kérdés, hogy a pénzügyi stabilitáshoz feltétlenül kell-e 30 milla, vagy csak a "legjobb" (és itt most macskakörmözök, mint az állat) megoldást keresi az elnökünk? Mi van, ha 10 milla plusz is elég lenne, amit 2-3 kisebb horderejű ügylettel is meg lehetne hozni. Pl. lehetne reklámfilmet is forgatni ennek a szervezetnek, egy nagy horderejű rendezvényt szervezni, aminek a tiszteletére kiadnak egy pólót (mittudomén Barca a rasszizmus ellen, vagy nagy legendákat visszahívni egy meccs erejéig), de Rosell dolga, hogy kreatív legyen vagy olyanra bízza, aki az. Szerintem még a Barca shopos dolgokta is bőven lehetne fejleszteni, kiadni egy limitált Barca iPod sorozatot, én ilyenekre gondoltam.

Mellesleg én elfordulok a Barcától, ha lesz mezszponzora. Nyilván nem tudom az érzelmi töltetem a 0-ra redukálni, de nem érezném, hogy különleges ez a klub számomra. Nem a mezszponzor a lényeg ebben, hanem az, amivel azt azonosítom. A hagyományok nem tisztelete. Semmi nem biztosít róla, hogy a Més que un club résszel nem történik-e ez meg. És én ezt elku.vulásnak látom. Az egyetlen Barca mezem a 98/99-es szezonból való. Én is azok közé tartozom, akik megélték a vész korszakot, és kitartottam a csapatom mellett, pedig nem igazán volt érv mellette. De én hittem egy klubban, ami morálisan tartja magát. Akit nem tántorítanak vissza a nehézséget. És én hiszem, hogy ennek a tartásnak most jött el az eredménye, jutalma (szerk: eredményileg, a pénzügyi részét most nem feszegetném, mert állítom, hogy nem hallottuk még az igaz verziót).
inkább legyünk olyan helyzetben, mint mezszponzorral (saját vélemény), mert abból kilábalunk valahogy, de egy mezszponzort sosem mosunk le magunkról.

valaki írta, hogy túléltük Franco-t, ezt is túléljük. Szerintem ez a fordított hozzáállás, és nem egyezik a Barca eszményével. Ha túléltük Franco-t, akkor azt is túl éljük, hogy nem kötünk szerződést a mezünk halálára.
Avatar
Cooltiszo
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1949
Csatlakozott: 2004.10.08. 06:57:08
Tartózkodási hely: Bp

2010.12.16. 00:03:17

torrestoni írta:
Cooltiszo írta:Azért a játékosfizetések csökkentése nem olyan egyszerű. A játékosok se hülyék, megismételhetetlen amit művelnek, boldogon kell őket is tartani, ez pedig pénzzel megy. Plusz a fizetések nagy százaléka teljesítményarányos, tehát a nagy fizetés a jó eredmények következménye, ez pedig jó rendszer. Ha rosszul szerepelnének, lejjebb menne a fizetés is, de szerencsére jól szerepelnek.
És akkor az hogy lehet, hogy amikor a Manchester United, vagy a Real Madrid ült a világ trónján, akkor is a Blaugrana fizetett a legjobban játékosainak? Hogy nem hagyták őket ott a kulcsjátékosok aoznnal erre hivatkozva? Hogy lehet még mindig itt itt Xavi ezen az elven, amikor Touré a Cityben többet keres nála, de még Silva is egy szinten van vele? Hogy kaphat Valdés hét milliót? Miért volt Eto'ót nehéz eladni, ha már el kellett, mert kellett?

Ez az állapot nem tartható fent sokáig.
De nem is változtatható meg úgy, hogy csökkentik a fizetéseket, mert ebbe ember nincs a földön aki mosolyogva belemegy, mikor nyereséges a klub (mérleg szerint). A Barcánál ott volt a baj, hogy akkor is hatalmas fizetéseket adtak, amikor évekig semmit se nyertünk, ráadásul akkor nem is volt teljesítményarányos, csak egy minimális részük. Egy generációváltással oldható meg a probléma, akkor az új játékosokkal más a tárgyalási alap. Ezt viszont senki se akarja szerintem, mert az eredményesség a lényeg. Szóval ez egy ilyen helyzet, nem mondhatod azt egy játékosnak, hogy ok, sok a fizetés , te kevesebbet fogsz kapni, mert a többi játékos fizetése a viszonyítási alap.
A MU-nál és a Realnál megvoltak a generációváltások, Rooney is eszméletlen pénzt tesz zsebre, Ronaldo is. Nálunk van Messi, Xavi, Ini akik kiemelkednek, de utánuk is meghatározó játékosok vannak, nem fogja Alves se sokkal kevesebbnek érezni magát amiatt mert nem itt nevelkedett, de évi 60+ meccsen végigfut 10+ kmt és posztja legjobbja a világon kb.
torrestoni
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1690
Csatlakozott: 2007.12.14. 01:52:23
Tartózkodási hely: somewhere over the rainbow
Kapcsolat:

2010.12.15. 23:49:17

Cooltiszo írta:Azért a játékosfizetések csökkentése nem olyan egyszerű. A játékosok se hülyék, megismételhetetlen amit művelnek, boldogon kell őket is tartani, ez pedig pénzzel megy. Plusz a fizetések nagy százaléka teljesítményarányos, tehát a nagy fizetés a jó eredmények következménye, ez pedig jó rendszer. Ha rosszul szerepelnének, lejjebb menne a fizetés is, de szerencsére jól szerepelnek.
És akkor az hogy lehet, hogy amikor a Manchester United, vagy a Real Madrid ült a világ trónján, akkor is a Blaugrana fizetett a legjobban játékosainak? Hogy nem hagyták őket ott a kulcsjátékosok aoznnal erre hivatkozva? Hogy lehet még mindig itt itt Xavi ezen az elven, amikor Touré a Cityben többet keres nála, de még Silva is egy szinten van vele? Hogy kaphat Valdés hét milliót? Miért volt Eto'ót nehéz eladni, ha már el kellett, mert kellett?

Ez az állapot nem tartható fent sokáig.
"As I walk through the valley of the shadow of death, I have no fear because I am the meanest motherfucker in the whole valley" - Gen. George S. Patton
Avatar
Cooltiszo
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1949
Csatlakozott: 2004.10.08. 06:57:08
Tartózkodási hely: Bp

2010.12.15. 23:45:20

Azért a játékosfizetések csökkentése nem olyan egyszerű. A játékosok se hülyék, megismételhetetlen amit művelnek, boldogon kell őket is tartani, ez pedig pénzzel megy. Plusz a fizetések nagy százaléka teljesítményarányos, tehát a nagy fizetés a jó eredmények következménye, ez pedig jó rendszer. Ha rosszul szerepelnének, lejjebb menne a fizetés is, de szerencsére jól szerepelnek.
torrestoni
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1690
Csatlakozott: 2007.12.14. 01:52:23
Tartózkodási hely: somewhere over the rainbow
Kapcsolat:

2010.12.15. 23:38:40

Én a legfontosabbnak mégiscsak a fizetések csökkentését várnám, legalább 10%-al. Az egészen elképesztő, hogy százmilliós nagyságrend folyik ki a Camp Nou ajtaja alatt, míg egy Real Madrid, vagy Chelsea hasonló erőt képvieslő játékoskeretet - méghozzá bővebbet - olcsóbban fenntart. Hozzátenném, úgy, hogy itt azért mégiscsak van néhány culé, néhány gránátvörös-kék szívű, a lojalitás számára sem idegen futballista.

És ha már RM. Még mindig mocskosul jól tartják fent a hírnevüket, s a marketingjük, valamint az ebből származó bevételeik megelőzik a Blaugranát.

További szponzori szerződések - Fecó alá is támasztotta egy példával.

A Ciutat Esportiva eladásával (ha csak részben is) nekem túl nagy problémám nem lenne, mivel nem emblematikus, hitelből van, s vele együtt a Miniestadi is feleslegessé válik, s nem akármennyire veszteségessé. Bérelhetnénk kedvezőbb feltételek mellett egy cégtől, mintsem jóságos bankoktól.

Ezek önmagukban bőven legyalulnák az évi 30 milliót.

Olyat meg sem említettem, hogy egy Keita eladásával az első évben már 10-15 millió euróhoz jutna csapat, s azt azért ugye nem kell részletezni, hogy ettől olcsóbban, házon belül is pótolható. Az meg ne jöjjön már fel, hogy egy ilyen klubnak szüksége van Keita szintű, évi 4-5 miskát zsebre tevő játékosokra, a bónuszokról, prémiumokról nem is beszélve. Pedig ő igencsak apró részese a sikernek, igencsak kevés marketing értékkel. Abba ne menjünk bele, hogy egy ifijátékos nem tudná pótolni. egy középszerű pót játékost.... Luxusban élünk, s nem elég, hogy miénk a világ legjobb utánpótlása, hogy vannak igazi játékosaink, akiket láthatólag rotálni sem kell, elvárás már lassan az, hogy a kispadon is Essienek ücsörögjenek. Bár már Mascherano szintig eljutottunk.

Egyébként kíváncsi lennék a szerződés néhány részletére. Milyen feltételek vannak még. Az kizárható, hogy csupán a logó a dresszen.

Az pedig ugye nem kérdés Andris, hogy a kampány alatt már meg volt az egyezség - no nem csak "itt a kezem, nem... módon - Rosellék és a fundáció edukáció között?
"As I walk through the valley of the shadow of death, I have no fear because I am the meanest motherfucker in the whole valley" - Gen. George S. Patton
Avatar
Fecooo
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7853
Csatlakozott: 2008.07.15. 18:30:53

2010.12.15. 23:25:44

lehet, h rosszul tudom, de asszem a Turkish Airlines nem szerepel a mezen... hivatalos szponzor, de nincsenek a mezen...


szerk: utánanéztem:

The airline will spend 7.7 million euros for the right to place its logos on the billboards at Barcelona's home stadium, Camp Nou, and all other locations of the team's games. In addition, it will fly the Spanish club's players to their tournaments and conduct relevant promotional events.


kevesebb, mint a harmada ez a pénz, de 1-2 két hasonló támogató(amennyiben ilyesmi engedélyezett és a törökök nem szereztek kizárólagos jogot...) és ott is van a 30 milla :)

maradjunk annyiban, h ez egy 5let, nem hoz könnyen 30 millát, de ha ebben a formában működőképes lenne, akkor nem lenne felháborodás ;)
(a kérdés az, h működne-e...)

szerk2: már nem aktuális kérdés, hiszen a döntés megszületett, szóval javítom magam... :D
akkor lehet kérdés újra, ha jövőre megvétózzák a mezszponzort a gyűlésen, az meg nem fog megtörténni, mert addigra megszokják a látványt és csak a pozitív oldalát fogják nézni... egyszerű pszichológia :)
Lezárt