Thiago Alcántara

Itt találhatóak az előző szezon során írt hozzászólásaitok. Később érdemes lesz visszanézni őket!
Lezárt
Gareth Tello
Az Év fórumozója 2013
Hozzászólások: 5728
Csatlakozott: 2012.03.03. 19:01:12
Tartózkodási hely: Budapest

2013.06.18. 20:13:14

Abban bízom, hogy Thiago fantasztikus teljesítményére felfigyeltek Titóék, mérlegelik a dolgokat, Thiago Barcelonába való visszatérése után elbeszélgetnek a sráccal, megígérik neki, hogy jövőre több lehetőséget fog kapni, ezáltal maradásra bírják, aztán pedig a következő szezonban be is tartják az ígéretüket.

MVP.
Avatar
nyalesz
Jugador del Barça
Hozzászólások: 205
Csatlakozott: 2008.04.05. 21:00:29
Tartózkodási hely: Erdőhorváti

2013.06.18. 19:41:42

ha eladják nem is tudom mit csinálok :x
"Ünnepeld a sajátjaid sikerét, de legyél óvatos az ünnepléssel, ha mások vesztenek vagy hibáznak. Egy nap ugyanis veled is ugyanaz megeshet, ami velük."-Johan Cruyff
Avatar
ronaldinho89
Capitá del Barça
Hozzászólások: 806
Csatlakozott: 2005.02.03. 16:05:03
Tartózkodási hely: Lélekben Camp Nou

2013.06.18. 19:18:59

Remélem év végén nem az ÉV ÖKÖRE díjat kapjuk meg, mert ha eladjuk ezt a srácot, méltán pályázhatunk a luzer címre. istenem.. komolyan mondom siófok drukker leszek ha bekövetkezik..
Kép
II.Eurobarca sigverseny 2.helyzettje
http://filmorigo.blogspot.hu/ - blogom.
Gareth Tello
Az Év fórumozója 2013
Hozzászólások: 5728
Csatlakozott: 2012.03.03. 19:01:12
Tartózkodási hely: Budapest

2013.06.18. 19:10:29

Hihetetlen, amit művel, ezen a meccsen és az egész tornán is.

Ne menj el, fiú.
Avatar
Capon
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2005.08.26. 20:17:06
Tartózkodási hely: Budapest VIII-XV-ker Rezervátum

2013.06.18. 19:05:04

Ezek után még nehezebb lesz megtartani, ha egyáltalán meg akarják.
Jól szerepelt a tornán rengeteg ajánlatot fog kapni. Tuti, hogy az összes top ligából megkeresik.
Klinsmann; Rivaldo; Maldini; Nesta; Puyol; Xavi; Ronaldinho; Iniesta; Messi
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6741
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2013.06.18. 18:54:11

salas9 írta:Ott a mesterhármas a döntőben :twisted:

Kicsit elfogult vagyok (mert egyik legnagyobb kedvencem), de szerintem Ő és Isco között fog eldőlni, ki lesz a torna legjobb játékosa. Ez a tripla a döntőben sokat nyomhat :D
Innentől szerintem ez már nem kérdés.

Nagyon laza, sosem adnám el, mégha az u21 közel sem az a szint.

Múltkor már leírtam, ahol megkapja a pálcát, ott szárnyal.
Avatar
salas9
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2486
Csatlakozott: 2006.09.26. 14:37:40
Tartózkodási hely: Győr

2013.06.18. 18:38:56

Ott a mesterhármas a döntőben :twisted:

Kicsit elfogult vagyok (mert egyik legnagyobb kedvencem), de szerintem Ő és Isco között fog eldőlni, ki lesz a torna legjobb játékosa. Ez a tripla a döntőben sokat nyomhat :D
Kép
Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2013.06.18. 18:36:17

megint tanár.
kérlek, maradj. :wink:
Avatar
kas7as
Jugador del Barça
Hozzászólások: 189
Csatlakozott: 2009.04.30. 12:14:28
Tartózkodási hely: Csíkszereda

2013.06.18. 18:34:29

Na Thiago mar kettot pottyintett az olaszoknak!
"Szabadidejében gombát szed - és aki gombát szed, rossz ember nem lehet."
Guardiola állítása Xaviról.
Avatar
BritishKnight
Capitá del Barça
Hozzászólások: 684
Csatlakozott: 2012.07.01. 14:39:04
Tartózkodási hely: Kiskunfélegyháza

2013.06.18. 15:43:10

Nem mondta hogy el akar menni.
Ezt mondta: "Az U21-es EB döntőm lesz az utolsó meccsem az ifjúsági csapatokban. Utána azért küzdök, hogy a nagy válogatottba kapjak meghívást", és ebből kreált a SPORT egy cikket nyáron elhagyja a Barcát azért, hogy elegendő játékperchez jusson és így nagyobb esélye legyen kijutni a jövő évi VB-re.
"Gloria Victis, dicsőség a legyőzötteknek, kik győzhetetlenek."
Atlantis
Capitá del Barça
Hozzászólások: 891
Csatlakozott: 2008.08.29. 13:25:29
Tartózkodási hely: Budapest

2013.06.18. 14:25:23

Mihu írta:Thiagonak tudnia kéne, hogy még Xavinak van egy fullos szezonja, utána már megkezdődik a csapat "átnevelése", egy új karmester bevezetése, és ez lenne ő. Tehát tulajdonképpen másfél szezont nem bír kivárni, hogy majd utána éveken keresztül ő legyen az FC Barcelona fazonszabásza...tipikus brazil felfogás...aki nem bír másfél szezont várni, azzal nem lehet mit kezdeni...
Szerintem pont erre a szerepkörre igazolták Fabregast, de ez más kérdés.

Azért én valamilyen szinten megérteném azt is, ha nem akarja kivárni. Természetesen szép és jó, hogy valaki az FC Barcelona csapatának a tagja, és egy ilyen csapatban alapembernek lenni hatalmas megtiszteltetés, stb., DE ne felejtsük el, hogy ott van a szeme előtt például Fabregas esete. Elment már fiatalon, nem akarta kivárni a sorát: ahova ment, ott stabil alapember volt, meggyőzte a Barcát, ők pedig visszaigazolták rohadt sok pénzért.
A másik ami fontos érv lehet, és sokan megfeledkeznek róla: sokan nem csak munkának tekintik a focit. Szeretik ezt csinálni, élvezik, és ez az életük. Az ilyen játékosoknak fontos, hogy rendszeresen játszanak, és megkapják a lehetőséget a komolyabb tétmeccseken is.
Itt jelenleg 2-3 évig még biztos nem lesz rendszeresen kezdő, márpedig abban a korban van, amikor a leginkább kellene neki stabil, magas játékperc szezononként.

Nem várható el egy játékostól, hogy az egész karrierjét a klub érdekeinek rendelje alá. Én személy szerint már azon meglepődtem, hogy Fabregas leigazolása után nem döntött úgy egyből, hogy akkor inkább ő is máshol bizonyít, akár csak kölcsönben.
connor
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 429
Csatlakozott: 2012.12.17. 22:18:01

2013.06.18. 14:08:11

Azért az érdekes, hogy Thiago-ról a sport.es lehozta, hogy tuti megy, miközben azt nyilatkozta, hogy az Eb után dönt. Annak meg ugye ma lesz a döntője. Kétlem, hogy pont a döntő előtt foglalkozna ezzel.

Egyébként érdekes a helyzete, ahogy jó pár fiatalnak is.
Thiago, Bartra, Montoya, Tello, Dos Santos jelenleg a csapat tagjai, kölcsönben van Bojan, Cuenca és Fontás a saját nevelésű játékosok közül. A B- csapatból pedig Muniesa, Rafinha, Sergi Roberto, Oier, Masip és Deulofeu akik egyelőre "tűz közelben" lehetnek.
Ez így elsőre elég sok név, de nyilvánvaló, hogy ugyanazon a poszton lévő játékosok közül majd választani kell.
1. Oier és Masip. Valószínűleg igazolni fogunk egy kapust a kezdőbe, így az egyik fiatal is csak cserének kerülhet az első csapathoz és minden bizonnyal az egyikük Pinto visszavonulása miatt fel is fog kerülni jövő nyáron. Nem láttam őket sűrűn védeni, így nem tudom megítélni melyikük lehet a jobb.
2. Muniesa, Bartra és Fontás közül egyértelműen Bartra a favorit, a másik kettő valószínűleg már a nyáron távozni fog. Bartra-ban látom én is a legtöbbet, azt sem tartom véletlennek, hogy az U21-es EB-n is ő a kezdő és nem Muniesa.
3. Montoya helyzete könnyebb, mert neki Alves pozíciójában nincs hasonló korú versenytársa a csapatnál. Ettől függetlenül neki is van jövője a csapatnál.
4. Thiago, Dos Santos és Sergi Roberto. Az szinte biztos, hogy a mecikói távozik a nyáron, mert ő 3 játékos közül a "leggyengébb". Innentől viszont elég nehéz a kérdés, mert az biztos, hogy mindkét fiatal nem fér be a csapatba. Én Sergi Roberto-t keveset láttam játszani ahhoz, hogy megítélhessem, mennyivel gyengébb vagy jobb, mint Thiago. Azt viszont elképzelhetőnek tartom, hogy Thiago miatt azért nem izgul a vezetőség, mert Roberto-ban látják a megfelelő pótlást.
Más kérdés, hogy lehet, hogy 4-5 év múlva majd 50 millió körüli összegért vásároljuk vissza Thiago-t. :roll:
5. Végül a csatársor, ahol a legnehezebb a dolgunk. Tello, Bojan, Cuenca, Deulofeu és Rafinha 5ös közül Bojan úgy tűnik "eltűnik a süllyesztőben", de visszatérni biztosan nem fog. Cuenca a sérülései miatt most úgy néz ki, hogy távozni fog, kölcsönbe vagy végleg. A másik három csatár közül Rafinha és Deulofeu még nagyon fiatalok (U20) még Tello-hoz képest is, így nekik akár egy kölcsön is megfelelő továbblépés lehet. Messi és egyelőre Neymar helye hosszabb távon is megkérdőjelezhetetlen, de mellettük 3 csatárnak még van hely a csapatban. Jelenleg ez a 3 Sánchez, Pedro és Tello trióból áll, de akár Rafinha, akár Deulofeu ha jó teljesítményt nyújtanak könnyen odakerülhetnek.

Az jó, hogy sok a tehetségünk és jó az utánpótlásunk, de a szakmai stáb munkáját nem feltétlenül könnyíti meg, ha sokan akarnak több lehetőséghez jutni.
Avatar
Mihu
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4094
Csatlakozott: 2005.02.12. 21:35:42
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

2013.06.18. 13:48:04

Thiagonak tudnia kéne, hogy még Xavinak van egy fullos szezonja, utána már megkezdődik a csapat "átnevelése", egy új karmester bevezetése, és ez lenne ő. Tehát tulajdonképpen másfél szezont nem bír kivárni, hogy majd utána éveken keresztül ő legyen az FC Barcelona fazonszabásza...tipikus brazil felfogás...aki nem bír másfél szezont várni, azzal nem lehet mit kezdeni...
Kép
Quaresma77
Jugador del Barça
Hozzászólások: 123
Csatlakozott: 2009.06.17. 11:44:08
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

2013.06.18. 13:36:25

Kicsit off , de a mai döntőt adja valamelyik magyar csatorna ? vagy kénytelen leszek neten megnézni ? :?
franklin
Barça B
Hozzászólások: 36
Csatlakozott: 2010.09.20. 17:42:49
Tartózkodási hely: Nagykanizsa

2013.06.18. 13:23:52

BritishKnight írta:Ha játéklehetőséget akar miért nem megy kölcsönbe?
Elmenne az MU-ba, közben játszana is, tapasztalatot szerezne, és jövőre visszajönne alapkezdőnek :) .A United is jól járna mert 1 évre lenne egy jó középpályásuk és ráérnének keresni középre egy játékost.
Azt hiszem valamelyik oldalon (sport vagy mundo) olvastam, hogy kizárólag csak "véglegesen" akarják megvásárolni. A kölcsön opció egyik csapatnak sem alternatíva. Persze ennyi pénzért egy ilyen tehetséget véglegesen megvenni, nyilván jobb üzlet mint kölcsönbe egy-két évre. De hát ha menni akar akkor itt a vezetőség már nem rúg labdába. Kicsengetik a pénzt és kész,
Mi meg vesztettünk egy két-három éven belül a posztján top 10-es játékost,akit majd jó pénzért visszavásárolunk 2-3 év múlva.
Avatar
BritishKnight
Capitá del Barça
Hozzászólások: 684
Csatlakozott: 2012.07.01. 14:39:04
Tartózkodási hely: Kiskunfélegyháza

2013.06.18. 13:01:33

Ha játéklehetőséget akar miért nem megy kölcsönbe?
Elmenne az MU-ba, közben játszana is, tapasztalatot szerezne, és jövőre visszajönne alapkezdőnek :) .A United is jól járna mert 1 évre lenne egy jó középpályásuk és ráérnének keresni középre egy játékost.
"Gloria Victis, dicsőség a legyőzötteknek, kik győzhetetlenek."
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2013.06.18. 12:48:03

kova4 írta:Ha valaki látta a válogatott szereplését, lehet látni, hogy igen érdekes és fárasztó szerepköre van. Ugyanis a labdakihozatalkor, vagy a kirúgásokkor lehet látni, hogy sokszor (szinte mindig) a saját tizenhatosára megy vissza elkérni a labdát, és ahogy hozzák fel, mindig a labdával egy vonalban van, és folyamatosan ingázik a két tizenhatos között.
Remekül betölti ezt a szerepkört, amihez rendkívüli technikai tudás, erőnlét, és főleg INTELLIGENCIA kell, hogy mélységi irányítóként, és középső támadó középpályásként is megállja a helyét.
Nagy hiba lenne elengedni, neki is csak 1 évet kéne várnia, remélem megfűzi a vezetőség...
Én is pont ezt vettem észre a videókat nézegetve, h annak ellenére, h elvileg nem Xavi utód, echte mélységi irányítót játszatnak vele a válogatottban is. Érdekes lesz, de akár még be is jöhet. (Főleg, h erre a szerepkörre nálunk nincs is igazán alkalmas játékos egyébként)
S.Agüero írta: Megpróbálhatják azért elmesélni neki, hogy több lehetőséget fog kapni jövőre, stb... :)
Most akkor inkább hazudjanak is még neki? Nem tűnik egy olyan módszernek, ami garantálná a hosszú távú maradását.
Rivaldinho írta: Szóval, ezek a dolog annyira nem világosak. Nagy baklövés lenne csak úgy, 18 misiért elengedni, legalább valami záradékot tegyenek bele a szerződésbe, hogy mondjuk 2 év múlva 25-ért visszavásárolhatjuk. :roll:
Ha ugye itt van ez a kivásárlási ár, akkor a vezetőség már nagyon nem szólhat bele, h legyen visszavásárlási opció vagy valami. De abban igazad van, h le kéne ülniük Thiagoval ezt megbeszélni, nem hiszem, h csak az a két opció van, h betonkezdő lesz jövőre, vagy 18-ért viszi a MU.

(Már ha egyáltalán igazak ezek a hírek, mert ugye pl. a kivásárlási árnál is most tartunk kb. a 4. változatnál azzal, h augusztusig áll ez a 18 millió, és Rossell nem egészen egy hete mondta el, h az a verzió, amin itt hetekig vergődtünk, hülyeség volt.)
Avatar
kova4
Barça B
Hozzászólások: 59
Csatlakozott: 2013.02.10. 11:14:12

2013.06.18. 12:19:13

Ha valaki látta a válogatott szereplését, lehet látni, hogy igen érdekes és fárasztó szerepköre van. Ugyanis a labdakihozatalkor, vagy a kirúgásokkor lehet látni, hogy sokszor (szinte mindig) a saját tizenhatosára megy vissza elkérni a labdát, és ahogy hozzák fel, mindig a labdával egy vonalban van, és folyamatosan ingázik a két tizenhatos között.
Remekül betölti ezt a szerepkört, amihez rendkívüli technikai tudás, erőnlét, és főleg INTELLIGENCIA kell, hogy mélységi irányítóként, és középső támadó középpályásként is megállja a helyét.
Nagy hiba lenne elengedni, neki is csak 1 évet kéne várnia, remélem megfűzi a vezetőség...
" A sikert az életben nem a tehetség, hanem a kitartás hozza." - (C.W. Wendte, író)

" Mérkőzés előtt soha nem gondolok döntetlenre, vagy vereségre. Mindig a győzelmen jár az eszem, bármilyen színű mez legyen rajtam." - (Ronaldo)
Avatar
Stalkyard
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3161
Csatlakozott: 2010.05.19. 19:10:30

2013.06.18. 11:56:29

Egyik kedvencem, de nagy gyökérség a részéről, amit leművel, ha igazak a hírek. Ha így van, menjen is, itt nincs helye.
Az éjjel soha nem érhet véget!

Klopp on Coutinho bid: "I think tomorrow they (Barcelona) will offer a McDonald's Happy Meal and we get the toy as well!?"
Avatar
Rivaldinho
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2071
Csatlakozott: 2005.05.21. 08:24:46
Tartózkodási hely: csúcson

2013.06.18. 11:53:47

Sziasztok!
Régóta nem írtam, a mostani fórumozók 80%-val biztos nem váltottam eszmecserét, de most kikívánkozik belőlem 1-2 dolog.
1. Ha el akar menni, több játéklehetőséget szeretne, meg lehet érteni. 22 éves, mások ebben a korban már alap kezdők (jó, igen, hozzáteszem nem feltétlenül a Barcaban)
2. Ezt a vezetőség is megérhetné, de ha látnak benne potenciált, akkor miért nem hallunk kölcsönadásról, esetleg visszavásárlási opciós eladásról? Mert mindenhol arról szólnak a hírek, hogy valamely klub megveszi. De miért ne lehetne akkor hasonló konstrukcióban értékesíteni mint Bojan-t ? Mert szerintem nem kérdés, hogy szorgalommal, és tapasztalattal lehetne simán Xavi-pótló.. Persze nem most.
Szóval, ezek a dolog annyira nem világosak. Nagy baklövés lenne csak úgy, 18 misiért elengedni, legalább valami záradékot tegyenek bele a szerződésbe, hogy mondjuk 2 év múlva 25-ért visszavásárolhatjuk. :roll:
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2013.06.18. 11:46:50

barca99 írta:Ha elmegy, azért lesz, mert ő nem akar maradni. Meg lesz valaki, aki kifizeti a kivásárlási árát. A vezetőség most éppen miben hibás?
Megpróbálhatják azért elmesélni neki, hogy több lehetőséget fog kapni jövőre, stb... :)
Avatar
barca99
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7307
Csatlakozott: 2006.07.19. 12:37:02

2013.06.18. 11:44:02

Ha elmegy, azért lesz, mert ő nem akar maradni. Meg lesz valaki, aki kifizeti a kivásárlási árát. A vezetőség most éppen miben hibás?
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2013.06.18. 11:41:11

Nagyot fogok csalódni benne és a vezetőségben is, ha megy. Rossz döntés lenne, látszik rajta, hogy nagy tehetség. Egyik kedvenc játékosom, bosszús leszek, ha távozik. Van egy olyan érzésem, hogy ha eladjuk, hatalmas játékos lesz belőle, és bánni fogjuk, hogy elengedtük. Cesc effektus lehet ebből... :roll:
Avatar
kanty
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7783
Csatlakozott: 2009.02.27. 17:29:30

2013.06.18. 11:20:11

Imádom a játékát, de ha menni akar, akkor menjen, disznótor nem erőszak. Annyit még messze nem tett le az asztalra, hogy ő hangot adjon annak, hogy többet szeretne játszani.
Az előző évtized közepesen aktív fórumozója.
Avatar
Castiel
Capitá del Barça
Hozzászólások: 954
Csatlakozott: 2012.07.11. 10:45:01
Tartózkodási hely: Csurgó

2013.06.18. 10:31:59

Hát azt kell mondanom h csalódok a fiúban, ha elm1.
Miért gondolja azt hogy ő neki most azonnal ki kell szorítania Xavi-Ini kettőst onnan??? Nem értem... Ő is itt nevelkedett, neki is tisztában kellene lennie a klubon belüli "létrával". Mi lett volna ha annak idején Xavi, Iniesta is inkább eligazolt volna türelmetlenség miatt?
Bele sem merek gondolni. Thiago 1-2 év és stabil kezdő lehetsz.... ne csináld már...
Szerk.: United, vagy senal... vagy ez vagy az.... érdekes hogy ugyanez a 2 csapat verseng Fellaini játékjogáért is... úgyhogy osztozkodhatnak...
Kép
Fc Barcelona-Csurgói KK-Scuderia Ferrari-
Lezárt