Barca Igazolások 2010-2011

Itt találhatóak az előző szezon során írt hozzászólásaitok. Később érdemes lesz visszanézni őket!
Lezárt

Elégedett vagy-e az idei igazolásokkal/igazoláspolitikával?

Igen
95
34%
Nem
186
66%
 
Szavazatok száma: 281
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2010.05.23. 13:27:19

Lionel85 írta:
visca el barca írta:maszkeranót?
Mascherano a neve.
nekem had maradjon csak maszkeránó :wink:
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
LM10
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4726
Csatlakozott: 2008.12.26. 11:30:58
Tartózkodási hely: Gotham City

2010.05.23. 13:24:58

Ha Touré távozik(amire sajna sok esély van), akkor Busquetset Keita pótolhatja. Keita eredeti posztja ez. Elől Fabregas,Xavi, és Iniesta bőven cserélgethetnek, hátul pedig Busquets vagy Keita szerez labdát, ahol tényleg hasznos lehet Seydou.
Avatar
barca99
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7307
Csatlakozott: 2006.07.19. 12:37:02

2010.05.23. 13:21:55

Nekem viszont úgy rémlik tavaly (idén?) volt egy meccs, ahol Touré hamar megsérült, le kellett cserélni, és Keita jött be helyette. Legjobb teljesítményének egyiket nyújtotta védekezőbb szerepkörben.
Avatar
Lionel85
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7126
Csatlakozott: 2007.08.11. 10:38:38
Tartózkodási hely: Budapest, Pestszenterzsébet

2010.05.23. 13:20:52

visca el barca írta:maszkeranót?
Mascherano a neve.
Kép
Kép
Kép
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2010.05.23. 13:18:47

Varatrix írta:
visca el barca írta:vagy majd ha sergio sérült akkor kényszer vkp lesz?
Keitával mi a gond?
az, hogy nem klasszikus védekező középpályás.
és ezt pep is tudja.
idén talán egyszer sem volt olyan kezdőnk, hogy xavi, iniesta, keita.

busq. vagy touré mindig fenn volt...
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Varatrix
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4857
Csatlakozott: 2007.12.26. 14:18:11
Tartózkodási hely: Böpö

2010.05.23. 13:14:53

visca el barca írta:vagy majd ha sergio sérült akkor kényszer vkp lesz?
Keitával mi a gond?
Kép
"Gavi egy porszívó hangja egy másnapos reggelen. Egy sirály, aki ellopja a halat, amikor már a zsinóron tekered. A villám, amit nem lehet megállítani. Egy vuvuzela a nagymamád temetésén. "- Javier Aznar
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2010.05.23. 13:09:18

igazából az a legnagyobb baj, h nagyon nem is dobálnak neveket helyette... ezek szerint egy, azaz egy darab vkp-val végunk neki a következő idénynek? elég merész...

vagy majd rosell hoz helyére egy de rossit? maszkeranót? toulalant? banegát?

vagy majd ha sergio sérült akkor kényszer vkp lesz?
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
ab1daL
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3473
Csatlakozott: 2008.05.08. 18:40:25
Tartózkodási hely: Siófok

2010.05.23. 12:36:16

Márquez maradhatna, főleg ha elmegy Yaya, vkp-ként játszhatna, így mögötte lene hely Dimitrinek, vagy akár a kölcsönből visszatárő Henrique is játszhatna.
Avatar
Barcaman1993
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3736
Csatlakozott: 2010.03.02. 14:41:07

2010.05.23. 12:30:33

Na én is hozzászólnék a dolgokhoz. Bocs, ha hosszú lesz :?

Távozók:

Henry: Ha ennyit ad érte a WH akkor menjen, legalább a klubnak is lesz egy kevés haszna az üzletből.

Marquez: Igazából mindegy, hogy megy-e vagy marad, mind2-vel elégedett lennék. Annyira nincs kiégve, csak sokan vannak előtte.

Touré: Remélem nem megy, de ha igen akkor muszáj találni a helyére egy helyettest. Vagy Fabregas vkp-én szerepeltetése (amivel nem teljesen értenék egyet, bár az Arsenalban egy jó ideig ott tolta), vagy megvenni, akár Mascheranot vagy Essient. Mindegy lenne kit, bár akkor Már Essient favorizálom. Kicsit gyengülne a kp, de még egy ilyen gyengülésben még benne lennék. Ha távozik másrészt sztem, akkor már nem a Chelseanek kéne eladni, hanem az Arsenalnak (bár tudom cáfolták) vagy Milannak, hogy ne legyen nagy előrelépés egy ránk veszélyes csapatnak.

Több távozót nem tartok valószínűnek, de ha vki megy az tuti, hogy nem a legjobbak közül való lesz.

Érkezők:

Villa: Sztem már ki lett tárgyalva eleget :D

Fabregas: Ezt már leírtam. Vagy vkp, vagy Xavi Iniesta helyettese. Lehetőleg 50 alatt hozzuk el.

Jobb védő: Én Azpilicuétát favorizálom, de még 1 nevet sem hallottunk erre a posztra.

VKP: Ha Touré menne és Fabregas nem az ő helyére jönne, akkor, ugyebár az előbb említett Masche és Essien 2-ősből vkit. Bár megjegyezném, hogy van 1 játékos akit még Tourénál is jobban bírok talán. De Rossi a Romából teljesen jó helyettese lenne, de nem tartom valószínűnek, hogy a Roma elengedné, de ha el is engedné az nagyon sokba fájna a klubnak.

Felállás: 4-2-3-1, 4-2-2-2, 4-3-3

V.V.
Alves, Puyol, Piqué, Abidal
Busguets, Xavi
Iniesta, Messi, Villa
Ibrahimovics

Cserék: Pinto, Fabregas, Maxwell, Milito, Pedro, Bojan, jobb bekk, Mascherano/Essien, Keita, Jeffren,Csiga

Elég ütős lenne a csapat. Bár bevallom az őszintét, ha így lenne, akkor itt elég sok rotáció lenne. Másrészt nem tartom valószínűnek, hogy 2 klasszis kp (Fabregas, Mascherano/Essien) jönne. Így már a pad túl hosszú lenne és elég sok pénzt elvinne a pénztálcából. Bár az is igaz, hogy elég sok variációs lehetőség lenne.
Avatar
Fevernova
Jugador del Barça
Hozzászólások: 171
Csatlakozott: 2009.05.14. 12:23:37
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

2010.05.23. 12:16:57

Félő , hogy Toure elfog menni ami már 1000 %....Gratulálunk Pep :)
Az ,hogy Fabregas jön vagy nem olyan dolog ,hogy most Laporta vagy megveszi vagy nem... Mert ezt a döntést nem fogja Rossel elnökségre bízni!
De ha mégse jönne össze akkor azzal kéne foglalkozni , hogy szikla helyett egy mostani "napernyőnk" van a helyén vagy épkézláb beton ...
SEX N MONEY...
Avatar
Rivaldo11
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8005
Csatlakozott: 2006.08.22. 11:44:15
Tartózkodási hely: Budapest

2010.05.23. 12:05:10

Az a baj, hogy a kp speciális terület nálunk. Ha nem jön Fabregas gonban lehetünk. Nincs jelenleg a piacon olyan játékos, aki beleillik a játékba. Tán Banega lehetne az egyetlen opció, de az Ő nevét nem hallottam, mint célpontot. Pedig még az argentín játéka hasonlít nagyjából Xaviéra és Cescére.
Rivaldo-A Legnagyobb.
Avatar
Titinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2927
Csatlakozott: 2006.11.17. 11:29:46
Tartózkodási hely: Nyíregyháza, lélekben Camp Nou

2010.05.23. 12:03:59

Rivaldo11 írta:Thiago, Jonathan kettősre mindenképp szép jövő vár.
Persze mindez csak akkor ha meghosszabbítják az 1 hónap múlva lejáró szerződésüket. :wink:

Akkor én még fokozom a "két szék közé" elméletet: Cesc nem jön, Touré megy, a két fiatal nem hosszabbít, kapnak jobb ajánlatot (Chelsea, MU, City, Arsenal figyeli őket). Na ez lenne aztán az igazi katasztrófa... :?

DE! Én ebben nem hiszek.

- Először is, ez a 87 millió ez most olyan, hogy a SPORT meg "csak" 60 millió euróról ír, máshol olvastam már 50-ről is. Szóval nem lehet tudni, hogy most mekkora a kért összeg.

- A másik dolog, hogy egyelőre ezeknek a hatalmas összegeknek a hátterében az áll, hogy ugye az Arsenalnak is vannak kiszemeltjei, mégpedig Arteta (Everton), Gourcuff (Bordeaux), van der Vaart (Real) és szerintem az Arsenal először az érkezőt akarja megtalálni, mielőtt csak úgy elengednék Cescet. Mert ha az Arsenalnak sikerülne megegyezni a fenti 3 név egyikének átigazolásáról, akkor már nyugodtabb szívvel engedné el "kapitányát" és ezzel a kért ár is ugye lejjebb fog menni, olyan 45 millióra véleményem szerint. Ezt pedig már bónuszokkal kifizetné a csapat egy 40+5-ös kombinációval.

Azt gondolom, hogy ez egy türelmi időszak most jelenleg az Arsenalnál, ők sem akarnak két szék közé ülni azzal, hogy eladják Cescet, de közben nincs nekik biztosítva egy középpályás a helyére.

Szerintem ez is (nem kicsit) közrejátszik abban, hogy jelenleg ilyen nehezen tárgyalóképes az Arsenal. De én bízom benne, hogy Cesc idén nyáron már az új (nyakörves :wink: ) Barca mezben fog szaladgálni a Camp Nouban 50.000 ember előtt. :)

Dos Santos és Thiago szerződését pedig minél előbb meghosszabbítani!
Més que un club :!:

"Az akarás egyenlő a tudással, s aki akar, az tud is!"- Johan Cruyff
Attika 25
Capitá del Barça
Hozzászólások: 597
Csatlakozott: 2009.07.19. 17:48:54

2010.05.23. 11:50:33

Rivaldo11 írta: Más a szitu, ha Yaya eligazol. Akkor esnénk igazán pad alá két szék közül. Se Yaya, se Cesc. Na, ez lenne a rossz verzió.
Akkor már mindenképp kell valaki,ha nem Cesc akkor más,mert az úgy már gyenge. Mondjuk én egyébként is hoznék,mert ha lesérül Xavi vagy Iniesta akkor megint ott vagyunk ahol a part szakad,talán annyival leszünk beljebb,hogy itt van Villa,de a középpálya kreativitása akkor is hiányos lesz. De persze ha Pep úgy látja,hogy Thiago vagy J-dos Santos hozzá tud tenni anynit a játékunkhoz akkor áldásom rá,s ne hozzunk mást ha nem jön Cesc,de jelen állás szerint ÉN hoznék :roll:
duncan
Jugador del Barça
Hozzászólások: 131
Csatlakozott: 2009.12.18. 01:10:11

2010.05.23. 11:48:18

Márpedig Cesc nem biztos,hogy itt fog kikötni. Olvasok mostanság 87(elmundo) illetve 60 milliókról(sport.es) is. Ennyit persze nem adunk ki érte.Ebben az esetben pedig,ha Touré is elmegy,akkor lehetünk igazán nyakig a lében,mert a rövid kispadunkhoz nem fogunk tudni minőségi játékosokat szerezni. A fiatalokra pedig nagy számban nem lehet építeni,mert akkor oda jutunk,ahova az Arsenal.
barcalaci84
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 441
Csatlakozott: 2010.04.12. 12:56:59
Tartózkodási hely: Debrecen

2010.05.23. 11:45:08

vagy Cesc vagy senki,a fiatalok már idén is többet játszhattak volna a középpályán egy közös felkészülés után pedig még nyugodtabban lehet majd hozzájuk nyúlni...
Avatar
Rivaldo11
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8005
Csatlakozott: 2006.08.22. 11:44:15
Tartózkodási hely: Budapest

2010.05.23. 11:37:15

Jason írta:Ha fabrét nemsikerülne megszerezni az anyagi körülmények miatt,akkor sztettek kit lehetne helyette leigazolni???
Senkit. Szerintem legalábbis. Nem feltétlenül szükséges a kp-ra vásárolni, csak akkor, ha az illetőt Fabregasnak hívják. Vannak tehetségeink, akiket idővel úgyis beépít Pep. Thiago, Jonathan kettősre mindenképp szép jövő vár. Ha jól gondolom, épp akkor érnek be igazán, mire Xavi 33-34 körül lesz.
Amúgy nem hiszem ne tudnánk megegyezni Wengerrel. Erőszakkal nem tarthatja vissza Fabrét.
Más a szitu, ha Yaya eligazol. Akkor esnénk igazán pad alá két szék közül. Se Yaya, se Cesc. Na, ez lenne a rossz verzió.
Rivaldo-A Legnagyobb.
Attika 25
Capitá del Barça
Hozzászólások: 597
Csatlakozott: 2009.07.19. 17:48:54

2010.05.23. 11:30:44

Na,megint elég sok név,lehetőség merült fel,gondoltam leirom én is,hogy mit gondolok ezekről.

Először is Fabregas,87 milláért nem hozhatjuk el. Maradjon csak Londonban,Xavi-nak még van 2-3 jó éve,szépen lejár a szerződése s jön ingyen,vagy pedig egy évvel a lejárta elött elhozzuk 25 milláért,mert azért is oda kell adniuk,mert 1 évvel késöbb ingyen menne. Más csapathoz meg úgysem menne,hiába adna érte valaki 50-60 millát mondjuk jövőre.

A Yaya ügy. Sajnos szinte biztosan elmegy,s ez szerintem nagy hiba. Azonban ha elmegy akkor vkp-t csak akkor hozzunk ha aki jön az első számúnak jön,mert ha Busi az első számú akkor nem kell más,mert ott van még Keita is,vagy minőségi jöjjön vagy senki.

Ibra remélem nem fog távozni,de ha mégis akkor szerintem kellene egy szélső,de nem Arshavin,ő nekem egyáltalán nem tetszik miota az Arsenal-ban van. Én Mata-t elfogadnám,szerintem játékban többet tudna adni a szélen mint Pedro vagy Bojan,s még fiatal is. De inkább maradjon Ibra,jó lesz ő jövőre.

Ami a középpályát illeti ha nem jön Cesc akkor valaki szerintem kellene,egy kreativ játékos. Silva tőlem jöhetne,szerintem bele tudna ő tanulni a Barca játékába,még ha picit hátravontabb is lenne mint Valencia-ban. Tudom,hogy fél lábbal Madridban van,de nem vagyok benne biztos,hogy Jose igényt tart rá,szerintem megpróbálja majd a nagy szerelmét,Lampard-ot ismét :) Diego nekem nem kellene,már sokszor bebizonyosodott,hogy a Bundesliga sztárok olaszban,spanyolban,angolban nem elegek,itt van példának Diego vagy van der Vaart.Ellenpéldának van Bommel,nálunk futottak még kategória,a Bayern-ben csk,istenkirálycsázsár. Gourcuff is jó választás lehet,de mivel ő is fiatal,ha ő jönne akkor amig Xavi játszik Cesc ne jöjjön,mert ha beválna Gourcuff (vagy bárki aki jönne most Cesc helyet) akkor ne herdáljuk el azért mert Cesc-nek kell a hely,akkor töltse ki a szerződését az Arsenal-ban,vagy hozzuk el 1 évvel lejárta elött,addigra már Xavi is 33 körül lesz.

Még valami,nálam fontos lenne valaki Alves helyetteseként,vagy jöjjön vissza Cáceres vagy jöjjön Azpili,vagy az egyik fiatalt hozzuk fel,de Alves-t rotálni kell valahogyan,mert a szezon végére rendre kis túlzással használhatatlanná válik.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Attika 25 2010.05.23. 11:38:09-kor.
atis7
Barça C
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2010.05.22. 12:32:44
Tartózkodási hely: Szombathely
Kapcsolat:

2010.05.23. 11:11:28

hát mondjuk igen lehet már lassan a fiatalok is felérnek arra a szintre de aztán kitudja de én nem nagyon örülnék neki mondom én csak ezt ugy halottam hogy mi lesz belöle azt még nem tudom de mondjuk Fabregasnak jobban örülnék mint egy Arshavinnak
én
Gali
Capitá del Barça
Hozzászólások: 576
Csatlakozott: 2009.07.19. 20:37:16

2010.05.23. 11:09:56

bali 15 írta: Most pedig lehet hogy egy szintén régi játékosunkért fogunk kipengetni 45 milkát(Quaresma "csak egy" 10-es) akiért fura de, oda van mindenki. Ráadásul ismerjük be még a csapatba sem férne el. Nem is hiányposztra jönne. Akkor most mi van itt?
A következő szezonban játszunk kb. 55-60 meccset. Jelenleg két kreatív középpályásunk van (Xavi és Ini, a fiatalokat most hagyjuk), akik Isten ne adja bármikor megsérülhetnek. Cesc az a játékos, aki ugyanezt a szintet képviseli, vérében van a sokpasszos, gólratörő játék. Minden bizonnyal Pep rotálni fogja Őket, lesz meccs a lábukban rendesen.
Nyugodj meg ott a helye a csapatban!
A Real Madrid legyőzéséhez nem kell pluszmotiváció. Főleg nem egy barcelonai játékosnak!
"Lionel Messi"
Avatar
Mr. Master
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2815
Csatlakozott: 2005.01.03. 11:11:00
Tartózkodási hely: @home

2010.05.23. 11:09:21

Jason írta:Ha fabrét nemsikerülne megszerezni az anyagi körülmények miatt,akkor sztettek kit lehetne helyette leigazolni???
Ha őt nem sikerül, akkor senki mást nem érdemes, majd sikerülni fog jövőre, ha Fabregas nem jön, akkor Tourét kell megtartani, nincs szükségünk egy olyan középpályásra, aki nem a legjobb a maga posztján, amikor olyan tehetséges fiatalok várnak lehetőségre, mint Thiago és a kisebbik dos Santos. Iniesta, Xavi, Busquets, Touré, Keita, Thiago és dos Santos már igy is hét ember a középpályára. Idén is elegendő lett volna ez a mennyiség akkor, hogyha Pep hajlandó pályára küldeni Tourét és egy kicsit több lehetőséget biztosit a fiataloknak, láttuk, hogy ez Busquets, Pedro és Bojan esetében, hogy milyen sokat számit, hogy játszanak-e az adott fiatalok, ez kell nekik a fejlődéshez, nem csak az edzések.
------------------ pisti.blog.hu --------------------

--------------- napverse.blog.hu -----------------
Avatar
barca6
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 315
Csatlakozott: 2009.05.06. 16:08:42
Tartózkodási hely: Lélekben Camp Nou

2010.05.23. 11:06:58

atis7 írta:hellosztok én hallottam olyat is hogy Arshavin-t is megakarják venni szerintetek kellene ebbe a csapatba?mert szerintem bal támadónak elmenne mert az Arsenalba is ott játszik!! és szerintem Henry helyett sokkal jobb lenne és akkor ő el is mehetne Ibrahimoviccsal meg nem tudom mi lesz de szerintem ő is mehetne jó pénzért!!! mert azért a kispadon vannak ügyes fiatalok (pl.:Pedro Bojan Jeffren)
Arshavin inkább maradjon ott ahol van.Szerintem egy Pedro és egy Bojan már felértek a feladathoz :D Ha jól tudom Arsavin is most 29-én lesz 29 éves
Kép
Avatar
zsulter
Jugador del Barça
Hozzászólások: 132
Csatlakozott: 2005.12.24. 14:50:02

2010.05.23. 11:03:40

Jason írta:Ha fabrét nemsikerülne megszerezni az anyagi körülmények miatt,akkor sztettek kit lehetne helyette leigazolni???
Szerintem Gourcuffot...Tavaly már egyszer szóba került...Idén eddig nem, de szerintem volna rá esély, hogy 25-30 millióért elhozzuk...A Bordeaux szétesőben van (Samah és Blanc elment, csak 7.-ek lettek a bajnokságban, így jövőre nincs nemzetközi kupa), mozdíthatónak tűnik...és állítólag szívesen játszana itt, legalább is tavaly ezt írta az elmundo...
Kép
Los Equipos de Leyenda: (Ramallets, Olivella, Gracia, Segarra, Tejada, Gensana, Kocsis, Kubala, Czibor, Suarez, Eu. Martínez. El entrenador era: Helenio Herrera)
Avatar
albicelesteX
A Vadász
Hozzászólások: 3450
Csatlakozott: 2007.06.25. 12:18:01
Tartózkodási hely: Erdők,mezők,vadligetek...

2010.05.23. 11:01:58

Az el mundon van két érdekes cikk!Az egyikből azt veszem ki hogy az Arsenal elengedi Fabregast 70millió fontért azaz kb. 87 millio euróért!Ami abszurd és nem szabad ennyit adni senkiért!A másik,hogy ha Ibra megy akkor Mata érkezhet helyette!Amit szintén hülyeségnek tartok!Mert 1. azt mondták,meg azt hangoztatják Ibra nem megy sehova!2. meg ha menne is mivel lennénk előrébb ezzel a Mataval,mint mondjuk Bojannal vagy Pedroval???Szerintem abszolut felesleges pénzt adni ért mikor két ilyen fiatal tehetségünk van!És azt a szintet bármelyik hozza amit Mata!
Kép
Avatar
bali 15
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2544
Csatlakozott: 2008.06.05. 20:18:25

2010.05.23. 10:57:52

Quaresma évek óta nem játszik. Pedig lehetőséget kapott a bizonyításra az Interben és a Chelseaben is volt egy féléve, de semmit sem csinált. Lehet ha visszamenne a Portoba, vagy valami középcsapatba akkor villogna megint. Én is kedvelem a srácot, érdekes hogy mennyire nem megy neki.
Egy spanyol csapatban biztosan megtalálná a régi formáját megint.
A Chelsea-ben nem volt esélye a sok terminátor között. Az Interben meg végképp nem. Pont olyan csapatokba kellett mennie ahol nem méltányolják a labdazsonglőröket. Szerencsétlen fickó.... :cry:
atis7
Barça C
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2010.05.22. 12:32:44
Tartózkodási hely: Szombathely
Kapcsolat:

2010.05.23. 10:57:05

hellosztok én hallottam olyat is hogy Arshavin-t is megakarják venni szerintetek kellene ebbe a csapatba?mert szerintem bal támadónak elmenne mert az Arsenalba is ott játszik!! és szerintem Henry helyett sokkal jobb lenne és akkor ő el is mehetne Ibrahimoviccsal meg nem tudom mi lesz de szerintem ő is mehetne jó pénzért!!! mert azért a kispadon vannak ügyes fiatalok (pl.:Pedro Bojan Jeffren)
én
Lezárt