Joan Laporta

Itt találhatóak az előző szezon során írt hozzászólásaitok. Később érdemes lesz visszanézni őket!
Lezárt

Kire szavaznál a jelenlegi elnökjelöltek közül?

Laporta
68
66%
Bartomeu
17
17%
Majó
3
3%
Benedito
8
8%
Farré
6
6%
Freixa
1
1%
 
Szavazatok száma: 103
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19632
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2015.01.09. 16:58:41

jelwaz írta: Nem hiszem, hogy kihagyott mondattal rosszat akartál, de azért úgy egy kicsit más lenne a leányzó fekvése. Attól tartok egyébként, hogy úgy fog viselkedni, mint Perez, hogy miért lentebb indoklom.

Azért az vicces, hogy most rosszul megy a szekér, erre a legtöbben visszaállítanák az sikeres korszak állapotát (mármint személyekben). Laporta+Pep, ezt szajkózza 90%. Utóbbitól az ég óvja a Barcát még hosszú ideig, de szerintem az előbbitől is. Mindkettőt úgy várjátok vissza, mint a messiást, ami nem hiszem, hogy használna a klubnak. Mikor Laporta elnök lett, volt egy szituáció, amire volt egy koncepciója, bejött. De a mostani helyzetre van? Ésszerű és lassabb építkezést szívesebben látnék, mint 50+ millás sztárocskákkal teletűzdelt, legfeljebb 2 szezonos csapatot (de ha 5 szezonos, akkor sem). Ami könnyen lehet, mert a Barca klán 90%-a (akárcsak a fórumon) madrid stílus, kell az eredmény, gyorsan, azonnal és bármi áron. Pep nem kellett anno, jöjjön Mou inkább, most Pep az isten. Busika milyen cuki és jobban illik a játékba és hosszútávú megoldás lehet Yayával szemben. Most lassú és körülményes. Ibra tré, helyette (!) BOJAN (!!!!)... Na most melyik hol van, azóta mit csinált? Rosell, pff. Mindenkinek van véleménye és gondolom próbál logikusan gondolkodni, de olyan elnököt szeretnék, aki nem ezeknek a nagyhangúaknak a száját akarja betömni (akik úgy tesznek, mintha értenének hozzá, és lám), hanem igenis idehoz Kokékat vízhordónak (ha nem is pont Kokét), nem ad ki végtelen misiket még Neymarokra és Suarezekre sem, aki hagyja az edzőt dolgozni és nem marketingembereket tetet a kezdőbe. Ha Laportámak ilyen tervei vannak, felőlem lehet ő, de az elvárások vele szemben ill. az általam feltételezett perezi megalomániája miatt szerintem nem így történne. Én támogattam anno Laportát, de regnálása végére maga is feladta azt a politikát, ami rendbe tette a klubot. Úgyhogy én már nem hiszek benne. Egy perez meg nem kell, az jó lesz a hableányoknak odaát.
Picit féltem tőle, hogy az enyhén radikális nézetek ebben a hosszú hsz-ben majd kiütköznek miközben olvassa az ember, de most elég konszolidált voltál. :D
Tökéletesen egyetértek és ezt próbáltam én is leírni, hogy semmi más nem szól szerintem Laporta mellett mint a szentimentalizmus.
A kiemelt rész meg mintha én írtam volna, ezért hoztam fel példának pl Nunezt ő ilyenekkel nem foglalkozott aki nem állt be a sorba az mehetett máshova nem fizetésemelések voltak meg jópofizás meg abajgatás. Neymar és Suarez esetében is ezt írtam, hogy jó játékosok sőt az uruguayi nekem nagyon nagy kedvencem még az Ajaxból,de ennyi pénzt nem szabadott volna kiadni értük és ha jön Laporta félő hogy azzal próbál imponálni, hogy megnyitja a pénzcsapokat és mérhetetlen költekezésbe kezd (megint...), ami meg nem egy jó út.
Kép
Kép
Kép
Avatar
jelwaz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1145
Csatlakozott: 2005.07.10. 18:38:11
Tartózkodási hely: A barikádokon...

2015.01.09. 15:32:09

Capon írta:
jelwaz írta: Ja, és remélem nem ő lesz az új elnök, akármennyire sem vagyok Barcás már, azért a múltat nehéz kitörölni, és nem szeretnék még egy hasonlóságot a Real Madriddal. Mert, ha visszajön Laporta, akkor totál Perez érzésem lenne.
Hát elég érdekes indokot találtál, ez nekem kicsit nyakatekert, persze ettől te még érezheted így...
Nem hiszem, hogy kihagyott mondattal rosszat akartál, de azért úgy egy kicsit más lenne a leányzó fekvése. Attól tartok egyébként, hogy úgy fog viselkedni, mint Perez, hogy miért lentebb indoklom.

Azért az vicces, hogy most rosszul megy a szekér, erre a legtöbben visszaállítanák az sikeres korszak állapotát (mármint személyekben). Laporta+Pep, ezt szajkózza 90%. Utóbbitól az ég óvja a Barcát még hosszú ideig, de szerintem az előbbitől is. Mindkettőt úgy várjátok vissza, mint a messiást, ami nem hiszem, hogy használna a klubnak. Mikor Laporta elnök lett, volt egy szituáció, amire volt egy koncepciója, bejött. De a mostani helyzetre van? Ésszerű és lassabb építkezést szívesebben látnék, mint 50+ millás sztárocskákkal teletűzdelt, legfeljebb 2 szezonos csapatot (de ha 5 szezonos, akkor sem). Ami könnyen lehet, mert a Barca klán 90%-a (akárcsak a fórumon) madrid stílus, kell az eredmény, gyorsan, azonnal és bármi áron. Pep nem kellett anno, jöjjön Mou inkább, most Pep az isten. Busika milyen cuki és jobban illik a játékba és hosszútávú megoldás lehet Yayával szemben. Most lassú és körülményes. Ibra tré, helyette (!) BOJAN (!!!!)... Na most melyik hol van, azóta mit csinált? Rosell, pff. Mindenkinek van véleménye és gondolom próbál logikusan gondolkodni, de olyan elnököt szeretnék, aki nem ezeknek a nagyhangúaknak a száját akarja betömni (akik úgy tesznek, mintha értenének hozzá, és lám), hanem igenis idehoz Kokékat vízhordónak (ha nem is pont Kokét), nem ad ki végtelen misiket még Neymarokra és Suarezekre sem, aki hagyja az edzőt dolgozni és nem marketingembereket tetet a kezdőbe. Ha Laportámak ilyen tervei vannak, felőlem lehet ő, de az elvárások vele szemben ill. az általam feltételezett perezi megalomániája miatt szerintem nem így történne. Én támogattam anno Laportát, de regnálása végére maga is feladta azt a politikát, ami rendbe tette a klubot. Úgyhogy én már nem hiszek benne. Egy perez meg nem kell, az jó lesz a hableányoknak odaát.
Avatar
kristop
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2120
Csatlakozott: 2009.04.14. 14:25:05

2015.01.09. 14:48:56

Alfa írta:Az elején ő Mout akarta idehozni.
mintahogy az előtte lévő sikeres csapat alappillérét ronaldinhot se akarta alapból, hanem beckhamet, vele is kampányolt, csak aztán a real elvitte előlünk, és rosell összehozta neki a brazilt. az igazolásaik meg még a mostani vezetésnél is rosszabbak voltak. ilyen douglas szintűek szinte minden nyáron voltak, és akár többen is, meg drágábban.

persze a mostaninál jobbak lennének, de bőven nem jók, elég csak szerintem ezt a topikot visszanézni, és javarészt negatív vélemények lennének az elnökségével kapcsolatban. txiki rémlik? komoly verseny lenne közte és zubi között, hogy kit utáltak jobban az emberek.

ez az egész meg nem úgy működik, hogy laporta visszajön és akkor hirtelen ismét mi leszünk a királyok. megint hoz valami ismeretlen edzőt, vagy barca közelit, és máris nem lesz szimpatikus azoknak, akik barcán kívüli és új dolgokat szeretnének.
no.1 sergi roberto fan, no.1 paco hater

2017 in: mina, davinson sanchez, semedo, verratti, deulofeu, dembele
2018 in: de ligt, arthur, alena, thiago
Avatar
Rivaldo11
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8005
Csatlakozott: 2006.08.22. 11:44:15
Tartózkodási hely: Budapest

2015.01.09. 14:45:01

zsovagi írta: Ez az ember 2x építette fel a csapatot a 0-ról
Így valahogy. Harmadszorra is meg fogja tenni.
Rivaldo-A Legnagyobb.
Avatar
Alfa
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2126
Csatlakozott: 2013.04.05. 14:54:14

2015.01.09. 14:30:15

gg86 írta:
Chino írta:Azért azt ne képzeljük, hogy az az időszak azért volt olyan, mert Laporta volt az elnök. Volt egy karizmatikus edző, akire a játékosok felnéztek, a csapat meghatározó tagjai még nem nyerték sza...á magukat, motiváltabbak voltak, nem mellesleg pályafutásuk zenitjén voltak. Azért nem mindegy, hogy egy akkori Xavi-Ini-Puyol-Abidal-Alves-Messi játszott.
Amikor Laporta átvette a klub irányítását az általad felsoroltak közül Xavi és Puyol volt stabil ember, az még egy másik csapat volt, akik szintén BL győzelmet hoztak. Mondhatjuk, hogy Laporta kétszer is sikeresen felépítette a csapatot. Persze nem az övé a fő érdem, de az eredményességhez szükséges feltételeket ő és a stábja teremtették meg.
Nem Laporta hozta ide Messit init és a társait akik saját nevelésként lettek a 09-es Barca vezérei. Ő egyedül azzal járult hozzá ehhez a nagyon sikeres 4 évhez , hogy engedte , hogy Pep legyen az edző. Mert nem egyedül Laporta gondolta úgy , hogy Pep a legjobb megoldás. Őt is meg kellett győzni . Az elején ő Mout akarta idehozni.
FOOTBALL AND HANDBALL
Kép

TITO ETERN
zsovagi
Barça B
Hozzászólások: 31
Csatlakozott: 2006.03.23. 18:16:56

2015.01.09. 14:16:42

Számomra nagyon érdekes, hogy a többség Laporta éveiből csak a Pep féle csapatra emlékszik, meg hogy milyen szerencsés, hogy akkor volt elnök, amikor a nagy triónk (Ini-Xavi-Messi) csúcson voltak...
Ez az ember 2x építette fel a csapatot a 0-ról (igaz, egyszer miatta kerültünk oda) úgy, hogy az BL-t nyertük. 2x választott nagyon jó érzékkel (szerencsével?) új edzőt, és bár tényleg voltak érdekes igazolásaink, az akkori éves kimutatások szerint minden egyes évet profittal zártak. (Persze Rossel és csapata mást állít, de a bíróságon elbukták a pert, szóval nem lehet tudni kinek van igaza...)

Ennél jobb ajánlólevéllel jelenleg szerintem egyik elnök-jelölt sem rendelkezik...
Avatar
gg86
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 378
Csatlakozott: 2008.05.09. 12:12:49

2015.01.09. 13:12:26

Chino írta:Azért azt ne képzeljük, hogy az az időszak azért volt olyan, mert Laporta volt az elnök. Volt egy karizmatikus edző, akire a játékosok felnéztek, a csapat meghatározó tagjai még nem nyerték sza...á magukat, motiváltabbak voltak, nem mellesleg pályafutásuk zenitjén voltak. Azért nem mindegy, hogy egy akkori Xavi-Ini-Puyol-Abidal-Alves-Messi játszott.
Amikor Laporta átvette a klub irányítását az általad felsoroltak közül Xavi és Puyol volt stabil ember, az még egy másik csapat volt, akik szintén BL győzelmet hoztak. Mondhatjuk, hogy Laporta kétszer is sikeresen felépítette a csapatot. Persze nem az övé a fő érdem, de az eredményességhez szükséges feltételeket ő és a stábja teremtették meg.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7486
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2015.01.09. 12:20:25

Azért azt ne képzeljük, hogy az az időszak azért volt olyan, mert Laporta volt az elnök. Volt egy karizmatikus edző, akire a játékosok felnéztek, a csapat meghatározó tagjai még nem nyerték sza...á magukat, motiváltabbak voltak, nem mellesleg pályafutásuk zenitjén voltak. Azért nem mindegy, hogy egy akkori Xavi-Ini-Puyol-Abidal-Alves-Messi játszott.

Persze nem mindegy, hogy egy olyan elnökünk van, mint Rosell vagy Bartomeu, de nem feltétlenül Laporta személye lesz az, aki meghozza a sikereket.
Az persze sokat számít majd, hogy sokkal inkább előbbre tartja a sportszakmai érdekeket, mint az utóbbi két úriember és egy jó kezdet lehet, de kicsit nagyok itt az elvárások. Az tény, hogy ő sokkal szabadabb kezet ad az edzőknek, de hogy ez jó lesz-e vagy nem az nagy kérdés.
Forca Barca!!!!
Avatar
BarcafanTomee
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2574
Csatlakozott: 2006.09.16. 14:48:58

2015.01.09. 00:12:47

Ha Laportát választják meg, az csak is a múltbéli sikerek miatt lesz. Persze ettől még elsülhet jól, innen szinte csak feljebb van, de akkora sikere tuti nem lesz mint az első elnökségében. Egyáltalán nem is tudom mivel fognak kampányolni az elnökjelöltek ?! Igazolni nem lehet, edző nevekkel bírnak esetleg dobálózni, meg giga szerződés a kedvenceknek.

Érdekes évünk lesz az tuti. Nem tudhatjuk kivel is nyerünk igazán, csak bízhatunk a sociók itélőképességében.
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19632
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2015.01.09. 00:01:49

Nem a mostani vezetéssel kell összehasonlítani a dolgokat. Az meg hogy Pep azt mondta attól még nem volt szentírás. Pont az hogy lehet kérni bárkit de át is kell gondolni és lehet azt mondani, hogy nem vesszük meg és ennyi vagy gondoljuk át még egyszer. Egy elnöknek elsősorban a gazdasági dolgot kell biztosítani a szakmai részre meg olyan embert találni akivel sikert lehet elérni. Nem az utóbbit kell dirigálnia, s pl nálam azt tényleg kiverte a biztosítékot anno, hogy megvette Henryt akire semmilyen szakmai kérés nem irányult mert neki ő tetszett. Vagy megvette Ibrát mert a szomszédban villantottak egy Ronaldot. Ezek nem ésszerű döntések voltak.

Leírjátok nem lesz még egyszer olyan, de igazából pont hogy azt szeretnék az emberek és azt hiszik Laportától lesz olyan, ami meg szerintem nagyon nem igaz. Ugyanaz van mint Peppel, tök mindegy hogy ő miket csinált mit gondolt stb ő biztos jó Le meg most pl biztos rossz mert kikaptunk a Sociedadtól. Ugyanez a Messi kérdés, hogy majd jön új edző és leteszi a padra...Köny9örgöm letették a padra és azóta nem tudni hogy most hisztizik, edz vagy nem edz és társai.
Kép
Kép
Kép
herlius
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1434
Csatlakozott: 2008.11.10. 11:55:35
Kapcsolat:

2015.01.08. 23:54:47

miihii írta:
Mihu írta: Roselléknek nagyon jól hangzott az a kijelentése, hogy már nincs pénz papírra se, meg így-úgy amúgy, azért mégis valamiből futotta Messinek új szerződésre, Neymar transzferre és csillagászati szerződésre, és euró tízmilliókra teljesen haszontalan játékosokért, és akkor az új Camp Nou projektre. Emellett meg nem jöttek a sportszakmai sikerek, úgyhogy nekem ne magyarázzon két olyan ember a klub legsikeresebb elnökéről, akikről kiderült, hogy csaltak, hazudtak, sikkasztottak, és ahány pert elindítottak Laporta ellen, mindet elvesztették.
Plusz adalék egy apró, de nem elhanyagolható tény, miszerint Laporta alatt ugye az Aranykorban csak a trófeák utáni prémiumokkal volt olyan, h 30-40 milliós (ilyen körül rémlik) plusz kiadást "kellett" eszközölni, azaz egy rakás nem várt (de igazán kellemes) kiadás is benne volt a költségvetésben, mezszponzor, Katar nélkül. Most meg kiadó a mez, a stadion, minden, ráadásul sajnos túl sok pluszpénz nem ütötte a markát a srácoknak és mégse lett annyira egetverően pluszos egyik évük sem...

Szóval lehet támadni, fikázni Laportát, de ez a mostani vezérkarnak (illetve pártolóiknak) egy szava sem lehet, mert ennél kétszínűbb, gerinctelenebb, simlisebb, álszentebb brigádot keresve is nehéz lenne találni...
Azért a sportszakmai sikerek anyagi bevételt is generálnak, nemcsak kiadást a játékosok prémiumára. Elég csak a BL-győzelmek igen komoly bevételét említeni, de gyanítom, hogy az egyéb marketingbevételek is jócskán magasabbak 1-2 komolyabb siker után. Egy BL-győztes Messi-mezből azért biztosan többet adtak el annak idején, mint pl mostanában.
Avatar
miihii
KHAL
Hozzászólások: 8429
Csatlakozott: 2008.04.23. 01:11:00
Tartózkodási hely: Zeg-Zeg-Zeg ZALAEGERSZEG

2015.01.08. 23:37:10

Mihu írta: Roselléknek nagyon jól hangzott az a kijelentése, hogy már nincs pénz papírra se, meg így-úgy amúgy, azért mégis valamiből futotta Messinek új szerződésre, Neymar transzferre és csillagászati szerződésre, és euró tízmilliókra teljesen haszontalan játékosokért, és akkor az új Camp Nou projektre. Emellett meg nem jöttek a sportszakmai sikerek, úgyhogy nekem ne magyarázzon két olyan ember a klub legsikeresebb elnökéről, akikről kiderült, hogy csaltak, hazudtak, sikkasztottak, és ahány pert elindítottak Laporta ellen, mindet elvesztették.
Plusz adalék egy apró, de nem elhanyagolható tény, miszerint Laporta alatt ugye az Aranykorban csak a trófeák utáni prémiumokkal volt olyan, h 30-40 milliós (ilyen körül rémlik) plusz kiadást "kellett" eszközölni, azaz egy rakás nem várt (de igazán kellemes) kiadás is benne volt a költségvetésben, mezszponzor, Katar nélkül. Most meg kiadó a mez, a stadion, minden, ráadásul sajnos túl sok pluszpénz nem ütötte a markát a srácoknak és mégse lett annyira egetverően pluszos egyik évük sem...

Szóval lehet támadni, fikázni Laportát, de ez a mostani vezérkarnak (illetve pártolóiknak) egy szava sem lehet, mert ennél kétszínűbb, gerinctelenebb, simlisebb, álszentebb brigádot keresve is nehéz lenne találni...
There is only one god, and his name is death~Syrio Forel
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2015.01.08. 21:27:29

Jó, mondjuk azért neki is szerencséje volt, hogy "alatta" játszott ezen a szinten a Xavi-Ini-Messi 3-as... :)
Avatar
Mihu
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4094
Csatlakozott: 2005.02.12. 21:35:42
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

2015.01.08. 21:01:53

Őszintén mondom: kit érdekel, az, hogy Csigát egy évre kölcsön vettük egy 10esért, vagy hogy Ibra 63 millió euróba került és még sorolhatnám, ha közben olyan 4 évet éltünk meg, ami egy másik csapat szurkolójának akkor se fog megadatni, ha 100 évig él. Emberek, fel tudjátok ti fogni, hogy akkoriban mi milyen szerencsések voltunk? Mert én már rengetegszer belegondoltam. Akkoriban minden egyes héten úgy mentem suliba, hogy boldog voltam, büszkeséggel telve mentem be a terembe reggel, mert előző nap elvertük 8-1re az Almeriát, vagy 5-0ra a Real Madridot, esetleg esélyt sem hagyva lemostuk a pályáról 3-1re a Man. Utd.-et. Jobb volt úgy leülni tanulni, hogy előtte este elkentünk az Atlético Madridot 6-1-re. Jobb volt úgy összeülni a haverokkal, hogy nem kellett fülem-farkam behúzni, mert előző este esély nélkül 0-7el estünk ki a BL-ből. Megélhettem egy olyan kort, amiben az MU-s, realos, liverpoolos barátaimnak, de még a realos édesapámnak, keresztapámnak, és unokatesómnak soha nem volt és nem is lesz része. Innentől fogva azon rágódni, hogy hát de Csihrinszkij 25 millió euróért......ki a francot érdekel, mikor 4 éven keresztül álmodtam?

Azt is sokan elfelejtik, hogy Laporta elnöksége volt az, amelyik a csődközeli helyzetből visszahozta a klubot pénzügyileg. Sportszakmailag meg az UEFA kupából az előbb taglalt magasságokba juttatta.

Látni kell, hogy amíg Laporta volt az elnök, addig rend volt a klubon belül. Mindenki boldog volt. A játékosok, az edző, a szurkolók. Egyedül Rosell nem. Meg is lett az eredménye, amit az elmúlt napokban láthattunk.

Laporta maffiózó, meg csal, meg mittudomén még mik hangzottak el itt vele kapcsolatban. Legyetek szívesek leírni nekem egy olyan karizmatikus elnököt a futballvilág elitjéből, aki a csúcsra vitte és ott is tartotta a csapatát, és nem volt patyolat tiszta a háttere. Berlusconi, Perez, Moggi, Moratti, hogy csak párat említsek. El kell fogadni, hogy az a szint már nem a jófiúk játszótere, ott aki jópofizik, azt úgy eltapossák mint egy hangyát.

Laporta 8 évig irányította az FC Barcelonát. 8 év nem hogy elég, de még bőven sok is arra, hogy eszetlen gazdálkodással taccsra vágjanak egy üzleti vállalkozást, azaz egy klubot. Ez nem történt meg, sőt, olyan sikeresek voltunk, mint se előtte, se azóta, és a nyakamat teszem rá hogy míg én élek, már nem is leszünk, pedig még csak 20as éveimben járok. Roselléknek nagyon jól hangzott az a kijelentése, hogy már nincs pénz papírra se, meg így-úgy amúgy, azért mégis valamiből futotta Messinek új szerződésre, Neymar transzferre és csillagászati szerződésre, és euró tízmilliókra teljesen haszontalan játékosokért, és akkor az új Camp Nou projektre. Emellett meg nem jöttek a sportszakmai sikerek, úgyhogy nekem ne magyarázzon két olyan ember a klub legsikeresebb elnökéről, akikről kiderült, hogy csaltak, hazudtak, sikkasztottak, és ahány pert elindítottak Laporta ellen, mindet elvesztették.
Kép
Avatar
Ronaldinho&Barca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4522
Csatlakozott: 2007.10.02. 19:49:32

2015.01.08. 21:01:42

Vélhetőleg vissza tér a nyáron, legalábbis az utóbbi időben amikor közvélemény kutatás volt, utcahosszal vezetett mindig. Gazdaságilag voltak hibái a klubnál, amiből vélhetőleg tanult már ennyi év távlatában, viszont egy valamihez értett a sikerhez. Megfelelő emberek, megfelelő posztra, játékosok. Nehéz innen bármit is megítélni, de a helyiek nagyon hisznek benne. Az én szememben egy igazi úriember volt mindig is, aki nagyon tudta milyen összetevői vannak a győzelemnek, és ezt rendre bele is tette mindig a főztjébe. Nagyon várom a visszatérését és a megújulást. Vele nagyon sikeres időket éltünk meg, ha annyira sikeresek nem is leszünk, hisz az történelem, az a csapat, de ha meg tudjuk közelíteni, szerintem mindenki boldog lesz.
Visca El Barca!
Kép
Més que un club
Avatar
Poszi
Jugador del Barça
Hozzászólások: 205
Csatlakozott: 2008.04.28. 17:37:22

2015.01.08. 20:51:33

Tudnál egyetlen egy érvet is mondani, hogy Laporta miért is volt olyan rossz? Mert az elnöksége alatt sikert-sikerre halmozott a csapat (2-3 év kivételével), minden trófeát többször is megnyertünk. Kérdem én: ez miért olyan rossz?

Reggae király: most komolyan... te miért szurkolsz a csapatnak? azért mert a csapat egy gazdaságilag jól működő "vállalat", vagy mert egy sportszakmailag sikereket halmozó sportegyesület?
Avatar
kristop
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2120
Csatlakozott: 2009.04.14. 14:25:05

2015.01.08. 20:33:40

mondjuk én egy ugyanolyan utópisztikus állapotot szeretnék itt is, mint ami magyarországnak is jót tenne. attól, hogy a mostani nagyon rossz, és mindenkinek a töke tele van vele, ne hozzunk egyből vissza egy korábbi kevésbé rosszat, mert a kevésbé rossz se jó. inkább hozzunk egy tényleges jót. na, de pont ezért utópisztikus gondolat, mert ilyen valószínűleg nem lesz. nekem se a mostani, se laporta nem kellene, a többiekről meg semmit se tudok, akkor ki nyerjen?
no.1 sergi roberto fan, no.1 paco hater

2017 in: mina, davinson sanchez, semedo, verratti, deulofeu, dembele
2018 in: de ligt, arthur, alena, thiago
P.Kluivert9
Barça B
Hozzászólások: 84
Csatlakozott: 2014.07.14. 00:30:52

2015.01.08. 20:25:49

Eto'o elé le lett rakva a szerződéshosszabbítás!!! Más megoldás nem volt!Laporta költekezett? Igen de a címek is jöttek!!!Most mi van?Suarez 80 misi Matyika 20misi neymar X misi 20éves sérült játékosok leigazolása... Itt is volt költekezés és eddig egyedül Neymar az akire azt mondom jó vétel volt!! Én bízom Laportaba de igaza van az előttem szólónak az ott élők tudják mi a legjobb az egyesületnek!Visca Barca LAPORTA SÍ!!!
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7486
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2015.01.08. 20:04:40

Bob_Marley írta: Én azt elismerem, hogy nem vagyok Laporta szimpatizáns és lehet nem tudom teljesen objektíven értékelni a dolgokat, de amilyen mérhetetlen költekezés folyt abban az időben azt én nem szeretném még egyszer a klubnál. Úgy hogy semmilyen beleszólásom sincsen, de érzésre így gondolom. Viszont a sociók ott vannak tűz közelben és látnak hallanak mindent így ők valóban relevánsan rálátnak a dolgokra és ha x éve pár százalékon múlott hogy megbuktassák és most megválasztják akkor val. azért mert jó irányt képzelnek el. Viszont Benedito szerintem egy sokkal higgadtabb ember benyomását kelti. Nagyon jó hasonlat volt egyszer Laportára, hogy ő szurkoló és nem elnök. Pl. biztos vagyok benne, hogy akik nagy reformokra számítanak tőle azok nagyot fognak csalódni, mert ki ha nem ő ragaszkodna a régi dolgokhoz. Na de meglássuk, előítéletnek nem szabad lennie remélhetőleg szép jövő elé nézünk.
Beneditot elnökként nem tudjuk milyen lehet, hogy, ha Laportara azt mondjuk, hogy szurkoló és nem elnök, akkor Benedito -az előéletét tekintve- szintén az.
Amúgy meg én nem is azt mondanám Laportára, hogy szurkoló, hanem a sportszakmai érdekeket előbbre helyezte a gazdaságinál. És utóbbi bármennyire fontos is, egy futballklubnál ez a sorrend az ideális. Az pedig, hogy csődközelbe vitte a klubot egy olyan embertől származik akivel ismeretes volt, hogy elég rossz viszonyt ápol. Emiatt én nem tudom ezt készpénznek venni, főleg azután, hogy ez az ember miket művelt a klubnál.
Forca Barca!!!!
Avatar
albicelesteX
A Vadász
Hozzászólások: 3450
Csatlakozott: 2007.06.25. 12:18:01
Tartózkodási hely: Erdők,mezők,vadligetek...

2015.01.08. 19:17:26

Ibrában nem hiszem..ott inkább Eto'o szúrta a szemét és más megoldás nem lévén ezt választotta...aztán egy év múlva el is paterolta.Csiga az meg Csiga ki tudja mi lett volna ha kicsit több lehetőséget kap.Szerintem, ha csak azt nézem, hogy a Barcelonából megint nagy csapat legyen és értelmes jó igazolásokat akarunk látni akkor mindenképpen Joan kell ide az anyagi részében meg a stabilitásban már nem vagyok ilyen biztos... :D
Kép
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2015.01.08. 19:06:29

Azért Csigában meg Ibrában Pep keze is benne volt rendesen, ő akarta annyira mindkettőt.
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19632
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2015.01.08. 14:59:20

Én voltam az, aki ezt írta és meg is indokoltam illetve te is leírtad miért nem lenne jó. Mostani botrányok után hozni egy olyat, aki szintén nem csendesen tengette mindennapjait míg elnök volt nem szerencsés. Olyat rónak fel a szurkolók a mostani elnökségnek, ami az előzőben is megvolt. :D Ami miatt kizártak minket az még Laporta időszak alatt is keletkezett, igazoláspolitikára hivatkoznak sokan miközben ugyanúgy kidobtunk egy 30+ játékosra egy valag pénzt mint most mondjuk Mathieu-re. Csigrinszkij, Ibrahimovic stb...Sikkasztást soha nem tudjuk meg ebben valóban csak szimpátia alapján lehet döntést hozni és nem lenne objektív azért ne felejtsük Laporta "polgári foglalkozásban" ügyvéd, tudott ő ügyeskedni a bíróságon ha akart.

Én azt elismerem, hogy nem vagyok Laporta szimpatizáns és lehet nem tudom teljesen objektíven értékelni a dolgokat, de amilyen mérhetetlen költekezés folyt abban az időben azt én nem szeretném még egyszer a klubnál. Úgy hogy semmilyen beleszólásom sincsen, de érzésre így gondolom. Viszont a sociók ott vannak tűz közelben és látnak hallanak mindent így ők valóban relevánsan rálátnak a dolgokra és ha x éve pár százalékon múlott hogy megbuktassák és most megválasztják akkor val. azért mert jó irányt képzelnek el. Viszont Benedito szerintem egy sokkal higgadtabb ember benyomását kelti. Nagyon jó hasonlat volt egyszer Laportára, hogy ő szurkoló és nem elnök. Pl. biztos vagyok benne, hogy akik nagy reformokra számítanak tőle azok nagyot fognak csalódni, mert ki ha nem ő ragaszkodna a régi dolgokhoz. Na de meglássuk, előítéletnek nem szabad lennie remélhetőleg szép jövő elé nézünk.

És ironikus módon nálam pl Nunez valóban etalon, pedig sitten ül most. :D Ő nem kenterfalazott soha, s hideg fejjel a klub érdekeit, gazdasági helyzetét stb vette általában figyelembe, ki is tette a renitens embereket. Figo-Ronaldo stb aki nagy pénzt akart vagy problémázott mehetett tovább és mindig volt csapat, mindig volt siker a klub életében. Ő igazi keménykezű jó elnök volt. Ne féljen senki ő Messit rég kicsapta volna az ablakon és nem fizetés emelést adott volna neki. :D
Kép
Kép
Kép
Avatar
Capon
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2005.08.26. 20:17:06
Tartózkodási hely: Budapest VIII-XV-ker Rezervátum

2015.01.08. 14:35:41

jelwaz írta: Ja, és remélem nem ő lesz az új elnök, akármennyire sem vagyok Barcás már, azért a múltat nehéz kitörölni, és nem szeretnék még egy hasonlóságot a Real Madriddal. Mert, ha visszajön Laporta, akkor totál Perez érzésem lenne.
Hát elég érdekes indokot találtál, ez nekem kicsit nyakatekert, persze ettől te még érezheted így...


Már nem tudom melyik topickba olvastam ugyancsak olyas valakitől aki nem szeretné Laportát vissza, hogy nem kéne egy botrányhős elnök...
Ha Laporta volt botrányhős (esküszöm most nem ugrik be miért lett volna az) akkor a mostani két elnökünkre vajon milyen jelzőt lehet aggatni??

Esküszöm nem védeni akarom Laportát, de ha a személyes unszimpátiától eltekintünk milyen negatívumokat lehetne felsorolni ellene?
Az hogy rossz anyagi helyzetben hagyta itt a klubot? Mondta ezt az a sértődött és mérges Rosell akit anno kicsaptak/otthagyta az elnökséget és nemrég meg enyhén korrupció szagú ügyek miatt megbukott? Nem épp a szavahihetőség szobra.
Klinsmann; Rivaldo; Maldini; Nesta; Puyol; Xavi; Ronaldinho; Iniesta; Messi
Avatar
jelwaz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1145
Csatlakozott: 2005.07.10. 18:38:11
Tartózkodási hely: A barikádokon...

2015.01.08. 00:16:19

Sajnos meg kell követnem magam, mert anno én is azt híreszteltem Laportáról, hogy maffiózó, de alaptalanul. Lehet, hogy így van, de az én forrásom nemrég megcáfolta magát. Volt egy ismerős, aki tudott egy párszor bennfentes infókat (mondjuk ha a vezetőséget körbeveszi 100 zóna és kifelé vannak az egyre nyilvánosabb titkok, akkor olyan 50. zónásakat), de ez hamis híreszteléseken alapult. Szóval elnézést ezért!

Ja, és remélem nem ő lesz az új elnök, akármennyire sem vagyok Barcás már, azért a múltat nehéz kitörölni, és nem szeretnék még egy hasonlóságot a Real Madriddal. Mert, ha visszajön Laporta, akkor totál Perez érzésem lenne. Jönne inkább egy új, karakán, a klub régen volt szellemisége iránt elkötelezett karakter.
Erxy
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1368
Csatlakozott: 2012.03.31. 11:23:18

2014.11.18. 15:35:45

visca el barca írta:most olvasom a pletykát miszerint xavit akarja edzőnek :lol: kíváncsi vagyok a sok laporta imádó mit szól ehhez.
ugyanakkora az igazságtartalma, mint annak hogy Mout akarja.
Kép
Lezárt