Luis Enrique

Itt találhatóak az előző szezon során írt hozzászólásaitok. Később érdemes lesz visszanézni őket!
Lezárt

Kit választanál LE utódjának?

Sampaoli
53
56%
Unzue
5
5%
Koeman
10
11%
Blanc
0
0 szavazat
Allegri
9
9%
Tuchel
2
2%
Sarri
1
1%
Eusebio
0
0 szavazat
Óscar Garcia
1
1%
Más
14
15%
 
Szavazatok száma: 95
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2015.09.30. 21:41:00

Ki akarja használni az erejét? Akkor miért egy Busi típusú vkp van a kezdőben? Nehogy már azért, mert magasabb, ő legyen játszatva. Na mindegy, ezt sosem fogom megérteni.
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19613
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2015.09.30. 21:12:13

S.Agüero írta:
de Gumbau jobban készen áll arra, hogy a felnőttek közé belehessen dobni.
Ez mit takar? A játék minden aspektusában jobb Samper, mint Gumbau. Egyedül maximum abban "jobb" Gumbau, hogy magasabb, de ennyi, kifújt.
Nem írtam oda, de a szövegkörnyezetből azért utaltam rá, hogy LE így látja, hogy jobban készen áll. És a szöveg arra is utalt, hogy nem csak játék elemekben kell gondolkozni. És ha játékelem, akkor Gumbau erejét szeretné használni, ez nem értem miért lenne bűn? Pogba-t is ezért preferálom nagyon, mert magas, jól fejelő, kiváló atléta emberünk nincsen. És a franciával a repertoár szélesedne a középpályán. Mellette passzokban is jó, egyedül a mentális dolgai, ami aggasztóak. Szerintem ő sincs még egy érett szinten, de mint már írtam az EB sokat javíthat az agyán.
Kép
Kép
Kép
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2015.09.30. 21:01:49

de Gumbau jobban készen áll arra, hogy a felnőttek közé belehessen dobni.
Ez mit takar? A játék minden aspektusában jobb Samper, mint Gumbau. Egyedül maximum abban "jobb" Gumbau, hogy magasabb, de ennyi, kifújt.
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19613
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2015.09.30. 20:34:13

Én sem a csapatnak akarok rosszat, sőt. És lehet ez itt az ellentmondás, amit nem ért palesz77, de egy idény és adott mérkőzésre való felkészülésnek rengeteg aspektusa van. Forma persze hogy sokat számít, de simán gondolkozhat úgy LE, hogy xy nem fog tudni úgy teljesíteni és jobban megbízik olyanban, aki már volt ilyen szituban. Teljesen helyénvaló érvelés, hogy de hát Atletico ellen meg de hát más csapat ellen. Ez így oké, s ez is pl maximálisan mutatja, hogy bízik bennük és megadja a lehetőséget. Most meg úgy gondolkozott, hogy Alves kezdjen mert felépült és nagyon fontos elem, s Mascherano meg az is lehet azért kellett, mert Messi hiányában kell egy olyan ember, akire hallgatnak. SR jobb formában van mint Alves, sőt jobban játékban is van, de azt nem lehet felróni Enrique-nek, hogy simán azt is figyelembe veszi, hogy Alves rutinosabb és jobban számít rá. És ez igaz Mascheranora is. Nyilván mindenkit kell kritizálni, mert hibái mindenkinek vannak, de egész egyszerűen Lucho személyisége, habitusa, eddigi munkássága is arra predesztinál, hogy megbízzak benne és a döntésében. Nem azért mert tripláztunk, hanem mert az embernek van egy elképzelése és azt építi fel. Látni mit akar a csapattól, hogy áll emberekhez stb. Emiatt engem totál nem érdekel, hogy Kis Pista játszik vagy Nagy Jóska. Biztos vagyok benne, hogy miután ott van a csapat közelében milliméter távolságban, az ezer aspektust egybe veszi és a legjobbat akarja a csapatnak. És pont hogy ha tényleg csak a név számítana, akkor Alvest nem pihentette volna, Messit nem tette volna le stb. És a kulcsszó a csak, mert nyilván hogy hierarchia van, ez mindenhol van. Emiatt kicsit mérges vagyok rá én is, mert Pedro-t lehetett volna úgy kezelni, hogy legyen neki ideje, s igenis elölről is bárkit lelehet cserélni, de nem akarta ezt megbontatni, ebben is van ráció, de ezzel meg én nem értek egyet, mert minden játékos csak egy játékos. És a főnök az edző.
Az meg hogy én nem számítanék a fiatalokra a nem igaz, én is örülök ha jön valaki, sőt általában az ember engedékenyebb is egy hazaival. Viszont a folyamatos előretolással nem értek egyet. Ezetet a fiúkat be kell építeni, itt óriási a nyomás, s pont az amit beszéltünk már, hogy az utóbbi években még inkább nagyobb. És ezt egy játékosnak kezelnie kell, s ezekre fel kell készíteni. Meg kell találni az egyensúlyt, hogy játsszon is meg tanuljon is. Itt egy szó van, kész emberek. Egy húszon évestől nem várhatod, hogy kész focista legyen, nyilván van ellenpélda, de főleg ilyen közegben ezt nem hiszem, hogy meglehet oldani. Folyamatos ingadozások vannak, meccs közbeni dolgok is, amiért nem lehet úgy tekinteni xy-ra, hogy na akkor holnaptól ő játsszon, mert nem lehet. Kár a kapusok terén akár Rafinha terén is elmondtam tavaly- tavalyelőtt, hogy ezt így nem lehet, hogy na akkor Rafinha átveszi ennek a helyét és akkor kezdő és akkor hú de jó. Persze, vannak jó dolgai ahogy pl a németnek is, Bartra-nak, SR-nek is, de még alapjátékosnak nem lehet tekinteni. És szerintem ezt palesz77 is mondta már, de pont emiatt nem lehet őket követelni a csapatba, mert vannak olyan tényezők, amiket nem tudnak teljesíteni. Bartra lenne a legközelebb a kezdőhöz, de megint előjön az, hogy nem ismerjük az edzésmunkát. Nincs olyan edző, aki maga alatt vágná a fát. Biztos vagyok benne, hogy nem Bartra képességeivel vannak a gondok. És a mentális dolgait meg csak az edzői stáb tudja felmérni. És pont emiatt lehet nem merte most ezt rábízni, gyors szélsői voltak a Levernek, az a Bellarabi meg Calhanoglu, elől colosok. Ilyen dolgok is benne vannak. Videóznak, felkészülnek a meccsre, Mascherano-t jobbnak ítélte. Ráadásul ott volt a padon Alba, Mascheranoval több a variációs lehetőség a pályán, feltudja tenni középpályára, helyére az egyetlen hátvéd Mathieu és szélre Alba (mint láthattuk is). Szóval ez is közrejátszhat. Ezeket mind mérlegelnie kell egy edzőnek, s igen ezt hívom úgy összefoglaló néven, hogy bizalom, mert ezek a fiatal játékosok tehetséges játékosok, de nem kész játékosok.

Gumbau dologban is ezt érzem, hogy lehet Samper ügyesebb, jobban lát (én ezeket elhiszem nektek), de Gumbau jobban készen áll arra, hogy a felnőttek közé belehessen dobni. És nem gondolom, hogy kilógott volna, amikor játszott. Nyilván ő is megvan illetődve, képességei is lehet korlátozzák, de ezer dolog van, ami miatt meg az edző inkább (most még) benne hisz.

Lehet ezt mondani, hogy általánosságban, meg hú de meddig várjanak, meg hú ez humbug, de egy csapat nem úgy épül fel, hogy kiteszek 11 embert és nesztek ott a laszti, ys hadd szóljon. Csapatkémia, taktikai variáció, forma, rutin, kor, stb dolgok mind közrejátszanak mikor az ember végiggondolja a felállásokat. Persze nekünk megvan egy alapjáték, de ez is pont azt mutatja, hogy a foci nem arról szól, hogy akkor nesze te itt játszol. Hány külsős volt, aki nem tudta teljesíteni a rábízott feladatot, pedig jó játékos volt és vica versa működik, hogy pl imádom szeretem Busquetset, de lenne olyan csapat vagy bajnokság, ahol nagyon kijönnének a hiányosságai. És a fiatalok felé a legfontosabb a türelem és neki is türelmesnek kell lenni, s azt meg nem lehet mondani, hogy nem kapnak lehetőséget, mert kapnak. De a ranglétrát végig kell járni és igen most nehezebb, mert 90 pont kell a bajnoksághoz, nemzetközi kupában szinte "elvárás" a minimum elődöntő és a kupában is. Nagy nyomás, nagy felelősség, s ehhez fitt érett, megbízható emberek kellenek. A fiatalok meg ezt nem tudják hosszútávon nyújtani. Idő kell a beépítésre. És bizony ez eltarthat 25-26 éves korig.

Remélem sikerült a logikát megérteni ebből, én nem vagyok a fiatalok ellen ezt azért leszögezném, mert sértőnek tartottam. :lol:
Kép
Kép
Kép
Avatar
Normandia
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2502
Csatlakozott: 2013.01.02. 10:56:24
Tartózkodási hely: Sátoraljaújhely

2015.09.30. 19:45:25

Bob logikája pedig marha egyszerű, akiket játszat LE abban nagyobb a bizodalma, mint a feltörekvő játékosokba. Ezeket már látra MOM módba tolni a játékot, nem is egyszer, azokat meg még nem, én sem. Lehetne rotálni, de ő még mindig jobban bìzik Masche-ban, mint pl.Bartrában. Ez az edző felelőssége és döntése és semmit nem von le, vagy tesz hozzá Bartra teljesìtményéhez.
"Diego Simeone: "Diego (Maradona) megtöltött minket érzelmekkel, de azt mondom, kétségek nélkül, hogy Messi jobb játékos, mint Maradona volt."
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2015.09.30. 19:19:29

Bob_Marley írta:Én rohadjak meg nem értem, hogy te meg más, aki ezen a véleményen van, hogy mit szeretne.Vagyis tudom mit szeretne, hogy a "kis kedvenc" játékosok játszanak, de meg kell érteni, hogy nem így megy.
Amikor Verma god modeban tolta, akkor nem követeltem Bartrát a csapatba, még írtam is, hogy érthető, hogy nem ő játszik, mindenki jobb formában volt nála. Viszont most nagyon nincs így, Masch az utóbbi időben árnyéka önmagának, e mellé az összes meccsen játszott eddig, mégsem pihen. Pedig mint Chino írta lejjebb, bőven nem ez lett volna élete legdurvább meccse Marcnak, ahogy SR-nek sem, még jobbhátvédként sem, pedig csak pár meccse játszik ott.
Bob_Marley írta:De komolyan érdekel, hogy mégis hogyan kellene beépíteni az ifjonc játékosokat, mert nálam rohadtul nem úgy megy, hogy akkor holnaptól mély víz és tanulj meg úszni.
Nem is így menne, mivel egyik játékos sem most került fel a B-ből, úsztak ők már mély vízben mindketten, és jelenlegi forma alapján Alvesnél és Maschnál jobbak.

De amúgy ezt a logikát nem egészen értem, te is milliószor hangoztattad már, hogy a jelenlegi eredmény és jó játék a fontos, nem a jövőbeni, ezért nem az ifistákat kell játszatni. Na most akkor ha a "fiatalok" - akik már évek óta az első keret tagjai jelen esetben - jobban teljesítenek, mint a hierarchiában magasabb szintet elfoglaló vetélytársaik, akkor ők meg nem játszhatnak? Ilyenkor nem az adott jó forma számít elsősorban, és hogy az ő játszatásukkal esetleg többet nyerhet a csapat? Őszintén nem értem ezt, és ha az az indok most, hogy ez egy komolyabb meccs a hétvégi bajnokinál, azt nem fogadom el, mert egy Atletico és Roma ellen SR emlékeim szerint hiba nélkül játszott, azok meg ennél keményebb és fontosabb meccsek voltak, Bartra meg már a PSG támadósorát is vette le a pályáról, neki se ez lett volna a legdurvább meccse.. De most ne a neveknél "ragadj le", az elvre és az elméletre vagyok kíváncsi, hogy ez a játszatás dolog jelen helyzetben miért nem elfogadható, fordított esetben meg miért természetes?
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7464
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2015.09.30. 15:01:26

Bob_Marley írta:
Tegnap írtad, hogy falhoz mész, hát lassan én is, mert ez hogy állandóan megy xy után a sírás az valami hihetetlen. :D És a legjobb mikor olyanért megy a "sírás", akik nem is első csapat tagok. Itt van Grimaldo esete, bevallom nem ismerem a srácot nem sokat láttam játszani, de ismételten feltudom tenni a kérdést, hogy az elképzelhetetlen, hogy nem áll készen az első osztályra? Vagy fizikálisan, vagy fejben és emiatt nem fogja LE felhívni, lehet az atyaúristen akkor se, mert nincs hasznára a csapatnak. És ebben meg maximálisan megbízok benne, mert 1; fiatalokkal kezdte és tudja hogy működik egy újonc ebépítése 2; picit közelebb van a tűzvonalhoz mint innen bárki. Samper a másik, akit jaj Istenem megint nem hoznak fel, Jaj Istenem mi lesz vele....Egy 20 éves pisisről beszélünk, könyörgöm. Mi lesz vele? Dolgoznia kell és idővel megkapja a lehetőséget, de semmi nincs veszve.

De komolyan érdekel, hogy mégis hogyan kellene beépíteni az ifjonc játékosokat, mert nálam rohadtul nem úgy megy, hogy akkor holnaptól mély víz és tanulj meg úszni. Egy csapaton belül mindig hierarchia van és lesz, teljesíteni kell fokozatosan annyit amennyit adnak lehetőséget, s akkor lehet feljebb kerülni. És LE felhoz faitalokat, ad lehetőséget nekik, forgatja a csapatot én nem értem mi a francot kellene még csinálnia. A lós túloldala, hogy akkor évenként beépítünk 12 saját nevelést, meg majd a kezdő végig atz lesz. Volt ilyenre példa, de ez nem elvárható szint. Nagyjából 4-5-6 kezdő saját nevelés a normális és a padra 3-4 tehetség. Na már most a csapat gerince és szó szerint ha húznánk egy egyenes vonalat a pályán akkor átfedné ezt a négy embert, szóval Pique-Busquets-Iniesta-Messi . Padon Bartra, Sandro/Munir, Rafinha, Roberto. Ez egy ideális dolog és ennél persze lehet több, de nagyjából ez a normális.
Sok mindenben egyet értek veled, de van néhány más tényező. Grimaldo '12-'13 óta stabil tagja a B-nek, második számú csapatkapitány, az egyik legjobb játékos, amit hétről-hétre bizonyít. Az, hogy fejben elég erős szerintem már ez is bizonyítja. Lehet, hogy nem jöttek ki LE-vel (mert volt valami ilyesmi) nem tudni, de a fiatalok közül talán neki van a legtöbb rutinja, szóval ez nem kifogás.
Samperrel kapcsolatban, pedig a legnagyobb gond, hogy inkább Gumbaut hozta fel, amikor Samper klasszisokkal jobb azon a poszton, alázatos játékos is. És ehhez nem kell ott lenni, hogy lássuk. Lehet, hogy az az oka, hogy amikor (azt hiszem az Elche ellenn a kupában) felhozták volna Sergit pont megsérült és maradt helyette Gumbau, ezzel letette a voksát az egyik mellett.
Úgy, hogy utóbbit (azt hiszem a Mallorca ellen) még a Miniestadiban is kifügyölték.

Szóval nem arról van szó, hogy tele akarjuk rakni fiatalokkal azért, mert saját nevelések, de ha LE azt mondja, hogy nála a forma számít, akkor legyen következetes. Bartra amikor lehetőséget kapott bizonyított, mégis a sorozatosan kritikán aluli játékot produkáló Masch van játszatva. És fontos meccs ide vagy oda tavaly például Bartra a Bl-ben 6/5 meccsen játszott a csoportban, és nem gyengébb ellenfelek ellen, mint a Bayer (főleg otthon), szóval ez a rutin-dolog sem állja meg a helyét, mert azóta csak tapasztaltabb lett.
Forca Barca!!!!
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19613
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2015.09.30. 13:56:33

palesz77 írta:
Zozzy 5 írta:jó, biztos megvannak a hibái, de tavaly meg az volt a bajunk, hogy minek rotál, nincs kialakult csapat, aztán februártól lett megdícsérve, hogy "na, végre rájött a csávó, hogy a legerősebb kezdőt kell felrakni, ennyi".
Tavaly se azzal volt baj, hogy a gyenge embereket nem játszatja, hanem hogy ott tényleg vakulásig rotált. Idén meg pont ez a baja párunknak, hogy most nem a legerősebb kezdőt rakja fel - hátul nem. Alves talán a Sevilla ellen volt topon idén eddig, ott se annyira, utána egyáltalán nem, SR minden tétmeccsen eddig jó volt jobbhátvédként, még rangadókon is. Bartra meg a 2 bajnokiján eddig magabiztosabb volt, mint Masch az utóbbi kb 4-5 tétmeccsén, az argentin ráadásul az összes meccsen pályára lépett eddig, ha mást nem pihentetni is lehetne esetleg.. De majd gondolom ha jön Verma, akkor pihen.
Én rohadjak meg nem értem, hogy te meg más, aki ezen a véleményen van, hogy mit szeretne. Vagyis tudom mit szeretne, hogy a "kis kedvenc" játékosok játszanak, de meg kell érteni, hogy nem így megy. Ha felhozza Sandroékat az a baj, hogy miért hoz fel kettőt, ha játszatja xy játékost az a baj, hogy miért nem a másikat játszatja. Levante ellen volt forgatva a csapat, uram bocsássa meg neki, hogy egy rohadt fontos BL meccsre leteszi a voksát a rutin mellett. Lehet mondani, hogy de hát Jóska jobb formában van, meg is kapja egyre többet a lehetőséget SR is meg más (kényszer is adja) most meg úgy érezte ez a jó megoldás és bőven van ebben logika. Roberto nagy kedvenc játékosom régóta, de most azt gondoljátok, hogy innentől ő lesz a kezdő jhv, amíg nem tol egy rossz meccset? Mert ez rohadtul nem így megy. Ott volt Bartra lehetőséget kapott, jól szállt be, lehet rá számítani,. De attól még Pique és Mascherano, akik az első számú belső védők. Argentin valóban nagyon bizonytalannak tűnt, ezt elfogadom, hogy lehetett volna cserélni, de a bent hagyása is indokolható.

Tegnap írtad, hogy falhoz mész, hát lassan én is, mert ez hogy állandóan megy xy után a sírás az valami hihetetlen. :D És a legjobb mikor olyanért megy a "sírás", akik nem is első csapat tagok. Itt van Grimaldo esete, bevallom nem ismerem a srácot nem sokat láttam játszani, de ismételten feltudom tenni a kérdést, hogy az elképzelhetetlen, hogy nem áll készen az első osztályra? Vagy fizikálisan, vagy fejben és emiatt nem fogja LE felhívni, lehet az atyaúristen akkor se, mert nincs hasznára a csapatnak. És ebben meg maximálisan megbízok benne, mert 1; fiatalokkal kezdte és tudja hogy működik egy újonc ebépítése 2; picit közelebb van a tűzvonalhoz mint innen bárki. Samper a másik, akit jaj Istenem megint nem hoznak fel, Jaj Istenem mi lesz vele....Egy 20 éves pisisről beszélünk, könyörgöm. Mi lesz vele? Dolgoznia kell és idővel megkapja a lehetőséget, de semmi nincs veszve.

De komolyan érdekel, hogy mégis hogyan kellene beépíteni az ifjonc játékosokat, mert nálam rohadtul nem úgy megy, hogy akkor holnaptól mély víz és tanulj meg úszni. Egy csapaton belül mindig hierarchia van és lesz, teljesíteni kell fokozatosan annyit amennyit adnak lehetőséget, s akkor lehet feljebb kerülni. És LE felhoz faitalokat, ad lehetőséget nekik, forgatja a csapatot én nem értem mi a francot kellene még csinálnia. A lós túloldala, hogy akkor évenként beépítünk 12 saját nevelést, meg majd a kezdő végig atz lesz. Volt ilyenre példa, de ez nem elvárható szint. Nagyjából 4-5-6 kezdő saját nevelés a normális és a padra 3-4 tehetség. Na már most a csapat gerince és szó szerint ha húznánk egy egyenes vonalat a pályán akkor átfedné ezt a négy embert, szóval Pique-Busquets-Iniesta-Messi . Padon Bartra, Sandro/Munir, Rafinha, Roberto. Ez egy ideális dolog és ennél persze lehet több, de nagyjából ez a normális. Nálam midnen tekintetben a Dream Team az etalon és akkor még más szabályok is voltak a csapat összeállítás tekintetében és nem 11 saját nevelésű emberrel álltunk fel. Megvolt Ferrer, Sergi, Pep, Amor, Oscar, Roger stb. Ez így normális, hogy a kezdőben 4-5 saját nevelésű jó játékos van és a padon a keretben pedig adunk lehetőséget a többinek.
Kép
Kép
Kép
Klaczy
Barça B
Hozzászólások: 72
Csatlakozott: 2011.04.10. 20:17:21
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

2015.09.30. 13:05:08

Csak a szokásos.
1.Mathieu balhátvéd. Nem tud a bal oldalon focizni, ezt nem tudom elhinni, hogy nem veszi észre.
2.Mascherano bűn gyenge. Nem értem, miért nem tudja vagy a KP-n alkalmazni, vagy a padon kezdetni.
3. Bartra
4. Nála tényleg nem a teljesítmény alapján kerülnek a játékosok a csapatban, inkább szereti a kiforrott, érett játékosokat, teljesen mindegy milyen, és mennyi hibával játszanak.
5.Csapatvédekezés. Még mindig nulla. Nem a transferban tehet arról, hogy nem tudunk védekezni, egyszerűen szét vagyunk esve.
Szerintem kimondottan jól végzi a dolgát!
Mathieu, azért kezdett mert nem volt más, Adriano sérült vagy ahhoz hasonló, Alba meg épült fel.
2 a Las Palmas ellen már próbálgatta Maschero-t védekező középpályásként és jó is volt, nyílván, azért nem játszatta ott, hogy Busquets is a pályán lehessen.
Sandro-t és Munír-t is próbálgatja elől, nyilván ennek kényszerűség az oka, de nekem tetszik.
Szóval apróságokat észre kell venni, meg szerintem jobban ismeri a játékosokat is, mint mondjuk te, bár lehet hogy tévedek.
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2015.09.30. 12:12:27

Zozzy 5 írta:jó, biztos megvannak a hibái, de tavaly meg az volt a bajunk, hogy minek rotál, nincs kialakult csapat, aztán februártól lett megdícsérve, hogy "na, végre rájött a csávó, hogy a legerősebb kezdőt kell felrakni, ennyi".
Tavaly se azzal volt baj, hogy a gyenge embereket nem játszatja, hanem hogy ott tényleg vakulásig rotált. Idén meg pont ez a baja párunknak, hogy most nem a legerősebb kezdőt rakja fel - hátul nem. Alves talán a Sevilla ellen volt topon idén eddig, ott se annyira, utána egyáltalán nem, SR minden tétmeccsen eddig jó volt jobbhátvédként, még rangadókon is. Bartra meg a 2 bajnokiján eddig magabiztosabb volt, mint Masch az utóbbi kb 4-5 tétmeccsén, az argentin ráadásul az összes meccsen pályára lépett eddig, ha mást nem pihentetni is lehetne esetleg.. De majd gondolom ha jön Verma, akkor pihen.
Zozzy 5
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8569
Csatlakozott: 2006.11.04. 10:20:50
Tartózkodási hely: Debrecen

2015.09.30. 07:12:19

jó, biztos megvannak a hibái, de tavaly meg az volt a bajunk, hogy minek rotál, nincs kialakult csapat, aztán februártól lett megdícsérve, hogy "na, végre rájött a csávó, hogy a legerősebb kezdőt kell felrakni, ennyi".

értem, hogy sokaknak szimpi Bartra, meg jól is megy neki mostanság, de az, hogy szeptember végére nem nem vette el a bizalmat LE a tavalyi védelem két alappillérétől Robi meg Bartra kárára...szóval, emiatt nem dőlök a tőrömbe. ha továbbra sem hozza majd Mascherano meg Alves a szintet, akkor felőlem kezdhet Bartra meg Robi, hozzáteszem, azért a nagy üdvösséget ne ettől a változtatástól várjuk sztem.

tavaly ősszel is el lett mondva (általam is) mindenféle középszerű edzőnek, mert tényleg nem ment akkor sem, de aztán tavasszal meg triplázott, úgyhogy egyelőre felesleges minden egyes meccs után elemezgetni itt a hibáit meg a következtetéseket levonni.
Avatar
roby122
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1013
Csatlakozott: 2014.05.26. 15:22:23

2015.09.30. 00:58:23

Csak a szokásos.
1.Mathieu balhátvéd. Nem tud a bal oldalon focizni, ezt nem tudom elhinni, hogy nem veszi észre.
2.Mascherano bűn gyenge. Nem értem, miért nem tudja vagy a KP-n alkalmazni, vagy a padon kezdetni.
3. Bartra
4. Nála tényleg nem a teljesítmény alapján kerülnek a játékosok a csapatban, inkább szereti a kiforrott, érett játékosokat, teljesen mindegy milyen, és mennyi hibával játszanak.
5.Csapatvédekezés. Még mindig nulla. Nem a transferban tehet arról, hogy nem tudunk védekezni, egyszerűen szét vagyunk esve.

Emellett dicséret illeti a 2 jó csere miatt. SR és Munir sokat lendítettek a játékon, egyébként mást nem is nagyon tudott volna beküldeni, szóval... :D

Iniesta sérülése baromira nem jött jól. Nem tudom ki fogja így mozgatni a csapatot, SR-t várom a kezdőbe mindenképp. Bár én Neymartól kicsit többet várnék.
Nekem ez az 1 problémám volt/van az MSN taktikával, hogy ha kidől Messi, akkor dől minden.
Nincs ki szervezzen. Rakitic a védekezésen kívül mást nem tud mutatni, vagy nem mutathat. Busi szintén. Iniesta volt az egyetlen aki kreatív támadásokkal tudta segíteni a csapatot, na most ennek is annyi,meg persze már ő sem a régi.
2013-ban mikor kidőlt Messi szintén 2 hónapra, akkor Neymar azért mondhatni, hogy a hátára tudta venni a csapatot. Szerintem ez annak volt köszönhető, hogy Xaviék adták nekik a forintos labdákat, jelenleg a KP-n nincs ilyen kreatív emberünk. Iniesta lenne, de már ő sem az igazi, valamint neki is elég sokat kell foglalkoznia a védekezéssel.
Ezért voltam én kíváncsi mi lesz itt akkor ha Messi kidől, szenvedés. Hozzáteszem, most egyébként tényleg rosszul megy a csapatnak.
Ezért is leszek kíváncsi Arda-ra, mikor majd Rakitic helyén fog játszani.

Sevilla ellen remélem SR-t ott fogom látni a kezdőben.
Avatar
Messias2
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2865
Csatlakozott: 2015.06.25. 16:10:25

2015.09.24. 17:34:09

Írtam Luchoról egy másik topikban, de talán ide jobban illik, ezért bemásolom inkább ebbe a topikba:
Luchonak szerintem több taktikai,felállásbeli hibája volt. Védelem összeállítását nagyon elnyeste. És itt most nem csak 2 kh-ra gondolok. Bartrát simán berakhatta volna. Masch meccsek óta gyenge formában van. De hát kibontaná meg a tavaly jól szuperáló Masch-Piqud párost. (Mondjuk az elöszezon alapján mindenki. :D ) A 2 szélsővédő személyénél is szerintem rosszul döntött. Mathieu nem is tudom, már hányadik meccsen "bizonyítja", nem bhv. Ezen poszton sajnos Albán kivül nincs értékelhető cserénk. Ezzel lehetne védeni LE döntését. De így utólag Adriano lehet jobb lett volna.

Jhv posztot is elszabta sztem. Alves meccshiánnyal küszködik. Védekezése mindig is gyenge volt. Itt leginkábba a helyezkedésére gondolok. És lehetett tudni, h Nolitot kéne semlegesítenie. Ráadásul úgy h Rakitic se volt ott, aki általában be szokott segíteni neki.
Tehát összességében lehet, h SR egy biztonságosabb választás lett volna.

Akkor térjünk át a taktikai részére. Mindenki tudhatta/gondolhatta, h a Celta 100%san fog pörögni, és menni előre. Ilyenkor nem szabad belemenni az adok-kapokba. Ilyen szitukba kell elővenni a tiki-takát. Lassítani a játékot sok rövid passzal. Ehelyett mi is rögtön a megszerzett labdával támadni akartunk, ahelyett hogy eldugtuk volna. Ilyen helyzetekre hiányzik egy Xavi, aki megszabja a labdajáratás sebességét.

A másik taktikai hiba pedig a 2. félidőben jelentkezett. Nagyon kitámadtunk, a védelmet feltoltuk a félpályáig. Ezt max. utolsó 15 percben szabad, különben agyon kontrázik az ellenfél. És hát láthattuk, h a Nolito, Aspas páros mire képes.
TS-Alba-Araujo-Koundé-Azpi-Busi-De Jong-Pedri-Dembélé-Lewa-Fati
Avatar
noname
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8245
Csatlakozott: 2006.03.19. 18:39:34
Tartózkodási hely: Margitta/Kolozsvár

2015.09.24. 15:29:07

Senkit nem vádolok emiatt a meccs miatt. A Celta olyan volt, mintha cheat code-al játszana, minden hozzájuk pattant, gólokat akkor lőtték, amikor a legjobban domináltunk, a támadósoruk soha az életben nem fog még egy ilyen jó meccset játszani. Nolito is belőtte a karrierje legszebb gólját. Nekik egyszerűen minden bejött, nekünk semmi. A játékkal semmi bajom nem volt. Az első félidőben a Celta góljai előtt ugyanolyan erővel lehetett volna 2-0 ide.

A helyzetek számával kimondottan elégedett vagyok, de ők komolyabb helyzet nélkül elhúztak 2-0-ra. Nolito gólja az év egyik legszebbje, miközben a 2. gólnál a labda pattanhatott volna bárhova, erre tökéletes ütemben odapattan Aspashoz.
Utána egyre jobban dominálunk, kapufa, majd megint bekapott gól. Mondom, ezek cheat code-al játszottak.
A Fifa egy szégyen
Avatar
roby122
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1013
Csatlakozott: 2014.05.26. 15:22:23

2015.09.24. 15:16:01

Chino írta: A védelemben nekem is Masch-al van bajom. Rá nem lehet fogni, hogy jóllakott lenne, nem az a típus, de azt észrevehetné, hogy ha rotálni akar először őt kéne. Nincs is formában és folyamatosan ő kezd, ráadásul Busi elsőszámú helyettese (remélem nem Gumbau az) így kell neki is a pihi, a többieknek pedig a játékpercek.
Ezzel egyetértek. Többivel is, csak most ezt ragadnám ki.

Oké, hogy transferban, sérülések voltak, eltiltások stb. Alves most tért vissza sérüléséből oké, Piqué is most tért vissza, viszont azt nem értem Lucho részéről, hogy miért nem jegeli Mascheranot. Neki már a padon lenne a helye. Az első meccsektől fogva hibát-hibára halmoz, és szerintem Bartranak már bőven eljött az ideje.
Két Példa:
Benitez leültette Pepe-t,(vagy Perez) eljött Varane ideje.
Mou ugyanezt csinálta Terry-vel. Zouma már a kezdőben.
Terrynek idén 2-3 ilyen meccse volt, mint idén Masch-nak és máris a padon találta magát.
Szerintem kell a változtatás, a fönt említettek is brutális párost alkottak éveken keresztül, de ami nem megy azt nem kell erőltetni. Ezt belátták a példának felhozott edzők, és szerintem a Piqué-Masch duónak is itt kéne, hogy vége legyen.
Ha nem lett volna transferban, véleményem szerint akkor sem igazoltunk volna védőt, végülis igazoltunk Vermaelen személyében, csak pechére megsérült.
A KP-n szerintem most nagyobb szükség van az argentinra.
Lucho meg legyen tökös és végre álljon össze a Piqué-Verma , Bartra-Verma vagy Piqué-Bartra duó.
Klaczy
Barça B
Hozzászólások: 72
Csatlakozott: 2011.04.10. 20:17:21
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

2015.09.24. 10:50:12

mess2009 írta:kezdeném a nyilatkozatával: rendben, hogy van kincstári optimizmus, meg diplomácia de az amit a kispadról mond egyszerűen ostoba hazugság.
a meccs: két komoly hibát is éreztem, borzasztó egysíkú a játékunk, és amikor nyilvánvaló hogy baromság félpályákat átengedni egy energikus ,gygors és kreatív focit játszó csapatnak a harmadik gól után is ugyanazt adjuk fel nekik.
a másik, hogy a kontrák újra eltüntek, pedig az egyetlen markáns és eredményes változást ez hozta tavaly !!
már a Levante elleni első félidő igencsak figyelmeztető volt az MSN (msn?) játéka egyszerűen szétesett. én úgy látom ez most elsősorban Suarez borzasztó formahanyatlása miatt van de az az igazság, hogy nélüle sem parádézik a másik kettő sem.
egy támadófocit játszó csapat a támadói nélkül?! az erdmény önmagáért beszél.

Nem tudok belekötni, a tegnapi meccsen egyszerűen lassú volt a csapat, és nem ült három csúcsformában lévő klasszis a kispadon, hogy változást hozzon a játékba. Szóval nem tudott mit tenni.
Ami még jó, hogy azért annyira gyengén se játszottunk, a 4-1 nem reális eredmény, mert helyzeteink voltak, csak most semmi se ment.
A nyilatkozata meg nagyon szép, azt gondolom ilyet kell nyilatkozni kifelé a nagyközönségnek, árasztani a magabiztosággot és optinizmust, befelé meg javítani a hibákon. Nem temetném még a csapatot, főleg hogy azért a Real se olyan magabiztos még mint amilyen szokott lenni!
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2015.09.24. 08:07:28

kezdeném a nyilatkozatával: rendben, hogy van kincstári optimizmus, meg diplomácia de az amit a kispadról mond egyszerűen ostoba hazugság.
a meccs: két komoly hibát is éreztem, borzasztó egysíkú a játékunk, és amikor nyilvánvaló hogy baromság félpályákat átengedni egy energikus ,gygors és kreatív focit játszó csapatnak a harmadik gól után is ugyanazt adjuk fel nekik.
a másik, hogy a kontrák újra eltüntek, pedig az egyetlen markáns és eredményes változást ez hozta tavaly !!
már a Levante elleni első félidő igencsak figyelmeztető volt az MSN (msn?) játéka egyszerűen szétesett. én úgy látom ez most elsősorban Suarez borzasztó formahanyatlása miatt van de az az igazság, hogy nélüle sem parádézik a másik kettő sem.
egy támadófocit játszó csapat a támadói nélkül?! az erdmény önmagáért beszél.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7464
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2015.09.24. 02:52:26

Normandia írta:
Feast4 írta: Valami megint fejbe gond amit tavaly rendbe tudodtt tenni, most megint eljött az ideje.
Valmi ilyesmit érzek én is. Olyan nem lehet, hogy mindenkinek sz@.ul megy. Mentálisan kell rendberakni őket. Remélem sikerül neki.
Ezzel van itt gond leginkább. És én inkább a támadósorban érzem ezt. Tavaly sem volt kevesebb, sem kisebb helyzeteink mégis jöttek a 4-5 gólos meccsek. Most kb. 20%-ban használjuk ezeket ki. Még a védelem balfa..ságaival együtt is lehetett volna legalább négyet rúgni. De ez nem csak erre a mérkőzésre igaz. Az eddigi összes tétmeccsünkön rendre rosszul gazdálkodunk a helyzeteinkkel. Malaga, Roma, Bilbao, Celta. Mindegyiken csak egy gólt szereztünk, esélyünk pedig jócskán lett volna mindegyiken.

A középpálya annyira nem gáz szerintem, ott van a legkevesebb baj. Megvannak a labdaszerzések, Ini is egész jó eddig, Rafinha kiesése a nagy baj, de erről ő tehet legkevésbé.

A védelemben nekem is Masch-al van bajom. Rá nem lehet fogni, hogy jóllakott lenne, nem az a típus, de azt észrevehetné, hogy ha rotálni akar először őt kéne. Nincs is formában és folyamatosan ő kezd, ráadásul Busi elsőszámú helyettese (remélem nem Gumbau az) így kell neki is a pihi, a többieknek pedig a játékpercek.

A kezdővel és a cserékkel nem lehet mit tenni, ezért nem okolnám. Talán a Rakitic-Robi felállásba lehet belekötni. De érthető hogy ebben a helyzetben amit Rafinha kiválása okozott minél többet akarja pihentetni a középpályásokat. A cserék jól szálltak be azzal nem volt gond.

A támadókkal kellene elbeszélgetni, mert nagyon hiányzik a koncentráció, más nem lehet az oka, hogy 4-5 helyzet kelljen egy gólhoz.
Forca Barca!!!!
Avatar
Normandia
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2502
Csatlakozott: 2013.01.02. 10:56:24
Tartózkodási hely: Sátoraljaújhely

2015.09.24. 00:40:37

Feast4 írta: Valami megint fejbe gond amit tavaly rendbe tudodtt tenni, most megint eljött az ideje.
Valmi ilyesmit érzek én is. Olyan nem lehet, hogy mindenkinek sz@.ul megy. Mentálisan kell rendberakni őket. Remélem sikerül neki.
"Diego Simeone: "Diego (Maradona) megtöltött minket érzelmekkel, de azt mondom, kétségek nélkül, hogy Messi jobb játékos, mint Maradona volt."
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3549
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2015.09.24. 00:20:43

Nagyon-nagyon-nagyon-nagyon észbe kell neki is kapnia. Mert most kijött amit már hetek óta mondok valami nem jó és nem a forma valami elveszett az erő a lendület, kb minden ami tavaly januárban megvolt. És ha végiggondoljuk a meccseinket ez nem csak ma igaz. Hétvégén ha nem a Levante akkor is valami büdös van a palacsintában, a Róma ellen TS nem a 87 perceb kapta be a gólt, mégse tudtunk újra gólt szerezni, az első 10 percben egykapuztak, utána kitaámadtunk ki is tömtek, tanítható volt hogy kell egy zavarodott bajokesélyest megalázni.

Nincs bennünk erő akarat motíváció és nem csak ma nem volt. És nem csak azon múlt, hogy a védelem úgy ahogy van szaglott mert egy nagy kalap, semmi nem ment, se középpályás dominancia, de jó kulcspasszok, semmi. Mindegy lett volna ha sorfalat állunk a 16-os előtt és várjuk mi lesz.

Valami megint fejbe gond amit tavaly rendbe tudodtt tenni, most megint eljött az ideje.
Kép
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2015.09.23. 23:51:21

Normandia írta:Szerintem a meccs előtt a legjobbat küldte pályára.
Mondom, név alapján persze. De forma alapján SR-nek jobbhátvédbe kéne kezdenie - védekezésben messze felülmúlja már Alvest sajnos -, Mascheranonak meg a padon kéne ülnie. Ehelyett a "jól bevált" védősor kezd, mindegy ki milyen formában van..
Avatar
Normandia
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2502
Csatlakozott: 2013.01.02. 10:56:24
Tartózkodási hely: Sátoraljaújhely

2015.09.23. 23:32:29

palesz77 írta:Nem az o nyakaba varrom a vereseget, de azert szeretnem megkerdezni tole, hogy hogy is van ez, hogy nem nev, hanem teljesitmeny alapjan kerulnek be a jatekosok a kezdobe.. Csak mert SR rangadokat hozott le magabiztos vedojatekkal, Alves serules utan rogton kezdo. Masch nem is tudom miota gyenge, Bartra szenne alazta hetvegen, erdekes modon megsem jatszott. Matyi se tudom mit keres balhatbed poszton, bar meg o volt legkevesbe gaz talan.. Tok jol hangzik ez a szoveg, csak akkor olyan esetekben, amikor az egyik simje jatszik epp rossz formaban, akkor esetleg ot is le lehetne pakolni a padra.

Na mindegy, sok sebbol verzett ez ma, de az a szoveg, hogy a leheto legerosebb kezdot kuldte palyara eleg fals szerintem. Max nev alapjan a legerosebbet..
Szerintem a meccs előtt a legjobbat küldte pályára. Nyilván a meccs után lehet ktitizálni, mert azért úgy könnyebb.:-D
Pique a balf@szsága elött jól játszott, Alves a sérülése előtt sem volt rossz. Nem igen mert kockáztatni és ezért én nem hibáztatom. Rakétát lehetne esetleg, de SR nem volt rossz, igaz nem segìtett annyit Alves csámborgásainál, mint Rakéta szokott, de tette a dolgát. Szóval én utólag sem varnám a nyakába.
"Diego Simeone: "Diego (Maradona) megtöltött minket érzelmekkel, de azt mondom, kétségek nélkül, hogy Messi jobb játékos, mint Maradona volt."
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2015.09.23. 22:56:05

Nem az o nyakaba varrom a vereseget, de azert szeretnem megkerdezni tole, hogy hogy is van ez, hogy nem nev, hanem teljesitmeny alapjan kerulnek be a jatekosok a kezdobe.. Csak mert SR rangadokat hozott le magabiztos vedojatekkal, Alves serules utan rogton kezdo. Masch nem is tudom miota gyenge, Bartra szenne alazta hetvegen, erdekes modon megsem jatszott. Matyi se tudom mit keres balhatbed poszton, bar meg o volt legkevesbe gaz talan.. Tok jol hangzik ez a szoveg, csak akkor olyan esetekben, amikor az egyik simje jatszik epp rossz formaban, akkor esetleg ot is le lehetne pakolni a padra.

Na mindegy, sok sebbol verzett ez ma, de az a szoveg, hogy a leheto legerosebb kezdot kuldte palyara eleg fals szerintem. Max nev alapjan a legerosebbet..
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19613
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2015.09.17. 18:47:01

Vannak azért opciók. Adriano felépült így Roberto mehet kp-ra. Ez a pár meccs jót tehet az önbizalmának, eddig sem a képességeivel volt gond szerintem. Mehet Batra hátra vagy Mathieu és Mascherano kp-ra. Meglehet ezt oldani, de a frissesség lesz itt a kulcs. Megkell oldani a pihenéseket és forgatni az embereket.
Kép
Kép
Kép
Avatar
roby122
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1013
Csatlakozott: 2014.05.26. 15:22:23

2015.09.17. 17:34:54

LE. helyében a hétvégi bajnokin Suárezt pihentetném. Kezdhetne Munir. A védelemben Bartra.
Alba helyett Adriano.
Kp-ra cserének jöhet Mascherano. Piqué, Mathieu és Bartra hátul meg tudják oldani a feladatot.
Alves sem lenne rossz opció a Kp-ra. Rakitic helyére jöhet Roberto, és Alvessel helyet cserélnek.
Imádkozzunk, hogy ne legyen több sérülés. Főleg ne a Kp-n.

Jövő héten szerdán hétközi fordulók lesznek. Megyünk a Celtához. Kemény meccs lesz, elég jó formában vannak, + ott idegenben sosem egyszerű. Én most annyira küldenék fel tartalékos csapatot amennyire csak lehet.(Persze normális kereteken belül) Inkább most egy 2-0 a Levante ellen, minthogy a srácok a hátsójukon vegyék a levegőt Celtában.
Lezárt