Douglas

Itt találhatóak az előző szezon során írt hozzászólásaitok. Később érdemes lesz visszanézni őket!
Lezárt
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7496
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2014.12.07. 09:25:15

defender3 írta:Örülök annak, hogy vannak páran akik még reménykednek abban, hogy beválik. Én személy szerint egy újabb bukást jósolok és ezt már akkor gondoltam amikor megszereztük, otthon ezt mondtam apámnak aki azért elég reálisan látja a dolgokat. Azok amiért én így gondolom:
1. Életkor: 24 évesen szereztük meg amikor már kész játékos ami után már nagyon sokat nem fog fejlődni.
2. Érdeklődés iránta Európából: egész addig míg le nem igazoltuk nem is nagyon tudtunk róla vagyis nem több mint egy tucatjátékos.
3. Időhúzás ami vele kapcsolatban megy: már majdnem fél szezon óta itt van és még azt mondják, hogy idő kell neki. Ennyi idő rég elég volt ahhoz, hogy bebizonyítsa, hogy mit is tud.
4. Az eddigi 2 meccsén nyújtott teljesítmény: Lehet itt azzal jönni, hogy meccshiány meg hasonlók. Montoya se volt meccsben a Bilbao ellen mégis a csapat egyik legjobbja volt. Ő meg jócskán átlag alatt teljesített. A kb NB1-es szintű Huesca ellen se volt valami meggyőző a teljesítménye.Örülnék ha nem lenne igazam de erre nem látok túl sok reményt.
Én nem védeni akarom, de vannak dolgok amiket szerintem rosszul látsz. Itt van alig 4 hónapja és igen idő kell neki. Főleg, hogy sérült is volt. Az, hogy az edzéseken ott van, még nem jelenti azt, hogy van ideje beilleszkedni. Gyakorlatilag másfél meccset játszott, az egyik ráadásul olyan volt amikor az egész csapat an block sz..r volt, nem lógott kifelé. Olyan nyomás van szerencsétlen gyereken, ami biztosan kihat a pályán nyújtott teljesítményére. A Huesca ellen is látszott rajta, hogy mindig a biztosra megy, nem mer necces szitukat bevállalni, mert tudja, hogy minden mozdulatát árgus szemek figyelik. Elég egy rossz megmozdulás és a keresztvizet is leszedik róla, ahogy az lett is.
Nem egy világsztár ez egyértelmű, de nem vállalok szerintem túl nagy kockázatot, ha azt mondom, hogy egy stabil ember lehet belőle, hozhatja hosszútávon azt, amit mondjuk Adriano. Még egy Alvest nem nagyon fogunk találni. Egyrészt olyan szintű nem is igazán van, másrészt megszerezhetetlen.
Én is jobban szeretném, ha Montoya játszana, de fogadjuk már el, hogy LE nem vele képzeli el a csapatot. Ez már régóta kiderült, de még mindig azon rúgózik a fél fórum, hogy miért nem Montoya játszik.
Én nem tartom rossz játékosnak a brazilt, ennyi idő után nem lehet olyan sok dolgot leszűrni. Persze nem világklasszis, ez kiderült, de nem is egy Oleguer. Ha hoz egy stabil teljesítményt, visszaér védekezni és a támadásokat is úgy-ahogy segíti én elégedett leszek. Nem lesz a jobb oldalunk a csapat legnagyobb erőssége, de mindenképp előrelépés lesz.
Amúgy meg hatalmas hendikep-el indult a srác, még mielőtt labdába ért volna, más szidta mindenki.
Ha mondjuk igazolhatnánk egy Piszczeck-et, aki fel is röppent én is azt mondanám, hogy menjen a brazil padmelegítőnek, de nem kéne zsigerből utálni, mert eddig nem igazán adott rá okot.
Nem tőle kéne várni, hogy mondjuk egy Malaga szintű meccsen ő emelkedjen ki és vigye hátán a csapatot.

Az meg kit érdekel, hogy nem áll érte fél Európa sorba.
Forca Barca!!!!
Avatar
defender3
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1186
Csatlakozott: 2007.02.04. 14:58:23

2014.12.06. 23:28:20

Örülök annak, hogy vannak páran akik még reménykednek abban, hogy beválik. Én személy szerint egy újabb bukást jósolok és ezt már akkor gondoltam amikor megszereztük, otthon ezt mondtam apámnak aki azért elég reálisan látja a dolgokat. Azok amiért én így gondolom:
1. Életkor: 24 évesen szereztük meg amikor már kész játékos ami után már nagyon sokat nem fog fejlődni.
2. Érdeklődés iránta Európából: egész addig míg le nem igazoltuk nem is nagyon tudtunk róla vagyis nem több mint egy tucatjátékos.
3. Időhúzás ami vele kapcsolatban megy: már majdnem fél szezon óta itt van és még azt mondják, hogy idő kell neki. Ennyi idő rég elég volt ahhoz, hogy bebizonyítsa, hogy mit is tud.
4. Az eddigi 2 meccsén nyújtott teljesítmény: Lehet itt azzal jönni, hogy meccshiány meg hasonlók. Montoya se volt meccsben a Bilbao ellen mégis a csapat egyik legjobbja volt. Ő meg jócskán átlag alatt teljesített. A kb NB1-es szintű Huesca ellen se volt valami meggyőző a teljesítménye.

Örülnék ha nem lenne igazam de erre nem látok túl sok reményt.
Avatar
crixus
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1390
Csatlakozott: 2014.03.14. 14:43:58

2014.12.06. 23:03:57

Azért az elég furcsa, hogy sokan olyanok védik Douglas játékát, akik Neymar-ral kapcsolatban pont fordítva gondolkodtak.
De az elejéről kezdve: szerintem senkinek sincs gondja Douglas-szal. A baj azzal van, hogy őt idehoztuk és játszatni akarjuk. Egyrészt ugye európai tapasztalata semmi, azaz két meccs. Neymarnak, aki kivételes tehetség is időre volt szüksége ahhoz, hogy felvegye a ritmust, a tavalyi éve "ráment", pedig folyamatosan játszott, amikor nem volt sérült. Most akkor egy átlagos képességű játékos, aki alig kap játéklehetőséget szerintetek mikorra lesz elég jó akár egy csere szerepkörre is? Megmondom, soha a büdös életbe. Főleg egy nagy sztárklubnál. Ha Douglas először 1-2 évet lenyom egy középcsapatban és felveszi a ritmust, utána lehet, hogy eljutna arra a szintre, amit pl. Adriano képvisel: megbízható, egyenletes jó teljesítményre képes, de nem klasszis. Folyamatos játék nélkül viszont csak egy félprofi szinten megrekedt melléfogás lesz. És ez nem az ő hibája. Sajnálatos, hogy Lucho nem lát az orránál távolabb ebben az ügyben. :roll:

Másrészt probléma az, hogy egy olyan saját nevelésű játékost szorít ki a csapatból, akinek már megvan a kellő tapasztalata és képzettsége is a folyamatos játékhoz, még akkor is, ha nem kezdőként.
Avatar
egoland
Barça C
Hozzászólások: 21
Csatlakozott: 2013.01.30. 00:02:37

2014.12.06. 22:09:59

nem tudni igaza van-e az úri embernek de egy két meccs alapján nem kéne leírni a srácot.

http://barcarazzi.blog.hu/2014/12/05/ad ... _gondoljak" target="_blank
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19633
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2014.12.06. 18:51:39

Chino írta:Douglast amúgy nem értem miért írja le mindenki ennyire. Nem játszott olyan rosszul. Mindenki azt az egy hibáját emeli ki. Látszott, hogy iszonyatosan lámpalázas. Hatalmas nyomást helyeznek/helyeztek rá, ráadásul most jött át Európába eddig játszott másfél meccset.
Piqué vagy Busquets hogy kezdtek itt! Mindenki zavarta volna őket el, aztán meghatározó alakjai voltak annak az érának.
Ugyanaz mint, hogy a csatársort nem lehet bántani (a védelem a kuka, az a kiábrándító...ott nincsenek nevek, Bravo se Courtois, Mathieu se Hummels...). Ott nevek vannak, ő meg egy "senki". Sajnos ilyen egyszerű a dolog, a fél fórum fel van lázadva ha kimarad mondjuk Neymar vagy Suarez, mert hát az milyen dolog...Ez a brazil kölyök nem egy hú de nagy játékos, de kiegészítőnek elmegy. Gyors, s nem elveszett támadásban. 2 meccset játszott pálcát törni felette ennyiből nem lehet. Nem fogja megváltani a világot, de az is vicces nálam, hogy a legrosszabb igazolásnak tekintik sokan, miközben 4 millió euró volt. Lehet beégés lesz belőle, s itt az új Mario (talán még valakinek mond valamit az ő neve) de amilyen sarlatánüldözés van ellene az már túlzás.
Kép
Kép
Kép
Avatar
zola8787
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3717
Csatlakozott: 2009.03.01. 20:08:51

2014.12.04. 19:56:04

Még a végén elkezdem sajnálni szegény csávót. Milliókat kereshet + Barcelona játékos, egyem meg, de sz@r neki :D

Amúgy azt a nagy hibát azért vétette, mert levitte LE Matyiőt és nélküle nekem is tele lenne a gatyám. :lol:
MessiCesc
Capitá del Barça
Hozzászólások: 591
Csatlakozott: 2013.07.26. 14:51:09

2014.12.04. 18:18:42

Hogy ez a srác nem a tudása miatt került ide, az biztos.
A vezetőség akart egy jhv-t majd Neymar apja beajánlotta a srácot, és megvették őt, hogy kuss legyen. LE-nek kiadták hogy nyilatkozgassa, hogy mekkora ász a srác....
Könnyen lehet szerintem, hogyha Alves jövőre megy, akkor egyszerűen Montoya előz 2-3-t a rangsorban, ezért inti őt ennyire türelemre LE.
Avatar
Normandia
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2502
Csatlakozott: 2013.01.02. 10:56:24
Tartózkodási hely: Sátoraljaújhely

2014.12.04. 17:52:24

Igazán a srác nem tehet róla, hogy megvették. Ő azt a szintet hozza, amit tud és még e mellé egy kis csomag is ottfigyeg a gatyában, csak ne hibázzak felírattal. Nyilván többször kellene játszatni kissebb ellenfelek ellen, ha azt szeretné LE, hogy Alvest váltsa valamikor. Sótlan, görcsös és nem érzem, hogy a laszti nála jó helyen lenne, igazán mást nem is tudnék róla elmondani a tegnapi meccs után. Nem lógott ki a sorból, de semmi extrát nem láttam tőle. Egy ilyen ellenféllel szemben azért mutathatott volna többet is.
Szídjuk itt minden fórumon az Alvest, de jelenleg 2 osztállyal többet tud, mint honfitársa és ez nem Alves tudását dícséri, hanem a Barca impotenciáját mutatja az idei igazolások színtjén.
"Diego Simeone: "Diego (Maradona) megtöltött minket érzelmekkel, de azt mondom, kétségek nélkül, hogy Messi jobb játékos, mint Maradona volt."
Avatar
CsocseX
Jugador del Barça
Hozzászólások: 188
Csatlakozott: 2014.04.17. 00:04:53
Tartózkodási hely: Braunschweig (Németország)

2014.12.04. 17:47:14

bence-barca írta:"Meglátjuk majd, hogy kap-e a későbbiekben játékperceket a sorozatokban" -LE

Hát... mondjuk ez egy igencsak érdekes kijelentés. Egy játékosnál nem az lenne az alapvető, ha az edző azt mondja fog még kapni és nem 'meglátjuk' ? :-k
Ez szerintem teljesen egyértelmű kijelentés. Nyilván nem szállt el Lucho a játékától. A PSG ellen Adriano fog kezdeni. Ha Dani lesérül, akkor szintén Adriano lesz az alter. Mondjuk, szerintem tegnap Douglas jobb volt, mint Adriano, de ha egy Cavani jönne vele szembe, akkor könnyen lehet, hogy összef*sná magát.

Sajnálom szegényt, nem bántani akarom, de egyértelmű, hogy nincs szinten a fiú.
Força Barça!
Avatar
zola8787
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3717
Csatlakozott: 2009.03.01. 20:08:51

2014.12.04. 17:00:28

Petr írta:
Unicef írta:Sajnos nem láttam a meccset. Nem tud valaki egy videót, amint az ő megmozdulásai szerepelnek?
Egyszerűen nem akarom elhinni, hogy ennyire szerencsétlen legyen, ahogy írjátok! :D
https://www.youtube.com/watch?v=2vyVJpYjLa0

Másikat nem találtam, de ez talán leírja a teljesítményét.
Btw annyira nem mozgott rosszul, de fejben nagyon nincs a szeren, sőt.
Túl van hájpolva, hogy annyira fos volt. Ilyen parádés megmozdulásokat minden védőnél lehet látni. Engem jobban zavart az, hogy Bartrát ezek a szintű ellenfelek is úgy lefutották, mint...

Ez a csávó nem olyan jó focista, mint Alves, viszont visszaért mindig. Viszont ez nem jelent semmit, nem egy első osztályú klub volt.
Petr
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2144
Csatlakozott: 2013.10.31. 15:46:41
Tartózkodási hely: Az ország legszebb városának a legszebb utcája

2014.12.04. 16:23:33

Unicef írta:Sajnos nem láttam a meccset. Nem tud valaki egy videót, amint az ő megmozdulásai szerepelnek?
Egyszerűen nem akarom elhinni, hogy ennyire szerencsétlen legyen, ahogy írjátok! :D
https://www.youtube.com/watch?v=2vyVJpYjLa0

Másikat nem találtam, de ez talán leírja a teljesítményét.
Btw annyira nem mozgott rosszul, de fejben nagyon nincs a szeren, sőt.
Unicef
Jugador del Barça
Hozzászólások: 123
Csatlakozott: 2009.12.14. 17:21:16

2014.12.04. 16:18:09

Sajnos nem láttam a meccset. Nem tud valaki egy videót, amint az ő megmozdulásai szerepelnek?
Egyszerűen nem akarom elhinni, hogy ennyire szerencsétlen legyen, ahogy írjátok! :D
Avatar
hank1ee
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2512
Csatlakozott: 2013.02.27. 03:08:33

2014.12.04. 15:58:13

MQuC írta:Hogy kell mondani a nevét? 'Duglász' , mint a parfüm reklámban? :twisted:
Elvileg igen, de gondolom Májköl Dáglesz után kapta a nevét. Mint pl. mikor nálunk hívnak valakit Kevinkosztnernek vagy Marlonbrandonak. :D
"Hány dobja az álmait, hogy mindegy már csak legyen más, de be kell lásd, bármilyen trét hoz az élet le kell rázd"

"A látványos játék alapja a futball szeretete." - Varga Zoltán
"Szerettünk, akartunk, és tudtunk futballozni." - Puskás Ferenc
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2014.12.04. 15:43:46

Hogy kell mondani a nevét? 'Duglász' , mint a parfüm reklámban? :twisted:
Kép
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3550
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2014.12.04. 14:47:24

Nekem olyan érzésem volt tegnap, hogy halvány dunsztja nincs hogy mi történik néha. Annyit csinált, hogy megkapt a labdát és már rémületben tette tovább, mert saját kezdeményezése nem volt. Mindegy lett volna, ha hozunk Kelet-Európából egy futóbolondot és őt tezsük a helyére. Ha ő itt nálunk kezdő játékossá vállik szerintem nagy baj lesz!
Kép
Replay
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2930
Csatlakozott: 2006.05.17. 23:14:40

2014.12.04. 14:24:09

Olyan érzése van az embernek mikor nézi, mintha valaki egy sorsoláson nyert volna, hogy egy meccs erejéig beszálljon a Barcába.

Az egy dolog, hogy az az öt millió euró is horror pénz volt érte.

A súlyos felelősség inkább az, hogy nem tudni miért, de egy tehetséges saját nevelést áldozunk fel érte.
Avatar
kristop
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2120
Csatlakozott: 2009.04.14. 14:25:05

2014.12.04. 14:12:57

annyira rossz azért nem volt, inkább csak azt mutatja a második meccse is, hogy ő se tud semmi, de semmi pluszt adni a játékunkhoz. ennyi erővel, akkor meg tényleg maradhatott volna montoya második számúnak.
no.1 sergi roberto fan, no.1 paco hater

2017 in: mina, davinson sanchez, semedo, verratti, deulofeu, dembele
2018 in: de ligt, arthur, alena, thiago
bence-barca
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5465
Csatlakozott: 2007.06.14. 17:19:38
Tartózkodási hely: Budapest

2014.12.04. 13:33:28

"Meglátjuk majd, hogy kap-e a későbbiekben játékperceket a sorozatokban" -LE

Hát... mondjuk ez egy igencsak érdekes kijelentés. Egy játékosnál nem az lenne az alapvető, ha az edző azt mondja fog még kapni és nem 'meglátjuk' ? :-k
Res
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 388
Csatlakozott: 2014.08.06. 15:39:22

2014.12.04. 13:09:20

MessiNeymarSuarez írta:Lehet gyenge volt,nem láttam a meccset, de szerintem adhatnak még pár kisebb meccset neki, mert mégis új csapatba van, új helyen, plusz szerintem olyan lámpalázas is lehet mint a fene, szóval legalább az esélyt meg kell adni neki hogy összekapja magát...
Igaz, tipikusan magyar vonás bennünk, hogy 1-2 rossz meccs után képesek vagyunk "elásni" akár egész csapatot is, nemhogy egy hátvédet... Nem régóta vagyok fórumtag, de ahányszor itt már csapatszinten világvége volt meg feltámadás, már számolni sem tudom. :-) Egy-egy játékosnál is ugyanez működik. Viszont én úgy látom, hogy a Barcában nem nagyon kap senki túl sok esélyt, még ha a kívülről nézve a tehetség megvan benne akkor sem. Legalábbis az újak közül... Ld. Afellay, Cuenca, vagy éppen Montoya. Megjegyzem, akit viszont tovább-, vagy kölcsönbe adtak azokból más csapatnál sem lett (egyelőre) Maradona. Szóval valamit tudnak azért.
Azt nem gondolom, hogy Douglast alibiből vették meg, bár én sem értem a motivációt. Minden pénzről szól, nem adnak ki - asszem - 4 millát valakiért csak úgy, legfeljebb a mesében...
macgabi
Barça B
Hozzászólások: 28
Csatlakozott: 2014.03.12. 17:04:51

2014.12.04. 12:59:53

Amikor a Barca "rendes" csapattal kerül össze, Douglast meg fogják enni.
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10112
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2014.12.04. 12:33:57

Lehet gyenge volt,nem láttam a meccset, de szerintem adhatnak még pár kisebb meccset neki, mert mégis új csapatba van, új helyen, plusz szerintem olyan lámpalázas is lehet mint a fene, szóval legalább az esélyt meg kell adni neki hogy összekapja magát.
De szigorúan Montoya után. Viszont szegény Montoyát sajnálom, de nem csak én hanem pl Pedro is Montoyának "dedikálta" tegnap a gólját.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7496
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2014.12.04. 12:17:59

Szerintem az alap feladatait megoldotta, úgy éreztem nem is nagyon akar kockáztatni. Nem akarom védeni, de én inkább ezt valami fajta "félénkségnek" érzem. Igazából egy komolyabb hibája volt, amilyen Alvesnek kb. 5-6 egy meccsen.
Én is szívesebben látnám Montoyat, de ez van.
Egyre inkább meggyőződésem, hogy LE nem kamuzott, amikor azt nyilatkozta, hogy támadó szelleműbb védő kell oda, ezért is ragaszkodott annyira Cuadradohoz, csak hát Zubiék sajnáltak még 4 vagy 5 milliót a kolumbiaiért.
Forca Barca!!!!
Alcantara
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3991
Csatlakozott: 2011.08.30. 09:31:30

2014.12.04. 10:34:37

Douglas szintű játékosok gondolom tucatjával szaladgálnak brazil földön.
Ez a gyerek itt soha nem fog beilleszkedni, ha mégis, akkor lejjebb kell adni a csapat célkitűzéseinek igényeiből.
Megkockáztatom, Besic jobb játékos, mint ő.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2014.12.04. 10:29:41

tegnap az "élőben" írtam, ez a gyerek pont arra jó visszasírjuk alvest a kezdőbe. oleguer hozzá képest egy cafu. ezzel el is mondtam mindent.

biztos h nem a teljesítménye miatt igazolták le. neymar papának kellett a pénz, vagy bármi egyéb stikli van a háttérben.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
sneco7
Capitá del Barça
Hozzászólások: 549
Csatlakozott: 2006.01.31. 10:59:48
Tartózkodási hely: Föld nevű bolygó

2014.12.04. 08:38:17

A tegnapi teljesítménye után - most nem jellemzem,mindenki látta,de engem nem győzött meg...- felmerült bennem egy gondolta. Ide hozták a nyáron LE-t megkerülve vagy vele karöltve, hogy elmondhassák, igazoltak egy jobbhátvédet(szélsőt) Kiderült,hogy gyengébb,mint gondolták,de azért próbálva védeni az igazukat, kijelentik, hogy márpedig papíron ő a második számú jhv. De mivel gyenge,ezért nem teszik be,hanem Alvést játszatják, Montoyát nem tehetik be,mert ő csak harmadik számú. Ugye így kapják talán a legkevesebb kritikát, mert Dani azért hoz egy bizonyos szintet és papíron van alternatívája is. Na már most, 3 lehetőség van,amennyiben ez félig-meddig igaz. 1. LE asszisztál a vezetőség hülyeségeihez és így elszúrják az egész idényt ezen a poszton és jövőre megy majd a kapkodás. 2. LE nem mer nyíltan szembe menni a vezetőséggel, ezért mondja mindig, hogy idő kell Douglasnak, Montoyát meg türelemre inti,hátha télen valahogy el tudja paterolni Douglast. Ja és a 3. Tényleg mindenki dilettáns a vezetők közül, LE is. Legalábbis,ami az igazolásokat illeti.
Vagy ez már túl nagy konspiráció lenne? :D
Lezárt