Jeremy Mathieu

Itt találhatóak az előző szezon során írt hozzászólásaitok. Később érdemes lesz visszanézni őket!
Lezárt

Hány pontra értékeled az idei szezonját?

1
3
7%
2
2
4%
3
2
4%
4
2
4%
5
8
17%
6
5
11%
7
16
35%
8
6
13%
9
0
0 szavazat
10
2
4%
 
Szavazatok száma: 46
Erxy
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1368
Csatlakozott: 2012.03.31. 11:23:18

2015.08.12. 00:34:41

egyetertek, nem vitakent irtam, csak altalanosagban :)
Kép
Petr
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2144
Csatlakozott: 2013.10.31. 15:46:41
Tartózkodási hely: Az ország legszebb városának a legszebb utcája

2015.08.12. 00:25:36

Erxy írta:ez igy van, de ha egy jatekos kikerul a komfortzonajabol konnyebben hibazik olyan esetekben is amit meg kellene oldania alapbol
Igazad van, de ilyen szinten ilyen amatőr hibákat véteni luxus. Szerintem túl egyszerű a posztjára fogni, ma érzésem szerint teljesíthetett volna akárhol, akkor is ezt nyújtja.
Erxy
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1368
Csatlakozott: 2012.03.31. 11:23:18

2015.08.12. 00:14:54

ez igy van, de ha egy jatekos kikerul a komfortzonajabol konnyebben hibazik olyan esetekben is amit meg kellene oldania alapbol
Kép
Petr
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2144
Csatlakozott: 2013.10.31. 15:46:41
Tartózkodási hely: Az ország legszebb városának a legszebb utcája

2015.08.11. 23:52:02

A poén, hogy a legnagyobb hibái nem is a posztjából, hanem abból adódtak, hogy képtelen volt helyezkedni a beadásra. Egyszer simán levédekezte Mascheranót, egyszer pedig jó pozícióba tolta a támadót. Ezeket belsővédőként bőven meg kellett volna oldania.
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2015.08.11. 22:57:55

Kíváncsi leszek hány meccs kell Luchonak ahhoz, hogy rájöjjön, hogy nem őt kéne nyomatni balbekknek.. Mondjuk Adriano és Alba jobb esetben játszani fognak, szóval nem kell nagyon őt nézegetnünk itt gondolom, de ezekben a kivételes esetekben komolyan százszor inkább játsszon Grimaldo, aki képes jól is - és hasznosan - balhátvédet játszani.. Ez nem az ő posztja, vannak jó befutásai, de védekezésnél fele olyan magabiztos sincs itt szerintem, mint középen.
Avatar
noname
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8245
Csatlakozott: 2006.03.19. 18:39:34
Tartózkodási hely: Margitta/Kolozsvár

2015.08.11. 22:39:22

Áll a sarokba fiam és el ne mozdulj onnan egy hétig!
A Fifa egy szégyen
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19642
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2015.06.18. 20:41:21

Azért ezeket hoztam fel Mathieuvel kapcsolatban, mert ezek LE-nek is fontosak. Egy fizikálisan erős, robusztus játékos, aki egyáltalán nem ügyetlen a labdakihozatalokban (Bartra jobb ezt elismerem) és a fizikális paraméterei elengedhetetlenek. Ha kettejük között kellene választani, akkor egyelőre a francia továbbra is biztosabb megoldás, de láthatjuk, hogy Barta ugyanúgy megkapja a lehetőséget ha úgy adódik.
Az összehasonlítás megmondom őszintén értelmetlen, mert letudom újra írni attól még hogy leírjuk Mathieu hibáit még nem lesz nála jobb Bartra. Itt is egyfajta szimpátiát vélek felfedezni, hogy szegény Bartra a francia miatt nem játszik. Miközben megkapja a lehetőséget és mikor hogy bizonyít, de ez nem növeli vagy csökkenti azt a megállapítást, hogy Mathieu egy biztos pont volt idén és semmi panasz nem érheti a ház elejét.
Kép
Kép
Kép
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7512
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2015.06.18. 15:39:32

Bob_Marley írta: Bartra dolog meg olyan, hogy én is szívesen látnám ha Bartra játszana helyette, de sokszor a túlzott szimpátiát érzem felfedezni irányába, miközben szép nem szép, de Mathieu jelenleg jobb megoldás mint Bartra és logikusabb játszatni a franciát. Erősebb, jobban fejel, rutinosabb. Oké az utolsó olyan dolog, hogy ha nem játszik Bartra akkor nehéz megszerezni, de ez hasonló szitu mint a kapuskérdés nálunk. Lehet Stegen fiatalabb, meg sokaknak szimpi, de Bravo jelenleg jobb kapus. Bartra így is megkapja a kellő bizalmat szerintem és ha tud fejlődni tovább, akkor kifogja szorítani az előtte lévőket, viszont azért csökkenteni Mathieu megítélését mert Bartra helyén játszik nem illdomos, mert a francia bőven megfelelő szintet hozott idén.
A kapuskérdést én nem intézném el így. Két teljesen más típusú játékosról beszélünk. Nagyon kedvelem Baravot, szerintem Baia óta nem volt ilyen jó reflexű, magabiztos kapusunk, de (senkit sem megbántva) MATS a maga stílusában van olyan jó. Lehet, hogy nem olyan magabiztos, de egy 23 és 32 éves játékost azon a poszton nem lehet összehasonlítani. Bravo már akkor kezdő volt és válogatott, mikor a német még otthon Legozott. És egy kapusnál az egyik legfontosabb szegmens a rutin. Ez az alap. lehet valaki olyan tehetséges, mint még senki a történelemben (nem a németre célzok), ha csak elvétve játszik sosem lesz a legjobbak közt emlegetve.

De visszakanyarodva Mathieu-re. Az, hogy rutinosabb, abban igazad van, de meg is válaszoltad, hogy ez nem feltétlenül ellene szól. A fejjátéka legalább olyan jó, a fizikális felépítése tényleg jobb, de ezt lehet fejleszteni és nem sokkal marad le ebben top védőktől. (pl. Vermaelen)
Fel lehet hozni persze Bale esetét, mert miondenki ezzel jön, viszont csak ebben a szezonban is volt nem egy hasonló eset, amit megoldott. Mellesleg az inkább rutintalanság volt, mert azért kilökte a walesit a technikai zónába)
Igen bevallom, valamilyen szinten elfogult vagyok vele szemben, de azt ne felejtsük el, hogy sokkal fejlődőképesebb, de szvsz jelenleg van olyan jó, de legalábbis nem sokkal marad le a franciától és kiemeltél néhány dolgot, amiben Mathieu jobb, viszont van amiben fordított a helyzet. Ezek pedig nálunk fontosak. Jobban passzol, hosszú labdákat is jól osztogat, magabiztosabb a labdakihozatalban, háromvédős rendszerben is használható, ami nálam pedig nagyon fontos, karakánabb.
Nem azt mondom, hogy száműzni kellene a padra Mathieut, de legalább annyi, ha nem több érv szól Bartra mellett.
Forca Barca!!!!
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19642
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2015.06.18. 15:04:38

Szerintem meg borzasztó nagy szükség volt rá, mert évek óta gondjaink voltak azzal, hogy fizikálisan fölénk nőtt egy-egy csapat. Mathieu pedig egy nagyon megbízható erős és jól fejelő játékos és ezt bizonyította nálunk. LE ráadásul sokat fektet arra, hogy a párharcokat kényszerítsenek ki a játékosok és azokat megnyerjék. Matyi pedig sok párharcot megnyert és lehet mondani, hogy egyszerű eszközöket alkalmaz, de ahol ő van ott ezt kell csinálni. Jobb az hogy belerúg és száll 40 métert a labda, mintsem Alves utolsó embereként flikkflakkozik a Malaga ellen....

Bartra dolog meg olyan, hogy én is szívesen látnám ha Bartra játszana helyette, de sokszor a túlzott szimpátiát érzem felfedezni irányába, miközben szép nem szép, de Mathieu jelenleg jobb megoldás mint Bartra és logikusabb játszatni a franciát. Erősebb, jobban fejel, rutinosabb. Oké az utolsó olyan dolog, hogy ha nem játszik Bartra akkor nehéz megszerezni, de ez hasonló szitu mint a kapuskérdés nálunk. Lehet Stegen fiatalabb, meg sokaknak szimpi, de Bravo jelenleg jobb kapus. Bartra így is megkapja a kellő bizalmat szerintem és ha tud fejlődni tovább, akkor kifogja szorítani az előtte lévőket, viszont azért csökkenteni Mathieu megítélését mert Bartra helyén játszik nem illdomos, mert a francia bőven megfelelő szintet hozott idén.
Kép
Kép
Kép
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7512
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2015.06.18. 14:41:49

Nekem is kellemes csalódás volt, ugyanakkor fent tartom, hogy nem volt igazán szükség rá. Persze lehet mondani, hogy bezzeg, ha ő nincs, akkor nem verjük el a Realt stb., de ez szerintem baromság. Ennyi erővel lehetséges, hogy ha más játszik akkor az két gólt lő, vagy a madrid nem talál be. (de meg is fordíthatjuk, ha az őszi meccsen nem játszik ki tudja mi lett volna az eredmény)
Szimpatikus játékos, de kb. két évre venni egy átlagos játékost, aki (szerintem kijelenthető) nem jobb például Bartra-nál, aki több játéklehetőséggel előrébb tarthatna, nem mellesleg sokkal fiatalabb és csak saját nevelés.
Nem őt akarom ezzel fikázni, mert nem ő döntötte el, hogy mikor játszik, de nekem akkor is kilóg a csapatból.
Szinte biztos, hogy LE kérése volt, de személy szerint "csak" felülteljesített az előzetes elvárásoknak.
Utólag persze minden megszépül, de azért relatíve sok hibával játszott és rengetegszer kellettek volna azok a labdakihozatalok, amit ő nem csinált meg.
Summa summarum, abszolút nem lehet elmondani, hogy flop volt (főleg egy ilyen szezon után), de azért én helyén kezelném bármennyire szimpatikus és alázatos játékos.
Forca Barca!!!!
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2015.06.17. 23:30:48

Jeremy Mathieu ● Ultiamte Frenchy Show 2015

A fórum kedvenc Matyi legjobb pillanatai. Volt pár szép mentése az fix, jó vétel volt, még ha eleinte bele is kellett szoknia. Más a stílusa, mint a többieknek, labdakihozatalban gyengébb is, ami elég sokszor hátrány a mi játékunkba sajnos - ez is pl -, emiatt nekem kicsit tüske maradt bennem, hogy Bartra miatta koptatta a padot annyiszor. De sokszor kellet az ő "egyszerűsége" - jó értelemben -, mert nem cicázza mindig, kiteszi taccsra simán ha úgy van, és alácsúszik kőkeményen mindenkinek. Nagyobb meccseken volt, hogy megremegett a lába, de a Real elleni gólja már megérte a 17 milliót - a 3 saját zsebből meg szintén eszméletlen gesztus. Plusz az a szabadrúgásgól.. :lol: Hát komolyan, a szezon egyik legnagyobb pillanata volt nekem, pedig volt egypár szép emlék idénről is.. :D És fun fact:
Messi - Mathieu
FKs Taken: 37 - 1
FK Goals: 2 - 1
Conversion %: 5.41% - 100%

Nem kell magyaráznom tovább szerintem.. :mrgreen:
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2015.06.08. 10:11:50

Én már a pályára kikértem volna magamnak a whiskey gyömbéremet. :mrgreen: MEgérdemli, egészségére =D>
Kép
Zozzy 5
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8569
Csatlakozott: 2006.11.04. 10:20:50
Tartózkodási hely: Debrecen

2015.06.07. 10:37:59

TiTiHenry írta:https://pbs.twimg.com/media/CG2fNzEW8AETrP3.jpg

Ez az ember 3 perccel a meccs után sörözik :D
valószínűleg a kijelölt dohányzóhelyet is megkereste, legalábbis a múltkor mintha azt nyilatkozta volna, hogy pár szálat azért beiktat a mindennapokba :)
TiTiHenry
Jugador del Barça
Hozzászólások: 134
Csatlakozott: 2010.05.16. 20:02:16
Tartózkodási hely: Budapest

2015.06.07. 10:30:22

https://pbs.twimg.com/media/CG2fNzEW8AETrP3.jpg

Ez az ember 3 perccel a meccs után sörözik :D
Csbal
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 278
Csatlakozott: 2013.11.27. 12:54:35

2015.04.15. 23:06:42

Mar ugy megszokta a gollovest, h nem erdekli melyik kapuba, de be akar talalni.
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10113
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2015.04.15. 22:45:12

visca el barca írta:hogy betette a bagós :D szegény, multkor 2 győztes gólt ver, jól játszik, most meg nincs szerencséje. azért a végénél cavani lövésénél nagyot blokkolt...
Szegény jól megszívta, de már letett az asztalra szerintem annyit nálunk hogy ezt most elnézzük neki :) Utolso percekben viszont tényleg nagyot blokkolt, és ezért is tanulságos eset, hogy nem szabad beérni 1 gólos vezetéssel ha van rá mód, mert bármikor becsúszhat egy ilyen hiba.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2015.04.15. 22:39:38

hogy betette a bagós :D szegény, multkor 2 győztes gólt ver, jól játszik, most meg nincs szerencséje. azért a végénél cavani lövésénél nagyot blokkolt...
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
noname
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8245
Csatlakozott: 2006.03.19. 18:39:34
Tartózkodási hely: Margitta/Kolozsvár

2015.04.06. 21:21:21

Mathieu maximálisan hozta azt, amit várni lehetett tőle. Nem a világ legjobb védője (mert az jelenleg Pique), minden meccsen van 1-2 hibája, ami rendszerint nem súlyos, de erősebb és magasabb lett vele a védelem és persze nem beszéltem a pontrúgásokról.

Beugró embernek nem kell sok. Felesleges agyondícsérni, hiszen nem elég jó ahhoz, de egyáltalán nem rosszabb vele a védelem, mint Bartrával lenne. Nagy szerencséje van Piquevel, aki élete formájában játszik, így egy közepes teljesítmény is elég tőle.

Mindent összevetve örülök, hogy leigazoltuk, mert megbízható. Kicsit emlékeztet Van der Saar-ra. Rá mondták anno, hogy a megbízhatóság mintaképe: amit normális emberi lény ki tud védeni, azt ő kivédi, de nem érdemes elvárni tőle olyat, mint egy csúcson levő Casillas, Buffon, stb, mert arra nem képes. Ugyanezt látom Mathieu esetében is. Nem lesznek olyan nagy szerelései és mentései, mint Piquenek, nem fogja lefutni Ronaldot vagy Balet, de a világ bármelyik csapatában nyugodtan eljátszana, mint 2. vagy 3. számú védő és nem lenne rá különösebb panasz.
A Fifa egy szégyen
Avatar
hajnesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2009.05.04. 19:45:30
Tartózkodási hely: Szeged

2015.04.06. 20:51:19

Csbal írta:
visca el barca írta:
és tudsz mondani olyan védőt, aki soha nem volt benne egy gólban sem? fikázol, de hogy miért, azt te sem tudod :lol:
hu, ezt most megszivtam:-O
sajnos nem tudok, de mondok 10 olyan kozepso vedot, akit helyette hozhattunk volna. Ha mar neymarnal nem szamitott a penz, itt is lehetett volna a zsebbe nyulni.
Ha lesz időd, kérlek írd össze ezt a 10-es listát, aki hozható lett volna,és jobb is,mint Mathieu.
Avatar
Kash
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1960
Csatlakozott: 2011.06.28. 13:23:33
Tartózkodási hely: Dél-kelet

2015.04.06. 20:49:50

istenem, ez olyan szep volt. Sirva fakadtam majdnem. Az h rugott 2-3 golt az utobbi 2 honapban, hat nem esek hasra tole. A real ellen viszont vastagon benne volt a golban. Tovabbra is tartom h nem barca szint, de nem akarom meggyozni a hozzad hasonlo fanatikokat.
Nem vagyok én fanatik, szimplán csak kedvelem az alázatossága miatt.
De ha neked van időd szídni Mathieu-t, akkor nem állok az utadba.
Kép
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7512
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2015.04.06. 20:39:35

Grat a góljáért, tényleg szép volt. =D>

Nincsen negatív előítéletem vele szemben, mert vannak erényei, fejjátéka nagyon jó és a küzdeni tudása is példás, ennek ellenére én még mindig nem tartom biztos pontnak.
Most a góljától függetlenül nagyon sokszor bizonytalan volt és rossz helyen adta el a labdát.
Nem akarom ekézni, mert sok játékost lehetne, de szerintem túl van jelenleg sztárolva, mint az indokolt lenne. Nyilván a gólja sok mindent lefed, de a védekező feladataiban nem volt túl acélos és nekem inkább ez számít. Nagyon kellett mellé Piqué, sokszor kisegítette. Nem rossz játékos, beugrónak tökéletes, de én még mindig tartom, hogy a kezdőbe nem elég.
Forca Barca!!!!
Csbal
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 278
Csatlakozott: 2013.11.27. 12:54:35

2015.04.06. 20:36:29

visca el barca írta:
és tudsz mondani olyan védőt, aki soha nem volt benne egy gólban sem? fikázol, de hogy miért, azt te sem tudod :lol:
hu, ezt most megszivtam:-O
sajnos nem tudok, de mondok 10 olyan kozepso vedot, akit helyette hozhattunk volna. Ha mar neymarnal nem szamitott a penz, itt is lehetett volna a zsebbe nyulni.
Avatar
hajnesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2009.05.04. 19:45:30
Tartózkodási hely: Szeged

2015.04.06. 18:33:07

visca el barca írta:
Csbal írta:istenem, ez olyan szep volt. Sirva fakadtam majdnem. Az h rugott 2-3 golt az utobbi 2 honapban, hat nem esek hasra tole. A real ellen viszont vastagon benne volt a golban. Tovabbra is tartom h nem barca szint, de nem akarom meggyozni a hozzad hasonlo fanatikokat.
és tudsz mondani olyan védőt, aki soha nem volt benne egy gólban sem? fikázol, de hogy miért, azt te sem tudod :lol:
Pedig annál a gólnál épp,hogy semmi köze nem volt az esethez :lol: . Alba nem ért vissza, így,mint egy normális középhátvéd kilépett az emberére(Bale),s így alakult ki egy 3vs3 szituáció(Isco-Alves,Piqué-Benzema,Mathieu-Bale). Aztán az már Masch hibája, hogy magára hagyta az okosan a második vonalban maradt Ronaldot, és így alakult ki a 4v3 szituáció. De inkább hagyjuk, egy 30éves nevenincs franciát könyebb fikázni,mint egy 10másodperc alatt futom a százat Albát például. 8)
Ez VEB nem neked szól,csak részletesen leírtam,hogy mi történt annál a gólnál.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2015.04.06. 17:49:56

Csbal írta:istenem, ez olyan szep volt. Sirva fakadtam majdnem. Az h rugott 2-3 golt az utobbi 2 honapban, hat nem esek hasra tole. A real ellen viszont vastagon benne volt a golban. Tovabbra is tartom h nem barca szint, de nem akarom meggyozni a hozzad hasonlo fanatikokat.
és tudsz mondani olyan védőt, aki soha nem volt benne egy gólban sem? fikázol, de hogy miért, azt te sem tudod :lol:
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Csbal
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 278
Csatlakozott: 2013.11.27. 12:54:35

2015.04.06. 17:37:59

Kash írta:Ezekkel a hozzászólásokkal, amiket beidéztél semmi gond nincs, bár én bíztam Mathieu-ben, hogy majd rácáfol a "nagytudású" sznobokra, hála istennek lassan beigazolódni látszik.
Viszont az nagyon nem tetszett annó, hogy sokan ilyesmiket írtak, hogy "szegény kapitány, mit gondolhat most..." ugye, Puyolra gondol mindenki. Abban az esetben, ha Puyol tényleg ilyeneket gondolt magában Mathieu-ről, hogy "Jaj istenem, mit keres ez itt...!?" és a többi, akkor nekem Puyol nagyot zuhant volna a szememben, mert pont ez nem jellemzi őt.
Nagyon komálom Mathieu-t, és bevallom nagyon sajnáltam, amikor sokan szídták őt, persze nem mindegyik volt alaptalan, de én sosem voltam Mathieu ellen. Amikor kiderült, hogy őt hozzuk a védelem megerősítésére, persze, mint mindenki, én is felkaptam a fejem, hogy "hőőőőőő", de ez csak pillanatnyi dolog volt, mert miután feljöttem ide, az eurobarcára, és megláttam azt a sok szídást, alábecsülést még azelőtt, hogy egyáltalán ide igazolt volna, nagyon feldühített. Hozza ő a Barca szintet, talán többet is...Szívét-lelkét beleadja a meccseibe, ezért szeretem annyira Mathieu-őt :D
istenem, ez olyan szep volt. Sirva fakadtam majdnem. Az h rugott 2-3 golt az utobbi 2 honapban, hat nem esek hasra tole. A real ellen viszont vastagon benne volt a golban. Tovabbra is tartom h nem barca szint, de nem akarom meggyozni a hozzad hasonlo fanatikokat.
Lezárt