Bojan Krkic

Itt találhatóak az előző szezon során írt hozzászólásaitok. Később érdemes lesz visszanézni őket!
Lezárt
chi omega
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1036
Csatlakozott: 2007.10.31. 11:36:58

2007.11.29. 18:36:49

rooney nem igazi zseni? hány meccset láttatok ti tőle? olyan megoldásokra képes, hogy káprázik az ember szeme. a fiatal csatárok közül jelenleg ő a legjobb (hacsak messit nem számítjuk csatárnak). messze nem csak az erőről szól a fickó, hihetetlenül technikás, és okos.
Atyec

2007.11.29. 18:28:03

LG írta:
Atyec írta:
haze71 írta:Nekem is az az érzésem, hogy fizikálisan még gyenge. Valóbn dícséret illetti, de azért aki a felnőttek játszik, azt a felnőttek mércéjével kell megítélni. Ezért nem jogtalan a kritika. Sosem azt kell nézni, hogy 17 éves korához képest hogy játszik, hanem hogy az adott közegben mit nyújt...
Sajnos igazad van. Fizikálisan még nem kész labdarúgó, de azért be lehet dobni igy időnként. Hagy szokja. Emlékszem Wayne Rooney-ra 17 évesen. Ő már akkor majdnem kész focista volt, de Boján-ból is lehet 1-2 év múlva és akkor még mindig tinédzser lesz. :-)
Igen, Rooney már akkor is nagyon jo volt, most is az, de sztem ő egy klasszis erőcsatár, aki nagyon szép dolgokra képes, de nem 1 igazi zseni.
Nehéz ezt így kategórikusan megállapítani. Mint ahogy azt is nehéz definiálni, ki a zseni a futbalban. Talán csak Maradonára és Pelére merném ezt használni, ha muszáj. Maradnék az átlágnál tehetségesebb kifejezésnél. És Rooney is az, mégha egy olyan közegben is nőt fel, ahol az erő a fociban dominál. Ő ehhez is nagyon fiatalon alkalmazkodni tudott. Bojának pedig ez a legnagyobb hátránya jelenleg még. Mint a lepkét, sodorják el. De meg fogja tanulna kivédeni, jól elesni stb, ami kell ehhez a játékhoz ezen a szinten. Csak kicsit várni kell még.
Avatar
Ákocka
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 370
Csatlakozott: 2007.09.17. 13:50:07
Tartózkodási hely: Veszprém

2007.11.29. 18:05:07

Én is attól félek, hogy így, hogy Bojan 2-3 évvel állandóan megelőzi a korosztályát, és az ideális fejlődési ritmust, akkor nehogy később akár 3-4 évvel megelőzze a csúcsot is, és 28-30 évesen már csak levezessen. Ilyesfajta Owen-effektustól félek.
Drigo
Eurobarca Staff
Hozzászólások: 5459
Csatlakozott: 2005.09.07. 15:26:51
Tartózkodási hely: Felsőörs

2007.11.29. 17:56:09

Zozzy 5 írta:17 évesen Messi még ott tartott, hogy ült a kispadon, a nevét szinte senki sem ismerte. (legalábbis én így emlékszem. Az Albacete elleni góljánál hány éves volt? Asszem akkor volt 17, de nem biztos) 18 évesen volt asszem a zűr az útlevelével, aztán miután megkapta, utánna játszhatott és ejtett ámulatba egyre több embert. Mégegyszer hangsúlyozom, emlékeim szerint Messi ebben a korban még sehol nem volt, ahhoz képest, amilyen híre van most Bojannak. Nyilván Messi neve is forgott valamelyest, de én ezt Bojanal sokkal jobban érzem.
Jó én az eredményeihez képest is mondtam, mert Bojan húzó embere bármely U-s válogatottnak, amiben épp játszik, most épp a 21-esnek, pedig 17(!) éves.

De aki közel áll a klubhoz, az hallott anno Messiről és hallott Bojanról is, itt is nagyon sokat foglalkoztak Vele, pedig akkor 14-15 éves volt csak. Az, hogy kit hogyan kap fel a média az már a mutatott teljesítmény függvénye...Igaz, akkor egy felszállóágban lévő, szárnyaló Barçába kellett volna játszania Messinek rendszeresen, mint most Bojannak.Azért ha Ronaldinho abban a formában lenne, mint volt és Eto'o egészséges lenne, egyszóval kb Messivel együtt került volna fel, akkor nem biztos, hogy meg tudta volna mutatni, hogy mit is tud, úgy ahogy Messi is tette. Szerintem ez a megfelelő komprumisszum a vitánkban. Az meg, hogy jobb volt...Hát nem lehet őket összehasonlítani, Bojan inkább befejezőcsatár, míg Messi szélső.

Viszont nem értem, hogy miért mindenki tizenévesektől várja a csodát (Bojan Giovanni) ilyen fiatalon ekkora teherrel a válladon elég nehéz lehet megfelelni. túl korán kerültek ők oda a mélyvízbe...Igaz, ha ez nem jelent motivációt a támadó szekciónknak, akkor semmi sem.
http://www.ZALNER.eu" target="_blank
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21325
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2007.11.29. 17:45:38

Atyec írta:
haze71 írta:Nekem is az az érzésem, hogy fizikálisan még gyenge. Valóbn dícséret illetti, de azért aki a felnőttek játszik, azt a felnőttek mércéjével kell megítélni. Ezért nem jogtalan a kritika. Sosem azt kell nézni, hogy 17 éves korához képest hogy játszik, hanem hogy az adott közegben mit nyújt...
Sajnos igazad van. Fizikálisan még nem kész labdarúgó, de azért be lehet dobni igy időnként. Hagy szokja. Emlékszem Wayne Rooney-ra 17 évesen. Ő már akkor majdnem kész focista volt, de Boján-ból is lehet 1-2 év múlva és akkor még mindig tinédzser lesz. :-)
Igen, Rooney már akkor is nagyon jo volt, most is az, de sztem ő egy klasszis erőcsatár, aki nagyon szép dolgokra képes, de nem 1 igazi zseni.
Los Banditos
Az EuroBarca Utánpótlása
Hozzászólások: 7702
Csatlakozott: 2005.05.29. 18:40:20
Tartózkodási hely: Coruscant

2007.11.29. 17:45:26

Amikor meglőtte az első gólját, akkor 17 éves és 8-9 hónapos volt. Utánna az U20-as VB-n nagyon nagyot alkoltott (Legjobb játékos lett, Ő lett az aranycipős és az aszisztkirály és természetesen Argentína nyert a döntőben Nigéria ellen Messi két 11-es góljával).

Aztán, ahogy Zozzy említetette az Alaves és Deportivo megfellebezte Messi játékjogát (sikeresen), és egészen a Malaga elleni meccsig nem léphetett pályára.

Az első legjobb mérkőzése, az az Osasuna ellen volt, aztán szép sorra jött a többi, és Giuly csak akkor jutott már játéklehetőséghez, ha az argentín sérült volt, vagy az akkori szokás szerint ő lett a rotáció "áldozata".
in to exile
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21325
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2007.11.29. 17:42:22

Igazatok van, nem ment Bojannak a játék, eltünt a mezőnyben, DE 2x villant, és mind2ből gol lett. pedig erre csak a legnagyobb klasszisok képesek, h mikor nem m1 nekik, akkor is 1etlen villanás elég nekik megváltoztatni mindent. Nekem ugy maximálisan jo, h ha m1 Bojannak, akkor szivatja a népet mint a Huelva ellen, ha nem, akkor meg villan 1-et, 2-őt és lehozza a meccset nekünk....

Amugy meg télleg gyakrnak elnyomják, mert még gyenge a fizikuma. ugyanez volt Robinhoval is, mikor Europába jött, de aztán megerősödött, és hatalmas játékos lett. Csak Bojan évekkel fiatalabb mint az akkori Robinho, és jo esélye van, h még nála is jobb legyen :!:

Viszont igaz, h vigyázni kell rá, nem szabad tulsztárolni semmiképp, nem szabad agyondicsérni, mert ha elszál magátol, akkor lehet gond...és ez az 1, ami megakadályozhassa, h a világ 1ik legjobbja legyen majd. csak halkan jegyzem meg, h néha ugylátxik, Bojan hajlamos is elszálni :roll:
Zozzy 5
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8569
Csatlakozott: 2006.11.04. 10:20:50
Tartózkodási hely: Debrecen

2007.11.29. 17:38:59

Drigo írta:
Zozzy 5 írta:Messivel ebben a korban még azért jóval ovatosabban bántak, és talán jobb is volt. Csak akkor kezdett magának igazán nevet szerezni, mikor nagy csapatok világklasszis védőit opatta le (lásd Robi Carlos), nem úgy, mint most Bojan, aki azért a góljai ellenére még igencsak elvegyül a 22 ember közt a pályán.
Azért én erre máshogy emlékszem. Messi nagyon sztárolva volt ebben az időben, amikor bemutatkozott, sőt Giovanni még jobban, pedig ő aztán eddig nem sokat tett le az asztalra.

Bojan meg 7 év alatt 1000 gól, hogy is van az a mondás, hogy csatárt a góljai minősítenek???Ráadásul mindig sokkal idősebbek ellen tolta (ebben a korban az a 2-3 év igenis soknak számít), nem beszélve arról, hogy most van aki kétszer idősebb nála a ellenfelek közül.

Én már most megkedveltem nekem nagyon szimpatikus, Messi meg soha nem volt a kedvencem elismerem a tudását és örülök, hogy itt játszik, de úgy érzem néhány meccs után túlságosan is túl van értékelve.
17 évesen Messi még ott tartott, hogy ült a kispadon, a nevét szinte senki sem ismerte. (legalábbis én így emlékszem. Az Albacete elleni góljánál hány éves volt? Asszem akkor volt 17, de nem biztos) 18 évesen volt asszem a zűr az útlevelével, aztán miután megkapta, utánna játszhatott és ejtett ámulatba egyre több embert. Mégegyszer hangsúlyozom, emlékeim szerint Messi ebben a korban még sehol nem volt, ahhoz képest, amilyen híre van most Bojannak. Nyilván Messi neve is forgott valamelyest, de én ezt Bojanal sokkal jobban érzem.
Drigo
Eurobarca Staff
Hozzászólások: 5459
Csatlakozott: 2005.09.07. 15:26:51
Tartózkodási hely: Felsőörs

2007.11.29. 17:38:28

Atyec írta:Emlékszem Wayne Rooney-ra 17 évesen. Ő már akkor majdnem kész focista volt
Azért mert valaki egy debella állat, még nem kész focista. Bojan nem tehet arról, hogy nem olyan a testfelépítése, mint Rooney-nak. A MU egyik legnagyobb szégyene, hogy Rooney megkaphatta a 10es mezt(ez csak az én véleményem)
http://www.ZALNER.eu" target="_blank
Atyec

2007.11.29. 17:36:46

JOEY20 írta:Attya
Szvsz te látod rosszul a dolgokat.Messi a nagycsapat közelében sem volt 16 évesen!Ez a srác meg már nyáron gólt lőtt felkészülési meccsen 16!! évesen.És én tartom magam ahhoz hogy Messi 17 évesen és 1-2 hónaposan nem volt olyan jó mint most Bojan!És 16 évesen nem szerepelt az U21-es válogatottba.Nekem Messi nagyon nagy kedvenc(ő a legjobb) de ennyi időssen mint Bojan ilyen teljesítményt nyújtani bizakodotságra ad okot!És sztem lesz olyen jó mint Messi legalábbis ez lenne a legjobb nekünk,szurkolóknak :wink:A lényeg van két szeniális fiatalunk :D
Szerintem értelmetlen ezt így - már-már patika mérleggel - méregetni, ki hány naposan mit csinált. Mellesleg Messi első fellépesei 17 évesen voltak olyan igéretesek, mint Bojané most. Bőven.
Atyec

2007.11.29. 17:30:47

haze71 írta:Nekem is az az érzésem, hogy fizikálisan még gyenge. Valóbn dícséret illetti, de azért aki a felnőttek játszik, azt a felnőttek mércéjével kell megítélni. Ezért nem jogtalan a kritika. Sosem azt kell nézni, hogy 17 éves korához képest hogy játszik, hanem hogy az adott közegben mit nyújt...
Sajnos igazad van. Fizikálisan még nem kész labdarúgó, de azért be lehet dobni igy időnként. Hagy szokja. Emlékszem Wayne Rooney-ra 17 évesen. Ő már akkor majdnem kész focista volt, de Boján-ból is lehet 1-2 év múlva és akkor még mindig tinédzser lesz. :-)
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13509
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2007.11.29. 17:19:40

Ákocka írta:Találtam egy érdekes videót 2004-ből, ahol Bojan és Messi beszélgetnek, dekázgatnak, csócsóznak :lol:
:arrow: http://www.youtube.com/watch?v=AziBA12k0lk
Esetleg nem tud valaki véletlenül spanyolul? :roll: :idea:
Kizárt hogy ez 2004-es video. :roll:
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Drigo
Eurobarca Staff
Hozzászólások: 5459
Csatlakozott: 2005.09.07. 15:26:51
Tartózkodási hely: Felsőörs

2007.11.29. 16:42:18

Zozzy 5 írta:Messivel ebben a korban még azért jóval ovatosabban bántak, és talán jobb is volt. Csak akkor kezdett magának igazán nevet szerezni, mikor nagy csapatok világklasszis védőit opatta le (lásd Robi Carlos), nem úgy, mint most Bojan, aki azért a góljai ellenére még igencsak elvegyül a 22 ember közt a pályán.
Azért én erre máshogy emlékszem. Messi nagyon sztárolva volt ebben az időben, amikor bemutatkozott, sőt Giovanni még jobban, pedig ő aztán eddig nem sokat tett le az asztalra.

Bojan meg 7 év alatt 1000 gól, hogy is van az a mondás, hogy csatárt a góljai minősítenek???Ráadásul mindig sokkal idősebbek ellen tolta (ebben a korban az a 2-3 év igenis soknak számít), nem beszélve arról, hogy most van aki kétszer idősebb nála a ellenfelek közül.

Én már most megkedveltem nekem nagyon szimpatikus, Messi meg soha nem volt a kedvencem elismerem a tudását és örülök, hogy itt játszik, de úgy érzem néhány meccs után túlságosan is túl van értékelve.
http://www.ZALNER.eu" target="_blank
Avatar
Z. Iván
Adminisztrátor
Hozzászólások: 1365
Csatlakozott: 2004.10.08. 19:04:18

2007.11.29. 16:09:59

Ez még ne tántorítson el, mert a Blogot legalább 20-szor annyian olvassák majd el, mint ezt a hozzászólást :wink: :)
Zozzy 5
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8569
Csatlakozott: 2006.11.04. 10:20:50
Tartózkodási hely: Debrecen

2007.11.29. 15:20:58

Nem kis dolog, hogy 17 évesen ismeri a nevét egész Európa. Ugyanakkor én kicsit túlzónak érzem a ráaggatott jelzőket, és ezeket az elvárásokat (gondolok itt a médiára). Gyakorlatilag már most olyan reményed fűződnek hozzá, hogy egy-két éven belül kezdő lesz és meghatározója lesz csapatunknak. Nem tudom...Messivel ebben a korban még azért jóval ovatosabban bántak, és talán jobb is volt. Csak akkor kezdett magának igazán nevet szerezni, mikor nagy csapatok világklasszis védőit opatta le (lásd Robi Carlos), nem úgy, mint most Bojan, aki azért a góljai ellenére még igencsak elvegyül a 22 ember közt a pályán.
Szerintem ez a bánásmód még bőven ráérne akkor is, amikor tényleg nagy dolgokat visz véghez. Nem becsülöm le, félreértés ne essék, de nem szimpi ez a miliő, ami már most körülveszi, véleményem szerint feleslegesen.

Nekem egyébként nem valami szimpatikus, nem is ellenszenves, de egyenlőre nem kívánom a szívembe zárni, pontosan a fent említettekért (nem mintha arról ő tehetne), és azért az is hozzátartozik, hogy a saját korosztályában elég öncélú és nagyképű volt...

szerk: kár, hogy ezt most ide leírtam, kicsit többet dolgozva vele remek kis blogírományt lehetett volna ebből a témából kerekíteni :D
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21325
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2007.11.29. 14:57:41

albicelesteX írta:egyetértek!lehet technikás de még nem üti meg a szintet!én nem is kedvelem annyira túl önzőnek tartom!gondolom ez azért van mert bizonyítani akar!de szerintem ha egy j csapatjátékos lenne az többet érne mintha ő lenne a legfiatalabb gólszerző!
nem csapatjátékos :?: pedig 2 golpaszt adott...ahogy alattam irták, a másodikra is lehet mondani, h golpasz volt.
Avatar
Ákocka
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 370
Csatlakozott: 2007.09.17. 13:50:07
Tartózkodási hely: Veszprém

2007.11.29. 00:50:28

Találtam egy érdekes videót 2004-ből, ahol Bojan és Messi beszélgetnek, dekázgatnak, csócsóznak :lol:
:arrow: http://www.youtube.com/watch?v=AziBA12k0lk
Esetleg nem tud valaki véletlenül spanyolul? :roll: :idea:
Avatar
Sergi
Jugador del Barça
Hozzászólások: 200
Csatlakozott: 2007.06.25. 14:41:53
Tartózkodási hely: Hotel California

2007.11.28. 12:34:52

Bojan 1 lesz a jövő Barca-nagyágyúi közül...

JA és kihagytam hogy tegnap szép zsugát osztott Iniestának.

(Szerkeszt gomb...)
Avatar
albicelesteX
A Vadász
Hozzászólások: 3450
Csatlakozott: 2007.06.25. 12:18:01
Tartózkodási hely: Erdők,mezők,vadligetek...

2007.11.28. 11:12:46

sztem krkic nagyobb tehetség mint gio!nem tudom hogy mondjuk ő egyáltalán marad e barcaban!bojannak meg még van ideje kiszorítani eto'o-t ronaldinhot vagy messit azért ő még nem ez a szint!!!!
Kép
Benga
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1044
Csatlakozott: 2007.02.07. 12:37:36

2007.11.28. 11:07:49

albicelesteX írta:egyetértek!lehet technikás de még nem üti meg a szintet!én nem is kedvelem annyira túl önzőnek tartom!gondolom ez azért van mert bizonyítani akar!de szerintem ha egy j csapatjátékos lenne az többet érne mintha ő lenne a legfiatalabb gólszerző!
Sztem Gio sokkal önzőbb nála. És sztem elég hasznosan játszott. Kíváncsi leszek mennyi idő kell, hogy megragadjon a csapatba és kiszorítson valakit.
Avatar
albicelesteX
A Vadász
Hozzászólások: 3450
Csatlakozott: 2007.06.25. 12:18:01
Tartózkodási hely: Erdők,mezők,vadligetek...

2007.11.28. 11:02:21

egyetértek!lehet technikás de még nem üti meg a szintet!én nem is kedvelem annyira túl önzőnek tartom!gondolom ez azért van mert bizonyítani akar!de szerintem ha egy j csapatjátékos lenne az többet érne mintha ő lenne a legfiatalabb gólszerző!
Kép
Avatar
haze71
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1003
Csatlakozott: 2006.02.28. 09:04:53

2007.11.28. 10:48:13

Nekem is az az érzésem, hogy fizikálisan még gyenge. Valóbn dícséret illetti, de azért aki a felnőttek játszik, azt a felnőttek mércéjével kell megítélni. Ezért nem jogtalan a kritika. Sosem azt kell nézni, hogy 17 éves korához képest hogy játszik, hanem hogy az adott közegben mit nyújt...
Avatar
noname
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8245
Csatlakozott: 2006.03.19. 18:39:34
Tartózkodási hely: Margitta/Kolozsvár

2007.11.28. 10:01:17

2 gólpassz..Mindenképp dicséretet érdemel, amikor tudta megmutatta h mit tud, csak a meccs nagy részében eléggé elnyomták, de ezt sztem a még gyenge fizikumának tudható be.
A Fifa egy szégyen
Avatar
Grege
Capitá del Barça
Hozzászólások: 580
Csatlakozott: 2004.11.21. 00:21:31

2007.11.27. 23:06:56

Itt páran lehúzták őt is meccs közben, hát nem tudom, sztm kifejezetten dicséretet érdemel, gyakran jól megtartotta a labdát. Ahhoz képest, h 17, nem tudták igazán elnyomni, adott két gólpasszt, bátran játszott, védekezett is, sztm bravo!!! Persze, lesz ez még jobb is, de ennyi idősen ilyen jól focizni, ez nem semmi!
Avatar
Ordog
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3013
Csatlakozott: 2004.10.08. 18:54:45
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

2007.11.27. 23:03:04

Fogalmazzunk úgy, hogy 2 gólpassza volt! Hatalmas játékos lesz belőle is! Nagyobb mint Gio-ból szvsz
Lezárt