Luis Enrique

Itt találhatóak az előző szezon során írt hozzászólásaitok. Később érdemes lesz visszanézni őket!
Lezárt

Kit választanál LE utódjának?

Sampaoli
53
56%
Unzue
5
5%
Koeman
10
11%
Blanc
0
0 szavazat
Allegri
9
9%
Tuchel
2
2%
Sarri
1
1%
Eusebio
0
0 szavazat
Óscar Garcia
1
1%
Más
14
15%
 
Szavazatok száma: 95
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2014.10.29. 14:01:25

nagyatyesz írta:Egyfelől szemben Martinoval vele nem a szezon kezdete előtt néhány héttel közölték, hogy te lettél az edző. Időben kinevezték, volt ideje kitalálni kiket akar, mely posztokra igazolni, és milyen hadrendbeli változásokat eszközöl. Ehhez kapott egy zsák pénzt, és hozott kellő mennyiségű új játékost, csak ezt a fránya Alves ügyet nem tudta megoldani. Na de abba ne is menjünk bele...
Az Alves üggyel mit tudott volna tenni? Nem kellett a kutyának se a Brazil ekkora fizetési igények mellett, ő meg nem adott alább, mit tudott volna tenni Lucho? Most komolyan.. (Az más kérdés, hogy nem kéne minden meccsein játszatnia.)
Az meg, hogy kapott egy rakás pénzt.. Érdekes, nem tűnt fel, hogy leraktuk volna az 50-50 milliót a Cuadrado-Marquinhos duoért - ami nem is baj teszem hozzá. Pedig ha valakiknek ennyit szerepel a neve a sajtóban folyamatosan, akkor azért ott már van valami valóságalapja is a dolognak általában. Pedig így lett volna +1 mozgékony/fürge középső védőnk - amiből jelenleg egy szem van, az is Masch -, és egy Alves fiatalkori kiadására emlékeztető játékosunk.

Az meg egyáltalán nem igaz, hogy a megújulás egyenlő a kezdő kicserélésével.. Taktikailag minden poszton és csapatszinten is újított valamennyit, ezt le se írom már, mert egész oldalon erről folyt kb a diskurzus.

Montoya játszatásáról szóló résszel egyetértek - bár Alves a Classicon pont jó volt -, az számomra is hiba, ahogy Bartra ügye is, bár ő egyre többet játszik.

A Busquetses résszel nem egészen értek egyet, mert ha Masch a vkp, akkor csak a Bartra-Matyi-Pique trióból válogathat Lucho, közülük meg mindenki inkább a 'kevésbé fordulékony torony' kategória, és idén számtalanszor láthattuk már, hogy jól jön egy robbanékony pitbull oda középre, aki akkor is odaér, ha a tornyunkat beforgatták - most Masch, anno Puyi (és gondolom Marquinhos ez lett volna Lucho tervei szerint). Verma is ilyen típus lenne, ha egészséges lenne, akkor ELŐFORDULHATNA, hogy Masch többet lenne vkp a rangadókon is - PSG stílusú csapatok ellen -, de mivel ő meg folyton sérült, ezért nehéz rá építeni. Meg még ott van a Busi faktor, nem akkora balfallosz ő, mint azt itt páran hiszik..
nagyatyesz írta:Bravo - Alves, Vermalen, Mathieu/Bartra, Alba - Iniesta, Masc, Rakitic - Suarez, Messi, Neymar
Azt meg nem értem, hogy ha nem vagy elégedett Alvessel, akkor miért nem Montoya van az "álmokezdődben"? :-k Ez tényleg csak egy kérdés, nem kötekedés. Nekem is így nézne ki amúgy a gálacsapatom - Montoya Alves helyett, és Bartra lenne Verma párja -, de hát az élet nem kívánságműsor, és sok szempontból érthető, hogy Lucho kit miért és hol játszat - kivéve az Alves dolog.. :mrgreen:
nagyatyesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1020
Csatlakozott: 2009.06.02. 16:51:33

2014.10.29. 13:31:37

Én nem szeretném Luist teljesen leírni, de tény, hogy egyre több olyan döntést hoz, ami alkalmatlanságát bizonyítja.

Egyfelől szemben Martinoval vele nem a szezon kezdete előtt néhány héttel közölték, hogy te lettél az edző. Időben kinevezték, volt ideje kitalálni kiket akar, mely posztokra igazolni, és milyen hadrendbeli változásokat eszközöl. Ehhez kapott egy zsák pénzt, és hozott kellő mennyiségű új játékost, csak ezt a fránya Alves ügyet nem tudta megoldani. Na de abba ne is menjünk bele...
Mindezek magában hordozhatták a teljes megújulás lehetőségét, és valami hasonló kezdő kialakítását: Bravo - Alves, Vermalen, Mathieu/Bartra, Alba - Iniesta, Masc, Rakitic - Suarez, Messi, Neymar. Ez totális megújulást jelenthetetett volna, mert egy új középső védelem mellé, egy harcos középpálya, és egy bődületes támadó trió lett volna. Cserének meg lett volna számos fiatal, pl Rafinha, Deu, Montoya és a sokat fogalakoztatott Sandro, Munir duó. Igaz maradt volna a régi Barcából is pár név, mint pl. Piqué, Xavi, Pedro, Busi, de ők akár el is fértek volna a keretben.
Luis kezdője nem sokban hasonlít az általam leírt kezdőhöz, mert Masc maradt a védelemben, Vermalen mióta itt van sérült, Bartra és Montoya szinte nem is játszik, Busi és Alves kiszoríthatatlan. Pedro játszatása Suarez eltiltása miatt még indokolt is volt.
De én azt látom, hogy Luis kezdője kicsit finomabb változásokat eszközölt, mint az általam felvázolt, sőt az óvatos újításait egyre inkább felváltja a korábbi évekhez való visszanyúlás. Remélem csak én látom ezt így, és rám cáfol, de eleinte Xavi alig játszott, az utóbbi meccseken fix kezdő, Piqué gyenge formája ellenére sokat játszik, míg Alves helyén nem próbál ki senkit, holott botrányosan játszik a brazil.
Én továbbra is tartom, hogy az általam felvázolt kezdő lenne az ideális, mivel Messi úgyis visszajár középre, ezért kell Iniesta mellé a 2 hajtós játékos Masc és Rakitic személyében. De nagy összeget tennék rá, hogy egyszer sem fogunk így feállni idén...sajnos
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2014.10.29. 13:06:54

Ne csináljátok, meghalok a röhögéstől a gép előtt .
u.i.: Az edzőtáborban A-ból B-be juttatták el a labdát dobálva egy körben.. ez milyen már..
Fogyatékosok, így nem lehet edzeni. Ennél még az MB1-ben is komolyabb munka folyik. :twisted: =D>
Kép
Petr
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2144
Csatlakozott: 2013.10.31. 15:46:41
Tartózkodási hely: Az ország legszebb városának a legszebb utcája

2014.10.29. 12:16:32

visca el barca írta:
Erxy írta:szerintem az lehetett a baj, hogy edzésen csak álldogálnak 3-5 méterre egymástól és passzolgatnak.
ez még nem is lenne baj, de mindig csak körben állnak. néha felvehetnének deltoid, vagy trapéz formációt is.
Ne csináljátok, meghalok a röhögéstől a gép előtt :D.
u.i.: Az edzőtáborban A-ból B-be juttatták el a labdát dobálva egy körben.. ez milyen már.. :D
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2014.10.29. 10:26:41

Erxy írta:szerintem az lehetett a baj, hogy edzésen csak álldogálnak 3-5 méterre egymástól és passzolgatnak.
ez még nem is lenne baj, de mindig csak körben állnak. néha felvehetnének deltoid, vagy trapéz formációt is.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2014.10.29. 09:36:27

mess2009 írta:jobb ha tőlem tudod: egy gólt kontrából kaptunk. de ha nem hiszed, olvasd el LE saját nyilatkozatát, hogy ő milyen okot látott! :mrgreen:
Azt a mi szögletünk után kaptuk, úgy kicsit más ezért, mintha egy támadásunk lekontrázták volna - nem mintha erre nem lett volna példa.

Amúgy csak kis érdekesség, Rakitic beállítása után is számtalanszor átrohantak a középpályánkon. A Real olyan szinten tolta a labdajáratást sokszor, mint mi anno, ez ellen meg a sokat futkosó középpályával se mentünk volna sokra, az lett volna talán hatásos, ha beállítjuk a buszt a 16-osunkra, aztán próbálkozzanak feltörni a falat, de én speciel örülök, hogy nem ezt tettük, még ha bele is szaladtunk egy nagy verésbe. Példa 1 - kisebb Alves mentéssel a végén; Példa 2 - itt meg még űztük is őket, mégis eljutottak a kapuig; itt meg egy Rakiticet játszották át. Ebből is látszik, hogy azért ő sem akkora király, hogy egyedül megállítsa a Realt..

Persze én is jobban örültem volna, ha Matyi helyett Alba a balbekk, és a Masch-Ini-Rakitic középpályával állunk fel, de a Real úgy tette-vette a zsugát szombaton sokszor, hogy velük se lett volna sokkal jobb a védekezésünk. Az előre játékon kellene inkább javítanunk sajnos szerintem - mondjuk Albaval Neymar többet alkothatott volna, de Xavi passzai jobban ülnek mint Rakiticnek sajnos, úgyhogy ez nem feltétlenül volt rossz döntés végülis..
csababarca írta:Arról meg lehetne oldalakat írni,hogy itt volt egész nyáron, nem félúton érkezett, igazolhatott volna kedvére minőségi embereket, vagy legalább megpróbálhatta volna, ehelyett látjuk kiket hozott...Suarez és Rakitic idevaló, Mathieu nem,mégha nem is teljesít rosszul, Vermaelen meg nem is játszik,mert sérülten vettük...
Szóval nem egyedül ő a vereség oka, sőt, de mindent megtett ő is érte,hogy ne legyünk jók még X-re sem.
Kérte még Cuadradot, akivel a jobboldal támadásban egész máshogy festene, és Marquinhoshoz is ragaszkodott, akivel lenne egy gyors, robbanékony védőnk, így nem feltétlenül Maschnak kéne tolnia folyton a tornyaink mellett. Arról nem ő tehet, hogy megkapta Douglast a jobbosra, és mozgékony védőnek a folyton sérült Vermaelent.

Az utolsó mondattal viszont részben egyetértek, de tényleg nem annyira csak ő a hibás, mint azt itt sokan beállítják.
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2014.10.29. 09:04:27

Chino írta:
mess2009 írta:l...
Hány gólt kaptunk kontrából? Egyet sem.
A legmagasabb és legjobban fejelő játékosokkal állt fel. Igen.
Legjobb emberek? Egyedül Rakitic és Mathieu lehet vita tárgya. Utóbbira ok lehet amit az fentebbiben hiányoltál, előbbi helyett Xavi a labdatartásban lehetett volna kulcs. Nem jött be. Ha sikerül akkor meg ő az Isten. Amúgy Rakitic-el sem változott sokat a dolog.
Alves? vele mi volt a baj? Nem erőltette a beadásokat, most fegyelmezetten védekezett is.
Mileen spanyol kiscsapatok szívatnak? 9 forduló alatt egyedül a Malaga ellen volt kifogásolható.
A Messis témát meg hagyjuk már. Egy összevágott maszlagot láttunk. Elmondta erről a véleményét, kész. Túl van misztifikálva az egész.

Nem védeni akarom, mert voltak hibái, de sokak gondolkodás nélkül varrják a nyakába a vereséget.
jobb ha tőlem tudod: egy gólt kontrából kaptunk. de ha nem hiszed, olvasd el LE saját nyilatkozatát, hogy ő milyen okot látott! :mrgreen:
Alves? a második félidőben ugyanazt csinálta amit szokott, beadott...de minek.mellesleg erről én csak olvastam..(néhány elemzést lapokban) gondolkodás nélkül...
Erxy
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1368
Csatlakozott: 2012.03.31. 11:23:18

2014.10.28. 23:17:00

szerintem az lehetett a baj, hogy edzésen csak álldogálnak 3-5 méterre egymástól és passzolgatnak.
Kép
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2014.10.28. 20:30:46

Chino írta:Nem védeni akarom, mert voltak hibái, de sokak gondolkodás nélkül varrják a nyakába a vereséget.
véletlenül nem jlentkeztem be, uhogy befelutottam a hsz-ébe... hagyjad már, csak hörögni tud.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
fz9999
Barça B
Hozzászólások: 57
Csatlakozott: 2008.01.18. 20:28:25
Tartózkodási hely: Bp

2014.10.28. 20:13:52

mess2009 írta:az a baj ezzel az edzővel, hogy Madridi összevetésben a gyenge védelem és a gyenge középpálya mellett ő maga is a gyenge kategóriába tartozik! lehetett tudni, hogy a Madrid Kontrázni fog? igen. Tett ellene valamit? nem ! lehetett tudni, hogy a Madrid erős a fejes gólokban (is!) igen . sikerült kivédeni? nem!
sikerült -legalább a lehetőségei szerinti - legjobb emberekkel kiállnia? nem! látszik némi fejlődés a szöglet rúgásaink terén? semmi! a fél világ röhög Alves meddő beadásain változtat valamit? nem!
egy ilyen kaliberű klub-edzőnek nem kellene látnia, hogy ilyen lassú, ötlettelen támadójátékkal még a Spanyol kis csapatok is szivatnak bennünket? de bizony kellene!
nos ezért tartom én gyengének ezt az embert és akkor még nem is szóltam a Messivel történt pengeváltásáról, a csak azért is (meg mutatom ki az úr ...) le cserélésről...
Teljesen egyetértek, ugyanezeket írtam le én is kb.Végre egy páran ezen a forumon is látnak talán.
Hihetetlen hogy valakik viszont még mindig védenek egy teljesen alkalmatlan embert, aki elköveti ugyanazokat a fatális hibákat amibe már ő is és korábbi Barca edzők is belebuktak...

És ahogy írtad: rajtunk röhög a világ.
És én is felteszek egy kérdést amire LE eddigi tevékenysége alapján lehet válaszolni:
Tanul a hibáiból és lesz változás? NEM!
Avatar
Leon
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2593
Csatlakozott: 2014.02.17. 16:20:26
Tartózkodási hely: Balkán sarkán

2014.10.28. 19:59:43

A Madrid elleni vereség Lucho hibája!A félidős 1-1es állásnál egyértelműen észlelhette,hogy a kpa-val és a védelemmel is gond van!
Xavit le,Rakiticet be,Matyit középre,Piquét lekapni és Albat be a baloldalra.
Kb ennyit kellet volna tennie! A vak is láthatta,hogy Neymar és Matyi nem értik meg egymást ahogy azt is,hogy Rakitic hiánya miatt halál nyugodtan rohangáltak át a kp-n. Piqué meg no comment.Ha ezt meglépi még akkor is marad egy vésztartalék cseréje.Amire láthattuk Ini sérülése miatt szükség is volt. Én Ini leküldésénél Bartrát tettem volna be hátulra,Mast pedig be vkp-nak.
Alvessel egyébként szerintem most nem volt sok gond.
Messi campion del Mundo 2022. G.O.A.T.

Gianluigi Buffon (a Messivel való találkozásról 2013-ban): Meg kellett érintenem Messit, hogy megbizonyosodjak róla, olyan ember, mint mi.

L4wandowski

Tito per sempre etern.Infinite Iniesta Grácies Xavi, Grácies Piqué!

Grácies Messi!
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15503
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2014.10.28. 19:50:25

Chino írta:
Hány gólt kaptunk kontrából? Egyet sem.
A legmagasabb és legjobban fejelő játékosokkal állt fel. Igen.
Legjobb emberek? Egyedül Rakitic és Mathieu lehet vita tárgya. Utóbbira ok lehet amit az fentebbiben hiányoltál, előbbi helyett Xavi a labdatartásban lehetett volna kulcs. Nem jött be. Ha sikerül akkor meg ő az Isten. Amúgy Rakitic-el sem változott sokat a dolog.
Alves? vele mi volt a baj? Nem erőltette a beadásokat, most fegyelmezetten védekezett is.
Mileen spanyol kiscsapatok szívatnak? 9 forduló alatt egyedül a Malaga ellen volt kifogásolható.
A Messis témát meg hagyjuk már. Egy összevágott maszlagot láttunk. Elmondta erről a véleményét, kész. Túl van misztifikálva az egész.

Nem védeni akarom, mert voltak hibái, de sokak gondolkodás nélkül varrják a nyakába a vereséget.

Csak valamibe kapaszkodni kell.
Tény,hogy ez a real erősebb nálunk,de talán lehetett volna értelmesebben is feltenni a csapatot. 2 csatár elég lehetett volna, amit beszéltünk itt hetekkel ezelőtt,hogy ez lehet egy járható út. És akkor Masch fel a nulla Busi mellé,mert ugye a kegyeltnek játszania kell, vagy Rakitic be Busi mellé...stabil középpálya kellett volna, erre felrakja azt a kp-t ami már csak a múltjából él 2 éve.

Arról meg lehetne oldalakat írni,hogy itt volt egész nyáron, nem félúton érkezett, igazolhatott volna kedvére minőségi embereket, vagy legalább megpróbálhatta volna, ehelyett látjuk kiket hozott...Suarez és Rakitic idevaló, Mathieu nem,mégha nem is teljesít rosszul, Vermaelen meg nem is játszik,mert sérülten vettük...
Szóval nem egyedül ő a vereség oka, sőt, de mindent megtett ő is érte,hogy ne legyünk jók még X-re sem.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7511
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2014.10.28. 19:33:39

mess2009 írta:az a baj ezzel az edzővel, hogy Madridi összevetésben a gyenge védelem és a gyenge középpálya mellett ő maga is a gyenge kategóriába tartozik! lehetett tudni, hogy a Madrid Kontrázni fog? igen. Tett ellene valamit? nem ! lehetett tudni, hogy a Madrid erős a fejes gólokban (is!) igen . sikerült kivédeni? nem!
sikerült -legalább a lehetőségei szerinti - legjobb emberekkel kiállnia? nem! látszik némi fejlődés a szöglet rúgásaink terén? semmi! a fél világ röhög Alves meddő beadásain változtat valamit? nem!
egy ilyen kaliberű klub-edzőnek nem kellene látnia, hogy ilyen lassú, ötlettelen támadójátékkal még a Spanyol kis csapatok is szivatnak bennünket? de bizony kellene!
nos ezért tartom én gyengének ezt az embert és akkor még nem is szóltam a Messivel történt pengeváltásáról, a csak azért is (meg mutatom ki az úr ...) le cserélésről...
Hány gólt kaptunk kontrából? Egyet sem.
A legmagasabb és legjobban fejelő játékosokkal állt fel. Igen.
Legjobb emberek? Egyedül Rakitic és Mathieu lehet vita tárgya. Utóbbira ok lehet amit az fentebbiben hiányoltál, előbbi helyett Xavi a labdatartásban lehetett volna kulcs. Nem jött be. Ha sikerül akkor meg ő az Isten. Amúgy Rakitic-el sem változott sokat a dolog.
Alves? vele mi volt a baj? Nem erőltette a beadásokat, most fegyelmezetten védekezett is.
Mileen spanyol kiscsapatok szívatnak? 9 forduló alatt egyedül a Malaga ellen volt kifogásolható.
A Messis témát meg hagyjuk már. Egy összevágott maszlagot láttunk. Elmondta erről a véleményét, kész. Túl van misztifikálva az egész.

Nem védeni akarom, mert voltak hibái, de sokak gondolkodás nélkül varrják a nyakába a vereséget.
Forca Barca!!!!
Avatar
Mr. Cesc
Barça B
Hozzászólások: 76
Csatlakozott: 2014.04.28. 20:57:55
Tartózkodási hely: Budapest

2014.10.28. 19:18:34

palesz77 írta:@RafaelH117
Lucho’s press conference was like an animal desperately wailing to be put down. Goddamn, couldn’t have been worse.

Erről a mostani sajtótájékoztatójáról lesz cikk? Érdekelne.. :lol:
KATT
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2014.10.28. 19:15:37

az a baj ezzel az edzővel, hogy Madridi összevetésben a gyenge védelem és a gyenge középpálya mellett ő maga is a gyenge kategóriába tartozik! lehetett tudni, hogy a Madrid Kontrázni fog? igen. Tett ellene valamit? nem ! lehetett tudni, hogy a Madrid erős a fejes gólokban (is!) igen . sikerült kivédeni? nem!
sikerült -legalább a lehetőségei szerinti - legjobb emberekkel kiállnia? nem! látszik némi fejlődés a szöglet rúgásaink terén? semmi! a fél világ röhög Alves meddő beadásain változtat valamit? nem!
egy ilyen kaliberű klub-edzőnek nem kellene látnia, hogy ilyen lassú, ötlettelen támadójátékkal még a Spanyol kis csapatok is szivatnak bennünket? de bizony kellene!
nos ezért tartom én gyengének ezt az embert és akkor még nem is szóltam a Messivel történt pengeváltásáról, a csak azért is (meg mutatom ki az úr ...) le cserélésről...
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2014.10.28. 17:44:35

@RafaelH117
Lucho’s press conference was like an animal desperately wailing to be put down. Goddamn, couldn’t have been worse.

Erről a mostani sajtótájékoztatójáról lesz cikk? Érdekelne.. :lol:
komutnemukod
Jugador del Barça
Hozzászólások: 143
Csatlakozott: 2005.11.02. 19:20:59

2014.10.27. 20:18:35

Chino írta:
komutnemukod írta: A Barca játékához gyors fordulékony védők kellenek.
Nem kell a 90'-es évekig visszamenni. Itt van Piqué, aki nem egy évig klasszis teljesítményt hozott. Persze kellett egy Puyol is, de most a statikusságon van a hangsúly.
Mathieu sebességével, és a fordulékonyságával nincs akkora gond, legalábbis középső védőként. Ha balbekket játszik, akkor bizony nagyon kevés, és ami a mi játékrendszerünkben fontos, hogy mindkét szélső védőnk kreatív legyen. Alvest lehet szidni, hogy nem tud beadni, meg elöl ragad, ami igaz is, viszont érzi a háromszögeléseket, jó az összjátékban, Messivel képes megbontani a védelmet, embert elvinni. Mathieu erre teljesen alkalmatlan, reméljük nem túl későn derült ki.


komutnemukod írta: Az én olvasatomban ezt a meccset LE bukta.
Az X tényleg benne volt, de ezt egészben LE nyakába varrni... Ezzel nagyon nem értek egyet. Egyik gólt sem olyan hibából kaptuk, amiről ő tehetett volna. Azzal nem tud mit kezdeni, hogy Piqué kapust megszégyenítően rávetődik a labdára és tizenegyes vagy hogy a szögletnél Alves elesik és lemarad az emberéről, nem beszélve arról, hogy Iniesta gyönyörűen kiugratja az ellenfél támadóját. Ezek mind elkerülhető egyéni hibák.
Emellett azt sem lehet mondani, hogy nem voltak lehetőségeink. Voltak helyzeteink, nem is kicsik, de kimaradtak. Lucho ezekkel mit csináljon. Menjen fel ő a pályára és mutassa meg Messinek, hogyan kell bepüfölni a labdát a hálóba?

Nem azt mondom, hogy nem követett el hibákat, mert ez nem igaz. Ő is ludas, de ez sokkal komplexebb dolog, minthogy őt kiáltsuk ki bűnbaknak.
Azért Pique-ről sok rosszat lehet mondani, de azokban az években amikor topon volt igenis jó atlétának számított. Sőt számomra mindig is az atletikussága volt ami miatt klasszisnak tartottam. Ebből sokat vesztett, hogy ez most fizikai vagy mentális probléma azt nem tudom megítélni. Őt én semmi esetre sem sorolnám a statikus védők közé, legalábbis abban az időszakában amikor még megkérdőjelezhetetlen volt a helye Puyol mellett. Homályosan él még bennem olyan kép amikor egy-két klasszikuson Cé-vel többször fel vette a versenyt gyorsaságban.

Aztán LE-ről leírtam, hogy teljes mértékben alkalmasnak tartom az edzői feladatokra, mindössze nem tértem ki külön még egyszer egy olyan állításomra amit előzőleg már megtettem. Mivel az első reakciód arra a hsz-emre jött így feleslegesnek tartottam.
Remélem Enrique vette a lapot ebből a meccsből és ez csak a tapasztalatlansága számlájára írható, mert az biztos hogy karakterben és a klubbal kapcsolatos múltja miatt alkalmas a posztra ez a klasszikus a szakmai rátermettségével kapcsolatban kicsit megingatott.


Annyiban tartom őt a fő felelősnek, hogy az én értelmezésemben kicsit kellemetlen helyzetbe hozta a saját védelmét avval, hogy Xavi-t a kezdőbe rakta(Rakitic-et kihagyta).
Neymar-t szintén magára hagyta a baloson Matyival és talán azt az oldalt lehetett volna inkább támadni. Marcelo-t jobb szélső védőnek tartom mint Carvajal-t. Főleg annak tükrében, hogy Dani Alves meglepően fegyelmezetten fogta Ronaldo-t, már magához mérten és így nagyon hiányzott még egy támadni tudó ember elölről. Szerintem Alba sokat segíthetett volna.
Ettől függetlenül persze megnyerhette volna Messi a meccset vagy Pique is eláshatta volna a kezét, de még Iniesta is felrúghatta volna a lelátóra a lasztit.
Azonban én nem érzem, hogy elég segítséget kaptak volna a szakmai stábtól erre a meccsre.

Nem gondolnám, hogy messze menő következtetéseket kellene levonni ebből a meccsből, egyszerűen ezt most elszúrta LE szerintem.
Ha javít, ezen nem sok fog múlni hosszú távon és pont az eddigi munkája miatt lepett meg mert az számomra nem ezt vetítette előre.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7511
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2014.10.27. 18:43:14

komutnemukod írta: A Barca játékához gyors fordulékony védők kellenek. Nagyon kevés statikus védő tudott itt komolyat alkotni, hirtelen nem is jut eszembe egy sem. Talán Nadal volt akire emlékszem, de ő sem világklasszis volt csak az akkori viszonyok között hozott egy átlagost vagy picit jobbat. Vermalen-t sokkal jobban el tudom képzelni Masch párjaként.

Nem akarok Matyi ellenesnek tűnni vagy rajta el verni a port a vereség miatt.
Nem kell a 90'-es évekig visszamenni. Itt van Piqué, aki nem egy évig klasszis teljesítményt hozott. Persze kellett egy Puyol is, de most a statikusságon van a hangsúly.
Mathieu sebességével, és a fordulékonyságával nincs akkora gond, legalábbis középső védőként. Ha balbekket játszik, akkor bizony nagyon kevés, és ami a mi játékrendszerünkben fontos, hogy mindkét szélső védőnk kreatív legyen. Alvest lehet szidni, hogy nem tud beadni, meg elöl ragad, ami igaz is, viszont érzi a háromszögeléseket, jó az összjátékban, Messivel képes megbontani a védelmet, embert elvinni. Mathieu erre teljesen alkalmatlan, reméljük nem túl későn derült ki.


komutnemukod írta:Én komolyan úgy gondolom, hogy egy egész jó meccset hoztunk le az eredmény és a hibák ellenére és sokakkal ellentétben láttam esélyt a sikerre (x-et is sikerként értékeltem volna).
Az lepett meg, hogy én arra számítottam ez nem a edzőn fog múlni. Az én olvasatomban ezt a meccset LE bukta. Persze sok olyan oka is lehetett ennek a kezdőnek amit csak ők tudnak belső emberként (edzés munka, sérülés, tekintély teremtés), de bízom a tanulási folyamatban.
A játékos keret számomra bizonyította, hogy alkalmas komoly célokra.
Nekem pedig ez a legfontosabb.
Az X tényleg benne volt, de ezt egészben LE nyakába varrni... Ezzel nagyon nem értek egyet. Egyik gólt sem olyan hibából kaptuk, amiről ő tehetett volna. Azzal nem tud mit kezdeni, hogy Piqué kapust megszégyenítően rávetődik a labdára és tizenegyes vagy hogy a szögletnél Alves elesik és lemarad az emberéről, nem beszélve arról, hogy Iniesta gyönyörűen kiugratja az ellenfél támadóját. Ezek mind elkerülhető egyéni hibák.
Emellett azt sem lehet mondani, hogy nem voltak lehetőségeink. Voltak helyzeteink, nem is kicsik, de kimaradtak. Lucho ezekkel mit csináljon. Menjen fel ő a pályára és mutassa meg Messinek, hogyan kell bepüfölni a labdát a hálóba?

Nem azt mondom, hogy nem követett el hibákat, mert ez nem igaz. Ő is ludas, de ez sokkal komplexebb dolog, minthogy őt kiáltsuk ki bűnbaknak.
Forca Barca!!!!
komutnemukod
Jugador del Barça
Hozzászólások: 143
Csatlakozott: 2005.11.02. 19:20:59

2014.10.27. 16:59:51

Chino írta:
komutnemukod írta:

Matyi ezen a szinten kevés...
Ezt én nem jelenteném így ki. Én inkább úgy fogalmaznám, hogy szélső védő poszton nem elég egy "nagycsapat" ellen. Egyrészt azon a poszton nagyon lassú és legtöbbször tanácstalan. Sok alkalommal rengeteg területe volt, nem zavarta senki, Neymar elvitte a védőket, ennek ellenére látszott, hogy nem tudja mit csináljon. Igazából volt egy lövése és annyi. Albanak fele akkora terület is elég, hogy veszélyt tudjon kialakítani. Ezt nagyon benyaltuk. Középső védőnek viszont "rendben van". A sebessége is megfelelő arra a posztra, a labdákat is jó százalékkal meg tudja játszani (talán a Villarreal ellen, de nem vagyok benne biztos 17-ből 17x jó helyre tette a bogyót, ami még 3 méteres passzoknál is jó arány), emellett viszonylag biztos pont.
Amúgy érdekes, hogy meccs előtt senki sem ágált a bal oldali játszatása ellen. LE itt szerintem annyiban hibázott, hogy egy Real ellen dobta be így, nem volt még "tesztelve".
Vermaelen-ben amúgy én is bízom. Nagyon örültem a leigazolásának, szerintem senki sem gondolta, hogy ilyen sokáig sérült lesz.

Amit nem értettem, hogy Ini helyett miért SR jött és miért nem Alba. A Valencia-ban rengetegszer játszott szélső kp-t, pont Mathieu-vel párban, ráadásul már Rakitic is fent volt. Kicsit "gyáva" megoldásnak tartottam.

Palesz-al szinte mindenben egyetértek. Nem akarok senkit megbántani, de aki azt mondja, hogy nem változott a játékunk, az vagy vak vagy gyengénlátó. Szinte minden csapatrészben van változás a játékunkban. Az, hogy ezek hogy sülnek el, majd kiderül.

Én nem nem esek annyira kétségbe, persze nagyon ideges vagyok a Clasicó miatt (kb. mára sikerült lehiggadni), ráadásul hogy 3 ilyen idióta, elkerülhető gólt kaptunk, de személy szerint úgy látom képes a csapat fejlődni, Suarez pedig sokat jelenthet.
Ha valaki ezt bagatell dolognak gondolja szerintem téved. Gondoljunk bele kik voltak idáig a harmadik támadó. Egy tehetséges, de még a Juvenilből felhozott Munir, szintén egy fiatal Sandro meg egy még magához képest is iszonyatosan gyenge Pedro. Már csak a számokból is kiderül. Pedro, Munir 1-1 gól, Sandro 2. Ehhez képest Suarez azért nem kicsit más szint. Végre lesz még egy olyan játékosunk akire figyelni kell a védőknek és mindig benne van a gól.

Igen a Villareal ellen elég.
Én belső védő poszton sem számolnék vele a Real ellen.
A Barca játékához gyors fordulékony védők kellenek. Nagyon kevés statikus védő tudott itt komolyat alkotni, hirtelen nem is jut eszembe egy sem. Talán Nadal volt akire emlékszem, de ő sem világklasszis volt csak az akkori viszonyok között hozott egy átlagost vagy picit jobbat. Vermalen-t sokkal jobban el tudom képzelni Masch párjaként.

Nem akarok Matyi ellenesnek tűnni vagy rajta el verni a port a vereség miatt. Nekem sokkal jobban fájt, hogy Busit egyedül hagyta a középpályán Lucho. Kicsit olyan érzésem van mintha ő is el hitte volna, hogy Kroos és Modric nem tud védekezni és akart húzni egy nagyot, hogy majd szét passzoljuk őket és a labda tartással nem is volt gondunk. Viszont Xavival már nem lehet középen védekezni. Sokkal jobban felnagyítja a védelem hibáit, ha ilyen gyengén védekeznek a pálya közepén. Ez főleg egy ilyen atletikus csapat ellen üthet vissza.

Én komolyan úgy gondolom, hogy egy egész jó meccset hoztunk le az eredmény és a hibák ellenére és sokakkal ellentétben láttam esélyt a sikerre (x-et is sikerként értékeltem volna).
Az lepett meg, hogy én arra számítottam ez nem a edzőn fog múlni. Az én olvasatomban ezt a meccset LE bukta. Persze sok olyan oka is lehetett ennek a kezdőnek amit csak ők tudnak belső emberként (edzés munka, sérülés, tekintély teremtés), de bízom a tanulási folyamatban.
A játékos keret számomra bizonyította, hogy alkalmas komoly célokra.
Nekem pedig ez a legfontosabb.
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2014.10.27. 16:30:12

fz9999 írta:...
Mondjuk a Real tény, hogy jobb volt, de esélyünk simán lett volna a győzelemre, ha mindenki 100-on pörög, és nem csinálnak olyan egyéni hibákat, amiket Lucho nem tud befolyásolni. Én is más kezdővel álltam volna ki, meg a meccsek 90%-án más kezdővel állnék ki, de akkor savaznám csak LE-t, ha full ugyan azzal a kezdővel álltunk volna ki, mint a PSG ellen - mint ahogy tavaly Tata tolta -, most legalább próbálkozott változtatni, nem jött be, ez van. Tavaly Carlo is simán eltaktikázta az őszi Classicot, pedig sokkal tapasztaltabb edző, mint Enrique. A PSG ellen meg egy az, hogy először tesztelte a "gálacsapatát" igazi ellenfél ellen, szóval ilyen szempontból "elnézhető" a másik meg az, hogy a franciák a szezon meccsét hozták le kb, plusz halkan hozzátenném, hogy ott is olyan egyéni hibák eredményeztek gólt- meg azok miatt nem lőttünk mi -, hogy az ellen Lucho nem tehetett sokat. Az persze a szerencsének köszönhető mindkét meccsen, hogy a végén nem kaptunk +3 gólt kb, de az meg már "csak" azért volt, mert minden mindegy alapon mentünk előre.. De leírom azért még egyszer a tisztázás kedvéért, mindkét meccs rajta is múlt, de nem csak ő a hibás a vereségek miatt.

Plusz halkan hozzátenném, hogy ha megkapja Cuadradot és Marquinhost, meg esetleg Koket - nem tudom, hogy őt mennyire akarta -, akkor azért máshogy festene a játékunk. Mondjuk a kis Brazil se hozott volna megváltást, az tény, de lehet azért akarta őt Lucho, hogy legyen egy fürge ember hátul. Így egyedül Masch ilyen - meg Vermaelen, de az orvosi sozbából nem megy vele sokra Lucho - a védekező típusú játékosaink közül, ezért javarészt kh-ként játszatja - szerintem helyesen -, a középpályán így meg marad egyedül Busi vkp-nek. Lehet be kéne próbálkozni amúgy azzal, hogy Rakitic a vkp, és a Rafinha-Ini duó nyomja előtte irányítóként, de ez inkább csak FM-ezés - az inkább testi erőre építő középpályák ellen gondolom ezt (PSG pl), nem a játszó csapatok ellen, azok ellen Busi tökéletes. Cuadrado pedig egészen mást nyújtana támadásban mint Dani, szerintem ez nem kérdés.

De hogy a hibáira is kitérjek, én sem értem, hogy Alvest miért játszatja ennyit, és hogy Montoyat miért nem - bár Dani most pl pont tök jó volt a Real ellen. Azt sem értem, hogy Bartra miért nem kezdő már. Meg még van pár dolog, nem hibátlan Lucho, de minden edzőnek vannk hülyeségei. Pep pl eleinte egyáltalán nem értett a cserékhez, és görcsösen ragaszkodott az általa preferált ifikhez - kb mint Lucho most amúgy. Csak ő akkor megkapta a 08/09-es gárdát, és kedve szerint tisztogathatott - szerintem most Bartoéknak komoly beleszólása volt a dolgokba sajnos, de lehet tévedek.

Azt meg már félve kérdezem meg, hogy október végén mégis kit hoznátok edzőnek? :roll: Gondolom Klopp otthagyná a Dortmundot szezon közben a kedvünkért.. Tök értelmetlen lenne most elküldeni, ha szezon végére is ugyanilyen ötlettelen lesz a játékunk, és az összes rangadót ugyanúgy elbukjuk, akkor azt mondom, hogy indokolt lehet az edzőváltás - bár ha a kerethez nem nyúlhat, akkor sokkal nagyobb csodát senkitől nem lehet várni -, de addig még várjunk kicsit. Ismét csak Carlot tudom felhozni tavalyról, emlékezzünk milyenek voltak ősszel, aztán tavaszra csak összekapták magukat.

A végén meg halkan megjegyzem, hogy LE most kezdheti el az igazi érdemi munkát a csapattal, most tért vissza az utolsó hiányzó láncszem is, aki egymaga képes lehet a támadásaink képét megváltoztatni akár.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7511
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2014.10.27. 15:23:04

komutnemukod írta:

Matyi ezen a szinten kevés és amitől sokan féltek a leigazolásakor azt hozza is. Neki egy ilyen rangadón maximum kiegészítő szerep juthat. Sír a labda nála amikor kezdeni is kell vele valamit és ebben a Barca-ban a szélső védő poszt kulcs fontosságú. Számomra az nem szempont, hogy magas ezen a poszton nem. Egyre jobban várom Vermalen bemutatkozását. Abban csak bízom, hogy ha Bale is bevethető akkor azért ő sem meri ezt meghúzni.
Ezt én nem jelenteném így ki. Én inkább úgy fogalmaznám, hogy szélső védő poszton nem elég egy "nagycsapat" ellen. Egyrészt azon a poszton nagyon lassú és legtöbbször tanácstalan. Sok alkalommal rengeteg területe volt, nem zavarta senki, Neymar elvitte a védőket, ennek ellenére látszott, hogy nem tudja mit csináljon. Igazából volt egy lövése és annyi. Albanak fele akkora terület is elég, hogy veszélyt tudjon kialakítani. Ezt nagyon benyaltuk. Középső védőnek viszont "rendben van". A sebessége is megfelelő arra a posztra, a labdákat is jó százalékkal meg tudja játszani (talán a Villarreal ellen, de nem vagyok benne biztos 17-ből 17x jó helyre tette a bogyót, ami még 3 méteres passzoknál is jó arány), emellett viszonylag biztos pont.
Amúgy érdekes, hogy meccs előtt senki sem ágált a bal oldali játszatása ellen. LE itt szerintem annyiban hibázott, hogy egy Real ellen dobta be így, nem volt még "tesztelve".
Vermaelen-ben amúgy én is bízom. Nagyon örültem a leigazolásának, szerintem senki sem gondolta, hogy ilyen sokáig sérült lesz.

Amit nem értettem, hogy Ini helyett miért SR jött és miért nem Alba. A Valencia-ban rengetegszer játszott szélső kp-t, pont Mathieu-vel párban, ráadásul már Rakitic is fent volt. Kicsit "gyáva" megoldásnak tartottam.

Palesz-al szinte mindenben egyetértek. Nem akarok senkit megbántani, de aki azt mondja, hogy nem változott a játékunk, az vagy vak vagy gyengénlátó. Szinte minden csapatrészben van változás a játékunkban. Az, hogy ezek hogy sülnek el, majd kiderül.

Én nem nem esek annyira kétségbe, persze nagyon ideges vagyok a Clasicó miatt (kb. mára sikerült lehiggadni), ráadásul hogy 3 ilyen idióta, elkerülhető gólt kaptunk, de személy szerint úgy látom képes a csapat fejlődni, Suarez pedig sokat jelenthet.
Ha valaki ezt bagatell dolognak gondolja szerintem téved. Gondoljunk bele kik voltak idáig a harmadik támadó. Egy tehetséges, de még a Juvenilből felhozott Munir, szintén egy fiatal Sandro meg egy még magához képest is iszonyatosan gyenge Pedro. Már csak a számokból is kiderül. Pedro, Munir 1-1 gól, Sandro 2. Ehhez képest Suarez azért nem kicsit más szint. Végre lesz még egy olyan játékosunk akire figyelni kell a védőknek és mindig benne van a gól.
Forca Barca!!!!
fz9999
Barça B
Hozzászólások: 57
Csatlakozott: 2008.01.18. 20:28:25
Tartózkodási hely: Bp

2014.10.27. 15:21:31

palesz77 írta:
Csbal írta:"a szélsők eltüntetése (ez szembemegy Cruyff alapelvével), a középpályások helyezkedése (mélyebben helyezkednek és közelebb a vonalhoz) illetve a szélsővédők helyzete (gyakorlatilag ők a szélsők)
ez három, szívesen."

jaja, tenyleg nem mondtad. Az utolso mondat akkor mi. De örülök, h egy ilyen szaktekintély van köztünk.;-) taníts Mester
Gondolom jobb kötözködni, mint megérteni, bár sose értettem ezt minek kell, de mindegy, nem az én dolgom. Viszont szerintem elég érthetően írta le itt is már Erxy a dolgot. Neymarék közelebb vannak a kapuhoz - Neymar posztváltozása -, a szélső védőink meg az ő tavalyi helyüket vették kb át támadásban. Attól ők még védők maradtak - papíron legalábbis -, csak támadásban nagyobb szerepük lett.

Ezeken kívül a csapatvédekezés is jobb lett, a középpálya is eléggé át lett szervezve, magyarul minden poszton vezetett be változásokat Lucho, az már más kérdés, hogy mi mennyire fognak ezek bejönni, de azt ne mondjuk már, hogy minden maradt a régiben. Vagy végülis persze, labdatartós, rövid passzos játékot nyomatunk most is, de ez változni nem is fog, ezt játsszuk ősidők óta, ezen csak csiszolni kéne, és akkor megint ütőképesek lennénk - vagy mit szeretnétek mást, kontrafocit?

Nem tudom, hogy LE változtatásai hosszútávon hogy válnak be - a középpálya "elrobotodása" nekem egyelőre nem tetszik, nem túl kreatívak így a támadásaink, de ez lehet a középpálya gyenge összetétele miatt is (forma alapján gyenge) -, van pár dolog, ami nem is tetszik vele kapcsolatban egyelőre - Montoya, Bartra, SR pl. - de még korai megítélni a dolgokat szerintem.

Szezon elején is mondtam, hogy komoly következtetéseket csak év végén érdemes levonni, ez egy tanuló év lesz, Lucho bedobja az ötleteit, a játékosok tanulgatják azt, Lucho ezután változtat rajtuk, csiszolgatja őket, és kezdődik megint a kör.. Év végére még simán összeállhat jóra is a dolog, az látható, hogy Enrique próbálja javítani a hibáit - nem mindig sikerül, de próbálkozik legalább. De egy átalakulás általában döcögősen megy, a Pep korszak ilyen szempontból kivétel volt, úgyhogy nem ahhoz kéne hasonlítani a mostanit. És ne feledjük, Suárez még csak most kezd beépülni majd, vele pedig nagyon máshogy fog kinézni a támadójátékunk, ez már a Madrid elleni pár szép megmozdulásából is látszott..
gg86 írta: mert a többség "elemzése" kimerül az "alves mindig fentragad, pedro ... duplanulla" szinten.
Mondjuk ezek igazak is.. :mrgreen:
Abban nem értek Veled egyet, hogy 1 évet kell várni, hogy kiderüljön alkalmas-e LE.
Én korábbi hozzászólásomban nyíltan leírtam, hogy szerintem már most mennie kellene.
Megmondom miért gondolom így:
Szerintem a Clasicon és a PSG ellen is olyan felfogásban játszó csapatot állított ki, amelyiknek ESÉLYE SINCS a győzelemre. A Sergio-Xavi-Ini kp-val halálra voltunk ítélve szombaton. Közülök senki nem képes hatéknyoan szűrni, ütközni, robotolni és visszaérni a kontratámadásokkal, és akkor a világ leggyorsabb csapata ellen így állunk fel és rádásul feltolom a középpályát 30-40 méterre az ellenfél kapujától - még 1-0 is? Ezt hogy gondolta LE? Miben bízott? Hogy majd nem vesztünk labdát elöl? Nem értem. Szerinted mennyi esélyünk volt így? Alves védekezését ismerjük, tehát még 1 ember minusz a hátul. Xavi jól tolta persze tette a biztos passzokat, lassította, de NEM ÉR VISSZA VÉDEKEZNI, nem képes már erre, enélkül meg egy Real ellen... Busi uez szerintem. Az egyetlen esélyünk a Masche-Rakitic-Ini kp lett volna szerintem. Ez az alap, hogy a komoly kontrázó csapatok ellen, baromi gyors középpálya kell, ezután beszélhetünk szerintem bármiről. Amíg ezt LE nem veszi észre, szerintem nincs esélyünk egyetlen komoly csapat ellen sem.

És azért haragszom LE-re mert ebbe már számtalanszor belebuktunk az utóbbi 1-2 évben és erre kiállunk ugyanígy...
Mert pl az hogy Mathieut berakta balbekkbe és nem jött be hát ez van, megpróbálta, újdonság volt először láttuk ezt....OK, next time nem csinálja (reméljük).

És akkor még:
- Alves és Pedro bármilyen szerepeltetése nettó emberhátrány, erre ismét így állunk ki x-edszer is ebben az évben, nem igaz hogy ezt ő nem látja
- 10-ből 5 akciónk Alves beadásával ér véget ez vicc
- 2-3 éve nincs egy szögletkombinációnk, most sincs
- távoli lövések továbbra sincsenek

Én nem várom, hogy 2 hónap alatt csináljon csodát, de legalább amin konzekvensen látszik hogy nem működik azt ne játszuk már el újra. Azt meg hogy mi az alternatíva ezzel a kerettel, azt ne én találjam ki, ő veszi fel ezért a fizetését.
Avatar
gg86
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 378
Csatlakozott: 2008.05.09. 12:12:49

2014.10.27. 15:00:29

Erxy! Ugyan nem ismerlek, de úgy veszem észre Te értesz is a focihoz, nem csak nézed. Itt viszont nehéz lesz sokaknak elmagyarázni dolgokat, mert a többség "elemzése" kimerül az "alves mindig fentragad, pedro busi pique duplanulla" szinten.
A topichoz: Szerintem egy edző munkájának megítéléséhez legalább fél, de inkább 1 év szükséges. (persze vannak szélsőséges esetek, amikor 1 hónap után látni, hogy valaki alkalmatlan a feladatra). Sosem felejtem el annó Rijkaard hogy kezdett: januárban kb 10. helyen kullogott a csapat és a második félévben sikerült befutni 2.-nak, később pedig egy-két kupa is összejött. Enrique egy semmit nem nyerő csapatot vett át, nekem túlzottan magas elvárásaim nincsenek is erre a szezonra, ha végig versenyben leszünk már jó, esetleg becsúszik egy cím is, akkor még tapsolok is :)
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2014.10.27. 14:36:44

Csbal írta:"a szélsők eltüntetése (ez szembemegy Cruyff alapelvével), a középpályások helyezkedése (mélyebben helyezkednek és közelebb a vonalhoz) illetve a szélsővédők helyzete (gyakorlatilag ők a szélsők)
ez három, szívesen."

jaja, tenyleg nem mondtad. Az utolso mondat akkor mi. De örülök, h egy ilyen szaktekintély van köztünk.;-) taníts Mester
Gondolom jobb kötözködni, mint megérteni, bár sose értettem ezt minek kell, de mindegy, nem az én dolgom. Viszont szerintem elég érthetően írta le itt is már Erxy a dolgot. Neymarék közelebb vannak a kapuhoz - Neymar posztváltozása -, a szélső védőink meg az ő tavalyi helyüket vették kb át támadásban. Attól ők még védők maradtak - papíron legalábbis -, csak támadásban nagyobb szerepük lett.

Ezeken kívül a csapatvédekezés is jobb lett, a középpálya is eléggé át lett szervezve, magyarul minden poszton vezetett be változásokat Lucho, az már más kérdés, hogy mi mennyire fognak ezek bejönni, de azt ne mondjuk már, hogy minden maradt a régiben. Vagy végülis persze, labdatartós, rövid passzos játékot nyomatunk most is, de ez változni nem is fog, ezt játsszuk ősidők óta, ezen csak csiszolni kéne, és akkor megint ütőképesek lennénk - vagy mit szeretnétek mást, kontrafocit?

Nem tudom, hogy LE változtatásai hosszútávon hogy válnak be - a középpálya "elrobotodása" nekem egyelőre nem tetszik, nem túl kreatívak így a támadásaink, de ez lehet a középpálya gyenge összetétele miatt is (forma alapján gyenge) -, van pár dolog, ami nem is tetszik vele kapcsolatban egyelőre - Montoya, Bartra, SR pl. - de még korai megítélni a dolgokat szerintem.

Szezon elején is mondtam, hogy komoly következtetéseket csak év végén érdemes levonni, ez egy tanuló év lesz, Lucho bedobja az ötleteit, a játékosok tanulgatják azt, Lucho ezután változtat rajtuk, csiszolgatja őket, és kezdődik megint a kör.. Év végére még simán összeállhat jóra is a dolog, az látható, hogy Enrique próbálja javítani a hibáit - nem mindig sikerül, de próbálkozik legalább. De egy átalakulás általában döcögősen megy, a Pep korszak ilyen szempontból kivétel volt, úgyhogy nem ahhoz kéne hasonlítani a mostanit. És ne feledjük, Suárez még csak most kezd beépülni majd, vele pedig nagyon máshogy fog kinézni a támadójátékunk, ez már a Madrid elleni pár szép megmozdulásából is látszott..
gg86 írta: mert a többség "elemzése" kimerül az "alves mindig fentragad, pedro ... duplanulla" szinten.
Mondjuk ezek igazak is.. :mrgreen:
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára palesz77 2014.10.27. 15:10:32-kor.
Erxy
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1368
Csatlakozott: 2012.03.31. 11:23:18

2014.10.27. 09:50:15

gyakorlatilag ők a szélsők nem egyenlő azzal, hogy a védők a szélsők.
akkor töltik be a szélsővédők a szélsők szerepét, mikor az ellenfél teljesen visszahúzódik a saját tizenhatosára, mi meg adogatjuk körbe-körbe a labdát. akkor Alvesék stabilan ott vannak elől a vonal mellett (ők húzzák szét a mezőnyt) míg Neymarék sokkal beljebb helyezkednek, közelebb a kapuhoz. ha figyeltél, akkor láthattad, hogy tavaly Alexisék kint szenvedtek a vonal mellett.
ha van még bármi olyasmi amit nem értesz a játékunkba szólj csak, szívesen elmagyarázom.
Kép
Lezárt