FC Barcelona 14/15

Itt találhatóak az előző szezon során írt hozzászólásaitok. Később érdemes lesz visszanézni őket!
Lezárt

Hány trófeát nyerünk az új szezonban?

1
69
34%
2
42
21%
3
60
30%
Egyet sem
32
16%
 
Szavazatok száma: 203
Petr
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2144
Csatlakozott: 2013.10.31. 15:46:41
Tartózkodási hely: Az ország legszebb városának a legszebb utcája

2015.03.03. 17:05:50

Most assists for Barcelona this season: Messi 18 - Suarez 13 - Rakitic 6 - Alba 6 - Iniesta 5 - Pedro 5 #fcblive [via @barcastat]
Avatar
gg86
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 378
Csatlakozott: 2008.05.09. 12:12:49

2015.03.02. 17:26:30

mess2009 írta:egy dolog aggaszt: állítólag újra lábra kapott az öltözői balhé körüli találgatás! igaz, hogy a konkrét forrás egy (Goal.com) de egybehangzó Spanyol lapértesülésekre hivatkoznak benne...! hallottatok valami konkrétabbat? esetleg más forrásból?
Én nem hallottam semmit, de jót kacagtam a "híren". A játékosok egy része LE től különvonulva edz :D :D Ez a kedvencem. Mi lesz a következő? A fél keret átmegy az Espanyol pályára tréningezni? Messi gúzsba köti az edzőt és bezárja a szertárba? :D Várom a folytatást.
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2015.03.02. 16:18:39

éppen a Madridi x után erősödött meg bennem, hogy a ..."hosszú még a szezon".. nem üres frázis a lehetőségeink ahogy írjátok adottak, sőt a kupában nem túlzás azt mondani, hogy több is valamivel.
egy dolog aggaszt: állítólag újra lábra kapott az öltözői balhé körüli találgatás! igaz, hogy a konkrét forrás egy (Goal.com) de egybehangzó Spanyol lapértesülésekre hivatkoznak benne...! hallottatok valami konkrétabbat? esetleg más forrásból?
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7496
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2015.03.02. 16:05:04

Novemberben nem igazán gondoltam, hogy márciusra reilatíve jól fogunk állni mindhárom sorozatban, főleg úgy, hogy egyikben sem könnyű ellenfeleken kell/kellett továbbmenni. Persze még sem a Bl-ben, sem a kupában nem mentünk tovább, két hét alatt akár kukába is dobhatjuk azt amit idáig felépítettük. Ha a City felszívja magát, mi meg az őszi formánkat hozzuk, ami benne lehet, búcsút inthetünk annak a sorozatnak, a Villarreal pedig vérszemet kaphat, ha az elejét ellazázzuk, a bajnokságban pedig elég egy bukta.
Mindezek ellenére ha az eredményességet és a játékot nézzük az utóbbi szezonban, van ok a bizakodásra. A bajnokságról is akkor van értelme komolyan beszélni, ha minimális hátránnyal, vagy ne adj' Isten előnnyel várjuk majd a Madridot. Egy X-el még nem úszott el a liga, de nehéz lesz, hiába leszünk otthon. Remélem ezt a játékosok is érzik majd.
A Bl-ben (ha továbbmegyünk) pedig kijárna már nekünk egy gyengébb ellenfél. A csoportunk is kemény volt, a kiesésben megkaptuk a lehető leggyengébb ellenfelet, fortuna velünk lehetne már.

Mindent összevetve ha decemberben valaki azt mondja, márciusra így fogunk állni és a játékunk is hasonló lesz nehezen tudtam volna elképzelni és utólag nagyon megráznám a kezét. Persze becsúszik ilyen Malaga-meccs is, de legalább gyorsan válaszoltunk. Ez a március minden fronton döntő lesz, reméljük megugorjuk a lécet.
Forca Barca!!!!
zsoltfree
Capitá del Barça
Hozzászólások: 976
Csatlakozott: 2006.01.10. 11:45:38
Tartózkodási hely: Budapest

2015.03.02. 13:18:51

visca el barca írta:
zsoltfree írta:Idén az a nagy szerencsénk (nem akarom elkiabálni), hogy a sérülések elég jól elkerülnek. Eltiltások sem annyira jellemzők.
ezt általánosságba is lehetne írni, nem is tudom mikor volt olyan utoljára h egy kulcsjátékos kidőlt volna legalább 2-3 hónapra.
Neymarnak volt egy nagyobb sérülése. Azon kívül Iniestának, de ő most - sajnos - nem annyira meghatározó.

Emlékszem, az elmúlt években állandóan többen sérültek voltak, azért is kaptak helyet a cserék is. Az igazi neheze csak március-áprilisban jön, mert itt szokott lenni a legtöbb sérülés és eltiltás, de ennek egyelőre bizakodóan vághatunk neki sérülés szempontból.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2015.03.02. 13:02:50

zsoltfree írta:Idén az a nagy szerencsénk (nem akarom elkiabálni), hogy a sérülések elég jól elkerülnek. Eltiltások sem annyira jellemzők.
ezt általánosságba is lehetne írni, nem is tudom mikor volt olyan utoljára h egy kulcsjátékos kidőlt volna legalább 2-3 hónapra.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
zsoltfree
Capitá del Barça
Hozzászólások: 976
Csatlakozott: 2006.01.10. 11:45:38
Tartózkodási hely: Budapest

2015.03.02. 12:55:47

Ez a március eléggé fontos hónap lesz.

A bajnokságban kötelező lesz előzni, mert a Real is jön hozzánk, és csak 2 pont a különbség. Rajtuk kívül a többi ellenfél nem durva. Ezek a délután 4-es meccsek kerüljenek el minket, mert azokon alszik mindenki. Áprilisra, legalább 1 pont előnyt várok.

BL-ben tovább kell jutnunk. Otthon 1 gólos előnnyel indulunk neki. Sima továbbjutást várok.

A kupában is sima továbbjutást várok. 1 gólra akár ki is kaphatunk, csak hogy kapjunk még egy ébresztő pofont, de a továbbjutás (azaz döntőbe kerülés) kötelező.

3 fronton is elég jók a kilátásaink, ez jó. A kupa végre kikerül a terhelésből, mert már csak a döntő lesz májusban. Helyette igaz lesz BL. Idén az a nagy szerencsénk (nem akarom elkiabálni), hogy a sérülések elég jól elkerülnek. Eltiltások sem annyira jellemzők. Tartson ki ez így év végéig.
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2198
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2015.02.22. 10:53:39

Na már megint beszélik itt a hülyeséget, hogy sok van hátra, hát még egy botlás és annyi.
Az utóbbi években sokkal, több pont kell a liga megnyeréséhez mint korábban, hogy ez azért van-e mert erősebb a két lassan három nagy csapat, vagy a többiek gyengültek nem tudom, de így van. Ezért nem fér bele, hogy több pontot szórjunk. Amúgy, nem nagy jelentősége van, hogy ki nyeri a bajnokságot, az első és a második is indulhat a BL-ben, a statisztikákat tekintve a RM toronymagasan vezet.
Avatar
ZBarca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2717
Csatlakozott: 2013.07.18. 18:18:47
Kapcsolat:

2015.02.22. 09:39:03

A Barça mindig legalább duplázni tudott (bajnokság + BL), amikor 10+ meccses győzelmi sorozatuk volt.
Kép
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2015.02.14. 11:38:10

noname írta:Volt Laporta ellen egy bizalmatlansági szavazás, amit viszont Laporta megúszott(asszem 40% támogatást kapott és 33%nál repült volna). A legutóbbi választáson Rosellen kívül senki sem indult, aki komolyabb hatalommal rendelkezne, Laporta pedig nem indulhatott.
rendben...mea!
Avatar
noname
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8245
Csatlakozott: 2006.03.19. 18:39:34
Tartózkodási hely: Margitta/Kolozsvár

2015.02.14. 11:34:43

Volt Laporta ellen egy bizalmatlansági szavazás, amit viszont Laporta megúszott(asszem 40% támogatást kapott és 33%nál repült volna). A legutóbbi választáson Rosellen kívül senki sem indult, aki komolyabb hatalommal rendelkezne, Laporta pedig nem indulhatott.
A Fifa egy szégyen
Erxy
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1368
Csatlakozott: 2012.03.31. 11:23:18

2015.02.14. 10:52:06

Juant nem dobták sehova, rosszul emlékszel.
Kép
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2015.02.14. 08:02:34

lui1698 írta:Aztán nyáron megválasztják Joan-t vagy Gusztit, és első lépésként kidobja mindkettőt, mint macskát... :lol:
ha emlékeim nem csalnak , legutóbb éppen Joant dobták mint macskát... és Rosellt választották meggyőző többséggel.....ennyit erről :mrgreen:
Avatar
lui1698
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7704
Csatlakozott: 2007.10.16. 16:28:15
Tartózkodási hely: A felhők alatt a parton egy tengeröbölben állva...

2015.02.13. 19:28:06

Aztán nyáron megválasztják Joan-t vagy Gusztit, és első lépésként kidobja mindkettőt, mint macskát... :lol:
Kép
Olyanokra képes vagy, amit talán még te se tudsz. Elfut az élet, jól teszed, hogyha vele futsz.
Avatar
hank1ee
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2512
Csatlakozott: 2013.02.27. 03:08:33

2015.02.13. 18:06:32

visca el barca írta:
hank1ee írta:Viccen kívül jól hangzik ez a technikai bizottság Braidával meg Rexach-val, bár előbbiről azt se tudtam kicsoda, mielőtt szóba hozták a klubbal.
pedig nem egy neve sincs emberke a foci világban... gondolom nem haveri alapon volt a világ egyik legnagyobb klubjánál 30 évig sportigazgató :D
Nem azért nem tudtam, mert nevenincs lenne, hanem mert a Barcán kívül nem nagyon tudom, ki a sportigazgató a többi klubnál, a Realnal asszem Butragueno, de abba se vagyok biztos. Ez az én "szegénységi bizonyítványom" úgymond. :D
"Hány dobja az álmait, hogy mindegy már csak legyen más, de be kell lásd, bármilyen trét hoz az élet le kell rázd"

"A látványos játék alapja a futball szeretete." - Varga Zoltán
"Szerettünk, akartunk, és tudtunk futballozni." - Puskás Ferenc
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2015.02.13. 17:24:27

hank1ee írta:Viccen kívül jól hangzik ez a technikai bizottság Braidával meg Rexach-val, bár előbbiről azt se tudtam kicsoda, mielőtt szóba hozták a klubbal.
pedig nem egy neve sincs emberke a foci világban... gondolom nem haveri alapon volt a világ egyik legnagyobb klubjánál 30 évig sportigazgató :D
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
danianevem
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1700
Csatlakozott: 2008.07.05. 12:03:43
Tartózkodási hely: Bp/Eger

2015.02.13. 17:19:24

Ha "jó pénzért" igazolnak majd valakit a középpályára, akkor az tuti Iniesta helyére jön. Akárhogy is nézzük 2016. tavaszán Andrés már közelebb lesz a 32-höz, mint a 31-hez. Szóval elférne egy klasszis, hogy az Verratti/Koke/Pogba vagy más, az viszont tényleg Enriquén (vagy az akkori edzőn :mrgreen: ) múljon.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7496
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2015.02.13. 17:12:52

hank1ee írta:Viccen kívül jól hangzik ez a technikai bizottság Braidával meg Rexach-val, bár előbbiről azt se tudtam kicsoda, mielőtt szóba hozták a klubbal. Ez Bartomeuék egy értékelhető döntése. Elsősorban remélem, hogy Dani Alvessel nem hosszabbítanak csillagászati összegért, másodsorban pedig azt, hogy Luis Enrique elképzeléseihez igazodva hajtanak majd végre igazolásokat. Ezalatt nyilván azt értem, hogy nem igazolják le Verrattit, Pogbát vagy bárkit, ha nem teljesen illik bele az edző elképzeléseibe (pedig az olasznak örülnék, csak nem tudom hova tenni mélységi irányítóként Rakitic helyén kívül, ahol a horváttal még évekig lehetne számolni).

Eredményes munkát nekik sok trófeával. :)
Rexach-ot korábban is nagyon szívesen láttam volna hasonló beosztásban. Zubi helyett szerintem tökéletes lett volna. Viszont eddig még óvatosan nyilatkoznék, nem láttunk igazából tőlük egyelőre semmit.

Verratti szerintem simán beleférne egy Busquets-Rakitic-Verratti kp-ba, nem csak a horvát helyett. Támadásban sem fogalmatlan a srác és képes halálpontos labdákat osztogatni. Az egyetlen gondom az lenne, hogy akkor a fiataloknak nem lenne semmi helye, azt pedig nagyon bánnám.
Forca Barca!!!!
Avatar
hank1ee
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2512
Csatlakozott: 2013.02.27. 03:08:33

2015.02.13. 00:31:07

Viccen kívül jól hangzik ez a technikai bizottság Braidával meg Rexach-val, bár előbbiről azt se tudtam kicsoda, mielőtt szóba hozták a klubbal. Ez Bartomeuék egy értékelhető döntése. Elsősorban remélem, hogy Dani Alvessel nem hosszabbítanak csillagászati összegért, másodsorban pedig azt, hogy Luis Enrique elképzeléseihez igazodva hajtanak majd végre igazolásokat. Ezalatt nyilván azt értem, hogy nem igazolják le Verrattit, Pogbát vagy bárkit, ha nem teljesen illik bele az edző elképzeléseibe (pedig az olasznak örülnék, csak nem tudom hova tenni mélységi irányítóként Rakitic helyén kívül, ahol a horváttal még évekig lehetne számolni).

Eredményes munkát nekik sok trófeával. :)
"Hány dobja az álmait, hogy mindegy már csak legyen más, de be kell lásd, bármilyen trét hoz az élet le kell rázd"

"A látványos játék alapja a futball szeretete." - Varga Zoltán
"Szerettünk, akartunk, és tudtunk futballozni." - Puskás Ferenc
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10112
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2015.02.12. 19:44:42

hank1ee írta:
MessiNeymarSuarez írta:http://sport365.hu/nemzetkozi-foci,span ... ltje,80892
Most olvastam, nem tudom hogy marketingfogás miatt mondja ezeket, vagy tényleg komolyan gondolja, mert ha komolyan gondolja akkor eléggé szimpatikusnak tűnik. :P
Biztos, hogy komolyan gondolja, korábban is utalt már rá, hogy szakítana a katariakkal, mert nem illenek a klub filozófiájába. Nekem egyelőre ő a legszimpatikusabb jelölt, de ahogy korábban GT írta, akár Laportához is becsatlakozhatna, ha az expresidente nyer, bár ez nem hinném, hogy lehetséges. Én Beneditonak drukkolok, aztán meglátjuk, változások biztos lesznek, Bartomeuék nem nyerhetnek még egyszer.
Halahogy bennem is megfogalmazódott ez, elég ütős elnökség lehetne ha Laportával összefognának :lol:
Avatar
hank1ee
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2512
Csatlakozott: 2013.02.27. 03:08:33

2015.02.12. 19:26:18

MessiNeymarSuarez írta:http://sport365.hu/nemzetkozi-foci,span ... ltje,80892
Most olvastam, nem tudom hogy marketingfogás miatt mondja ezeket, vagy tényleg komolyan gondolja, mert ha komolyan gondolja akkor eléggé szimpatikusnak tűnik. :P
Biztos, hogy komolyan gondolja, korábban is utalt már rá, hogy szakítana a katariakkal, mert nem illenek a klub filozófiájába. Nekem egyelőre ő a legszimpatikusabb jelölt, de ahogy korábban GT írta, akár Laportához is becsatlakozhatna, ha az expresidente nyer, bár ez nem hinném, hogy lehetséges. Én Beneditonak drukkolok, aztán meglátjuk, változások biztos lesznek, Bartomeuék nem nyerhetnek még egyszer.
"Hány dobja az álmait, hogy mindegy már csak legyen más, de be kell lásd, bármilyen trét hoz az élet le kell rázd"

"A látványos játék alapja a futball szeretete." - Varga Zoltán
"Szerettünk, akartunk, és tudtunk futballozni." - Puskás Ferenc
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10112
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2015.02.12. 19:10:42

http://sport365.hu/nemzetkozi-foci,span ... ltje,80892
Most olvastam, nem tudom hogy marketingfogás miatt mondja ezeket, vagy tényleg komolyan gondolja, mert ha komolyan gondolja akkor eléggé szimpatikusnak tűnik. :P
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2015.02.12. 12:22:08

messideco írta:Edmilson:

„Még a Samuel Eto’o, Ronaldinho, Thierry Henry hármasnál is jobbak, akikkel volt alkalmam együtt játszani a Barcelonában” - itt csak annyit téved, hogy az a hármas játszott vagy 5 meccset együtt :lol:
Az aztán tényleg nagy tridente volt. :lol: Dinho árnyéka önmagának, Henry még csak kezdett belelendülni.. Annál még a Pedro-Messi-Villa hármas is fényévekkel jobb játékot produkált. :lol:

De azzal egyetértek, hogy ez a tridente ha összeszokik, a klub történetének egyik legjobb támadóhármasa lehet majd.
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12235
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2015.02.12. 11:53:25

Edmilson:

„A klubtörténet legjobbja a Neymar, Suárez, Messi trió”

„Még a Samuel Eto’o, Ronaldinho, Thierry Henry hármasnál is jobbak, akikkel volt alkalmam együtt játszani a Barcelonában” - itt csak annyit téved, hogy az a hármas játszott vagy 5 meccset együtt :lol:
"And my heart will leave you never."
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2015.01.28. 23:11:51

Tavaly az Atlético ellen : 0/6
Eddig : 3/3

Ilyen téren mindenképpen fejlődtünk, grat a csapatnak!
Lezárt