Világbajnokság 2014

Itt találhatóak az előző szezon során írt hozzászólásaitok. Később érdemes lesz visszanézni őket!
Lezárt
Avatar
Subinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4185
Csatlakozott: 2005.03.17. 14:44:52
Tartózkodási hely: Budapest

2014.07.14. 08:24:37

Nos, milyen is volt ez a VB???
- izgalmas, látványos és gólgazdag csoportmeccsek (4x annyi gól született ebben a szakaszban, mint 2010-ben...)
- meglepetések és beégések sora, pl. spanyolok, olaszok, angolok, portugálok lelketlen, semmitmondó, fásult játéka
- taktikus, ezzel unalmas és gólszegény kieséses szakasz (ebben 2010 sajnos jobb volt)
- egy robotoló, semmilyen brazil válogatott otthon a hazájában rendezett VB-n, ami talán a legnagyobb csalódás a címvédő kiesése mellett (legalábbis nekem)
- egy közepes Messi, aki az utóbbi hónapokban látott játékához képest kicsit összeszedte magát, de közel nincs a csúcsformájában, ennek ellenére ez elég volt a VB legjobb játékosához (ez talán nem is őt, hanem a többi játékost minősíti)
- fiatal felfedezett játékosok és meglepetés csapatok (pl. James, ill. Costa Rica)
- ugyanakkor nem születtek emlékezetes meccsek, amire évek múlva is emlékezni fogunk, mint pl. egy 98-as brazil-dán, vagy egy 2002-es brazil-német (nem veszem ide az edzőmeccs szerű brazil-németet, amelyet nem felejtünk el, de nem az izgalmas meccs miatt)
- a németek hengere, amellyel tisztán látszik a spanyolok tündöklésének vége, következik a német időszak, legalábbis pár évig biztosan...
Avatar
Balinho
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1126
Csatlakozott: 2005.06.26. 00:39:59

2014.07.14. 00:58:32

Mondjuk az vicces, hogy a legújabb Messi fikázási hullám nem tör ki, ha nem választják meg a VB legjobbjának. Akkor most csöndben van mindenki.

Azokkal értek egyet, akik fizikális problémákat látnak nála. Nem tudni mi az ok, az erőnléti stábban bekövetkezett változások, külföldi hírverő körutak, sérülések, ezek így együtt, de meg kell találni, mert erő(nlét) nélkül nem lehet jól focizni.

Az meg, hogy Leo az egyenes kieséses szakaszban visszaesett :? Igen, de visszaesett Robben, van Persie, visszaesett Neymar, visszaesett Benzema, sőt még Th. Müller is, de mondom még vadabbat, az egész VB (egy szem meccset leszámítva, ahol a gólok száma és az eredmény sokkoló mivolta elterelte a figyelmet arról, hogy az sem volt jó meccs, csak mint amikor egy top csapat találkozik alsóbb osztályú csapattal felhozó meccset).

Ettől még sem a VB mezőnyéhez mérve, sem a saját képességeihez mérve sem érdemel VB-legjobbja címet.

Az argentinok meg jobb, ha elgondolkoznak Demichelisen, aki hiába játszik jól 80 perceket, amikor mindig benne van egy meccset eldöntő hiba.
Pavel
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1688
Csatlakozott: 2006.05.23. 20:57:21
Tartózkodási hely: Budapest

2014.07.14. 00:56:42

Ha-Ha. A Fair Play nyertes Kolumbia lett.
Hajrá Zuniga! Hajrá Fifa! =D>
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21304
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2014.07.14. 00:54:25

fanbarca írta:Mért kell ez a fórum a játékosaink ócsárolásáról szóljon? Nálunk okosabbak adták Messinek a díjat. Ő volt az egyedüli a vébén, aki egymaga több meccset is eldöntött. Menjetek a szomszédba s ott szidjátok a Barca-sikerek legfőbb közbenjáróját.

Grat Németországnak.. sajnos megérdemelte.
Most Messitől függetlenül kérdem: ki tesz többet a győzelemért? A támadó, aki egész meccsen nem csinál semmit, csak egyszer villan, győztes gólt lő, vagy gólpasszt ad, vagy ugyanennek a csapatnak egy védője, aki rengeteget dolgozik, hiba nélkül hozza le a meccset, fontos szituációkban ment, és a támadások felépítésében is részt vesz.

Vagy egy másik kérdés, minek köszönheti Argentína, hogy idáig jutott, az 1 darab gólnak, amit az egyenes kieséses szakaszban lőttek rendes játékidőben, vagy a 0 kapott gólnak?
Boixos
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 9655
Csatlakozott: 2004.11.21. 11:00:59
Tartózkodási hely: monaco di bavaria

2014.07.14. 00:36:04

ozsimiki írta:
Boixos írta:túl nagy érték ahhoz messi, h egy ilyen időszak után egyáltalán felmerüljön az, h ki lehetne szórni még akkor is, ha mégoly szrul esik végignézni a "vergődését" (40 gól, fél lábbal).
de össze kell szednie magát a gyereknek. felállított egy mércét, nem kellene alá mennie, amíg egyébként fizikálisan képes rá.
az ilyen véleményekkel nincs is semmi gond, nekem is jobban ülne ha közelebb lenne a top szintjéhez megint, de majd mutassatok pár olyan embert aki formán kívül hoz le ilyen mennyiséget. Akinek meg nem tetszik,és vhogy közölni próbálja, tegyen rá kísérletet,h ne úgy jöjjön le mintha épp egy Realoson kárörvenden, talán ennyit még a sétálóbb Messi is megérdemel, aki oly rég pár 100éve lökött párat a szekéren...

okés. de odaát azért sokkal durvábban nyomják. és akkor is ezt csinálták, amikor egyébként arra huzogattak amikor senki sem látta őket, ahogy messi játszott.
mindegy. remélem, az új szezonban, új társakkal fel fog pörögni.
nekem már egy 75%os messi is bőven elég lenne.
PUYOL-XAVI-INIESTA
Pavel
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1688
Csatlakozott: 2006.05.23. 20:57:21
Tartózkodási hely: Budapest

2014.07.14. 00:34:23

Nem az a baj, hogy nem szabad szidni, hanem az hogy mindenért.
Olyanokért veszik elő amiről ő nem tehet.
Azért lett kinevezve egy új edző, hogy megtalálja Messi helyét a pályán és a csapatban.
Egy ilyen rossz szezon után (40 gól). Istenem mindig ilyen rossz szezonja legyen ezután is.
Egyeseknek elmondanám, hogy volt egy Gerd Müller nevű német játékos, aki egész meccsen sétált a pályán és mégis ő döntötte el a meccset. Messi is kezd ilyen lenni.
Avatar
ozsimiki
Adminisztrátor
Hozzászólások: 19561
Csatlakozott: 2005.11.29. 21:16:22
Tartózkodási hely: Zalakaros

2014.07.14. 00:32:01

Boixos írta:túl nagy érték ahhoz messi, h egy ilyen időszak után egyáltalán felmerüljön az, h ki lehetne szórni még akkor is, ha mégoly szrul esik végignézni a "vergődését" (40 gól, fél lábbal).
de össze kell szednie magát a gyereknek. felállított egy mércét, nem kellene alá mennie, amíg egyébként fizikálisan képes rá.
az ilyen véleményekkel nincs is semmi gond, nekem is jobban ülne ha közelebb lenne a top szintjéhez megint, de majd mutassatok pár olyan embert aki formán kívül hoz le ilyen mennyiséget. Akinek meg nem tetszik,és vhogy közölni próbálja, tegyen rá kísérletet,h ne úgy jöjjön le mintha épp egy Realoson kárörvenden, talán ennyit még a sétálóbb Messi is megérdemel, aki oly rég pár 100éve lökött párat a szekéren...
Kép
"Ha megfelelő a motivációd, az akadály mint olyan, nem létezik" M.O.
"Arra van a legnagyobb szükségem, hogy szükség legyen rám" M.O.
Avatar
fanbarca
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2165
Csatlakozott: 2010.05.15. 09:11:15
Tartózkodási hely: Szatmárnémeti

2014.07.14. 00:30:40

Mért kell ez a fórum a játékosaink ócsárolásáról szóljon? Nálunk okosabbak adták Messinek a díjat. Ő volt az egyedüli a vébén, aki egymaga több meccset is eldöntött. Menjetek a szomszédba s ott szidjátok a Barca-sikerek legfőbb közbenjáróját.

Grat Németországnak.. sajnos megérdemelte.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára fanbarca 2014.07.14. 00:44:55-kor.
més que un club
Avatar
zola8787
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3717
Csatlakozott: 2009.03.01. 20:08:51

2014.07.14. 00:27:27

Pavel írta:Nem akarok senkit se megsérteni, de elég sok lett a divatdrukker errefelé.
És igen sokan nem tudják felfogni, hogy mit is tett az a kis ember a Barcáért.
Javaslom nekik nézzék meg a Magyarok a Barcáért című filmet.
Aztán gondolkodjanak el egy olyanon, hogy Messi a Barcáért.
Szerintem meg az lett a divat, hogy divatozunk.

Elismerem, hogy már nagyon átestem a ló túlsó oldalára, mindig Messit veszem elő, de hát kit kellene? A kamera mindig őt mutatja, az újságok csak róla írnak, a múltja miatt tőle várna legtöbbet az ember. A legtöbbet kereső futballista nálunk, ismerje el, hogy ő is ember és néha üljön le a kispadra pihenni. Megígérem, hogy befejezem a szapulását.
Boixos
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 9655
Csatlakozott: 2004.11.21. 11:00:59
Tartózkodási hely: monaco di bavaria

2014.07.14. 00:26:56

túl nagy érték ahhoz messi, h egy ilyen időszak után egyáltalán felmerüljön az, h ki lehetne szórni még akkor is, ha mégoly szrul esik végignézni a "vergődését" (40 gól, fél lábbal).
de össze kell szednie magát a gyereknek. felállított egy mércét, nem kellene alá mennie, amíg egyébként fizikálisan képes rá.
PUYOL-XAVI-INIESTA
Avatar
crixus
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1390
Csatlakozott: 2014.03.14. 14:43:58

2014.07.14. 00:24:44

ozsimiki írta:És ha 50%os lesz ez után, akkor utálni kell a saját """"szurkolóinak""""?

Ez az undorító nem a teljesítménye. Letolt pár szezont 100%on, mostanában nem, és nézzétek meg mit kap?! Eladnák egyből, látszik ki milyen korban nőtt fel, meg mi a trendi manapság...Jó itt nem a zola félékről van szó, akik mester3as után is megemlítenék,h jó de amúgy nem futott, flegma phöcs,stb...mert az ők véleménye ilyen témában zéró hatást vált ki.

Ha a gyerek már nem lesz teljesen a régi,akkor már nem is kell, brávó, szép hozzáállás. Lehet a klubbra igaz a jelmondat, az ilyen drukkerekre inkább vmi arab felvásárló szemlélet az igaz.

és itt term nem neked szól Boixos.
Ne haragudj de én (például) a Barcelona-nak szurkolok és nem Messi-nek. És nem tud érdekelni hogy xy-t Messi-nek vagy Ronaldinho-nak vagy Ibra-nak, stb. hívják, ha nem teljesít jól hónapokig és nem látszik rajta az akarás, akkor a klubnak igenis az a jó, ha megy. Nem rehabilitációs központ vagyunk. A több mint egy klub szlogen meg a katalánoknak szól eredetileg, egyébként reklámfogás, köze nincs sajnos a realitáshoz. Ébresztő. :roll:

És abszolút megértem azokat, akik tartanak tőle, hogy továbbra is Messi-re építünk, aki már nem tud és ne mis akar olyan szinten játszani, ahogy korábban, miközben van egy Neymar (és majd Suárez) a csapatban, aki(k) motivált(ak) és abszolút megérett a bizalomra.
Avatar
hajnesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2009.05.04. 19:45:30
Tartózkodási hely: Szeged

2014.07.14. 00:23:08

ozsimiki írta:És ha 50%os lesz ez után, akkor utálni kell a saját """"szurkolóinak""""?

Ez az undorító nem a teljesítménye. Letolt pár szezont 100%on, mostanában nem, és nézzétek meg mit kap?! Eladnák egyből, látszik ki milyen korban nőtt fel, meg mi a trendi manapság...Jó itt nem a zola félékről van szó, akik mester3as után is megemlítenék,h jó de amúgy nem futott, flegma phöcs,stb...mert az ők véleménye ilyen témában zéró hatást vált ki.

Ha a gyerek már nem lesz teljesen a régi,akkor már nem is kell, brávó, szép hozzáállás. Lehet a klubbra igaz a jelmondat, az ilyen drukkerekre inkább vmi arab felvásárló szemlélet az igaz.

és itt term nem neked szól Boixos.
Akkor ha a továbbiakban 50%on pörög,akkor meg kéne tartanunk? Én olyan korban nőttem fel,ahol első helyen volt a küzdés,és csak másodikon a teljesitmény. Mert rosszul lehet játszani,de lélek nélkül nem, mindig ezt szajkózta az edzőm,s szerintem igaza van.
Félreértés ne essék,én nem útálom Messit, de ha nem akar hajtani,szép csendben válljunk meg tőle,és játsszon helyette egy fiatal,aki a szivét lelkét kiteszi a pályára a csapatért,lásd Sáncsiz.
Pavel írta:Nem akarok senkit se megsérteni, de elég sok lett a divatdrukker errefelé.
És igen sokan nem tudják felfogni, hogy mit is tett az a kis ember a Barcáért.
Javaslom nekik nézzék meg a Magyarok a Barcáért című filmet.
Aztán gondolkodjanak el egy olyanon, hogy Messi a Barcáért.
Nem veszem magamra, de mégis mit kéne tennünk? Megtartani azért,mert X éve ő volt az etalon? Közben meg évente újítsák a szerződését, mintha egyre csak javulna a teljesitménye. Elnézést kérek,de én nem szimpátia alapján itélem meg a teljesitményét,hanem amit lerak az asztalra.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára hajnesz 2014.07.14. 00:25:53-kor.
Pavel
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1688
Csatlakozott: 2006.05.23. 20:57:21
Tartózkodási hely: Budapest

2014.07.14. 00:20:55

Nem akarok senkit se megsérteni, de elég sok lett a divatdrukker errefelé.
És igen sokan nem tudják felfogni, hogy mit is tett az a kis ember a Barcáért.
Javaslom nekik nézzék meg a Magyarok a Barcáért című filmet.
Aztán gondolkodjanak el egy olyanon, hogy Messi a Barcáért.
Boixos
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 9655
Csatlakozott: 2004.11.21. 11:00:59
Tartózkodási hely: monaco di bavaria

2014.07.14. 00:18:26

hank1ee írta:
Boixos írta:
hank1ee írta:A vb legjobbja Schweinsteiger volt.
hát a döntő végefelé mindenképpen. az a gyerek mindent vitt. ha hummelst akarták agyonrúgni, azt is ő kérte el. bakker, mint egy chuck norris filmben!! :lol: :lol: :lol:
2 óra alatt lefutja a félmaratont. Motorja a csapatnak. Nem tudom, van-e még kérdés? :D
nincs. a vb legjobbja schweinsteiger volt. 8)
PUYOL-XAVI-INIESTA
Avatar
hank1ee
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2512
Csatlakozott: 2013.02.27. 03:08:33

2014.07.14. 00:16:07

Boixos írta:
hank1ee írta:A vb legjobbja Schweinsteiger volt.
hát a döntő végefelé mindenképpen. az a gyerek mindent vitt. ha hummelst akarták agyonrúgni, azt is ő kérte el. bakker, mint egy chuck norris filmben!! :lol: :lol: :lol:
2 óra alatt lefutja a félmaratont. Motorja a csapatnak. Nem tudom, van-e még kérdés? :D
"Hány dobja az álmait, hogy mindegy már csak legyen más, de be kell lásd, bármilyen trét hoz az élet le kell rázd"

"A látványos játék alapja a futball szeretete." - Varga Zoltán
"Szerettünk, akartunk, és tudtunk futballozni." - Puskás Ferenc
Avatar
Kash
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1960
Csatlakozott: 2011.06.28. 13:23:33
Tartózkodási hely: Dél-kelet

2014.07.14. 00:15:46

Azért vicces, hogy ilyenkor is csak Messit találjátok meg, lehet 21 Messi volt a pályán.
Én nem térek ki egyéni teljesítményekre, Németek végül jobbnak bizonyultak, sokkal többet volt náluk a labda, mégis Argentinának volt 3 meccset eldöntő helyzete, Németeknek meg csak 1, a többi inkább csak "sima" helyzet volt.
Sajnálom az Argentinokat, 2010 óta szurkolok nekik, és ebben a meccsben bennevolt a győzelem, de a befejezések elmaradtak. Messitől most mégis Mascheranót sajnáltam jobban, megmutatta hogy az egyik legjobb védekezeő középpályás, és a végén mikor láttam sírni...áh :cry:
Messinek mostmár marad a Copa-America. Mindegy, 4 év múlva ismét megpróbálják :D
Kép
Boixos
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 9655
Csatlakozott: 2004.11.21. 11:00:59
Tartózkodási hely: monaco di bavaria

2014.07.14. 00:15:02

hank1ee írta:A vb legjobbja Schweinsteiger volt.
hát a döntő végefelé mindenképpen. az a gyerek mindent vitt. ha hummelst akarták agyonrúgni, azt is ő kérte el. bakker, mint egy chuck norris filmben!! :lol: :lol: :lol:
PUYOL-XAVI-INIESTA
Avatar
ozsimiki
Adminisztrátor
Hozzászólások: 19561
Csatlakozott: 2005.11.29. 21:16:22
Tartózkodási hely: Zalakaros

2014.07.14. 00:13:29

És ha 50%os lesz ez után, akkor utálni kell a saját """"szurkolóinak""""?

Ez az undorító nem a teljesítménye. Letolt pár szezont 100%on, mostanában nem, és nézzétek meg mit kap?! Eladnák egyből, látszik ki milyen korban nőtt fel, meg mi a trendi manapság...Jó itt nem a zola félékről van szó, akik mester3as után is megemlítenék,h jó de amúgy nem futott, flegma phöcs,stb...mert az ők véleménye ilyen témában zéró hatást vált ki.

Ha a gyerek már nem lesz teljesen a régi,akkor már nem is kell, brávó, szép hozzáállás. Lehet a klubbra igaz a jelmondat, az ilyen drukkerekre inkább vmi arab felvásárló szemlélet az igaz.

és itt term nem neked szól Boixos.
Kép
"Ha megfelelő a motivációd, az akadály mint olyan, nem létezik" M.O.
"Arra van a legnagyobb szükségem, hogy szükség legyen rám" M.O.
Avatar
hank1ee
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2512
Csatlakozott: 2013.02.27. 03:08:33

2014.07.14. 00:12:16

A vb legjobbja Schweinsteiger volt.
"Hány dobja az álmait, hogy mindegy már csak legyen más, de be kell lásd, bármilyen trét hoz az élet le kell rázd"

"A látványos játék alapja a futball szeretete." - Varga Zoltán
"Szerettünk, akartunk, és tudtunk futballozni." - Puskás Ferenc
Pavel
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1688
Csatlakozott: 2006.05.23. 20:57:21
Tartózkodási hely: Budapest

2014.07.14. 00:11:41

Komolyan a műugró Robben-nek. Ne csináld már. :lol:
Avatar
Rivaldo11
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8005
Csatlakozott: 2006.08.22. 11:44:15
Tartózkodási hely: Budapest

2014.07.14. 00:11:17

Igazából mint a topicjában is írtam, a problémája fizikális. Nem tudom mi az oka, elcseszett tavalyi felkészülés, vagy a sérülése után történt valami, de nem bír annyit, ez nem véletlen, utána kell járni.
zola8787 írta:Messi a VB legjobbja. A futball szembeköpése, undorító. (Csak a csapatában volt nála 2 jobb is (Masch + Di Maria pedig kihagyott jó pár meccset.) Szerintem magában ő is röhögött.
Neymar, Müller, Svájni, Lahm, Robben, 2 holland védő, Blind, és őszintén mondom, hogy Khedira is jobb volt nála.
:lol: :lol: :lol:
Szerintem rossz fórumon vagy.

A hosszabbításban jártunk, ígéretes helyzetben vehette át Biglia a zsugát a német tizenhatos előterében. Lőhetett volnma, átvehette volna, stb. Ehelyett idétlen mozdulattal kitette a szélre, szerencsétlen Messi még megmenteni sem tudta, bedobás a németeknek, pedig a szitu igéretes volt. Ez csak egy eset, de jól mutatja, hogy nem volt könnyű dolga Leonak.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Rivaldo11 2014.07.14. 00:13:29-kor.
Rivaldo-A Legnagyobb.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21304
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2014.07.14. 00:10:24

Rivaldo11 írta:Nálam megérdemelte. Nagyon nagy hatása volt a meccsekre, olyan csapatot vitt a fináléba, kik tán a 8-ba valók, és annyi.
Szerintem a védekezése vitte Argentínát a döntőbe. Ha már minden kép tőlük kell választani, akkor sokkal inkább Mascherano. A csapatkapitányi karszalagra is sokkal méltóbb lett volna, de Messi azt is, ezt is megkapta a neve miatt.
Avatar
crixus
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1390
Csatlakozott: 2014.03.14. 14:43:58

2014.07.14. 00:08:12

Pavel írta:Akkor kinek adtad volna?
AZ egyik német játékos érdemelte volna meg, Kroos, Müller vagy Schweinsteiger, de nálam Hummels nagy Neuer is benne lett volna a pakliban. Robben is nagyot játszott, neki is kijárt volna jobban, mint Messi-nek. De ha már az argentinoknál tartunk, akkor MASCHERANO is jobban megérdemelte volna... :roll:
Boixos
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 9655
Csatlakozott: 2004.11.21. 11:00:59
Tartózkodási hely: monaco di bavaria

2014.07.14. 00:07:22

Pavel írta:Komolyan azt gondolom, hogy néhányan nem is nézték ezt a meccset vagy a vébét és úgy szidják Messit mintha ő tehetne mindenről. Már nagyon unalmas.
Ez nem sakk hanem csapatsport. Rajta kívül még volt 10 ember a pályán. Akkor azok mit csináltak.
Messin általában 3 ember volt, amikor sikerült kipasszolnia oldalra az üres embernek és az elkúrta az is az ő hibája. Nem értem miért kell szidni.
igazad van. egy hellyel-közzel kalap szr csapatban kellett volna egyedül megoldania a dolgokat, ami lehetetlen. nemcsak neki az, bárkinek az lenne.
ettől függetlenül nem az ilyen teljesítmény miatt szerettük meg, amit itt a vb-n nyújtott. meg azért sem, amit mondjuk ebben az évben nyomott a barcában, ahol fizetést is kap(ott) ezért, nem is kicsit. persze ezt nem muszáj túlpörögni, de azért be lehet látni sztem, h van egy ilyen szitu is..
egyébként sem szentségtörés negatívan nyilatkozni a gyerekről, csak már jó lenne újra látni a régi messit. lehet, h ezért nem annyira toleráns mindenki.
PUYOL-XAVI-INIESTA
Avatar
Rivaldo11
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8005
Csatlakozott: 2006.08.22. 11:44:15
Tartózkodási hely: Budapest

2014.07.14. 00:06:30

Nálam megérdemelte. Nagyon nagy hatása volt a meccsekre, olyan csapatot vitt a fináléba, kik tán a 8-ba valók, és annyi.
Rivaldo-A Legnagyobb.
Lezárt