Joan Laporta

Itt találhatóak az előző szezon során írt hozzászólásaitok. Később érdemes lesz visszanézni őket!
Lezárt

Kire szavaznál a jelenlegi elnökjelöltek közül?

Laporta
68
66%
Bartomeu
17
17%
Majó
3
3%
Benedito
8
8%
Farré
6
6%
Freixa
1
1%
 
Szavazatok száma: 103
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2015.02.09. 20:16:26

Roniee21 írta:Kár is ezen vitázni
igen, ez a baj, hogy az ilyen hozzászólással kár vitázni.

mindenki a szép emlékekre építve akar felmelegített töltött káposztát enni..
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Roniee21
Capitá del Barça
Hozzászólások: 626
Csatlakozott: 2006.10.03. 14:48:43

2015.02.09. 20:04:41

Laporta éra alatt GOD módban volt a csapat,azt a 2 évet leszámítva(06/07-07/08).

Kár is ezen vitázni. Remélem nyáron ő és a csapata veszi át szeretett Klubunk irányítását. 8)
Mathieu18
Barça B
Hozzászólások: 62
Csatlakozott: 2015.01.10. 20:34:23

2015.02.09. 18:41:10

Boixos hozzászólásában ott a lényeg.
Meg én emlékszem 2008 júniusi "népszavazásra", ahol 63%-nyian mondták, hogy húzzon a fenébe szent jános; de ahhoz, hogy ez érvényes is legyen, kellett volna még 4%-nyi nem. Ehhez képest jankónak eszébe sem jutott felállni, pedig a 63% is több, mint a fele a szavazatoknak. Legalábbis azt hiszem, bár a matek sosem volt az erősségem. Rosell-t semmi és senki nem késztette erre, mégis vette a sátorfáját. Akkor kinek is volt fontosabb a Klub?
Na, de mindegy is. Mert itt a legtöbben janikára úgy tekintenek, mint Jézus Krisztus reinkarnációjára.
Boixos
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 9655
Csatlakozott: 2004.11.21. 11:00:59
Tartózkodási hely: monaco di bavaria

2015.02.09. 18:32:22

laporta semmit sem ért volna el, ha nem lettek volna olyan kollégái, amilyenek.
ha mondjuk nem lett volna ott - minden mostani gyökérségétől függetlenül - rosell, aki idehozta ronaldinhót, plusz még pár embert és a nájkos szerződést, vagy nem lett volna soriano és marc ingla, akik a gaspart alatt szétrohasztott gazdasági dolgokat gondolták újra és javították meg. hirtelen ők jutottak az eszembe, de mások is vastagon benne voltak abban a bugiban.
az a nagyszerű időszak összmunka volt, laporta volt a kirakatban.
ennyit az indulásról.

utána azért a sikerek ellenére sem volt egy akkora díszmenet az elnökség, tizenvalahány ember pattant le a vezérkarból laza 4-5 év alatt.
nem lehetett egyszerű az öreg jankóval együtt dolgozni...
PUYOL-XAVI-INIESTA
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19633
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2015.02.09. 18:20:02

Ugyanezt írtam le szerintem, hogy a sikerekhez a megfelelő embereket kell kiválasztani és elsődlegesen a klubot mint egy cég irányítani kell. Pep-Rijkaard jó döntések is voltak, de a rengeteg kidobott pénz meg nem.
Kép
Kép
Kép
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15501
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2015.02.09. 18:13:03

Bob_Marley írta: Legyen úgy ahogy gondolod, de akkor Mourinhot milyen okból kritizálod milyen ember vagy Perez? Sikeres volt a klub, de Rosell alatt is az. Az átigazolási mizéria meg nem csak a mostani vezetés sara, akkor miről beszélünk? Neymar ügy? Bele is bukott, teljesen jogosan, de ne állítsuk már be egyiket szentnek másikat meg ördögnek.
Az elnök egy háttérfigura, az edző meg az arcát adja a csapatnak, általában vele azonosítják a klubot,nem egy elnökkel. LE-csapata kapja a kritikát, nem Bartomeué. Szóval ez különbség, ezért lehet egy edzőt jobban elővenni az emberi mivoltjáért, mert szem előtt van, milliók látják,egy elnökről meg jóformán senki nem tudja,hogy hogy néz ki, ki is az.

Nem akarom menteni Laportát, de mégis valahogy nyugodtabbnak hatott az egész klub légköre, mikor ő volt itt, megvoltak a simlis ügyek,mégsem volt minden második héten címlapon valami botrány,balhé. Persze nem mondom,hogy ez csak miatta volt így,de mégis hozzá köthető.


Ha kettő közül kell választani, egyértelmű Laporta, ez tényleg nem kérdés.
Viszont én is egy harmadik félnek örülnék jobban, csak mostmár mindig aggályaim lesznek,hogy ez a 3. fél mennyi is független az előző vezetésektől..?!
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19633
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2015.02.09. 17:58:13

Végén kiderül, hogy gólt is lőtt. :D Egy elnök feladata a szakmai stáb megfelelő kiválasztása (Rijkaard-Pep jó is volt) és a gazdasági helyzet megteremtése. Ő hozta fel Iniestát vagy Messit a csapatba esetleg Valdest ő védette?

Legyen úgy ahogy gondolod, de akkor Mourinhot milyen okból kritizálod milyen ember vagy Perez? Sikeres volt a klub, de Rosell alatt is az. Az átigazolási mizéria meg nem csak a mostani vezetés sara, akkor miről beszélünk? Neymar ügy? Bele is bukott, teljesen jogosan, de ne állítsuk már be egyiket szentnek másikat meg ördögnek.
Kép
Kép
Kép
Avatar
Mihu
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4094
Csatlakozott: 2005.02.12. 21:35:42
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

2015.02.09. 17:43:35

Még mindig nem bírom felfogni, hogy egyesek hogy emlegethetik egy lapon Rosellt Laportával. Gondolom akkor is sírt mindenki, amikor éveken keresztül hurkásra vertük az egész világot, és olyan támadójátékunk volt, hogy a méltán legendásnak tartott Nesta-Maldini vagy Vidic-Ferdinand páros lába 1 héttel a meccs előtt már reszketett... Ki a szentséges úr Istent érdekel, hogy ha Laporta simlis népművészeti cserépedény, hogy ha éveken keresztül minket rettegett az egész világ, és a klub minden téren rendben volt. Ja, hogy Csiga 25 millióért, meg Ibra 63-ért... Szanaszét vertünk mindenkit aki szembe jött? Szanaszét. Akkor meg mi a büdös francokat kell pörögni azon, hogy Laporta milyen ember? Engem az se érdekelt volna, ha kiderült volna, hogy Ő a Cosa Nostra vezére... Olyan klubot rakott össze, ami az FC Barcelona 116 éves történelmében soha sem fordult még elő. Nem csak a labdarúgó szakosztályra értem ezt, beleértve az utánpótlást, hanem mindenre. Kézilabda, kosárlabda, görhoki, futsal, minden csapat nyerte a trófeákat. Ettől mi kell még? Hogy az elnökünk is Jézus 42.-ik leszármazottja legyen?

Felteszek pár kérdést, amiket Joanra értek. Ha ezek bármelyikére NEGATÍV a válasz, Rosellt érintve pedig POZITÍV, akkor megértem, hogy valaki nem akarja itt Laportát viszont látni.

1: Visszavezette a csapatot az UEFA kupás, meg BL selejtezős helyekről a futballvilág élére?
2: Hosszú éveken keresztül ott tartotta?
3: Igazolt olyan játékosokat, akik legendává váltak a csapatban?
4: A klub rendben volt mint sportszakmailag, mind erkölcsileg?
5: Tiszteletben tartotta a klub 100 éves hagyományait?
6: Megvédte-e a klubot, ha támadás érte?
7: Jó viszonyt ápolt mind a szakvezetéssel, mind a játékosokkal, mind a szurkolókkal?
8: A Barca több volt-e, mint egy klub?
9: Voltak-e zűrös ügyek a klub körül?
10: Keveredett-e regnálása alatt bármiféle bírósági ügybe a klub, a vezetés, maga Laporta?
11: Amikor perbe fogták (a ciklusa után), akkor jogerősen elmarasztaló ítélet született bármelyik ügyében?

Ha valaki beleköt abba, hogy hát jóóóóó, de Laporta ügyvéd, meg mittudomén, akkor erre csak azt tudom mondani, hogy ez az egyetlen dolog amibe kapaszkodni tud...Nem ítélték el és kész, Rosellt meg igen, sőt Bartomeut is beidézték. Erről ennyit.
Azt is látni kéne, hogy amikor Rosell nem volt hivatalban, akkor minden eszközzel megpróbálta megbuktatni Laportát, bizalmatlansági indítványt adott be ellene, amivel elérte, hogy szavazás legyen, és majdnem megbukjon a komplett vezetés. Ha ez megtörtént volna, akkor soha nem éltük volna meg a hatkupás évet. Laporta mióta nincs hatalmon, még egyszer se kavarta a guánót Rosell ellen, csak a sajtóban járatta a száját, de ez tettekben nem mutatkozott meg. Ezek után egy lapon említeni a két embert.....na mindegy....
Kép
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2015.02.09. 17:19:41

Sanama írta:
visca el barca írta:ugyanolyan simlis léhűtő mint rosell, csak ő nem bukott meg a kis stiklikkel, ezért isteníti itt mindenki orrba-szájba.
Csak ő alatta, ha kellett egy védő, megvették. Ha kellett csatár, minden egyes évben, ide lett hozva. És nem az ment, hogy VKP-nak kell védőt játszania éveken át, stb.
kire gondolsz? csigrinszkijre? vagy militora, akiről ugyanugy lehetett tudni, hogy sérült mint most verma? caceresre, aki 3 meccset nem játszott, a juvéban meg évek óta alapember? a 10 millioért megvett henriquére? ugyanolyan lúzer volt igazolás terén mint rosell, csak mivel 5x annyi játékost tudott igazolni, mert szórta a pénzt, nagyobb esély volt rá, hogy pár be is válik.

jó persze, amugy értem. én nem istenítem rosellt, csak igyekszem ARÁNYLAG a helyén kezelni a dolgokat.

nem vagyok én laporta ellen, csak kicsit soknak érzem azt a hozsannázást ami itt megy az irányába.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2015.02.09. 16:37:27

visca el barca írta:ugyanolyan simlis léhűtő mint rosell, csak ő nem bukott meg a kis stiklikkel, ezért isteníti itt mindenki orrba-szájba.
Csak ő alatta, ha kellett egy védő, megvették. Ha kellett csatár, minden egyes évben, ide lett hozva. És nem az ment, hogy VKP-nak kell védőt játszania éveken át, stb.
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10112
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2015.02.09. 16:35:32

Chino írta:Laporta számomra azért tűnik jobb választásnak mert sokkal jobban előtérbe helyezi a sportszakmai szempontokat, mint Rossell vagy Bartomeu.
Biztos voltak/vannak/lesznek neki is stiklijei, de meggyőződésem, hogy a CSAPAT jobban járna vele. Számomra pedig az a legfontosabb.
Pontosan, plusz azért Pérez bácsiékkal is szember mer/tud szállni, ami nem kis előny
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7496
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2015.02.09. 16:22:08

Laporta számomra azért tűnik jobb választásnak mert sokkal jobban előtérbe helyezi a sportszakmai szempontokat, mint Rossell vagy Bartomeu.
Biztos voltak/vannak/lesznek neki is stiklijei, de meggyőződésem, hogy a CSAPAT jobban járna vele. Számomra pedig az a legfontosabb.
Forca Barca!!!!
Avatar
mahitoo
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1193
Csatlakozott: 2009.11.05. 17:38:37
Tartózkodási hely: Veszprém-Budapest

2015.02.09. 14:31:03

visca el barca írta:ugyanolyan simlis léhűtő mint rosell, csak ő nem bukott meg a kis stiklikkel, ezért isteníti itt mindenki orrba-szájba.
A legtöbb elnök ilyen. Vagy üzletemberek, vagy a politikában érdekeltek, vagy simán bűnözők. Aki pl klubszeretetből csinálná, az vagy nem fog odaérni, vagy eltapossák. Laportával nem járnánk rosszul. Én nem ajnározom, de azért letett vmit az asztalra, a mostaniaktól meg fényévekre van.
"De a csaj adta meg a telefonszámát!!! Ez olyan, mintha elmennél vadászni, a szarvas kijön az erdőből, elveszi a puskádat, fejbelövi magát és bemászik a csomagtartódba. Persze hogy hazaviszed és megeszed!" :D
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19633
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2015.02.09. 14:26:03

visca el barca írta:ugyanolyan simlis léhűtő mint rosell, csak ő nem bukott meg a kis stiklikkel, ezért isteníti itt mindenki orrba-szájba.
Ennyi a történet. Ezért is lenne jó ha az új vezetés címszóval valóban új emberek jönnének.
Kép
Kép
Kép
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2015.02.09. 14:16:55

ugyanolyan simlis léhűtő mint rosell, csak ő nem bukott meg a kis stiklikkel, ezért isteníti itt mindenki orrba-szájba.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Mathieu18
Barça B
Hozzászólások: 62
Csatlakozott: 2015.01.10. 20:34:23

2015.02.09. 13:23:22

Azért remélem, hogy az oldal Laporta-fan szerkesztői legalább egy fél mondatban megemlékeznek Alfons Godall-nak, Laporta alelnökének mai bejelentéséről. Eszerint Laporta elnöksége idején a katalán klubnak volt egy svájci bankban egy be nem jelentett számlája.
Gondolom, ide kerültek a brazil "zsenikért" fiktíven kifizetett eurotízmilliók, amik aztán "szent János" zsebébe vándoroltak.

http://www.mundodeportivo.com/motor/f1/ ... ciani.html" target="_blank
Avatar
jelwaz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1145
Csatlakozott: 2005.07.10. 18:38:11
Tartózkodási hely: A barikádokon...

2015.01.12. 20:48:34

danianevem írta:Elnézést kérek, ha megsértettelek, nem állt szándékomban. Szándékosan nem idéztem más hozzászólásból, mert elsősorban azon hozzászólók véleményére lettem volna kíváncsi, akik szintén nem Laportát látnák a vezetői székben, de nyáron még más topikokban várták volna az őt jellemző transzfereket, akár a 30-50 milliós védőigazolásokat (amit én a szóba hozott Koke példáján keresztül próbáltam végigvezetni). Most viszont ennek szinte ékes ellentettjét látnák megfelelőnek... Visszaolvasva valóban nem volt egyértelmű a hozzászólásom.
Ok, nem szívom én mellre ezeket ám :wink: Amúgy arra én is kíváncsi lennék :)
Avatar
danianevem
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1700
Csatlakozott: 2008.07.05. 12:03:43
Tartózkodási hely: Bp/Eger

2015.01.10. 13:30:07

jelwaz írta:
danianevem írta:Az említett Koke meg 60 millió alatt nem érkez(het)ne. Most akkor ő is felesleges kiadás, vagy van akinél már megéri kiadni a nagyobb összeget? A játékosokat a piac árazza be, nagyon elszálltak az összegek ugyan, de ezzel szerintem lépést kell tartani, nem pedig "elkerülni"...
Tiszteletlenségnek tartom, hogy olyan választ írsz, amiből kiderül, hogy csak átfutottad a hozzászólásom. Szíved joga ignorálni a hozzászólásom, de akkor ne reagálj. Koke egy példa volt, zárójelben oda is írtam, ha nem is pont Koke. Koke szimbolizálja azt a játékost, aki önmagában nem a csillogó-villogó sztár, de, aki hasznos tagja tud lenni egy csapatnak és a segítségével a legjobbak kiteljesedhetnek. Az 50 misi is csak példa, nyilván alkalmazkodni kell a piachoz, de ha a piacon az átlagár 60 misi, akkor ne csak 120-akért vásároljon be minden posztra. A nagy csapatok is tehetnének valamennyit az árak csökkenéséért.
Elnézést kérek, ha megsértettelek, nem állt szándékomban. Szándékosan nem idéztem más hozzászólásból, mert elsősorban azon hozzászólók véleményére lettem volna kíváncsi, akik szintén nem Laportát látnák a vezetői székben, de nyáron még más topikokban várták volna az őt jellemző transzfereket, akár a 30-50 milliós védőigazolásokat (amit én a szóba hozott Koke példáján keresztül próbáltam végigvezetni). Most viszont ennek szinte ékes ellentettjét látnák megfelelőnek... Visszaolvasva valóban nem volt egyértelmű a hozzászólásom.
Avatar
jelwaz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1145
Csatlakozott: 2005.07.10. 18:38:11
Tartózkodási hely: A barikádokon...

2015.01.10. 12:55:37

miihii írta:Arról ugye sejtelmünk nem lehet, h milyen koncepcióban gondolkodik, így előre nem törnék pálcát felette és nem sérteném meg azzal, h leperezezem :D
Ez inkább a megérzésem, mint objektív érvem ellene. De megfordítva is működhet a dolog: attól még, hogy egyszer jól muzsikált, a koncepciója nélkül nem támogatnám. Főleg, hogy Messi elkényeztetése az ő keze alatt kezdődött, ami most az egyik fő probléma, úgy gondolom.
miihii írta:Azért a zárójeles félmondat meglepő, miszerint akkor sem lennél vevő rá, ha "5 szezonos csapatot" csinálna :shock: Gondolom ezalatt egy rendkívül sikeres korszakról beszélünk, ami azért a futballvilágban nem lenne egy mindennapos dolog. Túl sok csapatot nem könnyű találni, akik 5 évig ott vannak a trónon, illetve a közelében, ezért én nem értek egyet ezzel. Nem vagyok trófeacentrikus, inkább attól csöppennék ebben az esetben, h ismét egy bármikor, bárki ellen ütőképes csapatnak szurkolhatnék, akik azért vélhetően nem gusztustalan focit tolnak. Szal én inkább szurkolnék ennek, de hát ugye emberek lévén, különbözünk ;)
Szeretek túlzásokkal élni, megszokhattad volna már :P :D A lényege inkább abban áll, amit ebben a bekezdésben az utolsóelőtti mondatban írtál. Ha az együtt jár 5 évnyi sikerrel, hát nem fanyalognék, de egy 5 év alatt 15 kupát nyerő Real2-re nem vagyok kíváncsi. Utálom ezt a felfogást, hogy minden posztra a top3-ból kell választani (mert a többi nem Barca szint, középszerű), aztán úgy hullik szét a csapat a kupákról visszaverődő fényben, hogy az embernek felfordul a gyomra a lélektelenségtől.
csababarca írta:Ááá,hagyd,sokkal jobb a Barto-féle nyár, amikor hoztunk egy középszer Rakitic-t, egy sérült Verma-t, egy 20 millióért egy 30+os gyenge Matyőt, egy brazil vonalazó jobbekket, meg kiadtunk 80M-t Suárezért. Miközben eladtunk Cesc-t pl, és semmit sem erősítettünk se a védelmen,se a középpályán. Mindkettő létszükség lett volna.
Én azt a logikát nem értem, hogy, ha valami jó, akkor a többi rossz vagy ha valami rossz, akkor más már jó. A mostani helyzet nem jó, szerintem senki nem vitatja, de, ha a Gaspart korszakot nézzük akkor über király. Nem feltétlenül igazolják egymást. Én nem vitatom Laporta érdemeit, csak azt mondom, hogy szerintem nem rá van szükség a megújulásban.
danianevem írta:Az említett Koke meg 60 millió alatt nem érkez(het)ne. Most akkor ő is felesleges kiadás, vagy van akinél már megéri kiadni a nagyobb összeget? A játékosokat a piac árazza be, nagyon elszálltak az összegek ugyan, de ezzel szerintem lépést kell tartani, nem pedig "elkerülni"...
Tiszteletlenségnek tartom, hogy olyan választ írsz, amiből kiderül, hogy csak átfutottad a hozzászólásom. Szíved joga ignorálni a hozzászólásom, de akkor ne reagálj. Koke egy példa volt, zárójelben oda is írtam, ha nem is pont Koke. Koke szimbolizálja azt a játékost, aki önmagában nem a csillogó-villogó sztár, de, aki hasznos tagja tud lenni egy csapatnak és a segítségével a legjobbak kiteljesedhetnek. Az 50 misi is csak példa, nyilván alkalmazkodni kell a piachoz, de ha a piacon az átlagár 60 misi, akkor ne csak 120-akért vásároljon be minden posztra. A nagy csapatok is tehetnének valamennyit az árak csökkenéséért.
Rivaldo11 írta:Az meg, hogy Ibrát 2010 tavaszán Bojan kiszorította, teljesen jogos és megalapozott edzői döntés volt. Vissza kell nézni az akkori meccseket.
Ibra megvétele ennek ellenére nálam nem baklövés-max csak akkor, ha hozzávesszük Samu eladásátz...
Ez nem szorosan Laportához tartozik, nem is nagyon mennék bele. Elfogadom a véleményed, de a két játékos közti különbség... Bojannak a felnőtt csapat közelébe sem lett volna szabad jutnia. Volt egy Trabink teli tankkal, meg egy Ferrarink üressel. És csodálkoztunk, hogy a trabi messzebb jutott.
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19633
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2015.01.10. 10:21:24

Mihu írta: Bob azon kijelentése meg, hogy egy elnöknek tudni kell azt mondani, hogy nem, ezt most nem igazoljuk le, a 2015-ös komment válogatás első számú esélyesévé lép elő. Ha megvan rá a keret, akkor egy elnöknek az edző minden kérését teljesíteni kell. Nem a prezi ért a labdarúgáshoz, hanem a tréner. Bezzeg ha meg az elnök állítja össze a csapatot, mint a Realnál, akkor azt mindenki Perezezésnek hívja, és elutasítja. Az edzőnek az a dolga, hogy a csapatot szakmailag a lehető legmagasabb szintre emelje. A vezetőség dolga meg az (is), hogy ehhez megteremtse a megfelelő hátteret.
Részben igazad van, mert ugyanez mintha valakit hoz, de attól még irreális árakat nem kell adni. Lehet azt mondani, hogy figyu ezt nem tudjuk megszerezni keresni kell alternatívát, s ezt is írtam le az előzőben is. Vagy ha ragaszkodik hozzá, akkor a legjobb üzletet összehozni, lehet sorolni hogy ki volt jó meg ki volt rossz, voltak bőven rossz üzletek. Henry vagy bárki más, kit érdekel 1 meccs vagy kettő nem az dönti el egy játékos értékelését. Ibra gólt lőtt a Realnak ettől még nem jobb a megítélése.

Na mindegy, továbbra is tartom, hogy nem azért szeretnék sokan Laportát mert ő a legalkalmasabb a posztra, hanem azt hiszik tőle lesz majd 5:0 és ez nagyon nem igaz szerintem.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Bob_Marley 2015.01.10. 13:15:03-kor.
Kép
Kép
Kép
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15501
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2015.01.09. 23:14:50

Rivaldo11 írta:HM. Laportának még a jelenleginél is rosszabb igazolásai?
Mármint Dinhon, Decon, Eto'on, Marquezen, Edmilsonon, Bellettin, Larssonon, Gion,Henryn, Silvinhon, Giulyn, Abidalon, Alvesen, Piquén, Yayán, Keitán, Villán kívül? Merthogy ezek a játékosok mind mind meghatározó alakjai lettek a csapatnak, de még az itt nem említett Van Bommel, Zambrotta, Milito, Gudjohnsen négyes sem vallott szégyent. Nálam Henrique, Maxi Lopez, Keirisson, Hleb, Cáceres, és Csigrinszkij tartozik a nem jött be kategóriába

Ááá,hagyd,sokkal jobb a Barto-féle nyár, amikor hoztunk egy középszer Rakitic-t, egy sérült Verma-t, egy 20 millióért egy 30+os gyenge Matyőt, egy brazil vonalazó jobbekket, meg kiadtunk 80M-t Suárezért. Miközben eladtunk Cesc-t pl, és semmit sem erősítettünk se a védelmen,se a középpályán. Mindkettő létszükség lett volna.
Isteni szerencse, hogy Mascherano god-modeba lépett erre a szezonra, és a védelem gyengeségeit megoldja ahogy tudja egyedül.

Szóval aranyos dolog ez az ésszel építkezés, de itt senki nem építkezik ésszel, Bartoék pláne nem.
Eredménykényszer van, "sajnos", már nem az a Barca vagyunk akik a 2000es évek feléig, akik másodvonalasok voltak,és senki nem várta őket sehova. Topcsapat lettünk,ahol elvárás lett a címgyűjtés.
Most jönne nyáron Laporta, nagy építkezés úgysem lehetne, révén nem igazolhatunk, gondolom ő is erőltetné,hogy minél több fiatal legyen kipróbálva.

Mindegy, nem Laportát védem, mert megvoltak a bajok, de nála nem volt ennyi balhé,ha volt is megoldotta házon belül,nem szivárgott ki kintre, nálam egyedüli negatívum nála Touré elherdálása. Aztán ennyi, Ibra is kérdéses,legalább egy klasszikust eldöntött.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Mihu
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4094
Csatlakozott: 2005.02.12. 21:35:42
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

2015.01.09. 22:25:47

Azért tényleg, most elképzelem ahogy a Laportát szidó emberek a BL győzelmek és az 5-0, meg a 2-6 közben komor arccal ültek a tv előtt, és azt mondogatták...hát igen, de Ibra 63-ért, meg Csiga 25ért, meg a sok felesleges igazolás...és persze a 2-6 alkalmával külön kiemelve azt, hogy jó-jó, Henry kétszer mentette meg a meccset, de minek kellett Ő ide...

szerk: és most itt jelwazt kivéve, mert nála ez elvi kérdés, emiatt ezt megértem.

Bob azon kijelentése meg, hogy egy elnöknek tudni kell azt mondani, hogy nem, ezt most nem igazoljuk le, a 2015-ös komment válogatás első számú esélyesévé lép elő. Ha megvan rá a keret, akkor egy elnöknek az edző minden kérését teljesíteni kell. Nem a prezi ért a labdarúgáshoz, hanem a tréner. Bezzeg ha meg az elnök állítja össze a csapatot, mint a Realnál, akkor azt mindenki Perezezésnek hívja, és elutasítja. Az edzőnek az a dolga, hogy a csapatot szakmailag a lehető legmagasabb szintre emelje. A vezetőség dolga meg az (is), hogy ehhez megteremtse a megfelelő hátteret.
Kép
Avatar
miihii
KHAL
Hozzászólások: 8429
Csatlakozott: 2008.04.23. 01:11:00
Tartózkodási hely: Zeg-Zeg-Zeg ZALAEGERSZEG

2015.01.09. 20:22:53

jelwaz írta:
Azért az vicces, hogy most rosszul megy a szekér, erre a legtöbben visszaállítanák az sikeres korszak állapotát (mármint személyekben). Laporta+Pep, ezt szajkózza 90%. Utóbbitól az ég óvja a Barcát még hosszú ideig, de szerintem az előbbitől is. Mindkettőt úgy várjátok vissza, mint a messiást, ami nem hiszem, hogy használna a klubnak. Mikor Laporta elnök lett, volt egy szituáció, amire volt egy koncepciója, bejött. De a mostani helyzetre van? Ésszerű és lassabb építkezést szívesebben látnék, mint 50+ millás sztárocskákkal teletűzdelt, legfeljebb 2 szezonos csapatot (de ha 5 szezonos, akkor sem). Ami könnyen lehet, mert a Barca klán 90%-a (akárcsak a fórumon) madrid stílus, kell az eredmény, gyorsan, azonnal és bármi áron. Pep nem kellett anno, jöjjön Mou inkább, most Pep az isten. Busika milyen cuki és jobban illik a játékba és hosszútávú megoldás lehet Yayával szemben. Most lassú és körülményes. Ibra tré, helyette (!) BOJAN (!!!!)... Na most melyik hol van, azóta mit csinált? Rosell, pff. Mindenkinek van véleménye és gondolom próbál logikusan gondolkodni, de olyan elnököt szeretnék, aki nem ezeknek a nagyhangúaknak a száját akarja betömni (akik úgy tesznek, mintha értenének hozzá, és lám), hanem igenis idehoz Kokékat vízhordónak (ha nem is pont Kokét), nem ad ki végtelen misiket még Neymarokra és Suarezekre sem, aki hagyja az edzőt dolgozni és nem marketingembereket tetet a kezdőbe. Ha Laportámak ilyen tervei vannak, felőlem lehet ő, de az elvárások vele szemben ill. az általam feltételezett perezi megalomániája miatt szerintem nem így történne. Én támogattam anno Laportát, de regnálása végére maga is feladta azt a politikát, ami rendbe tette a klubot. Úgyhogy én már nem hiszek benne. Egy perez meg nem kell, az jó lesz a hableányoknak odaát.
Én a magam részéről nem csak nosztalgiából örülnék, ha ő térne vissza, hanem leginkább azért, mert sokkal tökösebb, erősebb, mint a jelenlegi üzletember urak. Ráadásul egy (számomra) sokkal szerethetőbb arculatot adott a klubnak, annak hagyományaira, erényeire építve és nem csak egy malacperselyt látott a dologban. Szimpatikusabb minden téren az utódainál, valamint kiszámíthatóbb, h nagyjából mire számíthatunk tőle. És én örülnék, ha újra az ő kezében lenne a gyeplő.

Arról ugye sejtelmünk nem lehet, h milyen koncepcióban gondolkodik, így előre nem törnék pálcát felette és nem sérteném meg azzal, h leperezezem :D

Azért a zárójeles félmondat meglepő, miszerint akkor sem lennél vevő rá, ha "5 szezonos csapatot" csinálna :shock: Gondolom ezalatt egy rendkívül sikeres korszakról beszélünk, ami azért a futballvilágban nem lenne egy mindennapos dolog. Túl sok csapatot nem könnyű találni, akik 5 évig ott vannak a trónon, illetve a közelében, ezért én nem értek egyet ezzel. Nem vagyok trófeacentrikus, inkább attól csöppennék ebben az esetben, h ismét egy bármikor, bárki ellen ütőképes csapatnak szurkolhatnék, akik azért vélhetően nem gusztustalan focit tolnak. Szal én inkább szurkolnék ennek, de hát ugye emberek lévén, különbözünk ;)

Pep dolgában viszont egyetértek. Mondjuk nem ilyen tűzzel-vassal tartsuk távol szinten, hanem lájtosabban ugyan, de én sem benne látom a megoldást a padra. Igaz, ötletem nincs igazán, de sztem másodszor már nem tudná megcsinálni a csodát.
Viszont a vezetőségben nagyon szívesen viszontlátnám, rendkívül örülnék, ha a stáb tagja lenne, ahogy idővel Puyol is. Plusz Abi az utánpótláshoz, jaaaaajjdeszéplenne :D
There is only one god, and his name is death~Syrio Forel
Avatar
Rivaldo11
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8005
Csatlakozott: 2006.08.22. 11:44:15
Tartózkodási hely: Budapest

2015.01.09. 19:15:31

HM. Laportának még a jelenleginél is rosszabb igazolásai?
Mármint Dinhon, Decon, Eto'on, Marquezen, Edmilsonon, Bellettin, Larssonon, Gion,Henryn, Silvinhon, Giulyn, Abidalon, Alvesen, Piquén, Yayán, Keitán, Villán kívül? Merthogy ezek a játékosok mind mind meghatározó alakjai lettek a csapatnak, de még az itt nem említett Van Bommel, Zambrotta, Milito, Gudjohnsen négyes sem vallott szégyent. Nálam Henrique, Maxi Lopez, Keirisson, Hleb, Cáceres, és Csigrinszkij tartozik a nem jött be kategóriába, ennyi meg bőven belefér-főleg úgy, hogy az említett urak nem kulcsembernek jöttek eleve...
Az meg, hogy Ibrát 2010 tavaszán Bojan kiszorította, teljesen jogos és megalapozott edzői döntés volt. Vissza kell nézni az akkori meccseket.
Ibra megvétele ennek ellenére nálam nem baklövés-max csak akkor, ha hozzávesszük Samu eladásátz...
Rivaldo-A Legnagyobb.
Avatar
danianevem
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1700
Csatlakozott: 2008.07.05. 12:03:43
Tartózkodási hely: Bp/Eger

2015.01.09. 17:11:31

Én őszintén nem értem mi volt a baj Laporta igazolásaival/fizetésemelgetésével. Egy topklub címere már önmagában nem jelent "semmit", kell hozzá a top fizetés is, ha meg ezzel nem tartja a lépést a klub, akkor szépen lassan azon találja magát mindenki, hogy a legjobbak továbbléptek egy másik csapathoz...

Az említett Koke meg 60 millió alatt nem érkez(het)ne. Most akkor ő is felesleges kiadás, vagy van akinél már megéri kiadni a nagyobb összeget? A játékosokat a piac árazza be, nagyon elszálltak az összegek ugyan, de ezzel szerintem lépést kell tartani, nem pedig "elkerülni"...
Lezárt