FC Barcelona 14/15

Itt találhatóak az előző szezon során írt hozzászólásaitok. Később érdemes lesz visszanézni őket!
Lezárt

Hány trófeát nyerünk az új szezonban?

1
69
34%
2
42
21%
3
60
30%
Egyet sem
32
16%
 
Szavazatok száma: 203
Avatar
CsacsMate
Capitá del Barça
Hozzászólások: 791
Csatlakozott: 2005.11.19. 12:42:29
Tartózkodási hely: Zala
Kapcsolat:

2014.04.12. 22:59:09

LG írta: Ezzel egyet értek, ha bajnoki cim meglesz, akkor összességében egyáltalán nem zárunk rossz szezont.
Ez a gond. Mindig azt hiszik ettől ott a tengerparton is, hogy minden rendben. Már két, éve legalább ez a majd lesz valami hozzáállás van csapaton belül, de már az utolsó bl győzelemnél is látszott, hogy kezd megakadni a gépezet. Nem mernek váltani. Hiába vannak világszintű játékosok, ha megye kettes vezetőség van. Legszebb példa Thiago elbaltázása a munkásságukra. Idén majd igazolnak irányítót. Persze, ha lehet.
Ami most megy ez miatt a pályán, az a kedvtelen, lélektelen futball, nézhetetlen legtöbbször, az elmúlt 20-25 évben nem volt ilyen, pedig voltak papíron rosszabb szezonok is.... Ennek nem ilyennek kellene lennie.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21271
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2014.04.12. 22:30:11

Game90 írta:Ez olyan Arsenal-os szezon lehet, 1 hét alatt elbukhatunk mindent.
A Real ellen talán felszívjuk magunkat. Azzal nem volt gond még ebben a szezonban sem.
PCsabi
aka Game90
Hozzászólások: 17048
Csatlakozott: 2006.06.20. 19:45:02
Tartózkodási hely: Vecsés/Budapest

2014.04.12. 21:58:45

Ez olyan Arsenal-os szezon lehet, 1 hét alatt elbukhatunk mindent.
A vezetőségnek be kéne számoltatni LE-t a sorozatban 2:0 után
kiengedett meccsekről - mégpedig írásban is, szóban is.
Ha bajnokok leszünk, akkor azt lehet mondani: van ilyen.
Ha nem, akkor azt kell mondani: ne legyen ilyen!
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21271
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2014.04.10. 11:03:46

BarcafanTomee írta:Számomra nem tragédia, hogy kiestünk. Mert ez a csapat nincs BL-győztes szinten.
De a bajnokságra meg a kupára megvan az esély. És ha meglenne, akkor maximálisan ki lenne facsarva az idei csapatból, a legjobb végeredmény. Sőt annak, tükrében, hogy ilyen szoros a bajnokság, nagy értéke lenne.

De pokoli 7 meccs van még hátra, amit egytől-egyig meg kell nyerni! Már a Granada elleni kirándulás is nagyon nehéz lesz.
Az azért nagy csalódás lenne, ha innen elvesztenénk a bajnokságot is meg a kupát is. Igaz én úgy indultam ennek az évnek, hogy nem várok sokat, mert csak Neymart hoztuk, és én vártam volna még 1-2 erősítést. De már a célegyenesben vagyunk és 6-re vagyunk egy nagyon édes bajnoki címtől, és amúgy is számomra a bajnokság mindig a prioritás.

De ha bajnokok leszünk ha nem, kellenek majd új emberek ez nem kérdés.
Addig is, Ne csüggedjünk, ne szidjuk a csapatot, még lehet szép szezon is ebből. De ha nem, akkor remélhetünk egy kisebb megújulást a nyáron. Még ha ehhez a fifának is lesz 1-2 szava.

Amúgy új edző jöhet ha marad a bann?

Egy szó mint száz: Visca el Barca :!:
Ezzel egyet értek, ha bajnoki cim meglesz, akkor összességében egyáltalán nem zárunk rossz szezont, ha ehhez jönne még a kupa is, akkor pedig tényleg nem lehet panaszunk.
A BL kiesésből meg tanulni kell, mert ismét előjöttek azok a hibák, melyek már jó ideje meg vannak, de eddig nem lettek orvosolva. Nyáron ezeket meg kell tenni. Ha nem igazolhatnánk, azért az gáz lenne, mert ezzel a kerettel, főleg a védelemmel nem remélhetünk sok jót jövőre. Főleg, ha azt nézünk, hogy játékosaink többségének inkább lefelé megy már pályája, mint felfelé.
Avatar
BarcafanTomee
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2574
Csatlakozott: 2006.09.16. 14:48:58

2014.04.10. 10:34:40

Számomra nem tragédia, hogy kiestünk. Mert ez a csapat nincs BL-győztes szinten.
De a bajnokságra meg a kupára megvan az esély. És ha meglenne, akkor maximálisan ki lenne facsarva az idei csapatból, a legjobb végeredmény. Sőt annak, tükrében, hogy ilyen szoros a bajnokság, nagy értéke lenne.

De pokoli 7 meccs van még hátra, amit egytől-egyig meg kell nyerni! Már a Granada elleni kirándulás is nagyon nehéz lesz.
Az azért nagy csalódás lenne, ha innen elvesztenénk a bajnokságot is meg a kupát is. Igaz én úgy indultam ennek az évnek, hogy nem várok sokat, mert csak Neymart hoztuk, és én vártam volna még 1-2 erősítést. De már a célegyenesben vagyunk és 6-re vagyunk egy nagyon édes bajnoki címtől, és amúgy is számomra a bajnokság mindig a prioritás.

De ha bajnokok leszünk ha nem, kellenek majd új emberek ez nem kérdés.
Addig is, Ne csüggedjünk, ne szidjuk a csapatot, még lehet szép szezon is ebből. De ha nem, akkor remélhetünk egy kisebb megújulást a nyáron. Még ha ehhez a fifának is lesz 1-2 szava.

Amúgy új edző jöhet ha marad a bann?

Egy szó mint száz: Visca el Barca :!:
corol
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1203
Csatlakozott: 2011.04.06. 20:08:57

2014.04.10. 09:15:46

nagyiibarca írta:Lassacskán elérkeztünk a szezon döntő részére. Mindhárom sorozatban versenyben vagyunk a végső győzelemért. Remélem, hogy a hármas terhelés nem fogja a csapatot összeroppantani.
A bajnokságban nem hibázhatunk többet, de közben a BL-re is figyelni kell és nemsokára itt lesz a kupadöntő is.

Nehéz időszak elé néz a csapat, de most kell a srácoknak megmutatni az igazi arcukat.
Ha minden fontos meccsünkön ennyire jól tudunk játszani mint tegnap (+a védekezésünk feljavul,Bartra :?: ) akkor bárki ellen lehet keresnivalónk. Végre harapott a csapat!

Visca! :)
Hát megmutatták az igazi arcukat!!!! És Tata nyomja a rizsát, semmi kritika a játékosok felé, vagy netán önmaga irányába. :oops:
Avatar
Barcaman1993
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3733
Csatlakozott: 2010.03.02. 14:41:07

2014.04.10. 07:19:47

LM10 írta:Teljesen megérdemelten estünk ki. Inkább most, mint egy ismételt tavalyi elődöntős zakó.
Hát én már nem tudok mit mondani. Hullámzó a csapat egész évben. Az biztos, hogy valami nem kerek. Nemtudom mennyire hibás az edző, de itt vérfrissítés kell, filozófia váltás.
Félek, hogy úgy járunk, mint a Milan, hogy évekig csak nézzük az egykori menő Gattuso,Pirlo,Inzaghikat, aztán csak csodálkozunk, hogy 35 évesek mindannyian, de addigra már lecsúszunk.

Nekem a Laporta éra volt az etalon. A Rijkaard éra óta lettem szurkoló is, de annak végén is el kellett ismerni, hogy vége a korszaknak. Mióta Pep csodát tett itt évekig, utána mind a Rosell banda, mind az aktuális edző ezt a csapatot próbálja összefogni, ahelyett, hogy valami újat csinálnának. Mert sajnos ezek a játékosok így már sikertelenek lesznek. Persze egy gerinc van mindig, amit tartani kell, ez nálunk a kezdőből jelenleg, Piqué,Bartra,Alba,Busquets,Iniesta,Fabregas,Messi,Neymar. Köréjük kéne egy új filozófia, mentalitás, és pár új ember, vagy fiatalok beépítése.

Jövőhéten kupa, és még a bajnokság is kemény, meg kell várni mi lesz a vége, de a kupáktól függetlenül, itt valami nem kerek, amit ideje lenne rendezni.
Ugyanaz történt, amit pár héttel ezelőtt vártunk, de azt a napot sikerült eltolni idáig. Egy keretben jóval gyengébb, de taktikailag és mentálisan jóval erősebb gárda ellen sikerült búcsúznunk. Nagyon sajnálom, hogy az elődöntős szériát nem sikerült folytatnunk... Igazából én vártam/reméltem a továbbjutást, de éreztem, hogy idén nem nyerjük meg. Ami viszont továbbra is aggaszt, hogy a védelmünk kuka (Alba az egyetlen használható ember), a kapus szintén, a középpályánk se védekezni, se dominálni nem tud úgy, mint fénykorában. Én bevallom a Real ellen sem várok semmit. Lesz egy töketlen kapusunk, meg egy borzasztó gyenge védelmünk. Meglepődnék, ha bármi babér is teremne nekünk. A bajnokság még talán meg lehet, ha az Atletico elbukik egy meccset, de őszintén, én már nem várom, hogy idén megverjük őket.

A fejlődéshez egyértelműen igazolni kell, főleg hátrafelé. Ezzel még várjunk :arrow: FIFA. Ha nem sikerül igazolni, akkor a következő évet is dobhatjuk a kukába. Akkor adott lesz az ugyanilyen gyenge védelem, ill. még Valdesünk se lesz. Csodás.

Úgy érzem, hogy a szezonunkra rányomta a bélyegét a tavaly nyár. Neymar volt az egyetlen érkező, akire nagy szükség volt, de szükség lett volna minimum még 2 középhátvédre... Ha ők itt lennének, akkor most állnánk a BL-ben is, a bajnokságban pedig már csak hátrafelé kéne figyelnünk. Kár érte. Most már mégse olyan magas az ár Javi Martinezért, vagy David Luizért...

Ezzel a maggal részben egyet tudok érteni, de Bartra mit keres ott? Komolyan, 2 éve várjuk, hogy a gyerek melyik meccsen robbant, de azóta se semmi... Én nem remélek már semmit.
Rammalets-Foncho, Gensana, Grácia-Vergés, Garay- Kubala, Kocsis, Evaristo, Luiz Suárez, Czibor
Avatar
LM10
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4726
Csatlakozott: 2008.12.26. 11:30:58
Tartózkodási hely: Gotham City

2014.04.09. 23:04:37

Teljesen megérdemelten estünk ki. Inkább most, mint egy ismételt tavalyi elődöntős zakó.
Hát én már nem tudok mit mondani. Hullámzó a csapat egész évben. Az biztos, hogy valami nem kerek. Nemtudom mennyire hibás az edző, de itt vérfrissítés kell, filozófia váltás.
Félek, hogy úgy járunk, mint a Milan, hogy évekig csak nézzük az egykori menő Gattuso,Pirlo,Inzaghikat, aztán csak csodálkozunk, hogy 35 évesek mindannyian, de addigra már lecsúszunk.

Nekem a Laporta éra volt az etalon. A Rijkaard éra óta lettem szurkoló is, de annak végén is el kellett ismerni, hogy vége a korszaknak. Mióta Pep csodát tett itt évekig, utána mind a Rosell banda, mind az aktuális edző ezt a csapatot próbálja összefogni, ahelyett, hogy valami újat csinálnának. Mert sajnos ezek a játékosok így már sikertelenek lesznek. Persze egy gerinc van mindig, amit tartani kell, ez nálunk a kezdőből jelenleg, Piqué,Bartra,Alba,Busquets,Iniesta,Fabregas,Messi,Neymar. Köréjük kéne egy új filozófia, mentalitás, és pár új ember, vagy fiatalok beépítése.

Jövőhéten kupa, és még a bajnokság is kemény, meg kell várni mi lesz a vége, de a kupáktól függetlenül, itt valami nem kerek, amit ideje lenne rendezni.
Avatar
nagyiibarca
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 439
Csatlakozott: 2012.08.28. 13:38:29
Tartózkodási hely: Magyarország.

2014.03.24. 20:35:39

Lassacskán elérkeztünk a szezon döntő részére. Mindhárom sorozatban versenyben vagyunk a végső győzelemért. Remélem, hogy a hármas terhelés nem fogja a csapatot összeroppantani.
A bajnokságban nem hibázhatunk többet, de közben a BL-re is figyelni kell és nemsokára itt lesz a kupadöntő is.

Nehéz időszak elé néz a csapat, de most kell a srácoknak megmutatni az igazi arcukat.
Ha minden fontos meccsünkön ennyire jól tudunk játszani mint tegnap (+a védekezésünk feljavul,Bartra :?: ) akkor bárki ellen lehet keresnivalónk. Végre harapott a csapat!

Visca! :)
Kép
"Apuval készítettünk egy ilyen szalmazsákot, egy ember méretűt oszt aszt köllöt, azon gyakorúltam."-Almási Kristóf
Petr
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2144
Csatlakozott: 2013.10.31. 15:46:41
Tartózkodási hely: Az ország legszebb városának a legszebb utcája

2014.03.10. 17:49:53

Alcantara írta:Nem csalódtam azok véleményében, akik eddigi gondolkodásmódja eddig is közel állt az enyémhez.

Ennek az edzőnek mindenképpen kell még egy évet adni. Nem csinált rossz dolgokat, komoly meccseken nagyon jól meccselt taktikailag (ősszel Real, At. Madrid idegenben,Man. City idegenben)
Kapott anyagból dolgozott, nem volt sok ideje új taktikai elemek kialakítására. Egy jóllakott, agyonnyert, kiöregedő gárdát vett át. Nyilván vannak hibái is, de nem biztos, hogy ez csak az ő sara, mert igaz, hogy vesztésre álló meccsen vizesnyolcas S. Roberto és Tello volt a "csodacsere" két alkalommal is, de a kispadon és a keretben nem is volt olyan, aki fordulatot képes hozni egy meccsbe.

Én nem látok olyan edzőfenomént, aki itt egy év alatt újra világverő csapatot csinálna. Főleg annak a függvényében, hogy az igazolás is limitálva van a pénz miatt.

Attól, hogy Pep visszajönne semmi nem változna, ő sem hozna ki többet ebből a keretből és tudta ő ezt nagyon jól.

Az már jobban bosszantana és jogosan lehetne Tatát kritizálni, ha decemberre elszálltunk volna mindenhol.

Teljesen jogos, már régóta ezt firtatom. Úgy gondolom, hogy személye akkor kritizálható, ha a második helyet a csapat nem tudja elérni (bár szurkolok, hogy a csapat harmadik legyen, akkor talán megjön az eszük). Természetesen én lennék a legboldogabb, ha a csapat az első helyen végezne, amire még van esély akkor is, ha az csekély. Másodjára akkor lehet kritizálni a személyét, ha a klub rosszul igazol a nyáron.Idén már nem negyven napja van feltérképezni a csapatot, van lehetősége átlátni a dolgokat, s gondolkodni az ügyön. Ha jövőre is így szerepel a csapat el lehet gondolkodni az edzőcserén, de ez jelenleg nonszensz és igazságtalan. Inkább úgy tűnik, hogy Tatán szeretné sok ember leverni a port, mert kell egy bűnbak. Esetleg valaki kritizálja az egész csapatot Tatával együtt, de akkor mi a megoldás? Nincs annyi pénz 2 év alatt sem, hogy lecseréljük a fél keretet. Másrészt ennek a megoldásnak mi értelme van? Az edzőnek adni kell még egy évet, utána levonni a konklúziót. Neymar esetében ugyanígy. Azért pedig csak szurkolhatunk, hogy nyáron oda és úgy igazolnak játékos, ahova és ahogyan kell. Hiányposztra minőségi játékost, olyan áron amit a játékos megér.
Ha a csapat jövőre is ilyen mentalitással és teljesítménnyel lép ki a pályára (aminek feltétele a nulla akarás, rossz igazolások és a gyenge motivátori képességek) én leszek az első, aki egyetért a kritikusabb hangokkal. A keret majdhogynem ugyanaz, mint Pep utolsó éveiben, mit vártatok? A frissítési folyamatot már rég el kellett volna kezdeni, nem Tatán kell leverni, hogy 40 nap alatt nem tett csodát az átigazolási piacon. Ha a játékosok pedig makacsul(?) nem játszanak az elvárt szinten annak ellenére, hogy jól csinálja amit csinál(?), akkor nem biztos, hogy tehet a kialakult helyzetről. Ne most küldjük bitóra, könyörgöm.
Ezzel ellentétben ne feledjük, még március közepén sem járunk! A kupában és a BL-ben jól állunk, a bajnokság még nem úszott el. Ha a szorzók nem is a mi győzelmünket sejtetik van még remény. Ha csekély is. Én bízom a csapatban, bízom Tatában.

u.i.1: Én is látom a problémákat, de közel sem kell akkor feneket kerekíteni ennek, mint azt sokan teszik. A jövő szezon lesz a vízválasztó, nem ez.
u.i.2: Igazság szerint szurkolok a harmadik helynek, bármilyen aljas dolog is ez. Akkor a csapat talán észbe kapna, és meglenne a tűz.
Avatar
albicelesteX
A Vadász
Hozzászólások: 3450
Csatlakozott: 2007.06.25. 12:18:01
Tartózkodási hely: Erdők,mezők,vadligetek...

2014.03.10. 17:48:55

Én megmondom őszintén nem látnám értelmét az edzőváltásnak. Inkább a játékos keret komoly megújulását sürgetném.Igazából az jól látszik, hogy a Tiki-Taka lejárt lemez.Nekem személy szerint már herótom van ettől a labdatartós tili toliból...Nem is bánnám, ha teljesen új akár átlagos taktikáink lennének.Nem ez a petyhüdt lötyögés...
Kép
Alcantara
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3985
Csatlakozott: 2011.08.30. 09:31:30

2014.03.10. 17:21:22

Nem csalódtam azok véleményében, akik eddigi gondolkodásmódja eddig is közel állt az enyémhez.

Ennek az edzőnek mindenképpen kell még egy évet adni. Nem csinált rossz dolgokat, komoly meccseken nagyon jól meccselt taktikailag (ősszel Real, At. Madrid idegenben,Man. City idegenben)
Kapott anyagból dolgozott, nem volt sok ideje új taktikai elemek kialakítására. Egy jóllakott, agyonnyert, kiöregedő gárdát vett át. Nyilván vannak hibái is, de nem biztos, hogy ez csak az ő sara, mert igaz, hogy vesztésre álló meccsen vizesnyolcas S. Roberto és Tello volt a "csodacsere" két alkalommal is, de a kispadon és a keretben nem is volt olyan, aki fordulatot képes hozni egy meccsbe.

Én nem látok olyan edzőfenomént, aki itt egy év alatt újra világverő csapatot csinálna. Főleg annak a függvényében, hogy az igazolás is limitálva van a pénz miatt.

Attól, hogy Pep visszajönne semmi nem változna, ő sem hozna ki többet ebből a keretből és tudta ő ezt nagyon jól.

Az már jobban bosszantana és jogosan lehetne Tatát kritizálni, ha decemberre elszálltunk volna mindenhol.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7466
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2014.03.10. 17:07:22

Én mondjuk kifejezetten örültem, hogy olyan edző került a kispadra, aki nem a klub berkein belülről érkezett. Persze ismeri a klubot, könnyebb lenne a beilleszkedés valószínű hamarabb meglenne az összhang a játékosokkal, de félek, hogy a játék nem változna vele sokat, illetve a saját nevelések továbbra is mozdíthatatlanok lennének. Jelenleg nem sok variálási lehetőség van, de mondjuk Pedro már nem annyira érinthetetlen, habár ez lehet, hogy Neymar érkezésének köszönhető, de nem vagyok biztos benne, hogy Luis Enrique alatt inkább Alexis lenne előtérben.

Ennek a szezonnak még nincs vége, de egyre inkább körvonalazódik, hogy hol kellene változtatni és reméljük Tata tudja is miként. Igazából az a gond, hogy valamilyen szinten meg van kötve az edző keze, ami az igazolásokat és keretalakítást illeti, ezért olyan gyökeres változást én nem várok nyáron. Ha tényleg 50-60 millió van igazolásra, abból alapból lejön Ter Stegen 10 milliója, egy erős kh. minimum 30-35 millióért és ott vagyunk, hogy majdnem kifújt a keret. Főleg ha 2 középső védő érkezne.
Ha még Song-ból, Mascheranoból, Telloból és a "maradékból" tudunk valami pénzt csinálni sokat frissíteni nem lehet, "átformálni" a csapatot nem lehet. Nem arra gondolok, hogy elkezdünk kontrára meg ívelgetésekre játszani, csak azt próbálom megfogalmazni, hogy mindegy hogy Tata marad vagy új edző jön, nem tudja majd kicsit saját "szája íze" szerint elkezdeni a munkát. Mert, ha megnézzük, szinte minden nagy csapatnál új edző érkezésével új igazolások is jöttek.
Ezt viszont nem érzem egyelőre akkora bajnak, csak akik hatalmas vérfrissítést várnak minden bizonnyal csalódni fognak.

Viszont két-három igazolással (+Rafinha) is lehet pontosan annyit változtatni a már meglévő csapaton, hogy pozitív irányba mozduljunk el. Habár én a jelenlegi csapatot sem látom reménytelennek, sőt, meggyőződésem, hogy jobb, mint a tavalyi, és a szezonnak sincs még vége. Persze benne van az is, hogy az Atma mögött végzünk, de az is hogy megnyerjük a ligát. A Klasszikus sok mindenről dönthet és a Real is kerülhet gödörbe. Ha ők képesek voltak komoly hátrányból komoly előnyt faragni fordítva is lehetséges. Ehhez viszont minden valószínűség szerint kötelező lesz megverni őket, bár tény közel sem mi leszünk a favoritok. Én viszont bízok benne, hogy a nagy meccsekre fel tudja szívni magát a csapat.

Értékelni és következtetéseket levonni érdemben csak a szezon végén lehet majd. Én abban tudok bizakodni, hogy egészen januárig nem volt akkora gond a csapattal, jöttek az eredmények, jól ment a játék, ráadásul tavasszal mindig belekerülünk egy hullámvölgybe. Lehet, hogy ez is az csak tovább húzódik, lehet, hogy nem. Erre csak az idő ad választ.

nem szeretem az összeesküvés -elméleteket, és lehet, hogy semmi köze az egésznek ehhez, de valahogy akkor kezdődött ez a lejtmenet, amikor egyik botrányból a másikba került a klub, Neymar is kb. akkor kezdett visszaesni, mikor folyamatosan a támadások célpontja lett, Messinek is újra elővették az adóügyét.
Ez nyilván nem magyarázza meg az egész formát, de lehet, hogy ezek is komolyan befolyásolták ezt a formahanyatlást.

Bocs a hosszú hsz-ért, kösz ha elolvastad.
Forca Barca!!!!
Gareth Tello
Az Év fórumozója 2013
Hozzászólások: 5728
Csatlakozott: 2012.03.03. 19:01:12
Tartózkodási hely: Budapest

2014.03.10. 15:42:01

De hát Chino, nem úgy volt, hogy Tata alkalmatlan, a csapat hullagyenge, és a játékosok felét minimum el kell adni? :-k :mrgreen:

Jókat írtál egyébként, sok dologban egyetértek.

Tatának én is bizalmat szavaznék még, akkor is, ha trófea nélkül zárjuk ezt a szezont (a szuperkupát nem számítva természetesen), csak abban mondjuk nem vagyok biztos, hogy a vezetőség is így gondolkodik, nem tartom elképzelhetetlennek, hogy egy rossz szezonzárás után búcsút vesznek Tatától. Na mindegy, remélem, ez nem fog megtörténni.

Nagy átalakításokra szerintem sincs szükség, Ter Stegen már zsebben, egy vagy kettő középhátvés kell, Rafinha vissza, esetleg Deulofeu is, ha úgy döntenek odafent.

Amit várok Tatától, az egyrészt az, hogy ismét motiválni tudja valahogyan a játékosokat (legalábbis az öltözőnek azt a részét, amelyik nem teszi magát oda minden egyes meccsen úgy, ahogy kellene), illetve hogy átgondolja Messi szerepkörét a pályán, és változtasson ezen, ha úgy találja jónak.
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19614
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2014.03.10. 15:39:41

A klub egy változási folyamaton esik át, ebbe beletartozik a keret, új edző (külföldi), új stadion, elnökök stb. Én ennek tudom be a rapszodikus teljesítményt. Várható volt, hogy ezen túl kell esni, most sokaknak ez megdöbbenést és csalódottságot eredményez. Én az idei évet egyáltalán nem mondanám veszettnek, nyáron meg megint lehet "toldozni" a kereten. Úgy gondolom óriási változásokra nincs szükség, abból csak kapkodás és fejetlenség lehet. 2-3 igazolás időszerű, de több nem és az edző kilétét is felesleges lenne megbolygatni. Jó példa lehet előttünk a Real Madrid, ahol hosszú évekre bekerültek egy ördögi körbe, s ezer millió játékos megfordult valamint edző, miután lecsengett az aranylasztis csapatuk. Fejetlenül, kapkodva nem lehet egy "rebuildet" végrehajtani. Biztos vagyok benne, hogy pl Rafinháék jövőre tudnak rajtunk dobni, jöhet védő, és én pl Sergi Robertoékról se mondanék le, ahogy itt jó páran. Alapszint megvan, fejetlen csapatátalakításra nincsen szükség.
Kép
Kép
Kép
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15491
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2014.03.10. 15:20:20

Real ellen akár nyerhetünk is,vagy x-re is jók lehetünk, ha úgy játszunk mint a City ellen, szervezetten, fegyelmezetten,minimális hibaszámmal.
Nem is a nagy meccsekkel van a gond, mert azokon azért odakoncentrálunk mindig. A kicsik ellen,amiken eldőlnek a bajnoki címek bajok vannak, főleg ugye idegenben. Lötyögünk,várunk a csodára, nem törődöm a hozzáállása az egész csapatnak. Régen ezt akkor csináltuk,amikor 0-1re vezettünk,és kicsit leültünk. Most viszont 0-0nál csináljuk ezt, ami bosszantó.

Gyökeres változások valóban nem kellenek, kapus, plusz védő(k), Rafinha vissza kipróbálni, Xavi meg egyre kevesebbet kapjon lehetőséget,és tesztelni a Busi-Cesc-Iniesta kp-t.
Ez már nekem elég lenne, persze csak akkor ha a védőigazolást is egyből bedobjuk a mélyvízbe, nem ültetjük heteket a padon.
Esetleg kipróbálnék egy olyat is,hogy Messit visszább húznám,és beraknám elé Neymart. Baloson meg Iniesta is lehetne akár. Neymart vétek a szélen elhasználni,nem hatékony ott, látszik a válogatottban is,hogy középen az igazi. Messi hiányban is bentebb játszott, ment is neki.
Ezeket a kisebb változásokat elő kell venni,aztán kész.

Martinoról még annyit,hogy nem kell elküldeni,de ha jövőre sem változik a helyzet, akkor már váltani kell majd. Mert nem lehet majd azzal takarózni,hogy későn érkezett stb...most saját kedve szerint csinálhatja az előszezont,az igazolásokat,stb...szóval jövőre javulni kell.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
LM10
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4726
Csatlakozott: 2008.12.26. 11:30:58
Tartózkodási hely: Gotham City

2014.03.10. 15:14:38

Én nem vagyok Tata ellenes, én most is szurkolok a csapatnak, hogy év végén minél jobb helyen végezzünk, de az látszik, hogy a játékosok nem az igaziak. És az is igaz, hogy erről nem feltétlen Martino tehet, hogy jól laktak a Guardiola érából.Sőt ő július vége felé érkezett meg a klubhoz, ott már esélye sem volt átforgatni a csapatot. Lehet, hogy most 1 év után ő is tudja, hogy kit kell kitenni, vagy venni. Én inkább arra gondoltam, hogy ha új csapatot kell építeni, akkor egy "Barcásabb" edzőben ÉN jobban bíznék, de ez nem tisztem eldönteni, csak az ÉN véleményem.

Ha marad Martino, meg a vezetőség is, akkor maradjanak, kíváncsian várom a nyár illetve a jövő átépítését.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2014.03.10. 15:03:22

=D> =D> =D>

végre egy értelmes ember, nagyjabol minden szavaddal egyetértek.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7466
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2014.03.10. 14:49:58

A Tatat leváltóktól kérdezném, miért is kellene? Idejönne Luis Enrique vagy FDB és olyan motivált lenne a csapat, mint amilyen sose volt? Aki ezt hiszi az nagy álomvilágban él. Ja, hogy ültesse le a padra az embereket! Amikor megtette, akkor meg attól volt hangos a fórum, hogy miért Song meg Montoya stb. játszott. Jöhetne ide Pep is Xavi vagy Messi akkor seem prögne nagyobb fordulatszámmal. Egy kudarcokkal teli szezon után könnyebb a játékosokat motiválni, mint egy olyan időszak után, amire még nem példa a futball történetében. Ősszel amikor jöttek az eredmények és ment a játék senkinek egy szava sem volt. Akkor a kételkedők azt mondták, hogy a MC elleni meccs lesz az értékmérő. Megugrotta a lécet, sőt nagy mértékben neki köszönhető.
Tata egy jó választás volt. Ért a játékosok nyelvén és taktikailag is megfelelő. Vannak hibái, ez természetes. De nem több, mint Pepnek. Az biztos mindent megoldana, ha Simeone ordítana mint egy nemnormális, a játékkal viszont sz@rt se tudna kezdeni.

A Messis részhez annyit, hogy nem nagyon változott, csak ha jönnek a negatív eredmények jobban feltűnik. Ami inkább aggasztó vele kapcsolatban, hogy mintha fejben nem lenne teljesen a pályán. Azokat a helyzeteket, amiket korábban csukott szemmel bevágott, most nagy százalékban kihagyja. Valami nem stimmel a koncentrációval nála.

Cesc számomra viszont nem tűnik olyan jóllakottnak, motiválatlannak, mint az egyesek beállítják. Tegnap is rajta látszott leginkább a próbálkozás. Ha ilyen szempontból vizsgáljuk akkor Neymarral sem volt akkora gond. Az összes támadó közül (még amikor négyen voltak fent is) ő rajta lehetett leginkább érezni, hogy gólt akar lőni. Agilis volt, visszament labdáért, de valahogy mindig rossz megoldást választott. Az akarattal nála nincs gond. De egyelőre még nem képes ilyen szinten a hátára venni a csapatot. Volt amikor megtette, de akkor közel sem voltak a többiek ennyire indiszponáltak. Ezt viszont még nem lehet elvárni tőle.

Én azon kevés ember közé tartozom, akik még nem temetik a csapatot. A nagy meccseket, azért mindig hoztuk, és jól játszottunk, úgyhogy a Clasicó sem lefutott. Ha azt sikerül behúzni még akármi lehet, nem felejtett el a csapat december óta játszani.
Persze nagyon megcsappantak az esélyeink, de én bízom benne, hogy kilábalhatunk ebből a hullámvölgyből(?). Nyáron változtatni kell, ez nem vitás, de nem szükséges gyökeresen. A fél csapatot nem lehet lecserélni és nem is kell.
Forca Barca!!!!
corol
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1203
Csatlakozott: 2011.04.06. 20:08:57

2014.03.10. 08:53:15

Szerintem nem a peremembereken múlik a csapat értékelhetetlen teljesítménye. Sokkal inkább a meghatározó játékosaink produkálnak elfogadhatatlant. Alves, Pique, Mascherano, Alba, Busquets, Xavi, Fabregas, Messi, Neymar teljesít gyengén. A szupersztárunk Messi az utóbbi egy évben kb. 15 évet öregedett, úgy mozog/illetve nem mozog mint egy 40 éves.
Avatar
LM10
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4726
Csatlakozott: 2008.12.26. 11:30:58
Tartózkodási hely: Gotham City

2014.03.10. 08:40:48

Mondjuk ki, 2011 óta, mióta a BL-t megnyertük azóta visszaesett a teljesítmény. Nem az edzővel volt a gond, nem Pep lett engedékenyebb, hanem a csapat volt jól lakva. Nem hiába akarta a nyáron kidobni azokat, akik gyengén játszottak, de ezt ugye Rosell nem engedte...
Vilanova és Martino pedig megbízott ezekben a játékosokban, azon révén, hogy ők a sztárok, stb.

Martinoban bíztam, szimpatikusnak tűnt, de azt kell mondanom, egyből a Barcában kezdeni Európában...merész. Guardiola kinevezése is az volt, az bejött, ez nem annyira. Nyerhetünk pár kupát, de a játék akkor sem az igazi, nem Barchoz méltó. Én továbbra is a "Barcelona gyerekeit" támogatom, lehet az Luis Enrique, de Boer és társai, de ők tudják, hogy mi a dörgés a klubnál.

Új edző kell, és egy fiatalítás. Mióta szurkoló vagyok ,azóta ez a 2. ilyen korszak vége dolog. A Rijkaard korszaka után, jött Guardiola, én még ezt is a Pep korszaknak tudom be, a játékos keret miatt. Nem akarok neveket említeni, ez az edző feladata, hogy elküldje a bénákat, és frissítsen új játékosokkal.

Az új elnökség nagyon ért a pénzkereséshez, de zavar, hogy beakarnak avatkozni a csapatépítésbe... ez legyen az edző dolga. Remélem lesz bizalmi szavazás a nyáron, a mostani szitu után simán elképzelhető, hogy lesz szavazás, nálam Laporta a nyerő. Őt ismerjük, maximálisan támogatja az edzőt. Azt hogy nagy adósságokat halmozott fel, az lehetséges, de lehet, hogy ő is törlesztette volna az években, csak ugye pont jött Rosell, és már csak az adósságokat hozta fel Laporta ellen.

Összegezve, szerintem a nyáron kell egy bizalmi szavazás, új elnök, új edző, és nagytakarítás, fiatalítás.
Avatar
looka
Capitá del Barça
Hozzászólások: 966
Csatlakozott: 2008.05.07. 08:47:29

2014.03.09. 14:56:47

eimenis1212 írta:a "perememberek" kicserélése sztem a motiváció miatt lenne jó. Minőségi javulás az új játékosoktól nem várható, viszont sikeréhség igen. Xavi jobb nem lesz, most még jöhet érte pénz.
Nézd, őszinte leszek, kizárt dolognak tartom, hogy pont az általad említett emberek (ugye S.Roberto, Tello, Valdes, Song, Pedro, Alexis, őket írtad) miatt tart ott a csapat, ahol. Akár a motivációt nézzük, akár mást. Ezek a játékosok közül Valdes meghatározó, de nem hiszem, hogy motivációban az lenne, lévén kapusról beszélünk, Alexis nem volt részese a nagy sikereknek, plusz a belét kihajtja minden meccsen. Pedro talán beillik kerékkötőnek, de még benne sem vagyok biztos, mert ő is hajt rendesen, nála inkább az a gond, hogy egymaga nem tud annyira meghatározó lenni, hogy a nyakába varrhassunk bármit. Marad Tello, SR meg Song, akik összesen játszottak annyit a szezonban kb., mint Busquets egymaga. Akkor ha őket kicserélnénk, tényleg hirtelen óriási motiváció kerekedne? Egyáltalán kiket meg hogyan igazolnánk? Közülük Pedro és Alexis egy poszton osztoznak, Valdes meg kapus, a kezdőben 2 helyen lenne változás.

Felvetődhetne, hogy hozzunk helyettük olyasvalakit, aki a kezdőért harcolhatna, na ja, de kit és mennyiért? Nincsen rá suska, sajnos.

Úgy gondolom, hogy nem itt kell keresni a probléma gyökerét.

A Xavi-val kapcsolatos gondolatok meg szerintem elrugaszkodottak a valóságtól, ezt már az előző hsz-ben leírtam, hogy miért. Nem fogjuk akarata ellenére eladni. (Más kérdés, hogy nem is kell, szerintem.)
eimenis1212
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 480
Csatlakozott: 2013.08.25. 21:47:14

2014.03.09. 14:27:15

looka írta:Az a helyzet, hogy Xavi nyári eladása szerintem nem reális. Abba nem mennék bele, hogy szükséges-e, mert pont annyira felemás az érzésem ezzel kapcsolatban, mint amennyire a fórum megosztott az ügyben. Én azt mondanám, hogy a kezdőből kéne kirakni, de csak a kispadig küldeném, el nem adnám. Ettől függetlenül akkora ikon, hogy csak úgy eladni nem fogják. Puyol esetében is vannak kétségeim, hogy megköszönték-e volna a munkáját, és elbúcsúznak tőle, ha ő maga ki nem jelenti ilyesfajta szándékát. Xavival hasonló a helyzet, egyszerűen nem tudom elképzelni, hogy ha ő nem akar menni, akkor lenne olyan edző, aki kitenné (más kérdés, hogy van-e erre szükség egyáltalán). Még Pep is megmondta, hogy nem akar ő lenni az az edző, aki kispadra ülteti a Maestro-t.

A nagytakarítás ellen voltam eddig folyamatosan, sőt még most sem vagyok biztos benne, hogy ez a jó megoldás, de azért már kissé hajlok ebbe az irányba. Ugyanakkor azt nem gondolnám, hogy a perememberek kiebrudalásával lenne itt bármilyen változás, nekem ez félmegoldásnak tűnik (itt most nem rád reagálok, hanem en block). Ha takarítunk, akkor csináljuk rendesen, de egy nyár alatt itt nem lesznek olyan reformok, mint azt sokan szeretné(n)k, ennek fő oka financiális jellegű, de vannak egyéb tényezők, csak egyet említenék meg: mi lenne, ha elküldenénk 3-4 kezdőt, akiknek a nagy része ikon, világsztár, majd következő évben sem lenne látványos javulás? Ki merné ezt bevállalni? (Nem arra célzok, hogy ez nem lenne jó megoldás, csak arra, hogy ezt nagyon kevesen mernék meglépni és speciel Tata sem, úgy vélem.)

Ugye a kapus poszton váltás lesz, de ez a játékban nem jelent, nem jelenthet komoly előrelépést, maximum motiváció terén, de egy Ter Stegen nem fog rászólni Xavira, hogy öreg, fussá'.
Mezőnyben: Kissé tanácstalan vagyok, tudom, hogy változtatni kellene, de nem nagyon tudom megmondani, hogy hol. :D Kh alap, de azon felül... Xavi pad, oké, de ha tényleg a motivációval van baj, akkor 2 friss játékos ezt nem fogja megoldani.
Ugyanakkor ha a realitást nézzük, akkor ennél sokkal nagyobb változásra a kezdőre tekintve fölösleges várni, mert nem lesz. Rafinha nem lesz kezdő, amíg Cesc és Iniesta nem játszanak botrányosan, elől Deu-val ugyanez a helyzet, Neymar, Pedro meg Alexis sem fog padozni miatta hosszú távon, és ez így jól is van. Talán Sergio-t lehetne leültetni a padra, de mégis kit tudnánk hozni helyette/mellé?

Még egyszer leírom, kissé tanácstalan vagyok. Talán azt mondanám, hogy két lépcsőben le kéne cserélni a kezdőnk felét, meg a padunk felét, aztán hajrá.
a "perememberek" kicserélése sztem a motiváció miatt lenne jó. Minőségi javulás az új játékosoktól nem várható, viszont sikeréhség igen. Xavi jobb nem lesz, most még jöhet érte pénz.

Visca el Barca! Persze! Az edzőcsere alap, az annyira alap, hogy el is felejtettem írni. Az a koncepció amit írtam, pont nem igényel sok pénzt.
Egyébként még annyi, hogy az új kapust nem ismerem, de remélem levegőben ő az úr. Ha ez így lesz, akkor azt komolyan be lehet építeni a játékrendszerbe, és nagy minőségi javulás várható ezzel akkor is ha már mellette csak úgy véd mint Valdes
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2014.03.09. 14:19:38

a sok fifazó csak azt felejti el, hogy idén 50m lesz atigazolásra. az nem sok. abbol meg lehet venni ter stegent (10m), meg egy védőt és slussz passz. jó persze ha eladunk akkor abbol is lesz pénz, de jelentős összegért senkit nem fogunk (tudunk) eladni...

akkor már inkább edzőt kell cserélni.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
looka
Capitá del Barça
Hozzászólások: 966
Csatlakozott: 2008.05.07. 08:47:29

2014.03.09. 14:12:53

eimenis1212 írta:nem tudom mi lenne jó koncepció. És persze, lehet egy két nagyágyúnak ( értékes játékosnak) is távoznia kellene. Illetve én azt látom kellene egy karakteres jó edző, aki irányt szab és erre építi fel az új csapatot valahogy úgy, hogy a Barca stílus megmaradjon. És ez számomra azzal járna, hogy a Messi, Neymar, Fabre, Busi ( és nálam Piqué)tengelyre épülne a csapat. Iniesta is maradna. Nálam Alves, Adriano, Alba is jó szinvonal , de ha az új játékrendszerbe nem illenének akkor fájó szívvel megválnék tőlük. S.Roberto, Tello, Valdes, Song, Pedro, Alexis? mehetne. Alexis gondolkodós, de be kellene áldozni a változás oltárán. Xavi pedig financiális okok miatt eladásra kerülhetne ( most még kapnánk érte pénzt)
Az a helyzet, hogy Xavi nyári eladása szerintem nem reális. Abba nem mennék bele, hogy szükséges-e, mert pont annyira felemás az érzésem ezzel kapcsolatban, mint amennyire a fórum megosztott az ügyben. Én azt mondanám, hogy a kezdőből kéne kirakni, de csak a kispadig küldeném, el nem adnám. Ettől függetlenül akkora ikon, hogy csak úgy eladni nem fogják. Puyol esetében is vannak kétségeim, hogy megköszönték-e volna a munkáját, és elbúcsúznak tőle, ha ő maga ki nem jelenti ilyesfajta szándékát. Xavival hasonló a helyzet, egyszerűen nem tudom elképzelni, hogy ha ő nem akar menni, akkor lenne olyan edző, aki kitenné (más kérdés, hogy van-e erre szükség egyáltalán). Még Pep is megmondta, hogy nem akar ő lenni az az edző, aki kispadra ülteti a Maestro-t.

A nagytakarítás ellen voltam eddig folyamatosan, sőt még most sem vagyok biztos benne, hogy ez a jó megoldás, de azért már kissé hajlok ebbe az irányba. Ugyanakkor azt nem gondolnám, hogy a perememberek kiebrudalásával lenne itt bármilyen változás, nekem ez félmegoldásnak tűnik (itt most nem rád reagálok, hanem en block). Ha takarítunk, akkor csináljuk rendesen, de egy nyár alatt itt nem lesznek olyan reformok, mint azt sokan szeretné(n)k, ennek fő oka financiális jellegű, de vannak egyéb tényezők, csak egyet említenék meg: mi lenne, ha elküldenénk 3-4 kezdőt, akiknek a nagy része ikon, világsztár, majd következő évben sem lenne látványos javulás? Ki merné ezt bevállalni? (Nem arra célzok, hogy ez nem lenne jó megoldás, csak arra, hogy ezt nagyon kevesen mernék meglépni és speciel Tata sem, úgy vélem.)

Ugye a kapus poszton váltás lesz, de ez a játékban nem jelent, nem jelenthet komoly előrelépést, maximum motiváció terén, de egy Ter Stegen nem fog rászólni Xavira, hogy öreg, fussá'.
Mezőnyben: Kissé tanácstalan vagyok, tudom, hogy változtatni kellene, de nem nagyon tudom megmondani, hogy hol. :D Kh alap, de azon felül... Xavi pad, oké, de ha tényleg a motivációval van baj, akkor 2 friss játékos ezt nem fogja megoldani.
Ugyanakkor ha a realitást nézzük, akkor ennél sokkal nagyobb változásra a kezdőre tekintve fölösleges várni, mert nem lesz. Rafinha nem lesz kezdő, amíg Cesc és Iniesta nem játszanak botrányosan, elől Deu-val ugyanez a helyzet, Neymar, Pedro meg Alexis sem fog padozni miatta hosszú távon, és ez így jól is van. Talán Sergio-t lehetne leültetni a padra, de mégis kit tudnánk hozni helyette/mellé?

Még egyszer leírom, kissé tanácstalan vagyok. Talán azt mondanám, hogy két lépcsőben le kéne cserélni a kezdőnk felét, meg a padunk felét, aztán hajrá.
Lezárt