Labdarúgó-Európa-bajnokság 2012

Itt találhatóak az előző szezon során írt hozzászólásaitok. Később érdemes lesz visszanézni őket!
Lezárt

Ki nyeri az idei EB-t?

Spanyolország
118
56%
Hollandia
12
6%
Németország
51
24%
Olaszország
8
4%
Anglia
3
1%
Portugália
3
1%
Franciaország
9
4%
Más
7
3%
 
Szavazatok száma: 211
Avatar
BritishKnight
Capitá del Barça
Hozzászólások: 684
Csatlakozott: 2012.07.01. 14:39:04
Tartózkodási hely: Kiskunfélegyháza

2012.07.01. 20:32:04

Utolsó 30 percre be kell hozni Navast és Pedrót ha döntetlen van vagy pedig 1 góllal vezetnek az Olaszok.

hajrá eszpánnyá :)
"Gloria Victis, dicsőség a legyőzötteknek, kik győzhetetlenek."
Avatar
Kash
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1960
Csatlakozott: 2011.06.28. 13:23:33
Tartózkodási hely: Dél-kelet

2012.07.01. 20:19:04

Nehéz lesz a futbalnak szurkolnom ma, mivel szeretnék egy Spanyol győzelmet. Ezért kúszva-mászva, akár antifutbal-al is de bekell húzni. :lol:
Hajrá Spanyolok!!
Kép
Avatar
barca99
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7307
Csatlakozott: 2006.07.19. 12:37:02

2012.07.01. 20:15:53

Szerintem Del Bosque a legjobbat húzta, nyerni jött, nem szórakoztatni. Az olaszok a németek ellen sem bírták a végjátékot, nem csoda, hogy Buffon is elégedetlen volt. Akkor kell bedobni a szélsőket. Persze az nem sok jót jelent, hogy a spanyoloknál nincs olyan, aki kegyetlenül beverje a ziccereket. Hátha most jön el valaki nagy napja, Iniestától stílusos lenne. :)
Avatar
fanbarca
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2163
Csatlakozott: 2010.05.15. 09:11:15
Tartózkodási hely: Szatmárnémeti

2012.07.01. 19:51:22

Dagoth ur írta:dráma lesz a végén.
Talán nyer valamelyik csapat, az drámai. :D

Montolivot nem értem, szerintem játszhatna helyette más. Engem nem győzött meg a játéka, főleg a helyzeteinél nem elég határozott. Játszhatna Giaccherini vagy Nocerino helyette.
més que un club
Dagoth ur
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 418
Csatlakozott: 2006.02.27. 20:56:39

2012.07.01. 19:46:59

Na akkor gyerünk olaszok!!

Én is döntetlent várok,hosszabítást és szerintem valami dráma lesz a végén.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2012.07.01. 19:46:38

Avatar
VictorValdes19
Az EuroBarca Utánpótlása
Hozzászólások: 2836
Csatlakozott: 2006.07.21. 13:09:35
Tartózkodási hely: Szentpétervár

2012.07.01. 19:35:26

Forza Italy!
94 óta az olaszok 6 évente játszanak döntőt.
94-ezüst, 00-ezüst, 06-arany, 12-???
" Ha nem lennének zsebtolvajok, nulla lenne a nemi életem." - Woody Allen
PUNK'S NOT DEAD!
"Szinte minden bánatunk a másokkal ápolt kapcsolatainkból fakad." - Schopenhauer
"..hogy élünk, vagy elégünk, azt a hatalom mondja meg.."
PCsabi
aka Game90
Hozzászólások: 17048
Csatlakozott: 2006.06.20. 19:45:02
Tartózkodási hely: Vecsés/Budapest

2012.07.01. 19:35:04

Fabregas-t gyorsan be is húztam fantasy-ben :D

Olaszoknál nincs változás:
Buffon – Abate, Barzagli, Bonucci, Chiellini – Marchisio, Pirlo, De Rossi – Montolivo – Balotelli, Cassano.

Középpálya közepén nagy tömörülés lesz, egymás nyakán lesznek a játékosok, Pedro-t/Navas-t most simán kezdettem volna Silva helyett.

Unalmas meccset várok, talán csak akkor lesz egy kis izgalom, ha az olaszok szerzik meg a vezetést.
A vezetőségnek be kéne számoltatni LE-t a sorozatban 2:0 után
kiengedett meccsekről - mégpedig írásban is, szóban is.
Ha bajnokok leszünk, akkor azt lehet mondani: van ilyen.
Ha nem, akkor azt kell mondani: ne legyen ilyen!
D.i.N.h.O
Jugador del Barça
Hozzászólások: 192
Csatlakozott: 2012.07.01. 17:33:06
Tartózkodási hely: otthon

2012.07.01. 19:23:45

Akárki akármit mond, ez bizony egy [auto_cenzúra] kis meccs lesz :lol: Fabre jó lesz középen és így esély van még arra is h gólkirály legyen (mondjuk ahhoz legalább dupláznia kell :) )
Asszem a Mester tudja h kell meccset nyerni ugyhogy én nem aggódom 8)

Viva Espana!!!
"Rengeteg pénz költöttem piára, nőkre és gyors autókra-a többit elpazaroltam."
Avatar
fanbarca
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2163
Csatlakozott: 2010.05.15. 09:11:15
Tartózkodási hely: Szatmárnémeti

2012.07.01. 19:20:37

Messidona10 írta:Iniesta remélem újra gólt lő, és megkapja az aranylabdát év végén :D
Elég érdekes is lenne azért és meglepő. Én azt mondom, ha az olaszok nyernek, akkor Pirlonak oda kell adni és pont. Jó persze, szép lenne Messi kezében az aranylabda, de szerintem Pirlo abszolúte megérdemelné. (feltéve, ha nyernek) :wink:
més que un club
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2012.07.01. 19:19:17

megvan a hivatalos spanyol kezdő, semmi változás, fabregas tolja torres helyett.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Messidona10
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1642
Csatlakozott: 2007.12.19. 18:44:50

2012.07.01. 19:16:31

Szerintem a spanyolok nyernek, 2-0. Nekem teljesen mindegy, hogy ki fog nyerni, én egy jó meccset szeretnék látni. És persze a mieink teljesítsenek jól. Iniesta remélem újra gólt lő, és megkapja az aranylabdát év végén :D
Erxy
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1368
Csatlakozott: 2012.03.31. 11:23:18

2012.07.01. 19:15:53

Bob_Marley írta:A kezdőben nagy változást nem prognosztizálok.
Jól gondolod, tényleg nincs semmi változás a kezdőben, semmi meglepetés: Casillas - Arbeloa Ramos Pique Alba - Alonso Xavi Busquets - Silva Cesc Iniesta

De nem is kellett volna változtatnia VdB-nek.
Két igen erős középpálya fog többek között összecsapni, Xavi vs Pirlo (Andrea Pirlo vs Xavi (Eb-2012): passzpontosság: 87.7% - 92.8%, passzok száma: 320 - 465, pontos hosszú labdák 49 - 30, kulcspasszok 15 - 21).
Jó meccset várok, végül spanyol győzelemmel.

Az Eb legjobbja szerintem vagy Iniesta lesz vagy Pirlo. Pedig pár védő is megérdemelné. Ez a meccs fogja szerintem eldönteni eme cím sorsát.
Kép
Avatar
ab1daL
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3473
Csatlakozott: 2008.05.08. 18:40:25
Tartózkodási hely: Siófok

2012.07.01. 19:09:53

Annyi minden szól a spanyolok mellett, hogy ezt akkor is az olaszok nyerik. :D Spanyolokat tartják az esélyesebbnek, megvédhetik az EB címüket miközben ha sikerül közte nyertek egy VB-t is. Remélem az Azzurra nyer, de nyilván, ha a spanyolok nyernek, akkor se fogok sírni. :lol:
„Kritizálják a stílusunkat? Képzeljék el, mi lett volna, ha a legutóbbi öt idényben csak egy bajnokságot és egy Király-kupát nyerünk”

ter Stegen - Fort, Araujo, Cubarsí, Baldé - de Jong, Pedri, Gavi - Lamine Yamal, Guiu, Roque
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19613
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2012.07.01. 19:07:57

Én viszont úgy gondolom a spanyolok rutinból ezt is behúzzák.Első félidőben egy gól majd taktikusan le pörgetik és esetleg egy kontrából még egy.A kezdőben nagy változást nem prognosztizálok, s felesleges is egyáltalán nem értek egyet azzal, hogy nem működne a rendszer a spanyoloknál veretlenek (megint) 8-1 a gk 4 meccse gólt sem kaptak, ehhez nem lehet hozzászólni.
Kép
Kép
Kép
Avatar
fanbarca
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2163
Csatlakozott: 2010.05.15. 09:11:15
Tartózkodási hely: Szatmárnémeti

2012.07.01. 16:32:05

Hosszabbításba fog torkollani a mérkőzés szerintem, 1-1-es állás után. Azonban szerintem el fog dőlni a meccs a tizenegyesek előtt. Nehéz megjósolni, hogy ki esélyesebb, valahogy úgy érzem, az olaszok lélektanilag előnyben vannak. Bár a spanyolok is magabiztosak lehetnek, elvégre tizenegyespárbaj után jutottak be, de azért az olaszok majdhogynem esélytelenként léptek pályára a németek ellen és hazaküldték őket magabiztos játékkal. Nagyon jó meccset várok, fordulatokkal. :)

Szerk.: És persze Balotelli gólt lő és a gólöröménél odafut Jimmy Jump és scanderezni kezdenek. A bíró leállítja őket, Balo mérges lesz, odamond egyet és kiállítják. :lol:
més que un club
Avatar
Subinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4185
Csatlakozott: 2005.03.17. 14:44:52
Tartózkodási hely: Budapest

2012.07.01. 16:21:30

sztem megismétlődik a csoportkör, vagyis az olaszok tuti lőnek gólt, a spanyolok kiegyenlítenek, de ezután 11-ek jönnek és most úgy érzem az olaszok viszik haza a kupát...
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2012.07.01. 16:16:40

Már nagyon várom a döntőt!
Szerintem egy nagyon unalmas meccs lesz, 0-0-ás 90 perccel, de a hosszabbítás jobbra sikeredik és Iniesta lövi a győztes gólt, a történelem megismétlődne! :D

Én egy ilyen meccsre számítok, de egy roppant izgalmas tizenegyespárbaj is benne van a pakliban... :)
Lego
Jugador del Barça
Hozzászólások: 187
Csatlakozott: 2012.01.26. 21:59:44
Tartózkodási hely: Maglód

2012.07.01. 12:46:10

Az a baj, h az egész érvelésed arra megy ki, hogy "vele/velük sem biztos, hogy jobbak lennénk".
Kicsit pesszimista vagyok. :)
LEHET, hogy Pedro gyenge lenne kezdőként, de nem gyengébb Torresnél/Negredonál. És mi van, ha mégis jobb lesz?
Ő ugye nem center, tehát ne ehhez a poszthoz mérjük. Ini, vagy Silva?
Ini ugye tabu...ebben megegyezhetünk, Silva ugyan gyengébb volt a franciák és a portugálok ellen, de a csoportmeccseken villogott. Ez csak személyes vélemény, de inkább Silva legyen a kezdő, mint Pedro úgy mindent összevetve. Maga a gondolatmeneted pedig nem elvetemült, én is szeretném, hogy Pedro játsszon... sőt jól játsszon, de ha gyengébben megy Pedronak, akkor nincs senki a padon (már feltéve a Silva és Ini is a pályán van)...akkor kitől várjuk a megváltást...Torrestől? Én személy szerint örülök, hogy Pedro a padról beszállva képes volt (remélem lesz is) lendíteni a játékon. Amúgy Fabregast adom hamiskártyásnak...akarom mondani kilencesnek. :)
És hozzátenném, hogy Pedro, Fabregas, Navas teljesítettek, amikor megkapták a lehetőséget
Silva is, Alonso is...fáj leírni de még Torres is villant kétszer. :lol:

Nem mondom, hogy nem lehet változtatni, és nem akarok kötekedni sem, de eddig minden úgy megy, ahogy a bajszos elképzelte.
Sajnos minden klubnál csoportosul egy maroknyi idióta, aki arra törekszik, hogy bemocskolja más csapatok hírnevét" – Brendan Rodgers.
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2012.07.01. 12:25:12

[quote="Lego"][/quote]

Az a baj, h az egész érvelésed arra megy ki, hogy "vele/velük sem biztos, hogy jobbak lennénk". De a jelenlegi nem működő rendszernél a másik alternatíva nem lehet rosszabb, csak jobb. LEHET, hogy Pedro gyenge lenne kezdőként, de nem gyengébb Torresnél/Negredonál. És mi van, ha mégis jobb lesz? Ugyanez Soldado, Llorente stb. kapcsán elmondható.
(És hozzátenném, hogy Pedro, Fabregas, Navas teljesítettek, amikor megkapták a lehetőséget)

Nem jelentem ki én sem, hogy az általam javasolt emberek megváltják a világot, de a jelenleg kezdőként erőltetett támadók annyira megbuktak, h nem veszíthet VdB, ha a fent említetteket teszi be.
Lego
Jugador del Barça
Hozzászólások: 187
Csatlakozott: 2012.01.26. 21:59:44
Tartózkodási hely: Maglód

2012.07.01. 12:22:52

de azzal,hogy ilyen a csapat,zsúfolt a kp és kevés az ember elöl,így alibijátékossá teszi xavit és feleslegessé a másik embert a kp-n. ha lenne támadó és a két szélen ember,akkor xavinak nem kéne tőle 3 méterre passzolni.
Az a baj, hogy vérbeli szélső csak Navas meg Pedro van, Ini ott jó ahol van (vele kapcsolatban az az amber érzése, hogy talán tudna előrébb is játszani, de nem érzi annyira jól magát) és Silva is inkább befelé húz. Sokan abban gondolkodnak (ne vedd magadra daffy), hogy a spanyoloknak is úgy kéne felállniuk, mint a Barcának...pedig az lehetetlen. VdB azt tolja, ami a csapat erőssége. Kiugratása, meg helyzete a csapatnak nem lenne több a szélsők bevetésével sem, főleg úgy, hogy azért valljuk be nem a legpengésebb szélsőkről beszélünk.
+ A legtöbb csapat egy élő falat húz fel a spanyolok ellen... a szélsők bevetésével csak azt érnék el, hogy még mélyebben védekeznének...meg tele lenne zsúfolva a 16-os.
Sajnos minden klubnál csoportosul egy maroknyi idióta, aki arra törekszik, hogy bemocskolja más csapatok hírnevét" – Brendan Rodgers.
Lego
Jugador del Barça
Hozzászólások: 187
Csatlakozott: 2012.01.26. 21:59:44
Tartózkodási hely: Maglód

2012.07.01. 12:09:01

Egyébként is sztem kár erre fogni, mert a Barca sem (csak) Messitől jó csapat.
Nem is állítom. Így is versenyképesek lennénk, de amit ez a kisember adni tud ennek a csapatnak, azt nem lehet kifejezni. Ez a gyerek ha gyengébben játszik akkor is kioszt két gólpasszt és lő egy kapufát. Gondoljunk bele, mi lenne, ha Messi a spanyoloknál játszana...VdB kivinne rajta kívül még 10 embert, hogy meglegyenek osztcsá. :lol:
Nincs épkézláb támadója, mert az egyiket otthon hagyta (Soldado)
Vele sem biztos, hogy előrébb lennénk és ha jól tudom, akkor a bajnokság vége fele gyengébben teljesített, Negredo meg jobban és ezért vitte őt, de ebben megerősíthetne vki, aki több Valencia meg Sevilla meccset nézett. Llorrentét nem kommentálom (amúgy sem tudnám...nincs pro meg kontra).
Ha Pedro és Navas kezdene, akkor nem kéne olyan csere, aki képes lendíteni a csapaton, mert mondjuk rúgnának gólokat a 70. percig is.
Ezt meg nem tudhatjuk biztosan...Pedro különben is olyan , hogyha fásultabban kezd akkor bűn gyenge és nem képes felpörögni, Silva ebben jobb. Navasban pedig nincs 70perc (max hosszabbításban)...sajnos nem akkor spíler, hogy vezére legyen a csapatnak...megint csak Silva van előnyösebb helyzetben.
hanem mert a gólképes játékosok nem játszanak
Ebből nincs túl sok...tudom te Fabregasban, Pedroban, Llorrentében látod a megváltást, de kiegyensúlyozottságban egyik sem vitézkedik...amúgy az már rossz ha "csak" bennük van gól...
Az a baj a spanyol csapattal, hogy Villa-t leszámítva nincs vérbeli gólgyáros...sajnos...pedig akkor tökéletesek lennének. 8)
Sajnos minden klubnál csoportosul egy maroknyi idióta, aki arra törekszik, hogy bemocskolja más csapatok hírnevét" – Brendan Rodgers.
Avatar
Stalkyard
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3161
Csatlakozott: 2010.05.19. 19:10:30

2012.07.01. 11:56:22

daffy írta:
Lego írta:...
de azzal,hogy ilyen a csapat,zsúfolt a kp és kevés az ember elöl,így alibijátékossá teszi xavit és feleslegessé a másik embert a kp-n. ha lenne támadó és a két szélen ember,akkor xavinak nem kéne tőle 3 méterre passzolni.
Ez a véleményem nekem is. Annyira telezsúfolja a középpályát, hogy Xavi kis túlzással mozdulni sem bír. Úgy nem lehet irányítani egy csapatot, hogy tőled 2 méterre tolonganak a csapattársak a középpályán. A kevesebb néha több, kedves Del Bosque.
Az éjjel soha nem érhet véget!

Klopp on Coutinho bid: "I think tomorrow they (Barcelona) will offer a McDonald's Happy Meal and we get the toy as well!?"
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7213
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2012.07.01. 11:52:58

Lego írta:...
de azzal,hogy ilyen a csapat,zsúfolt a kp és kevés az ember elöl,így alibijátékossá teszi xavit és feleslegessé a másik embert a kp-n. ha lenne támadó és a két szélen ember,akkor xavinak nem kéne tőle 3 méterre passzolni.
Avatar
Barcaman14
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4373
Csatlakozott: 2008.04.15. 16:40:28
Tartózkodási hely: Debrecen

2012.07.01. 11:43:30

Amilyen lelkesedéssel néztem az EB elejét, köszönhetően a viszonylag jó meccseknek, olyan unottan várom a mai döntőt köszönhetően a legutóbbi dögunalmas párharcoknak. :roll:

Mivel klasszisok lesznek a pályán fogunk szép dolgokat látni ez biztos, de tipikus döntő lesz ez is. Nagy feszültség, és többnyire biztosra fognak menni ezért nem fogunk önfeledt játékot látni. A spanyoloktól sokkal több kell, mert a franciák vagy a portugálok elleni játék ma nem lesz elég. Az olaszok óriási elánnal érkeztek a döntőbe, nagyot fognak küzdeni.
Különösen Xavitól kéne több szerintem, mert Iniesta ott lesz hogy színezze a játékot, és húzzon 1-2 váratlant, de Xavi halovány játéka jócskán érezhető a csapaton. Lassabban mozgatja a gárdát, nem igazán tud kibontakozni, és mivel ma is 2 vkp lesz mögötte hasonlóra számíthatunk.

Tippem: 1-1, a hosszabbításban pedig behúzzák a spanyolok! De egy esetleges olasz győzelem is abszolút megérdemelt lenne, még ha nem is örülnék túlzottan.
Kép
„Ez a Barça ezzel a generációval értékesebbé teszi a labdarúgást, egyedülállóbb rangot ad neki." Josep Guardiola-GRÁCIES PEP!

Fc Barcelona ***-Més Que un Club-***
Lezárt