Alex Song

Itt találhatóak az előző szezon során írt hozzászólásaitok. Később érdemes lesz visszanézni őket!
Lezárt
Avatar
fanbarca
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2165
Csatlakozott: 2010.05.15. 09:11:15
Tartózkodási hely: Szatmárnémeti

2013.07.08. 13:53:55

shutterisland írta:én sem úgy gondoltam, hogy most már ész nélkül kell nyomni songot, de ha úgy adódik, bátran be lehetne vetni már ott is szerintem.
pont emiatt (is) vettük, hogy mind középpályán, mind a védelem közepén be lehessen dobni, ha kell, úgy érzem, most már valóban használható lenne ott is szükség esetén.
Igen-igen.. de szerintem kár lenne erre pazarolni.. valaki említette (helyesen), hogy ő azért más kategória, mint Mascherano.. sokkal de sokkal kreatívabb nála és a középpályán játszatni lenne az igazi.. akár Xavi szerepkörében is megállhatná a helyét :)
més que un club
Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2013.07.08. 12:34:20

én sem úgy gondoltam, hogy most már ész nélkül kell nyomni songot, de ha úgy adódik, bátran be lehetne vetni már ott is szerintem.
pont emiatt (is) vettük, hogy mind középpályán, mind a védelem közepén be lehessen dobni, ha kell, úgy érzem, most már valóban használható lenne ott is szükség esetén.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7496
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2013.07.08. 12:11:52

Ugyanezt akartam írni. Ha már megpróbálunk oda valakit beépíteni, ne Song legyen az hanem Bartra. Benne azért látszik, hogy olyan képességei, mentalitása van, ami kiváló középső védővé teheti. Ráadásul hosszabb távon nem Song-gal kell számolni. De ezt csakis abban az esetben, ha nem sikerül védőt igazolni.

Én inkább Busi mellett látnám szívesen néha Songot, legalábbis a nagyobb csapatok ellen.
Forca Barca!!!!
Avatar
Barcaman14
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4373
Csatlakozott: 2008.04.15. 16:40:28
Tartózkodási hely: Debrecen

2013.07.08. 09:54:25

shutterisland írta:ha nem jön mégse védő (ami azért felmérgelne) akkor jobb híján többet nyomatnám középhátvédben.

az, hogy amikor ott lehetőséget kapott, gyenge volt, az nem feltétlen annak köszönhető, hogy inkompetens azon a poszton.

abban a néhány esetben, amikor ott játszott, még a szezon elején jártunk, ha jól rémlik, az első néhány fordulóban és például a spartak elleni nyitómeccsen a bl-ben játszott ott.
na már most nyilván egy "idegen test" a barcelona játékába nehezen illeszkedik be, legalább is nehezebben, mint más csapatoknál.
akkor sincs könnyű dolga valakinek, ha a megszokott posztján kell felvennie a ritmust, nem pedig a másodlagos szerepkörben.

azt nem merném kijelenteni, hogy mascherano-hoz hasonlóan ő is villantana középhátvédként, de így, hogy már beilleszkedett a csapatba, és lehúzott itt egy szezont, sokkal bátrabban be lehetne dobni ott.
Szerintem nem kéne megint töltelékmegoldásokkal próbálkozni. Mascherano bevált középhátvédnek, de azért az már meredek lenne, hogy még egy vkp-t betuszkoljunk oda. Ha nem érkezik senki, akkor bízzunk meg végre Bartrában és adjuk meg neki a lehetőséget.
Kép
„Ez a Barça ezzel a generációval értékesebbé teszi a labdarúgást, egyedülállóbb rangot ad neki." Josep Guardiola-GRÁCIES PEP!

Fc Barcelona ***-Més Que un Club-***
Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2013.07.08. 03:03:43

ha nem jön mégse védő (ami azért felmérgelne) akkor jobb híján többet nyomatnám középhátvédben.

az, hogy amikor ott lehetőséget kapott, gyenge volt, az nem feltétlen annak köszönhető, hogy inkompetens azon a poszton.

abban a néhány esetben, amikor ott játszott, még a szezon elején jártunk, ha jól rémlik, az első néhány fordulóban és például a spartak elleni nyitómeccsen a bl-ben játszott ott.
na már most nyilván egy "idegen test" a barcelona játékába nehezen illeszkedik be, legalább is nehezebben, mint más csapatoknál.
akkor sincs könnyű dolga valakinek, ha a megszokott posztján kell felvennie a ritmust, nem pedig a másodlagos szerepkörben.

azt nem merném kijelenteni, hogy mascherano-hoz hasonlóan ő is villantana középhátvédként, de így, hogy már beilleszkedett a csapatba, és lehúzott itt egy szezont, sokkal bátrabban be lehetne dobni ott.
Avatar
lui1698
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7704
Csatlakozott: 2007.10.16. 16:28:15
Tartózkodási hely: A felhők alatt a parton egy tengeröbölben állva...

2013.05.27. 14:32:07

visca el barca írta:bevallom nem nagyon szoktam a meccseken rá koncentrálni, de tegnap figyeltem és két dolog

- sztem nagyon vissza van fogva. sokszor látni rajta h "játszana", de inkább megy a 2 méteres passz. ha jol tudom, akkor az arsenalban sokkal támadóbb szellemben tolta.

- borzalmasan lassú, de az aránylag jo helyezkedéssel vmennyire ezt kompenzálja.

sokkal több van benne mit amit itt játszatnak vele. megnézném ugy egyszer a kp-t h song, ini, busi.
Arsenal-ban én amennyire emlékszek, b-t-b szerű poszt volt amit ő tolt, és tényleg én is észrevettem már, hogy el merne ő vállalni 1-2 cselt, megindulást, de mivel itt a vkp-nak annyi a melója, hogy odaadja a legközelebb álló társnak a lasztit, így nem nagyon meri ezeket meghúzni.

Érdekes amúgy, hogy szerintem a Real-nak egy ilyen ember annyira kellene jelenleg, mint egy falat kenyér.
Kép
Olyanokra képes vagy, amit talán még te se tudsz. Elfut az élet, jól teszed, hogyha vele futsz.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2013.05.27. 13:59:11

bevallom nem nagyon szoktam a meccseken rá koncentrálni, de tegnap figyeltem és két dolog

- sztem nagyon vissza van fogva. sokszor látni rajta h "játszana", de inkább megy a 2 méteres passz. ha jol tudom, akkor az arsenalban sokkal támadóbb szellemben tolta.

- borzalmasan lassú, de az aránylag jo helyezkedéssel vmennyire ezt kompenzálja.

sokkal több van benne mit amit itt játszatnak vele. megnézném ugy egyszer a kp-t h song, ini, busi.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
soadroli
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5234
Csatlakozott: 2008.05.17. 19:50:58

2013.05.27. 13:49:24

Van neki hivatalos facebook/twitter oldala?
Kép
Gareth Tello
Az Év fórumozója 2013
Hozzászólások: 5728
Csatlakozott: 2012.03.03. 19:01:12
Tartózkodási hely: Budapest

2013.05.27. 11:09:06

Egy-két apró hibától eltekintve nagyon tetszett a játéka tegnap, védekezésben kiválóan pótolta Busquetset, és most támadásban is a korábbiakhoz képest bátran ment előre, az az emelt passz Cescnek gyönyörű volt, kár, hogy a 4-esünk csak a kapufát találta el utána.
És volt egy szép sarkas passza is, pedig eddig azt hittem, olyat csak Busi tud. :D

Összességében szerintem mindenképpen pozitív idényt zár majd le szombaton Song, be tudott illeszkedni, szeptember óta sokat fejlődött, már nagyjából érti a játékot, jövőre a fontosabb meccseken is szerepeltetném néha, hogy Busquets helyett vagy mellett, az már más kérdés.

Csak így tovább, Alex! :P
Avatar
pezZy
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 292
Csatlakozott: 2010.09.29. 18:34:43
Tartózkodási hely: Békéscsaba
Kapcsolat:

2013.05.20. 20:16:21

Kép
"El fogom feledtetni velük a vereség ízét, ám jól az eszükbe vésem, hogy mindig küzdeniük kell. Én vagyok a vezető, ők követnek engem, együtt pedig sikeresek leszünk…”

Culé per sempre!!
Avatar
Alexis9Sánchez
Jugador del Barça
Hozzászólások: 173
Csatlakozott: 2012.10.01. 15:10:29
Tartózkodási hely: Szolnok

2013.05.08. 18:44:49

Remélem tényleg nem megy el a nyáron!

"Megtisztelő dolog a Barcában játszani. Sok ember örülne annak, ha itt lenne, és én nagyon szerencsésnek érzem magam e miatt. Az Arsenal és a Barcelona két különböző csapat. Az Arsenalban sok jó labdarúgó van, de a Barcában játszik a világ legjobbja, Messi. Nem azt mondom, az Arsenalban nincsenek jó képességű játékosok, mert vannak, de a Barcelona a világ legjobb klubja" - nyilatkozta Song a Sky Sportnak.
Katalán szív, kék lélek, Barcelona drukker maradok, amíg csak élek !!!
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7496
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2013.05.06. 09:30:47

Alex az a típus aki mindig a legbiztosabbat választja,m emiatt kicsit lassítja a támadásokat, de a labdabiztossága sokat ér, emellett jobban kiveszi a részét a védekezésből és nagyon sok labdát szerez. Ilyen játékosra is nagy szükségünk van. A támadóbb, jól kontrázó csapatok ellen hasznosabbnak érzem, mint Busit, azonban egyelőre nem kérdés ki a kezdőjátékos.
Forca Barca!!!!
Avatar
Messidona10
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1642
Csatlakozott: 2007.12.19. 18:44:50

2013.05.06. 09:08:24

Úgy gondolom, hogy jó döntés volt Song leigazolása. A szezon első felében keveset játszott, de tavasszal nagyjából annyit volt a pályán, mint Busquets. A feladatát tökéletesen megoldja, a csapatjátékból kiveszi a részét, a védekezési feladatait is elég jól ellátja (egy-két kisebb hibával, de szinte elhanyagolható). Egyetlen apró probléma vele, hogy egy kicsit lassú, és a támadások néha lelassulnak, mikor rajta megy keresztül a labda. De emiatt én nem gondolom, hogy bántani kellene, labdabiztosságával ellensúlyozza ezt a hiányosságot is.
Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2013.04.30. 02:42:11

Röviden: nekem semmi bajom nincs Songgal,de Busquets sokkal jobb nála!
jobb, de nem olyan sokkal.
Avatar
gianni
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1061
Csatlakozott: 2006.12.17. 08:38:23
Tartózkodási hely: itt állunk a stadionba,mert ellopták a székeket

2013.04.29. 19:59:03

soadroli írta:Song nekem sokkal szimpatikusabb mint Busquets, de nem csak ezért játszatnám sokkal többet. Amúgy én még nemigazán találkoztam olyanokkal akik lenézik. Kezdőbe vele! :D
Röviden: nekem semmi bajom nincs Songgal,de Busquets sokkal jobb nála! :D
Gareth Tello
Az Év fórumozója 2013
Hozzászólások: 5728
Csatlakozott: 2012.03.03. 19:01:12
Tartózkodási hely: Budapest

2013.04.29. 19:57:24

miihii írta:Dehogy ismerik. Ahogy Busít sem, mert belőle annyi van meg a népnek, h az a színészcsávó, aki kukucskált...
Na jó, Busi más eset, ő mindenkinél kihúzta a gyufát azzal az Oscar-díjas produkcióval, az mondjuk biztos, hogy ő mindig is csak "az a színészkedő és műeső gyökér" marad, osztálytársaimnak hiába ecsetelem állandóan taktikai és technikai tökéletességét, csak lehurrognak.
Song viszont semmi olyat nem tett eddig szerintem, ami miatt egy konstans jó teljesítmény hatására nem ismernék el.

Picit OFF: ezt most találtam:
Hitler reacts to Alex Song moving to Barcelona
http://www.youtube.com/watch?v=14MO1BhQA-w
:D
Avatar
barca0417
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2041
Csatlakozott: 2006.10.27. 18:06:27
Tartózkodási hely: erre-arra

2013.04.29. 19:57:00

Amúgy engem nagyon Touréra emlékeztet a mozgása. A Bayern és Real szerű-szintű ellenfelekkel szemben szívesen látnám a kezdőben, úgy hogy Busquets meg egyel előrébb játszik.
Song fizikálisan fel tudja venni a versenyt Sweinsterger, Javi Martínez, Khedira féle középpályásokkal. Busi hiába magas ő nem képes erre, ő sokkal inkább fifikás, mint kemény és határozott, ezért állná meg a helyét Xavi helyén az ilyen mecseken, és ezért lenne jó Song mögötte.
Kép
Avatar
soadroli
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5234
Csatlakozott: 2008.05.17. 19:50:58

2013.04.29. 19:36:58

Song nekem sokkal szimpatikusabb mint Busquets, de nem csak ezért játszatnám sokkal többet. Amúgy én még nemigazán találkoztam olyanokkal akik lenézik. Kezdőbe vele! :D
Kép
Avatar
miihii
KHAL
Hozzászólások: 8429
Csatlakozott: 2008.04.23. 01:11:00
Tartózkodási hely: Zeg-Zeg-Zeg ZALAEGERSZEG

2013.04.29. 19:13:49

Gareth Tello írta:
shutterisland írta:egyébként számomra meglepő és csalódást keltő, hogy sokan (most a legfrisebb épp madridista vélemények, de múltkor fb-n is láttam ilyet barcás arcoktól) lenézik, vagy nem ismerik el a képességeit.
Ezt én is tapasztaltam, osztálytársaim is rendszeresen fikázzák Songot, mondván, Ibrahimovic óta a legrosszabb igazolásunk, lassú, technikátlan, favágó, satöbbi. :roll:
De szerintem ha így folytatja, szép lassan mindenki elismeri majd.
Dehogy ismerik. Ahogy Busít sem, mert belőle annyi van meg a népnek, h az a színészcsávó, aki kukucskált...
There is only one god, and his name is death~Syrio Forel
Gareth Tello
Az Év fórumozója 2013
Hozzászólások: 5728
Csatlakozott: 2012.03.03. 19:01:12
Tartózkodási hely: Budapest

2013.04.29. 08:31:38

shutterisland írta:egyébként számomra meglepő és csalódást keltő, hogy sokan (most a legfrisebb épp madridista vélemények, de múltkor fb-n is láttam ilyet barcás arcoktól) lenézik, vagy nem ismerik el a képességeit.
Ezt én is tapasztaltam, osztálytársaim is rendszeresen fikázzák Songot, mondván, Ibrahimovic óta a legrosszabb igazolásunk, lassú, technikátlan, favágó, satöbbi. :roll:
De szerintem ha így folytatja, szép lassan mindenki elismeri majd.
sjd írta:Jonathan dos Santos meg 100%-os idáig a bajnokikon 8)
Na ezt tessék überelni :lol:
:lol:
Szegény srác amúgy, lassan már izomláza lesz az ülőizmaiban.
Avatar
Messa
Az EuroBarca Utánpótlása
Hozzászólások: 3812
Csatlakozott: 2007.10.20. 20:59:24
Tartózkodási hely: Aba/Székesfehérvár

2013.04.28. 23:12:45

shutterisland írta:egyébként számomra meglepő és csalódást keltő, hogy sokan (most a legfrisebb épp madridista vélemények, de múltkor fb-n is láttam ilyet barcás arcoktól) lenézik, vagy nem ismerik el a képességeit.
dettó, múltkor egyik madridista barátom jegyezte meg, hogy olyan jó igazolás volt Song, mint anno nekik Faubert. =;
Sóstó mellett van egy mocsár, kikapott a Zseljeznicsar. Az eredmény reális, így járt most a Real is... Real Madrid Videoton 0-1 1985.05.22
Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2013.04.28. 22:36:29

egyébként számomra meglepő és csalódást keltő, hogy sokan (most a legfrisebb épp madridista vélemények, de múltkor fb-n is láttam ilyet barcás arcoktól) lenézik, vagy nem ismerik el a képességeit.

szerintem nem kérdés, hogy az egyik legjobb "négerkápé" a világon, nehogy már a még hozzá képest is nullkilométeres pogbákat elé tegyenek.

toure jobb, ez tiszta sor, de ő már 30 éves, és csillagászati fizetési igényekkel rendelkezik.
úgy várnám az ilyen emberektől, hogy sorolják a neveket.
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2013.04.28. 22:33:10

ab1daL írta:Egy kis plusz:

Alex Song, who joined last summer, didn't yet lose any Liga game. Barcelona won 15 and drew 2 of the games in which he took part.
Jonathan dos Santos meg 100%-os idáig a bajnokikon 8)
Na ezt tessék überelni :lol:
Avatar
ab1daL
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3473
Csatlakozott: 2008.05.08. 18:40:25
Tartózkodási hely: Siófok

2013.04.28. 22:23:55

Egy kis plusz:

Alex Song, who joined last summer, didn't yet lose any Liga game. Barcelona won 15 and drew 2 of the games in which he took part.
„Kritizálják a stílusunkat? Képzeljék el, mi lett volna, ha a legutóbbi öt idényben csak egy bajnokságot és egy Király-kupát nyerünk”

ter Stegen - Fort, Araujo, Cubarsí, Baldé - de Jong, Pedri, Gavi - Lamine Yamal, Guiu, Roque
StickyFingaz
Capitá del Barça
Hozzászólások: 808
Csatlakozott: 2012.07.12. 20:38:58

2013.04.28. 14:35:09

Sokkal szimpatikusabb gyerek mint Buszkecc.Remélem eljön az idő,amikor kezdő lesz.

Tud Ő ilyet is. :D
http://www.youtube.com/watch?v=ERfaD-CISVE
Lezárt