Luis Enrique

Itt találhatóak az előző szezon során írt hozzászólásaitok. Később érdemes lesz visszanézni őket!
Lezárt

Kit választanál LE utódjának?

Sampaoli
53
56%
Unzue
5
5%
Koeman
10
11%
Blanc
0
0 szavazat
Allegri
9
9%
Tuchel
2
2%
Sarri
1
1%
Eusebio
0
0 szavazat
Óscar Garcia
1
1%
Más
14
15%
 
Szavazatok száma: 95
Avatar
Normandia
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2502
Csatlakozott: 2013.01.02. 10:56:24
Tartózkodási hely: Sátoraljaújhely

2015.05.11. 17:42:04

palesz77 írta:
Normandia írta:Nos bizony nem mindenki olyan előrelátó, mint egyesek ezen a fórumon. Örülök az ilyen "én mögmondtam" beszédnek...
Mondjuk pont nem ez volt a hsz-em lényege, hogy én megmondtam már ősszel, mert erről nincs szó egyáltalán.. Nem hittem volna a Soci elleni vereség után, hogy Lucho maradni fog még egy hónapot is akár, azt meg végképp nem, hogy 3-0-ra ütünk majd egy Bayernt a Bl elődöntőben. Annyit írtam, hogy amik miatt sokat van dicsérve Lucho - direktebb támadások, brusztolósabb középpálya, jobb csapatvédekezés, Pique feljavulása -, az már elég régóta felfedezhető a csapatán, Januárig viszont mégse dicsérte az egész fórum emiatt LE-t, hanem szinte csak a rossz dolgai voltak kiemelve. Szerintem ez egyáltalán nem "előrelátás" meg "én megmondtam" szöveg..

ZBarca, most jut ez is eszembe, hogy te még írtad is anno, hogy te kitartasz, és még bízol, csak figyeljünk és várjuk ki a végét.. :D Nem hittem, hogy igazad lesz.. :lol:
Erxy írta:a masik szembeotlo valtozas a pontrugasok teren allt be, eddig retteghettunk minden ellenunk megitelt szogletnel es szabadnal, a javunkra iteltnel meg meg keszulhettunk az ellen kontrajara.
ehelyett most 19 pontrugas utan szerzett gol, 5 kapott. Unzue erdemeit mar szamtalanszor elmondtak ebben a temakorben.
Szezon közepéig amúgy ebben se voltunk olyan jók nem? Az elvégzettekben, védekezni egész jól tudtuk már őket, de valami 100 fölötti szöglet kellett - ha jól rémlik - ahhoz, hogy először betaláljunk.. Na akkoriban nem hittem volna, hogy komoly tényezők leszünk majd bárki ellen pontrúgásból a szezon végére. :D
Nem neked szólt, hanem az előző hsz- eknek, csak a tiedéhez írtam. Bocsi, ha félreérthető volt. A hsz-dal egyetértek.
"Diego Simeone: "Diego (Maradona) megtöltött minket érzelmekkel, de azt mondom, kétségek nélkül, hogy Messi jobb játékos, mint Maradona volt."
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2015.05.11. 17:12:53

Normandia írta:Nos bizony nem mindenki olyan előrelátó, mint egyesek ezen a fórumon. Örülök az ilyen "én mögmondtam" beszédnek...
Mondjuk pont nem ez volt a hsz-em lényege, hogy én megmondtam már ősszel, mert erről nincs szó egyáltalán.. Nem hittem volna a Soci elleni vereség után, hogy Lucho maradni fog még egy hónapot is akár, azt meg végképp nem, hogy 3-0-ra ütünk majd egy Bayernt a Bl elődöntőben. Annyit írtam, hogy amik miatt sokat van dicsérve Lucho - direktebb támadások, brusztolósabb középpálya, jobb csapatvédekezés, Pique feljavulása -, az már elég régóta felfedezhető a csapatán, Januárig viszont mégse dicsérte az egész fórum emiatt LE-t, hanem szinte csak a rossz dolgai voltak kiemelve. Szerintem ez egyáltalán nem "előrelátás" meg "én megmondtam" szöveg..

ZBarca, most jut ez is eszembe, hogy te még írtad is anno, hogy te kitartasz, és még bízol, csak figyeljünk és várjuk ki a végét.. :D Nem hittem, hogy igazad lesz.. :lol:
Erxy írta:a masik szembeotlo valtozas a pontrugasok teren allt be, eddig retteghettunk minden ellenunk megitelt szogletnel es szabadnal, a javunkra iteltnel meg meg keszulhettunk az ellen kontrajara.
ehelyett most 19 pontrugas utan szerzett gol, 5 kapott. Unzue erdemeit mar szamtalanszor elmondtak ebben a temakorben.
Szezon közepéig amúgy ebben se voltunk olyan jók nem? Az elvégzettekben, védekezni egész jól tudtuk már őket, de valami 100 fölötti szöglet kellett - ha jól rémlik - ahhoz, hogy először betaláljunk.. Na akkoriban nem hittem volna, hogy komoly tényezők leszünk majd bárki ellen pontrúgásból a szezon végére. :D
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7466
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2015.05.11. 16:54:45

nzxtpo írta: Nekem az az érzésem, hogy Pep sokkal inkább alkalmas a Barca kispadjára, ez a stílus az élete, és pont emiatt lesz képtelen más kispadokon az ittenihez hasonló eredmények elérésére. Persze ez változhat, ha elhagyja a makacsságát, és rájön, hogy változtatni kell.
Pontosan leírtad LE legnagyobb erényét. Felismerte, hogy változtatni kell, mert a Pep-féle stílus már működésképtelen volt. Tito (Roura-val karöltve) és Martino is biztos látta, de még Guardiola hagyatékát folytatta. Lucho miatt pont ezért féltem. Ezért szerettem volna kezdetben egy "külsős" edzőt, aki mer szakítani az eddigiekkel.
Lehet mondani, hogy csak felküldte ezt a csatársort, meg hozzá az új játékosokat aztán minden happy, de túl sok dolog változott, ahhoz, hogy ez véletlen legyen.
Persze hozzájárult, hogy jobb formában van néhány játékos, de ez egy folyamat volt. Komoly szervezőmunka eredménye. Nem hiszem, hogy azért nem kapunk rendre kontrákból gólt, mert Piqué feljavult, vagy Mathieu játszik mellette. A támadásaink is sokkal direktebbek gyorsabbak. Itt volt Alexis és Pedro, szintén gyors játékosok, vagy tavaly Neymar velük is adva volt ilyen, de még a csíráját sem láttuk.
Messi is ki lett tolva szélre, elfogadta és nem kell egy újabb centert szélre száműzni.
A pontrúgásokat is jól védekezzük le, sőt veszélyesek is vagyunk belőlük. Piqué megtanult fejelni? (állítólag Unzué érdeme, de itt nem csak Lucho-ról van szó, hanem az egész szakmai stábról) Van még ezek mellett is egy-két dolog.

Én se mondom, hogy egy megváltó és mindent neki köszönhetünk vagy hibátlan. Sok hibát is elkövetett, amiből pontvesztésünk is volt, de összességében nagyon elégedett vagyok vele. Akkor lennék csalódott, ha ugyanezeket az eredményeket értük volna el, de ebben a "Post-Pep" stílusban.
Az pedig, hogy novembertől ezzel a kezdővel állunk ki és nem jöttek az eredmények nem csoda. Őssze kell csiszolódni ennek az egésznek. A csapat jó része évekig ugyanazt játszotta, nem megy egyik pillanatról a másikra a -ha nem is gyökeres- változás.
Arról nem is beszélve, hogy amikor nem jöttek az eredmények mindenki őt hibáztatta.

Félreértés ne essék nem LE-nek és a stábnak tulajdonítok minden érdemet, közel sem erről van szó. Az egész csapat érdeme, de az az egy biztos, hogy LE-nek is hatalmas szerepe van, hogy ilyen eredményeket értünk el, habár ne felejtsük el még nem nyertünk semmit (még a Bl-döntőben sem vagyunk), egyszerűen arról van szó, hogy minden sorozatban közel vagyunk a győzelemhez. Ugyanúgy zárhatunk még kupanélüli évet, mint triplázhatunk. Arról nem is beszélve mi lenne, ha mondjuk a real ellenünk duplázna.
Forca Barca!!!!
Erxy
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1368
Csatlakozott: 2012.03.31. 11:23:18

2015.05.11. 16:53:49

Lucho, vagy ha ugy tetszik a csapatanak a legnagyobb erenyeit en abban latom, hogy a csapat tokeletes tokeletes fizikai allapotban van, ez szemmel lathato, hogy duzzadnak az erotol, ossze sem lehet hasonlitani a tavalyi allapottal. itt megemlitenem Rafa Pol nevet, o az eronleti edzo, egyebkent Pep fitnessz edzoje volt a mentora.
ez talan a legkomlyabb elorelepes tavalyhoz kepest, ez mindennek az alapja.

a masik szembeotlo valtozas a pontrugasok teren allt be, eddig retteghettunk minden ellenunk megitelt szogletnel es szabadnal, a javunkra iteltnel meg meg keszulhettunk az ellen kontrajara.
ehelyett most 19 pontrugas utan szerzett gol, 5 kapott. Unzue erdemeit mar szamtalanszor elmondtak ebben a temakorben.

nagyon melyrol jottunk vissza januarban, en speciel nem hittem benne hogy onnan visszalehet jonni, halistennek sikerult Xaviek hathatos kozremukodesevel.
azota megszuntek az oltozon beluli problemak, nagyon eros gyozni akaras lett urra a csapaton, nem csak Messi es Pique hatarozta el hogy ujra a legjobbak akarnak lenni, de nyomukban az egesz csapat is.


taktikailag is sokat valtoztunk, nem a Cruyff-iskolanak megfeleloen jatszunk, hisz Lucho nem jatszott a kezei alatt, nem is tudnank igazabol, legalabbis a legmagasabb szinten nem, maskepp meg nincs ertelme.
ha kell 442-ben vedekezunk, ha megnyilik a terulet akkor kontrazunk, mikozben meg mindig kepesek vagyunk barkit a sajat kapuja ele szoritani.
Kép
Avatar
Normandia
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2502
Csatlakozott: 2013.01.02. 10:56:24
Tartózkodási hely: Sátoraljaújhely

2015.05.11. 15:38:20

palesz77 írta:Mondjuk Lucho megítélése a fórumozók körében kicsit vicces szerintem, mert télen/éve elején ugyanezek voltak az erényei a csapatnak, annyi különbséggel, hogy az MSN nem szokott még össze ennyire - meg Suáreznek nagyon nem ment. Annyi változott kb azóta, hogy Lucho a külső nyomásra(?) leállt a kísérletezgetéssel, és elkezdett egy alapcsapatot játszatni. De a Pique ügy már előtte megoldódott, a védelmet már őszre összerakta, a középpályát is - emlékszünk még Rakitic hogy bekezdett, csak utána ő is kiesett a formából, de a középpálya szerkezete ugyanez volt egész évben. Akkoriban viszont még a többség mégsem ezeket az erényeit hangoztatta a csapatnak, hanem a fejét követelte mindenki, meg nem elég jó a Barcához stbstb.. Azóta mondom, kb annyi változás van, hogy az MSN összeszokott, meg nem cserélget annyit, most már mégis érdemes megnézni a megítélésén esett változást. De persze érthető végülis, mert azóta folyamatosan nyerünk.. :D

És most mielőtt jön a betámadás, nem azt mondom, hogy Luchnak nincs köze a sikereinkhez, meg hogy küldjük el, mert annak ellenére, hogy nem egészen olyan csapatot rakott össze, ami az én szájízemnek teljesen megfelel - bár ha jön Verratti, akkor még lehet olyan -, elismerem a munkáját, baromi nagy dolgot művelt ezzel a stílusváltással, kevés edző lett volna ilyen tökös, hogy ezt meglépje, de nekem valami még mindig hiányzik - valamivel tudatosabb támadásépítés, a középpályáról kezdve. Talán jövőre javít rajta, talán nem, lehet szükség sincs rá igazából, mert így is jól megy a csapatnak, de alapjáraton kb az a véleményem róla, amit Crixus leírt a napokban.

u.i.: Zola, szerintem te fogod nyerni a 2015-ös év fórumozója szavazást.. :lol: :mrgreen:
Nos bizony nem mindenki olyan előrelátó, mint egyesek ezen a fórumon. Örülök az ilyen "én mögmondtam" beszédnek, mert itt bizony az ősszel eléggé fogalmatlannak tünt Lucho. Nem látszott mit is akar. Kapkodás és esetleges támadások tömkelege, a rotálásról már nem is beszélve. Senki sem értette, hogy 12 bajnokin egyszer nem álltunk ki ugyan azzal a 11 játékossal. Aztán végre azokkal és úgy kezdett el játszani, akikkel itt kb a fórum 99 %-a edzői papír nélkül is kezdett volna. Azóta nem bojgatva a csatártriót hozzuk a mérkőzéseket. Őszintén nem tudom, hogy ez LE eredménye, vagy egyszerűen szerencséje volt.
Minden esetre én megkövettem, bár vannak averzióim vele kapcsolatosan.
"Diego Simeone: "Diego (Maradona) megtöltött minket érzelmekkel, de azt mondom, kétségek nélkül, hogy Messi jobb játékos, mint Maradona volt."
Avatar
nzxtpo
Capitá del Barça
Hozzászólások: 913
Csatlakozott: 2012.08.20. 18:12:58
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg, Győr

2015.05.11. 11:58:47

lui1698 írta:Ősszel mikor még az is bőven benne volt a pakliban (legalább is azok szerint a hírek szerint, amit a spanyol oldalakon lehetett olvasni), hogy el lesz zavarva álmodni sem mertem, hogy majd mostanra egy karnyújtásra lesz a BL döntő, ott leszünk a kupa döntőben és a bajnokságot is nagy eséllyel behúzzuk.
Ezeket már nem lehet azzal magyarázni, hogy van elöl egy MSN triója, ami időközben csúcsformába került, mert a többi csapatrésznél is, és úgy az egész csapatnál látványos fejlődés ment végbe.
Piqué szezon elején még a lelátóra is ki lett pakolva annyira gyökér volt, most meg úgy tolja, mint az első szezonjában, a kp. stabil ami főleg annak köszönhető, hogy felismerte LE, hogy igen, bizony vannak olyan csapatok akik ellen egy szál Busi-val kimenni öngyilkosság. Így gyakran kerül mellé Masch vagy Rakitic.

Akárhogy is az, hogy jelenleg reális esélyünk van egy újabb triplázásra nagyban köszönhető LE munkájának is szerintem. Így tovább mester!
Nekem az az érzésem, hogy Pep sokkal inkább alkalmas a Barca kispadjára, ez a stílus az élete, és pont emiatt lesz képtelen más kispadokon az ittenihez hasonló eredmények elérésére. Persze ez változhat, ha elhagyja a makacsságát, és rájön, hogy változtatni kell.
Addig Enrique sokkal jobban tud alkalmazkodni klubjaihoz, így eredményes lehet következő klubjainál is. Persze elismerem az ő és a stábja munkáját, de azért nagyban köszönheti ezeket az MSN top formájának, viszont e mellé a csatársor mellé tökéletes vétel volt Rakitic (nem emlékszem már, hogy az ő kérésére jött-e vagy sem), sokszor jól ismeri fel, hogy melyik ellenfél ellen melyik kp a legjobb választás, bár van neki egy alap amit általában a látunk (év elején Xavi-Ini-Busi, most Rakitic-Ini-Busi).
Kapus kérdés számomra viszont megoldásra vár, MATS az egyik legígéretesebb kapustehetség, akiben benne van egy-két lepke, de ilyen lábtechnikával rendelkező kapust nem sokat látni, amivel sokat segít bizonyos helyzetekben. Bravo meg egy biztos pont, tudtam, hogy jó kapus, de felülmúlta az elvárásaimat. Én ezek ellenére is azt szeretném, hogy egy kapusunk legyen aki a két fő sorozatban (bajnokság+bl) végig véd, a kupát pedig adjuk oda egy olyan kapusnak aki idősebb és beéri a cserekapus posztjával (pl. Casillas :twisted: , viccet félretéve Pinto tökéletes volt nekünk karaktere és megkopott de nem rossz tudása miatt). Előbb-utóbb feszültséget fog szülni a jelenlegi helyzet, persze, ha triplázunk akkor mindenki happy lesz, de akkor sem tartom ezt így jónak. Talán mindenki tudja, hogy a jelenben ki a jobb választás (nálam Bravo), és a jövőre nézve ki az(MATS hosszú évekre megoldhatná a kapuskérdést).
Ezeket szerettem volna leírni, mielőtt véget érne a szezon, mert ha tripláznánk, akkor mindenki az égig lenne dícsérve, ha pedig valahogy nem jönne össze vagy csak a kupa, akkor pedig mindenkit elküldenétek, így talán még most lehet reálisan megvitatni a dolgokat. :) Az évet pedig majd a szezon végén értékeljük.
Kép
"I learned all about life with a ball on my feet." - Ronaldinho
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2015.05.11. 11:57:49

Mondjuk Lucho megítélése a fórumozók körében kicsit vicces szerintem, mert télen/éve elején ugyanezek voltak az erényei a csapatnak, annyi különbséggel, hogy az MSN nem szokott még össze ennyire - meg Suáreznek nagyon nem ment. Annyi változott kb azóta, hogy Lucho a külső nyomásra(?) leállt a kísérletezgetéssel, és elkezdett egy alapcsapatot játszatni. De a Pique ügy már előtte megoldódott, a védelmet már őszre összerakta, a középpályát is - emlékszünk még Rakitic hogy bekezdett, csak utána ő is kiesett a formából, de a középpálya szerkezete ugyanez volt egész évben. Akkoriban viszont még a többség mégsem ezeket az erényeit hangoztatta a csapatnak, hanem a fejét követelte mindenki, meg nem elég jó a Barcához stbstb.. Azóta mondom, kb annyi változás van, hogy az MSN összeszokott, meg nem cserélget annyit, most már mégis érdemes megnézni a megítélésén esett változást. De persze érthető végülis, mert azóta folyamatosan nyerünk.. :D

És most mielőtt jön a betámadás, nem azt mondom, hogy Luchnak nincs köze a sikereinkhez, meg hogy küldjük el, mert annak ellenére, hogy nem egészen olyan csapatot rakott össze, ami az én szájízemnek teljesen megfelel - bár ha jön Verratti, akkor még lehet olyan -, elismerem a munkáját, baromi nagy dolgot művelt ezzel a stílusváltással, kevés edző lett volna ilyen tökös, hogy ezt meglépje, de nekem valami még mindig hiányzik - valamivel tudatosabb támadásépítés, a középpályáról kezdve. Talán jövőre javít rajta, talán nem, lehet szükség sincs rá igazából, mert így is jól megy a csapatnak, de alapjáraton kb az a véleményem róla, amit Crixus leírt a napokban.

u.i.: Zola, szerintem te fogod nyerni a 2015-ös év fórumozója szavazást.. :lol: :mrgreen:
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára palesz77 2015.05.11. 12:02:43-kor.
Avatar
lui1698
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7704
Csatlakozott: 2007.10.16. 16:28:15
Tartózkodási hely: A felhők alatt a parton egy tengeröbölben állva...

2015.05.11. 10:52:58

Ősszel mikor még az is bőven benne volt a pakliban (legalább is azok szerint a hírek szerint, amit a spanyol oldalakon lehetett olvasni), hogy el lesz zavarva álmodni sem mertem, hogy majd mostanra egy karnyújtásra lesz a BL döntő, ott leszünk a kupa döntőben és a bajnokságot is nagy eséllyel behúzzuk.
Ezeket már nem lehet azzal magyarázni, hogy van elöl egy MSN triója, ami időközben csúcsformába került, mert a többi csapatrésznél is, és úgy az egész csapatnál látványos fejlődés ment végbe.
Piqué szezon elején még a lelátóra is ki lett pakolva annyira gyökér volt, most meg úgy tolja, mint az első szezonjában, a kp. stabil ami főleg annak köszönhető, hogy felismerte LE, hogy igen, bizony vannak olyan csapatok akik ellen egy szál Busi-val kimenni öngyilkosság. Így gyakran kerül mellé Masch vagy Rakitic.

Akárhogy is az, hogy jelenleg reális esélyünk van egy újabb triplázásra nagyban köszönhető LE munkájának is szerintem. Így tovább mester!
Kép
Olyanokra képes vagy, amit talán még te se tudsz. Elfut az élet, jól teszed, hogyha vele futsz.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15491
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2015.05.09. 16:18:41

noname írta:Pep-et szerintem senki se a Barcás munkájáért alacsonyította le. #-o Aki igen, az elmehet a jóbüdös.........-ba

A Bayernes tevékenysége hagy kívánnivalót maga után.

De a barcás első éve került összehasonlításra...és arra mondták,hogy LE jobb.
Most ez nyilván tök szubjektív dolog, de egyrészt még tart a szezon,másrészt kb egál a helyzet a kettő között minden tekintetben.
Nem rosszabb-jobb egyik sem a másiknál, kicsit másabbak.
Nem szeretem azt,mikor visszamenőleg okoskodunk...úgy már könnyű. Könnyű belemagyarázni Pep első évébe,hogy önfejű volt, kioltotta az egyéniségeket...ezt akkor még nem lehetett látni ennyire. Főleg,hogy Henry is akkor bontakozott ki legjobban, Eto'o is brutál szezont futott. Kp meg akkor volt csúcson..

Nah mindegy is.
Bayernes tevékenysége meg ki a francot érdekel?
Az egy külön történet, nem ebbe a topicba való. Másrészt arról is megvan a véleményem,mert aki azt hiszi,hogy Heynkessel azóta is végigvernék a világot,és folyamatos bl címvédők lennének,az valami álomvilágban él.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
noname
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8245
Csatlakozott: 2006.03.19. 18:39:34
Tartózkodási hely: Margitta/Kolozsvár

2015.05.09. 16:03:28

Pep-et szerintem senki se a Barcás munkájáért alacsonyította le. #-o Aki igen, az elmehet a jóbüdös.........-ba

A Bayernes tevékenysége hagy kívánnivalót maga után.
A Fifa egy szégyen
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15491
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2015.05.09. 15:37:40

Csak azt nem értem, hogy minek hasonlítgatni?
EGyébként kb koppra ugyanaz a szituáció. Peppel is tavaszra lettünk igazán jók 2009ben, megvolt a hullámvölgy februárban, március-áprilisban meg az überbrutál foci.
Most is ez megy nagyjából.
Főleg,hogy mindketten egy hitehagyott, szétzüllött társaságot vettek át, és emelték/emelik magas szintre.

Én csak azt nem értem,hogy miért nem lehet LE-t úgy dicsőíteni,hogy közben nem szapulunk mást?
LE kereste a csapatát, túl is játszotta ezt a szerepét, januárban megállapodott ennél a 11nél. Ezt részben külső nyomásra is tette, mert kapta a savat rendesen,hogy állandóan rotál, feleslegesen.

Kell dícsérni LE-t, amikor megérdemli persze, és a tavaszért megérdemli.
De egyidőben nem kell mást ledegradálni,főleg nem azt aki olyan magasságokba emelte a klubot, hosszabb időre, ahol előtte régen járt.
Plusz,ahogy írtam is,majd az idő dönti el,hogy LE mennyire rugalmas, nem egy év...Pepnél sem tudhattuk,hogy fafejű lesz, és nem akar/tud változtatni mikor kellene. Nem tudhatjuk hogy LEnek kell e majd, és ha igen,tud e.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
noname
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8245
Csatlakozott: 2006.03.19. 18:39:34
Tartózkodási hely: Margitta/Kolozsvár

2015.05.09. 15:29:33

csababarca írta:Megsúgom, LE-team is azóta sikeres,mióta nem bolygatja a dolgokat,hanem felrakja a legerősebb 11et, néha változtat minimálisan a csapaton. Azóta megyünk jól mióta állandóság van,és csak akkor változtat mikor kényszer van.

Vicces azért,hogy ami LE-nél érdem, az Pepnél makacsság, meg nem tud változtatni... :roll:

Most jól megy a csapatnak, egyből olümposzi magasságokba kell emelni az edzőt...annyira tipikus.
Szezon elején nem olyan fontosak a meccsek. Azokon lehet bolygatni a csapatot, nem akkor kell nagy formában lenni. A legtöbb új edző már első perctől kezdve a legerősebb 11-et küldené pályára az eredménykényszer miatt, aminek a vége általában az h szezon végére kifúl mindenki. Martino alatt is a csúcsformát akkor érte el a csapat, amikor a legkevésbé számított, miközben, amikor nagyon kellett volna a jó játék, jött a hullámvölgy.

Azt pedig -legalábbis én- többször írtam, hogy ez alapján a szezon alapján talán még jobb is mint Pep. Ha valaki nagyon jól végzi a dolgát, miért ne emelnék olümposzi magasságba? Az egyetlen veszély, hogy magasról nagyot lehet zuhanni. :wink:
A Fifa egy szégyen
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2015.05.09. 15:10:50

zola8787 írta:
noname írta:Pepnek pont az egyik nagy hibája volt, hogy hajlamos volt elnyomni a sztárokat. Alatta szinte csak Messinek volt szabad tündökölni, a többiek mind beálltak a sorba, pedig Villa, Etoo, stb... képesek lettek volna hasonló cselsorozatokra, de nem volt szabad kezük. Pep létrehozott egy tökéletes gépezetet, amiben mindenkinek megvolt a maga feladata és attól nem volt szabad eltérni.
Illetve Pep-nél volt 1 féle taktika és sosem változtatott. Mindig felküldte a pályára a legerősebb 11-et és ennyi. Cserélni sosem tudott.

Nálam LE már most változatosabb edzőként, mint Pep volt nálunk.
Minek változtatott volna? 2009-2011 között felesleges lett volna változtatni.

Amúgy a Klasszikusokon nem egyszer volt, hogy meglepte a Madridot, és be is vált.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15491
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2015.05.09. 15:05:28

Majd LE-nél is az idő dönti el,hogy mennyire rugalmas a dolog.
Ha maradhat pár évig a helyén, akkor eljön a pont,mikor ez a taktika is kiismerődik, majd akkor ha tud váltani,lehet ilyenekről beszélni,addig csak fantazmagória az egész.

Pep felküldte a legerősebb 11et. wtf?! Ez alapdolog, mindenki a legerősebb 11et küldi fel. Most már ez is negatívum, hogy nem gyengítette a kezdőt alkalmatlan emberekkel? :lol:

Megsúgom, LE-team is azóta sikeres,mióta nem bolygatja a dolgokat,hanem felrakja a legerősebb 11et, néha változtat minimálisan a csapaton. Azóta megyünk jól mióta állandóság van,és csak akkor változtat mikor kényszer van.

Vicces azért,hogy ami LE-nél érdem, az Pepnél makacsság, meg nem tud változtatni... :roll:

Most jól megy a csapatnak, egyből olümposzi magasságokba kell emelni az edzőt...annyira tipikus.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
zola8787
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3717
Csatlakozott: 2009.03.01. 20:08:51

2015.05.09. 14:46:42

noname írta:Pepnek pont az egyik nagy hibája volt, hogy hajlamos volt elnyomni a sztárokat. Alatta szinte csak Messinek volt szabad tündökölni, a többiek mind beálltak a sorba, pedig Villa, Etoo, stb... képesek lettek volna hasonló cselsorozatokra, de nem volt szabad kezük. Pep létrehozott egy tökéletes gépezetet, amiben mindenkinek megvolt a maga feladata és attól nem volt szabad eltérni.
Illetve Pep-nél volt 1 féle taktika és sosem változtatott. Mindig felküldte a pályára a legerősebb 11-et és ennyi. Cserélni sosem tudott.

Nálam LE már most változatosabb edzőként, mint Pep volt nálunk.
Avatar
noname
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8245
Csatlakozott: 2006.03.19. 18:39:34
Tartózkodási hely: Margitta/Kolozsvár

2015.05.09. 12:43:19

Pepnek pont az egyik nagy hibája volt, hogy hajlamos volt elnyomni a sztárokat. Alatta szinte csak Messinek volt szabad tündökölni, a többiek mind beálltak a sorba, pedig Villa, Etoo, stb... képesek lettek volna hasonló cselsorozatokra, de nem volt szabad kezük. Pep létrehozott egy tökéletes gépezetet, amiben mindenkinek megvolt a maga feladata és attól nem volt szabad eltérni. Én nagyon élveztem ezt a tökéletes játékot, de ki merem jelenteni, hogy a jelenlegi szórakoztatóbb. Annak a Barcának kezdtem el szurkolni, amiben Ronaldinho, Etoo, Deco varázsolt, így Pep alatt igenis hiányoltam az egyéni megoldásokat, pedig akkor is megvolt a játékosokban a potenciál rá.
A foci nem csak taktikáról szól, hanem emberekről, egókról, egyéniségekről és néha az a legjobb, ha hagyjuk ezeket kibontakozni.
Kíváncsi lennék egy olyan statisztikára, hogy átlag hány cselezési kísérlet volt idén és mondjuk az előző 4-5 évben.

Másodsorban. Pep taktikája egyúttal kiszámíthatóságot is eredményezett. Induljunk meg középen, passzoljuk a kapuig a labdát. Változatosságnak elsősorban szabadrúgáskombinációkat lehetett megfigyelni. A Pep féle tiki-taka kora leáldozott és LE megtalálta a logikus folytatást. És még nem is beszéltünk a tökéletes formaidőzítésről.

Első éve alapján LE ugyanolyan jó edzőnek tartom, mint Pep-et, sőt, a rugalmassága alapján lehet még jobb is. Ez persze szigorúan az első éve alapján mondom. Benne van a pakliban, hogy jövőre kezelhetetlenné váljon valamelyik sztár vagy motiválatlanná a csapat, de szigorúan az idei teljesítményt értékelve ez nálam 10/10 még akkor is, 9/10, ha mindent bukunk.
A Fifa egy szégyen
Avatar
BritishKnight
Capitá del Barça
Hozzászólások: 684
Csatlakozott: 2012.07.01. 14:39:04
Tartózkodási hely: Kiskunfélegyháza

2015.05.09. 12:11:15

crixus írta:Ettől függetlenül viszont nem tartom valami "hú de nagy" edzőnek.
Ki az akit "hú de nagy" edzőnek tartasz?
"Gloria Victis, dicsőség a legyőzötteknek, kik győzhetetlenek."
Avatar
crixus
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1390
Csatlakozott: 2014.03.14. 14:43:58

2015.05.09. 11:57:49

Lehet dicsérni, lehet szidni, az én véleményem nem sokat változott róla az őszhöz képest.
Lucho Játékosként is temperamentumos volt, nem csoda, hogy edzőként is az. A vezéri véna is megvan benne (csapatkapitány is volt nálunk), tudja motiválni a játékosokat. Ez nagyban közrejátszik egyes már leírt játékosok formajavulásában, akik közül talán Piqué a leglátványosabb. Nem hiszem, hogy pl. Martino erre képes lett volna.
Más kérdés a játékunk taktikai része. Annyit változtatott az elődökhöz képest, hogy a kp-t védekezésre állította be, előre pedig betolt három világklasszist, akiknek szabad kezet adott. Mondhatni kényelmes megoldás. Beválni viszont beválhat és eddig be is vált. Ha ugyanis a jelenlegi keret motivált és a pályán lévő 11 játékos kihajtja a belét is, akkor a védekezésünk stabilabb lesz mindenképp az utóbbi évekhez képest, amikor sokszor a támadóink sétálgattak, a kp-okat könnyen elnyomták az ellenfelek. Rakitic-csel már koránt sincs olyan könnyű dolguk, mint anno Xavi-val vagy Cesc-kel. A horvát pitbull szinte a csapat igazi vkp-sa.
Más kérdés az támadójáték. Nem egyszer volt ugyanis példa rá, hogy a támadótriónk az igyekezet ellenére rossz napot fogott ki és lőtt gól nélkül fejeztük be a meccset. Ugyanis ha "nincs" igazi támadótaktika és a sztárok megoldásai nem jönnek be, akkor van a gond. Ha Pep-ről elmondták itt sokan, hogy a játékosok tették naggyá, akkor ez Lucho-ra fokozottan igaz. (Szerintem Pep-re ez nem igaz, Luchora inkább)
Az egyetlen dolog, ami Lucho keze munkáját (stábjával együtt) feltűnően tükrözi, azok a rögzített helyzetek. Ebben nagyot fejlődtünk, ez nagy szó.
Én nagyon szurkolok Lucho sikerének, mert szimpatikus amilyen motiváltan megyünk ki meccsről meccsre a pályára. Ettől függetlenül viszont nem tartom valami "hú de nagy" edzőnek.
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2015.05.09. 09:05:21

Eléggé kaotikusnak látszik idén a szezonzárás. teljesen bizonytalan, hogy mit hogy a Barcaban a vezetőségválasztás. Így megjósolhatatlan LE sorsa is. De egy biztos: egy szezon alatt sikerült "megcsinálnia magát". Biztos, hogy jobb szerződésajánlatokat fog ezután kapni, mint e nélkül az év nélkül kaphatott volna.
Avatar
Normandia
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2502
Csatlakozott: 2013.01.02. 10:56:24
Tartózkodási hely: Sátoraljaújhely

2015.05.08. 20:41:37

Subinho írta:Ősszel mindenki szidta, pedig csak hagyni kellett dolgozni! Aztán elérte azt a csapatnál, amire még Pep sem volt képes, január-február kitűnő forma, ami azóta is kitart!!! Mikor volt ilyen utoljára?? És fizikailag topon vannak a játékosok. Szóval gratula!!!
Én is szídtam az ősszel, mert nem igazán láttam, hogy mit akar és úgy láttam a játékosok sem igazán. Aztán kezdet körvonalazódni az elképzelés és látható lett a pályán a játokosoktól is. Már megkövettem korábban is és most is megteszem.
"Diego Simeone: "Diego (Maradona) megtöltött minket érzelmekkel, de azt mondom, kétségek nélkül, hogy Messi jobb játékos, mint Maradona volt."
Avatar
zola8787
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3717
Csatlakozott: 2009.03.01. 20:08:51

2015.05.08. 19:59:21

Subinho írta:Ősszel mindenki szidta, pedig csak hagyni kellett dolgozni! Aztán elérte azt a csapatnál, amire még Pep sem volt képes, január-február kitűnő forma, ami azóta is kitart!!! Mikor volt ilyen utoljára?? És fizikailag topon vannak a játékosok. Szóval gratula!!!
Na-na! Nem mindenki. Én örültem neki, mg Matyiőőő érkezésének is. Az tuti, hogy jó pár éve nem volt ilyen edzője a csapatnak, aki tudott változtatni és kiküszöbölte a gyengeségeket (amiket Pep-nek sem sikerült évek alatt).
Avatar
Subinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4185
Csatlakozott: 2005.03.17. 14:44:52
Tartózkodási hely: Budapest

2015.05.08. 19:26:14

Ősszel mindenki szidta, pedig csak hagyni kellett dolgozni! Aztán elérte azt a csapatnál, amire még Pep sem volt képes, január-február kitűnő forma, ami azóta is kitart!!! Mikor volt ilyen utoljára?? És fizikailag topon vannak a játékosok. Szóval gratula!!!
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2015.05.08. 18:35:35

albicelesteX írta:http://www.nemzetisport.hu/spanyol_labd ... ok-2412265

Kezdődik a találgatás...Mindjárt a City..persze... [-X #-o
holnapi lapszám megvan már?

"Amennyiben a Manchester City szerződteti Luis Enriquét, úgy minden bizonnyal Lionel Messi is vele fog tartani. A kékek arab tulajdonosa nem spórolós, mintegy 200 millió fontot ajánl a Barcelonának a szuperklasszisért"

és a holnap utáni?

"Máris meg van Luis Enrique utódja a Barcelonánál. Az angol Daily Mail szerint Jürgen Klopp üzleti vacsorán vett részt, ahol jelen volt a nyáron esedékes elnökválasztás legesélyesebb jelöltje, Joan Laporta is"

és a hétfői?

"Jürgen Klopp minden bizonnyal magával viszi Reust, Gündögant, és Mats Hummelst Barcelonába"

és akkor kedden jön a csúcspont

"LE újabb, 3 évre szóló kontraktust írt alá Barcelonában"

:mrgreen:
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Mascherano
Jugador del Barça
Hozzászólások: 150
Csatlakozott: 2015.01.02. 12:09:02
Tartózkodási hely: Kecskemét

2015.05.08. 18:34:11

albicelesteX írta:http://www.nemzetisport.hu/spanyol_labd ... ok-2412265

Kezdődik a találgatás...Mindjárt a City..persze... [-X #-o

Ez még a szokásos NSO hülyeségen is túltesz #-o . Egyébként valószínűbb, hogy ez valami Realos propaganda,hogy szétszedjék a csapat közösségét. Majd pont egy olyan edzőt váltunk le akivel jól megy a csapatnak :roll:
Més que un club !
Avatar
albicelesteX
A Vadász
Hozzászólások: 3450
Csatlakozott: 2007.06.25. 12:18:01
Tartózkodási hely: Erdők,mezők,vadligetek...

2015.05.08. 18:08:57

http://www.nemzetisport.hu/spanyol_labd ... ok-2412265" target="_blank

Kezdődik a találgatás...Mindjárt a City..persze... [-X #-o
Kép
Lezárt