Luis Enrique

Itt találhatóak az előző szezon során írt hozzászólásaitok. Később érdemes lesz visszanézni őket!
Lezárt

Kit választanál LE utódjának?

Sampaoli
53
56%
Unzue
5
5%
Koeman
10
11%
Blanc
0
0 szavazat
Allegri
9
9%
Tuchel
2
2%
Sarri
1
1%
Eusebio
0
0 szavazat
Óscar Garcia
1
1%
Más
14
15%
 
Szavazatok száma: 95
Avatar
Poszi
Jugador del Barça
Hozzászólások: 205
Csatlakozott: 2008.04.28. 17:37:22

2014.12.15. 23:31:51

gg86 írta: Ott is nagy sikereket ért el. Nyert egy olimpiát... és kiesett a 2002-es VB csoportkörében egy elég jó nevekből álló csapattal. Nem véletlen, hogy európában sem kapkodnak érte a nagycsapatok. Mondjuk kevés Dél-Amerikai edző tud errefelé komolyabb eredményeket produkálni.
Marcelo Bielsa a legnagyobb király! Honnan tudod, hogy nem kapkodnak érte? Arra nem gondoltál, hogy ő nem akar nagy csapatot edzeni? Hatalmas koponya az öreg! Szerintem nem véletlen, hogy Pep edzői példaképe, és az se véletlen, h elment hozzá Argentínába "tanulni". Csak szerintem a személyisége az, ami miatt nem jó egy nagy csapat élére, mert az elkényeztetett sztárok nincsenek hozzászokva, hogy tövestül leszedik a fejüket, ha valamit rosszul csinálnak. Bielsánál csend, rend és fegyelem van. Nála érvényes az a mondás, hogy vagy megszoksz, vagy megszöksz.

Amúgy tudom nem szoktunk sokat látni a Barca edzéseiből, csak annyit, hogy cicáznak, ezért nem tudom, hogy Enrique hogy vezeti az edzéseket, lehet így, de ha nem, én elnéznék egy ilyen habitust:

https://www.youtube.com/watch?v=NLA7qPPgGso" target="_blank

Ja és ez hatalmas:
https://www.youtube.com/watch?v=MzSw1tC7Y-k" target="_blank
Pampalini
Jugador del Barça
Hozzászólások: 247
Csatlakozott: 2014.04.10. 12:36:22

2014.12.15. 23:14:19

Lehet, hogy óriási butaságot írtam, amikor bedobtam Kloppot, de azért ezt kétlem. :-) Le még fél év után is csak ötletel, de igazi siker nélkül, a játék egyre pocsékabb, a sztárokat pedig nem sikerül kordában tartani. Én kifejezetten szeretem a temperamentumos, motiváló edzőket, Klopp pedig egy igazi fanatikus. Az eredményeit pedig mindenki ismeri...
Avatar
gg86
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 378
Csatlakozott: 2008.05.09. 12:12:49

2014.12.15. 21:15:24

visca el barca írta: hát LE-nél biztos jobban "megváltaná a világot"... brahiból senki nem irányítja az egyik legnagyobb nemzet válogatottját 6 évig. :lol:
Ott is nagy sikereket ért el. Nyert egy olimpiát... és kiesett a 2002-es VB csoportkörében egy elég jó nevekből álló csapattal. Nem véletlen, hogy európában sem kapkodnak érte a nagycsapatok. Mondjuk kevés Dél-Amerikai edző tud errefelé komolyabb eredményeket produkálni.
Avatar
Nervo
Capitá del Barça
Hozzászólások: 536
Csatlakozott: 2014.03.07. 14:50:11
Tartózkodási hely: Home, Workplace.

2014.12.15. 21:11:14

visca el barca írta:vicces h van aki pont most veszi elő kloppot. :lol:
Te is tudod Visca, hogy amióta Götzéék-Lewáék elmentek azóta ez már nem az a csapat mint amilyen előtte volt. :roll: :) Ezektől függetlenül sztem azt még te is elismered, hogy szakmailag a "nagy koponyák" közé tartozik jürgen klopp. :mrgreen:
FCB: Stegen, Semedo, Piqué, Eric Garcia, Gaya, Riqui Puig, De Jong, Coutinho, Messi, Depay, Fati.
Oranje: Cillessen, Dumfries, De Ligt, Dijk, Aké, Van de Beek, De Jong, Wijnaldum, Depay, Malen, Bergwijn.
Kép
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2014.12.15. 21:05:09

gg86 írta:Látom újra előkerült Bielsa neve is, már vártam :) Semmit nem nyert klubszinten, egyetlen nagycsapatnál sem dolgozott, de itt megváltaná a világot...
hát LE-nél biztos jobban "megváltaná a világot"... brahiból senki nem irányítja az egyik legnagyobb nemzet válogatottját 6 évig. :lol:
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Nervo
Capitá del Barça
Hozzászólások: 536
Csatlakozott: 2014.03.07. 14:50:11
Tartózkodási hely: Home, Workplace.

2014.12.15. 20:54:16

Klopp szerintem is lehetne következő edző jelölt, természetesen csak akkor hogyha esetleg LE még sem tud változtatni a jelen dolgain. (mondjuk ez sztem, azért elég nagy csoda lenne tőle). De olvasva a híreket nagy esély van rá, hogy megy poolba rodgers helyére a német. :cry: #-o
FCB: Stegen, Semedo, Piqué, Eric Garcia, Gaya, Riqui Puig, De Jong, Coutinho, Messi, Depay, Fati.
Oranje: Cillessen, Dumfries, De Ligt, Dijk, Aké, Van de Beek, De Jong, Wijnaldum, Depay, Malen, Bergwijn.
Kép
Avatar
gg86
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 378
Csatlakozott: 2008.05.09. 12:12:49

2014.12.15. 20:46:47

Látom újra előkerült Bielsa neve is, már vártam :) Semmit nem nyert klubszinten, egyetlen nagycsapatnál sem dolgozott, de itt megváltaná a világot... Kár, hogy Van Gaal foglalt, ő már bizonyított itt is és Nagy Név :)
Avatar
danianevem
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1700
Csatlakozott: 2008.07.05. 12:03:43
Tartózkodási hely: Bp/Eger

2014.12.15. 20:41:46

Klopp igenis jó edző. Nem tudom hány csapat bírná el, hogy minden évben elhagyja őket egy kulcsemberük, s a helyére -a távozókhoz képest- jobb esetben "B-kategóriás" játékosok érkeznek.

Kagawa, Götze, Lewandowski. Az első kettőt különösebb gond nélkül megoldották, a tavalyi sérüléshullámot is átvészelték, pedig többek között Gündogannak és Suboticnak majdnem az egész szezont ki kellett hagynia, illetve a Reus, Hummels duó nemegyszer kapott kényszerpihenőt.

Rajtuk kívül talán csak az Arsenalnak van hasonló problémája, ott Wenger hol nehezebben, hol könnyebben ellavírozgat, most Klopp Dortmundjánál visszaütött. Ettől még nem lesz rossz edző...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára danianevem 2014.12.15. 20:55:01-kor.
Avatar
hank1ee
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2512
Csatlakozott: 2013.02.27. 03:08:33

2014.12.15. 20:39:23

Most már én is azt írom: Fogadjátok el, hogy VÉGE LETT az aranykorszaknak!! Már nem fogunk mindig nyerni, sőt, ennél több döntetlenünk és vereségünk is lesz innentől.
"Hány dobja az álmait, hogy mindegy már csak legyen más, de be kell lásd, bármilyen trét hoz az élet le kell rázd"

"A látványos játék alapja a futball szeretete." - Varga Zoltán
"Szerettünk, akartunk, és tudtunk futballozni." - Puskás Ferenc
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2014.12.15. 20:38:40

Feast4 írta:Ott dől el, hogy tényleg jó edző e vagy csak egy erős csapattal ellavirozik a bukta és a mázli határán.
Ezt a szöveget mintha már hallottam volna a Sevilla-Valencia-PSG hármas elleni meccsek előtt is.. :mrgreen:
Feast4 írta:Az biztos, hogy ezek az eljulajtott pontok nem az edzői zseniére utalnak. Ide tényleg Klopp kéne vagy Biesla. Ha ők sem vezetnének minket ki ebből a krizisből akkor azt hiszem készülhetünk egy bő 4-5 évre amikor mi leszünk a játékostemető.
Még jó, hogy Klopp és Bielsa sosem hullatnak pontokat.

Na nem mintha az én hitem nem rengett volna már meg Luchoban - most is megorroltam rá, hogy az újítását megint dobta a kukába -, de csodát Klopptól és Bielsatól se várnék jelenleg. Lenne itt nagy koppanás szerintem, ha most szezon közepén idejönnének, és csak hasonló eredményeket produkálnának, és hoznák a saját hülyeségüket - amit így sosem említünk, de tuti nekik is van pár -, és nem újítanának úgy, mint azt itt sokan hiszik..
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7496
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2014.12.15. 20:28:30

visca el barca írta:vicces h van aki pont most veszi elő kloppot. :lol:

Hát igen, elég aranyos. A BL-ben is pontegyenlőséggel mentek tovább, a veretes német bajnokságban kiesőhelyen állnak 9(!) vereséggel, 15-22-es gólaránnyal a bajnokság közel felénél. Persze ebben Klopp-nak nincs szerepe, sőt neki csupán az köszönhető, hogy négy győzelmet sikerült abszolválni.
Itt, egy sokkal erősebb bajnokságban a Real mögött vagyunk másodikok és már edzőmenesztés van a levegőben.

Grat mindenkinek. =D>
Forca Barca!!!!
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2014.12.15. 20:14:22

vicces h van aki pont most veszi elő kloppot. :lol:
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3550
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2014.12.15. 20:01:07

Most, hogy lement a sorsolás és ismerjük az időbeosztást elmondhtjuk azt hiszem, hogy LE számára is vizválasztó lesz a visszavágó hete.

Ott dől el, hogy tényleg jó edző e vagy csak egy erős csapattal ellavirozik a bukta és a mázli határán. Megmondom én szerintem az utóbbi, de majd meglátjuk élesben. Az biztos, hogy ezek az eljulajtott pontok nem az edzői zseniére utalnak. Ide tényleg Klopp kéne vagy Biesla. Ha ők sem vezetnének minket ki ebből a krizisből akkor azt hiszem készülhetünk egy bő 4-5 évre amikor mi leszünk a játékostemető.
Kép
Pampalini
Jugador del Barça
Hozzászólások: 247
Csatlakozott: 2014.04.10. 12:36:22

2014.12.15. 10:53:30

Ki kell mondanom ami már régóta érlelődik bennem: nem LE irányítása alatt jön el a Barca újabb sikerkorszaka, addig csábítsuk el Kloppot, amíg még van egy pici esély rá...
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2014.12.14. 13:27:05

visca el barca írta:Sokkal jobbak voltunk, mint az ellenfél, sok gólhelyzetünk volt.

ez melyik meccset nézte? volt egy messi kapufánk, meg az első félidőben egy ilyen 5 km/h-val vánszorgó messi lövésünk és ennyi. ha az ellenfél kapusa kivédte volna a szemünket vagy lett volna 5 ajtóablak ziccerünk megérteném...

idén ez már a sokadik meccsünk amikor alig van épkézláb helyzetünk...
Volt még azért Pedro lövése, azaz nemlövése, mikor nem találta el a labdát, pedig csak be kellett volna belsőzni 5 méterről. Meg Suáreznek is volt egy helyzete, asszem Pedro lövésébe nyúlt bele, ő is 5 méterről lőtt mellé kb...
Szóval azért nem volt ez olyan vészes, láttam már ennél sokkal rosszabb játékot is, nem is egyet. Pl a Malaga elleni, ahol kilátástalan volt a játékunk.
Vagy ha megadják a tizinket, teljesen máshogy alakult volna a meccs, és nem erről beszélnénk.
Nagyon kis dolgokon múlnak az ilyenek, most sajnos nem jött össze...

De majd szombaton gálázunk, ha már akkor lesz a találkozó. :mrgreen:
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2014.12.14. 13:12:33

Sokkal jobbak voltunk, mint az ellenfél, sok gólhelyzetünk volt.

ez melyik meccset nézte? volt egy messi kapufánk, meg az első félidőben egy ilyen 5 km/h-val vánszorgó messi lövésünk és ennyi. ha az ellenfél kapusa kivédte volna a szemünket vagy lett volna 5 ajtóablak ziccerünk megérteném...

idén ez már a sokadik meccsünk amikor alig van épkézláb helyzetünk...
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2014.12.14. 10:56:29

Én azt nem értem, hogy mi a fenének kell folyamatosan változtatnia, meg kísérleteznie még az után is, hogy megtalált egy jól működő rendszert?? Vagy ha nem is újabb kísérlet jön utána, akkor a kicsik ellen visszatér a régi játékunkhoz.. A tegnapi meccsben is az volt a leginkább zavaró számomra, hogy megint visszatértünk a régi taktikához, és úgy x-eltünk. A Sevilla és az Apoel ellen tök jó újításai voltak Luchonak, erre a Valencia ellen jött a 2 vkp, a játék ezzel egyenes arányban meg is halt, utána most volt ez a 3 védős rendszer, ami átalakítva kicsit, akár működhetne is, de most megint nem abban játszottunk.

Engem a vereségek/döntetlenek nem zavarnának nagyon idén, az se érdekelne, ha nem nyernénk semmi kupát, csak év végére lehessen látni a csapaton, hogy kialakult a játékunk képe, és következő idényre már ismét a főbb esélyesek közt tartanak minket számon - és nem csak a név miatt. De erre így, hogy Lucho minden komolyabb csapat ellen újít valamit, a kicsik ellen meg dobja a kukába az ötleteit, és visszatér a lejárt lemezhez, nem sok esélyt látok sajnos. Jó dolog az újítás, én támogatom is, csak legyen valami értelme is ennek, ne csak annyi, hogy a rangadókra mindig máshogy állunk ki.. Akkor már könyörgöm csiszolgassuk és használjuk a kisebb csapatok ellen is ezeket, hogy tavaszra patentül menjenek.

Abba meg már bele se megyek, hogy Xavi megint visszatért kb a kezdőjátékos státuszba..
Avatar
danianevem
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1700
Csatlakozott: 2008.07.05. 12:03:43
Tartózkodási hely: Bp/Eger

2014.12.14. 10:28:29

Részemről az utolsó ilyen jellegű komment, de ez azért üt:
22 meccs, 22 kezdő tizenegy

A célját mindenesetre elérte, kiismerhetetlen lett a csapat. Lusta és béna vagyok számolgatni, de alighanem lehet tovább is permutálni, akár úgy is, hogy posztján játszatja a játékosokat. Szóval ha Enrique ügyes, akkor szezon végére sem lesz 2 azonos kezdő. :wink:

Egyébként jót tehet az új játékosoknak, hogy mindig mások mellett kell játszaniuk, s mire megszoknák x-nek a játékstílusát, addigra y lesz a kezdő...
Avatar
Kash
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1960
Csatlakozott: 2011.06.28. 13:23:33
Tartózkodási hely: Dél-kelet

2014.12.13. 18:46:24

Dettó.. és az is vicc, hogy minden meccsen máshogy állunk ki. Annyira kiszámíthatatlanok vagyunk szerinte, hogy már a játékosok se tudják mit kéne játszani.. És sztem az is az ő sara, hogy nem tud elszakadni Xavi, Busi kp-tól.. mindenki látja, hogy nem működik, ha ő nem veszi ezt észre, akkor tényleg baj van.
A kiemelt rész nekem nagyon tetszik.
Enrique egyszer úgy fogalmazott, hogy azért nincs abszolút kezdő, hogy senki se lazsáljon, érezzék a játék súlyát, hogy bárki bármelyik pillanatban pályára kerülhet...Na ez szerintem hülyeség. Guardiola vezetése alatt nem volt ennyi varriálás a kezdőt illetően, és akkor mi voltunk a világ császárai. Volt egy istenkirálycsászár kezdő csapatunk, a 100%-os, és csak akkor került ki 1-1 ember a kezdőből, ha sérült volt. A csapat öszeszokott, érezték egymás mozdulatait a sajátjaikban, ezért volt az az őrületes tiki-taka, ami most nincs meg. Játszunk Cordoba ellen Messivel, Neymarral, Suarezzel, Iniestával, Rakiticel, Busquetsel...Aztán a Levante ellen Munir, Pedro, Messi, Xavi, Rafinha, Mashc...és így tovább. Ez beteges. Véleményem szerint, amióta Enrique az edző, egyetlen egy ismétlődő felállásunk sem volt, folyton keverte a kezdőt. :roll:
Kép
Avatar
terrer
Jugador del Barça
Hozzászólások: 110
Csatlakozott: 2005.05.13. 21:11:13
Tartózkodási hely: Budapest

2014.12.13. 18:30:28

Támadójáték borzalmasan nincs összerakva köszönhetően a középpálya támogatásának teljes hiányának. A mostani keretből, a mostani formában egyedül Messi képes helyzetbe hozni a csapattársait a védők mögé jól belőtt labdáival. A korábbi években Alves versenyzett a középpályásainkkal az assist listán.. mára az maradt, hogy Messinek nincs ezen a téren (se) ellenfele a keretben, második az a Suárez, aki fele annyi meccset játszott mint a keret nagy része. És ezzel persze megint visszajutunk a keretalkotás problémájára, beleértve azt is, hogy a támadóinknak nincs megfelelő alternatívája. Munir fenntartása az A keretben pedig egész egyszerűen érthetetlen döntés.
MessiCesc
Capitá del Barça
Hozzászólások: 591
Csatlakozott: 2013.07.26. 14:51:09

2014.12.13. 18:20:20

LE-nél csak egy komolyabb hibát írnék fel, az meg Cesc elküldése, egyébként ebből az alapanyagból ennyit lehet kihozni. Masche-t elkezdte vkp-ba játszatni, Bartra is egyre jobban a kezdő tagja, Piquét összerakta fejben márcsak Xavit kéne végleg padra űzni.
Roniee21
Capitá del Barça
Hozzászólások: 626
Csatlakozott: 2006.10.03. 14:48:43

2014.12.13. 18:19:30

Szégyen... hatalmas szégyen..
aztán megint jön a hülyeségeivel,hogy próbálkoztunk, de a Getafe nagyon jó meccset játszott,jól visszazártak... nem volt szerencsénk... megvoltak a lehetőségeink... bla bla..

Remélem nyáron elnök választás.. aztán jön Laporta bácsi és eltakaritja a szemetet a Barca háza tájáról...

Enrique nem barcába való edző... ezt már sokadjára bizonyította. :wink:
Avatar
pezZy
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 292
Csatlakozott: 2010.09.29. 18:34:43
Tartózkodási hely: Békéscsaba
Kapcsolat:

2014.12.13. 18:18:27

Capon írta:Sajnos továbbra sem fedezhető fel semmi koncepció a játékunkban.
Ötlettelenül, sablonosan játszunk, semmi taktikát nem vélek felfedezni még akkor sem mikor gólokkal nyerünk egy meccset.
Valahogy tényleg azt érzem, hogy LE felküldi őket, mindenki kezdjen azt a pályán amit tud aztán csak lesz valahogy.
Dettó.. és az is vicc, hogy minden meccsen máshogy állunk ki. Annyira kiszámíthatatlanok vagyunk szerinte, hogy már a játékosok se tudják mit kéne játszani.. És sztem az is az ő sara, hogy nem tud elszakadni Xavi, Busi kp-tól.. mindenki látja, hogy nem működik, ha ő nem veszi ezt észre, akkor tényleg baj van.
Kép
"El fogom feledtetni velük a vereség ízét, ám jól az eszükbe vésem, hogy mindig küzdeniük kell. Én vagyok a vezető, ők követnek engem, együtt pedig sikeresek leszünk…”

Culé per sempre!!
Avatar
Capon
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2005.08.26. 20:17:06
Tartózkodási hely: Budapest VIII-XV-ker Rezervátum

2014.12.13. 18:14:24

Sajnos továbbra sem fedezhető fel semmi koncepció a játékunkban.
Ötlettelenül, sablonosan játszunk, semmi taktikát nem vélek felfedezni még akkor sem mikor gólokkal nyerünk egy meccset.
Valahogy tényleg azt érzem, hogy LE felküldi őket, mindenki kezdjen azt a pályán amit tud aztán csak lesz valahogy.
Klinsmann; Rivaldo; Maldini; Nesta; Puyol; Xavi; Ronaldinho; Iniesta; Messi
Avatar
egoland
Barça C
Hozzászólások: 21
Csatlakozott: 2013.01.30. 00:02:37

2014.12.13. 18:07:36

Szerintem még tavaly is szebb játékot nyomtunk Tatával!!!!!!
Igaz nála is volt pár meccs,de talán az is jobb volt,nekem első perctől nem jön be Enrique!!!
Nem tudom miért valamiért nem szimpi ez van!!!
Lezárt