FC Barcelona 14/15

Itt találhatóak az előző szezon során írt hozzászólásaitok. Később érdemes lesz visszanézni őket!
Lezárt

Hány trófeát nyerünk az új szezonban?

1
69
34%
2
42
21%
3
60
30%
Egyet sem
32
16%
 
Szavazatok száma: 203
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2014.11.09. 19:06:46

Ter Stegen vs Bravo passzok a legutolsó 2 meccsünkről. MAtS for president! :D
Barca19stats twitteren írta:"Messi has the most unsuccessful dribbles in the Top5 leagues this season: 50 (out of 93 attempted)"
Na ezt akkor jól érzékeltem.. :D Nem semmi, hogy durván 1,5 év alatt mennyire visszaesett ebben. A 12/13-as szezonban 28 rossz csele volt 63-ból a 11. forduló után, idén úgytűnik többet is próbálkozik. De összességében abban az idényben 63%-ban verte meg az embereit, tavaly 59%, idén pedig eddig 46%.
Barca19stats twitteren írta:"Alves has better crosse accuracy than Alba in La Liga this season.
Alves 16.9%, Alba 16.7%"
Hát, ez meg nagyon gáz, hogy a 17%-ot se éri el egyikük se.. Nem csoda, hogy Lucho egyre kevésbé építi rájuk a támadásokat, gondolom rájött, hogy elméletben lehet jól működik ez a belövöldözősdi, de a gyakorlatban nagyon nem megy nekünk. Alba laposan beküldött labdáit amúgy én veszélyesebbnek érzem, de azokkal se megyünk szinte semmire sajnos általában.. :?
Avatar
Normandia
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2502
Csatlakozott: 2013.01.02. 10:56:24
Tartózkodási hely: Sátoraljaújhely

2014.11.09. 12:08:38

crixus írta:
Normandia írta: Én azt sem értem igazán, hogy ez a rotálás vagy mi, mire való, mert hogy előnyét nem nagyon látom az biztos. Arra tökéletes, hogy lendületben lévő játékosok kedvét elvegyük a játéktól. Mire pihenteti Ney-t és Suarezt? Ney bármikor képes gólt lőni, vagy kulcspasszt adni és ugyan ez elmondható Suarezről is, mint láthattuk is aztán.
Ezt a rotálást, amit Lucho alkalmaz én sem értem.
Normális esetben a rotációnak azt kellene jelentenie, hogy az alapcsapatból kivesz az edző 2-3 embert, hogy pihentesse őket, és beteszi helyettük azt a cserét, aki lehet, hogy nem ad annyit a csapatnak, mint az alapkezdő, de az elsődleges feladatát megközelítően jól el tudja látni, illetve adhat más tulajdonságával pluszt a csapatnak. Például ha az ellenfél csatárai magasabbak, de lassabbak, akkor Alba helyén Mathieu megfelelő ember lenne, a spanyolt lehet az adott meccsen pihentetni, a francia lassúsága (Alba-hoz képest) nem akkora probléma, a magasságával pedig pluszt tud adni rögzített helyzeteknél. A másik dolog a rotációnál: nem tartom normálisnak, amikor egyik meccsről a másikra szinte egy egész csapatrészt "cserélnek le". Így nem lehet összeszoktatni senkit a társakkal, így két csapatunk/csapatrészünk lesz, egy gyengébb(Munir-Pedro-Messi vagy Busquets-Roberto-Xavi) és egy erősebb (Suárez-Neymar Messi vagy Busquets-Rakitic-Iniesta), akiket ha egymással "vegyítünk" nem kapunk "olajozott gépezetet". Jelenleg pedig pont ehhez hasonló a koncepció...
Így van. Lehet, hogy a korom miatt, de így hogy egész sorokat "pihentetünk" én ezt nem láttam még korábban sem. Taktikai cserék voltak, ahogyan írod egy egy poszton változtattak a taktika miatt, na de hogy egész sorokat ültessen rotálás címszó alatt, azért az eléggé nevetségesnek tűnik számomra. Azt is tudom, hogy régebben nem játszottak ennyi meccsett és valószínűleg szüksége lehet pihenésre mindenkinek, na de gyszerre?
"Diego Simeone: "Diego (Maradona) megtöltött minket érzelmekkel, de azt mondom, kétségek nélkül, hogy Messi jobb játékos, mint Maradona volt."
Avatar
crixus
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1390
Csatlakozott: 2014.03.14. 14:43:58

2014.11.09. 11:52:32

Normandia írta: Én azt sem értem igazán, hogy ez a rotálás vagy mi, mire való, mert hogy előnyét nem nagyon látom az biztos. Arra tökéletes, hogy lendületben lévő játékosok kedvét elvegyük a játéktól. Mire pihenteti Ney-t és Suarezt? Ney bármikor képes gólt lőni, vagy kulcspasszt adni és ugyan ez elmondható Suarezről is, mint láthattuk is aztán.
Ezt a rotálást, amit Lucho alkalmaz én sem értem.
Normális esetben a rotációnak azt kellene jelentenie, hogy az alapcsapatból kivesz az edző 2-3 embert, hogy pihentesse őket, és beteszi helyettük azt a cserét, aki lehet, hogy nem ad annyit a csapatnak, mint az alapkezdő, de az elsődleges feladatát megközelítően jól el tudja látni, illetve adhat más tulajdonságával pluszt a csapatnak. Például ha az ellenfél csatárai magasabbak, de lassabbak, akkor Alba helyén Mathieu megfelelő ember lenne, a spanyolt lehet az adott meccsen pihentetni, a francia lassúsága (Alba-hoz képest) nem akkora probléma, a magasságával pedig pluszt tud adni rögzített helyzeteknél. A másik dolog a rotációnál: nem tartom normálisnak, amikor egyik meccsről a másikra szinte egy egész csapatrészt "cserélnek le". Így nem lehet összeszoktatni senkit a társakkal, így két csapatunk/csapatrészünk lesz, egy gyengébb(Munir-Pedro-Messi vagy Busquets-Roberto-Xavi) és egy erősebb (Suárez-Neymar Messi vagy Busquets-Rakitic-Iniesta), akiket ha egymással "vegyítünk" nem kapunk "olajozott gépezetet". Jelenleg pedig pont ehhez hasonló a koncepció...
Avatar
crixus
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1390
Csatlakozott: 2014.03.14. 14:43:58

2014.11.09. 11:30:37

palesz77 írta: Persze, ezt tudom, csak szemléltetni akartam, hogy akkoriban "segítettük" egymást támadásnál, úgy helyezkedtünk, hogy megjátszható legyen több ember is mindig. Most meg állóháborút folytatunk a meccsek 80%-ában, ami ugye egyértelmű, hogy nem túl jó.. De nem lenne muszáj háromszögezni - bár nekem tetszene :D - a Real se azokra játszik most ha jól vettem észre, mégis nagyon szép támadásaik vannak, és pofás kis játékuk, mert sokat mozognak, és közel vannak egymáshoz javarészt - ha meg nem, akkor Kroos nem rest 70m-re lábra ívelni a lasztit..

És azt is tudom, hogy ellenük se állnak be tömörülni - bár már volt rá példa -, a hangsúly most a sok mozgáson van nálam - a támadók részéről is -, és azon, hogy segítsék egymást a srácok folyamatosan. Ebből szeretnék én többet látni a középpályán - is.
A nagy problémák a középpályánál kezdődnek, mert nincsenek megfelelő embereink ahhoz, hogy kellően segítség az elől lévő hármast és a védelmet is.
Rakitic szimpatikusan játszik, mert hajt, küzd, de azt be kell látni, hogy a támadások építésében középszerű játékos. Busquets viszont csakis akkor jó megoldás a csapatba, ha ott van mellette a horvát, mert egyedül nem képes megfelelő szinten szűrni az ellenfél támadásait, amire jó példa a klasszikus. Iniesta pedig formán kívül van már régóta.
A fenti megint egy olyan helyzet, ami jellemző a csapatra: a szervező középpályásunknak kell védekezni a védekező középpályásunk és az egyik szélső védőnk helyett is. Ez nem normális helyzet, ahogy az sem, hogy egy szélső védő, Alves képtelen legyen elfogadhatóan védekezni. Ha már valaki védőt akar játszani, akkor ennek alapvetőnek kellene lenni...Hasonló volt a helyzet Sánchez-zel, aki szimpatikusan védekezett, de sokszor azt sem tudta csatár létére, hogy merre van a kapu. Pedro még rosszabb, mert igazából neki még veszélyes megmozdulásai sincsenek, a mezőnymunkája sem olyan jó, mint a chileié volt.

De visszatérve az alapcsapatra. Kellene egy olyan kezdő, egy olyan gálakezdő, ahol mindenkinek megvan az ELSŐDLEGES feladata, amit normális esetben képes is ellátni és normális esetben a védőknél ez a védekezés, a vkp-nál pedig a középpályás szűrés. Ha Alves, Busquets vagy más képtelen ellátni az elsődleges feladatát, akkor mást kell helyette keresni.
Ha van egy olyan csapatunk, akik közül mindenki tudja a feladatát és képes is elvégezni azt, akkor tudják a játékosok igazán segíteni egymást. Elhiszem, hogy hajtanak edzésen, de ha rosszul van összerakva a csapat akkor önmagában ez nem lesz elég semmire, hiába próbálnak egymásnak segíteni.

Ameddig csak olyan félmegoldások vannak, mint a Busquets-Rakitic páros, akik nem rosszak, de igazán nem jelentenek előnyt sem támadásban sem védekezésben, addig nem lesz jól működő kp-ánk. Egyébként ha Xavi-val vagy SR-val rakjuk őket pályára, akkor már megöljük a játékunkat, mert mind borzasztóan lassúak, mind a futósebességet mind pedig a passzsebességet nézve.

A megoldás JELENLEG az lehetne, ha Mascherano felkerülne szűrőnek a kp-ra, Mellette pedig a első sorban a Rafinha-Iniesta páros játszana, Xavi-val és Rakitic-csel rotálva. Busquets-et is ki lehetne próbálni Rakitic helyén szervezőként Mascherano-val és Iniesta-val együtt.

Kár, hogy Lucho ezeket a megoldásokat biztosan nem fogja meghúzni, így valószínűleg az idei év bukó lesz.
Avatar
Normandia
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2502
Csatlakozott: 2013.01.02. 10:56:24
Tartózkodási hely: Sátoraljaújhely

2014.11.09. 11:12:52

Crixus-al egyet értek szinte teljesen.
Mivel az összes csapat ellenünk kontrára játszik, ezért a taktikát kellene megváltoztatni. Picit visszább kellene húzódnunk, ahhoz, hogy ne állandóan a 2 db csuklósbuszon keljen átvinnünk a labdát. Semmi mást nem kell csinálnia az ellenfélnek, mint beállni a kapu elé két sorba és labdát szereznie, majd gyorsan indítani a kispriccelő csatáraikat. Szídhatjuk a védőinket, hogy lassúak meg körülményesek, de állítom, hogy az ilyen kontrákat a liga egyik védője sem tudja levédekezni normálisan, vagy csak nagyon kevesen olyan gyorsak, hogy a csatárral tudnak menni és zavarni, vagy kiszorítani. Tudnunk kellene, hogy mikor mit játszunk. Keverni kellene a hagyományos Barca stílussal. Ehhez viszont olyan edző kell, aki ezt megmeri lépni és meg tudja követelni a játékosoktól.

Tegnap az is világossá vált, hogy nincsen alternatívája jelenleg Xavinak és Ininek, de Ney-nek és Suareznek sem. Nem is értem LE-t, hogyan képzelte a tegnapi meccset. Messi sokszor a félpályáig jött vissza a labdákért, hogy valamit játszani tudjon, mert egyszerűen nem kapot használható labdát a középpályáról. Rafi, Munir, Pedró össze vissza csatagolt a pályán szinte alig voltak megjátszahtók. Az egész első félidő egy káosznak tűnt nekem. Ennyire rosszúl még nem láttam játszani a Barcát, pedig azért voltak rossz meccseik. A gólt meg úgy kaptuk, hogy Bartra és Masch is az ellenfél térfelének közepe felé járt, mikor labdát szerzett az Almeira.

Én azt sem értem igazán, hogy ez a rotálás vagy mi, mire való, mert hogy előnyét nem nagyon látom az biztos. Arra tökéletes, hogy lendületben lévő játékosok kedvét elvegyük a játéktól. Mire pihenteti Ney-t és Suarezt? Ney bármikor képes gólt lőni, vagy kulcspasszt adni és ugyan ez elmondható Suarezről is, mint láthattuk is aztán.
"Diego Simeone: "Diego (Maradona) megtöltött minket érzelmekkel, de azt mondom, kétségek nélkül, hogy Messi jobb játékos, mint Maradona volt."
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2014.11.09. 10:51:45

crixus írta:Ha jól megnézed a képeket, akkor látszik a probléma másik oldala is. 2008/09-ben pl. az adott meccsen is sokkal feljebb tolt védelemmel, védekezéssel néztünk szembe, míg pl. az idei szezonban azon a meccsen is, ahol a kép készült az ellenfél játékosai a saját kapujuk előtt tömörülnek, legfeljebb egy vagy két ember van kicsivel fentebb.
Tehát a háromszögeléseket saját térfélen, vagy a pálya közepén még felesleges megcsinálni, mivel szabadon hozhatjuk a labdát, az ellenfél tizenhatosához közel pedig már annyira sokan vannak, hogy szinte lehetetlen megcsinálni.
Persze, ezt tudom, csak szemléltetni akartam, hogy akkoriban "segítettük" egymást támadásnál, úgy helyezkedtünk, hogy megjátszható legyen több ember is mindig. Most meg állóháborút folytatunk a meccsek 80%-ában, ami ugye egyértelmű, hogy nem túl jó.. De nem lenne muszáj háromszögezni - bár nekem tetszene :D - a Real se azokra játszik most ha jól vettem észre, mégis nagyon szép támadásaik vannak, és pofás kis játékuk, mert sokat mozognak, és közel vannak egymáshoz javarészt - ha meg nem, akkor Kroos nem rest 70m-re lábra ívelni a lasztit..

És azt is tudom, hogy ellenük se állnak be tömörülni - bár már volt rá példa -, a hangsúly most a sok mozgáson van nálam - a támadók részéről is -, és azon, hogy segítsék egymást a srácok folyamatosan. Ebből szeretnék én többet látni a középpályán - is.
Avatar
crixus
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1390
Csatlakozott: 2014.03.14. 14:43:58

2014.11.09. 10:30:22

palesz77 írta: Tessék, ez hiányzik. A LE teamnél meg ilyen a középpálya: kép1, kép2.

Amíg ez nem változik, addig nem várok komoly változást a játékunkban, így nehéz lenne szépen és gyorsan játszani, ha a társak a pálya túlsó felén vannak kb.. És ezek amúgy még egész jó képek, van amikor ennél is messzebb vannak egymástól.
Ha jól megnézed a képeket, akkor látszik a probléma másik oldala is. 2008/09-ben pl. az adott meccsen is sokkal feljebb tolt védelemmel, védekezéssel néztünk szembe, míg pl. az idei szezonban azon a meccsen is, ahol a kép készült az ellenfél játékosai a saját kapujuk előtt tömörülnek, legfeljebb egy vagy két ember van kicsivel fentebb.
Tehát a háromszögeléseket saját térfélen, vagy a pálya közepén még felesleges megcsinálni, mivel szabadon hozhatjuk a labdát, az ellenfél tizenhatosához közel pedig már annyira sokan vannak, hogy szinte lehetetlen megcsinálni.
Értem, hogy hiányzik ez a stílus, nekem is, de ma már annyira készülnek belőlünk, hogy ezt biztosan ne tudjuk megcsinálni.
Más taktikát kellene kitalálni, olyat, ami nem feltétlenül van közel a klub hagyományaihoz, de amivel legalább egy szezonban meg tudnánk lepni mindenkit. Utána vissza lehet térni ehhez, sőt idő közben is, ha változik az ellenfél játéka mondjuk egy jobban kontrákra építő Barca ellen.

Abban viszont egyetértek, hogy Lucho nem a megfelelő edző. A rangadókat elbukja, a kicsik ellen sem megy a játék. A Bajnokságot pedig csak akkor tudjuk lehozni, ha nem csúsznak be olyan meccsek, mint a Málaga vagy a Celta elleni és akkor a Real-tól meg az Atletico-tól is "kikaphatnánk". Így sajnos legalább az egyiket verni kellene, amire kevés az esély.
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2014.11.09. 08:20:36

Egyre inkább úgy látszik, LE igazolása mellényúlás volt. De nehezen korrigálható. Bartomeu utolsó dobása ez ügyben most télen lehetne, de ki az a jó edző, aki az adott feltételek között bevállalná? Akkor meg 11/2 év töketlenkedés jön, aminek során a fél csapat kiöregszik.
Avatar
ozsimiki
Adminisztrátor
Hozzászólások: 19561
Csatlakozott: 2005.11.29. 21:16:22
Tartózkodási hely: Zalakaros

2014.11.09. 07:15:05

Talán kilátó tornyokat kellene ezentúl Luchonak építtetni, nem madárleseket, az kevésnek bizonyult.

Érdekes dolgok ezek, tényleg mindenki látja,h mik a fő problémák, és az alábbi hszben láthatót még meg is lehetne oldani akár egyik napról a másikra,mégsem teszik. Nem igazán értem, LE nyilatkozatai pedig sajna Frank lefelé áldozó időszakában hallottakat idézik...mindneki hozzáállása tökéletes, meg van elégedve. Viszont ha így van,akkor bizony ez azt jelenti,h csak is az ő felelőssége amit látunk, hiszen ő ezt kéri...

Amúgy meg az is bőven gond lesz,h a játékosok sem hiszem,h nagyon tartanának Luchotól, egy belső embertől...attól,h Pepnél ez a tisztelet megvolt, még nem jelenti,h bárkit felhozunk a B-ből mindig működni is fog...inkább az volt a kivétel.
Kép
"Ha megfelelő a motivációd, az akadály mint olyan, nem létezik" M.O.
"Arra van a legnagyobb szükségem, hogy szükség legyen rám" M.O.
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2014.11.08. 19:25:26

MessiNeymarSuarez írta: Vissza kéne nézniük a pár évvel ezelőtti Barca játékát, sebességét, és kielemezni, mert lehet hogy ők nem veszik észre, de nagyon lelassultak, fel kéne pörögniük, plusz sokkal többet helyezkedni labda nélkül, illetve megindulni előre, nem csak állófociba passzolgatni.
Tessék, ez hiányzik. A LE teamnél meg ilyen a középpálya: kép1, kép2.

Amíg ez nem változik, addig nem várok komoly változást a játékunkban, így nehéz lenne szépen és gyorsan játszani, ha a társak a pálya túlsó felén vannak kb.. És ezek amúgy még egész jó képek, van amikor ennél is messzebb vannak egymástól.
Avatar
ozsimiki
Adminisztrátor
Hozzászólások: 19561
Csatlakozott: 2005.11.29. 21:16:22
Tartózkodási hely: Zalakaros

2014.11.08. 17:16:22

Mostanában elég ritkán írok, viszont azért a Barcát természetesen minden egyes alkalommal követem :)

Itt továbbra is azt nyögjük,h olyan játékot próbálunk erőltetni aminek a fénykorát olyan játékosok alkották,akik tökéletes állapotban (fizikai,mentális,motivációs) tökéletes felkészüléssel, még nem agyonnyerve érték el.

Aztán elkezdtünk világsztárokat igazolni, mindazonáltal kicsit feleslegesen ha pont ebbe a szisztémába akarjuk őket játszatni,miközben a mag már korántsem olyan hatékony,h olyan könnyen csak úgy be tudjanak ebbe szokni,és sikeresé is tegyék ők is.

Aki nem tegnap óta van ezen a fórumon,az pontosan tudja,h kismillió vitám volt azokkal szemben,akik olyan kritikát alkottak, olyan hangvételben ami egy BARCÁÉRT küzdő játékos,vagy akár edzővel szemben sem fér bele. Nem a jogos kritikákról van szó. Viszont Lucho-val szemben nem tudok egyszerűen mást írni, mint,h számomra az egész személyisége vmi rém vicces. NEm megbántani akarom,de ha ránézek a kispadon minden előbb jut eszembe,mintsem az,h mekkora motivátor,stratéga,edző lenne...kb mint szegény Roura esetében...

Romával is futott egy kört, sikertelent, itt eddig semmilyen megoldást nem mutat arra,h a középpályánk ismét meggyőző legyen, ismét megfelelő legyen a kapcsolat a csatárokkal,és a letámadás is rendben legyen. Ez 0 idén.

Sajnos amíg házon belül akarjuk megoldani a NAGY 'VÁLTOZÁSOKAT' nem fog sikerülni, mivel L.E. nem fog merni ellenmenni annak,ami már nem működik, nem is mer, inkább nézzük vele együtt végig egy olyat,ami 08ban volt Frank idején...idegenben kb minden meccsen benne volt,h x,v kikapunk, jó párszor meg is történt.

Ilyenkor is természetesen szurkolni kell a csapatnak,azt is teszem,de csodát ettől az edzőtől szerintem senki se várjon. Igazolások akkor értek volna valamit,ha közben a középpályát,és a védelmet is TELJESEN rendbe tesszük. Fabregas,Tiago eladása idén fog teljesen világossá válni,h mekkora hiba volt.

De ha tegyük fel, Lucho virít is vmit még idén, akkor sem lehetünk komoly esélyesek teszem azt a BL-ben,amikor a keretünk egyáltalán nem olyan erős,mint amilyen lehetne...ha mindenki egészséges akkor a kezdőnk nagyon rendben lehetne (ismételten ha a középpálya működne rendesen), viszont a kispadunk kész vicc. Semmi új impulzus nem tud onnan érkezni, és így több fronton kizártnak tartom,h végig ott legyünk a tűz közelében. (bőven örülnék ha egyetlen egy trófea landolna nálunk)

Remélem még idén rámcáfolnak, és ezért is fogok szurkolni többek között.


FORCA BARCAAA!!!
Nah FORCA!!!
Kép
"Ha megfelelő a motivációd, az akadály mint olyan, nem létezik" M.O.
"Arra van a legnagyobb szükségem, hogy szükség legyen rám" M.O.
Avatar
defender3
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1186
Csatlakozott: 2007.02.04. 14:58:23

2014.11.08. 10:57:33

Van egy olyan érzésem, h ha nem történik komoly változás akkor úgy fogunk járni mint a Madrid azután, h Makelele eligazolt tőlük. Hiába volt teli sztárral mégse nyerték magukat halálra.

Okok amiket én látok:

1. Taktika: A csapat fele nem tud megfelelő hatékonysággal besegíteni a védekezésbe (MSN, Ini, Alvest is nyugodtan ide lehet sorolni). Ez a mai fociban megengedethetetlen, így a maradék 5 ember nyakába zúdul minden. A középpályán kifejezetten szembeötlő amilyen könnyen átmennek rajta. Onnan nagyon hiányzik egy tipikus jó fizikummal rendelkező vkp, olyan mint Masch. A szélső védők is rosszul vannak így ahogy most vannak, mert mindkettő támadó szellemű, és ezt nem bírja el a csapat. Igazán akkor lenne jó ha az egyik támadó felfogású lenne a másik meg védekező. Ezt meg is lehetne oldani hisz Alba támadhatna Montoya meg lenne az aki védekezne, és Alba a gyorsasága miatt még vissza is tudna érni ha szükséges.

2. Igazolások: Már jóideje tudta mindenki, h kv-t kell igazolni de ez mindig elmaradt. Idén igazoltunk 2-t abból Mathieu úgy nézni beválik, a hibái ellenére is, Vermaelen meg egy nagy kérdőjel, h miért is kellett sérülten megvenni. A jobbhátvéd posztra is normális játékos kellett volna nem ilyen Douglast aki szvsz csak azért lett igazolva, h elmondhassa a vezetés, h jvh-et is igazoltunk amellett, h Alves elmegy. Montoya meg Bartra a két legnagyobb vesztese a vezetés töketlenségeinek, ha mindkettő kölcsön van adva egy Sevilla szintü csapatnak ahol tudtak volna játszani kiderült volna, h mennyire is képesek és, h lehet e velük számolni a jövőben. Montoya esetében az, h 1,5-2 havonta kap egy meccset és azt jól lehozza az nem lehetőség. Bartra szerencsére többet játszott de még az is kevés, h fejlődjön. A lehetőség ott kezdődik, h folyamatosan játszik legalább 10 meccset ha az alatt nem hasznos a csapatnak akkor lehet azt mondani, h nem vált be.
Song leigazolása egy logikus döntés volt hiszen ahogy fentebb írtam egy fizikálisabb vkp-ra szüksége van a csapatnak de vmi miatt nem tudott a taktikához alkalmazkodni neki szerintem jobb a direktebben támadó csapat.

3. Edzők: Nagyon rossz ez a minden évben új edző. Vilanova tudjuk, h mi maitt kelljen, h lemondjon :cry: . Utána viszont nem Tatat kellett volna kinevezni hanem egy olyat aki európai viszonylatban is elismert és letett vmit az asztalra, amellett, h szabad kezet kap a csapat összeállításában és a taktikába is tud újat hozni. Ezen már nem lehet változtatni, viszont LE kinevezése eddig nagyon is rossz döntésnek tűnik. Mikor idejött fennhangon mondta, h majd az aktuális forma lesz számára a fontos meg hasonlók. Ahelyett meg lehet nézni Alvesnek meg Busquetsnek bérelt helye van a csapatban tökmindegy mit is csinálnak. A változásokról meg annyit, h amikor már a szezon legelején kétszer is Masch volt a kv akkor már éreztem, h nem nagyon volt változás. A kapusok vegyes szerepeltetése is egy olyan dolog amit komoly edző nem csinál ott megvan, h ki az első számú és az véd a bajnokságban meg a BL-ban a második meg megkapja a kupát, ami annyira nem fontos. Meg még ha pletyka szinten is felvetődnek, h a játékosok meg közte nincs minden rendben az már intő jel, h tényleg lehet benne vmi, mert a keretben lévők nem ostobák és érzik a hibákat.


Most reménykedni kell abban, h majd a következő választások után egy normális vezetés kerül hatalomra akik rendet tesznek a csapatnál emellett, h gazdaságilag is rendben tartják a klubot.
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2014.11.07. 12:10:31

messideco írta:Egy kedvező kis statisztika :mrgreen:

Barcelona haven't scored from their 100 corner kicks in all competitions this season (Liga 77, Champions League 23)
Ráadásul a Real még lőtt is egyet egy szöglet utáni kontrából, szóval 100/-1 az arányunk.. :lol:
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12235
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2014.11.07. 11:31:58

Még fájóbb belegondolni, hogy 2010 táján volt olyan meccs is, amelyet csak fejesekkel nyertünk meg :D Keita, Bojan és azt hiszem Messi volt eredményes, az ellenfélre nem emlékszem...

A számomra legemlékezetesebb győzelmeket úgy arattunk, hogy elrugaszkodott a csapat a szokásos be kell vinni az ötösig elvtől, és meghúzta a váratlant. Gondolok Iniesta egyenlítésére a Chelsea ellen, egy távoli bomba. Vagy a United ellen Messi (!) fejese van der Saarnak, cirka negyven centis magasságkülönbséggel. De ha már United, a BL-döntőt is 11-ben három tizenhatoson kívüli lövéssel nyertük meg, vagy a 6-2-s meccsen is volt kontrából szerzett gólunk is, plusz egy Puyol fejes is, ha minden igaz...

Sajnos eddig Enrique nem használja ki az egyéniségekben rejlő lehetőségeket, úgy érzem. Rakitic eleinte villogott, most nagyon szürke, és félő, hogy az MSN-t is nagyon le fogja degradálni...

Van egy tippem: szerintem titokban ő Alvesnek a menedzsere, és jó fizetést akar neki kicsikarni, akár itt, akár más csapatnál, ezért promózza őt annyira :mrgreen:
"And my heart will leave you never."
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15494
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2014.11.07. 11:03:17

messideco írta:Egy kedvező kis statisztika :mrgreen:

Barcelona haven't scored from their 100 corner kicks in all competitions this season (Liga 77, Champions League 23)


többre gondoltam.
Ebből a 100 szögletből mondjuk jó,ha 20at beadtunk,többit visszavittük a saját térfelünkre, "kisszöglet" címszó alatt.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12235
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2014.11.07. 10:50:27

Egy kedvező kis statisztika :mrgreen:

Barcelona haven't scored from their 100 corner kicks in all competitions this season (Liga 77, Champions League 23)



Kép
"And my heart will leave you never."
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2014.11.02. 21:55:17

Erxy írta:Bartomeu egyébként azóta már beismerte, hogy igen, adminisztratív hiba csúszott be. (nem adtak munkát a szülőknek, gondolom)
szóval ha valóban eltörlik, akkor azt csak a szabály szellemiségének betartása és a fifa kegyének köszönhetik.
Áh, ezt nem tudtam. Akkor viszont lehet, hogy ez is csak olyan híresztelés lesz, mint az, hogy Suárez büntetését a felére csökkentik, aztán koppanunk a végén..
Erxy
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1368
Csatlakozott: 2012.03.31. 11:23:18

2014.11.02. 21:46:25

palesz77 írta:Az meg alap lenne, hogy fél év alatt megoldja a vezetőség amúgy 10 ifi leigazolásának a tisztázását..De pont ma kérdeztem erről, hamar jött a válasz.
Bartomeu egyébként azóta már beismerte, hogy igen, adminisztratív hiba csúszott be. (nem adtak munkát a szülőknek, gondolom)
szóval ha valóban eltörlik, akkor azt csak a szabály szellemiségének betartása és a fifa kegyének köszönhetik.
Kép
Avatar
danianevem
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1700
Csatlakozott: 2008.07.05. 12:03:43
Tartózkodási hely: Bp/Eger

2014.11.02. 20:26:42

StickyFingaz írta:Vélemény?

http://barcanoticias.blog.hu/2014/11/02 ... asi_piacra" target="_blank
Amíg nem hivatalos, addig erősen hápog, mint a Suárez-ban eltörlése. Ha meg tényleg sikerül kilobbiznia a vezetőségnek, akkor a saját mocskukat sikerült eltakarítaniuk, szóval előrébb nem lesznek a szememben.
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2014.11.02. 20:25:43

Helyes, akkor Alves, Pique és Pedro takarodhatnak a francba legalább. Az meg alap lenne, hogy fél év alatt megoldja a vezetőség amúgy 10 ifi leigazolásának a tisztázását..De pont ma kérdeztem erről, hamar jött a válasz. :mrgreen:
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2014.11.02. 20:22:33

StickyFingaz írta:Vélemény?

http://barcanoticias.blog.hu/2014/11/02 ... asi_piacra" target="_blank
reus, gündogan, mangala, benatia, cuadrado. mg torghelle sanyi ha még belefér a ksgvetésbe

viccet félretéve, én azért régóta reménykedem benne h ekkora büntetést nem lehet kiszabni és uis eltörlik...
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
StickyFingaz
Capitá del Barça
Hozzászólások: 808
Csatlakozott: 2012.07.12. 20:38:58

2014.11.02. 20:15:16

Avatar
Lionel85
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7126
Csatlakozott: 2007.08.11. 10:38:38
Tartózkodási hely: Budapest, Pestszenterzsébet

2014.10.27. 06:02:29

ZBarca írta:Ruben Sosa (ex-Lazio - Inter): "A Messi-Neymar-Suárez trió a Bermuda háromszög. Mindent el fognak pusztítani" [cope]
Az El Clásicón egyelőre magukat pusztították el. :-D
Kép
Kép
Kép
Avatar
roby122
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1013
Csatlakozott: 2014.05.26. 15:22:23

2014.10.27. 00:28:31

S.Agüero írta:Én most nyomatnám az MSN-t orrvérzésig, amíg lehet, szokják egymást.
1 hónapon belül meglátjuk, mennyire férnek meg egymás mellett. :)
Így van.
Középpályára meg egy Rakitic,Mascherano,Rafinha triót megnéznék az elkövetkezendő meccseken.
Rafinha is ha 30 percet játszott öszvissz lehet sokat mondok. Kezdőben szeretném látni.

Védelemben Bartrat , és most már Vermaelent is össze kéne drótozni.
Most , hogy Bravo gólt kapott , nyomathatjuk Stegent. :mrgreen:
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2014.10.27. 00:15:43

Én most nyomatnám az MSN-t orrvérzésig, amíg lehet, szokják egymást.
1 hónapon belül meglátjuk, mennyire férnek meg egymás mellett. :)
Lezárt