Javier Mascherano

Itt találhatóak az előző szezon során írt hozzászólásaitok. Később érdemes lesz visszanézni őket!
Lezárt
Avatar
rivaldo90
Barça B
Hozzászólások: 90
Csatlakozott: 2010.05.17. 17:14:05

2014.03.29. 15:11:54

2 megoldást látok:
1. Eladjuk Songot és ő lesz a csere védekező középpályás
2. Masch megy Nápolyba 20 m. euróért
(Ha Albiol volt 8, aki szinte semmit nem játszott akkor kérhetünk érte ennyit)
Avatar
neobarca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2775
Csatlakozott: 2009.09.05. 15:16:59
Tartózkodási hely: Zuglowe

2014.03.29. 14:59:43

Borzasztóan sajnálnám, ha elmenne, mert igazi Clué. Ugyanakkor ha valóban jön 2 belső védő és jó pénzt kapnánk érte, szívesebben nézném a nápolyi kezdőben, mint a barcelonai kispadon...
Barca Fanatics 1999-For Life!!!

"Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal" - /Oscar Wilde/
Avatar
BarcafanTomee
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2574
Csatlakozott: 2006.09.16. 14:48:58

2014.03.29. 13:48:47

Én szívesen eladnám a Napoli-nak, szerintem mindenki jól járhatna a transzferrel.

De csak akkor, ha jól árat kapunk érte, és nem jelképes összegért engedjük el. Mi tudnák venni két ütős középső védőt, Mascherano fontos szerepet kapna a Napoliban, Benitez meg már úgyis régóta szeretné oda csábítani.

Szerintem hálásak lehetünk az argentínnak, igaz, hogy mostanában én is sokat voltam rá mérges, meg vannak nagy hibái néha, de azért azt se felejtsük el, hogy az ő föláldozó becsúszása mentett meg minket az Arsenal ellen pl. Vagy, hogy sose panaszkodott, mindig önkritikus volt és beállt a sorba. Egy szót nem szólt mikor középső hátvédként kezdték játszani, küzd, hajt a csapatért, és nem mellesleg sokat fejlődött nálunk.

Titkon mindig reménykedek benne, hogy egy nagy meccsen, előretör és hatalmas bombával kipókhálózza valamelyik sarkot, ezáltal eldöntve a meccset és megszerezve első Barcás gólját. 8)
Van elég fontos meccsünk a szezonban, hajrá Javier. :P
Avatar
Lionel85
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7126
Csatlakozott: 2007.08.11. 10:38:38
Tartózkodási hely: Budapest, Pestszenterzsébet

2014.03.26. 10:02:55

bence-barca írta:
Lionel85 írta:Azóta senki nem próbálta ezt a hibás döntést megmásítani
és nem is fogja. Ő már kh marad.
Kivéve a válogatottat, ahol Sabella még mindig a középpályára teszi.
Kép
Kép
Kép
bence-barca
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5465
Csatlakozott: 2007.06.14. 17:19:38
Tartózkodási hely: Budapest

2014.03.24. 22:15:40

Lionel85 írta:Azóta senki nem próbálta ezt a hibás döntést megmásítani
és nem is fogja. Ő már kh marad.
Avatar
Lionel85
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7126
Csatlakozott: 2007.08.11. 10:38:38
Tartózkodási hely: Budapest, Pestszenterzsébet

2014.03.24. 21:59:54

Már Pep idejében megmondtam, hogy Masche nem hátvéd. Azóta senki nem próbálta ezt a hibás döntést megmásítani, sokszor ittuk is ennek a levét. Jó lenne igazi középhátvéddel játszani és nem olyannal, aki világ életében középpályás volt!
Kép
Kép
Kép
Avatar
Facsy
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 255
Csatlakozott: 2010.11.30. 21:53:16
Tartózkodási hely: Tószeg

2014.03.24. 20:30:48

Deus írta:Nyilvánvalóan Tata azért játszatja őt Bartra helyett, mert egyazon országból vannak... Mind2en Argentínából jöttek. Más elképzelést nem tudok... Rutinosabb? Öregem, egymás után követi el a hibákat... Ideje Bartranak átadni a kezdőtagságot...
vagy csak mert 1-2 kisebb-nagyobb hibát kivéve egy kiváló védő? ezt az argentín vonatkoztatás nagyon remélem csak poénból írtad. Vannak nagyon szép szerelései, nem egyszer az utolsó utáni pillanatban szedi el a labdát a támadótól. sztem az egyetlen hibája talán a helyezkedés néha, de nagyon sok időszakon keresztül a legstabilabb, legjobb védőnk volt az elmúlt években. Ettől függetlenül tényleg kaphatna több lehetőséget Bartra :)
Avatar
Deus
Boixos Nois
Hozzászólások: 10028
Csatlakozott: 2006.07.16. 22:58:29
Tartózkodási hely: Valhalla

2014.03.24. 20:08:32

Nyilvánvalóan Tata azért játszatja őt Bartra helyett, mert egyazon országból vannak... Mind2en Argentínából jöttek. Más elképzelést nem tudok... Rutinosabb? Öregem, egymás után követi el a hibákat... Ideje Bartranak átadni a kezdőtagságot...
KépKép
Avatar
Leon
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2591
Csatlakozott: 2014.02.17. 16:20:26
Tartózkodási hely: Balkán sarkán

2014.03.24. 18:51:46

Miért nem lehet már Bartrát beépíteni a csapatba?Soha nem lesz így rutinja!
Mascherano-t meg az életbe nem akarom a kh poszton meglátni!Már tavaly a Milan elleni BL visszavágón is volt egy óriási hibája amit csak azért úsztunk meg mert a 18 éves gyerek a kapufát találta el. #-o
Tegnap pedig megint kritikán aluli volt,Piqué legalább a nagy meccsekre összeszedi magát.
Messi campion del Mundo 2022. G.O.A.T.

Gianluigi Buffon (a Messivel való találkozásról 2013-ban): Meg kellett érintenem Messit, hogy megbizonyosodjak róla, olyan ember, mint mi.

L4wandowski

Tito per sempre etern.Infinite Iniesta Grácies Xavi, Grácies Piqué!

Grácies Messi!
Avatar
18Barca99
Capitá del Barça
Hozzászólások: 928
Csatlakozott: 2009.12.08. 19:36:08
Tartózkodási hely: Budapest

2014.03.24. 18:43:20

Mezner2 írta:Felejtsd el ezt a középső védő posztot kisfőnök mert ez már nekem volt tegnap kellemetlen... A fizikai hiányosságait nem tudja pótolni jó helyezkedéssel, mert azt sem érzi újabban, úgy játszott mint aki be van tépve, és azt sem tudja, hogy milyen rendezvényen van... Ebből elég !!! A csapat egyik legfontosabb posztján nincs helye egy jobb híján megoldásnak...
Igen mert maga Mascherano úgy jött ide, hogy csak kizárólag akkor ír alá ha középső védőt játszhat, nem is akar mást. Kifejezetten úgy kezdetheti csak Martino ha KH-t játszik. =D>

Véletlenül sem a vezetőség hibája, hogy nem igazolnak már 3 éve és kénszermegoldásokat kell alkalmaznia az aktuális vezetőedzőnek.

Ez a tipikus eset mikor nem lát tovább az ember a saját orránál... #-o
Ha el kell törnöm valamimet a pályán, akkor eltöröm, és nem panaszkodom, ha ez segít az edzői stábnak és a csapatomnak. Ez a fajta elkötelezettség a legfontosabb, hogy meglegyen mindenkiben. - Ivan Rakitic
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2189
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2014.03.24. 18:37:55

Mezner2 írta:Felejtsd el ezt a középső védő posztot kisfőnök mert ez már nekem volt tegnap kellemetlen... A fizikai hiányosságait nem tudja pótolni jó helyezkedéssel, mert azt sem érzi újabban, úgy játszott mint aki be van tépve, és azt sem tudja, hogy milyen rendezvényen van... Ebből elég !!! A csapat egyik legfontosabb posztján nincs helye egy jobb híján megoldásnak...
Az első Benzema gólnál nem hibázott, nagyon jól jött be a labda. Nem sok védő tudta volna tisztázni a helyzetet. Benzema magas és erős játékos ennyi... Amúgy Puyol se sokkal magasabb Mascheranonál
Avatar
Mezner2
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1706
Csatlakozott: 2006.04.14. 13:27:29

2014.03.24. 17:03:33

Felejtsd el ezt a középső védő posztot kisfőnök mert ez már nekem volt tegnap kellemetlen... A fizikai hiányosságait nem tudja pótolni jó helyezkedéssel, mert azt sem érzi újabban, úgy játszott mint aki be van tépve, és azt sem tudja, hogy milyen rendezvényen van... Ebből elég !!! A csapat egyik legfontosabb posztján nincs helye egy jobb híján megoldásnak...
Yaya(07-10)
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 447
Csatlakozott: 2010.06.07. 18:43:09

2014.03.24. 16:35:48

szeretem a kisfőnököt, de nem középső védő...egy igazi pitbull, remek védekező középpályás, de óriási hiányosságai vannak hátul. neki nem ott van a helye. Pep betette szükséghelyzetben, de már akkor is látszott, hogy ez csak félmegoldás. 3 éve síva könyörgünk egy középső védőért, és ebben a szezonban úgy tűnt, bartra megfelelő lehet rövid távon, de ő is el lett felejtve, ahogyan múlt az idő. nem tudom mennyi fatális hiba kell még mascheranotól, hogy ne tegyék be hátra.
Alcantara
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3985
Csatlakozott: 2011.08.30. 09:31:30

2014.03.24. 07:06:02

Én nem kifejezetten a magasságát hoznám fel, ugyanis annyira nem törpe és ahogyan láttuk a második félidőben, a súlypontemelkedése sem kicsi, mert kb. fél testhosszal túlugrotta CR-t, amit ugyan lefújtak, de látszódott, hogy a rugóival nincs baj.

Egyszerűen védekező középpályás volt világ életében és nem védő, éles szituációban, amikor világklasszisok ellen kell ösztönből jönnie a felugrásnak és helyezkedésnek a 16-oson belül, nem megy neki. Középszerű csapatok ellen nem gond, mert a csapat is levédekezi, valamint neki is könnyebb, de nagy csapatok ellen kijön az, hogy sosem volt ezen a poszton igazából.
Én amúgy is egy agyrém találmánynak tartom őt ezen a poszton, Touré esetében zseniális volt, de nála ez nem jön be.

Mindenesetre ez a meccs is rávilágított arra, amit már mindenki betéve szajkóz, hogy kell egy klasszis védő Piqué mellé.
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12235
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2014.03.24. 07:00:36

Nem középhátvéd na, ennyi. :?
"And my heart will leave you never."
Petr
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2144
Csatlakozott: 2013.10.31. 15:46:41
Tartózkodási hely: Az ország legszebb városának a legszebb utcája

2014.03.24. 06:51:41

Az első két gólt arról kaptuk, hogy nem 5 centivel magasabb. Ezen felül voltak helyezkedési hibái is (a második gólnál nem értem, hogy miért állt ott (Benzema volt az embere, de ha a passzsávot fogta sem sikerült); és amikor Ronaldo elvitte a szélen és élesen visszapasszolt akkor sem a passzsávban állt, hanem valami random helyen).
Sajnos nyilvánvaló, hogy ő nem elég a nagy meccsekre középső védőnek, hiába oldja meg a feladatát nagyrészt tanárian. A magasságán meccsek mehetnek el, most is majdnem sikerült.
Helyette nem tudom ki lenne jó, de az illető legyen magas.

Nem szapulni szeretném, nagyon szeretem a Kisfőnök játékát, de szerintem magasságban kevés, hiába lát a pályán. Oda magasabb ember kell, magas ellenfél ellen idén akár egy Bartra. Egy München vagy Chelsea ellen nem fog beleférni, hogy a magasság (alacsonyság) miatt kapunk két gólt.
Avatar
looka
Capitá del Barça
Hozzászólások: 966
Csatlakozott: 2008.05.07. 08:47:29

2014.01.12. 12:46:26

Nagyon pozitív csalódás volt a tegnapi teljesítménye, na nem mintha a kvalitásaiban kételkednék, csak a formája és a mostanában rendszeresen előjövő bizonytalankodásai és rossz helyezkedése miatt tartottam tőle, hogy rosszul is elsülhet, ha ő játszik. Tévedtem. :) Összeszedetten, rutinosan, magabiztosan játszott végig, Costát Piquével tökéletesen leszedték (1-2 esettől eltekintve, de klasszis csatárról (vagy nagyon jó formában lévő csatárról) van szó, annyi belefér, gól nem lett belőle).
Avatar
Barcaman14
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4373
Csatlakozott: 2008.04.15. 16:40:28
Tartózkodási hely: Debrecen

2014.01.12. 11:07:04

Nálam a meccs egyik legjobbja volt tegnap. Nagyon kellett az ellentmondást nem tűrő keménysége hátul. Hosszú idő után újra stabilan és megbízhatóan játszott, így utólag azt kell, hogy mondjam jó döntést hozott Tata a belső védőpárost illetően. Talán Bartrának még túl nagy falat lett volna Diego Costa.
Kép
„Ez a Barça ezzel a generációval értékesebbé teszi a labdarúgást, egyedülállóbb rangot ad neki." Josep Guardiola-GRÁCIES PEP!

Fc Barcelona ***-Més Que un Club-***
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7464
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2013.12.10. 15:40:29

Sajnos Masch a mi játékrendszerünkben alkalmatlan arra a posztra. Az, hogy lassú egy dolog, de a labdaszerzésekben gyenge, nem tudja egyből megjátszani a társakat. Song se egy sprinter de a technikai tudásával ezt tudta kompenzálni, Masch nagyon statikus oda. Elméletileg jó lenne, hogy ő lenne Busi alternatívája és ha kell a védelemben is tud játszani, de ő inkább egy angol csapatba illik vkp-ként.
Forca Barca!!!!
Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2013.12.10. 14:10:37

kíváncsi vagyok, hosszú távon azon a poszton mennyi lenne a 10 meccsre jutó lapok száma. :lol:
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2013.12.10. 12:31:06

Nem tudom, ki hogy van vele, de ha esetleg Song mégsem maradna és védőt is igazolunk, szívesen látnám Javiert újra a középpályán.
Kép
Gareth Tello
Az Év fórumozója 2013
Hozzászólások: 5728
Csatlakozott: 2012.03.03. 19:01:12
Tartózkodási hely: Budapest

2013.11.07. 10:39:13

Nagyot játszott tegnap, igaz, egyszer csúnyán elfektette Balotelli, de ettől eltekintve szinte hibátlan meccset hozott le, szép megelőző szerelésekkel és becsúszásokkal, ahogyan azt megszokhattuk tőle. =D>

Elég jól néz ki azért a középhátvéd-sorunk, ha ő, Bartra, Puyol és Piqué is egészséges. :D Bár őket ismerve már nem kell sokat várnunk egy újabb sérülésig. :lol: :?
eimenis1212
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 480
Csatlakozott: 2013.08.25. 21:47:14

2013.10.23. 20:47:27

egyébként sztem talán a labdavesztés pontos levezetése lehet kicsit megtévesztőbb is. Aki focizott valaha versenyszinten, az végignézi a szitut az elsőre leveszi, hogy nem piqué a ludas. Max azt lehet rávarrni, hogy a kezdősebessége kisebb mint robinho-é. Ez igaz. Jöhetne helyette még egy 170 cm-es ember, annak tuti nagyobb lenne a kezdősebessége, cserébe meg a pontrugásoknál mégannyi esélyünk sem lenne. Valamit valamiért.
eimenis1212
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 480
Csatlakozott: 2013.08.25. 21:47:14

2013.10.23. 20:39:14

sokan már piqué-ellenes szemüvegben nézik a meccseket, és fogalmuk nincs a valóságról... Nézzétek meg, amikor masc elügyetlenkedi, a helyezkedésből és a szituációból fakadóan robinho hamarabb reagálja le a szitut mint piqué ( nem piqué hibája, mivel a labda ugyanabba az irányba mozog mint robinho - a kapunk felé),így hamarabb indul a labdára, bár egy lépéssel piqué mögül, de a korábban leírtak miatt ütemelőnybe kerül ( valamint mert 5-10 méteren gyorsabb piquénél), amit piqué egy okos visszahúzással kompenzál ( ami még nem szabálytalan, mert itt ugye egy szabálytalanság piros is lehetne), és így fel tudja venni a poziciót... A végére így is meglett a gól, de piqué amit lehetett megtett. Sztem akik folyton a védelmünket szidják, azok nézzék meg egy kicsit jobban a szituációkat. Továbbra is tartom: világszintű a védekezésünk és a piqué,puyol, masc hármas bárhol megállná a helyét. Csak nekik hármuknak nincs a középpályáról igazi segítségük ( kivéve busi) és folyton kontrából hozzák rájuk ( lendületből a labdát) amelyben leginkább befüzhetőek akár a világ legjobb védői is ( akár egy-egy közepes csatár által is), és mivel mindig kontrákkal találja szembe magukat a védőink, a felált védekezés előnyeit sem tudjuk élvezni. Bárki lenne idehozva- bárki- ennél jobb teljesítményt nem tudna nyujtani nem felállt védősorban játszva, kontrákat próbálva kivédekezni/lendületből érkező játékosokat megfogni.
Avatar
hank1ee
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2512
Csatlakozott: 2013.02.27. 03:08:33

2013.10.23. 20:15:36

Szerencsétlen Masch' még ezt is a saját nyakába varrja, pedig Piquével ketten oldották meg nagyjából olyan színvonalasan a gól előtti szituációt, mint a Guzmics-Devecseri védőpáros, arról nem is beszélve, hogy Piquénél ott még Lipták is gyorsabban fordult volna...
"Hány dobja az álmait, hogy mindegy már csak legyen más, de be kell lásd, bármilyen trét hoz az élet le kell rázd"

"A látványos játék alapja a futball szeretete." - Varga Zoltán
"Szerettünk, akartunk, és tudtunk futballozni." - Puskás Ferenc
Lezárt